TWÓJ KOKPIT
0
FORUM Polskie wydania

SW Komiks 1/2022

promil 2022-02-13 21:06:43

promil

avek

Rejestracja: 2006-09-22

Ostatnia wizyta: 2023-05-24

Skąd:

Pierwszy z dwóch zapowiadanych na ten rok numerów Star Wars Komiks jest od 8 lutego na rynku. W środku trzy historie.

Darth Vader ściga Luke’a Skywalkera i wysłał tysiące sond w najdalsze zakątki kosmosu na poszukiwanie Sojuszu Rebeliantów. Rebelianci rozpoczynają serię rozpaczliwych, heroicznych misji, mających za zadanie zbić sondy z tropu. W trakcie tych misji odkrywają tajemnice galaktyki, o których nawet im się nie śniło... Tom uzupełnia krótszy komiks Beckett poświęcony jednemu z bohaterów filmu „Han Solo”.
Komiksy pierwotnie ukazały się nakładem wydawnictwa Marvel w zeszytach Star Wars #68-72: Rebels and Rogues #1-5 oraz Beckett, a także Darth Maul #1: Probe Droid Problem.
Scenariusz Greg Pak, Gerry Duggan, Chris Eliopoulos i Jordie Bellaire, rysunki Phil Noto, Marc Laming, Edgar Salazar, Will Sliney, kolory Phil Noto, Jordan Boyd, Jordie Bellaire, okładka Phil Noto. Przekład: Jacek Drewnowski.

Okładka i przykładowe plansze - /News/26173,Komiksowe_nowosci_Egmontu.html

LINK
 • SW Komiks 1/2022

  Elendil 2022-06-03 00:50:01

  Elendil

  avek

  Rejestracja: 2008-04-26

  Ostatnia wizyta: 2023-06-03

  Skąd: Kraków / Zakopane / Kraków

  Fajny numer, w starym stylu - trzy historie, jedna długa, jedna krótsza i jedna bardzo krótka, prosta i... dawniej bym ocenił, że to nic ciekawego, ale sentyment do starego SWK sprawia, że spojrzałem na nią przychylniejszym okiem

  Rebelianci i łotry - dalsza część głównego cyklu komiksowego "Star Wars". Tym razem przygody Wielkiej Trójki (czwórki licząc Chewbaccę) podzielone są aż na trzy osobne wątki.
  Luke przemieszczający się przez pustynię w poszukiwaniu imperialnych oddziałów i sond zwiadowczych to trochę nuda, ale zakończenie, gdy napotkana dziewczyna kradnie mu miecz jest całkiem ciekawy.
  Chewbacca i C-3PO udają się z kolei na teoretycznie niezamieszkaną planetę, by zwabić tam imperialne okręty i ją razem z nimi wysadzić, ale znajdują tam dziwną rasę skalnych istot, co komplikuje sprawę. Nagle pojawia się Vader... IMO trochę za mała skala, by mroczny lord ingerował w coś takiego. Jak dla mnie to wepchnięcie go tam na siłę. Zobaczymy co będzie dalej, ale nie spodziewam się fajerwerków.
  No i wreszcie Han z Leią udają się na Lanz Carpo do Jądra Galaktyki. Planeta fajna, wyraźna inspiracja Nar Shaddaa. Ale to w sumie tyle. Nie rozkręciło się jeszcze.

  Ogólnie rzecz biorąc, ten główny cykl miał momenty, ale w większości był taki trochę nudny. No bo ile można czytać o Wielkiej Trójce? I biorąc pod uwagę, że to już prawie, prawie zakończenie, to nie dzieje się tam nic przesadnie przełomowego.

  Beckett - fajna historia, nawiązująca do filmu o Hanie Solo. Krótka przygoda drugoplanowych bohaterów tej produkcji. Szybka akcja, humorystyczne zakończenie. Fajne komiksowe urozmaicenie.

  Co sądzi sonda - Tak jak wspomniałem na początku, dawniej takie komiksy w starym SWK uznawałem za dziadostwo. Ale teraz jakąś rolę gra sentyment do dawnych czasów, bo przecież obecnie rzadko w SWK takie historyjki dostajemy. No więc... zabawny króciak, z jakimś tam humorem. Historia absolutnie o niczym, zakończenie też nie daje nam żadnego {i]wow![/cytat], ale fajnie było coś takiego zobaczyć.

  LINK
 • Przedostatni numer

  Wolf Sazen 2023-01-22 18:38:53

  Wolf Sazen

  avek

  Rejestracja: 2008-01-13

  Ostatnia wizyta: 2023-06-03

  Skąd: Prudnik

  Na półce zalegały od pewnego czasu dwa ostanie numery SWK więc chyba czas najwyższy się za nie zabrać

  Rebelianci i Łotry - kończymy główny cykl "Star War" i niestety kończymy go w bardzo przeciętnym stylu. Zmiana scenarzysty i rysownika na ostatniej prostej obniżyłą na koniec i tak przecietną średnią tego ongoingu. Mamy tutaj 3 na przemian dziejące się akcje i żadna z nie porywa. Klasyczne rebelianckie schematy zrobione bez jakiegokolwiek polotu, narysowane dodatkowo przez Phila Noto, który jest słabym rzemiślnikiem w swoich fachu, co więcej fatalnie kojarzy mi sie z serią Poe Dameron. Aaa, no i Vader twarzą w twarz z C-3PO i oczywiście go nie kojarzący. 4/10

  Beckett - najlepsza historia z tego zeszytu, brawurowa akcji ekipy znanej z Hana Solo. Różni rysownicy prezentują raz lepszą raz nieco gorszą kreskę jednak całość ma polot którego brakło w głównej serii. 6/10

  Co sądzi sona - sentymetalnie przypomniały się numery SWK w okolicach premiery pierwszy sezonów TCW. Piękne czasy dla EU i Star Wars w PL... a historyjka? Powiedzmy że jest

  LINK

ABY DODAĆ POST MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..