TWÓJ KOKPIT
0
FORUM Azyl dla grupy z sondy

The Sonda Continuation 12

Anor 2003-11-04 23:42:00

Anor

avek

Rejestracja: 2003-01-09

Ostatnia wizyta: 2021-04-07

Skąd: Chyby

No i wywołany z "grobu" przez Banitę zjawiam się znienacka i tworzę nowy wątek z TSC 12. Tak naprawdę nie spodziewałem się nagle takiego ruchu w pół dnia!!!! Miłego pisania kochani...

LINK
 • no i zaczynamy

  Anor 2003-11-05 09:55:00

  Anor

  avek

  Rejestracja: 2003-01-09

  Ostatnia wizyta: 2021-04-07

  Skąd: Chyby

  FELU. Co do opowiadania, to mogę powiedzieć, ze czekam i tyle:) Jeśli chodzi ot woją „przygodę” to nie będę się tu znowu użalał nad nasza sytuacja z ‘bezpieczeństwem’ na polskich chodnikach! Już wiele zostało powiedziane! Jednak musze dodać, że wasze zachoanie było przykładem wielkiej naiwności z waszej strony!!! I tu niestety należy się wan mała nagana! Pamiętaj zawsze żeby zachować zasade ograniczonego zaufania do innych osób, szczególnie tych obcych! Dopiero jak się na kimś poznasz, możesz mu zaufać bardziej! No cóż ale macie nauczkę na przyszłość i miejmy nadzieje, że wyciągniecie z tego wnioski na przysżłość!

  FEL> co do ‘ubezpieczneia’ to włóż sobie poduszkę za gacie:P Albo potraktuj moje słowa o ubezpieczeniu z dużo większą przenośnią i zobaczymy co wtedy włożysz:P

  FEL! MY MAMY DOBRYCH PIŁKARZY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Gdzie????? Nie widzę!!!

  SPOTKANIE NA MIMBAN! No to Felu będziesz miał przeprawe przez mase kiczu, ciekaw jestem jak ci się spodoba w końcu i jakie będziesz miał finalne opinie! Opowiedz po przeczytaniu!

  M3. Dziś premiera!!! No i z tego co widziałem w opiniach na filmwebie i stopklatce, to nie wróżę nic dobrego!!! Kolesie z reguły nie wypowiadający skrajnych opinii pojechali po matrixie, a to wróży niedobrze!

  TDC. A jednak się pojawiłeś! No i jeszcze z wierszem na ustach:) A tak się zarzekałeś że nigdy nic nie napiszesz! Jednak czego się nie robi dla kobiet:) heh… Hmm a co do dosadności mojego wiersza to się nie wypowiadam, nie mnie tu zabierać o tym zdanie! W każdym razie mam nadzieję że kaeSz nie obraziłem i mi się jednak wydaje, ze potraktuje go Kasia w taki sposób jakie intencje miałem pisząc go! Poza tym taki już mój styl!

  TDC. Mówisz, ze smucić nam nie będziesz, ale jednak mógłbyś wlać jakąś otuchę w nasze umysły i zdradzić nam czy są jakies wizje że będziesz ukazywał się może częściej aniżeli w ostatnim czasie???

  BANITO. Pisz, pisz i nie zwracaj uwagi na twardego:P, który zreszta na pewno chętnie sobie o sobie poczyta:) Chętnie dowiedziałbym się jak to naprawdę było z szukaniem pracy i mieszkania przez twardego, ale w twej wersji!!!:P

  LINK
 • I`m back

  Neimoidian 2003-11-05 11:31:00

  Neimoidian

  avek

  Rejestracja: 2003-01-07

  Ostatnia wizyta: 2006-01-22

  Skąd: Gdańsk

  I’m back – niczym Arnold, choć z moim osobistym wdziękiem :D.

  Jako przykładny student nie studiuję tylko obijam się po konferencjach organizowanych na UG. Niektóre opowiadają o rzeczach co najmniej abstrakcyjnych dla ludzi normalnych (jak np. dekonstrukcja poznawcza :P) inne wręcz przeciwnie – wczoraj jakiś Joinson z UK (jak United Kingdom!) opowiadał o różnego rodzaju zachowaniach obecnych w środkach komunikacji z naciskiem na internet. Min. dotyczyło to odbioru innych ludzi (zwykle się idealizuje partnera konwersacji), związków przez Net (średnio 1/20 „par internetowych” z przebadanej grupy stanęła na kobiercu), różnych wykręconych przypadków (jak facet, który udawał, że ma partnerkę w internecie i tak się w związku zagalopował, że kiedy miał się z ‘nią’ żenić, musiał wykombinować na potrzeby swej rodziny ‘jej’ wypadek samochodowy – śmiertelny z resztą) no i też pewnego paradoksu związanego z tym, że anonimowość jaką zapewnia internet powoduję, że się bardziej w nim otwieramy i gotowi jesteśmy na większe niż w rzeczywistości ‘obnażenie się’ (w przypadku osób o małej samoocenie staje się to nawet jedynym sposobem). Generalnie bardzo ciekawe rzeczy, pokrywające się nie raz z naszymi przemyśleniami z dawnych czasów.
  Dziś też coś tam będzie na uniwerku, więc też tam znikam zaraz.

  Wczoraj też pojechałem na coś co miało być (choć niestety nie było) najbardziej wykręconym biwakiem w życiu. Zrobiłem sobie kanapki, wziąłem termosik, krzesełka, śpiworek i... pojechałem przed urząd pracy. Otóż Niemiaszki, a właściwie ich rząd funduje robotę (Arbeitslager ?) w wakacje. Różna robota, ale rekordziści potrafili zarobić nawet 10000 złociszy. Kumpel do mnie dzwoni, pyta się czy może spróbujemy. Ja mówię, OK. Jest 85 wniosków, trzeba je odbierać (było) dziś rano o 8:00. Kto pierwszy ten lepszy. Pytanie o której się tam udać. Myślimy, że pojedziemy na 2:00 (w końcu jesteśmy harpuny) i że 6 h czekania to i tak jest przesada. Tylko że okazało się, że inni to jeszcze większe harpuny i jak w radiu usłyszałem, że już czekają od przedwczoraj, to mnie trochę zmroziło. Pojechaliśmy z ziomkiem o 18:00 i byliśmy 16X na liście. Położyliśmy na to laski i nie fatygowaliśmy się czekać 14 godzin z nadzieją, że odpadnie połowa. Ale za to stanowiło to dla mnie ciekawą, acz mało niestety odkrywczą obserwację. Homo homini lupus est... czy jakoś tak. Co jakiś czas była odczytywana lista, a kto nie był obecny to weg z niej. Ludziska (skądinąd czekający już cały dzień, a i więksi hardcore’owcy zapisani jeszcze wcześniej) darli się na siebie, zagłuszali wzajemnie. Pobrzmiewające okrzyki „Skreślić!!!”, „Nie ma jej/go!” przypominały raczej obrazki z przeszłości jak gawiedź z pochodniami darła się „Powiesić!” albo „Na stos!” :). W grupce szybko wyodrębniali się lokalni watażkowie, próbujący urosnąć do rangi głosu ludu. Pojawiały się kłótnie na płaszczyźnie ‘czemu na tą osobę czekamy a tamtą skreślono od razu” itd., itp. Stado wilków walczące o ochłap mięsiwa. Udało mi się w tym tłumku znaleść dwie koleżanki ze studiów. Zapisały się w poniedziałek (na 14 i 29 miejscu). Pierwszą noc ktoś za nie stał. Jedna stała wczoraj od 8:00, druga dołączyła o 14:00. Trzeba mieć zdrowie, żeby w kolejce się stało przez 24 godziny bez przerwy!!! Przypomniały mi się scenki z PRLu (przynajmniej moje ich wyobrażenie), jak ludzie walczyli tak o papier toaletowy czy nie daj Boże coś jeszcze bardziej luksusowego. Muszę powiedzieć, że początkowy zawód szybko minął, kiedy leżąc w ciepłym łóżeczku pomyślałem, że koczować mogłem w nocy pod urzędem.

  WIERSZYK ANORA – się zaczerwieniłem niemalże :P KaeSz pewnie też. Dobra robota! Jak zamieścisz to na bardziej publicznej stronie Forum, to wtedy Kasia dostanie dużo matrymonialnych zgłoszeń. :D

  WIERSZYK TDC – Witaj Imperatorze. Nie bądź dla siebie taki krytyczny, bo bardzo ładnie Ci wyszło. Złam swe słowo i czasami coś jeszcze napisz!!!

  FEL – ty też pracuj. Wreszcie się dowiemy, kim jest Anor a dla niektórych może to spotkanie z prawdą okazać się szokujące. Tylko jak na mój gust tekst ciut zakrapiany jak na pozaWioskowy board, ale może to tylko subiektywne odczucie. W każdym razie pisz dalej!!!

  HALLOWEEN – widzę, że podzielacie pewien mój sceptycyzm, aczkolwiek, ja nie jestem przeciwny tej imprezie (jako dzieciak byłbym z niej na pewno bardzo zadowolony) tylko chciałbym zachować ja w ryzach, by nie przesłoniła świąt 1 i 2 listopada – a to przesunięcie to bardziej odnosiło się do Halloweenu niż Wszystkich Świętych i Zaduszek. Z tym że jedno jak i drugie jest niemożliwe, co wiem.

  TWARDY – dobrze poczynasz sobie tam (krzewiąc polską kulturę imprezowania wśród internacjonałów). Szkoda, że nie mogłem pojawić się o danej porze na Kantynie, bo jeszcze nie gadałem nigdy z nikim z Australii :P Poważnie, fajnie, że Ci się tam na razie dobrze żyje. Mam nadzieję, że znajdziesz sobie to mieszkanko oraz pracę, która zapewni Ci profity materialne i duchowe. 3maj się!!!

  MATRIX - ja nie wiem kiedy pójde - szkoda mi wydawać 15 złotych w weekend (w który jestem też zajęty przez najomego i jego znajomych) a w tygodniu pierwsze kolokwia i może być ciężko. Ale co się odwlecze to nie uciecze, tylko szkoda mi, że cała dyskusja na żywo `po" znów mnie ominie. Co do recenzji - to też czytałem. Nie spodziewam się wielkego filmu, ale mam nadzieję, że wyjdę bardziej zadowolony niz po "Reaktywacji".

  PASSION OF THE CHRIST - temat podjęty przez Adama. Nie wiem czy to bedzie aż takie arcydzieło, ale mam ochote na ten film. Wierzę, że po "Bravehearcie" Gibson nie stracił talentu i potrafil przekazać to wielką historię w sposób niebanalny do końca, ale poruszajacy. Co od wczesnych kontrowersji ze środowisk żydowskich i rzymskokatolickich, to raczej bym się nimi nie przejmował, przynajmniej do czasu aaż film będzie na ekranach (a mam nadzieję, ze ktoś go sprowadzi, bo chyba na razei nie zapadła decyzja odnośnie dystrybutora - może się mylę).

  Jako że musze zaraz znikać, to na tyle na razie. Do następnego razu.

  LINK
 • hmm

  JediAdam 2003-11-05 12:33:00

  JediAdam

  avek

  Rejestracja: 2003-01-08

  Ostatnia wizyta: 2013-07-29

  Skąd: Gdynia

  MATRIX: Ja ide... Napewno krotka recenzje po seansie tutaj zamieszcze... ZObaczymy co z tego bedzie... :-)
  PASSION OF CHRIST:: Zwazywszy ze jest tyle kontrowersji... gibson mowi ze pracuje na tym od 10 lat i uwaza to za swoje dzielo zycia... plus jezyk w jakim to nakrecono.. plus to co widzialem na zwiastunie.. to wszytko mi mowi ze bewdzie to WIELKI FILM... ;)
  Premiera swiatowa jest w lutym w srode popielcowa - nie wiem dokladnie jaka to data;) dwudziesty ktorys chyba...

  PILKARZE: Mamy dobrych pilkarzy... jednak graja oni w mlodziezowkach ... i widac ze sa to talenty... jednak przez ostatnie lata polacy marnowali te talenty wiec ... coz.. zobaczymy jak bedzie teraz...:)

  TDC: Mam wrazenie ze mnie ignorujesz;))) ???? czy sie myle??:]

  FANFICI... - nadal nic...

  to chyba tyle

  LINK
 • Spostrzegawczość

  Tdc 2003-11-05 16:01:00

  Tdc

  avek

  Rejestracja: 2002-09-16

  Ostatnia wizyta: 2013-04-30

  Skąd: Warszawa

  Gdy ostatnio zamieściłem mój post, przeczytałem go i zdałem sobie sprawę z fatalnej pomyłki !
  Otóż moje zdanie można zrozumieć w "trochę" inny sposób: "(...) Co więcej mam gdzieś odpowiedz na wasze posty z czasów Alderaanu !!"
  :-D
  ;-)))
  Oczywiście słowo "gdzieś" oznacza jakąś dyskietkę a nie to inne "gdzieś" :)

  Pozdrawiam:)

  LINK
 • re: "hmm"

  Tdc 2003-11-05 16:04:00

  Tdc

  avek

  Rejestracja: 2002-09-16

  Ostatnia wizyta: 2013-04-30

  Skąd: Warszawa

  JEDIADAM: właściwie to chyba tak ustaliliśmy ostatnim razem, choć cieszy mnie że się tu pojawiasz oraz to że masz wiele dobrych chęci.
  Jak widać nie tylko ty możesz mieć do mnie pretensje, nie odpowiedziałem na wiele listów, nawet jeszcze nie powitałem nowych - choć nie oznacza to że ich ignoruję - cieszę się. Natomiast ostatnio naprawdę nie mam czasu nawet czytać czytać - może to się zmieni (mam nadzieje).
  pozdrawiam

  LINK
 • jeszcze raz

  Anor 2003-11-05 16:06:00

  Anor

  avek

  Rejestracja: 2003-01-09

  Ostatnia wizyta: 2021-04-07

  Skąd: Chyby

  NEIMO. Rzeczywiście kiedyś już tematy kontaktów netowych poruszaliśmy! Bardzo to wszystko ciekae, a szczególnie takie ciekawostki o których piszesz. Musze powiedzieć, ze trochę mi takich przedmiotów i takiego ujęcia brakowąło na moich specjalistycznych w sumie studiach! Mialem jakąś psychologię, ale to była raczej psychologia w biznesie (nawet nic z tym nie miała wspólnego). Jak bedziesz miał jeszcze jakąs dawke ciekawostek to dawaj jak najprędzej! No a z tymi wnioskami to nie ma się co nie zgadzać, które podałes. Tym bardziej musimy się docenić sami bo z tego co pamiętam to także doszliśmy do podobnych wniosków i nie trzeba nam do teg było mózgów z UK!

  NEIMO2. No nieźle sobie wymyśliłes z tym staniem w kolejce! Ja od razu to skojazyłem ze staniem w kolejca za komuny! Tez były podobne sceny! W sumie to się ludziom nie dziwie że dochodziło do takich scen, skoro lud siedział bez strawy i napitku przez tak długi czas!!

  PIŁKARZE. Adamie masz racje że mamy utalentoanych piłkarzy, ale nie dobrych, bo to jest różnica! Talent trzeba uszlifować, a w każdym sukcesie jest 60% pracy 35% talentu i 5% szczęścia! Więc nie tylko talent się liczy ale równiez praca!!!

  LINK
 • ;-)

  Tdc 2003-11-05 16:06:00

  Tdc

  avek

  Rejestracja: 2002-09-16

  Ostatnia wizyta: 2013-04-30

  Skąd: Warszawa

  Następnym razem postaram się wiecej pisać pisać ;-))

  LINK
 • Anor !!

  Tdc 2003-11-05 16:09:00

  Tdc

  avek

  Rejestracja: 2002-09-16

  Ostatnia wizyta: 2013-04-30

  Skąd: Warszawa

  Ale mi się tu "wtryniłeś" !
  zepsułeś cały efekt !
  ;-)

  LINK
 • symultan

  Anor 2003-11-05 16:13:00

  Anor

  avek

  Rejestracja: 2003-01-09

  Ostatnia wizyta: 2021-04-07

  Skąd: Chyby

  COŚ widze że ostatnio ci nie w humor wchodze TDC!!! Ale ciekawostką jest to, ze w "ostatnich postach" jestem po tobie, a tutaj przed tobą! Pomedytuje nad tym...ale wiersza o tym nie napisze:o

  LINK
 • ;-)

  Tdc 2003-11-05 16:31:00

  Tdc

  avek

  Rejestracja: 2002-09-16

  Ostatnia wizyta: 2013-04-30

  Skąd: Warszawa

  ANOR: ;-))

  LINK
 • ojej, ale narobiliście...

  Jagged Fel 2003-11-05 19:08:00

  Jagged Fel

  avek

  Rejestracja: 2003-03-04

  Ostatnia wizyta: 2013-04-26

  Skąd: Zabrze

  ANOR - nie wiem ,w czym akurat ja okazałem się naiwny, zaufałem ostrożności kumpla, i to się na mnie zemściło...następnym razem będę wiedział, że inni też są naiwni..

  ANOR2 - ja nie wiem, Ty coś sugerujesz z tym ubezpieczeniem, czy co?? zupełnie Cię nie rozumiem :P

  ANOR3 - wiadomo, że nie mamy żadnego Carlosa ani Cassiliasa, ale mamy, jak na średniaków, dobrych piłakarzy...a że oni nie umią tego wykorzystać, to już inna sprawa...

  ANOR4 - dobra, żartowałem, już koniec...

  SPOTKANIE - najbardziej mnie dobijają osobiste rozmyślania Luke`a...ale dobra, zobaczę, jak to będzie z tym końcem...

  OPOWIADANIE - mam nadzieję, że jutro ma gwiazda mocniej zaświeci, i zamieszczę jutro drugi (ostrzegam - nudny) rozdział opowiadania

  JEDIADAM - daj tylko maila, to Ci podeślę to, co miałem wysłać do jedI, i jeszcze to, co tam znajdę, a co do publikacji się nie nadaje :P jeśli chcesz do mnie wysłać, to pisz na adres poltergajst@op.pl albo j_fel@op.pl . jedI dalej się nie odzywa....

  GIBSON - czy ktoś tu mówił o Williamie Gibsonie?? Ostatnio czytałem "Jonnhy Mnemonic" (ten zbiór opowiadań) i teraz poluję na Neuromancera, bo nawet, nawet mi się spodobało...

  MTFBWY - jeśli komuś nie odpowiedziałem, to serdecznie przepraszam, ale ostatnio pamięć szwankuje... :) :P

  LINK
 • MATRIX rewolucja...

  JediAdam 2003-11-05 20:32:00

  JediAdam

  avek

  Rejestracja: 2003-01-08

  Ostatnia wizyta: 2013-07-29

  Skąd: Gdynia

  Kto nie chce poznac szczatkow fabuly niech nie czyta...
  nie bede sie rozpisywal...
  Bylem...
  godzina 14.40. docieram do kina i patrze na caly dzisiejszy dzien na 7 seansow tylko zostalo 10 biletow na 15 :| przerazony podchodze do kasy i mysle ze nie dostane ale dostalem :D
  SIADAM jest fajnie czekam zaczyanja sie reklamy...
  i tutaj oszolomienie totalne...
  PREMIERA zwiastunu filmu TROJA !!!
  szczeka mi opadla... to bedzie wielki film....

  Film sie zaczyna ... trwa i konczy... jednak co jest ??? w pewnych scenach ludzie ida do toalety... w scenach trywialnych... naciagancyh i kiepskich i nie potrzebynch:/ sceny ktore mnie rozbawily a powinno smucic... szkoda slow... Sceny walk w zionie w obronie tegoz swiata ladne fajne ale bez rewelacji ktore byly w zapodziewach panow wachowskich... nie ma nowatorstwa tak jak w czesci pierwszej... a szkoda...
  Pojedynek SMITH VS NEO - super :)) ladny.. w deszczu.. efekty swietne podobalo mi sie...

  SPOILER:P : KONIEC FILMU GLUPI!!!! jak mozna tak zjebac (przepraszam za przeklenstwo) koniec filmu... brak slow...

  PODSUMOWANIE : SLABSZY OD POPRZEDNICH !!! osobiscie nie polecam...

  LINK
 • everything that has a beginning has an end - thankfully :/

  Neimoidian 2003-11-05 21:16:00

  Neimoidian

  avek

  Rejestracja: 2003-01-07

  Ostatnia wizyta: 2006-01-22

  Skąd: Gdańsk

  FEL - sorki, że nie nadmieniłem wcześniej o Twoim wypadku. Przykro mi, tym bardziej dla Twojego kumpla, który znalazł się w beznadziejnej sytuacji. Szkoda słów - pomysły rozwiązania przychodzą a sił na wykonanie (na obronę) brak.

  MATRIX - jednak się złamałem i znalazłem odrobinę czasu na to, by pójść na film. BEZ SPOILERÓW
  GENERALNIE -> REAKTYWACJA minus przesadzona filozofia = akcja = REWOLUCJE. W sumie na dobre to wyszło. Tak przynajmniej głowa nie rozbolała, ale po prawdzie jak dla mnie żadne zawiłości M2 nie zostały wyjaśnione (nadal nie wiem o co chodziło z tą gadką Architekta).
  Zakończenie zaskakujące, ale nie satysfakcjujące (zbyt naiwne, za mało wykręcone jakby to się można było spodziewać po M2). Jako sequel Reaktywacji się sprawdza dobrze - bo i jest lepsza, ale do Matrixa nie porównywać (a mówi to osoba, która uwielbia odsądzane od czci i wiary prequele SW). I niestety powtórzyło się to, co opisuje Adam - ludzie łazili do kibla i podśmiewali się w TEJ scenie (co mnie wk* bo ja się nie śmieję na czymś takim - ale podobne rzeczy zdarzały się też na AotC :( ). Do efektów, muzyki i finałowej walki (tylko EIII może ją przebić) nie można się przyczepić i należy chylić czoło.
  Zazwyczaj po filmach z gatunku action/s-f/adventure/not-so-much-ambitious wychodzi się z kina pod wrażeniem i z zawyżoną najczęściej opinią. Później albo taka zostaje, albo się ją poddaje rewzji (in minus). Pierwszy przypadek miał miejsce u mnie z TPM czy Matrixem1, drugi z AotC (z b. dobry na dobry). Z Matrixami 2 i 3 jest tak, że po wyjściu z kina pierwsza opinia nie jest juz za wysoka, co nie świadczy o nich dobrze. Jednak podsumowując - sequele Matrixa zostały zrobione na siłę i jakby nie powstały, to nie byłoby czego żałować. :( Teraz wiem co czują zawiedzeni prequelami fani (no może prawie wiem, bo M1 tylko bardzo lubiłem a nie kochałem jak SW). Jestem ciekaw co na to Kisiel.

  Tyle ode mnie. Później może się rozwinie dyskusja odnośnie szczegółów.

  LINK
 • M3 na ustach...

  Anor 2003-11-06 10:47:00

  Anor

  avek

  Rejestracja: 2003-01-09

  Ostatnia wizyta: 2021-04-07

  Skąd: Chyby

  FEL – Naiwni, nienaiwni… Najważniejsze że już więcej tego samego błędu nie popełnisz! Czyli liczy się lekcja i nie ma tego złego zo by na dobre nie wyszło!

  OPOWIADANIE. Trzymamy za słowo i czekamy na kolejną cześć opowiadania, swoją droga mógłby się Banita pojawić i też wydac kolejną cześć o twardym! Ciekawych rzeczy się o sobie dowiadujemy z tych opowiadań:P

  TROJA. A to ciekawe Adamie ze już jest trailer. W ogóle jakoś ostatnio cicho o tej epopei! Zawsze takim wielkim produkcjom towarzyszyło więcej szumu, a teraz nic, ciekawe! To jest film na który na pewno pójde i czekam na niego bardzo! Lubię takie produkcje po prostu!

  M3. Widze, ze się posypało na film:) Hehe i dobrze mu tak! Adamie a taki byłes pełen nadziei a widze, ze jesteś rozczarowany! No ja osobiście z góry się nie napalam i tak jak się spodziewałem widzę podobne opinie, dość chłodne i ostrozne! Wniosek jest dla mnie prosty dużo gadki, dużo szumu wielka reklama, ale to wszystko jest zbudowane na sukcesie jedynki, a dwa kolejne filmy to już komercja i bicie kasy na maksa! Wszystko jak zwykle sprowadza się do jednego! Musze isć osobiście zobaczyć ten film i wtedy dopiero ocenie tak szczerze Reaktywacje i Rewolucje! Zobaczę co z tego wyszło! Na razie nastawienie mam negatywne! Aha a co do tych 40 mln to Adamie to wszysko elementy reklamy! No a zdanie Kisiela już poznałem w komentarzach i widze, ze jest zachwycony! Wniosek taki, ze albo wy czegoś nie pojęliście w filmie, albo Kisiel jest za bardzo zakochany w Matrixach aby spojrzeć chłodno i racjonalnie!

  LINK
 • jak to ktoś mówił: zitat kaput

  Jagged Fel 2003-11-06 15:48:00

  Jagged Fel

  avek

  Rejestracja: 2003-03-04

  Ostatnia wizyta: 2013-04-26

  Skąd: Zabrze

  M3 - ja nie widziałem (ani drugiej, ani trzeciej częsci) więc się wypowiadać nie będę. Wiem tylko, że jedynka podobała mi się nie z powodu efektów specjalnych, walk itd tylko dla pomysłu, przesłania, czy jak to jeszcze chcecie nazwać, skłaniała do ZASTANOWIENIA co obecnie niedużo filmów robi - a szkoda

  NAIWNOŚĆ - co fakt, to fakt, lekcja to dla mnie była na pewno...ale w końcu dorwałem Wiedźmina, i teraz tylko to się liczy :P

  JEDIADAM - czekam na Twoje opowiadanie, oczywiście jeśli chcesz mi wysłać, moje powinno już do Ciebie przyjść...dalej nic nie słychać od jedI

  KSIĄZKI -może napiszecie, jakie książki poza SW czytacie, i takie małe uzasadnienie, dlaczego akurat to - zawsze zastanawiali mnie np ludzie, którzy czytają podręczniki dotyczące smarów mazutowych - i to z własnej woli :P

  LINK
 • THIS LEFT FEELS RIGHT

  Ricky Skywalker 2003-11-06 19:27:00

  Ricky Skywalker

  avek

  Rejestracja: 2002-07-12

  Ostatnia wizyta: 2022-01-27

  Skąd: Bydgoszcz

  ... czyli tytuł nowej, wspaniałej płyty Bon Jovi, która ukazała się w ten poniedziałek... niestety póki co tylko w wersji płytowej... :( czemu niestety?? bo w chwili obecnej nie mam 65 złotych :( a tyle co najmniej potrzeba, by dostać tę płytkę... ehhhh.... życie ucznia :(

  FUTBOL: Właśnie leci mecz Valerenga - Wisła. Słabo grają :( Może w drugiej połowie będzie lepiej??
  A potem Man City - Groclin...

  SZKOŁA: Jednym słowem śmierć. Na jutro muszę nauczyć się pie******ch regułek z Angielskiego!! I jeszcze pozostaje Biologia :(
  Swoją drogą dziś w podręczniku do Englisha znalazłem takie oto zdanie: "GEORGE LUCAS IS NOT MAKING ANOTHER "STAR WARS" FILM AFTER EPISODE 3"...

  FUTBOL2: Jeśli już jakiś piłkarz jest dobry, to spieszy się na zachód i po kilku tygodniach ginie w rezerwach jakiegoś drugoligowego sredniaka :(

  No to na razie tyle. I`m going to learn English and watching Football :)

  LINK
 • Hej :D

  JediAdam 2003-11-07 08:45:00

  JediAdam

  avek

  Rejestracja: 2003-01-08

  Ostatnia wizyta: 2013-07-29

  Skąd: Gdynia

  COZ PO KOLEI ZACZNE OD FUTBOLU:
  WISLA: Kiepsko grali ale z takim gownem jak to z czym grali to i tak przejda...
  GROCLIN: Poczatek kiepski... lecz w miare spotkanie szok... grali coraz lepiej... Mlodzian MILA z rzutu wolnego i 1 - 1 :) zapowiada sie ciekawie:)

  TROJA: Ja tez nie wiedzialem ze jest zwiastun... Niedawno dopiero przeczytalem ze film wszedl w faze post produkcji... Obsaada niezla...Dobry rezyser... Temat swietny... Po tym co zobaczylem w zwiastunie... WOW :D

  M3: PO czasie mowie raz jeszcze ;) film jest po prostu slaby i bardzo sie rozczarowalem a do kina lazlem z niskimi oczekiwaniami... REAKTYWACJA mi sie podobala nawet bo byla jakas tam fabula i akcja a tutaj ni fabuly a akcja ... brak slow :)

  ROTK: Tu chociaz jestem pewien ze i tak moze i rezyser odbiegnie o ksiazki w niektorych momentach ale i tak zrobi swietny film... Tak jak TWO TOWERS jak nie patrzy na niego nie pod katem ekranizacji... to wychodzi naprawde bardzo dobry film z wartka akcja i wogole:) a i jako ekranizacja jest jak dla mnie na 4 :) w skali do 5 ;P

  CHYBA TYLE:D

  w ponidzialek CLONE WARS :D Ladnie nagrywam wszystkie odcinki :D
  Pozdrawiam!

  LINK
 • Groclin rules

  Anor 2003-11-07 14:16:00

  Anor

  avek

  Rejestracja: 2003-01-09

  Ostatnia wizyta: 2021-04-07

  Skąd: Chyby

  FEL. Żebyś się nie zdziwij jak ci Adam przyśle swoje dzieło, bo to ma penwie z 120 stron:) Miłego czytania! Warto przeczytać, swoją drogą ciekaw jestem jak ci Adam poszło wprowadzanie poprawek i na ile wziąłeś pod uwage moje sugestie z recenzji!

  KSIĄZKI –obencie nie czytam specjalnie nic poza SW, bo trochę tego SW mis się nazbierało, bo i komiksy i trochę książek ze stanów mam do przeczytania no i jeszcze to co wychodzi na bieżąco w Polsce. Także generalni ostatnio mozno starwarsowo. Jednak co jakiś czas zaglądać (jestem zmuszonY0 do książek fachowych, może wam coś mówi Corporate Finance i tego typu booki, a raczej knigi! No ale jeśli chodzi o inne książki nienaukowe, to dużo czytałem różnej fantastyki (polskiej i zagranicznej). Tu wiadomo Diuny i inne cuda, ale najbardziej podobała mi się seria książek o księciach Amberu Zeleznego!!!

  GLORY GLORY GROCLIN!!! No i moja ukochana drużyna się popisała. Po ciężkim początku, gdzie trochę mieli zamurowane nogi nasi, gdyż chyba doznali lekkiego szoku, zaczeli grać dobra otwarta piłkę. I już po jakims czasie dostrzegli, ze nie taki ten Manchester groźny i że można z nimi grać normalną ofensywna piłę. Jak się oswoili to już grali swoje, to co umia najlepiej. Widac było ogromne zaangażowanie zawodników, którzy czuli swoja szansę na pokazanie się. Grali naprawdę z poświęceniem, szkoda, ze tak nie grają w lidze zawsze, trochę się im w głowach poprzewracało, zobaczymy co będzie dalej. No i ten Mila!!!!! Genrlanie wynik super! Choć nic on nie gwarantuje, gdyz Man. Przyjedzie do Grodziska żeby wygrac i może nas wreszcie nie będą lekceważyli! Bądźmy dobrej myśli! Najlepsze jednak było to, ze przez cały mecz praktycznie nie było słychac 31 tysięcy kiboli angielskich, tylko 500 kiboli z groclinu, ktrzy grali na trabkach i kibicowali donośnie. Myślałem, ze ył to tylko efekt telewizji, jednak mi rodzice byli na tym meczu i sami mi powiedzieli to sam Si się pytali czy był taki efekt w telewizji bo na stadionie było tez tylko naszych słychać!

  RICKY. A jednak czasami się ciesze, że się już nie ucze jak słysze takie tekst jak ty:P

  CLONE WARS. Ciesze, się ze jest długi weekend bo sobie ze spokojem obejrze w poniedziałek CW!!! Super!

  HRABIA. Napisał do mnie Hrabia że ogólnie jeszcze żyje tylko nie ma netu w pracy a w domu zamontował sobie radiowy ale się mu antena skaszaniła. Tak więc kazał wszystkich pozdrowić i zapewnił że ciemne czasy powracają:) kiedy poajwi się tu spowrotem

  TDC. Hmmm on też do mnie napisał i kazał wszystkich pozdrowić. Dodatkowo prosił o zakomunikowanie że szykuje się jakies spotkanie w Warszawie i że na nie już zaprasza. Co do szczegółów ma dwać nam znać w najbliższym czasie przez moją skromna osobę!

  WEEKEND no i długi weekend przed nami, ja mam szczęście nie iść do roboty w poniedziałek, więc spodziewam się niezłej czterodniowej laby!

  LINK
 • dzisiaj tylko tyle, że

  Jagged Fel 2003-11-07 19:54:00

  Jagged Fel

  avek

  Rejestracja: 2003-03-04

  Ostatnia wizyta: 2013-04-26

  Skąd: Zabrze

  GROCLIN RZĄDI - nieważne osobiste uprzedzenia, dawno nie widziałem Polaków 9no, może i kilku obcokrajowców) grających w ten sposób!!!!!

  tym bardziej żałuję, ż górnik stracił Niedzielana i Kriżanaca....

  I jeszcze przepraszam za krótkość posta - ale jestem spóżniony w chwili obecnej o 16 minut i rodzice mie zabiją :)

  LINK
 • :)

  JediAdam 2003-11-08 09:01:00

  JediAdam

  avek

  Rejestracja: 2003-01-08

  Ostatnia wizyta: 2013-07-29

  Skąd: Gdynia

  CLONE WARS : Ja sie juz nie moge doczekac... w koncu o ktorej to... ? tu pisali ze o 20... a w gazecie pisza ze o 19.30 ??

  FANFIC: Bardzo wzielem sobie do serca twoje sugestie i poprawki wprowadzilem lecz felowi wyslalem wersje do czytania na kompie czyli 190 stron a wersja ta z mniejszymi odstepami itd ma 135 stron :D

  GROCLIN: Pan Mila mi zaimponowal :)) szkoda ze niedzielan nie szczelil bramki :D

  Dlugi weeekend czas zaczaac :D

  LINK
 • przed spotkaniem...

  Jagged Fel 2003-11-08 12:05:00

  Jagged Fel

  avek

  Rejestracja: 2003-03-04

  Ostatnia wizyta: 2013-04-26

  Skąd: Zabrze

  FUTBOL - pal sześć Niedzielana, jego przynajmniej Górnik sprzedał za godziwe (choć trochę) pieniądze...ale jak oni mogli się tak łatwo pozbyć Kriżanaca ?!?!?!

  GROCLIN, WISŁA - co do tego, że Wisła powinna u siebie wygrać, nie mam większych zastrzeżeń. boję się natomiast, że trener Manchesteru (nie pamiętam jak mu tam szło) zmieni taktykę - co jest według mnie oczywiste - i City wygra...nie pozostaje nic innego jak czekać...

  REEKEE - u mnie w książce z angielskiego też jest tekst o SW, dokładniej streszczenie E IV .... wietrzę podstęp, a Ty?? na szczęście Lucas jest tylko wspomniny jako reżyser....

  FANFIC - zacząłem czytać, na razie bez zastrzeżeń...

  SPOTKANIE NA MIMBAN - wrażenia....jak można było zrobić takie zakończenie!!!! (uwaga: a tekście mogą pojawić się spojlery, jeśli nie czytałeś książki - zastanów się zanim zajrzysz) :P

  a) strona techniczna - dawno w żadnej książce nie widziałem tylu literówek...pomijając już sposób napisnia i kilka błędów stylistycznych - co zresztą jest, jak sądzę, winą tłumacza, ujdzie w tłumie...

  b) fabuła - niby pomysł fajny...i w ogóle nie było tak źle...ALE JAK MOŻNA BYŁO NAPISAĆ TAKIE ZAKOŃCZENIE???? ile Kenobi szkolił Luke`a?? dzień? dwa?? więc jakim cudem on mógł walczyć z Vaderem jak równy z równym?? A Leia?? no comments...cytat "Darth Vader nadludzkim wysiłkiem uniknął śmierci"...dalej...co to ma znaczyć, parafraza "Jestem...jestem Ben Kenobi - powiedział dziwnym tonem Luke" te hasło mnie dobiło...ale najgorsze...totalnie głupie i bezsensowne...jest to że Vader wpadł do dziury...nie...nie!!!!.....NIE!!!!!!!.....co za idiota to wymyślił!!!!!!!!!!?????

  KSIĄŻKI SW - Anor, to jest gorsze niż nałóg...postanowiłem sobie, że wq tym roku, kupię już tylko wtedy jakąś książkę, jeśli będzie ona w PRE-Orderze...nie wiem co mnie podkusiło, lae zajrzałem na Allegro...patrzę - "Ostatni Rozkaz" za 10 zł....jak można nie wykorzystać takiej sytauacji ?? Kupiłem....ech...wpadłem po same uszy...

  MTFBWY bo muszę niedługo lecieć na pociąg do Katowic na Spotkanie...

  LINK
 • :):)

  Anor 2003-11-10 01:20:00

  Anor

  avek

  Rejestracja: 2003-01-09

  Ostatnia wizyta: 2021-04-07

  Skąd: Chyby

  FUTBAL... No i Mancghaster C. dostał po dupie i to od cieniasów a mój groclin wygrał ładnie... Oczywiście to nic nie znaczy i zgadzams ię z Felem, ze na pewno M. się zmobilizuje i zagra pewnie l;epiej, ja uważam ze pozostają ciągle faworytami mimo to na pewno tamten remis ma prawo dawać na jakiekolwiek nadzieje i właąsnie ja się mam nadzieje jeszcze połudzić trochę....

  MIMBAN... No Felu nie dziwię sie twoim słowom! Sam cie ostrzegałem przed tą lekturą, mam nadzije że cie ona nie zniechęci do kolejnych książek SW! Mi równeiż nie podobało się n rzeczy i w sumie chyba to jest najgfgorsza książka z SW ze wsztskkich, ale paMIETAJ ZE ONA WYSZŁA PRZED tesb A PO anh WIĘC NIE UWZGLĘDNIAŁĄ WIELU CZYNNIKÓW!!!!!

  FEL. Co do nałogów to nie musisz mi nic mówić, ja ostatnio wydałem co najleneij 200 pln na komiksy, ake udało minsię je skonmpletować chyba w całości (jeśli chodzi o polskie) Co do książek, to jestem na bieżąco choć zamierzam użądzić neidługo polowanie na przwodniki:) Nie ma co cięgle coś się znajdzie co warto mieć!!!

  LINK
 • :)

  JediAdam 2003-11-10 08:24:00

  JediAdam

  avek

  Rejestracja: 2003-01-08

  Ostatnia wizyta: 2013-07-29

  Skąd: Gdynia

  Znow po weekendzie kiedy to net mulil i strony nie moglem otworzyc powrocilem... :D:D:D Zaczne po kolei jak to zazwyczaj:

  FUTBOL: Kevin Keegan bo to o nim mowa moze i zmienic taktyke ale to nie taktyka ani nie on gra jeno pilkarze a tutaj z pomoca kibicow groclin moze im ladnie dokopac :D

  MIMBAN: MI sie tam ksiazka podobala, moze miala pare takich dziwnych aspektow ale coz... :P

  FANFIC: Tez czytac zaczalem... Wypowiem sie w jak w calosci to przeczytam :)

  CLONE WARS : Dzis pierwszy odcinek ale coz widze do sciagniecia jest na Bastionie link pierwszego odcinka ?? hmmm :| Ciagne i obacze :) a i tak wieczorem kasete wloze i bede nagrywac :D

  Niedlugo swieta temu teraz nie kupuje ksiazek SW i wszystkie zaleglosci od wrzesnia a pewno duzo ich nie jest :( nadrobia znajudja prezent od swietego mikolaja :D

  To tyle :)

  LINK
 • kupa

  JediAdam 2003-11-10 11:08:00

  JediAdam

  avek

  Rejestracja: 2003-01-08

  Ostatnia wizyta: 2013-07-29

  Skąd: Gdynia

  No i jedI odpisal... fantstycznie ... I CO TERAZ :((((((((((((((( kto jeszcz tu fanfici z bastionu czyta... NIKT ????
  KONIEC: ((((((((((((((((

  ehhh

  LINK
 • clone war

  JediAdam 2003-11-10 12:15:00

  JediAdam

  avek

  Rejestracja: 2003-01-08

  Ostatnia wizyta: 2013-07-29

  Skąd: Gdynia

  Sciagnelem , zobaczylem , fajne :)) krotkie :(( ja chce calosc :D
  Podoba mi sie ... Yoda troche dextera przypomina hihi:)

  LINK
 • dla zainsteresowanytchg

  JediAdam 2003-11-10 16:23:00

  JediAdam

  avek

  Rejestracja: 2003-01-08

  Ostatnia wizyta: 2013-07-29

  Skąd: Gdynia

  POdaje llink gdzie mozna sciagnac ten TEASER TROI:
  http://www.comingsoon.net/movies/t/troy.php

  LINK
 • ID11

  Neimoidian 2003-11-11 12:46:00

  Neimoidian

  avek

  Rejestracja: 2003-01-07

  Ostatnia wizyta: 2006-01-22

  Skąd: Gdańsk

  Witam!

  Parada na mieście, „Powrót Jedi” w POLSACIE a ja trochę chory siedzę w domku i muszę się uczyć – BLE. Ale teraz wyjątkowo siadłem na kompa, korzystając, że ojciec jest weg na czas jakiś i postanowiłem wejść na Azyl, gdzie nie było mnie dosyć już dawno. No a z tyłu gra mi telewizorek i słyszę jak się Luke napiernicza z sługusami Jabby :) I szybko znów nie będzie. W czwartek strajk na kolei i ja musze przenocować 3 koleżanki z nocy ze środy na czwartek, bo im się nie opłaca z Gdyni i Wejherowa autobusami zastępczymi na zajęcia czwartkowe jechać. Tyle koleżanek na noc sama przyjemność :D, tylko co za dużo to nie zdrowo – poza tym strajk jest bezterminowy :P a i ciężko będzie mi się uczyć na 2 kolokwia, które jak na złość wypadają w piątek. Ale Moc jest ze mną i jak coś się nie spie* to sobie poradzę, mam nadzieję.

  CLONE WARS – udało mi się ściągnąć pierwszy odcinek i bardzo mi ise podoba. Czytałem kilka komentarzy nieprzychylnych o tym, że postaci wyglądają mało podobnie (Palpatine) etc, ale mi to nie przeszkadza. Traktuję ten film z pewnym przymrużeniem oka odpowiednim dla króciutkiej kreskówki, ale jednocześnie traktuję go jak OFICJALNY SW, a nie byłe fanowską produkcję. Szczególne wrażenie robi przedstawienie bitew – te przeloty myśliwców tuż nad głowami droidów, szarżujący CloneTrooperzy pod wodzą Yody na ‘koniu’ i Anakin w płaszczy wyglądający z daleka jak Vader – jak dla mnie miód, choć wiem, że niektórych może to drażnić. No i po raz pierwszy widzimy nowy myśliwiec Anakina. Czekam na następne.

  TROJA i inne – Zwiastun oczywiście przed „Matrixem” widziałem. Zapowiada się bardzo dobrze – świetna obsada, efekty i rozmach. Mam nadzieję tylko, że nie wprowadzą jakiś przegięć w fabule, które zepsują i zbanalizują tą klasyczna historię. Jestem ciekaw kto będzie robił muzykę, bo nie mogę znaleźć nigdzie, żeby było to napisane. Przypuszczam, że Petersen może skorzystać ponownie z usług Hornera (z którym robił przy „Gniewie oceanu”). Szkoda, że nie Williams, bo on coś ostatnio się nie zabiera za monumentalne spektakle filmowe, w których można się wykazać wielką muzyką. Ale zobaczymy jak się to skończy.
  Natomiast ostatnio widziałem zwiastun „Shreka II”. Bardzo fajny, szkoda tylko, że w dubbingu amerykańskim, który nie jest dla nas tak zabawny jak ten nasz. Ale co by nie mówić, wygląda, że będziemy mieli bardzo zabawny film. Choć na razie nie wiadomo czy lepszy.

  MATRIX – problem z sequelami tego filmu leżał w zbyt wydumanej fabule, którą chcieli na siłę Wachowscy zaskoczyć widza. No i zaskoczyli – film był gorszy niż oczekiwano, choć między Bogiem a prawdą nie beznadziejny i nie oglądało się go jakoś specjalnie źle. Jednak główna oś filmu – czyli motyw ze Smithem był jak dla mnie głupi i niepotrzebny. Podobnie walki kung-fu w Reaktywacji były wciskane na siłę i nie były potrzebne. Za dużo namnożonych samodzielnych bytów w Matrixie też nie wyszło na dobre. W Rewolucjach natomiast przynajmniej część z tych błędów zostało usuniętych (nie było naiwnie niepotrzebnych walk, a taka napieprzanka w świecie rzeczywistym, gdzie Neo nie latał po ścianach była nawet emocjonująca). Natomiast nie wyszło im zakończenie, brak wyjaśnienia wielu wątków z M2 (np. o co chodziło z tymi poprzednimi wybrańcami i co się z nimi stało) oraz to że Neo mógł swych mocy używać też w świecie rzeczywistym. Mimo że ani nie śmiałem się podczas seansu, co uważam za rzecz karygodna nawet na filmie, który się nie podoba, ani że nie mam jakiś bardzo kategorycznie potępiających opinii o M2i3 to przyszła mi do głowy pewna złośliwość. John Gaeta – twórca fx do Matrixów – powiedział kiedyś, że Matrixy mają historię i głębię, i tam efekty są tylko narzędziem, a nie jak w pustych „Gwiezdnych Wojnach” jedyną atrakcją. I miał rację – M2i3 osiągnęły głębię... aż po same DNO. :P No offence.

  LINK
 • !

  Neimoidian 2003-11-13 10:18:00

  Neimoidian

  avek

  Rejestracja: 2003-01-07

  Ostatnia wizyta: 2006-01-22

  Skąd: Gdańsk

  Nasi to morowe chłopy.
  Wreszcie ostro do roboty
  Wzięli się i nie ma bata
  Włosi mają od Nas mata!

  Meczyk był piękny. Tak dobrze grającej reprezentacji dawno nie widziałem. Mimo że Włosi też nie byli w pełni swego najlepszego składy, to był jednak nasz wielki sukces. I to jak najbardziej zasłużony. Nam nawet podania wychodziły, co się nie zdarzało w eliminacjach zbyt często. Widać było, że im się chce grać. Mam ogromną nadzieję, że to nie jest jakaś zwyżka formy kończąca agonię i oznaczająca niechybną śmierć, ale faktyczna poprawa sytuacji. Podbudowani taką motywacją, może wreszcie postarają się grać na 100% możliwości i w eliminacjach będziemy liczącą się drużyną. Droga jeszcze długa i ciężka, ale póki co prognostyk jest dobry. Po pierwsze należy wyciągnąć wnioski z poprzednich eliminacji i nie odpuścić sobie oraz nie zachłysnąć się sukcesem, gdy zacznie się lepiej dziać. I może będzie dobrze. Niech Moc będzie z Nimi.

  Strajk odwołany i moja moralność uratowana – nocowałem dziś sam ;P

  LOTR – soundtrack. Miałem ostatnio okazję na stronce soundtracks.net posłuchać 30 sek fragmentów nowej muzyczki pana Shore’a do RotK. I muszę powiedzieć, że szczególnie parę pierwszych kawałków wbijało. Sądzę po tych fragmentach, że cała ścieżka będzie lepsza niż ta z TTT. Już nie mogę się doczekać na to aż się w sklepach pojawi. Przed FotR zastanawiałem się, nie znając wcześniej możliwości tego kompozytora, jak sobie poradzi z takim filmem. Mimo że niektórzy zacięci fani książki marudzą nad jej odpowiedniością wobec powieści, ja jestem pod wielkim wrażeniem tych kompozycji. Naprawdę – tu się zgadzam z Cetą – można tą muzykę rangować na wysokości score’ów do SW, pod względem ich bogactwa i siły przekazu, mimo że w brzmieniu i stylu są zupełnie inne. Kto wie jak wielką odskocznia stanie się dla Howarda ta trylogia – być może dopiero teraz jego kariera się naprawdę rozwinie (podobnie jak Williamsa po „Szczękach” i przede wszystkim „ANH”). Czego mu życzę, bo chłop ma talent olbrzymi.

  Cisza i spokój na Azylu - nikt nie pisze. Trudno mi się dziwić. Sam sobie odpuściłem ostatnio. Jutro mam dwa koła - w tym statystyka, więc znikam do ksiąg i notatek... May the Force be with You! Over and out.

  LINK
 • lecimy dalej

  Anor 2003-11-13 10:56:00

  Anor

  avek

  Rejestracja: 2003-01-09

  Ostatnia wizyta: 2021-04-07

  Skąd: Chyby

  DŁUGO MNIE NIE BYŁO. Aż samemu nie wiem czemu wczoraj miałem się wpisać, ale jakoś nie zdążyłem się wyrobić! No ale dziś nadrabiam i tak mizerne straty, no ale niestety tu już tak ostatnio jest. Powoli mi to przypomina lipiec kiedy pisaliśmy tylko w trójkę, tzn Trójmiasto i Poznań:)

  INTERNET> Ostatnio zauważyłem,z e rzeczywiście w weekendy Internet działa bardzo mizernie, mówię tu szczególnie o godzinach szczytu. O tyle jest to ciekawe, ze normalnie dotychczas tak nie było! Przynajmniej u mnie.

  CLONE WARS. Widziałem wszystkie dotychczasowe odcinki. Dwa z nich na CN i dwa na kompie w oryginalnej wersji, gdyż podjałem się heroicznego wyczynu ściągnięcia dwóch odcinków po 40 MB na moim modemie:P No ale cóż czego fan nie robi, zachciało mi się po prostu kolekcji i tyle… No ale teraz wrazenia. Zacznę od rysunków i ogólnej fabuły gdyż jest ona przeciez wspólna dla polskich i angielskich ersji. Więc tak, rysunki mi się musże powiedziec podobają, kreska Tarkowskyego jest nwet znośna mimo że obawiałem się tego. Wydaje mi się jakby była trochę mniej kańciata np. w stosunku do Samuraj Jacka! Postacie są zrobione naprawde dobrze, no może oprócz Maca Windu i trochę żuchwy Anakina. Za to Ki Adi Mundi wymiata… No i palpi! To jest ciekawostka te bufiaste rękawy. Niby taki groteskowy ale własnie w tym jest cos co mi się podoba. Dodam jeszcze że Padem trochę takie dziecko, czemu? Przeciez Anakin wygląda duzo doroślej przy niej, a jest dużo młodszy! Co do statków i robotów to wiele tu nie ma filozofii więc powiem , że wyglądają bardzo dobrze. Fabuła. Oczywiście jak każdy powiem, czemu tak krótko. No ale nic trzeba się przyczaić. Ja jestem zdania że dopiero CW nabiora całości po wydaniu wszystkich odcinków i dopiero oglądniecie wszystkich będzie pokazywało zarys fabuły. Jak na razie więcej mi do głowy nie przychodzi. Co do muzyki to nie ma nic do dodania! Muzyka z AOTC w pełnej okazałości. Ciekawostką jest to, że w każdym odcinku mamy jakiś element komiczny/zabawny, to zdmuchnięty płaszcz, to znowu jakas jaszczurka postrzelona:) No a na koniec głosy! W wersji angielskiej wypasiony głos ma zarówno Yoda jak i Obi (praktycznie idealne głosy) Za to troche dziwny dla mnie jest Palpi! Trochę odwrotnie jest w polskiej wersji, gdzie znowu Palpi ma znacznie lepszy głos niż Obi! Genrlanie w obu wersjach dobry jest Yoda i musze powiedziec, ze jak na razie jestem pod wrazeniem polskiego dubbingu, mogło być dużo gorzej!!! A na koniec moja największa uwaga i zarzu do CW. Czemu Yoda wygląda jakby kipiał złem i DarkSajdem? Przecież to jest zuepłeni cos innego niż widzimy w AOTC!!! Czemu?

  ADAM-FICI. Teraz to się chyba już mozez pchac tylko do Yako, no i może prubuj Jetha ścigać!

  NEIMO Widze że chyba byłeś jednym z niewielu Polaków nie kolejarzy, który był za strajkiem, bo przyjąc koleżanki u siebie to całkiem duza przyjemność! Ale jednak chyba Cie w końcu ominie, przynajmniej tak to na razie wygląda, choć nie wiadomo co będzie dalej…

  TRAILERY I TROJA. Ja jakos ostatnio w kinie do trailerów szczęścia nie mam, bo ciągle leca jakieś stare beznadziejne trailery, ostatnio tylko udało mi się zobaczyć drugi trailer Ostatniego Samuraja, gdzie już wiadomo o co będzie w filmie chodziło. Troje własnie ściągam i zaraz sobie obejrzę! W kazdymr azie czekam na ten tytuł! A ze Smreka II robią to nawet nie wiedziałem, jakoś mi się omsknęło: ciekawe…

  MATRIX – no cóz, już się wypowiedziałem o tym filmie w watku mu poswięconym i nawet nie chce mi się tu tego powtarzać bo uwazam, ze nie ma w ogole o czym mówić, SA setki dużo lepszych filmów. Spróbuje jednak opisac go kilkoma słowami. Skok na kasę, zagmatwanie na siłę, niejasność, przydługawość, głebia na siłę…. Wszystko to powoduje, ze film ten nie jest nawet dobrym przeciętnym filmem fantastycznym! Nie ma co tylko jedynka ie liczyła….

  MECZYK> Rzeczywiście zagrali ładny futbol i o to chodzi. Wreszcie twarze z kubków knora może znikną! A zastapienie zostaną (już nie na siłę) nowymi powołaniami! Tak trzymać, praktycznie cała drużyna grała dobrze (może oprócz Żewłakowa… i poem hajty). Własnie w druzynie potrzebni SA tacy zawodnicy którym zalezy, którzy dra trawe, którzy chca się pokazać (Kukiełka, Pasiak, Niedzielan, o dziwo Krzyżówek i kosowski, którzy już maja wyrobiona marke)

  NEIMO Łącze się z tobą w żałobie że strajk się nie odbył:)

  TRZYMAJTA SIĘ:)

  LINK
 • hejj:D

  JediAdam 2003-11-14 15:00:00

  JediAdam

  avek

  Rejestracja: 2003-01-08

  Ostatnia wizyta: 2013-07-29

  Skąd: Gdynia

  POLSKA - WLOCHY : Nono grali ladnie i wygrali... szok... Krzynowek z Kosowskim bardzo mi sie podobali... niedzielan tez zmusil najlepszych defensorow swiata (nesta i cannavaro) do wytezonej pracy :) optymistycznie to nastawia na przyszlosc... zobaczymy jak bedzie z serbia czy to po prostu byl zryw na jeden mecz.

  MATRIX: Stwierdzilem ze muzyka jest calkiem ladna... chodzi o same utwory don davisa z juno reactor... niestety nie bylo ich ladnie slychac w filmie ale jaks ie slucha soundtracka to brzmi niezle a zwalszca ostatni najdluzszy 10 minutowy utwor z chorkiem:)

  TRAILERY: Mi sie trailer troy podobal :D co do shreka 2 to tylko slyszalem ze robia ale jak zobaczylem zwiastun stwierdizelm ze bedzie fajna beka z tym specyficznym humorem jaki byl w shreku. Co do innych zwiastunow sciagnelem dzis nowego harrego pottera i wiezien azkabanu czy jakos tak... Moze byc ciekawy filmik mily dla odprezenia i lekki tak jak reszta potterow. Czekam na jakies nowe trailery ROTK:D

  FANFICI: Gadalem z YAKO i powiedzial zeeby przygotowal do puyblikacji czyli cos powspisywal tu i owdzie... czeka mnie masa roboty;)

  CLONE WARS: NO kurde myslalem ze to bedzie jakas dziwna baja zanim obejrzalem a tutaj szok ;) fajne !! Balem sie dubbingu ze jak uslysze yode to sie zalamie a tu szok PRZYWOITY dubbing :D niemoge sie doczekac wszytkich odcinkow. a tak btw wiecie ze kazdy mozna z netu sciagnac???

  ROTK: Tez slyszalem po 30 sekund i powiem szczerze w pewnych momentach az mnie dreszcz po plecach przechodzil sluchajac tej muzy... To co dopiuero bedzie jak to uslysze i zobacze w kinie??? NIE MOGE SIE DOCZEKAC:D

  See ya

  LINK
 • kilka słów

  Anor 2003-11-14 15:53:00

  Anor

  avek

  Rejestracja: 2003-01-09

  Ostatnia wizyta: 2021-04-07

  Skąd: Chyby

  FUTBALL... Rzeczywiście po meczu z Włochami znowu wiara w Polskich grajków podbija do góry. Jednak ja byłbym na razie ostrożny i poczekałbym na wyniki kolejnych meczów. Zobaczymy jtro jak wypadną nasi! Ja jestem optymistą, ale szczerze powiem,z e może być różnie

  ADAM. Mimo, ze znowu będziesz miał dużo roboty, to przynajmniej wiesz na czym stoisz! A powiedz mi czy moze Yako potwierdził Ci ze to w ogóle przyczytał???

  CW. Moje zdanie podtrzymuje na wysokim pozimie, mimo że 4 odcinek był troche słabszy... Zdecydowanie pełniejsza ocene bedzie mozna wysmyczyć po całości! Aha no i powiem Ci Adamie, ze oczywiście że wiemy ze sa na necie te odcinki, ja nawet na moim modemie już wszystkie dotyczczaswe ściągnąłem, oprócz tego który się dzisiaj pojawił:) No i oglądałem wszystkie również w CN, więc mam jakies porównanie i najwazniejsze jest to że uwazam, ze całkiem niexle się prezentuje nasz dubbing.

  MODERATOR. No kochani, wczoraj był wielki dzień, zostałem mianowany na moderatora naszeko wspaniałego Forum! Teraz mogę wycinac edytować i inne bajery robić z postami, więc jak ktoś cos ma w takiej sprawie to można od razu do mnie. Dzisiejszy dzień zaczałem bardzo pracowicie bo wyciąłem pewnie ze 100 zdublowanych postów, których numery gromadzilem od jakiegos czasu....

  WEEKEND:) no i znowu wolne:P

  LINK
 • krótko

  Neimoidian 2003-11-14 17:01:00

  Neimoidian

  avek

  Rejestracja: 2003-01-07

  Ostatnia wizyta: 2006-01-22

  Skąd: Gdańsk

  GRATULACJE dla nowego moderatora - Anorze wiem, że nie zawiedziesz honoru naszego Azylu. Wreszcie możesz Twardego pokasować :P No i przynajmniej Azyl bedzie w 100 % bezpieczny przed głupotami i dublami. Do dzieła kowboju!!!

  STRAJK i kobiety - Co ma wisieć, się powiesi! A co do babek, to od przybytku głowa nie boli, ale co za dużo to nie zdrowo :P Dzięki panu H. mogłem obejrzeć meczyk i pouczyć się na kolokwium. Więc inne me chucie nie ucierpiały na tym :D A poważnie mówiąc, jestem też ciut chory, więc to by i tak nie było tak ładnie i przyjmnie, jak mogłyby one chcieć. Więc w sumie, za równo dla mnie, dla nich, rządu i kolejarzy (o ludziach kórzy by do pracy nie dojechali niewspominając) stało się dobrze.

  HP3 też widzialem zwiastun - ku mojemu zadowoleniu jest tam nowa muzyka, co znaczy, że to jest prawdopodobnie nowa muzyka Willamsa. A to czyni mnie sehr zufrieden. A filmik zapowiada się mroczniejszy niż poprzednie. No i ta sceneria zimowa. W związku z tym mam retoryczne pytanie który palant wymyslił, by dać ten film w czerwcu do kin, kiedy poprzednie części były na początku roku?

  LINK
 • z dalekiej podróży...

  Jagged Fel 2003-11-14 19:07:00

  Jagged Fel

  avek

  Rejestracja: 2003-03-04

  Ostatnia wizyta: 2013-04-26

  Skąd: Zabrze

  AZYL - też dawno nie zaglądałem, ale ostatnio obowiązki mi się mnożą...wszyscy nauczyciele się chyba umówili, i nam referaty na listopad zadali, teraz kompletny zajazd mam ze wszystkich przedmiotów...oprócz tego w tym tygodniu idę na 5 konkursów przedmiotowych, a w następnym jeszcze na trzy...poza tym wczoraj pierwszy raz roznosiłem ulotki (bo za coś trzeba te książki kupować :P ) i tak mi się wydaje, że się zatrudnię na dłużej...ale dość użalania, przejdźmy do sedna sprawy...

  MODERATORSTWO - no to trzeba zacząć uważać, co tru się pisze :P i niech Ich Troje drży :P ale tak serio, to mam nadzieję, że nie zrobisz z naszego ukochanego forum czegoś ściśle oficjalnego, i nie będziesz wycinał wszystkich postów nie na temat (no, bo wtedy poleciałaby cała Wioska Las, i połowa innych działów ;) ) Niech nam żyje moderator!!!!!!

  CLONE WARS - szukam w necie odcinków, ale niczego na razie nie umiem znaleźć...

  PIŁKARZE - zagrali fajnie, widać że im zależy, tylko ciągle mi się po głowie plącze pytanie: i co z tego?? najbardziej boję się tego, że sukces znowu zostanie przez niektorych wyolbrzymiony, i jak przyjdzie co do czego, to znowu bedzie wielkie narzekanie: na trenerów, na piłkarzy, na pzpn i nie wiadomo na co jeszcze...a nikt nie dojdzie do tego, że tak na prawdę to że Polska jest taka dobra, on sam sobie wmówił...

  OPOWIADANIE - coś tam napisałem, ale rękopis gdzieś mi się zapodział, i dzisiaj nic nie opublikuję...

  FANFICI - a u mnie ciągle mogiła...ech, gadać już się nie chce, pisać też nie...

  LINK
 • :))

  JediAdam 2003-11-15 10:26:00

  JediAdam

  avek

  Rejestracja: 2003-01-08

  Ostatnia wizyta: 2013-07-29

  Skąd: Gdynia

  ANOR: Gratuluje nominacji na moderatora ;) obys spelnial ta funkcje jak najlepiej :D

  FANFICI: NIe czytla ;Pzaczal i nie skonczyl bo nie ma czasu hihi

  futbol: kiedy mecz z serbia???

  HP3: muza mam naadzieje ze bedzie fajna:)

  LINK
 • Madness/Sadness/Darkness

  Lord Sidious 2003-11-15 11:32:00

  Lord Sidious

  avek

  Rejestracja: 2001-09-05

  Ostatnia wizyta: 2022-01-27

  Skąd: Wrocław

  Hej, dawno nic nie dodałem od siebie... wiec zmieniam ten stan rzeczy..

  TDC - po Alderaanie 2003 już sie zdążyło tyle zmienić i wydarzyc, ze juz nie pamietam dokładnie co tam było ;). Szkoda, że jak byłem w Wawie to nie mielismy okazji pogadac.

  ANOR - Cóż mam nadzieję, że teraz na forum zapanuje porzadek ;).

  JAGGED - CLONE WARS - przy każdym newsie zrobiłem updatek i dałem linki do odcinków w .mov - można wszystkie ściagnac.. rano po sciagnieciu i obejzeniu odcinka wysylam komus sprawozdanie i oni dokańczają to...

  TWARDY - dziś mamy 2 spotkanie we Wrocławiu.. ;)

  COUNTDOOKU - ostatni, ale na pewno nie najmniej ważny. A powiem wiecej, najważneijszy dzis. Wszystkiego najlepszego z okazji okragłych urodzin. Ciekawe kiedy przegonisz wiekiem Andarala ;)..

  LINK
 • qwertyuiop

  Jagged Fel 2003-11-15 14:15:00

  Jagged Fel

  avek

  Rejestracja: 2003-03-04

  Ostatnia wizyta: 2013-04-26

  Skąd: Zabrze

  CLONE WARS - dzięki za cynk - nie zauważyłem. jak będzie lużniej na sieci, to spróbuję ściągnąc..

  MECZ Z SERBIĄ - też nie pamiętam, kiedy mają grać...dajcie ktoś znać>...

  OPOWIADANIE - dzisiaj zamieszczę, jak zdążę na kompa [przepisać...nie wyszło mi za bardzo, zresztą sami ocencie, jakoś tak ostatnio mi się w ogóle nic pisać nie chce...

  MTFBWY wam wszystkim...

  LINK
 • poiuytrewq

  Anor 2003-11-17 14:51:00

  Anor

  avek

  Rejestracja: 2003-01-09

  Ostatnia wizyta: 2021-04-07

  Skąd: Chyby

  DZIĘKI wszystkim za gratulacje:) Teraz rzeczywiście jak jestem modem będę mógł pilnować suwerenności naszego Azylu:) No i oczywiście całej reszty forum, a uwierzcie mi tego jest już masa!!!! Aha Felu nie przejmuj się nie będę wycinał postów nie na temat (oczywiście oprócz twoich:P)

  FELU. No widze, że chipsie jestes ambitny, masz dużego plusa! A powiedz mi po co idziesz zbierac te ulotki, przeciez dostałes podwyżke od WAT…

  OPOWIADANIE. Felu coś się strasznie opuszczasz i nie tłumacz się że cos zgubiłes bo nie wierze:)

  FUTBAL. No i znowu zagrali nieźle choć tym razem duzo gorzej w obronie! Niestety nasi grają tylko dobrze mecze o nic (podobnie jak ze Stanami w Korei!) mam nadzieje, ze coś zrobią z ich psychika a również ze trener wyciągnie wnioski z tych meczy i powoła odpowiednich zawodników! Poza tym pamietejcie, że ci co teraz grają nie musza grac dobrze na wiosnę…:P

  TWARDY – a może bys się tak odezwał i powiedział nam co tam u ciebie bo ostatnio jakos ucichłeś! Czyżby tam się u ciebie czas zatrzymał? Chyba nie bo gdyby tak to u nas tez by stał:P W każdym razie na pewno zaczyna się u ciebie lato…

  LINK
 • dylatacja czasu :)

  Tdc 2003-11-17 16:44:00

  Tdc

  avek

  Rejestracja: 2002-09-16

  Ostatnia wizyta: 2013-04-30

  Skąd: Warszawa

  LDS: Już nie pamiętasz ?? Może Kyle opublikuje te zdjecia na ktorych widać twoje drugie oblicze po wypiciu koreliańskiego :-)
  Dla mnie Alderaan pozostanie w pamięci do Końca życia !!! To było coś czego doświadcza się tylko raz w życiu !!
  ;-)

  Szkoda że nie pogadaliśmy ! Niestety Andaral jednogłośnie przegłosował że nasze spotkania mają się odbywać w sobotę, a ja w sobotę zwykle nie moge :( Na szczęście udało mi się załapać na ostatnie spotkanie - lecz wtedy Ciebie nie było :-(

  Anor: masz niepełną wiedzę o otaczającym świecie ! Chyba za bardzo bujasz w Bespiańskich obłokach ! :-)
  Czas nie jest identyczny wszędzie ! Jak mówi teoria i praktyka czas ulega dziwnym (dla mnie) spowolnieniom - tzw. dylatacja czasu.
  :->

  Pozdrawiam :)

  LINK
 • TDC i dylatacje

  Anor 2003-11-17 16:50:00

  Anor

  avek

  Rejestracja: 2003-01-09

  Ostatnia wizyta: 2021-04-07

  Skąd: Chyby

  :):):) Witamy cie znowu do nas wrociłeś miejmy nadzieję, ze nie tylko na jedną chwilkę:) Pobądź z nami prosimy:)

  DYLATACJE. Właśnie sie tak zastanawiałem czy może ty o Imperatorze nie jestes w jakiejs jednej z dylatacji:) bo ise tak pojawiasz i znikasz, no wiesz jakby to dla ciebie była ciągłosc:) W takim razie gdyby to było prawdą to chyba wielu Zasłużonych Azylowiczów obecnie przebywa w takiej Dylatacji:):)

  LINK
 • Re: TDC

  Lord Sidious 2003-11-17 18:37:00

  Lord Sidious

  avek

  Rejestracja: 2001-09-05

  Ostatnia wizyta: 2022-01-27

  Skąd: Wrocław

  to że nie pamiętam co dokładnie było - oznacza, że nie jestem w stanie rzucic większości cytatów i nie pamietam zmęczenia, podniecenia, emocji. Pamiętam dobrą zabawę i wiem, że jedyne co piliśmy to ... podkradziony kompot wraz z PLS :). Wiem, że inni pili mocniejsze trunki - jednak ja się na nie nie załaałem i nawet nie chciałem łapać.

  Ja byłem na spotkaniu które bylo w piatek..

  Cóż zaspoileruje - niedługo będzie mnie trudno w necie zobaczyć... ale czas pokaże :)

  LINK
 • Tak a wiec...

  JediAdam 2003-11-17 22:20:00

  JediAdam

  avek

  Rejestracja: 2003-01-08

  Ostatnia wizyta: 2013-07-29

  Skąd: Gdynia

  FANFIC: Prace trwaja... mysle ze szybko sie z tym uwine... A teraz ogloszenie znow znalazlem natchnienie... :)) tym razem nie bede pisal opowiadania... ale najprawdziwsza starwarsowa ksiazke wiec jak ktos mysli ze bedzie tak malo obszerne i krotkie jak poprzednie to sie myli :) wydarzenie beda rozbudowane ciekawe i mam nadzieje ze dla wielu zaskakujace:)

  FUTBOL: Grali ciekawie... znow kosowski krzynowek i wielu inych pokazalo sie z dobrej strony... lecz dwaj razili jak dlamnie a mianowicie SZAMOTULSKI - dla mnie popelnial szkolne bledy i Gorawski ktory jest pomylka...
  FUTBOL BARAZE: Beka Lotwa ograla Turkow a Szkocja holendrow... Rewanze moga byc ciekawe :))

  FEL: NIe spoczywaj na laurach... Pisz Pisz i jeszcze raz pisz... tylko tak mozesz stac naprawde dobry... masz dobre pomysly i to cos co sprawia ze chce sie to czytac... nie marnuj tego !:)

  Zapodam teraz nowy temat... :)

  KSIAZKI : Kto czytal HERETYKA MOCY tom 1 :) ???? ja jestem w trakcie i mnie wciaga jak narazie :) dzis kupilem bo jakos wczesniej czasu nie mialem zakupic :D Podzielcie sie swoja opinia...

  Narazie to tyle jutro bedzie wiecej :D

  LINK
 • już wtorek

  Neimoidian 2003-11-18 09:55:00

  Neimoidian

  avek

  Rejestracja: 2003-01-07

  Ostatnia wizyta: 2006-01-22

  Skąd: Gdańsk

  Ściągam sobie 7my odcinek Wojen i transfer mi spada do poziomu wystarczająco suboptymalnego, że ledwo tu wszedłem. Swoją drogą, bardzo lubię to słowo - `suboptymalny`. "Jestem suboptymalnie przygotowany na kolokwium ze statystyki" - to przecież ładniej brzmi niż "Nic nie kumam z przedmiotu". Poza tym część społeczeństwa i tak nie zrozumie terminu i pomyśli, że się wyuczyłem :P
  A co do Wojen - to są świetne, no może poza odcinkiem 6tym jak dla mnie. Nie obraziłbym się, jakby prewizualizacja EIII zajmowali się ludzie Tartakovskiego :).

  DYLATACJE czasu? Ja chyba to mam jakieś braki :) Wiem coś o różnicach w subiektywnym przeżywaniu czasu, ale żeby coś o jakiś obiektywnych różnicach powiedzieć, to się raczej nie skuszę. Ba, specjalnie nawet sobie takich nie wyobrażam. Może TDC wyjaśnisz
  to podczas Swej kolejnej wizyty (wpadaj jak najczęściej --- i prześlij zdjęcie LDS pod wpływam CSM :P ;) ).

  MECZ - zagrany ciut gorzej (w obronie - wyjątkowo brakuje nam tam ludzi teraz, tym bardziej jak wypadnie taki Bąk...), ale generalnie z inwencją i precyzją, co się nie zdarzało za często w eliminacjach. Anor wskazał na psychikę. Masz tu trochę racji - w dzisiejszych czasach, gdy przygotowanie fizyczne jest często na porównywalnym wysokim poziomie, to psychika odgrywa decydującą rolę w sporcie. Decyduje w końcu ile z tego potencjału się pokaże. Jednak, jeśli chodzi o naszych, to nie do końca upatrywałbym tą poprawę gry w tym, że to mecze o nic. Właśnie takie mecze szczególnie słabo motywują do walki. Nasze zespoły wiele razy pokazywały jak w takich meczach cieniowały. Natomiast w meczach o coś grali już lepiej – choć cały czas nieudolnie, nieprecyzyjnie i wolno. Z Węgrami już widać było poprawę, a pamiętajmy, że był to mecz o coś. Gdyby Szwedzi znów nam świni nie podłożyli i wygraliby, to my przeszlibyśmy do baraży. Nasi się jakby zgrali wreszcie. Także psychiczna poprawa była widoczna – chciało im się biegać i dawać z siebie wszystko. Zawsze można powiedzieć, że taka np. walka z Włochami mogła ich mobilizować, ale z równie utytułowanymi drużynami kiedyś graliśmy wolno i słabo (też w towarzyskich). Nie chcę ferować hurraoptymizmu. Naszym dużo jeszcze brakuje. Ale przynajmniej coś się ruszyło, tak jak w pierwszych meczach eliminacji do MŚ. I mam nadzieję, że tym razem to zostanie dobrze zagospodarowane i nie zaprzepaszczone jak ostatnio.

  KSIAŻKI - ja ostatnio czytałem książkę SW ROK TEMU. Nawet nie zacząłem czytać tej, co kupiłem sobie w sierpniu na Anoriadzie - źle jest ze mną., ale to juz gdzieś kiedyś pisałem. Wypalam się. Potrzebuję pomocy medycznej :|.

  LINK
 • #45

  Anor 2003-11-18 12:30:00

  Anor

  avek

  Rejestracja: 2003-01-09

  Ostatnia wizyta: 2021-04-07

  Skąd: Chyby

  LORDZIE. Powiedz mi tylko czy będziesz się jakkolwiek pokazywał na necie (mam tu na mysli z pracy!)

  FUTBAL… Rzeczywiście jak zauwaza Adam w Barazach mieliśmy całkie ciekawe wyniki, co tym bardziej zapowiada ciekawe mecze na rewanże. Zresztą chyba wszyscy faworycie polegli w jakis tam sposób, bo i Holendrzy dostali od Szkotów (w rewanżu nic nie wiadomo, jakieś 2:1 dla Ndl i Szkocja w finałach, Hiszpanie wygrali po samobójczym golu Norwega w 84 minucie, a przypmne że przegrywali 1:0. Dali sobie strzelić gola u siebie i kto wie jak będzie na wyjeździe. Turków poniosła mania wielkości i Łotysze ich porobili dodatkowo Turcy narozrabiali po meczu… No i Walia wygrała z Rosjanami, tu akurat można się było spodziewać…

  HERETYK I. Ciesze się że wreszcie znalz się ktos kto tu czyta NEJ! I chce o tym rozmawiac:) Ja oczywiście przeczytałem ówczesnie kupując w PRE-Orderze od Andarala. Moja opinia o tej książce jest bardzo dobra, gdyz książka ta nawiązuje do bardzo wielu wątków które wczesniej przewineły się w EU (Sisi-ruuvi, Yavethowie , Rynowie, itp.). Wszystko to ładnie ujednolica i spaja NEJ z innymi książkami dodając wrażenie że ksiązki SW to jednak jedność! Poza tym na skład samej fabuły Heretyka składają się trzy prowadzone rónoczęsnie opowieści: O Tahiti, Poszukiwaniu Zenomy Sekot przez Luka i ekipę, oraz Wyprawa Lei i Hana w celu jednoczenia światów i zapobiegania ich podbijania przez Yuuzków. Z tych trzech watków zdecydowanie najlepszy jest ten z Poszukiwaniami Zenomy, w sumie niewiele tam o samej Zenomie, ale za to pojawia się mocny element z Imperium i to całkiem dobrze opisany: Palleon i te sprawy… Wątek z Leią Hanem no i jaina jest już mniej ciekawy choć każdy znajdzie dla siebie cos ciekawego (ach ci yavethowie….) najgorszy wg mnie jest zdecydowanie watek Tahiti! Przynudnawe i przydługawe opowiadanie o miesiączkowaniu jednej kobitki…..

  ADAM. Ciesze się że zacząłeś czytac NEJ, ale mam do ciebie pytanie ile już przeczytałes książek NEJ! No bo wiesz ukazało się już ich sporo w Polsce. W kazdymr razie dużo lepiej czytać jeśli ma się przeczytane poprzednie cześci!

  CLONE WARS. Musze powiedzieć, ze kolejne odcinki mi się bardzo podobają i sam jestem bardzo miło zaskoczony, ze tak dobre opinie one zbierają,. Dla mnie zreszta niemo odcinek 6 jest jenym najlepszych gdyż wprowadza pierwsz element mroczności, a mianowicie chodzi o Asajj/gospodarz spotkania. Ciekawi mnie czy gospodarz był Asajj, czy też się ona pojawiła dopiero później. Odcinek 7 będzie kontynuacja szóstego i coś czuję że będzie również wypasiony:)

  MECZ – Niemo ja miałem na myśli psychikę, ale w druga stronę, czyli jeśli mają własnie luz taki jak w meczach o nic to umieją zagrać, dopiero kiedy ciąży na nich jakiś obowiązek to siada im psycha. Ty mówiłes o motywacji bardziej…

  NEIMO. Jak ty tak możesz się obijac:)! Będziemy chyba musieli zakomunikować ‘senatowi’ że Moc w ‘Tobie’ osłabła…:P

  LINK
 • Hmm

  JediAdam 2003-11-18 13:59:00

  JediAdam

  avek

  Rejestracja: 2003-01-08

  Ostatnia wizyta: 2013-07-29

  Skąd: Gdynia

  KSIAZKI: Anor ja czytam wszystkie starwarsowe booksy oprocz tych co byly dawno dawno temu kiedy jeszcze nie zbieralem ich... To ze teraz dopiero czytam ten tom nowej ery wyniklo z tego ze nie mialem podczas pre orderu kasy na zakup :)) a tak przeczytalem wszystkie ksiazki z nowe ery i w sumie wiekszosc (niestety tylko..) z tych co wyszlo w polsce. Jak pozwole finanse to mysle ze do konca 2004 nadrobie zaleglosci i bede mogl powiedziec ze przeczytalem wszystkie ktore wyszly w polsce :D Jak dla mnie ksiazke jest wspaniala... nie iwem czy zauwazyles Anor ze ostatnie tomy NEJ sa jakby z tomu na tom coraz lepsze??:)
  Ciekawe jak to sie wszystko zakonczy...

  CLONE WARS: Asaji wspaniala postac ... swietne poslugujaca sie dwoma mieczami... nie moge sie doczekac pojedynku pomiedzy nia a ANakinem bo chyab do tego dojdzie skoro ja po to wyslali :)

  KSIAZKI 2: NIe wiem ostatnio przed heretykami czytalem pierwszy tom eskadry lotrow i nie wiem czemu strasznie sie z ta ksiazka meczyulem... kompletnie mnie nie wciagala... jeszcze jej praktycznie nie skonczyulem mam tylko nadzieje ze sie rozwinie i bedzie ciekawsza:)) A co wy sadzicie o tej serii??

  Hmm To tyle:D

  LINK
 • Książki

  Anor 2003-11-18 14:51:00

  Anor

  avek

  Rejestracja: 2003-01-09

  Ostatnia wizyta: 2021-04-07

  Skąd: Chyby

  ADAM. Wiem, ze ty generlanie czytasz i wiem óież że byłes w zastoju ostatnio (gdzieś już pisałeś), ale nie miałem pojęcia jak wygladasz z NEJ, teraz już wiem:) Co do tego jaki sie książki NEJ w końcówce, to powiem, ze Szlak Przeznaczenia, który był przed Heretykiem I był chyba jeszcze lepszy. pogodził on wszystkie dotychczasowe wątki w NEJ i jakoby uporządkował, a tego własnie w NEJ było trzeba. Autor Szlaku zrobił kawał dobrej roboty mimo, ze przez to jego dzieło jest trochę przycięzkawe, ale za to bardzo dobrze współpracuje z kolejnymi czesciami NEJ. Jesli chodzi o kolejne ksiązki z NEJ to Heretycy 2 i 3 trzymają poziom jedynki, a podobno nawet 3 jest najlepsza! Co do The Final Prophecy, to jeszcze nie wiem zbyt wiele, za to The Unfying Force jest podobno bomba! Ja zresztą już prawie wiem co tam w tym TUF będzie i jak się cała seri mniej więcej skończy:) Tak na amrginesie to w tym tygodniu ma do mnie przyjść TUF, gdyż zamówililiśmy ją z Lordem i Chimpo z Amazonu:)

  X-WINGI. Mi się generlanie podobały. Jest to seria zupełnie inna od tradycyjnych ksiązek SW, gdyż nie ma tam Jedi, Sith, Mieczy Świetlnych i Mocy (przynajmniej w takim stopniu jak gdzie indziej). Duzo jest walk w kosmosie (bardzo dobrze opisanych) i generlanie duzo jest intrygi. Mi to wszystko odpowiadało, ale niekoniecznie musi się to wszystkim podobać. Ja przeczytałem wszystkie 4 dotychczasowe części wydane w Polsce i musze powiedzieć, ze poziom ksiażek jest dośc równy, choć 3 cześć jest chyba najbardziej przełomowa, ale trochę za bardzo przeidywalna.

  LINK
 • Dylatacja czasu cd...

  Tdc 2003-11-18 15:45:00

  Tdc

  avek

  Rejestracja: 2002-09-16

  Ostatnia wizyta: 2013-04-30

  Skąd: Warszawa

  LDS: fajnie że nie pamiętasz zmęczenia - bo powinno się pamiętać tylko te dobre emocje :)
  Ja nie muszę niepamiętać tych gorszych bo ich nie było (nie miałem tyle na głowie co Ty) ... w ogóle było FANTASTYCZNIE !!
  "Wiem, że inni pili mocniejsze trunki - jednak ja się na nie nie załaałem i nawet nie chciałem łapać.": to podobnie jak ja - Anor coś o tym wie :)
  Nie wiem tylko jak KaeSz mogła tam wytrzymać bez piwa :->
  :-))
  chyba ja jej "robiłem" za spowalniacz myśli :->
  "Ja byłem na spotkaniu które bylo w piatek..": no niestety - ja o nim nie wiedziałem :(
  Byłem wtedy bardzo zaganiany ... :-(
  "Cóż zaspoileruje - niedługo będzie mnie trudno w necie zobaczyć... ale czas pokaże :)": to raczej nie jest dla Nas dobra wiadomość :( ale Twój uśmiech coś oznacza ... tylko co ? (domyślam się ... ale o tym sza ... :)

  Anor: nie ma na razie informacji o tym że czas jest nie ciągły (dyskretny). Przesunięcia są płynne.

  Neimo !! bardzo silnie odczuwam brak rozmowy z Tobą ! Coś ostatnio Anorowi o tym pisałem :)
  Dylatacje: są opisane teoretycznie w teorii względności P. Alberta :) Dlatego odsyłam do tego opisu - choć ostrzegam że matematyki tam nie brakuje :->
  Ogólnie chodzi o to że dla każdego z nas czas biegnie inaczej ! Nie stanowi dużego problemu aby spowodować że dwóch bliźniaków będzie sie znacznie różnić wiekiem !
  Czas zmienia się gdy znajdujemy się w ruchu - im szybciej się poruszamy tym są większe przesunięcia czasu.
  Szczerze mówiąc dla mnie jest to największe "s-f" w całej nauce - większe niż teoria ewolucji. Ale co mogę na to poradzić skoro jest to udowodnione (teoria ewolucji jest jedynie tezą). Mnie dylatacja czasu skłania do refleksji jak bardzo skomplikowany jest świat w którym żyjemy (jak mało jeszcze o nim wiemy).
  Co do dowodów na to że dylatacja rzeczywiście istnieje - to Amerykańskie wojsko przeprowadziło eksperymenty tzn. do samolotu załadowali zegar atomowy i sprawdzili po powrocie czy czas się różni - a różnił się.
  I to właściwie nie jest istotne - ja raczej zapytam się: częścią jakiego większego projektu było sprawdzanie różnic w czasie ???!!
  I co się stało że zwylke małomówne wojsko przyznało się do samego eksperymetnu oraz do uzyskanych wyników (inna sprawa że takie wyniki zainteresują każdego fizyka).
  Dalej w dyskusji nie będę pewnie brał udziału - ale czekam na wasze światłe wnioski !!! a w końcu (mam nadzieję) i ja znajdę czas i coś napiszę :)

  Zdjęcia: oczywiście nie istnieją chciałem po prostu sprawdzić czy LDS coś jeszcze pamięta :->

  Anor i Neimo: Niestety nic nie wskazuje na to że będe wpadał tu częściej :( ostatnio wpadam tu zupełnie przypadkiem. Jedno jest jednak pewne cały czas staram się być "na czasie" :)

  Pozdrawiam Was wszystkich !:)

  LINK
 • Dylatacja

  Anor 2003-11-18 15:59:00

  Anor

  avek

  Rejestracja: 2003-01-09

  Ostatnia wizyta: 2021-04-07

  Skąd: Chyby

  TDC. Moc jest wielka, akurat się tak słada, ze o problemie blixniaków i nie tylko ostatnio wiele się dyskutuje na forum w watku: KONCIK TECHNICZNY. Tam naprawdę jest bardzo ciekawa dyskusja generlanie na ile możlwe jest zastosowanie tego co widzimy w SW w naszym świecie. Generlanie wzystko obraca się wokół fizyki i różnych teorii i twierdzeń. Czułbyś się tam jak ryba w wodzie! podaje adres wątku: http://www.gwiezdne-wojny.pl/b.php?nr=41460

  TDC2. Musze powiedzieć że niektóre Twoje cudzysłowy są bardzo sugestywnie dwuznaczne:):):) A mówią, że ja daje podteksty):) miło Cie znowu czytać Impreatorze...

  LINK
 • KONCIK TECHNICZNY

  Tdc 2003-11-18 16:09:00

  Tdc

  avek

  Rejestracja: 2002-09-16

  Ostatnia wizyta: 2013-04-30

  Skąd: Warszawa

  Anor: dzięx ale, na prawdę nie mam czasu ...:( Choć muszę tam kiedyś sobie coś poczytać :)

  LINK
 • nie, nie, nie!!!!!

  Jagged Fel 2003-11-18 19:30:00

  Jagged Fel

  avek

  Rejestracja: 2003-03-04

  Ostatnia wizyta: 2013-04-26

  Skąd: Zabrze

  ANOR - nawet nie pytaj, czemu dzisiaj znowu nie opublikuję...chociaż..a, jak chcecie, to macie tyle, ile przepisałem...dobra, ale to potem :P

  JEDIADAM - na podstawie czego piszesz, że mam dobre pomysły?? na podstawie tego fica, który Ci przysłałem?? takie to badziewie, że hej :P to, nad czym teraz pracuję, to będzie polska epopeja narodowa!!!! dobra, ale najpierw muszę napisać...

  ANOR 2 - jak na razie nie wyciąłeś wszystkich moich postów nie na temat, bo wszedłem na moją stronę usera i liczba postów wcale nie była równa zeru...

  KONCIK TEHNICZNY - nie weim, jak to się dzieje, ale zacząłem czytać jakieś mądre (o zgrozo) książki...coś o matematyce....brr...najgorsze jest to, że mnie to wciąga :P

  ANOR 3 -jakoś sie tak złożyło, że jeszcz4 jeden temat do Ciebie. Mianowicie ulotki. Podwyżka była, ale Amber też podwyżkę zrobił (i to bynajm,niej nie pracownikom). A że kolejny Pre-Order się szykuje, a ja już rezerwy walutowe z do końca pierwszego kwartału roku 2004 wykorzystałem, to trzeba pracować...a tak notabene, to zdzierają z człowieka jak cholera, ale innej pracy nie ma :P

  i to tyle na dzisiaj...dobranoc!!!

  znaczy się May the Force Be With You!!!!


  LINK
 • Rozdział 3 - część pierwsza

  Jagged Fel 2003-11-18 19:33:00

  Jagged Fel

  avek

  Rejestracja: 2003-03-04

  Ostatnia wizyta: 2013-04-26

  Skąd: Zabrze

  (drugi wyciąłem, bo był badziewny :P )

  -Znowu ci głupi kosmici... - westchnął Anor patrząc, jak na szczycie jednego z poznańskich bloków ląduje talerzowato-jajkowaty kształt - oni chyba nigdy nie nauczą się, gdzie jest ich miejsce...
  Był tym bardziej zdenerwowany kolejnym nalotem intruzów, gdyż kończyła się właśnie ostatnia godzina jego dyżuru. Jednak, jako że służba nie drużba, a z czegoś żyć (tudzież pić) trzeba, postanowił niezwłocznie działać. Jak zwykle w takich sytuacjach, pierwsze swe kroki skierował w stronę sejfu ukrytego za jednym z kiczowatych obrazówpowieszonych na ścianach jego biura.
  - Gdzie ja dałem tą karteczkę z szyfrem...a tu jest.. - wyciągnąłz kieszeni mały skrawek papieru pokryty w całości małymi literkami i cyferkami. Po chwili komora sejfu stanęła przed nim otworem.
  - No to co my tutaj dzisiaj mamy - zaczął wyjmować z, jak się okazało, całkiem głębokiego sejfu stosy książek z nieodmiennie powtarzającym się na okładkach logiem Star Wars. Pochwili jednak - fakt, że dosyć długiej - przeszedł do konkretów. Na szafeczce przed sejfem rosła w oczach piramidka różnych drobnyvh militariów - pistoletów, granatów, nabojów...

  LINK
 • W pracy

  Lord Sidious 2003-11-18 20:07:00

  Lord Sidious

  avek

  Rejestracja: 2001-09-05

  Ostatnia wizyta: 2022-01-27

  Skąd: Wrocław

  Cóż - niby mam super neta z o wiele lepszym łączem - problem w tym, że za bardzo nie mam czasu. Na GG jestem - a jak ostatnio w necie - Internet Explorer spędzam w pracy z 10 minut to wszystko (w tym Clone Wars - dziś mi się ładował online. czyli szybciej sie załadował niż zdąrzyłem obejrzeć :)). Cóż mam nadzieję, że kiedyś bedziemy mieli trochę mniej roboty... i zostanie w pracy po 9 godzinach na pół godziny by posiedzieć na necie byłoby fajne... ale cóż na razie kończy sie na wychodzeniu po ponad 10 godzinach i sie juz nic nie chce. I tylko czeka się, by wyjsc, to wtedy nikt mi nie zleci nowej roboty.

  TDC - najgorsze jest to, że ja chyba lubie mieć mnóstwo rzeczy na swojej głowie. Im więcej mam, tym lepiej funkcjonuje - wyjatkiem jest praca - gdzie czasem mnie irytują Ci zlecający zadania - bo sami są niezorganizowani, nie potrafią znaleźć priorytetów itp.

  LINK
 • G`day mates How is going.......

  twardy 2003-11-20 00:41:00

  twardy

  avek

  Rejestracja: 2002-07-16

  Ostatnia wizyta: 2012-02-07

  Skąd: Wrocław

  Raport:
  Pisze ten raoprt troche na raty ale nie mam czasu a po drugie chce zeby wszytko w nim bylo. Mam nadzieje zeo mnie nie zapomnieliscie. Ten post tez jest dla mnie wyjatkowy bo 1400. Wiem ze mialem przerwe w pisaniu na azylu ale mam nadzieje ze tym postem nadgonilem troche statystyke. Mysle ze jest moj najdluzszy post w krotkiej tu historii. Ostnie wydarzenia byly troche nerwowoe ale juz jest lepiej i zaczyna sie wszytsko ukladac. Wlasnie zauwzylem ze to bedzie moj pierwszy post na tej sondzie o numerze 12. Ale jestem leniem.

  AUSTRALIA: W ciagu ostaniego tygodnia duzo sie wydarzylo. Wspolne poszukiwanie mieszkania dla nas okazalo sie dosc pokretne. Zaczelismy szukac mieszkania ponad dwa tygdonie.Okazalo sie jednak ze wiekszosc ogloszen dawana jest jak ktos sie bedzie opuszczal mieszkanie za dwa tygodnie lub czasami duzej. Spowodowalo to ze nagle zostalismy bez mieszkania. W czwartek dwa tygodnie temu zadzwonilismy do jednej dziewczyny, zobaczylismy jej mieszkanie i zaczelismy sie dogadywac (ustalislismy cene oraz ze mozemy sie za tydzin wprowadzic) .W miedzyczasie przenieslismy sie do hostelu w centrum mista bo skonczyl nam sie czas wynajmu w starym domu (mial ten pobyt w hsotelsie trwac kolo tygodnia). Wiedzac ze mamy juz mieszkanie poszlismy z kumplem na slyna plaze Bondi Beach. W sumie nic wielkiego kawalek piaszczystej plazy (nasze sa wielkie w porownaiu do tej). Jedno jest zarabiste FALE (roilo sie od serferow). Spedzilem tam okolo dnia. Zadowolony wrocilem do domu niestety nie wszysctko w zyciu jest takie piekne jak sie wydaje. W poniedzialek dostalem telefon w ktorym sie dowiedzialem ze wynajm jest nieaktualny wiec zostalismy goli i wesoli mieszkajacy dalej w hostelsie za 25$ za dzien. Bylismy wkurzeni (lub gorzej) ale szczescie sie do nas usmiechnelo. Kolega Lukasz wracal wieczorem z pracy i spotkal kumpla z zajec z angielskiego i okazalo sie ze on szuka ludzi do wynajetego przez niego mieszkania. Mieszkanie jest w centrum (do szkoly 4 min na piechote). Jest tam tez basen, silownia, suana i jacuzi (80$ za tydzien). Umowa jest spisane na nas wiec mamy zamiar zostac tu do konca. Dzisiaj wprowadzilsmy sie, wiec nasz najwiekszy problem mieszkanie wkoncu sie wyjasnilo.Bedziemy zyc z trzema Tajami wiec bedziemy mogli poznac ich kuchnie. Pierwszy raz jak przyszlismy ogldac poczestowli nas super zarciem. Wszystko dobre co sie dobrze konczy.

  Mam tez spozniona widomosc ze musialem zgolic moja brudke jak zaczelem prace w knajpie. Jak to zrobilem to sie w lustrze nie moglem poznac. Ostni raz nie mialem brudki w 3 klasie liceum a wiec szmat czasu.

  Robota. Podczas ostniego weekendu zaczoelm prace w drugiej pracy. W tej pracy myle samochodzy. W sobote byla piekna pogoda wiec robismy caly dzien (9 godzin) jak szaleni. W niedziel bylo juz o wiele lepiej.

  Podczs tego weekendu odbyly sie mecze polfinalowe mistrzostw swiata w rugdy. Nowa Zelandia grala z Australia , w drugim meczu spotkaly sie Anglia i Francja. Pierwszy mecz ogladalem na telebinie na Darling Harbor (fajne centrum nie daleko mojego domu – jest tam pelno knajpek i kafejek oraz kina itp). Atmosfera byla super. Mecz byl jednak ku mojemu nie zadowoleniu jedno strony dla australii (kibicowalem Nowej Zelandii). Austrakia zagrala jak narazie najlepszy mecz w turnieju, swietna obrona i atak. Drugi mecz ogladalem juz w pubie. Oczywiscie bylem za anglikami ( nie lubie francuzow). Tu sie kolejny raz objawil talen Jonnego Wilkinsona (wielka gwiazda w rugdy) najlepszego obecnie kopacza na swiecie. Gosc sam wygral mecz dla andglii. Byly choelrnie trudne warunki bo padal deszcz ale on sie nie mylil. Oborna angielska byla tez super. Powie wam ze juz prawie zanam wszystkie zasady w rugby dzieki ogldaniu meczy. Coraz bardziej mi sie ruggby jako sport podoba

  Pogoda zaczyna sie robic coraz lepsza ale sa jeszcze dnie kiedy jest chlodniej i duzo pada deszcz. Ale jak juz jest slonce top przypieka mocno.

  Tydzien temu w piatek mialem pierwszy egzamin ktory sie okazal bulka z maslem i tyle.

  Z ciekawostek to ze zyjac w Hostelsie zywilismy sie jejecznica i kanapkami przez 9 dni. To byl nie zly wyczyn.

  W srode mialem fajny dzien. Po pracy poszlismy na saune, basen i jacuzi.

  ANOR. Jeszcze raz gratulacje objecia tego waznego stanowiska. Mysle ze na niego w pelni zasluzyles swoja chwalebna postawa na Bastionie. Po drugie Lordowi odpadnie duza czesc zbednej roboty co okaze sie zbawiene dla calego bastionu. Tylko mam prosbe nie wycinaj mnie ze bardzo (teraz bede sie musial zawsze z Toba zgadzac)

  PILKA. Jak zobaczylem wynik meczu polska wlochy to robilem odswierz strone ze trzy razy. Wynnik super ale gdyby to byl mecz o punkty to bylbym zadowolony. Nie ma co ich tak mocna chwalic to im uderzy woda sodowa do glowy. Znow Dudek mial pecha do ManUtd tym razem to Giggs Go pograzyl (Giggs po odejsciu Beckhama odzyl – to dobrze).

  BARAZE. Ale jaja Lotwa pokonala Turcje (I kto by pomyslal). Najbardziej szkoda mnie Wali byli tak blikso. Biedny Giggs nigdy nie pojedzie na zaden turnej ale juz takie jest zycie.

  KOSZYKOWKA. Moge powiedziec jedno WKS WKS WKS WKS WKS MISTRZEM JEST. Dla mnie odejscie Katzurina dwa lata temu bylo najwiekszym bledem. Teraz wrocil I od razy sa efekty. Poczatek mieli slaby w lidze polskiej ale to jest wazne na koniec jak sa play offy. Teraz sie liczy euroliga I to co robi slask jest genialne dwa wazne zwycistwa wiec jestem zachwycony. W czwartek graja z ASVEl i bede im goraco kibicowal.

  TDC. Witam z powrotem. Szkoda ze nie pogadalismy wiecej na anoriadzie oj szkoda.

  LORD. Ciesze sie ze spotkanie we wroclawiu sie rozwiaja w tak dobrym tempie. Nie moge sie doczekac jak tam sie pojawie ale to daleko przyszlosc.

  RESZTA. Pozdrowcie od mnie reszte KaeSz, Cete, Dooku, Phila – czy wiecie co sie u nich dzieje.

  Pozdrawiam Was wszystkich goraco. Niech Moc Bedzie z Wami.

  LINK
 • korespondencja anorowa...

  Anor 2003-11-20 10:34:00

  Anor

  avek

  Rejestracja: 2003-01-09

  Ostatnia wizyta: 2021-04-07

  Skąd: Chyby

  FELU. Tak się składa, ze już twoja osoba przeszła proces lustracyjny! Zostałes inwigilowany pod kątem spowodowanych dubli, a te które wystapiły dotyczas w twym wykonaniu zostały usunięte! Teraz musze się przypatrzeć twojej osobie z punktu widzenia logiczności wypowiedzi:) tu będzie więcej wycinek:) Ale tak na poważne to maiłes mało tyh dubli!!! Chwali się!

  KONCIK TEHNICZNY – Rzeczywiście temat tamten zrobił furorę! Przed wczoraj to post za postem leciał w tamtym wątku i to jeszcze o jakiej wadze naukowej

  FELU 2. Pracuj pracuj! Jednak z czasem musisz sobie znalesc coś lepszego niż roznoszenie ulotek! Na razie pewnie nie będziesz miał okazji znalesc niczego lepszego, ale próbuj się wkręcać bo na ulotkach to na SW nie zarobisz! Jedyne czego ci radzę to nie idź na górnika!!!

  FEL 3. Heee zabawne to twoje opowiadanko:) Ale czy ja naprawdę jestem tak postrzegany jak widac to w tym opowiadaniu??? Przerażony jestem:P

  LORZIE. Liczymy ze będziesz robił wszystko aby spędzić z ‘nami’ czas tu na forum I na bastionie, zreszta wydaje mi się, ze nie wytrzymasz bez tego I w ogóle czynnego dostepu do internetu!! Sam wiesz jak to jest to już jest prawie jak narkotyk….

  LENIU TWARDY!!! Dobrze że się w ogóle odezwałeś:) Ale tym większa moja radość, ze udało się nam wczoraj pogadac na gg pierwszy raz od twojego wyjazdu! Najważniejszą informacją jaką mi udzieliłeś to było to, że wracasz…oczywiście w zaplanowanym terminie, ale to najważniejsze że nic ci tam nie odbija na razie, bo nie mam zamiaru ganiac za tobą po całej Australii i szukac cie między kangurami a misiami koala:P Nie wiem czy sobie to uświadamiasz, ale już tam jesteś prawie dwa miesiące!! Jak ci ten czas leci szybko/wolno?

  AUSTRALIA: Dobre wiadomości głosisz z tym mieszkaniem admirale! Wydaje się, ze całkiem przyjemnie tam musicie mieć, skoro i siłownia i inne cuda się tam znajdują! W każdym razie uważaj na to żarcie Tajów, możesz się nabawic niestrawności (ostre to jak cholera:P)…

  BRÓDKA:) Rzeczywiście nie wyobrażam sobie ciebie bez tego dodatku jakim jest bródka! Jak ja pracowałem w food serwisach to tez się czepiali higieny no i bródki i wasy były zabronione, no a na głowie nalezało nosić czapeczki bądź takie siateczki oczywiście. Ja to rozumiem…. Aha no i wnioskuje że zgolenie brody było potrzebne do poprzedniej pracy a nie do mycia fur!

  RUGBY. Tak się składa, ze ja na bieżąco śledze tez ten turniej, jednak nie mam gdzie oglądac meczy, ale mimo to najważniejsze wydarzenia do mnie trafiają. Cały czas nie kumam do końca tego sportu, jednak wydaje mi się że mógłby mi się spodobać! Jedno mnie tylko ciekawi jak ci kolesie wyrzymuja kontuzje bo to co się widzi co oni robia jest oszałamiające, oni SA chyba ze stali

  EGZAMIN? A z czego i o czym napisz coś więcej proszę?

  MOD. Twardy i tak się zawsze zgadzałeś więc z tym chyba problemu nie będzie:P Jak na razie to przeglądam profile każdego użytkownika na bastionie w poszukiwaniu dubli. Sprawdziłem już 140 pierwszych użytkowników + wszystkich którzy udzielają się najwięcej, czyli takich powyżej 500 postów. Wycinam duble i łącze wątki które się dublują, trochę roboty z tym jest bo to łopatologia generalnie i jeszcze nie ma skryptów do automatycznego łączneia, ale Lord obiecał że mają być.

  PILKA. Masz rację z tym Gipsem,z e zacząłe lepiej grac, ma więcej miejsca do popisu jak nie ma blondynka:P Musze powiedziec, ze podoba mi się jego walecznośc i przegląd pola, jest naprawdę imponujący!! A co do baraży to jednak skończyło się na tym, ze faworyci powyrywali (Hiszpania i Holandia), jedynie powaliła mnie Łotwa, kyrde teraz to dopiero możemy sobie pluc w brodę że nie zagraliśmy lepiej… A tak to Łotwa jest pierwszy raz w finałach ME, a my nigdy nie byliśmy!!!! Wracając do Holandii to powalił mnie wynik 6:0 ze Szkotami! Widziałem cały mecz i gra Holendrów była po prostu masakrycznie powalająca, jak oni chcą to SA nie do pokonania, normalnie żadna drużyna na świecie nie ma szans z Holendrami na fali!! Szczerze mówiąc na koniec meczu byłe lekko rozczarowany tym wynikiem, bo z samego przebiegu myślałem, że będzie z 9:0, albo i więcej!!! Szkoci nie mieli jedej sytuacji, ba nawet groźnego strzału!!! Holendrzy dawali popisy techniczne i wszystko co można wymyslić… No i wreszcie Dick wpuścił Ruuda zamiast Patricka C. bardzo dobra decyzja od dawna to powinien zrobić, no a Ruud, jak to Ruud bez gola nie schodzi z boiska, a tym razem zszedł z 3 sztukami:P

  LINK
 • Neimo też coś wyjatkowo skrobnął!

  Neimoidian 2003-11-20 17:57:00

  Neimoidian

  avek

  Rejestracja: 2003-01-07

  Ostatnia wizyta: 2006-01-22

  Skąd: Gdańsk

  CLONE WARS - Lata lecą, CW dziś się kończą – jutro przyjdzie mi zakończyć I serię. Wydaje mi się, że można już się pokusić o podsumowania. Pewnie to gdzieś ma już miejsce na forum, ale nie mam ostatnio czasu by się tam zapuszczać, toteż zrobię to tutaj. Oczekiwałem tej serii z niecierpliwością i nadziejami. I się nie zawiodłem. Trudno mi mówić, że przekroczyła moje oczekiwania, raczej im sprostała. Rozmach, świetna reżyseria scen akcji (których jest co niemiara), fajna (jak na takie krótkie odcinki) kreska – ja nigdy nie byłem przeciwnikiem minimalizmu Tartakovskiego, wspaniałe światy (zarówno Munillist jak i Mon Calmari (wreszcie zobaczyliśmy). No i to ‘coś’ co sprawia, że tak bardzo kochamy SW – połączenie s-f z fantasy i odwołaniami do historii + akcja + odległe krainy + Moc. Poza pierwszym odcinkiem z Assaji (ten na arenie) podobały mi się wszystkie. Szczególnie wbiły mnie w ziemię takie sceny jak desant na Munillist, pojedynek Dooku vs. Assaji i kontratak wojsk Obiego na speedery pod wodzą Durge’a (w tym sama walka obu przypominająca walki średniowiecznych rycerzy na kopie). No i w sumie przeżyłem pewien szok – Sidious i Palpatine to mogą być faktycznie różne osoby (jak ktoś coś wie na ten temat to niech NIC NIE mówi!!! – bo zabiję!). Jak by nie patrzeć to Palpi ma proste ząbki a Sid ma wyraźnie pokrzywione i z ubytkami :). Strange but interesting.

  CZAS – z tymi akcjami w czasie, to bardzo ciekawe. Co prawda i tak pewnie nie zrozumiem, bo od science wolę prostrzą fiction, ale jest to zaskakujące. Niech się mądre glowy głowią nad tym, jak to wykożystać w slużbie człowieka (choć najpierw jak widać sprawdzają, jak się to przyda w slużbie US Army). Fajnie, gdyby dało się jakoś bezboleśnie przyspieszyć czas w oczekiwaniu na EIII. Niby odległość tylko wydaje się taka ogromna a w rzeczywistości minie szybko, ale kiedy się to stanie będziemy już starsi z nowymi problemami do rozwiązania a świat nie będzie prostrzy. Taka jest kolej rzeczy, choć trudno powiedzieć, czy to jest optymistyczne. Czasami chciałbym, żeby to wszystko działo się wcześniej. Kiedy miało się więcej dziecięcej wrażliwości pomagającej nie doszukiwać się w SW tego czego nie ma a widzieć to, co jest w nich najwspanialsze. Żeby ze spokojem oczekiwać 2005 r. nie mysląć przy tym, że wtedy będzie trzeba dalej myśleć i decydować, jak pokierować swoja przyszłością, nie mając na razie jakiedgoś sprecyzowanego planu. No i żeby mieć trochę więcej czasu na pozawfilmowe SW, które u mnie leżą ostatno odłogiem.
  Tak w nawiązaniu – pamiętacie / znacie odcinek “Dexter’s Lab.”, gdzie mały zrobił sobie hełm, dzięki któremu mógł działać, jakby czas dookoła nagle zwolnił. Nawet płatków nie mógł wtedy zjeść bo mu się nie chciąły wysypać z kartonu. Nic nie jest doskonałe :).

  TWARDY – Miło Cię znów widzieć. Szkoda, że rano nie mogłem skożystać, gdyż widziałem Cię na GG i fajnie by było pogadać. Ale mój starszy dal mi tylko CW zapuścić. Następnym razem może. Fajnie czytać, że wszystko u Ciebe OK (no może poza bródką – ale żeby podtrzymać godnie Twą tradycję, sam mam teraz trochę włosia na brodzie). Szkoda, że Ci się Tajki nie trafiły, ale wtedy kolega by sam z nimi zamieszkał i tyle byscie go widzieli). Co do rugby, to mi by się i tak nie chciało oglądać. Ze sportu patrzę tylko na piłkę nożną i to też w przeważnie na mecze RP lub gdy graja nasze kluby/nasi zawodnicy w zagranicznych klubach w ważnych imprezach. Wyjątkiem są MŚ i ME oraz finały ChL. No i może jeszcze do mojego wąskiego zainteresowania sportem zaliczę ostatnie dziesiątki z konkursów skoków. I wsio --- Ale wracając do tematu. Mam nadzieję, że nie potrułeś nikogo z biednych nieswiadomych kangurów, że musiałeś tą robotę zmienić? :P No chyba, że ich żołądki nie wytrzymały polskiej diety serwowanej tam przez Ciebie – czyli bigos + wódka (ewentualnie sama wódka, ale wtedy to i wątroba wysiadła). Wtedy winę będzie można złożyć na państwo i będziesz osobiście czysty.
  Trzymaj się tam dalej i nie narób dziur w karoserii polerując. MTFBWY!!!

  CIEKAWOSTKI – Anor kiedyś napomkną, że jak mam jakieś ciekawe ciekawostki, które mogłyby Was - ciekawskich ciekawego świata zaciekawić, to mam coś dać. No i proszę. Może to się nada. Ostatnio wywiedziałem się, że Irlandczycy w XVI w. Mieli taki fajny pomysł na chrzest. Uważali, żeby małemu (mężczyźnie) nie ochrzcić prawej ręki. Miało to zapewnić, że – jako że jest w niej zło – będzie mógł nią walczyć i zabijać a przy tym pozostanie ‘w duchu’ czysty.
  Albo z podobnej parafi. Wiecie skąd przypisuje się chłopcom kolory niebieski, a dziewczynkom różowy? Wywodzi się to z mistycyzmu. Niebieski miał chronić chłopca (jak ważniejszego :P – bo tego, który walczył, bronił, pracował na jedzenie...) przed złymi mocami, natomiast różowy przypisywany był glebie (ale w rozumieniu – jako czemuś płodnemu) i niejako biologicznej stronie kobiety. I ten kolor wiązany był z dziewczynakmi.
  Zawsze zastanawiały mnie obrazki jak niemowlak pływał pod wodą. Kombinowałem sobie, jak można wrzucać do wody takiego, co się przestraszy, zachłyśnie i utopi. Otóż okazało się, że niemowlęta maja automatyczny odruch wstrzymywania oddechu gdy znajdą się pod wodą. Zostaje im to z okresu, kedy żyły w wodach płodowych i nie musiały oddychać.

  MTFBWY. Cya!

  LINK
 • no i mój wpis

  Anor 2003-11-21 12:31:00

  Anor

  avek

  Rejestracja: 2003-01-09

  Ostatnia wizyta: 2021-04-07

  Skąd: Chyby

  CLONE WARS. Nie widziałem jeszcze ostatniego odcinka, ale równiez pokusze się już na jakies małe podsumowanie i recenzję. Musze powiedziec, ze estem bardzo miło zaskoczony. Spodziewałem się że może wyjśc dużo gorzej, a CW sprostały moim oczekiwaniom. Nie obyło się jednak bez wpadek, ktorymi wg mnie był Durge (szczególnie jak przmienia się ala Hulk, no i jak obi w niego wchodzi). Oprócz tego tak jak pisze Neimo bardzo ładnie wyglądają postacie anrysowane przez Tartakovskiego, a o to własnie się lekko obawiałem! Najlepszym odcinkiem jest dla mnie jedynka oraz siódemka gdzie Asajj walczy z Dooku no i pojawienie sie Sidka! Nalezy również powiedzieć, że poziom nasladownictwa głosów jest na bardzo wysokim poziommie w wersji angielskiej, a co chyba najmilej mnie zaszkoczyło to nawet w wersji polskiej dubbing prezentuje się znośnie! Wszystko to wpływa na fakt, ze moja ocena tego serialu juest wysoka. A kwestia Palpi =? Sidious rzeczywiście jest cały czas otwarta, zreszta trabie o tym od dawna, że nalezy byc otwartym na takowa propozycję...

  CZAS. Wielokrotnie narzkeamy, ze czas leci nam za szybko, ale mimo to uważam że nie chciałbym żadnych przyspieszeń czy zwolnien. Nasza natura jest taka jak jest i jakoś mi nie pasuje pomiana czasowa. No chyba że tak jak robi TDC ala dylatacja:P:P:P

  CIEKAWOSTKI. Rzeczywiście twoje ciekawostki sa ciekawe Neimo!!! Z tymi kolorami to musze powiedziec, ze różowy kolor jestem sobie w stanie wytłumaczyc u dziweczynek (płodnosci i dalej tym tropem), ale niebieski z nijak do niczego mi nie pasuje..chyba, ze ako kolor rycerskosci...
  Z tymi niemowlakami to mnie to tez zawsze ciekawiło, ale własnie się tak sobie to tłumaczyłem, jak napisałes:) Swoją droga taki dzieciak potem może byc niezłym pływakiem, a na pewno nie bedzie miał zadnego wtretu do wody!

  CIEKAWOSTKA MOJA: <i>Dzieci czytające dużo książek są znacznie weselsze niż ich rówieśnicy spędzający większość czasu przez telewizorem. Do takiego wniosku doszli autorzy opublikowanej w tym tygodniu ankiety poświęconej sytuacji dzieci w Niemczech.</i>
  Dodatkowo <i>Dzieci mieszkające na wsi są zasadniczo bardziej szczęśliwe niż dzieci "miejskie". 70 proc. dzieci na wsi zadowolona jest ze swego dzieciństwa. W wypadku dzieci w miastach odsetek ten wynosi tylko 56 proc. Wiejskie dzieci mają więcej przyjaciół, więcej miejsca do zabawy oraz więcej rodzeństwa - wyjaśniają autorzy opracowania.</i>

  LINK
 • znowu krótko - który to już raz...

  Jagged Fel 2003-11-22 13:44:00

  Jagged Fel

  avek

  Rejestracja: 2003-03-04

  Ostatnia wizyta: 2013-04-26

  Skąd: Zabrze

  ANOR - jak masz przeglądać moje odpowiedzi pod względem logiczności wypowiedzi, to Ci radzę, żebyś po prostu cały mój profil wyciął albo co, to wtedy będzie mniej roboty, a skutek taki sam...a twardego już przejrzałeś...bo znowu jakiegoś jego posta wczoraj widziałem, znaczy że nie usunąłeś...

  ANOR 2 - nie za bardzo wiem, o co chodzi z tym postrzeganiem...no bo to (chyba) jest opowiadanie oparte w 100 % na faktach autentycznych... :P

  ANOR 3 - dzisiaj właśnie mam dzwonić w sprawei skręcania długopisów :P ponoć od tego się głupieje (mi to nie grosi :) ) ale zawsze to kasa :P ale nie tylko kasa się w życiu liczy...przecież jest jeszcze SW :P

  CIEKAWOSTKI - a ja wiem czemu chłopcy na niebiesko.... :P

  PIŁKA - dzisiaj ostatni mecz Górnika w tej rundzie, i jak wygra z Polonią, to może (przy dobrych wiatrach) awansuje na 5. miejsce!!!!

  KONIEC - mówiłem, że będzie krótko....

  MTFBWY

  LINK
 • W skrocie...

  JediAdam 2003-11-22 15:04:00

  JediAdam

  avek

  Rejestracja: 2003-01-08

  Ostatnia wizyta: 2013-07-29

  Skąd: Gdynia

  PILKA: Janas experymentuje... kilku debiutantow powoluje... ciekawe co z tego bedzie.

  FILM: Polecam film Underworld.... fajny :-)

  KSIAZKI: Preczytalem calego heretycy mocy tom 1 = w skrocie fajne :))) Zabieram sie teraz za Powrot Krola... czas najwyzszy pierwszy raz to przeczytac :D

  FANFIC: Yako dostal mojego fanfica zlamanego... chyba niedlugo bedzie na bastionie przy pomyslnych wiatrach :D
  INTERNET: nie robi... a jak robi to ledwo... szkoda slow...

  Tyle:D

  LINK
 • nowy tydzień

  Anor 2003-11-24 10:29:00

  Anor

  avek

  Rejestracja: 2003-01-09

  Ostatnia wizyta: 2021-04-07

  Skąd: Chyby

  FELU. Nie przejmuj się nie wytne Cie bo nie miałbym się z kim przepychać i śmiac się z kim na forum:) bo twardy się za czesto zgadza ze mną, ty za to dnigdy, więc ciekawa sytuacja, swoją drogą zastanawia mnie jak oboje możecie być chissami, tym bardziej że ty się zgadzasz z twardym, a ze mną nie, a twardy się ze mną zgadza więc taka dziwna sprzecznosć powstaje

  PIŁKA I SPORTY! Wiec powoli jesien się końcy i się nam liga skończyła teraz tylko puchary i potem jakies mecze reprezentacji. Za to już od piątku zaczyna się Małyszek. Czyatłem, ze podobno jest w rewelacyjnej formie i mówi się że pójdzie po kolejny tytuł. Ciekaw jestem jak to będzie bo sukces jest naszemu krajowi bardzo ptorebny, to mocno podbudowuje ludzi szczególnie w okresie tej bryndzy!

  GROCLIN! Byłem na meczu w sobote i grali przeciętnie mimo to wygrali z Widzewen 2:0. W ostatnich dwóch meczach które grali po Manchesterze wygrali dwa razy i sptrzelili 6 goli tracąc zero. Manchester City tez grał dwa razy i dwa razy przegrał tracąc 6 goli i strzelając zero. Łana zaleznosć zobaczymy jak to będzie w Grodzisku. Na pewno będzie ciezko, mimo to wierzę że da się ich pacnąć. przekonany jestem, ze chłopaki z Groclina włożą maxa zaangazowania, bo chcą się poakzać jak najlpeij. Już w sobote na czeczu siedziało za mną 3 francuzów head hunterów! Grając na pewno muszą zagęścić środek pola i utrzymywac się jak najdalej od swojej bramki z grą. Najwazniejsze żeby przetrwać pierwszy kwadrans, potem zaczynają zwykle grac lepiej. Oj ale będa nerwy!!! Miałem jechać na tem mecz, ale ceny biletów mnie dobiły, zresztą mogłem miec nawet zafundowane, ale musiałbym z roboty wyjsc o 13, a nie chce przesadzać! W każdym razie dośc wczesnie ten mecz bo o 16!

  LINK
 • ENGLAND ENGLAND ENGLAND.........

  twardy 2003-11-25 09:42:00

  twardy

  avek

  Rejestracja: 2002-07-16

  Ostatnia wizyta: 2012-02-07

  Skąd: Wrocław

  Jak juz obiecalem dzisiaj anorowi ptrzeprowadze teraz relacje meczu finalowego mistrzostw swiata w rugby Anglia-Australia.
  SOBOTA: GODZ 8 CZASU SYDNEY:
  Uroczystosc zakonczenia trwala z 15 min. Zaspieowano hymn mistrzostw itp. Pogoda byla zla. Boisko zmoczoen po duzej ulewie w ciaglu meczu tez troche padalo. Pozniej sie zaczelo. Oba zespolu wszly na murwe, skupione i skoncentrowane. Dla wielu z nich to byla ostatnia sznsa w karierze zeby cos osiagnac.Zagrano hymn i mecz sie rozpoczal. Na poczatku przewage zdobyli australijczcy (obroncy tytulu) ktora ukoronowali przylozeniem (5 pkt) nie wykorzystali jenak tzn cowersion kote ma sie po przylozeniu(2 pkt). Pozniej mecz byl zaciety ale od 20 min zaczela sie zarysowywac przewaga Anglii. Pierwsze punktyu zdobyl niezawodny Johny Wilkinson (karny - strzal z prawie polowy boiska)(karny to 3 pkt). Pozniej znow byl karny (znow Wilkinson go wykorzystal). anglicy dwa razy byli bliscy przylozenia ale nie udlao sie. Na 10 min przed koncem znow karny dla angli i wynnik 5 -9. Zostaly moze 5 min do konca (polowa trwa 40 min) i anglicy po swietnej akcji anglicy zdobywaja przylozenie ale johny nie wykorzystuje dodatkowego strzalu. Tak sie konczy 1 sza polowa. druga rozpoczyna sie od walki obu zespolow. Druga polowa to szalony poscig australii i masa bledow szczegolnie w ataku anglii (trener anglii ciagle sie lapal za glowe jak to ogladal i ja mi sie nie dziwie) Australia kolejno zdobywa 6 pkt z karnych. Zostalo do kona meczu 2 min i andglia popelnia fatalnie szkolny blad i znow karny. Australia to wykorzystuje i doprowadza do dogrywki. Dogrywka trwa 2x 10 min. Zaraz na poczatku anglia dobywa 3 po wykorzystamiu karnego. Walka zacieta ale bez punktu. Zaczyna sie druga polowa i tez nic.Gdy zostalo 4 min do konca znow angliucy popelniaja blad i australi wykorzystuje karny. wynnik 17-17. Wszyscy oczekuja na koelja dogrywke gdzie obowiazuje zasada naglej smierci. Ale anglicy zrywaja sie do boju. wykorzystuja bkad australii i sie przyblizaja do ich lini. Wlasnie jest 19.38 min meczu gdy Johny wilkinson dostaja piekne podanie i wykonuje tzw Drop gola strzal z akcji. Jest on lewo noznym zawodniekiem ale strzela prawa bo tak jest ustawiony. Pilka leci i jest anglia zdobywa trzy punkty. Jeszcze chwila i jest Anglicy sa mistrzami swiata pierwszy raz w sportach druzynowych od 1966 kiedy Boby charlton porowadzial anglie do mistrzostwa swiata w pilce noznej. Stadion szaleje yak samo jak i kibice angielscy w syndey. Jak szedlem w niedziela okolo 8 rano do pracy to jeszcze chodzily grupki kibicow angielskich i spiewaly piosenki. Mecz byl super i ciesze sie ze go mopglem zobaczyc.Coraz bardzie ,mi sie rugby podoba. to tyle jak chodzi o Rugby.

  Wasz oddany komentator Wielki Admiral Twardy

  LINK
 • Szok

  Anor 2003-11-25 10:57:00

  Anor

  avek

  Rejestracja: 2003-01-09

  Ostatnia wizyta: 2021-04-07

  Skąd: Chyby

  TWARDY. poczułem sie normalnie jak na stadionie mógłbys zostać komentatorem sportowym:) Dynamicznie i ciekaiwe to przedstawiłeś. Ja niestety nie miałem gdzie oglądnac tego meczu, a chciałem sobie zobaczyć o co w tym w opgóle chdzi i tak dalej. Do teraz jestem ciekaw jakie sa zasdy, moze być cos napisał o co tam chodzi? W kazdym razie dziś już słyszałem, ze w Londynie szykuje się taka jeta jakiej nie było od 66, królowa oficjele, typowo angielska atmosfera i pewnie dziesiątki tysięcy kibiców. W końcu rugby w anglii to tak jak piłka nożna, a mistrzostwo to ogromny sukces. Czekamy na kolejne twoje sprawozdania oraz moze napisz cos co u ciebie, jak tam w australii, czy są w ogóle jakies brudne samochody jeszcze???

  KAESZ. Cos się nie odzywasz czyżbyś się obraziła po moim wierszyku???

  POSUCHA DO Ntej. Już nie chce mi sie narzekac, ale trochę muszę. Listopad to naprawdę bardzo niska frekwencja na Azylu! Pojawił się na szczeście kilka razy TDC, a oprócz tego to się generlanie nic nie dzieje! Czyżby wszyscy nie miali ani czasu ani dostępu??? Nie mówię oczywiście o tych co się pojawiali dzielnie i uparcie:)

  LINK
 • tak......

  twardy 2003-11-26 00:18:00

  twardy

  avek

  Rejestracja: 2002-07-16

  Ostatnia wizyta: 2012-02-07

  Skąd: Wrocław

  ANOR. Zgadzam sie. Super ze wpadl TDC ale reszta towarzystwa suie wyrtaznie obija. Wiem ze sam na tej sadzie nie mam zbyt duzo postow no ale ja mialem przeprowadzke. Szkoda ze sie sonda nie rozwija myslalem po anoriadzie ze nowi czlonkowie i starzy rzuca sie w wir wymiany zdan itp. Na poczatku tak bylo ale teraz to jest posucha na maksa. Mam ndzieje ze to sie w przyszlosci zmieni, trzeba byc optymista. Trzeba bedzie Anor nowym azylantow werbowac.

  Dzieki za mile slowa jak chodzi i komentarz chciaz jak zwykle nie sprawdzilem pisowni wiec bylo soporo literowek ale juz taki jest szybki jak blyskawica.

  AUSTRALIA. W sobote wypoztczylismy pralke i telewizor. Tu mieszkajac na rok nie oplaca sie nie kupowac bo pozniej jest problem ze sprzedaza. Koszt wynajmu to za TV28 dlcow za pralke 28 za miesiac. Nas jest 6 wiec jak sie przeliczy to sa to gorsze.

  RUGBY. Zasdy postanowie wam je teche przyblizyc.
  Podstawowa zasada jak chodzi o atak pilke mozna podac tylko do tylu nigdy do przodu. Jesli sie poda do przadu to jest blad i penalty. Karny wukorzystuje sie w dwoj nasob. Jak jest blisko brami to kopacz bedzie strzelal i jak trafi inkasue 3 punkty. jak jest daleko to stara sie wybic pilke na aut jak najblizej koncowej boiska. Poniewaz jak pilka wyjdzie na aut to pozostaje w ich posiadani a zesopol przybliza sie do llini koncowej.
  Punkatacja: 5 pkt za tak zwanbe try a wiec jak zawodnik polozy pilke za linia koncowa przeciwnikow.

  2 pkt tak zawne conwersion po try zespol dostaje okazje do zdobycia dodatkowych punktow.
  A wiec jak dobrze pojdzie to za przylozenie jest 7 pkt.

  3 pkt za penalty -karne za beldy w ustawieniu, gre niezgodna z przepisami itp.

  3 pkt tak zwany drop gol a wiec strzal z gry.
  Podstawowo ustawienie zespolu jest tak zwana linia. Zespol stoi nac alej dlugosci w lini. Zespol sklada sie z 15 zawodnikow. Wszyscy maja swoje pozycje. A wiec sa zawodnicy tzw locka Zamek, obroncy, skrzydlowi, rozgrywajacy i tzw ostni zawodnicy. Wszyscy sa wazni ale najwazniejsi sa kopacze ktorzy wykonuja karne poniewaz przy meczu wyrownaych zespolow z nich sie zdobywa najwuiecej punktow.
  To na tyle jak chodzi o zasade reszte musialbym opowiedziec na przykladach itp......

  Niech moc bedzie z Wami......

  LINK
 • Hmm... co do frkwencji słów kilka.

  Darth Rumcajs 2003-11-26 00:49:00

  Darth Rumcajs

  avek

  Rejestracja: 2003-06-01

  Ostatnia wizyta: 2022-01-25

  Skąd: Tarnów

  Zacznę od tego, że gościem tu raczej jestem, nie stałym członkiem, choć parę miesięcy wcześniej zostałem "niemal" oficjalnie powitny i nawet dwa raporty otrzymałęm ;)
  Jesteście dość ciekaą grupą ludzi. Piszecie o tym co robicie, opisujecie swoje nowe spostrzeżenia, poruszacie nurtujące was tematy. Uczycie się, podróżujecie, macie co opisywać. Moje wypady ograniczają się tylko do wypadów urlopowych i to wtedy mogę się ewentualnie czymś nowym z wami podzielić.
  Obecny okres raczej nie obfituje ani w ciekawe wydażenia, ani w podróże, więc nie ma się co dziwić spadkowi ilości postów. Przewiduję wzrost wraz z rozpoczęciem sezonu skoków narciarskich, świętami, oraz zimową sesją egzaminacyjną.
  Jak rozpoczniecie jakąś ciekawą dyskusję, to być może się przyłącze.
  A narazie... mnie raczej bliższy raczej jest kącik naukowy. Jestem już normalnie stracony dla społeczeństwa ;) Prawie jak w tym wierszu:

  Raz jeden facet tak rzekł: "Cholery dostaję,
  Wszystko powstało, zanim ja powstałem; przyznaję,
  Że jestem jak maszyna
  co musi biec po szynach.
  Nie jak autobus, ja jestem tramwajem".
  MAURICE EVAN HARE

  To tyle ględzenia z mojej strony ;)
  PS. Czytać nie musicie i tak nie warto :P ;)
  mtfbwy

  LINK
 • a więc

  Anor 2003-11-26 09:51:00

  Anor

  avek

  Rejestracja: 2003-01-09

  Ostatnia wizyta: 2021-04-07

  Skąd: Chyby

  FREKWENCJA. Ja również twardy licze na poprawę frekwencji, jednak, widzisz również Rumcajs się nam wpisał i kilka słów o frekwencji i bytności napsial! Wydaje mi się że niebytnosć innych osób tutaj spowodowana jest również tym, ze tu nic specjalnego się nie dzieje , nie piszemy specjalnie ciekawych problematycznych postów. Tylko, ze taka sytuacja może zaistniec jedynie jak pojawi się wiecej osób i powstanie polemika! Dlatego czekamy i zapraszamy do dyskusji…

  AUSTRALIA. Fajnie z tym wypożyczeniem, a wychodzi bardzo śmieszna kwota generalnie! Jak byłem w Stanach na 3 miesiące, to u mnie kumple kupili sobie kino domowe za 1000$ z TV i ze wszystkim i po 3 miesiącach to normalnie odali, bo w stanach tak się da! Tam ochrona konsumenta jes ogromna i jak powiesz, ze po dwóch tygodniach nie podoba się dany produkt to go po prstu oddajesz i nie musi być nawet wadliwy!!! Jestem przekonany ze u was jest podobnie w Aus!

  RUGBY. Ciekawe te zasady w sumie wszysko kumałem uz wczesniej oprócz tego z wykopnieciem na aut, to jest ciekawe! Także nie wiedziałem o panelty za złe ustawienia. Coś czuję że oprócz rozpoznania tychże ustawien to mógłbym bez problemu oglaac ten sport ze zrozumieniem:) A tak na marginesie to dziś rano widziałem urywek w TV jak Angole wrócili do Londynu i mieli powitanie na lotnisku, oczywiście pełno ludu! Jednak rozśmieszyła mnie jedna rzecz, mianowicie wielkość pucharu! On jest tak malutki i mimo że złoty wydaje się dość zabawny. Myślałem, ze skoro rugby to gra wielkich chłopów to puchar będzie proporcjonalny, a tu pewna groteskowa dysproporcja, chyba ze ta wielkość ma jakaś inną aluzję do graczy rugby:P

  LINK
 • kolejny....

  Jagged Fel 2003-11-27 10:33:00

  Jagged Fel

  avek

  Rejestracja: 2003-03-04

  Ostatnia wizyta: 2013-04-26

  Skąd: Zabrze

  TWARDY - a co to jest zasada "nagłej śmierci" ??bo tego nigdzie nie zauważyłem...

  DARTH RUMCAJS - żeby nie było, to ja w zasadzei też niczego ciekawego ostatnio nie przezżyłem... :Pno, może poza Spotkaniami SW :) tam zawsze jest ciekawie...

  ANOR - ta, już, Ty i twardy się zawsze zgadzacie ?? :P no dobra, niech nawet będzie, u Chissó dualizmy są na porządku dziennym :)

  PIŁKA NOŻNA - no i Górnik po kolejnym zwycięstwie zajął w tabeli 7 miejsce!!!!!!! Drżyj Pucharze UEFA!!!!!!!! :) widać wreszcie znalazł się ktoś kompetentny (vide - Kożminski) kto zaczął prowadzić Górnika...a wiosną będzie jeszcze lepiej!!

  LINK
 • Mesa wrocil :P

  JediAdam 2003-11-27 14:15:00

  JediAdam

  avek

  Rejestracja: 2003-01-08

  Ostatnia wizyta: 2013-07-29

  Skąd: Gdynia

  Wrocilem... Kawalek czasu mnie nie bylo... Powodow kilka... Jeden najwazniejszy internet...
  NIe bede juz wspominal ile slow niecenzurowanych pod adresem firmy rzucilem ;))

  Teraz po kolei :

  FUTBOL : Liga mistrzow bez wiekszych niespodzianek :) Milan rulez... :D szkoda ze juve nie gral:D
  Dzis groclin... Wisly nie kce mi sie ogladac bo pewnie i tak przejdzie.. Ale groclin mysle ze da rade :)) Wierze w nich !!
  LOTWA w EURO 2004 !!! SZOK!!!

  ROTK: Po pierwsze wpadla w me lapki gra pod tym wlasnie tytulem.. .Co za klimat... co za klimat co za klimat... ogolnie to wielka rzez... ale z fabula i klimatem :) polecam !!!
  MUZYKA Z FILMU ROTK: Dostalem przesluchalem i w skrocie bez spoilerow recka :D Ta muzyka jest dla mnie ukoronowaniem calej trylogi... Szczerze jest piekna..tajemnicza... momentami az dreszcz mine przechodzi po plecach... momentami odplywam myslami do Srodziemia :D Cos pieknego... Czuc w tej muzyki ze to koniec... ze jest to uwienczenie podrozy... ze jest to podsumowanie calej trylogii w muzyce i jest ona piekna... tak tylko moge to wyrazic bez spoilerow... Plus Piosenka ANNIE LENNOX :) Bez zbednych slow.... LADNA!!:)
  polecam !!!

  FREKWENCJA: Strasznie niska... co sie dzieje?????

  TOPIC DO DYSPUTY: A nawet w sumie kilka... Pierwsze podsumujmy sobie CLONE WARS co sadzicie o pierwszych 10 odcikach... - wedlug mnie krotko SUPER lecz CZEMU takie krotkie:((((
  Ciekaw jestem waszej opinii Myslicie ze powstanie EPIZOD 7,8,9 ??? czy pozostanie to dla potozmnyhc...?
  FILM: Widzialem niedawno zwiastun koejnego filmu na podstawie KOMIKSU o tytule HELLBOY :)) nie wiem czy znacie ten komiks... ale bardzo ciekawe :) moze byc ladny filmik.. Lecz sadze ze i tak przyszly rok nalezec bedzie napewno do ROTK, Harrego kolejnego i filmow ze Starozytnoscia czyli TROY i DWA ALEKSANDRY WIELKIE bo to chyba juz w przsyzlym roku jesli mnie pamiec nie myli :))

  SZKOLA: NO coz... Pierwszy raz od poczatku semestry musze sie poucyc :)) matma... coz... kolo o 7 rano co za Univerku Gdansku jest jakas pomylka ! Moj wykladowca jest DZIWNY... powinien wykladac na POLITECHNICE GDANSKIEJ a nie tu :)) wa czemu ? otoz chodzi w kolko mowiac cos pod nosem a potem na glos : "prawda ze to trywialne zadanie" a wczesniej chyab tlumaczyl je ;D no i naprzyklad na cwiczeniach jest wspomnienie o czyms tam co jest cholernie trudne a potem na kole na 6 zadan 5 jest z tego :))))))

  a tak mi przyszlo do glowy: Czym jets dla was to zamilowanie Gwiezdnymi Wojnami?? Cyz to jest to dla was Hobby? Czy jes to dla was ZYCIE??

  Dla mnie jest to moja najwieksza pasja z ktorej NIGDY nie wyrosne :)) W skrocie pochlania to mnie ksztaltuje... czyni mnie tym kim jestem :)

  Pozdrawiam all !!!!

  LINK
 • mine

  Anor 2003-11-27 15:43:00

  Anor

  avek

  Rejestracja: 2003-01-09

  Ostatnia wizyta: 2021-04-07

  Skąd: Chyby

  FEL. My się zgadzamy nie dla podmaślenia sobie tyłków, tylko dlatego, ze akurat mamy bardzo podobne poglady w wielu sprawach. Najlepszym dowodem, ze to zupełny przypadek jest to że znamy się tak krótko, a potrafimy ze soba rozmawiac jakbyśmy się znali lata!

  FUTBAL. No w tym tygodniu duzo emocji piłkarskich, jednak dla mnie dziś jest najwieksza, a mianowicie Grolin Man. Więcej już nie psizę żeby nie zapeszać, to w kocu już niedugo. Musze się zmywac z roboty….

  ROTK: Nie będę się więcej na temat tego filmu wypowiadał, poczekam na jego premierę!

  CW. Już dużo napisałem na ten temat, ale generalny wniosek zawsze był taki, ze ponadspodziewanie dobrze wypadł ten serial i to również w polskiej wersji!

  PSJA/HOBBY/ŻYCIE. Według mnie określenie hobby dla mojego stosunku do SW jest to zdecydowanie za mało, za to życie za dużo – nie można się do końca wyzbyć realizmu. Dla mnie SW to zdecydowanie pasja, zamiłowanie! Kocham SW, uwielbiam cały ten świat, filmy ksiązki…. No i dzięki temu poznałem bardzo wielu wartościowych ludzi których normalnie bym nie poznał!

  KOTOR. Kto z was kupi orginał, albo pirata, kto w ogóle ma zamiar grać. Już za tydzień premiera

  LINK
 • There is no place like TSC

  Neimoidian 2003-11-27 21:43:00

  Neimoidian

  avek

  Rejestracja: 2003-01-07

  Ostatnia wizyta: 2006-01-22

  Skąd: Gdańsk

  Wreszcie się dorwałem do Internetu na czas pozwalający na napisanie czegokolwiek. Wstyd mi, że zaniżam średnią i zaniedbuję Azyl, ale takie życie i nie poradzę na to. Nie mam za grosz czasu by wpaść tu na dużej i coś skrobnąć – bo albo jestem zajęty nauką albo towarzysko, albo inną aktywnością pozakomputerową, albo na koniec już ojciec okupuje maszynę. Ale z trudem się dopchałem i postaram się nadrobić, co muszę.

  SŁABE UMYSŁY – Rumcajs (to nie o Tobie z tymi umysłami) poniekąd oddałeś słabość frekwencji. Jednak trzeba powiedzieć, że Phil czy KaeSz zaczynający nowy rozdział życia na pewno mają wiele ciekawego do opowiedzenia. Szkoda, że nie maja czasu lub siły by się yu pojawić. Co do wydarzeń to i w posusze coś się znajdzie. Oto przykład (mało wesoły). Dziś po wykładzie stałem sobie przed budynkiem Wydziału Filologiczno-Historycznego (gdzie nieopodal widnieje wielkie graffiti SW Trilogy :) ). Czekałem z jedną koleżanką na inne koleżanki (a co sobie będę żałował :P). Wszystkie były podekscytowane – opowiadały jak to każdej coś dziwnego się stało lub przyśniło. Dwóm się duchy śniły (coś w tym jest), innym co innego a ja smutno przyznaję, że tylko u mnie się nic nie działo. Ni i wykrakałem. W pewnym momencie, podchodzi dwóch typa. Jeden wyraźnie po kuracji C2H5OH. Najpierw wyglądało, że poszedł do stojącej obok mnie dziewczyny, ale potem zwraca się do mnie z pytaniem: „Czy chcesz w pacola?”. Co prawda w mojej wsi się trochę innego języka używa, ale ku swemu głębokiemu nieukontentowaniu zapachniało to Dark Sidem. Ja w odpowiedzi na pytanie ... uśmiechnąłem się i zaprzeczyłem. Miałem w kieszeni gaz, w okolicy koleżanki z parasolami (:P) a i do budynku mógłbym skoczyć, jednak się za grosz pewnie nie czułem. Bo jak w zęby dostanę prewencyjnie, albo okularki stracę, to mi wesoło nie będzie, choć sobie komórki w tym ustawieniu zabrać bym nie dał. No chyba, ze nóż wyciągnąłby, wtedy by mi morale spadło na dno. Ale się nadal uśmiecham. Pamiętam opowieść o żołnierzu Amerykańskim, który w Wietnamie, jak mu się gun zaciął, uśmiechną się do wroga i tamten zbaraniał i nie strzelił (pomijam morał o tym, że Amerykaniec odblokował rifle’a i wysłał kolesia na spotkanie z Karolem Marksem). Wracając do historii, mój Wietnamiec jakby dla zaakcentowania swojej przewagi wycedził, że jest pijany. Ja skwitowałem to czymś w rodzaju „To dobrze – każdy się może napić :-)”. Gościu powtórzył swoje pytanie z początku i zaakcentował „No”, poczym wyciągną rękę. Wyglądało to jakby chciał bym mu podał swoją. Po co? Zakładałem, że może chce nie odciągnąć lub zablokować mi ją. Ale gdy chciałem (cały czas zachowując sympatyczne usposobienie) podać mu ją, niepewnie odsunął swoja. Aha – myślę – próbuje mi zasugerować jednak, że powinienem mu coś w nią włożyć. Ja idę w zaparte – podaję jeszcze raz, pytając się „No co?”. Wreszcie mi ją podał, powiedział „No! Pamiętaj!” poczym odszedł z kumplem, który ani słowem się nie odezwał do mnie. Tyle ich widziałem.

  GROCLIN – VIVA!!! Dużo nie trzeba mówić. Jesteśmy z Groclinem w III rundzie i możemy być dumni z drużyny!!! Byle tak grali dalej, a piłkarze się rozwijali i wspierali dalej reprezentację. Miałeś rację Anorze, jak jeszcze przed tymi sukcesami chwaliłeś chłopaków z Grodziska. A ja sam mogę się cieszyć, że taki Mila grał kiedyś w Lechii Gdańsk :-).

  NIEBIESKI – wyjaśniam, bo niedomówiłem. Określono, że to jest kolor boski, pewnie przez to, że niebo jest z zasady niebieskie. I stąd miał chronić mężczyzn, a raczej chłopców. Ciekawe, czy kolory reprezentacyjne Anakina (vide Pod czy nowy starfighter) mają coś z tym wspólnego. „Hmmm?” - jakby powiedział Yoda.

  TWARDY – Ciekawie opisałeś zasady tego sportu, jak i cały mecz. Dla mnie to nowość, bo sam nigdy nie miałem nawet okazji by dowiedzieć się jak się gra w to to. Szczególnie zaskoczyło mnie, że podania przebiegają tylko do tyłu (prawie tak jak w niektórych meczach naszych drużyn :P) – nie wiedziałem o tym. No ale teraz wiem. Nie wątpię też że się ostro Angole (jak i Ty) cieszyliście z tego zwycięstwa. Ja tam im tradycyjnie nie kibicuję (no może Liverpoolowi z Dudkiem :/), ale gratuluję sukcesu. Co do Ciebie – to sobie właśnie pomyślałem, że będziesz miał ciekawe święta. I Sylwestra. Żadnego śniegu, żadnego mrozu. Ciekawe przeżycie. Choć po prawdzie cała atmosfera świąt zawiera się w ludziach, z którymi je świętujesz. /Nie przypadkiem w tego typu dni jest zatrzęsienie prób samobójczych (lub przynajmniej zamiarów – tak wynika z wypowiedzi ludzi pracujących w telefonach kryzysowych)./ Miejsce czy klimat nie są ważne. Ale do Gwiazdki jeszcze sporo czasu. Bądźmy grzeczni bo nam rózgą po tyłkach Dziadek Mróz przywali.

  CZYTAJACE DZIECIE – nie napisali Anorze, w czym upatrywany jest ten wpływ czytania na ogólną wesołość? Wydaje mi się, że może mieć to związek z tym, że mają bardziej rozwiniętą wyobraźnie i inteligencję. Przez to są bardziej wyrafinowani, potrafią dostrzegać więcej rzeczy śmiesznych i absurdalnych (a przez to śmiesznych). Do tego lepiej dostrzegają rolę śmiechu i humoru w radzeniu sobie z trudem życia. Jestem ciekaw czy moja koncepcja pokrywa się z tym, co wymyślili badacze :/?

  FILMY – „Troja”, Aleksandry, nowy ‘Shrek”, nowy film Spielberga – „Terminal”, nowy Potter, o RotK nie wspominając. Plus wiele innych filmów, o których nawet nie wiemy, że się robią. To może być fajny rok. Tylko pytanie ile z tego obejrzę. W tym miesiącu jest tyle filmów, które bym obejrzał, że nie mogę się zdecydować na jaki iść (bo nie pójdę na wszystkie) i wreszcie nie idę na żaden. :|

  ROTK muza – w poniedziałek przed wykładem zjawiam się w MediaMarkt (jest o rzut beretem od wydziału prawa, gdzie mamy wykłady). No i nabywam płytkę. Widziałem już okładki na stronie jak i słuchałem fragmenty w necie – zapowiada się fantastyczna uczta muzyczna. I nie zdziwię się, że zgodzę się z JediAdamem, że może to być wielki podsumowanie tej „muzycznej trylogii”. Muza z TTT aż tak mnie nie zachwyciła jak ta FotR, ale też jest I klasa. A niektóre fragmenty z RotK wzbudzały ciarki na plecach. Shore ma za LotRa ogromnego plusa ode mnie.

  SW – dla mnie to jak dla Anora -> zamiłowanie. Nie zależało mi nigdy na kupowaniu figurek, robieniu kostiumów. Jednak widok żółtych liter na ekranie za każdym razem powoduje u mnie podniecenie (ale nie TAKIE ;-) ) i emocje. Uwielbiam ten świat (choć w książkowym ostatnio nie bywam :/) i lubię do niego odskakiwać. Jak to określiła koleżanka ( w odniesieniu do siebie i Pottera) stanowi to formę powrotu do tej części dziecka, jaka w nas została. Ekscytujemy się bajką o dzielnych rycerzach, pięknych księżniczkach, lotach kosmicznych i walce Dobra ze Złem. Tak działała na mnie Trylogia, Prequele, CW. Mam nadzieję, że podobnie mnie EIII oczaruje.

  WYKŁADOWCY – ostatnio ‘Kanadyjczyk’ o którym opowiadałem dawno temu znów stanął na wysokości zadania. Przyszedł w poniedziałek 1h za wcześnie i zdziwiony wparował na sale wykładową. Później jak mu się kreda skończyła wyszedł z sali z mokroportem (czyli zrobił tzw „Franka Drebina”) i wszyscy słyszeli jego przeprawę w jej poszukiwaniu. Koleżanka z którą siedziałem o mało nie zakrztusiła się ze śmiechu. :-)

  KOTOR – nie kupię, bo nie mam czasu grać a gra i tak mi nie pójdzie :(

  To tyle. Się namęczyłem pisząc to. Z tyłu Wisła się męczy i nie może zmęczyć. Do tego mi się komp zawiesił i 2 akapity straciłem (dobrze że mam odruch częstego save’u). Do zobaczenia (w najgorszym przypadku za tydzień). MTFBWY.
  P.S. – Rumcajs – pozdrów JC PL FORUM. Bo mnie tam szybko nie zobaczycie. Ostatnio nawet Bastion Forum opuściłem :/

  LINK
 • Te pijaki........

  Darth_Mati 2003-11-27 22:05:00

  Darth_Mati

  avek

  Rejestracja: 2003-01-05

  Ostatnia wizyta: 2022-01-10

  Skąd: Gdańsk

  .....to jakies bekowe typki:D. A co do Groclinu to bardzo sie ciesze:D. Ostanio to Lechia tez stara sie :) Normalnie jest na pierwszysm miejscu, w IV lidze:D, a zaraz za Lechią jest Gedania Gdańsk:D

  LINK
 • australia.....

  twardy 2003-11-28 00:55:00

  twardy

  avek

  Rejestracja: 2002-07-16

  Ostatnia wizyta: 2012-02-07

  Skąd: Wrocław

  FEL. Dwie sprawy.:
  1. Z Anorem sie znamy krotka ale jak On to powiedzial znamy sie jak stare konie. To mi sie bardzo zadko zdaza zeby kogos znajac tak krotko nawiazac tak bliskie stosunki. To ze sie zgadzamy swiadczy o tym ze sie swietnie rozumiemy (juz nawet bez slow) a wiec nadajemy na tych samych falach.
  2. Nagla smierc - inaczej w pilce noznej zloty gol. To okreslanie wzielo sie z NHL gdzie je wprowadzono jakie pierwsze. ZAsada jest prosta kto pierwszy zdobedie punkt ten wygrywa.

  SW. Dla mnie SW podobnie jak dla Anora jest czyms wiecej niz hobby (dla mnie narty to hobby) ale mniej niz zycie. Jedna z najwiekszych zalet jest to jak fenomenalnych i interesujacych ludzi spotkalem ktorych w inny spob bym w zyciu nie spotkal. Dla mnie to jest najwieksza nagroda za bycie fanmem, mozliwosc spotkania sie z Wami. Wedlug mojej osoby beda w przyszlosci epizody 7,8,9. Nic nie moge powiedziec na temat Clone Wars bo nie widzialem zadnego odcinka. Mozecie mi podac jakies namiary gdzie je sciagnac.

  PILKA. Teraz jeszcze bardziej lubie groclin. Pokonali zespol ktory nie lubie (KOCHAM MAN UTD) wiec jestem bardzo zadowolony. Szkoda mi wisly bo lubie kasperczaka. Man Utd juz w drugiej rundzie LM. W niedzile arcywazny mecz Chelsea kontra Man Utd. Bedzie goraco oj bedzie. Mam nadzieje jednak ze chlopaki dadza rade.

  KOSZYKOWKA. Niesety slask przegral z pamesa ale po jakiej walce. Chyle czolo przed chlopakami bo dali z siebie wszystko a pamesa obecnie to najlepszy zespol w europie.

  NEIMO. Ty to masz przygody. Jak chodzi i swieta to bedzie dla mnie najtrudniejszym chyba okresm podczas pobytu w australii. Zawsze spedzam je w gronie rodziny i bede bardzo tesknil za tym. Ostanio mialem malego dola jak chodzi o tesknote ale teraz juz jest lepiej. Na pewno swieta beda inne. nie wiem w jakiej obsadzie ja spedze. Mamy zamiar z kumplami zrobic jakies polskie dania ale to sie jeszcze zobaczy. Juz minelo dwa miesiace jak mnie nie ma w polsce wiec to zaczyna isc szybko. Wpadlem tez juz w rutyne szkola, raca, szkola, praca wiec czas przez to leci szybciej.

  KOTOR. Ja nie kupie bo nie ma gdzie grac.

  AUSTRALIA. Nic sie nie dzieje po za tym ze starm sie poderwac pewno Polke ale narazie mi sredni idze. Osateczyn sztuirm przeprowadzam w Sobote.

  Niech moc bedzie z Wami.

  LINK
 • GROCLIN ty mój kochany

  Anor 2003-11-28 11:27:00

  Anor

  avek

  Rejestracja: 2003-01-09

  Ostatnia wizyta: 2021-04-07

  Skąd: Chyby

  NEIMO. Nikt tu nikogo nie zmusza żeby pisał, ale sam wiesz że przyjemniej jak jest nas tu wielu, więc miło widzieć każdy wpis! A twoje wpisy SA Niemo zawsz eneizwykłe, przykładem może być ten o pijaczkach:) Widzisz każdemu się jakaś przygoda jedna wydarza… A powiedz jeszcze jak na to ten haremik dziewczyn które cie oblegały? Jak one się zachwały… Zaimponowałes?

  PHIL. Pisze pozdrowienia od Phila, z którym miałem przyjemność przez moment na GG pogadać. Powiedział,że zrobi wszystko żeby się wpisać. Dodatkowo dodał, ze ma niesamowity młyn na studiach, ale sobie radzi i już się przyzwyczaił…

  GROCLIN – VIVA!!! No nie inaczej super wypadło! Serce się cieszy tym bardziej,z e jestem tak blisko tego zespołu. Na meczu nie byłem bo trochę za wczesnie był i bym musiał brać urlop, jednak rodzice moi byli i oczywiście potwierdzali że było to wielkie przeżycie… Boje się jednak ze niektórzy zawodnicy odejda na wiosnę…oczywiście przyjdą nowi, ale mogą się nie zdarzyć zgrać aby pokazac co potrafia:) Z Wisła to już gorzej chłopy się nie popisały, chyba trochę zlekceważyli Norwegów, a szkoda bo byśmy mieli dwa zespoły w LM…

  NIEBIESKI – no rozumiem,ze niebiesko to kolor boski, ale co to ma do mężczyzn?

  NEIMO. Nie wspominaj twardemu o świetach bo to go chyba dołuje. Wiesz, brak rodziny, atmosfery i tego wszystkiego:(

  CZYTAJACE DZIECIE – Tak niestety nie napisali to była tylko krótka notka z onetu z ciekawostek i odnosiła się ona do jakiegos szerszego badania. Jednak uważam, ze twoja Niemo teoria może być bardzo poprawna i słuszna! Ja również upatruje zwiększenia tego humoru właśnie w rozwiniętej wyobraźni która potrafi cieszyć się bardziej z życia

  STWIERDZENIE. Niemo ale mi się spodobało to stwierdzenie „stanowi to formę powrotu do tej części dziecka, jaka w nas została.” Twojej koleżanki, naprawdę jestem pod wrazneiem. Musze go używac jak ktos się będzie ze mnie smiał:P

  TWARDY – CW. Jeśli chodzi o poszczególne odcinki to znajdziesz do nich linki w Piusach o CW, są poszczególne osobno a także zebrane wszystkie pierwsze pięc sztuk do kupy. Musze napisac do Lorda żeby zrobił niusa ze wszystkimi na raz!

  TWARDY. Z tą polką to uwazaj bo jeszcze mi się zakochasz i zapomnisz o SW i nas:( Wiem wiem, ze to niemożliwe, ale i tak uwazaj… Jednak i tak życze ci powodzenia, mam nadzieję, że co zdziałasz! A opisz ją blondynka/brunetka i więcej szczegółów…

  RAPORT. W niedzielę koniec listopada więc niedługo zrobię raporcik, mam nadzieję, ze znajdę jakiś czas:) Teraz w robocie już mam coraz mniej czasu bo przneisli mnie do innego teamu i pracuje teraz z taką laską (kilka lat starszą) i generlanie jestem nieformlanym lioderem tego teamu więc roboty coniemiara:)

  LINK
 • Freitag!!!

  Neimoidian 2003-11-28 18:45:00

  Neimoidian

  avek

  Rejestracja: 2003-01-07

  Ostatnia wizyta: 2006-01-22

  Skąd: Gdańsk

  Piątek – tygodnia koniec i początek, jak śpiewał pewien artysta z Kielc. Z kolokwium z psychologii osobowości 3+ -> trochę poniżej oczekiwań, ale na poziomie ogólnym, gdzie wiele osób nie zaliczyło, to nie tak źle. Nie zabiję się z tego powodu, ... na razie :D :P ...

  HAREMIK <fajnie by było – ale za dużo słodyczy, to też nie zdrowo> ...Poza tym dzień upłynął bardzo miło. Żadnych nowych pijaczków, mających ochotę robić burdę czy też ostatecznie zarekwirować mi coś, nie spotkałem. W sumie dobrze, bo nie potrzebuję tego rodzaju doznań do życia. Pytałeś się Anorze, co na to dziewczyny. Trochę się zaskoczyły. Nie bardzo wiedziały co powiedzieć. Natomiast jak wypadłem w tej konfrontacji, to nie wiem. Goście skonfundowani oddalili się, czyli sukces a jak jedna z dziewczyn to ujęła, zrobili to dlatego, że nie dałem się sprowokować ani nie pokazałem że się boję (choć serducho waliło mi jak oszalałe) :D. Z drugiej strony może wolały, bym grał macho i pokazał tym patafianom na migi, co o nich myślę. :/ Do tego po wszystkim przyznałem, że mi się jeszcze nogi trzęsą :P. Szczerość mnie kiedyś wykończy. Podsumowując wyszło nie najgorzej, ale i bez rewelacji. Przynajmniej jeśli chodzi o popisanie się przed płcią przeciwną :D

  2. To sprowadza mnie do kwestii Twardego. Skoro wypatrzyłeś sobie interesującą pannę, która jest powalająca jak Polska wódka i smakowita jak pierogi od Kyle’a :P to pozostaje mi życzyć Ci szczęścia w sobotę. A jak już zawrócisz jej w głowie i odwrócisz jej świat do góry nogami, to poczuje się jak w domu (bo w końcu dotychczas wszystko tam u Was w Australii jest do góry nogami w porównaniu z nami na pn półkuli, co nie :P). Możesz też spróbować skrzyknąć sobie paru kumpli, którzy będą udawali złych ‘bastardów’, wobec których Ty będziesz mógł okazać (musowo na oczach panny) zdecydowanie, odwagę, hart ducha i odrobinę agresji (ale na tyle żeby 1) nie stracić kolegów, 2) by panna nie pomyślała, że jesteś cham i brutal :) ). Ci moi byli niestety nie zamówieni, stąd efekt na niewiastach może być odrobinę ograniczony, ale może Twój urok osobisty zdziała więcej. :) Run Forrest, run!!!

  PHIL – fajnie słychać, że u Niego wszystko dobrze. Mam nadzieję, ze uda mu się podskoczyć w okolicach wolnych dni świątecznych do nas i coś napisze. Strasznie ciekawi mnie, jak KaeSz i on sobie dają radę na studiach.

  NIEBIESKI – myślałem, że zaznaczyłem to już w pierwszej wypowiedzi, ale jeśli nie zrobiłem tego jasno, to teraz spróbuję -> kobitki w tamtych czasach jak wiadomo miały rodzić dzieci, opiekować się domem. Jednak to mężczyźni byli uznawani za ważniejszych w tym układzie. Od nich zależało, czy będzie co jeść, czy wybudują dom, czy obronią przed atakiem. I to dlatego im należała się większa ochrona, szczególnie jak byli mali i bezbronni (a należy pamiętać, że parę wieków temu śmiertelność noworodków była znacznie większa niż dziś). I tą ochronę, przed złymi mocami, w których przede wszystkim upatrywano śmiertelność, miał im zapewnić kolor boski – niebieski. Oczywiście stare przesądy zaginęły, jednak w tradycji się jakoś tak utarło, że maluchom M przypisuje kolor niebieski a K różowy. :)

  „Odrobina dziecka w nas” – mi też się podoba to sformułowanie. Coś w tym jest. W końcu czy jest coś wspanialszego jak jesteśmy w stanie z wiarą dziecka, przeżywać emocje całym sobą. Podobnie przecież działa miłość – całkowicie się zatapiamy w ten świat wyłączając często swój racjonalny dorosły umysł. Tolkien kiedyś twierdził, że właśnie również dorosłym bardzo potrzebne są baśnie i miał rację. Z wiekiem tracimy właśnie tą piękna naiwność, powroty do niej (oczywiście w odpowiednich proporcjach – bo nie mówimy tu o wtórnym infantylizmie) maja działanie terapeutyczne. Poza tym przez te historie łatwiej przyswajamy ważne prawdy, o których często możemy zapominać.
  Wracając jeszcze do tej koleżanki, to stanęła w innej kategorii na wysokości zadania i przetłumaczyła słynne „kurwiki w oczach”. Wyszło jej coś takiego, jak „glare of bitchness”. Nie mogę się nie przychylić do tej interpretacji. I z takim tez spojrzeniem mówię ‘narka’ i znikam. Over and out.
  No i oglądam Małysza :P

  LINK
 • KNIGHTS OF THE OLD REPUBLIC !!!

  JediAdam 2003-11-28 20:14:00

  JediAdam

  avek

  Rejestracja: 2003-01-08

  Ostatnia wizyta: 2013-07-29

  Skąd: Gdynia

  Wlasnie zainstalowalem !!!! ZAGRALEM 10 MIN i w skrocie wrazenia !!!!!
  RPG w 100 % :))) piekna grafa 3 d ale ladnie sie czlowiek porusza nie ma problemoiw z kamera :D wszystko cacy... tworzenie postaci ... wszystkoo ok tak jak tzrzeba:))) Klimat... aaa stara republika... walki ladne :))))) gra po prostu to 100 % wypasiony RPG w swiecie STARWARS z wspanialy klimatem i doskonala fabula !! gralem 10 min i tyle moge narazie powiedziec... postac sie rozwija od choelry umiejtnosci i roznych tam punktow :))) wypas !!!!!!

  IDE GRAC:D

  VIVA GROCLIN WISLA SMIERDZI:)))

  LINK
 • ???

  Anor 2003-11-29 16:20:00

  Anor

  avek

  Rejestracja: 2003-01-09

  Ostatnia wizyta: 2021-04-07

  Skąd: Chyby

  NIEMO. Cieszę się ze chociaż połowiczny sukces osiągnąłeś z tymi pannami i pjaczkami! Ma nadzieję, ze następnym razem pójdzie Ci lepiej (chodzi mi o robienie wrażenia, bo nie życze ci żadnych wybryków z pijaczkami) W każdym razie dobrze że sie to skończyło bez rozlewu krwi:P

  NIEBIESKI. Rozumiem to i rozumiałem wczesniej Niemo, tylko jakoś to wytłumaczenie do mnie w ogóle nie przemawia i nie trafia. Z kolorem różowym jest zdecydowanie dobitniejsze i trafniejsze. W każdym razie ta kolorystyjka zapiosała sie w ludziek tradycji całościowo i nie wygląda aby cokolwiek się zmieniło niedługo.

  KOTOR-ADAM. Adamie masz pirata, czy jak, bo premera dopiero 5 grudnia! Ja tez chce miec te grę i myślę że będę grywał w nia na maxa! Jednak chcę kupić orginał, przynajmniej na razie tak chce:P

  TWARDY. uż sie nie moge doczekac jutra i godzin przedpołudniowych jak sobie porozmawiamy:) Ciesze sie że zadzwonisz!

  GROCLIN na zgrupowaniach, MAŁYSZ zaczyna rządzić:)

  LINK
 • EE????

  JediAdam 2003-11-30 22:56:00

  JediAdam

  avek

  Rejestracja: 2003-01-08

  Ostatnia wizyta: 2013-07-29

  Skąd: Gdynia

  KOTOR: Polska premiera moze i jest 5 grudnia ale prawie wszedzie indziej jest od 18 listopada o ile sie nie myle wiec tak tez ja mam przypadkiem :P :)))) Powiem tak jakby nie to ze warunek musze zaplacic i mam zamiar kupic star wars galaxies to bym KOTOR orginal kupil odrazu jak by byl :)) gra jest piekna... gralem juz troche dluzej :)) nic dodac nic ujac RPG w prawdziwym slowa tego znaczeniu w pieknym swiecie starwars :))) jak dla mnie po prostu gierka wymiata... i kilka alternatywnych przebiegow gry :)) normalnie bede przechodzil chyba kilka razy ;) napewno terz gram zeby byc dobrym panem a potem jak da szczescie to stac sie jedim :)) a potem bede zly :P :-) WARTO po stokroc powiem ze WARTO:))

  SZKOLA: We wtorek KOLO z MATMY!! bedzie rzeznia... o 7 rano !! typ oszalal :))) ale mam nadzieje ze dam rade... caly weekend kulem i chyba cos zrozumialem... chociaz bedzie ciezko... oby MOC byla ze mna... jak zawsze :D

  PILKA: Ehh zalamany jest ARKA w tym sezonie... mialo byc tak pieknie... mieli rzadzic.. najlepsze tranfery w drugiej lidze a tu kupa... 12 miejsce... :((( ale jak od rundy wiosennej beda wygrywac kazdy mecz to NIE POWIEM NIGDY ZE NASZE ROZGRYWKI PILKARSKIE SA UCZCIWE bo to bedzie oznaczac ze sprzedali pol sezonu zeby drugie pol wygrac i wejsc do 1 ligi...................... wstyd ale prawda...

  Co tu jeszcze rzec... ide sie pouczyc matmy a jutro od rana dalej w KOTOR poki nie przejde :D wciaga jak cholera... jakby nie to kolo bym gral od rana do rana z krotka przerwa na posilek i skok do toalety :D

  LINK
 • re

  Boris tBD 2003-11-30 23:49:00

  Boris tBD

  avek

  Rejestracja: 2001-09-17

  Ostatnia wizyta: 2020-04-14

  Skąd: Piaseczno

  dawno mnie tu nie było :(, ale postaram sie niedługo nadrobić zaległości :D

  LINK
 • nowy miesiąc

  Anor 2003-12-01 09:25:00

  Anor

  avek

  Rejestracja: 2003-01-09

  Ostatnia wizyta: 2021-04-07

  Skąd: Chyby

  KOTOR. Ja mam zamiar już na pewno kupić orginał, bo nawet jak policzyłem od rusków kupowac, to się mi nie opłaca, bo to kilka płyt więc zapłace niewiele mniej, a jako fan to wypada miec orginal. Swoją droga musze rówież poprawić trochę mojgo kompa:( Ale przy okazji mam zamiar jednoznacznie rozwiązać moje problemy z nim o których kiedys było głośno...

  ADAM. Trzymaj się na kole...

  ROZMOWA. Nie wiem czy uwierzycie, ale wczoraj odbyłem bardzo miłą rozmowę z twardym przez telefon:) Gadaliśmy godzinę i wiele rzeczy sobie naopowiadaliśmy. Zadzownił do mnie około 10 tak jak byliśmy umówieni i potem zagłębilismy się w rozmowie... pewnie zrobi to jeszcze nie raz tutaj, ale kazał wszystkich pozdrowić:)

  JOR! jak przyjemnie cie znowu widzieć, tym bardziej na Azylu:)

  RAPORT. Bedzie już niedługo...

  LINK
 • Raport za listopad, czyli ciąg dalszy nudzenia anora

  Anor 2003-12-01 14:17:00

  Anor

  avek

  Rejestracja: 2003-01-09

  Ostatnia wizyta: 2021-04-07

  Skąd: Chyby

  RAPORT. Kolejny post z serii przynudzanie anora i dużo dużo liczb…

  JEDEN Sensacja, niesamowity zbieg okoliczności, coś absolutnie niebywałego. W listopadzie napisaliśmy to dokładnie tyle samo znaków, co do jednego, co w październiku. Aż samemu nie mogłem uwierzyć i sprawdzałem kilkakrotnie. Ale w każda stronę wychodziło ze napisaliśmy dokładnie tyle samo! Oczywiście sprawa jest mocno subiektywna, bo jedna spacja mogłaby od razu to zmienić, jednak chyba Moc zadziałała i nam okazała jakiś znak tymże faktem. Jeśli chodzi o niedopasowanie do prognozy było ono wielkie i prawie przeszacowałem ilość znaków o 60 procent.

  DWA. Liczba postów. Pisząc dokładnie tyle samo znaków zrobiliśmy to w o 3 posty mniej aniżeli w październiku tym samym notując 101 postów. Zaowocowało to minimalnie większą ilością znaków na jeden post. Jednak generalnie utrzymuje się tendencja że piszemy krócej ale systematyczniej. Liczba postów to pozycja w której najmniej pomyliłem się w stosunku do prognozy, gdyż uważałem, ze będzie w listopadzie napisanych 116 postów.

  TRZY. Jak już się utarło statystyczny wyraz miał 6 znaków. Kolejna wielkością jest liczba stron w Wordzie. W listopadzie udało się nam naskrobać 63,2 strony w wordzie było to o 3 storny więcej aniżeli w październiku. Ciekawe jest że skoro napsialismy tyle samo znaków, powinno być również tyle samo stron…. Tak jednak nie było, a to dlatego, że pojawiły się wiersze, które nie SA obszerne znakowo, ale bardziej przestrzennie.

  CZTERY. W dalszym ciągu najmniej piszemy w weekendy, mimo to dysproporcja z ilością postów w tygodniu się znacznie spłaszcza. Dniem, w którym piszemy najwięcej postów utrzymuje się wtorek (4,83 posta), tak samo jak i niedziela jest ciągle najgorszym gdyż wtedy na Azylu pojawia się zaledwie 2,48 posta. Obliczenia te zrobiłem jedynie dla miesięcy od lutego, gdyż uważałem, że one właśnie są najbardziej reprezentatywne.

  WNIOSKI. Listopad był bardzo podobny do października i to praktycznie w każdej kategorii. Napisaliśmy tyle samo znaków i prawie tyle samo postów. Nasza działalność na Azylu charakteryzowała się dużo większa systematycznością, praktycznie codziennie pojawiały się z dwa posty. Również weekendy nie były az o tyle gorsze od reszty tygodnia jak to bywało wczesniej. Owa systematyka wynikała przede wszystkim z faktu iż pojawiały się ciagle te same osoby i pisały podobnie i tyle samo. Można powiedziec, że cała działanośc Azylu w październiku i listopadzie oparta była na 4 opsobach, a reszta Azylowiczów wpadała okazjonalnie. Również okazjonalnie udawało nam się napisać wieksza ilość postów, jednak to także można wytłumaczyć racjonalnie, gdyż było to spowodowane albo urodzinami (w listopadzie akurat KaeSz) albo pojawieniem się kogoś ze Starych Założycieli (akurat w listopadzie TDC).
  Według mojej ulubionej Exceloskiej zakładki „Liczba postów i znaków sin.” W dalszym ciągu podążamy po sinusoidzie, taki ruch może wróżyć pójscie „do góry” co zaowocuje jakaś wzmożoną frekwencja. Wydaje się to tym bardziej uzasadnione że przeciez w grudniu będą święta:)

  Zachęcam do Excela…

  LINK
 • GŁOS OKAZJONALNY :]

  Ricky Skywalker 2003-12-01 14:40:00

  Ricky Skywalker

  avek

  Rejestracja: 2002-07-12

  Ostatnia wizyta: 2022-01-27

  Skąd: Bydgoszcz

  1. KOTOR. Widzę że wiele o nim ostatnio mówicie. Na ilu właściwie jest on płytach, że Ci się Anor od ruskich kupować nie opłaca?? Ja KOTORa być może będę miał pod koniec tego tygodnia. Od kolegi, za tyle, ile wydam na czyste płyty :D

  2. FUTBOL 1. Uefa Cup. Jeden z moich szkolnych kolegów powiedział przed meczami, że nie zdziwiłby się, gdyby Groclin przeszedł, a Wisła nie. No i wykrakał :D Teraz ciekawe, na kogo trafimy w trzeciej rundzie??

  3. FUTBOL 2. Liga Polska. To Ty Adamie za Arką jesteś?? :] To jesteśmy w przeciwnych obozach :] No bo ja, jak przystało na sosnowieckiego patriotę, mam w sercu czerwień, zieleń oraz biel – czyli STS ZAGŁĘBIE i LEGIĘ :] Ja akurat z STSu mam powody do zadowolenia – Zagłębie lideruje trzeciej lidze z czterema punktami przewagi nad Śląskiem Wrocław i Lechem Zielona Góra. Byle tak do końca!

  4. JESTEM VONGIEM. Jak dobrze pójdzie to Lord Sidious dziś wrzuci moją pioseneczkę na główną :] Zapraszam do czytania :]

  5. JORUUS. Witamy z powrotem!

  6. SZKOŁA. Mam już dość!! Ostatnie dni były tak męczące... szczęście, że we czwartek i piątek zmogło mnie przeziębienie, bo mogłem sobie odpocząć. A teraz – byle do świąt!

  7. TWARDY. Fajna ta Polka?? I jak poszło?? :D

  No to już chyba na tyle. Do zobaczenia... następnym razem. Kiedy by nie miał nastąpić :D

  LINK
 • jeszcze raz

  Anor 2003-12-01 15:09:00

  Anor

  avek

  Rejestracja: 2003-01-09

  Ostatnia wizyta: 2021-04-07

  Skąd: Chyby

  KOTOR. Ricky KOTOR jest na 4 płytach. normlanie ruski sprzedają po 30 pln za sztuke przynajmniej jest tak u mnie. Ja się nie wyznaje dokładnie, ale brachol mi mówił, że dąłoby się załatwić za 20 a już na pewno za 25 za stukę. Daje to jakieś 100 pln. W p[rzypadku piratów od naszych kolegów zawsze jest ryzyko że coś nie zadziała więc to mnie lekko straszy. orginał kosztuje 169 pln jednak sadze, ze tak jak w przypadku JK3 będzie on tańszy może o 20 pln w Madia Markcie, albo w jakims Tesco, więc może się to rozbijac o mniej więcej 50 złotych dopłaty. ja jestem gotów to dołożyć po pierwsze że to nie az tyle, a po drugie że jestem przecież Fanem (książek też nie kseruje:P). Aha no i jeszcze są podobno jakieś dodatki i inne cuda, w przypadku RPG zwykle sa to bajery dość przydatne...

  UEFA. Dziś dzięki postawie Groclinu awansowaliśmy na 14 miejsce wśród drużyn europejskich w rankingu prowadzonym w oparciu o grę naszych drużyn klubowych. Ta pozycja, jak i pozycja o jedną gorzej jak na razie daje nam 2 druzyny w Lidze mistrzów w sezownie 2005/2006! Zagrożeniem jest Ukraina i Norwegia które to posiadaja jeszcze dwie drużyny w pucharze i moga coś zdziałać. My za to możemy przeskoczyć Szwajcarię! Wyobraźcie sobie co by to było gdyby Wisła wygrała, bysmy byli już pewni swego!!!

  JESTEM VONGIEM.... czytałem polecam

  LASKA TWARDEGO. Z rozmowy z twardym wynika ze dopiero dziś ma się za nią zabrac więc trzymamy kciuki...

  LINK
 • tia...

  JediAdam 2003-12-02 22:11:00

  JediAdam

  avek

  Rejestracja: 2003-01-08

  Ostatnia wizyta: 2013-07-29

  Skąd: Gdynia

  PILKA: Za arka jestem bom w Gdyni mieszkam :)) Jednak nie jestem ztych ktorzy morduje za to ze inni sa za inni wrogimi klubami ;) jestem tylko kibicem...
  KOTOR: Wciaga Wciaga Wciaga... Ledwo co sie moge oderwac... robie to z trudem... :))))))) Chyba z 3 razy to gre pod rzad bede przechodzic :))))))

  FANFICI: Widzieliscie?? ostatnio Yako sie wzial do roboty :))) moze moj fanfic sie w koncu pojawi a wogole dostalem maila od jedI ze wraca do pracy na Bastionie i zajmie sie zaleglymi FF :)))))) w koncu :D

  UEFA: Wisla... szkoda gadac... Oby Groclin doszedl jak najdalej... Jak bysmy mieli 2 druzyny w eliminacjahc do ligi mistrzow to moze chociaz w kooooooncu jedna by weszla :D

  ROTK: Niedawno byla prapremiera... Po recenzjach jakie czytalem z prapremiery i pokazow pierwwzych wychodzi na to ze tak jak i ksiazka bedzie to najlepsza czesc Trylogi :)))))))))))))))

  KOLO: Dotarlem dzis o 7 !!! rano na kolo... przed godzine robilem zadania walczac z ziewaniem... :D ale nie wiem... moze dam rade

  Pozdrawiam!

  LINK
 • szkoła

  Boris tBD 2003-12-02 22:47:00

  Boris tBD

  avek

  Rejestracja: 2001-09-17

  Ostatnia wizyta: 2020-04-14

  Skąd: Piaseczno

  Ricky nie mazekaj ja mam tak zwalony paln ze we wtorek 14 h jestem w gliwicach potem 10 w domu 14 w gliwicach 10 w domu i 12 w gliwicach i jest czadersko tylko szkoda ze potem piatek mam wolny :D

  powoli sie rozkrecam zreszta moje posty nigdy dlugie nie były

  jestem vongie m fajne ale nie w moich klimatach

  LINK
 • Głos jeszcze bardziej okazjonalny

  Neimoidian 2003-12-03 14:05:00

  Neimoidian

  avek

  Rejestracja: 2003-01-07

  Ostatnia wizyta: 2006-01-22

  Skąd: Gdańsk

  Znów mi się ścisk w grafiku robi - koło w następną środę (a umiem tym razem wyjątkowo mało), a uczyć się nie mam kiedy, bo to trzeba poczytać jakiś nudny, długi rozdzial książki na zajęcia, a to jutro do kina się przechodzę, kiedy indziej też mnie na jakiś czas wywieje z chaty. Stą mało prawdopodobne, że jutro, czy w piatek bedę miał czas na standardowe pojawienie sie tu. Pisze więc dzsiaj między jednym a drugim wykładem.

  Piosenki Ricky`ego Bon Jovi :P jeszcze nie czytałem, ale jak Bozia pozwoli, to przeczytam :p Trochę długa jak widzę, więc jej lektura i ocena następnym razem.

  RotK soundtrack - w poniedziałek szlag mnie trafił bo w Media Markcie nie było ( a widziałem już w Empiku). A jako, że za Empikową cenę - 69 (w gdzieś indziej widziałem jeszcze za 65) nie chcialem kupować, licząc, że w MM zejdzie do ok 60, sfrustrowany zostałem ze smakiem. Płytke dostałem już nastepnego dnia w MM i to za 53 zł. czyli 16 (sic) złotych taniej niż e Empiku (przy takiej różnicy, warto było poczekać). Natychmiast po przyjściu do chaty, zapuściłem CDka...i oniemiałem. Po FotR i TTT spodziewałem się pracy na wysokim poziomie, po przesłuchanych 30 sek fragmentach wiedziałem, że mi się płyta spodoba, ale już po pierwszych 4 utworach wiedziałem, że nic tak dobrego dawno nie słyszałem, a po 2 pierwszych przesłuchaniach całości RotK zajął zaszczytne miejsce w pierwszej trójce ulubionych sountracków, obok "Listy Schindlera" i "ESB" Williamsa. Ostatnio zmieniono zasady przy Oscarach, tak że nie bedzie się nominować sequelowych score`ów. W przypadku RotK to zbrodnia, bo tej muzyce należy się Oscar na miejscu. Moze odrobinę przesadzam, ale tak jak TTT nie zachwyciły mnie od razu, tak od RotK nie mogę się oderwać. Wspaniała muzyka, bogata dźwiękowo, bogata w emocje, pełna odniesień do poprzednich cześci, jak i zawierajaca b. dużo nowego świetnego materiału. Życzę EIII tak dobrego muzycznego podsumowania sagi, jakim jest ta kompozycja Howarda Shore`a.

  Witaj - JORUUS, gdzie się podziewałes przez ten czas. Witamy z powrotem w domu!!! :D

  LINK
 • hmm

  Anor 2003-12-03 16:25:00

  Anor

  avek

  Rejestracja: 2003-01-09

  Ostatnia wizyta: 2021-04-07

  Skąd: Chyby

  KOTOR. Dziś zostałem uroczystym włascicielem pirata:) jednak się skusiłem na tę nielegalną forme zakupu, a to dlatego,z ę udało mi się u ruskich wytargować go po 70 PLN. Dodatkowo zanosi się ze ktoś jeszcze ode mnie go weźmie i prawdopodobnie podzielimy się kosztami:) Skusiłems ię jednak na te 100 pln oszczędnosci...

  NOWY KOMP Równiez dzisiaj zamówiłem nowego kompa w związku z tym prawdpodobnie nie zainstaluje jeszcze dziś KOTORa, ponieważ dopiero jutro odbieram te zamówione czesci do kompa (dysk, procek, płytka + pamięc). mam nadzieję pierwszy raz zagrac sobie w KOTORa najpredzej jutro:) Już na nowym sprzecie mam nadzieję że super stabilnym:) Specjalnie kupiłem same markowe czesci zeby wszystko łandie działało, bo już mam dosyć tego co było dotychczas z moim padłem...

  ROTK. Z waszych opowieści wynika ze rzeczywiśice moze on byc ucztą. Zreszta każda cześć takową była jesli abstrahowąło się od ksiązki..

  LINK
 • Continuation

  Jagged Fel 2003-12-04 14:45:00

  Jagged Fel

  avek

  Rejestracja: 2003-03-04

  Ostatnia wizyta: 2013-04-26

  Skąd: Zabrze

  FREKWENCJA - fakt, że mała.....to pewnie dlatego, że mnie tu nie było :P a nie było mnie dawno, dawno temu (w odległej galaktyce.... :P) ale mi się czasy przypominają....moje początki na Azylu, pod koniec lipca i w sierpniu....coś tak z raportów wynika, że tyo był nasz "złoty okres"....

  NIEBIESKI - ja mam na ten temat swoją teorię...mianowicie wszyscy Chissowie są niebiescy, tak?? No, to jeśli niebiescy Chissowie są uosobieniem męstwa, odwagi, dyscypliny, poświęcenia, itp, itd, etcetera (nigdy nie wiem, jak to się pisze :P ) no to kolor ten również nabiera takich cech....po prostu jeśli chłopak ma być odważny, to niech przykład czerpie z Chissów (oklaski na koniec wykładu)

  KOMP - NIEKONIECZNIE NOWY - swój komp to ja mogę co najwyżej do muzeum oddać, bo tam też najwięcej za niego dostanę...najważniejsze, że da się na nim neta używać i chodzą podstawowe programy - jakieś stare erpegi, kompilator Delphi, Outlook i gg :) jak więc widać mam małe wymagania, co znacznie odciąża mój budżet :)

  ULOTKI - zwolnili mnie... :( pokapowali się, że nie mam 15 lat (będę miał za niecałe 1,5 miesiąca...) dostanę 10 zeta - jeśli dobrze pójdzie - za trzy razy razem roznosiłem coś z 5 h ...

  JORUUS - już niedługo Gliwice :) mam nadzieję, że wracasz na stałe :) jak coś, to zabawa czeka na Ciebie :)

  RICKY - zgadzam się z Jorem - wyszło Ci, tylko jak na mnie, to oceniać nie będę, bo pierwowzoru nie znam :P

  UEFA - no cóz, Groclin zagrał genialnie, a Wisła....co ja będę miejsce marnował na serwerze...

  i to tyle na dzisiaj...

  LINK
 • szybko

  Anor 2003-12-04 17:06:00

  Anor

  avek

  Rejestracja: 2003-01-09

  Ostatnia wizyta: 2021-04-07

  Skąd: Chyby

  FREKWENCJA. No maiłem nadzieję,ze po moim apelu w mialu z raportem coś się ruszy, ale widze że jak nic tak nic ciągle te same twarze... No chyba już mnie nikt nie słucha:(

  NIEBIESKI. No ładnie sobie to wydedukowałeś Felu! Naprawdę momentami mnie zaskakujesz twoja błyskotliwościa, nie żebym cię nie doceniał, ale....:)

  KOMP. Właśnie muszę zmykac bo jeszcze nie zdązę do komputerowego odebrac mojego sprzętu, w końcu dziś też sobiemusze dac trochę czasu na złożenie wszystkiego, no i potem odpalenie KOTORa....

  ULOTKI. Jak to 10 zeta? Za 5 godzin pracy????? Niemożliwe to musi być za godzinę! Bo gdyby było za 5 to byłoby wykorzystywanie nieletnich nrmlanie

  LINK
 • ja tez krutko

  Boris tBD 2003-12-05 00:13:00

  Boris tBD

  avek

  Rejestracja: 2001-09-17

  Ostatnia wizyta: 2020-04-14

  Skąd: Piaseczno

  FREKFENCJA no cuz starzy azylowice chyba juz zapomnieli o azylu tj niektórzy starzy azylowice :( ale co tam damy rade bez nich !!

  ULOTKI to coś mało płacili heh ja tam zawsze wychodze z zalorzenai ze sie jeszcze w zyciu narobie wiec na razie nic ne robie :D

  GLIWICE faktycznei jzu niedługo :D ja sie jzu nie moge doczekać no i SWFSW tez niedługo ;)

  na razie tyle ide se muzy[COB] posłuchać bo jeszcze młoda godzina  LINK
 • to znow JA

  twardy 2003-12-05 00:16:00

  twardy

  avek

  Rejestracja: 2002-07-16

  Ostatnia wizyta: 2012-02-07

  Skąd: Wrocław

  I znow Wam troche ponudze.
  AUSTRALIA. Ostatnio z waznych wydarzen to jest to ze stracilem prace w knajpie poniewaz firma zostala wykupiona przez ina i juz nie istnieje. Przepracowalem tam 6 tygodni. Jak chodzi o kolezanke do ktorej robilem podchody na przeszkodzie stanely terminy bo jak czlowiek pracuje i sie uczy to ma probklemy zeby zgrac czas spotkan.
  Oprucz tego od dwoch tygodni ciagle leje nieustanie wiec pogoda jest do dupy na maksa.

  FEL. Jezeli tyle Ci zaplaco to to juz jest wiecej niz wyzysk nieletnich. To jest skandal.

  ANOR. Dzieki za super rozmowe. Fajnie znow bylo pogadac. Mysle ze wczesniej czy pozniej znow pogadamy. Gratuluja Ci kupioenia nowego kompa. Zeby Ci sie dobrze sprawowal.

  FUTBOL. Szkoda ze wisla odpadla. Ciekawe Ferguson pod choinke dostnie 40 mln funtow na wydatki wiec sie zapowiada ciekawie styczne - okno na transfery.

  ROTK. Chcialem sobie tu kupic orginal muzyki do niego ale jak zobaczylem cene 40 dolarow australiskich (1$-2,7PLN) to zrezygnowalem.

  FILMY. Zapowiada sie ciekawie przyszly miesiac. Widzialem w kinie trailer do ROTK (robi wrazenie) , Ostatni samuraj (tak samo) no i Master of comand z Crowem (super zwiastun). Jedna dobra rzezc ze nadrobie tutaj chodzenie do kina bo w polcse nie mialem z kim chodzic a tu chodzimy z nudow bo trzeba cos robic.

  To tyle na razie
  Over.

  LINK
 • #90

  Anor 2003-12-05 15:40:00

  Anor

  avek

  Rejestracja: 2003-01-09

  Ostatnia wizyta: 2021-04-07

  Skąd: Chyby

  JOR-ULOTKI. Zyczę ci żebyś również tak mógł powiedzieć jak będziesz miał z 80 lat…

  TWARDY. Nie masz za co dziękować cała przyjemnośc po mojej stronie… Swoją drogą fajnie będzie jak jeszcze kiedyś zadzwonisz i będziemy mieli okazję jeszcze pogadac live przed twoim przyjazdem:)

  FUTBOL. Man Utd dostał w pucharze Anglii Twardy z West Bromwitch! Ale dupki, coraz bardziej mnie ten Fergusson wkurza… W lidze będzie im bardzo cieżko teraz odrobić straty, w LM graja przeciętnie, w ogóle zaczynają być coraz słabsi… chyba ze to jakaś chwilowa niemoc, bo przeciez ciągle umieją zagrac pięknie. Podejrzewam jednak, ze ich gorsza gra wynika z braku Scholesa i Solskiera!

  FILMY. Mi się robia w suie zaległości obecnie, bo cos żadziej chodzę…cały czas raz na tydzie, ale jakoś nie wiem bywałem chyba kiedys cześciej. Dziś prawdopodobnie pójde na SWAT…

  KOMP NOWY. No i mam wreszcie dobry sprzęt, niestety wiąrze się to z instalacją wszystkiego od zera i wczoraj ze wszystkim sobie nie poradziłem, nie udało mi się przede wszystkim zrobić neta…zawsze mam problemy z tym moim ISDNem…. Musze jakieś sterowniki skombinowac, albo co, choć zwykle mi i bez tych sterowników działał…

  PRACA. Powiem jedno jak tak dalej pójdzie to niedługo nie będę miał czasu na jednego posta na forum!

  LINK
 • tia

  JediAdam 2003-12-05 22:54:00

  JediAdam

  avek

  Rejestracja: 2003-01-08

  Ostatnia wizyta: 2013-07-29

  Skąd: Gdynia

  ROTK: Zgadzam sie ... Ta muza jes wielka.. ostatnio tylko tego slucham i za kazdym kolejnym przesluchaniem bardziej mi sie podoba ... dawno tak mi sie muza nie podobala:))
  PAN I WLADCA: Bylem w kinie i powiem niezly film... :) orginalny dobry z klimatem morskim :) warto jak dla mnie obejrzeec kilka razy jednak nie spodziewajcie sie 2 h napierdzielanki na morzu :D

  FUTBOL: NO i mamy grupe do eliminacji WC 2006 !!! 3 druzyny z wysp~!! austria i azerbejdzan :D:D:D beka!!!!!;] z anglia bedzie niezly meecz damy rade

  Tyle:D

  LINK
 • sobotnie wypociny...

  Jagged Fel 2003-12-06 12:27:00

  Jagged Fel

  avek

  Rejestracja: 2003-03-04

  Ostatnia wizyta: 2013-04-26

  Skąd: Zabrze

  ULOTKI - Anor, na jakim świecie Ty żyjesz....wynagrodzenie wynosi 2,20 na przepracowaną (i zaliczoną - a to nie zawsze się pokrywa) godzinę brutto...jak się nie podoba, to mogę iść gdzie indziej - przy podpisywaniu umowy się na to zgodziłem - tylko pytanie - gdzie indziej?? Mogę iść skręcać długopisy - tylko najpierw muszę znaleźć jakąś ofertę, przy której podany jest numer na jaki da się dodzwonić...

  FUTBOL - jak usłyszałem wyniki losowania to mnie zatkało....do chwili obecnej nie wiem czemu....czy ze zdziwienia, czy ze strachu, czy dlatego, że nie uwioerzyłem w nasze szczęście albo pecha ?? Ok, koniec jałowych dywagacji....uważam, że na razie nie ma co spekulować, wg mnie na chwilę obecną mielibyśmy szanse na awans, a już na pewno na baraże....ale to jeszcze ponad dwa lata do końca eliminacji i kto wie....

  SPOTKANIE - w zasadzie, to powinienem się streszczać i zacząć jhuż pakować te wszystkie haraacze, które mam wziąść na SPotkanie.... :P potem się dziwie że nie mam kasy ;)

  KSIĄŻKI - jestem coś kolo 5 rozdziału zjawy z Tatooine...jak na razie mi się podoba, szcególnie fajna była ta scena z licytacją(licytacją właściwą, a nie z rozróbą)....wniosek, że akcję można porpwowadzić inaczej, nież tylko przez walkę, pościg, strzelaninę...

  to tyle - jakoś nic innego mi teratz nie przychodzi do głowy...

  LINK
 • to ja

  twardy 2003-12-08 02:47:00

  twardy

  avek

  Rejestracja: 2002-07-16

  Ostatnia wizyta: 2012-02-07

  Skąd: Wrocław

  U mnie nic sie nie dzieje praca i praca.
  ANOR. Man Utd odpadlo z pucharu ligi a nie Anglii a to jest duza roznica. Oni zawsze tam daja mlodzikow a ze im tym razem nie wszylo to pech. Nie traca wcale duzo tylko dwa punkty do chelsea. Ostatnia kolejka odbyla sie po mysli diablow. Forlan staje sie nowym superrezerwowym. dwie bramki w doliczonum czasie. koniec lsitopada i poczatek grudnia to zawsze byl najgorszy czas w lidze. ja rok temu to bluzgalem nafergusona ze hej. Do konca sezonu jeszcze daleko.

  KOSZYKOWKA. Slask wygral z Anvilem i to sie liczy. Huraaaa

  FUTBOL. Ciekawa grupe mamy. Znow na sie szczescie usmiechnelo bo grupa jest dla nas do przejscia tylko trzba dobrze zagrac.

  LINK
 • KOTOR !!!

  JediAdam 2003-12-08 14:21:00

  JediAdam

  avek

  Rejestracja: 2003-01-08

  Ostatnia wizyta: 2013-07-29

  Skąd: Gdynia

  W skrocie w koncu po 1 tygodniu i 4 dniach przeszedlem ta gre !!!!!! :D:D:D:D chwila przerwy i zaczynam jako zly grac :)))) wypas gierka po prostu swietna !!!!! :]:]:]

  FILM: Widac ze w USA zbieraja bilety na ROTK w tym tygodniu LAST SAMURAI zadebiutowal ponizej oczekiwan a recenzje zbiera pochlebne... :)

  JUZS NIEDLUGO SWIETA !! JUPI !! :D:D:D PAPA

  LINK
 • #95

  Anor 2003-12-08 14:40:00

  Anor

  avek

  Rejestracja: 2003-01-09

  Ostatnia wizyta: 2021-04-07

  Skąd: Chyby

  ULOTKI. No wiem w jakim kraju żyje Felu i powiem ci, ze płacenie komukolwiek poniżej 5,40 brutto jest w Polsce zabronione! Taka jest minimalna gadzinówka i tyle, jeśli ktos płaci mniej to łamie prawo. Z tymże oni łamią prawo zatrudniając ludzi w twoim wieeku… Jednak dla ciebie to rzeczywiści nie ma innego wyjścia jak pracowac na takich cudach, chyba, ze masz jakieś znajomości i się na jakas akcje dostaniesz, gdzie się coś składa czy tez klei, wtedy może ktoś kto jest dorosły wziąć to co zrobisz na siebie i się jakoś dogadasz, ale do tego należy mieć znajomości…

  FUTBOL – co do losowania to nie będę się powtarzał, bo już napisałem w watku temu poświęconym. Generalnie uwazam, ze jest dobrze, a biorac jeszcze pod uwagę, jak graliśmy ostatnio z Włochami to może nawet jest bardzo dobrze. Uwazam, ze nie zajecie drugiego miejsca na pewno zaowocuje dymisja Janasa! Kolejna nadzieją, jest to, ze Krizanac ma mieć polskie obywatelstw, więc najlepszy obrońca w polskich klubach będzie mógł grac w naszej reprezentacji, bo już Janas zapowiedział, że go powoła.

  TWARDY. Maz racje z tym puchaem to się zapędziłem, a dodatkowo Man ładnie zagrał w weekend i udało im ise odrobić straty, teraz już znowu mamy ścisłą czołówkę. Na pewno jeszcze wszystko przed nami. Teraz zobaczymy co pokaże Man w LM… no i na kogo później wpadna, ale to dopiero 12 jak będą losowania..

  KOTOR. Już gram w piątek i sobote to równo szalałem, jednak na razie badziej rozpoznawczo bo musze wykumac wszystko o co w tej grze chodzi. Na razie posuwam się wolno, ale gra coraz bardziej wciąga:) Gram soldierem, ja zawsze lubię bezmyślną siłę:)

  ŚWIĘTA. Właśnie zbliżaja się święta… Jak tam u was, bo ja uwielbiam atmosfere świąteczną i całą otoczkę. Ponieważ generalnie dysponuje ostatnio ograniczonymi pokładami czasu już zabrałem się za kupowanie prezentów, a także kupiłem, jak zwykle naturalna chonke, w tym roku będziemy mieli jodłe w chacie. Mama już kupuje bombki i wszystko zaczyna się jak co roku! Bardzo lubie ten okres, jest taki inny, taki przyjemny…

  LINK
 • pytanko...

  JediAdam 2003-12-08 17:17:00

  JediAdam

  avek

  Rejestracja: 2003-01-08

  Ostatnia wizyta: 2013-07-29

  Skąd: Gdynia

  Czy ktos z was slyszal i zna jakies wieksze szczegoly o domniemanej akcji policji z wlazeniem do chat w celu sprawdzenia legalnosci oprogramowania konfiuskaty plyt itd itd itd ??????
  Kto cos wie prosze o jakies szczegoly bo jedni mi mowia loooz a inny mowia chowaj plyty do piwnicy :D

  LINK
  • Jak mam być szczery

   Lord Sidious 2003-12-08 20:44:00

   Lord Sidious

   avek

   Rejestracja: 2001-09-05

   Ostatnia wizyta: 2022-01-27

   Skąd: Wrocław

   to z moich źródeł wyglda to w ten sposób, ze złapano jedna firme komputerową, która handlowała nielegalnym softem na komputerach, które sprzedawąła, a nastepnie przetsząśnięto jej klientów - z tego narodził sie współczesny mit. - Obecne regulacje prawne nie pozwalają domniemać policji, że posiadasz komputer itp. Jedyne co jest domniemane w Polsce - to posiadanie TV - i za to musisz płacic abonatment dla telewizji reżimowej, chyba, że wskażesz, ze nie masz TV w domu ;).

   Ale najlepiej nie piratowąc ;). Ja w sumie o siebie jestem spokojny - mam windowsa OEMowego ;) jakies orginalne gierki, Open Office`a itp.

   A już powiem tak - produkty Borladna - to też mam legalne - ale gwarantuję Ci, że policja nie jest w stanie ich odróżnić od piratów..

   Przyczyna jest prosta - bo mam Home Edition ;) - i piracka wersja różni się tym, że Serial jest spiratowany, ja wysłałem mejla o możliwość studenckiej licencji ich softu do Borlanda i oni przyslali mi serial mejlem... Jak zatem odróznić wersje piracka od legalnej? W praktyce się nei da... z tym, ze Borland ma mój email i imię nazwisko. nic wiecje... Ale to już jest kwestia że mało kto wie o tym, bo u nas tak sie piractwo zakożeniło, że nie szuka sie darmowego oprogramowania - a do większości naszych małych użytków prawie wszystko za darmo można zdoyć - tylko iluś dniowe ;).

   LINK
   • Borland, to dobra firma...

    Darth Rumcajs 2003-12-09 01:16:00

    Darth Rumcajs

    avek

    Rejestracja: 2003-06-01

    Ostatnia wizyta: 2022-01-25

    Skąd: Tarnów

    chyba każdy może mieć legalnie prawie wszystkie jej produkty ze znaczkiem Home Edition / Personal Edition. I nie tzreba dyć studentem :D Ja mam od nich Delphi i zarejestrowalem je poprzez ich strone internetową, a klucz mi mailem przysłali.
    Gdyby więcej firm tak postępowało, to i piractwo byłoby niższe.

    LINK
 • Wracam

  Countdooku 2003-12-09 08:16:00

  Countdooku

  avek

  Rejestracja: 2002-04-22

  Ostatnia wizyta: 2016-12-15

  Skąd: Nakło nad Notecią

  na krótką chwilę i co widzę - mój post ma numer 99, a więc...

  LINK
 • PRZEPROWADZKA !!!

  Countdooku 2003-12-09 08:17:00

  Countdooku

  avek

  Rejestracja: 2002-04-22

  Ostatnia wizyta: 2016-12-15

  Skąd: Nakło nad Notecią

  Zawsze chciałem to zrobić ;-)
  Mam nadzieję, że Phil, Lord S. oraz Anor mi wybaczą...

  Mod. PS.
  A oto link do nowej TSC: http://www.gwiezdne-wojny.pl/b.php?nr=44712
  End Mod. PS

  LINK
Loading..