TWÓJ KOKPIT
0
FORUM Polskie wydania

Star Wars tom #3: Szkarłatne rządy

promil 2023-05-24 23:45:40

promil

avek

Rejestracja: 2006-09-22

Ostatnia wizyta: 2024-05-26

Skąd:

Kontynuacja crossovera "Szkarłatne rządy" tym razem publikowana na łamach głównej serii Star Wars. Album ma trafić do sprzedaży 31 maja.

Tom czwarty serii wydawanej w USA od 2020 roku, skupiającej się na losach rebeliantów, rozproszonych po przegranej bitwie o Hoth i ściganych przez Imperium. Kiedy Rebelia próbuje się pozbierać po desperackiej próbie pokonania Imperium, Luke uświadamia sobie, że czas postawić kolejny krok na ścieżce Jedi. Ale zakonu już nie ma. Dokąd młody Skywalker może się udać, aby odnaleźć dziedzictwo, którego tak rozpaczliwie poszukuje? Głos mistrza Yody będzie kluczowym elementem szkolenia. Luke otrzyma więcej – i odda więcej – niż się spodziewa! Tymczasem trwa ostateczna walka komandor Ellian Zahry i generał Leii Organy. Ponadto po nieudanej misji as pilotażu – Shara Bey (matka Poego Damerona) – tkwi na gwiezdnym niszczycielu, a jej czas nieubłaganie się kończy. Dodatkowo hołd dla „Gwiezdnych Wojen” obejmujący całą galaktykę!
Album zawiera materiały publikowane pierwotnie nakładem wydawnictwa Marvel w zeszytach Star Wars #19-25: Crimson Reign.
Scenariusz Charles Soule, rysunki Marco Castiello i Ramon Rosanas oraz Will Sliney, Phil Noto, Giuseppe Camuncoli, kolory Rachelle Rosenberg oraz Arif Prianto, Phil Noto, Guru-eFX, okładka Carlo Pagulayan. Przekład: Bartosz Czartoryski.

Okładka - /News/27085,Co_nasz_czeka_w_maju_czyli_komiksowe_zapowiedzi.html

LINK
 • Star Wars tom #3: Szkarłatne rządy

  Elendil 2023-07-28 10:10:54

  Elendil

  avek

  Rejestracja: 2008-04-26

  Ostatnia wizyta: 2024-05-24

  Skąd: Kraków / Zakopane / Kraków

  Męczy mnie już ta seria i wiem, że za dwa dni w ogóle nie będę pamiętał o czym to było. No po prostu zlewają mi się już te komiksy o wielkiej trójce w czasach Oryginalnej Trylogii. Tysiące takich samych opowieści, czy to ze starego, czy z obecnego kanonu. Jeszcze Disney zafundował nam dwie takie serie o identycznym tytule czyli po prostu "Star Wars". No jak to się ma jakoś wyróżnić?

  Ok, tu byli rodzice Poe Damerona i jakaś komandor Zahra, może to zapamiętam. No i fajne było to, że Luke znalazł sobie holokron Yody i z niego coś tam się uczył. Ale w ogóle to do zapomnienia. Miłym akcentem były te dodatkowe historyjki na koniec - lubię takie bonusy.

  LINK
  • Re: Star Wars tom #3: Szkarłatne rządy

   darth sheldon hiszpański inkwi 2023-07-28 17:34:54

   darth sheldon hiszpański inkwi

   avek

   Rejestracja: 2014-08-04

   Ostatnia wizyta: 2024-05-26

   Skąd: Topola Wielka

   Powoli dochodzimy już chyba do końca. Ja mam nadzieję, że może poprawdzą historię też w tym roku do Jakku, bo nic nie wiadomo co Luke wtedy robił.

   LINK
   • Re: Star Wars tom #3: Szkarłatne rządy

    mkn 2023-07-28 19:05:30

    mkn

    avek

    Rejestracja: 2015-12-26

    Ostatnia wizyta: 2024-05-24

    Skąd: Wlkp

    Wielu czytających na bieżąco (w tym ja) nie może się doczekać wyjścia poza RotJ, ale niestety nie zanosi się na ten rok.

    Kolejny tom tyłka nie też nie urwie, ale Soule całkiem ciekawie wykombinował sobie połączenie z HR.

    Po HR Luke kombinuje sobie początek spoilera nowy miecz świetlny koniec spoilera. Tutaj podobnie, tyłka nie urywa, ale Soule fajnie rozwija początek spoilera motyw wykrwawiania kyberów, dokładniej naprawiania/leczenia oczyszczonego kryształu koniec spoilera.

    Jeszcze później, czyli w oryginale za chwilę, będzie event z droidami i dopiero po nim będziemy mogli zmierzać do RotJ. Także niestety pewnie stuknie min. 50 numerów zanim doczekamy się nowego otwarcia.

    LINK

ABY DODAĆ POST MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..