TWÓJ KOKPIT
0
FORUM Polskie wydania

Darth Vader tom #3: Szkarłatne rządy

promil 2023-05-24 23:50:43

promil

avek

Rejestracja: 2006-09-22

Ostatnia wizyta: 2024-06-20

Skąd:

Kolejny fragment crossovera "Szkarłatne rządy", tym razem w serii Darth Vader. Album trafi do sprzedaży 31 maja.

Czwarty tom serii „Darth Vader”, wydawanej w USA od 2020 roku i opowiadającej o losach tytułowego Mrocznego Lorda Sithów. Lady Qi’ra nie tylko znieważyła Imperium, ale też rzuciła mu wyzwanie. W odpowiedzi Darth Vader pokazał jej, że nie można igrać z Imperium. W każdym zakątku kosmosu niesie się echo przerażonych szeptów: Vader wyruszył na łowy i szuka każdego, kto ma związki ze Szkarłatnym Świtem. Jak głęboko Świt zinfiltrował galaktykę i czy wszystkie działania organizacji są warte gniewu Mrocznego Lorda Sithów? W trzewiach Bespina Darth Vader powiedział kiedyś swojemu synowi, że chce zaprowadzić porządek w galaktyce. Teraz obietnica zostaje poddana próbie, gdy Vader prowadzi nietypową zbieraninę bohaterów i zabójców przeciwko Szkarłatnemu Świtowi! Nad wszystkim pojawia się jednak wielki znak zapytania wraz z zaskakującym powrotem Sabé, dwórki Padmé Amidali!
Album zawiera materiały publikowane pierwotnie nakładem wydawnictwa Marvel w zeszytach Darth Vader #18-22: Crimson Reign.
Scenariusz Greg Pak, rysunki Leonard Kirk i Guiu Vilanova oraz Raffaele Ienco, tusz Leonard Kirk i Guiu Vilanova oraz Raffaele Ienco, kolory Aaron Kuder i Alex Sinclair okładka Ryan Stegman. Przekład: Jacek Drewnowski.

Okładka - /News/27085,Co_nasz_czeka_w_maju_czyli_komiksowe_zapowiedzi.html

LINK
 • Darth Vader tom #3: Szkarłatne rządy

  Elendil 2023-07-28 10:17:55

  Elendil

  avek

  Rejestracja: 2008-04-26

  Ostatnia wizyta: 2024-06-19

  Skąd: Kraków / Zakopane / Kraków

  Lekki komiks o likwidowaniu Szkarłatnego Świtu przez Vadera i dwie różniące się od siebie drużyny bohaterów i zabójców. Fajne były niektóre dialogi między nimi, a także manewrowanie Ochiego między Imperium a Świtem.
  Natomiast dziwny był dla mnie wątek dwórki Padme, Sabe, której motywacje są dla mnie trochę niezrozumiałe. Ok, chciała się zemścić na Świcie za masakrę Amidalan, więc wykorzystała Vadera do ich niszczenia. Ale z drugiej strony na koniec mamy nawiązanie jakiejś formy współpracy z Mrocznym Lordem. A chyba jego to też nie powinna za bardzo lubić?

  Ogólnie fajna rzecz, ale bez szału, na dłuższą metę do zapomnienia.

  LINK

ABY DODAĆ POST MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..