Forum

Nowe zdolności w R&S

Wiemy, że w dodatku Rouges and Scoundrels ma się pojawić nowa zdolność Bounty. Więcej WotC nic oficjalnie nie podaje. Zresztą wydaje się, że im coraz mniej zależy na rozreklamowaniu swoich produktów (oficjalna strona SW TCG nie miała aktualizacji już przez ok. 2 miesiące). Niemniej jednak jeden serwis internetowy, który m.in. sprzedaje karcianki zamieścił informacje o nadchodzących dodatkach karcianych w tym o dodatku R&S. Oto najważniejsze rzeczy, których można się stamtąd dowiedzieć:
1. Dodatek będzie zawierał głównie karty neutralne.
2. W dodatku tym znajdą się łowcy nagród z TESB. Pojawia się również sugestia mogąca świadczyć o tym, że znajdą się w tym dodatku również postacie, które można zobaczyć w kantynie w Mos Eisley.
3. Najlepsze na koniec. Wg informacji na tej stronie nową zdolnością oprócz Bounty ma być... Upkeep. Strona nie podaje żadnych informacji jak działać miałaby ta zdolność. Niemniej jednak w M:tG jest zdolność Upkeep, która sprawia, że za jednostkę trzeba w każdej turze płacić. Stąd możemy się domyślać, że Upkeep będzie wymagało od nas płacenia za jakąś jednostkę w BP lub FP. Nie wiem tylko co się stanie, gdy nie zapłacaimy. Istnieją trzy możliwości: jednostka zostanie tapnięta, tapnięta i wycofana lub wyrzucona na discard. Taka zdolność bardzo pasowałaby do tego dodatku. Łowcom trzeba przeceiż płacić.

A tu macie adres tej stronki: http://www.diamondcomics.com/update/update.htm

BTW. Czytałem jakiś czas temat, że WotC pracuje nad dużym FAQ, który nie tylko wyjaśni wątpliwości związane z niektórymi kartami z TESB, ale również zmieni teksty kart, które WotC uznaje za zbyt potężne. Czas pokaże czy to prawda.

Unkeep

Ciekawa zdolność - od początku wiedziałem , że za Łowców trzeba będzie płacić , ale byłem przekonany , że będzie to wydatek jednorazowy. Trochę szkoda , że WOTC czerpie z innych karcianek - chyba już im brakuje pomysłów

Nie wiem tylko co się stanie, gdy nie zapłacaimy. Istnieją trzy możliwości: jednostka zostanie tapnięta, tapnięta i wycofana lub wyrzucona na discard.

Wyrzucenie na discard raczej odpada , bo byłoby to zabicie Łowcy , a oni chyba się nie posuwają do tak drastycznych kroków , jeśli nie otrzymają zapłaty - jak już to działałoby to w drugim kierunku , czyli zabiliby jakąś inną postać lub celem odebrania kasy nie moglibyśmy budować.

‘Unkeep ―> At end of each turn pay 3 Bulit Points or you can’t spent your Bulit Points during next Bulit Step’ (chyba nie muszę pisać ,że raczej jest nie poprawnie językowo )
‘Unkeep ―> Na końcu każdej tury musisz zapłacić 3BP za Łowcę , albo podczaj następnego kroku budowy nie będziesz mógł wykorzystać Twoich BP’

Tapnięcie – to też raczej nie – nie zapłaciłeś Jango , więc stoi na środku Genosisiańskiej areny i czeka aż go ktoś zastrzeli.
Wycofanie – to już najbardziej możliwe.

‘Unkeep ―> At end of each turn pay 3 Bulit Points or retreat this Character. To put back this Character you must pay twice price’
‘Unkeep ―> Na końcu tury zapłać 3 BP albo wycofaj jednostkę. Aby przywrócić ją do gry będziesz musiał zapłacić podwójną cenę’.
Chodzi mi nie o cenę (price) jako koszt budowy , ale właśnie o zdwojony Unkeep więc to byłoby odejście od zasad.

Jeszcze taka mała wariacja:
‘Unkeep ―> Na końcu tury zapłać 3 BP albo wycofaj jednostkę. Aby przywrócić ją do gry będziesz musiał zapłacić podwójną cenę. Twój przeciwnik może wykupić Łowcę za 3BP i untapnąć go’.
To mi się najbardziej podoba , ale np. Boba Fett nie mógłby mieć takiej zdolności , b oto Łowca z zasadami.

PS. Karrde – nie sądzisz , ze większość spekulacji/spoilerów spokojnie mogłoby trafić do bastionowej sekcji Karcianki jako newsy? W końcu nie wszyscy czytelnicy Bastionu też korzystają z Forum.

PS2. pokapowałem się , że unkeep to nie będzie przecież zdolność aktywowana , ale już wszędzie porobiłem strzałeczki , a nie będę teraz tego poprawiał...

nie uważam

żeby spekulacja nadawały się na newsy. Ja do newsów wrzucam jedynie sprawdzone informacje, a na forum jakieś ciekawsze spekulacje (i o jako takim stopniu prawdopodobieństwa). Żebyś wiedział na ile nieprawdziwych spekulacji można się na forach o TCG natknąć (kiedyś była cała fałszywa lista kart z JG - ktoś tuż przed premierą wymyślił 105 kart z Epizodu II i umieścił je jako uzyskane od znajomej osoby z WotC).
P.S. Nie Unkeep tylko Upkeep
Dla mnie najbardziej prawdopodobna forma Upkeep to:
Upkeep 2 BP (When your build step starts and this unit is in the Space/Ground/Character (w zależności od typu karty) arena, pay 2 Build Points or tap and retreat this unit)

Upkeep

Kurczę , tak sama mam z nickami - jak za pierwszym razem źle przeczytam , to już potem na cały czas mi tak zostaje
Napisałeś Space/Ground/Character (w zależności od typu karty). Zdolność jest wegług mnie przewidziana tylko dla Łowców , więc za ich statki , czy speedery też będziemy musieli płacić?

nie mam

pojęcia dla kogo jest przewidziana ta zdolność, ale sądzę, że karty z wszystkich aren dostaną Upkeep. Zresztą w TESB jest karta jednostki typu Space z czymś w stylu Upkeep (o ile dobrze pamiętam jest to karta fregaty Nebulon, ale mogę się mylić). W M:tG Upkeep jest dość częste. Nie sądzę, żeby WotC chciało się jakoś ograniczać z tą zdolnością.

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.