Forum

Alderaan 2004 - pomysły

Zgodnie z tym co pisałem w newsie prosiłbym o przesyłanie pomysłów do wprowadzenia mi na mejla lub wpisywanie ich bezpośrednio tutaj. Tylko, że proszę o jedną rzecz, zgłaszanie pomysłów KTÓRE WIECIE JAK WPROWADZIĆ. A nie np. sprowadzić GLa... Chyba, że wpisze to ktoś, czyim jest wujkiem .

ideas#1

Ja miałem pomysł na konkursy z EU z różnych epok i dziedzin. Wiem swoją droga że Ricky przygotowuje konkurs, ale chyba planuje jakąs niespodziankę. Ja zaoferowałem mu pomoc, ale chyba mi odmówił Chodziło mi o zorbienie takich mini konkursów wiedzy z różnych epok/serii w SW, np.: X-Wingi, NEJ, Clone Wars - nie wiem na ile to może sp[optkać się z powodzeniem, ale możnaby to wplątac w cały konkurs wiedzy o SW, czyli mogłoby być tak, ze każdy miałby na przykład jakąs dziedzinę w ktorej się specjalizuje i mógłby wybrac z jednej z nich np. po jednym pytaniu. Co do szczegółów to jest oczywiśice do dopracowania, to nie problem.

Kolejny pomysł to w sumie cos na kształt tego co robi/robił Paweł u nas na forum. Możnaby czytac jakieś fragmenty książek, a zainteresowani musiliby odgadnać co to za książka. Również myślałem nad pewną wersją konkursu `wycinkowego` na Alderanie, gdzie możnaby wydrukowac na każdej z kartek np. 15 małych wycineczków z filmów SW a bioracy udział w konkursie musiliby odgadywac skąd te wycinki pochodzą (ew podając jakies szczegóły). Każdy miałby taka samą swoja kartkę więc szanse byłyby równe. W sumie możnaby ten konkurs podpiąć pod konkurs wiedzy filmowej, jednak jego organizacja wymagałaby pewnego wklładu materialnego (drukowanie kolorowe) jednak chyba to by się dąło załatwić (mogę pomóc).

Można się zastanowic oczywiśice na ile powyższe pomysły mają stanowić oficjalne konkursy a na ile takie poboczne rozrywki. Co do pobocznych rozrywek, to prawie na pewno naleząłoby chyba zrobić planety/miasta… to zawsze wywołuje wiele śmiechu a zorganizowane w grupach także integruje…

Jeśłi chodzi o jakieś zręcznościowo/ruchowe rozrywki, to ciągle jakoś mi brak pomysłów…no ale będę się zastanawiał...

nie odmówiłem

Anorze ja bardzo liczę na Twoją współpracę!! nawet chciałem ten problem poruszyć w Kotulinie, tylko że wieczorem byłeś hmmm... troszkę zmęczony jak pamiętasz (albo i nie pamiętasz ) więc jestem gotowy na współpracę, tym bardziej, że chciałem przewoluować nieco zeszłoroczny system "1 z 10"

Re: ideas#1

Anor napisał:

Kolejny pomysł to w sumie cos na kształt tego co robi/robił Paweł u nas na forum. Możnaby czytac jakieś fragmenty książek, a zainteresowani musiliby odgadnać co to za książka.

-----------
To ciekawa myśl. Ktoś zaczyna czytać i 100 osób krzyczy tytuł Ale jeśli odpowiednio by się to przedstawiło to wypadłoby szczególnie ciekawie - czytać książkę , aż ktoś nie wpadnie co to za jedna. Świetny sposób na spędzenie czasu dla osób , którym nie chce się samemu czytać "Wektora pierwszego"

szczerze mówiąc nie widze problemu Pawle

Przeciez można czytac kilkanascie fragmentów odpowiednio ponumerowanych jeden po drugim, a kjażda osoba na KARTCE wpisuje przy odpowiednim numerku jaka to książka... i nikt nie krzyczy! To nie jeden z Dziesięciu...

A czy ja widzę jakiś problem? Bo mi się wydaje , że nie :P

To zależy , jak ułożysz zasady. Możesz czytać i czytać jeden i ten sam rozdział i nikt się nie pokapuje , albo kolejne cztery akapity , z czego każdy kolejny jest łatwiejszy do rozpoznania.

oczywiscie

kwestia dobrania tekstów, ich źródeł, ich długości i trudności jest dyskutowalna. Możnaby nawet pokusić się na przykład o zrobienie dziewięciu równeych tekstów dla wszystkich i byłyby 3 łatwe 3 średnio trudne i 3 zaawansowane. Dostosowana do tego byłaby oczywiscie punktacja. Aby zatwierdzić teksty mogłoby się stworzyć grupę 3-4 konsulatanów którzy wybraliby w drodze mailowej nalepsze texciory... Plusem takiego konkursu jest bardzo mały wkład pracy i kosztów, bo wybrac texty i je przepisac na karti to wystarczy przy dobrej woli jeden weekedn, a wydruczneie kilkunastu stonnic to tez ząden problem

zręcznościowe/ruchowe:

To mam taki jeden pomysł, istnieje on w głowie mej od dawna, a mianowicie walki na szczotki i miotły świetlne

paintball :P

mozna by zrobic meczyk w paintballa chyba kazdy wie co to... a jak nie to powiem, ze polega na to strzelaniu do siebie nabojami z farba gdzies niedaleko miejsca gdzie bedzie Alderaan na pewno cos takiego jest a az takie drogie to to nie jest i meczyk: rebele vs. imperiale

Mieczyk

raczej będzie - znaczy są pomysły by była możliwość wzięcia sobie w ręce bokena (miecza do szermierki japońskiej obecneo na poprzednim Alderaanie - przp. tłum ) i powalczenia z kolegą na sali gimnastycznej.

A z innych sportów... wiele osób upomina się znów o piłkę nożną, boisko jest, a Yuuzhanie chcą wzić rewanż za zeszły rok (przypomnę: były dwa mecze między nami a Resztą Galaktyki - jeden wygraliśmy 3:1 po dwóch golach Shanga i jednym moim, w drugim - w którym zagrałem mimo skreconej kostki - przegraliśmy 4:10 )
Z tym że w tym roku będzie to już nie pojedynczy mecz, a turniej, który być może wejdzie w skład słynnego Turnieju Mocy. Będą na pewno 4 drużyny - Yuuzhanie, Republika, Imperium i czwarta jeszcze do ustalenia (Łowcy Nagród??)

Meczyk

No czwarta drużyna to FFP My już ekipe zebraliśmy tylko nie wiem czy ci Imprezowicze będą mieli siłę do gry

Musicie

się nazwać jak jakiś organizm państwowy/organizacja z SW, nie będziemy zatwierdzać drużyn typu FFP, ICO czy Bastion. O tym możecie zapomnieć

Black Sun ?

jw

No to jest

niezły pomysł

Moze byc ...

ale wole Chissów

Ha...

...mam lepszy pomysł Imprezkowicze, albo Użytkownicy `Mocy` (R)

To..

Stworzymy Mocną (R) Drużynę

O!

Świetny Pomysł Mocna (R) Drużyna

Drużyna

RR

jak to stworzymy?

już ją tworzymy Mocną, zespoloną i... a to już tylko dla wtajemniczonych

ja

tez woel chiswo

Macie do wyboru

1. Gildia Łowców Nagród
2. Sojusz Przemytników
3. Black Sun
4. Huttowie
5. Imperium Chiss
6. Sektor Wspólny
7. Konsorcjum Hapes
8. Ssi-ruuvi
9. Liga Polskich Rodzin (nieno żartuję )

Bierta, co ChCeta

Re: Macie do wyboru

Ricky Skywalker napisał:
Bierta, co ChCeta
-----------
Znaczy się można brać cetę ?
To bierzemy cetę chłopaki !

ona

akurat do Imperium należy

już

niedługo, mój młody padawanie

nie jestem

Twoim padawanem, ba! ja już nie jestem padawanem! Moim mistrzem był Dan Falcon, a na Rycerza Jedi zostałem mianowany 16 sierpnia na poprzednim Alderaanie Czego zresztą byłeś naocznym świadkiem

Ciemna Strona

zasłania Ci wszystko

nie ma

czegoś takiego jak Ciemna Strona. Jest tylko MOC

Oj

wyczuwam, iż Darksajd Cię kusi tak, tak od takich gadek się zaczyna

nie Darksajd

tylko zbytnio nasiąknąłem naukami Vergere

Re: Re:

Mefisto napisał:
Znaczy się można brać cetę ?
To bierzemy cetę chłopaki ![/cytat]
-----------
a co sam nie dasz rady

dać dam

ale miałobyć dla grupy "D

chyba

mylisz "konwenty"

nie, nie

Ricky tak zaproponował

ja nic nie proponowałem

ja tylko napisałem "bierta co chceta" i tam mi w niewłaściwym miejscu Caps Lock się wcisnął

Hmmm....

a jakie eliminacje do druzyny? A raczej kryteria wyboru> Ja od razu zaznaczam że gram, w dryuzynie Imperium na pozycji libero A tak serio-jak bedziemy wybierac do teamu?

galery...

Wiem, że na A`04 będzie galeria fan artów. Sporo osób już zgłosiło zainteresowanie, zeby wyslac swoje prace (ja rowniez). Mam pomysł, zeby zrobic w tym roku naprawde fajną galerię prac fanów. Przedewszystkim, zeby wszystkie były w jednym pomieszczeniu (jak na galerie przystalo). Moznabybylo takze porobic nagłówki nad galeriami. W zeszlym roku oglądając prace nie wiedzialo się nawet kto jest ich autorem... gdym nie widzial tych prac wczesniej w internecie to bym nie rozpoznal czyje to. Więc jezeli ktos jest odpowiedzialny za galerie na Alderaanie to moge ofiarowac swoją pomoc - BA! Byłbym szczesliwy jakbym mógł pomóc.

A co

powiecie na dwie dziewczyny okladajace sie mieczami? Planujemy z kolezanka pokazowki. Powiedzcie tylko kiedy i gdzie

powiemy

proszę bardzo

czy te

dziewczyny będą w strojach topless i czy będą walczyć w błocie albo w pianie ew w wodzie ?

Nie

beda w strojach Jedi

no cóż

lepsze to niż nic
Zawsze można je zachęcić

Mef...

...W Strojach Jedi i w kisielu

to już

nie to samo, nawet jeśli stroje będą z lateksu

...

Juz z gory mowie, ze mozecie zapomniec...

a szkoda...

bo już miałem nadzieje na ten KISIEL

:)

"Z" Kisielem - chetnie
"W" kisielu - nie ma mowy

a

w budyniu??

Ricky

Ricky - ty chyba jestes nie reformowalny.
Pogadamy na ten temat jutro i lepiej znajdz sobie dobra tarcze...

ja

tylko żartowałem

w czekoladzie

w bakcie

(o matko, "w baccie" - dziwnie to wygląda...

Z?

"Z" Kisielem? Co mam przez to rozumieć niby?

Tylko

tyle, ze ewentualnie bylabym sklonna z toba walczyc

wow

Skoro tak, to zaczynam trenowac

A ten

jak zawsze tylko o jednym Ja się czuję niebezpiecznie!

nie martw się

nie jesteś w moim typie, choćbyś nie wiem w czym się tarzał.

O, to dobrze

w takim razie przyjadę

NO w końcu ciekawy

i poważny pomysł.. na Mefa można liczyć Ja oczywiście się też podpisuje pod tym pomysłem i jeśli będzie taka potrzeba to zgłaszam się do smarowania koleżanek olejkiem przed walką ...

a ja

się zgłaszam do masażu pań po walce

A ja

zgłaszam się do masażu Otasa i Mefa po tych wyczerpujących zajęciach

No nie wiem co mam

powiedzieć... ... nie dam ci macać mojego ciała!! cholero jedna... a wogóle to twoj chłopak byłby pewnie zazdrosny więc nie ma mowy.. Ja tam wole okad z młodych piersi... Mef pewnie też

Carnoksik

jest bardzo tolerancyjny, i nie będzie robił problemów

Hmmm...

a niech będzie let`s make it free love Pozatym z Wookiem jeszcze nie probowałem ( zeby tylko ten Alderaan nie zaminil sie w jedna wielka orgie)

Re: No nie wiem co mam

Otas napisał:
Ja tam wole okad z młodych piersi... Mef pewnie też
-----------
Pewnie, że wolę Nie ma to jak dobra, młoda pierś (a nawet dwie) na kolację

mówisz o piersi

z kaczki? czy kaczora? No i z rana na czczo takie jedzenie od razu???

mówię

o kobiecej piersi, ale Ty pewnie nie wiesz co to takiego, bo uświadamiał Cię Otas (a on potrafi być taki samolubny, szczególnie w łóżku). A na czczo są najlepsze. Ech, pamiętam doskonale pierwszą pierś od mojego dziadka...

z pewnością

nie wiem co to kacza pierś, bo skąd mam wiedzieć? W końcu nie dotykałem.. bo kaczki zawsze za szybkie... i uciekały.. ty za to musisz mieć urok skro niejedną już skrobnąłeś

hmm

widzę, że nawet nie orientujesz się co to kobieta. Nie dobrze. Widocznie Otas jest gorszy niż sądziłem.
Otas - weź poducz trochę dzieciaka i zacznij od pszczółek

Jestem lepszy

niż Mef sadzisz ... po prostu Anor jest 300 lat za murzynami .. ledwo go ostatnio kożytania z koła nauczyłem

A wogóle to się zastanawiam .... ludzie na kolacje jedzą piersi z kaczek... a kaczory jedzą piersi z kobiet???.....

piersi

z kobiet się nie je, tylko ssie, ewentualnie przygryza i całuje. Ja wiem, że wookie bywają kanibalami, ale bez przesady.
A swoją drogą, to skoro Anor ledwo umie obsługiwać koło, to jak radzi sobie z komputerem ?

Niby Mef masz racje...

ale powiem szczerze, że nie moge sobie wyobrazić kobiety z uczepionym do jej piersi kaczorem..... tak więc nie ściemniaj

Anor i komputer?? .. myślałem że przesłałem ci historyjke o tym jak Anor Moderuje

masz słabą

wyobraźnię, a historyjki żadnej nie dostałem

Postarałem się...

wyobraziłem sobie "kobiete" która by wolała jakiegoś Kaczora zamiast porządnego wookie.. błehh... okropny widok.. nawet Makumba z Króla Lwa był od niej ładniejszy

A historyjka poszła.. mam nadzieje że dojdzie w całości

Z

mojej strony, jak to mówiłem Rickiemu, oferuję przeprowadzenie prelekcji o ustrojach państw i polityce w świecie SW - krótka charakterystyka od Xima Despoty po Yuuzhan Vong a także ocena każdego systemu z punktu widzenia konserwatywnego liberała

Co do prezentacji klanów/bractw to PV na pewno się zaprezentuje, w końcu będziemy mieli całkiem pokaźną reprezentację może nawet z 6-7 osób

akurat

na drużynę futbolową będzie

ja będę

ale do fusbal mnie nie liczcie, bo pewnie swierzo po operacji na wiązadła będę wiec nie ma mowy, ledwo się będę kuśtykał, nie wiem jak dotelepie się na te dąbrowę

uuu

szkoda - ale jakby co to zostaniesz naszym TRENEREM I jak chcesz, to EGZEKUTOREM karnych

PS> To będzie SOSNOWIEC a nie Dąbrowa

bnie ma sprawy

Exekutorem będę jeśli będzie trzeba... w końcu mam dwie nogi, a jak nie nogi to główka strzele karnego

Chyba zapomniałeś

że nie masz ścięgien... czy wiązadeł.. ... najwyżej możesz sobie nogi jak kija do golfa używać

zawsze mówiłem

że nie umiesz czytać...

Pisąłem przeciez ze strzelę karnego głową!!!

Uppsss...

I did it again.... chyba czas zmienić pieluche Przyznam sięże tylko przeczytałem pierwszą linijke.. i miałem takiego LOLa że zapomniałem doczytać reszte ......
Tia ... możemy cię trzymać za nogi i używać głowy jak kija... dobry pomysł

to czytaj uwazniej

bo sie kiedyś podpiszesz pod wekslem in blanco i dopiero zobaczysz jak będzie ciekawie

Anorku

nie czepiaj się tak Otaska - on po prostu już wzrok ma nienajlepszy i nie należy mu tego wypominać

No właśnie...

....ze starości, to nawet mu własy powypadały

Ja już

się Supreme Overlordowi na gg tłumaczylem

Właśnie oco chodzi z tymi pracami na alderaan ?

??? co to mają być za prace jak je wysyłać ile i po co ?

cierpliwosci

Będzie NEWS - bedziesz wiedział
sam nie wiem narazie co planują organizatorzy.

no ale..

ty już raz miałeś tam prace więc i tak wiesz więcej odemnie i coś możesz powiedziec Przynajmniej jak to wyglądało w zeszłym roku.

w zeszlym roku

Z mojego punktu widzenia było wporządku
Najpierw pojawił się news (http://www.gwiezdne-wojny.pl/news.php?nr=3736#kom)o konkursie na fan arty i galerii na konwencie. Podali adres więc ludzie powysylali swoje prace (pocztą polską). Na miejscu wyglądało to tak, że każdy miał osobną tablicę (z wyjątkiem Leady Lei, która miała jeden obrazek w ramce i zajęła 1 miejsce ). W jednym pomieszczeniu były prace Mirax i Guzesa, w korytarzu były prace Ani z Warszawy, a przy wejsciu moje. Jak zauważyłem, większość uczestników na A`03 oglądało fanowskie prace, więc nie było tak źle. Na koniec każdy mógł zdiąć zwoje Arty i zabrać do domu

Minusy: Zginęła jedna moja praca (ściślej mojego ojca) już na Alderaanie, ale przez to, że nie została wywieszona (organizatrzy nie wiedzieli co przedstawia... ) do tej pory jej nie odzyskałem
Prace Longa nigdy nie dotarły na Alderaan (ale to chyba raczej wina Poczty polskiej)

THX

no tera wim wszytsko co trza. Ale chyba raczej nie wezmę udziału w tym konkursie.

nowy konkurs/galeria

a skoro już były fanarty, to moze zorganizować wystawe połączoną z konkursem własnej roboty mieczy swietlnych, to według mnie idealna tematyka na spotkanie fanów SW???

Wystawy Własnego Stuffu

Myślę że jest to dobry pomysl, choc ja trochę się cykam o swoje figurki i ciekawe gdzie bym je postawił, raczej takiej gabloty tam niema, a zreszta jak przywieść ponad 100 figurek. No to moze jeszcze sie dało by załatwić , ale j/w

PS. ale miecze przywioze, juz są dwa

do Alderaanu

And zdąży jeszcze wyprodukować tyle mieczy, że starczy dla każdego z nas

Czas trwania

Abstrachując od programu konwentu proponuje, aby zacząc w piątek wieczorem - Byłby to czas przeznaczony tylko na zapoznanie się i pogadanie. Z programem wtedy ruszyłoby się od soboty rano - nie było
by problemu z dojazdami - przez piątek i noc z piątku na sobote wiekszość by zdążyła dotrzeć..

bardzo dorby pomysł

żadnych oficjalnych imprez w piątek! Ewentualnie moznaby zachęcić uczestników do jakiś zabach lub treningów, ale bez specjalnego udziału organizatorów (np rozgrzewka w Sabacca itp itd)

Wieczorek rozpoznawczy

Myślę że należało by na samym początku np. w piatkowy wieczór zorganizować "wieczorek rozpoznawczy przy .... no sami się domyślcie

Falcon już zna pewne miejsce, o ile będzie w tym samym miejscu !!

no fakt

bez wieczorku rozpoznawczego z wiadomo czym to jakby nie było imprezki Oczywiscei ten luz o którym pisałem w pierwszy dzień miałby temu służyć, choć z drugiej strony zeby sie zbytnie gruplki ludzi nie porobiły

Baaa

Ja juz tam znam takie miejsca...

Dobry pomysł...

choć jak dla mnie to już w czwartek by mogło się zacząć

A wogóle to mam nadzieje, że w konkursach będą nagradzane osoby o największej i najmniejszej wiedzy .. bo bym też chciał wyróżnienie dostać
No chyba że będzie specjalna podgrupa dla Wooków

takze

Ja rowniez popieram! Bardzo dobry pomysl. Wpasc w piatek, pogadac, przespac się i START zrobic w sobote z rańca - very good plan.

Generalnie

z tego co wiem - to chyba będzie tak, że Alderaan ruszy w sobotę koło 12. Ale przyjazdy ruszą w piątek np. o 17 albo 19. tak, każdy bedzie mógł się wyspać... ale sorry jakieś imprezki itp. to raczej jak ktoś na to liczy to niech przyjedzie w sobotę, bo to jest ukłon przede wszystkim w stronę osób dojeżdzających z daleka.

Pomysł na wystawę

Proponuję stworzenie wystawy z rękojeściami mieczy wykonanymi przez fanów i inymi gadżetami fanowskiej roboty np. kiedyś były pokazane zdjęcia mandaloriańskiej zbroji wykonanej przez jednego z fanów. Chetnie by się pooglądało inne tego typu wyczyny miłośników SW

a czytałeś

moze jakos 4 posty wyżej???

kurde!!

A myślałem że bede pierwszy

ten pomysł z

wystawą fanowskich gadżetów, mieczy, itp. mi sie osobiście bardzo podoba.
Potem można by np. zorganizować konkursik na najlepszy z tych gadżetów.

A co do Piłki ...

... to ja w tym roku bede sie tylko sprtował na ławce lub sędziował, nigdy w zyciu juz więcej takie głupoty nie popełnie !!! (Mało płuc wtedy nie wyplulem)

Hmmm

Ogólnie plan piątkowego wieczorku zapoznawczego jest w dechę Bo możnaby się ze spokojem przespać i o nowych siłach rozpocząć nowy dzionek konwentu, a nie iść (jak ja miałem ostatnio) wcześnie spać.
Next - wystawa rękojeści - owszem plan oki, ale trzeba się zastanowić ile będzie tych rękojeści - ostatnio była jedna - Sizara i z Master Replicas Franki przywiózł jedną... reszta to plastkiwoe gadżety były:>
Fusbal ... eee... a może konkurs wsadek zrobimy.... czy nie?... była jeszcze siatkówka, ale dałem sobie luz z WUEFEM, bo miałem 2 palce u nogi połamane...

Ogólnie to FANI Z WLKP - chcemy z Anorem zrobić spotkanie w celu przedyskutowania naszych pomysłów, więc wicie... jak to mawiają na ICO - stay tuned...

dokładnie

to już taka małą zajawke kolejnego spotkania robimy dla wszystkich którzy chcą być na kolejnym spotkaniu WLKP. Będziemy duzo mówili o alderaanie i pomysłach na zorganizowanie jakiegoś konkursu czy czegokolwiek, dlatego proponuję uzbroić się w pomysły, a ja z kolarzem za drobną opłatą (browar za wysłuchanie każdego pomysłu) ocenimy je i odniesiemy się do nich A tak serio to śmiało zaczynajcioe myśleć Wielkopolanie (i goście potencjalni)

WSFSW - Plany na Alderaan

Dzisiaj porozmawimy na spotkaniu co do organizacji wyjazdu i pomysłów na konwent, może jednym z nich bedzie konkurs na strój. Co do mieczy to napewno będzie ich kilka (Kaczor, Tvan`Oris, Darth Vader, ja i ktoś jeszcze) napewno bedzie ich ok 5-7 jak nie wiecej.

Z tym konkursem

wsadów to świetny pomysł... tylko trzeba jeszcze ustalić CO? i W CO? bedziemy wsadzać ......

Buhahaha:D

dopiero teraz to przyświeciłem.... oj Otas Otas..a na spotkaniu siedzisz w kącie

Ja oczywiście miałem

na myśli:
- wsadzanie piły do kosza
- wsadzanie piły do bramki
- wsadzanie bili do łozy
- wsadzanie piły do dziury (mini golf)


nie ma mowy .. w kącie nie siedze chyba że zabawimy się we ... wsadzanie Otasa do kąta

to

bedzie chyba najlepsze dla wszystkich wyjscie..... Otas w kacie

za bym zaczał od

wsadzania, bo zawsze mozna wtedy coś wyjąć...

A moze by tak

giełde stuffu zorganizowac??

Jestem

za. To bylby swietny pomysl

Co napewno powinno być !!

Moim zdaniem powinno znaleść sie na konwencie:

- RPG
- LARP (takie podchody harcerskie)
- Sabak
- Giełda (bardzo dobry pomysł)
- Turniej w JK (ale ciekaw co ze sprzetem)
- Seans E1 i E2 (bez ST)
- Możliwośc kupienia gier, książek i komiksów (znów się w coś właduję)
- Konkurs wiedzy o SW
- Konkurs na najciekawszy strój
- wystawa własnego stafu np. Kart

chyba wystarczy, bo czasu za mało

No i oczywiscie

Konkurs na nejlepszy Arty i FanFic co jest jasne i nie wiedze tego konwentu bez tego . Co do Seansów no to możgą być Ep1 i 2 jak mowi And ale może do tego np Seans wszystkich 20CW. Podchody Super pomysł . Wystawy Stuffu tez fajny pomysł.

obawiam się

że CW to nie będzie mozna póści ze względów prawnych

właśnie

tak jak Andaral zaproponował dobrym pomysłem byłoby zorganizowanie giełdy. Powymienialibyśmy się jakimiś rzeczami, można by coś odkupić, itp.

Właściwie

Właściwie to wystarczyłoby się ponamawiac w Necie , a reszta sama się zrobi , jeśli komuś mocno zależy , chyba że to na większą skalę - wtedy pomysł jest niezły

Ale

namawianie sie nie ma w sobie nic z gieldy moznaby zorganizowac cos na wzor "stoisk" gdzie fani przedstawialiby co maja do wymiany lub ewentualnie do sprzedania

Tylko zazwyczaj

fan nie będzie chciał nic oddać ze swojej kolekcji. Ale to moża załorzyc po prostu temat na forum i żeby wpisywać stuff jaki by ktos chciał sprzedac, wymienic czy cokolwiek

Faktycznie

moze lepiej ludzie deklarowaliby czy maja cos do sprzedania lub zamiany, bo jezeli nie znajdzie sie jakiejs sensownej liczby osob, to szkoda zachodzu. W kazdym razie wydaje mi sie ze kazdy ma cos czego moglby sie pozbyc, lub ma podwojnego

Ja chetnie

pokazalbym moja kolekcje autografow albo kart, ale bylby problem z dostarczeniem tego i konserwacja )

myśle że łatwiej

niż jak by ktoś miał wystawić figurki. Przeciesz można by wziąść to w jakąs teczke czy coś innego. Dla chcącego nic trudnego. A poza tym czyje masz autografy ???

Juz zalozylem odpowiedni post

na ten temat, ale moge powtorzyc:
-J.Bulloch
-J.E. Jones
-Kenny Baker
-Brian Blessed
-Terence Stamp
-Ewan McGregor
-Ken Colley
-Phil Brown
-Oliver Ford Davies
-Julian Glover
-Frank Oz
-M. Stackpole
-Caroline Blakiston
-Michael Sheard
-Alan Harris
-Garrick Hagon
-Sam L Jackson (preprint)
-Harrison Ford(preprint)
-Carrie Fisher(nieorginalny)
Mniej wiecej tyle

Konwent pełną gebą

Myślę że na takim konwencie nie powinno zabraknąć stoiska z książkami, kartami, figurkami itp. tak aby każdy kto przyjedzie mógł zakupić i uzupełnić swoją brakującą kolekcją.

O tak...

...takie coś by się przydało, zdecydowanie Przedewszystkim Książki... może Amber zrobi wznowienia rarytasów książkowych z okazjii Alderaanu....??

Raczej nie, ...

... ale napewno będzie sporo innych "rarytasów", tylko żeby nie skończyło się na wożeniu ksiązek, bo ........... bedzie ojej, a ja kasy nie mam, ojej .... szkoda, ojej i buuuu.

Myślę

...że podziały sa bez sensu, bo rozpoczną jakieś faszystowskie jazdy. Ja bym f. e. chciała Gildię Łowców - i co z tego?

podziały

sa bez sensu, ale jeśli jest w nich wrogość - jeśli zaś to jest zabawa to nie ma w nich nic złego... a co do Gildii - możemy zrobić głosowanie, jaka bedzie czwarta drużyna - ale na to przyjdzie jeszcze czas

Podziały ???

Podziały to będą chyba dotyczyły wieku, drużyn piłkarskich : republika, jedi, sith, imperialnu, juzki, rebelia i łowcy. No i na kobiałki i facecików, oraz regiony polski

no właśnie

takie podziały to normalka

A czemu

na wiek? Myslisz ze boje sie grac przeciw tobie A zreszta t dzisiejsza młodzież ( czyli wszyscy młodsi ode mnie) jest teraz taka wyrosnięta, że sam rozumiesz Aha-a po co na regiony...Mazowsze i tak wygra

nie bedzie

meczów regionalnych - to nie mistrzostwa Polski tylko galaktyki

Zatem będą drużyny Republiki (tu zwolennicy zarówno Starej Republiki, jak i Rebelii, chyba że będzie ich tak dużo chętnych do gry Rebeli, by stworzyć dwie drużyny), Imperium i Yuuzhan Vong. Inne drużyny zapewne także będą, ale ich nazwy zależne będą od członków zespołu (tylko ostrzegam - nie będzie żadnych FFP czy Holonetów, jedynie organizmy państwowe czy organizacje z SW)

Hmm... to w takim razie FFP może wystawi...

drużynę Browarów Koreliańskich

Niestety

nie nad turniejem piłkarskim czuwać będę ja i z góry zapowiadam, że nie będę przyjmował drużyn tak się nazywających

Jak już chcecie Korelię to nazwijcie się KorSekiem

Hmm...

to nie o Korelię chodzi, tylko o Moc w płynie ... to musi być coś, co się nieodzownie z C2H5OH kojaży

Ewentualnie

z dużymi ustępstwami (kasa misiu, kasa ), zezwolę na FC Gizer

A zamiast...

...kasy może być Moc w ramach tych ustępstw?

Jak już wspomniałem na FFP...

proponuję nazwę " Lomin Ale team "

z góry

zgłaszam akcesję do drużyny z największym potencjałem....tego no tam...C2H5OH

a będziesz grzecznie

słuchał się wujka Mefiego ?

nie bedę

bo wiem ze ty do tej `najlepszej` druzyny pewnie nie trafisz z racji na długi dziobek.. no chyba ze mnie poprosisz to będę sie wujaska słuchał...tylko mi nie wsadzaj nigdzie tego dzioba..w moje sprawy ... z pozycją... na boisku piłakrskim

już

Ty się nie martw

właśnie

że się martwię! Stanowisz potencjalne zagrożenie... z tym... no tym twoim dziobem...

Anor

ja tez sglaszam sawoja osobe do tej druzyny..... razem pokonamy wszystkich.........

Moc

przyjmuję, ale tylko w zgrzewkach

CO prawda...

...ja się nie znam za bardzo, ale wydaje mi sie, że Moc w zgrzewce się nie utryma za bardzo

Hmmm

ponawiam pytanie..w piłke bedzie grał kto chciał? Żadnej formy eliminacji? Mi to tam wsi ryba bo i tak zagram

wystarczy

że dostaniesz się do pięcio- lub sześcioosobowej drużyny. Wszystkie takie teamy bedą uczestniczyć w rozgrywkach

Po tym poscie

uznaje więc że mistrzem Polski jest MAZOWSZE Jestesmy najlepsi, mazowszanie Nasza supremacja nie podlega dyskusji...inne regiony nie chcą nawet z nami grać

Legia

bez wątpienia jest najlepszą drużyną w Polsce, ale dodając do tego Świt i Polonię, stwierdzam, że Sagan&Co. to wasza perełka pośród kamieni

Ja za Legią

Polonia, Świtem czy innym takim klubem w życiu nie byłem i mam ich gdzieś! Dla mnie LEgia powinna spaść z 1 ligi...i to w miare szybko...Kiedys byłem za Widzewem ale to co Grajewski z PAwelcem z nim zrobili...dziekuje bardzo...Polska liga to ejst przekręt...jak juz komus kibicowac to Wiśle Kraków...bo lubie Żurawskiego i ogolnie jedyny klub który ma szanse w pucharach...

eee tam Wisła

jeden Ruch i Wisła skisła

LEGIA Rulezzzz

I tak

jezeli nawet będzie Gildia, ja będę "on my own", i wedle Fett`s rules podziałam na swoją korzyść.

Jak

ktoś powiedział wyżej : LARP to bardzo dobry pomysł... Chociaż niewiem czy ktoś podjął by się zadania napisać do tego scenariusz.

A mecze w gałę uważam za świetny pomysł. O ile piłka nie bedzie sterowana przy użyciu Mocy

LARP?

Ja się moge wziąść do LARPa. Tylko nie sam oczywiście Jakbym uzbierał drużyne tak około 5 osobową (a marzeniem byłoby, że z okolic Katowic) to mógłbym się tym zająć. Chyba, że akredytacja na Polcon 2004 spadnie do 50 zeta Kurde... Nie dało się w jakiś inny termin wpasować?

LARP

Hm jeśli masz doświadczenie i zapał to rzeczywiście można pokombinować. Śląski Fandom jest silny Mocą więc Wokół Katowic pewno z 5 chętnych by się uzbierało. Sam mieszkam koło Gliwic. Wpadnij na kolejne Spotkanie Śląskich to obgadamy sprawę przy czymś Mocniejszym

Niestety...

Okazało się, że Alderaan koliduje mi z Polconem... i nie za bardzo bym mógł przyjechać

Nie wykręcaj się

teraz bo gripem podduszę Poza tym na Aldaran masz bliżej

Pomysł niezwykle ważny...

NOWY PLAKAT puki na to jeszcze czas.
Szczerze mówiąc, to bardzo się dziwię, czemu PAJ nie zwrócił się z prośbą do naszego "dyżurnego grafika" o pomoc... hmm... Kisiel chyba byś nie odmówił

Inna rzecz, to... poważną ozmowę o ruchu fanów czas przeprowadzić... animozje międzi ICO i Bastionem jakoś ucichły, więc może najwyższy czas na współpracę... należałoby też określić rolę PAJ w tym wszystkim... bo tak obserwując to troszkę z boku, to dostrzegam pewne braki we współpracy.

Popieram!

Plakat musi być koniecznie zmieniony, najlepiej za pomocą konkursu!!!

jeśli uda mi

się być na Alderaanie, mogę pomóc w LARPie, ew we wspomnianym kiedyś konkursie nt twórczości Williamsa (ze szczególnym uwzględnieniem twórczości "starwarsowej" )

Bzdety, smety i marudy

- Blagam was, przestancei narzekac na plakat, na to , na tamto, jak sie niepodoba to zrobcie, ale duzo wczesniej, a nie teraz zachowujecie sie jak stado frustratow.

- obecnosc, przeciez wiadomo ze w w/w dniach odbywa sie konwent, wiec mozna wczesniej jakos p o m y s l e c, zeby sobie zarezerwowac czas i przyjechcac, albo tak go zaplanowac aby byc tu i tu. wymagacie a potem i tak was nie ma, NARZEKAC zawsze latwo, ale jak co do czego to niema niko !

Jeszcze raz was prosze, przestancie tylko marudzic i smecic !! Zakaszcie rekawy i sami pokazcie jak mozecie pomoc, a nie dziury w calym szukacie !!

Ludzie, miejcie litosc, to przeciez rece opadaj, czy to jest nasza pieprzona polakow taka cecha !!??

And

Rozumiem twe `podnerwienie` samemu uważam podobniie. powiem więej, że nawet na Twoje ostatnie pytanie jakoby naszych piepszonych polaków cecha wyglądała jak wygląda odpowiadam TAK własnie tacy jesteśmy - idealni w narzakniu, ale jak coś trzeba zorbić to już chudo,... Mimo to uwazam że w naszy Starwarsowym towarzystwie wygląda to dużo lepiej, poniewaz moze i narzekamy trochę ale w końcu te konwenty te spotkania się odbywają i niegdy jeszcze nie słysząłem żeby wszyscy powiedzieli że było źle... Dlatego chyba taki ten nasz naród że dać trzeba mu sie ponarzekac a potem i tak zrobi co ma do zrobienia

Andy nie narzekaj..

na narzekania
Po prostu wiekszos wytyka oczywiste bledy , ale nie z zawisci czy przekory, ale dlatego, aby ten konwent byl lepszy. Jezeli cos sie prawie wszytskim nie podoba (np plakat) to nie rozumiem dlaczego go nie zmienic..

Lubuskie reszta galaktyki...

ja proponuje zagrać w siatke Fani z Poznańskich spotkań (Anor, Kolerz, Sizar, YangObi...) kontra reszta galaktyki (ten kto będzie chciał)... Co wy na taki pomysł ????

To ja...

...przepraszam, ale to w takim razie Lubuskie kontra reszta, czy fani z Poznańskich kontra reszta?

Możliwe

ale niestety raczej tylko przed rozpoczęciem Alderaanu (czyli musielibyście wpaść w piątek )

Słuchajcie...

Darth jak juz chcesz to z lubuskiego całego + Poznaniacy... A co do tego przyjazdu w piątek to być moż4e się uda

sprawa jest

O tyle przesądzona ze gdziekolwiek nie zagram ta drużyna wygra wiec prosze naprawdę proponowac odpowienie gaze (w bronkach czywiście) za występy jokin`

Anor...

... nie zdradzaj nas... czy ciemna storna mocy aż tak ciebie kusi... zastanów się...

tylko

wiecie... Poznaniacy grają w korkach z metalowymi wkrętami

tak

szczególnie na metalowym boisku

Sport...

Hmm a ja mam pytanie do Ricky`iego : Czy są jakieś organizacyjne szczegóły turnieju piłkarskiego? (liczebność zespołów, reguły ich zglaszania itp)

wszystko zależy

od liczby chętnych

a czy

w razie co możecie załatwić jakieś rękawice (dla bramkarza), ewentualnie ochraniacze ? Bo szczerze powiem, że nie bardzo mam ochotę na przewroty i rzucanie się na taką glebę, mimo iż w zeszłym roku poszło gładko

s....

sport to zdrowie... <lol>

Ksiązki i komiksy na Alderaanie - Niskie ceny !!

Lista książek i komiksów jakie będą dostępne w promocyjnych cenach na Alderaanie

Książki:

- NEJ : HERETYK MOCY II UCHODŹCA
- NEJ : HERETYK MOCY I. RUINY IMPERIUM STAR WARS NOWA ERA JEDI
- NEJ : ZDRAJCA
- ATAK KLONÓW
- NADCHODZĄCA BURZA
- PAKIET TRYLOGIA HANA SOLO
- MANDALORIAŃSKA ZBROJA
- SPISEK XIZORA
- POLOWANIE NA ŁOWCĘ
- X-WINGI I ESKADRA ŁOTRÓW
- X-WINGI II RYZYKO WEDGE`A
- X-WINGI III PUŁAPKA KRYTOSA
- X-WINGI IV WOJNA O BACTĘI
- X-WINGI V ESKADRA WIDM
- X-WINGI VI ŻELAZNA PIĘŚĆ
- ZJAWA Z TATOOINE STAR WARS

Komiksy:

- DZIEDZIC IMPERIUM 1
- DZIEDZIC IMPERIUM 2
- DZIEDZIC IMPERIUM 3
- OSTATNI ROZKAZ 1
- OSTATNI ROZKAZ 2
- OSTATNI ROZKAZ 3
- CIEMNA STRONA MOCY 1
- CIEMNA STRONA MOCY 2
- CIEMNA STRONA MOCY 3
- CIEMNOŚĆ 1
- CIEMNOŚĆ 2
- ZAM WESELL
- JANGO FETT
- ZWIĄZEK 1
- ZWIĄZEK 2 (?)
- DARTH MAUL 1
- DARTH MAUL 2

Mam nadzieję że wielu z was będzie mogła uzupełnić swoje zbiory, ceny są naprawdzę niskie, ale o tym przekonacie się na konwencie !!

Mniam mniam

z książek mam tylko jedną (!) a z komiksów 3... Będzie na co zbierać przez wakacje...

Wooooow...

no to będe miał chyba po debecie

Pomysł muzyczny ;)

Pomysł Ponoć na Aldku ma być konkurs muzyczny i tak apropo tego coś mi przyszło do głowy Domyślam się , że nie ma raczej szans na wynajęcie Londyńskiej Orkiestry Symfonicznej , ale może kilku uzdolnionych Fanów , którzy grają na instrumentach muzycznych mogliby je przytaszczyć i coś zagrać.
W końcu byłaby to nie lada gratka usłyszeć na żywo znany nam Marsz grany na gitarze elektrycznej
http://www.junkyard.zut.pl/_download/_mp3/metallica_star_wars.mp3

zgoda

ale Ty opłacasz transport całego sprzętu

A keyboard...

..wystarczy? Nie będzie chyba specjalnie dopracowany, bo dopiero co nutki sprowadzilam...

NIe chce mi się czytać

całości ... i nie wiem czy ktoswcześniej dał ponizszy pomysł... otórz można by zorganizować to nad czym już dawno temu się zastanawialiśmy czyli:
- Miss Mokrego Podkoszulka
- Mister Mokrych Bokserek

??....

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.