Forum

Międzynarodowe Targi Książki

W dniach 20-23.05 odbędą sie MTK w PNiK w W-wie. Mam nadzieję że wydawcy jacy tam sie pojawią będą mieli w swojej ofercie spory wybór książek z gat. Star Wars i Fantasy. Ja osobiście będę okupował dwa stoiska - Fabryki Słów i Amberu. Jedni i drudzy wystawią napewno nowe pozycje tkj. cd. Achai, Inkwizytora, nową pozycję Krzyżacki Poker i inne, a ze strony Amberu napewno bedzie Związek i może nowe pozycje np. z NEJ. książki pewnie bedą również w tańszej cenie.

Zpowiedzieli się :|

jak narazie wiadomo że na MTK pojawią sie nastepujace wydawnictwa:

- Wydawnictwo literackie
- Bellona
- PAX
- Rebis
- Runa
- W.A.B
- Ksiązka i Wiedza
- Prószyński i Ska
- Salamndra
- Wiedza Powszechna
- Wydawnictwo EMKA
- Fabryka Słów )(?)
- Amber (?)
- Egmont (?)

Wydawnictwa zapowiadją spotkania z autorami.

Godz. dla publicznosci:
PT. 14.00-19.00
SOB. 10.00-19.00
NIEDZ. 10.00-17.00

Ceny biletów: Nor. 5 / ULG. 2 / Karnet 8.

A co nowego ??

Napiszcie coś o nowościach. Cóżnie każdy moieszka w W-wie Może jakies zapowiedzi wydawnictrw. Szczególnieinteresuje mnie Amber
Gemini

Zobacz np ...

... na strone www.fabryka.pl , www.runa.pl , aco do Amberu to ... sam wiesz, ale na ich stronie nic nie ma.

Międzynarodowe Targi Książki - Warszawa, 20-23.05.

Rozpoczeły sie i nareszcie wielkie swieto dla wszystkich moli ksiazkowych, dzisiaj bylem dwa razy, raz sam, drugi z Edyta. Do tej pory myslalem ze to ja jestem wariatem na punkcie qpowania ksiazek, ale okazalo sie ze nie, ilez ona tego nabrala, tylko ja wiem, jeszcze mnie lapy bola od tych siat !!
A teraz normalnie, jest naprawde wszystkiego w brod, ja okupowalem stoiska z fantastyka - ale tak sobie, sensacja (Kod Leonarda da Vinci - bomba !!) oraz Star Wars i mam kilka ciekawych pozycji np. SKL, ale byl tylko jeden . Amber ma naprawde bardzo duzy wybur jezeli chodzi o proze itd.

A kto z was juz byl i w co sie obkupil !!

Niestety ograniczony budżet

Ja byłem w sobotę i kupiłem trochę pozycji - szkoda tylko, ze budżet mam ograniczony. Na stosisku Ambera dokupiłem brakujące pozycje, czyli, SW X-Wing, tomy: 3-6, SW NEJ: Heretycy Mocy 1 oraz oczywiście komiks Związek 1 - wydatek 148 zł. Zgodnie z tym co pisał w Newsach Andaral zniżka na książki była 20%. byłem trochę zawiedziony, bo taki rabat jest obecnie w TrafficClubie na pozycje z Amberu, z okazji 15 lat wydawnictwa.
Na targach było bardzo tłocznie i chyba bym zrezygnował z wejścia, bo kolejka do PKiN była jak za komuny, ale dzięki siostrze miałem już kupiony bilet wielokrotnego wstępu. Podobnie jak Andaral jestem zagorzałym maniakiem kupowania i czytania książek - jedyny problem, to jeżeli chodzi o to pierwsze - to pieniądze, o to drugie - to czas! Na stoisku Random House można było kupić pozycje anglojęzyczne SW, miedzy innymi Shatterpoint. Na stoisku Europress można było kupić anglojęzyczną prasę - między innymi starsze numery w cenie 5 zł za sztukę - tak udało mi się kupić Star Wars Insider nr 73 (lutowy 2004 - z Luke`iem na okładce). Muszę przyznać, że jak na moje potrzeby, to na taką imprezę przydałby mi się budżet z jakieś 1500 zł, ale za takie zakupy, to by mi żona dała popalić.
Muszę przyznać, że z warszawskich starwarsmaniaków, mało osób interesuje się takimi imprezami albo po prostu nie chcą o tym pisać na forum.

Budzet

No to wydales sporo, ja ze wzgledu na to ze wszystko posiadam tylko ogladalem Amber, zato szlalem gdzie indziej, ale byla taka jedna co wykupila polowe ksiazek, a ja musialem dmuchac z ta makulatura, zreszto pisalem wyzej.

Może lepiej przy okazji 50 MTK?

Andaral widzę, że na tym temacie forum tak tłoczno, że z trudem można się wcisnąć. Może lepsza frekwencja SW-maniaków na targach i forum związanym z targami będzie za rok, przy okazji 50 MTK.

wiesz

moze dlatego, ze targi sa w Warszawie - a na forum większość osób mieszka w innych częsciach Polski, i targi były dla nich poza zasięgiem. Gdyby były blizej na pewno bym pojechał. Ale tak.. cóz.. moe tylko czytać to co napiszecie.

nie wpisywałem

się bo i nie było po co. Byłem pierwszego i drugiegi dnia i co...... tłumy jak zwykle... ściski, okrzyki... oblazłem raz stoiska i stwierdziłem że za stary jestem by postać i pogadać z Pilchem, Dukajem czy Piątkiem czekając na okazję godzinę.
Targi ti ciekawa rzecz ale mogliby zmienic miejsce bo Pekin z roku na rok robi się za ciasny.......moim zdaniem.

a i jeszcze

Wysoka frekwencja


Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Biuro Prasowe na zakończenie Targów frekwencja na 49. Międzynarodowych Targach Książki była bardzo wysoka.

Łącznie Targi odwiedziło 42.420 osób.

Pierwszego dnia Targów - w dniu profesjonalnym - było 6.200 osób, drugiego dnia 10.500 osób, trzeciego dnia 14.000 osób, a w niedzielę na Targi przyszło 11.720 osób.

Według ewidencji prowadzonej przez organizatorów Targi odwiedziło ponad 1000 bibliotekarzy, a liczba akredytowanych dziennikarzy sięgnęła 800 osób.

W ubiegłym roku na 49. MTK frekwencja wyniosła 29 660 osób.

Taka prawda że dużo ludzi przychodzi popatrzeć, a nie kupić..... a szkoda.


Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.