TWÓJ KOKPIT
0
FORUM Prequele

Czego jeszcze nie wiemy... i co wiemy

Lord Sidious 2004-12-05 15:42:00

Lord Sidious

avek

Rejestracja: 2001-09-05

Ostatnia wizyta: 2022-06-24

Skąd: Wrocław

Co jakiś czas w sieci pojawiały się, zwłaszcza przed AOTC, coraz to nowe streszczenia filmu bazujące na spoilerach. Niedawno zdałem sobie sprawę, że czegoś takiego z E3 jakoś brakuje. Oczywiscie było wszystko, ale ucichło i nadal wielu scen nie wiemy gdzie dokładnie wstawić.A innych wciąż brakuje, więc będziemy ten scenariusz rozszezac, bo moze ja nie wszystko pamiętam . A mogą tu być WIELGACHNE SPOILERY


Dawno, dawno temu w ogległej galaktyce....

Gwiezdne Wojny
CZĘŚĆ III - ZEMSTA SITHÓW

w napisach początkowych dowiemy sie, że Wojny Klonów wchodzą w finalną fazę. Armia Konfederacji Systemów Niezależnych dowodzona przez Generała Grievousa, prawą rękę przywódcy Separatystów postanowiła zaatakować stoliczny świat - Coruscant. By jednak przechylić falę zwycięstwa, porwano Najwyższego Kanclerza Palpatine`a. W obronie Republiki, poza armią, staneli też Jedi, którzy będą próbować odbić Kanclerza...

Napisy znikną, kamera tym razem przekręci sie nie w górę, nie w dół, a w bok . Zobaczymy Niszczyciel Republiki - klasy Venator, a obok niego przelatujące dwa myśliwce - Anakina i Obi-Wana. To oni wprowadzą nas w bitwę. Na początek będą głównie walczyć z myśliwcami. Aż się chce powiedzieć, na reszcie. Jednak nie potrwa to za długo. W walce zobaczymy zupełnie nowe rodzaje broni zarówno Republiki jak i Konfederacji. Jedną z nich będą nowe droidy Konfederatów. Malutkie, zwinne i niszczace. Jeden z nich wyląduje na myśliwcu Obi-Wana i zacznie go rozrywać. Oderwie R4 kopułę i będzie niszczył dalej myśliwiec Obi-Wana. W tym momencie pojawi się Anakin Skywalker i zestrzeli droida, ratując (po raz kolejny) swojego mistrza. Potem znów będzie trochę walki, ale Anakin i Obi-Wan będą zmierzać do lądowiska "Niewidzialnej Ręki" - falgowego okrętu Grievousa. I wylądują tam. Z mniejszymi lub większymi komplikacjami dotrą do sali gdzie jest Dooku. Tam rozpocznie się bitwa, Anakin będzie już gotowy walczyć ramię w ramię z Obi-Wanem, ale oto pojawi się Grievous, który niespoziewanie wyciągnie miecz świetlny. Ponieważ jest on blizej Obi-Wana, więc będzie z nim walczył. Będą zatem dwie walki 1 na 1. Z tym, że Obi-Wan z Grievousem przemieszczą sie do innego pomieszczenia. Dooku walczący z Anakinem zostanie sam, no nie licząc właśnie przykutego do fotela Kanclerza. Palpatine zręcznie będzie lawirował swą największą bronią - słowem, wiara w Anakina a jednocześnie pobudzenie w nim gniewu. W pewnym momencie Anakin odetnie ręce Dooku i ten pozostanie bezbronny. Tu za "przyzwoleniem" Palpatine`a zakończy konflikt odcinając mu głowę. Scena odcięcia pewnie będzie zrobiona na zasadzie prezentacji cieni.
Tymczasem walka Obi-Wana i Grievousa będzie o wiele bardziej wyrównana. W pewnym momencie Grievous jednak jakby dał sobie spokój i zacznie się wymykać. Zrani przy tym Obi-Wana i ucieknie. Okaże się jednak, że Republika prawie zniszczyła "Niewidzialną rękę". General ucieknie swoim prywatnym promem / myśliwcem.
Tymczasem Anakin uwolni Kanclerza i znajdzie Obi-Wana. Bedą szukać wyjscia, ale statek wpadnie w pole grawitacyjne Coruscant i zacznie spadać. W atmosferze zapłonie i nagle pojawi się straż pożarna. To Anakin uratuje obu swoich mistrzów (starego i nowego ) ze statku.
Po udanej akcji ratunkowej, Anakin spotka się ze swoją żoną. I wtedy zacznie się wszystko . Kanclerz jak i ratujący go Jedi zostaną przyjeci wiwatami.
Grievous wyląduje na Utapau, gdzie zacznie się leczyć. Rada Jedi w składzie zawierającym zarówno Obi-Wana jak i Anakina uzna, że zadaniem Obi-Wana będzie wyśledzić Generała Grievousa. Tymczasem Palpatine poprosi Radę Jedi o to, by wyznaczyła Anakina na jego ochroniarza.
Rządni władzy i zaślepieni senatorowie, pod wodzą Mon Mothmy zaczną knuć spisek, jak wywalić Palpatine`a z urzędu. Wpierw zapytają go o to, czy spełni swoją obietnice. On stwierdzi, że jeszcze kryzys się nie skończył.
Anakin rozpocznie pracę jako ochroniarz, Palpatine zabierze go między innymi do Galaktycznego Teatru, gdzie zacznie opowiadać mu historie, jakie żekomo zasłyszał o Sithach, w tym o Darthie Plageusie.
Mon Mothma, Bail Organia i Padme Amidala założą delegację 2000 - organizację przeciw rządom Palpatine`a.
Tymczasem reszta rady Jedi zorientuje sie, że Wojna jeszcze sie nie skończyła. Mace Windu osobiscie zajmie się sprawą tajemniczego Sitha, natomiast Yoda uda się na Kashyyyk. Inni Jedi na inne planety. Będą też dowiadywać się co słychać u Jedi obecnych w misjach.
Obi-Wan zacznie swoje poszukiwania - tu na razie nie wiem jak. Jest luka. Wiadomo, że nie będzie Dexa, wiec jakimś cudem musi wpaść na to by polecieć na Utapau.
Palpatine zacznie coraz to nowe rzeczy ujawniać Anakinowi i temu otworzy oczy. Zacznie sie rozdźwięk między Padme a Anakinem.

I tu jest największy ból... bo cały środek filmu jest poza moim wyobrażeniem na razie. Brakuje faktów, spoilerów, a wymyślać nie ma sensu. przynajmniej w tym poście, nie temacie .

Obi-Wan wyląduje na Utapau, gdzie rozpocznie swą misję w podziemnym mieście.
Yoda będzie walczył na Kashyyyku, gdzie Wookiem będą pomagać Klony w walce z resztkami wrogów.
Anakin, już odpowiednio podbudowany przez Palpatine`a , wejdzie do jego gabinetu i zobaczy tam Mace`a Windu walczącego z Palpatinem na miecze świetlne! Wpierw ich przyblokuje, ale wkrotce będzie musiał opowiedzieć po którejś ze stron. Mając do wyboru Jedi i wiernego mu Kanclerza, wybierze tego drugiego, a ten w zamian zdradzi mu sekret o Ciemnej Stronie Mocy... która nie jest tak ciemna jak by sie mogło wydawać. Anakin bedzie już przygotowanym gruntem pod nauki i przyjmie je natychmiast. Mace Widndu zostanie zabity, dokładniej wyrzucony przez okno. Tak skończy się jego przywódctwo nad zakonem Jedi. Zostanie to wykorzystane przeciw Jedi i Palpatine ogłosi dyrektywę 66, dzięki której klony obrócą się przeciw Jedi. W tym momencie narodzi się Imperium.
Bitwa na Kashyyyku była już skończona, gdy klony zaatakowały Yodę. Wookiee, w tym Chewie pomogą mistrzowi Jedi w walce z klonami. Yoda zacznie udawać zwierzątko. Yodzie uda się zbiec z Kashyyyka, jego odlot będzie obserwować Chewie i inny wookiee.

W odnalezieniu Grievousa pomoże Obi-Wanowi Tion Medon, szef Utapauczyków. To własnie tam odbędzie się pościg między Grievousem a Obi-Wanem. Po skończonym pościgu dojdzie do walki Grievousa i Obi-Wana. Grivous będzie walczył 4 mieczami, Kenobi nie bedzie miał ciężką sytuację. W końcu leżąc na ziemi będziemy mieć scenę podobną do Indiany Jonesa. Grievous zacznie machać mieczami, a Kenobi zastrzeli go z blastera. I wróci na Coruscant.

Delegacja 2000 odmówi posłuszeństwa Palpatine`owi, a ten ogłosi się Imperatorem. Bail Organa będzie ścigany po coruscant. Anakin spustoszy świątynie Jedi. W tym czasie Palpatine namói Anakina by udal się na planetę Mustafar, gdzie ukrywają się resztki Konfederatów.
Niespodziewanie do jego gabinetu (jak już Anakina nie będzie) wpadnie Yoda i powie : "Kanclerz Palpatine... czy może Darth Sidious, powienem powiedzieć?" i zaatakuje. W obronie staną gwardziści, którzy zginą. Dojdzie do najgłupszego pojedynku w sadze... . Dopero tu zobaczymy pełną transformację Palpatine`a w Sidiousa. Yoda zostanie zraniony i ucieknie.
Obi-Wan spotka się z Padme i odkryje, że jest w ona w ciąży. Zabierze ją, Yodę i Baila na Tantive IV i dowiedzą się, że Anakin poleciał na Mustafar. Po drodze Yodę wyrzucają na Dagobah.
Na Mustafar Anakin w furii wyżyna wszystkich Separatystów. W tym momencie kończą się ostatecznie Wojny Klonów, bo nikt nie nie jest w stanie przejąć władzy nad zwęglonymi resztkami Konfederacji. Anakin chcą opuścić Mustafar, jest pełen furii i spotyka Padme, która próbuje go powstrzymać, nie kontrolując siebie poddusza ją, lub rzuca o ściane. W tym momencie pojawia się Obi-Wan, który jeszcze próbuje go nawrócic. Jednak rozpoczyna sie walka, bardzo długa walka na Mustafar. Większosć walki Anakin wygrywa. Ale tuż przed krawędzią wulkanu, Anakin potyka się i spada do niego. Obi-Wan myśli, że to koniec, więc go zostawia. W tym momencie pojawia się tam Palpatine / Sidious - ale niekoniecznie jest to pokazane w filmie.
Obi-Wan zabiera Padme na statek i albo lądują na jakiejs planecie, albo na statku. Padme rodzi bliźnięta i umiera.
W tym czasie ciało Anakina zostaje wyjęte z wulkanu. Anakin zginął, ale dzięki magii Sithów stworzonej przez Dartha Plageusa, zostaje on wskrzeszony. Tu poterzebna jest jednak technologia z Mustafar, dzięki której żył Grievous. W końcu Imperator podchodzi do leżącego na stole Vadera i mówi: "Lordzie Vader", i słyszy "Tak, mistrzu?", "Powstań." odpowiada.
Obi-Wan z Bailem Organą (i Yodą ??) dzielą się dziećmi. Bail odwozi Obi-Wana na Tatooine, a sam wraca na Alderaan.
Na koniec filmu widzimy mostek Niszczyciela Gwiezdnego dowodzonego przez Wilhuffa Tarkina, towarzyszą mu Vader i Imperator.
Chwilę później Obi-Wan dociera do domostwa Larsów i pozostawia tam Luke`a. Sam znika gdzieś na pustyni..
Napisy końcowe.

Tak się to mniej więcej ma, ale wciąż nie wiemy kilkunastu rzeczy:
- Jak Obi-Wan wpada na trop Grievousa
- Jak Mace Windu odkrywa kim jest Palpatine
- Czy Yoda jest wysadzony jest przed przylotem na Mustafar, czy może po
- Jak przebiega szkolenie Anakina, czy jest to wyznanie i akceptacja, czy bardziej wyrafinowane
- W jakich dokładnie okolicznościach powstaje Imperium i jaka jest reakcja senatorów z poza delegacji 2000.
- Z kim tłuką się Wookiee na Kashyyyku
- Gdzie jest Dziennik Whills
- Kto i jakim cudem wykasował Kamino z Archiwów
- Kwestie Duchów

Pytań można by jeszcze mnożyć. W rezultacie, o filmie wiem mniej niż przed premierą AOTC <żart>.

LINK
 • Spróbuję odpowiedzieć

  Sick 2004-12-05 16:52:00

  Sick

  avek

  Rejestracja: 2003-09-24

  Ostatnia wizyta: 2007-09-02

  Skąd: Mielec

  ci na kilka pytań.
  1.Obi Wan może od razu dostać cynk od Rady żeby udał się na Utapau ale to tylko domysły
  2.Mace pójdzie razem z Kit Fosto Agenem Kolarem i Saese Tiin do Kanclerza.Będą rozmawiać o zrzeknieciu sie przez niego specjalnych uprawnień.Kanclerz ujawni się Jedi.Anakin wchodzi do pokoju i musi wybrać po której stronie bedzie walczył.Wybiera Palpatina.We dwóch zabijają 4 Jedi(nie wiadomo jak dokładnie bedzie wyglądał ten ekhm pojedynek 2 na 4)Anakin zabija Windu i przechodzi na CSM.
  3.Wydaje mis ie że Yoda będzie wysadzony po.Przecież będzie miał jeszcze spotkanie z Obim i Bailem na temat dzieci

  LINK
 • No cóż tu dodać:)

  Anor 2004-12-06 13:59:00

  Anor

  avek

  Rejestracja: 2003-01-09

  Ostatnia wizyta: 2022-06-24

  Skąd: Chyby

  Dobra robota Lordzie, czekałem jak ktoś się pofatyguje i pozbiera spoilery do kupy W kazdym razie rzmi to wszytsko bardzo przekonywująco, co bym jeszcze dodoał, to moment smierci Padme oraz urodzenie blizniąt - chodzi mi o te roboty które będa próbowały uratowac Padme ale się im to nie uda a sam poród odbędzie się na Poliss Massa... no ale pewnie nie uwzględniłes tego bo wtedy jeszcze nie było tego spoilera a jak cie znam, to pisałes to w tygodniu

  PS za ajkis czas bedzie trzeba to uaktualniać ale ze wskazaniem na dodawane fragmenty, bo nikt tego kilka razy nie bdzie epwnie i tak czytał

  LINK
 • Coś ode mnie.

  Paweł 2004-12-12 11:38:00

  Paweł

  avek

  Rejestracja: 2002-01-06

  Ostatnia wizyta: 2013-03-31

  Skąd: Katowice

  Bardzo dobry i potrzebny post. Swego czasu czytałem newsy o E3 z niezbyt dobrze skupioną uwagą , przez co spora ilość informacji mi umknęła , co potem nadrabiałem... w streszczeniu Lorda niewiele mnie zaskoczyło (ale jednak ) , aczkolwiek miło poczytać wszystkie dotychczasowe spoilery złożone w logiczną całość i to w dodatku w naszym ojczystym języku .

  Lord Sidious:
  kamera tym razem przekręci sie nie w górę, nie w dół, a w bok
  ---
  Hmm... dobrze , będzie ciekawie . Wiadomo który to będzie bok ?

  Tymczasem Palpatine poprosi Radę Jedi o to, by wyznaczyła Anakina na jego ochroniarza.
  ---
  To mnie zaskoczyło , nie wiedziałem wcześniej , że poprosi o to Radę... . Mniemam , ze jest to równoznaczne z wizytą w najwyższej wieży Świątyni – zapowiada się interesująca scena :].

  Palpatine zabierze go między innymi do Galaktycznego Teatru, gdzie zacznie opowiadać mu historie, jakie żekomo zasłyszał o Sithach, w tym o Darthie Plageusie.
  ---
  O tym tutaj: http://gwiezdne-wojny.pl/b.php?nr=129210 .

  Yoda uda się na Kashyyyk
  ---
  W tym miejscu zabłysnę niewiedzą () – czy może mi ktoś powiedzieć jak ma to wyglądać. Czy Yoda leci na Kashyyyk poprosić Wookiech o pomoc w bitwie na ich planecie , a może Jedi sprawdzają , co się dzieje?

  Obi-Wan zacznie swoje poszukiwania - tu na razie nie wiem jak. Jest luka. Wiadomo, że nie będzie Dexa, wiec jakimś cudem musi wpaść na to by polecieć na Utapau.
  ---
  Może Jocasta Nu , bibliotekarka , tym razem okaże się bardziej pomocna... przy okazji zostanie wyjaśnione tajemnicze zniknięcie Kamino.

  Zostanie to wykorzystane przeciw Jedi i Palpatine ogłosi dyrektywę 66, dzięki której klony obrócą się przeciw Jedi. W tym momencie narodzi się Imperium.
  ---
  Bardzo liczę na podkreślenie tej sceny , narodziny Imperium to jest coś. Byłoby nastrojowo , gdyby Palpatine wygłosił mowę , wydał rozkaz sześćdziesiąt sześć , kamera powoli ukazałaby logo Imperium , które znajdowało się za Sithem... i nagle marsz imperialny rozbrzmi tak , jak jeszcze nigdy...

  To własnie tam odbędzie się pościg między Grievousem a Obi-Wanem.
  ---
  Bodajże w którymś newsie pisało , że ma być to pościg na grzbietach żywych stworzeń... czyżbym czegoś nie doczytał , czy faktycznie cały pościg ma się rozegrać w ten sposób?

  Bail Organa będzie ścigany po coruscant.
  ---
  Dopiero tutaj jestem w stanie spełnić funkcję tematu i uzupełnić streszczenie . Pościg skończy się na tym , że Bail wraz z Yodą (już po walce z Sidiousem) dotrą śmigaczem do Tantive IV. Prawdopodobnie pościg za Organą i walka Yody z Sidiousem rozpoczną się w tym samym czasie i będą sobą przeplatane w montażu.

  Anakin zginął
  ---
  Ciągle jestem zbyt zszokowany , żeby o tym myśleć...

  W końcu Imperator podchodzi do leżącego na stole Vadera i mówi: "Lordzie Vader", i słyszy "Tak, mistrzu?", "Powstań." Odpowiada
  ---
  Na ten temat pisałem już w wątku poświęconemu analizie teasera ROTS (http://gwiezdne-wojny.pl/b.php?nr=124606). Nadal jestem przekonany , że dialog – pomimo tego , ze pasuje nastrojowo do tej sceny – miał miejsce w innych okolicznościach. Vader został przykuty do stołu , więc nie rozumiem jak może „powstać” z własnej woli...
  Ale niech będzie , zobaczymy.

  Po udanej akcji ratunkowej, Anakin spotka się ze swoją żoną.
  ---
  W innym spoilerze było napisane , iż Yoda informuje Kenobiego o uratowanych dzieciach Padme... Anakin zgodnie z Kodeksem nie mógł być w związku , więc dlaczego każdy to tak spokojnie przyjął? Czyżby kolejna brakująca scena?

  LINK
 • Poprawka

  Vader206 2005-02-16 01:11:00

  Vader206

  avek

  Rejestracja: 2004-08-05

  Ostatnia wizyta: 2015-12-19

  Skąd: Dobroszyce

  Na "Niewidzialnej Ręce" nie będzie Grievousa ostatni spoiler tak mówi.

  LINK
 • Domniemania na temat pytania ósmego.

  Stylichon 2005-02-16 10:27:00

  Stylichon

  avek

  Rejestracja: 2004-10-11

  Ostatnia wizyta: 2016-08-29

  Skąd: Wrocław

  Gdzieś czytałem (niestety, nie pamiętam, gdzie), iż dane skasował Dooku. To by nawet pasowało.

  LINK

ABY DODAĆ POST MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..