Forum

Clone Wars w NEJ

Wyobraźmy sobie taką sytuację : na dni przed E3 kiedy Wojska Federacji są już niemal wyniszczone, a Wielka Armia Republiki ponosi olbrzymie straty w Wojnie Klonów (podobnie jak i Zakon Jedi) i nagle następuje atak Yuuzhan Vongów. Jak sądzicie, czy obie siły biorące udział w Clone Wars, postąpiłyby tak jak Imperium i NR w NEJ i połączyły się w walce przeciwko najeźdźcy? Jak postąpiłby Palpi? Czy w czasie konfliktu Senator dalej knułby swe intrygi? Czy dalej przeciągałby Anakina na swą stronę?
Moim zdaniem Dooku i Palpatine (senator, nie Sidious) podpisaliby chwilowy pakt o nieagresję, i połączyli siły w walce z Vongami. Palpatine by się nimi zajmował, a swe intrygi knuł dalej, tylko że teraz poświęciłby im się w trochę mniejszym stopniu. Pytanie: czy osłabione armie Republiki i Konfederacji poradziłyby sobie z Yuuzhanami? Czy Jedi Republiki odkryliby tajemnicę ich "nieobecności" w Mocy?

W

Pakcie na Bakurze jest bardzo podobna sytuacja, jeśli nie czytałeś, to mogę trochę streścić, jeślibyś chciał

Co?

Rebelia i Imperium kontra Ssi-ruuvi to podobna sytuacja do sił Starej Republiki, Jedi i Federacji kontra Vongowie? Nie sądzę by to było podobne (No może troszkę)
PS: Pakt na Bakurze to 3 książka z EU jaką czytałem, przełknąłem już 2 albo 3- krotnie (Najlepsza SW książka z tych wydanych w Polsce )

Chodzi mi o

tę część książki, w której Ssi-ruuvi uciekają, a Imperium od razu rozpoczyna ostrzał jednostek Rebeli, tak według mnie byłoby w przypadku Rebelia i Imperium versus Yuuzhanie.

Re: Co?

MATEK_MISZCZ napisał:
Najlepsza SW książka z tych wydanych w Polsce
-----------
|Słąbe masz mnie manie o książkach Star wars wydanych w Polsce.Jest dużo :"jakiś" Labirynt złą, "jakiś" "Zdrajca"

Wielokrotnie..

myślałem o takiej sytuacji i to nie tylko przed E3. Prawdopodobnie pojawienie się nowego przeciwnika wprowadziłoby dużo "zamotu" w galaktyce. Możliwe, że Konfederacja i Republika połączyłyby się, ale i tak by nie wygrali tej wojny. Yuuzhanie, mają świetną armię naziemną i ogromną flotę(w ACh1 liczono że Vongowie mają ok. 1000 statków liniowych), co dałoby im przewagę nie do zniwelowania. Jedynie Republika mogłaby stawić zacięty opór dzięki klonom, ale to wszystko. Połączenie sił nic by nie dało, ale uważam że byłoby całkiem możliwe.

hmm

ja raczej myślę, że wtedy doszłoby do przetasowania wojsk Konfederacji i Republiki. Za dużo padło między stronami ciężkich argumentów - jak np. Grievous zatruwający planety bronią biologiczną. Myślę, że mogłoby się to sprowadzić do walki 3 obozów - Palpatine (w tym klony i znaczna część Separartystów), Yuuzhan i reszty (głównie Jedi i część separatystów oraz niezalezni). W takiej sytuacji Palpatine musiałby przyśpieszyć swoje plany, nie byłoby szans, by wzlekał z ogłoszneiem się Imperatorem, Wojny Klonów, mimo wszystko były wojnami z ustalonym przeciwnikiem... tu takiego konfortu by już nie było, więc trzeba by zniszczyć Yuuzhan, a potem resztę, by zrealizować plan... Tyle, że tu trzeby by działać szybko, więc Palpatine musiałby odsłonić swe karty, a tym samym mieć za wrogów i Jedi - a to pewnie by i tak się skończyło nową Schizmą. Z tym, że z poteżną armią Republiki i jeszcze droidami Federacji oraz bezpardonowymi dowódcami jak Grievous - Yuuzhanie mieliby o wiele większy problem niż później. Grievous nie miał oporów przed niszczeniem planet - to on odpowiada za Honogr . Ale kto by ostatecznie wygrał, o tym pewnie przesądziłoby szczęście.

Naprawdę?

Grievous (ja mówię Gierowóz) zniszczył Honoghgr??? A ja tak lubie Noghrich!!! Zabić Gierowoza!!!

Uwaga

Moim zdaniem Grievous strategicznie zniszczyłby YV a pozostali to co z nich zostało.

No to ok a co wy na

sojusz Konfederatów i Republiki.... a sprawa Chissów i Ssi-Ruuvi ? W końcu jaszczury prowadziły ciche biznesy z Palpikiem, a Niebiescy sami się zaoferowali w końcu New Republic i Imperium w walce z YV i to dość szybko, więc nie byli aż tak zamkniętymi społecznościami.

Chissowie

nie paktowali z Republiką i Imperium - dali jedynie do zrozumienia, że ich "model biznesowy" jest wspólny

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.