TWÓJ KOKPIT
0
FORUM Z Gwiazd

Outlander Magazin(e)

Paweł 2005-08-23 10:05:00

Paweł

avek

Rejestracja: 2002-01-06

Ostatnia wizyta: 2013-03-31

Skąd: Katowice

Właśnie przeglądnąłem pierwszy numer „Outlander Magazin” , bądź też „Outlander Magazine” , bowiem z racji różnych krążących wersji nie wiem w końcu , jak brzmi właściwy tytuł.

Klika wrażeń:
Gratuluję projektu strony tytułowej, wyjątkowo udany. Dwie środkowe strony nie miały układu dwukolumnowego ; rozumiem , że wynika to z przyjętej normy – dzielicie tylko , gdy na stronę przypada więcej artykułów niż jeden , jednak jestem przekonany , że lepiej by się czytało , gdyby całość była utrzymana w jednolitym układzie.

I jeszcze parę narzekań:
Przewija się link http://www.forum.gwiezdne-wojny.pl/ , który nie działa.
Wspomniane są „zawirowania w mocy” – małą literą.
„Cena: 3 imperial credits” – pomieszanie języków w jednej linijce , jakoś specjalnie tego nie trawię.
Co to za oznaczenia „light/dark site” w rogu?

Ogólnie ocena na plus , w kolejnych numerach liczę na ciekawe felietony , za nie właśnie bardzo ceniłem „Z Gwiazd”.

PS> Czy dałoby się wrzucić kolejny numer na jakiś szybki serwer , choćby yousendit.com?

LINK
 • Można też sciągnąć

  DantE-mk 2005-08-23 11:30:00

  DantE-mk

  avek

  Rejestracja: 2003-08-20

  Ostatnia wizyta: 2022-06-23

  Skąd: Warszawa

  z Holonetu oba numery:
  http://www.starwars.pl/news/2005/OutlanderMagazin_02.pdf
  http://www.starwars.pl/news/2005/OutlanderMagazin_01.pdf

  LINK
 • (u LOL)

  faultfett 2005-08-23 11:52:00

  faultfett

  avek

  Rejestracja: 2003-10-26

  Ostatnia wizyta: 2022-06-29

  Skąd: Ciechanów

  nom, póki co pozwolę sobie parę słów uronić w imieniu Redakcji, może potem John coś doda Mam sama niezłego rotfla - przeglądając w tym momencie gotowy pdf-ik - z niektórych rzeczy typu filmu z Juliom Roberts LOL - więc byków nie uniknęliśmy i wstyd trochę, że wersja taka poszła `w świat`, ale - jak pisałam w komentarzach - wynikło to trochę z braku zgrania oraz braku czasu - część błędów, które skorygowałam, w tajemniczy sposób pojawiła się w produkcie finalnym :| To pewnie jakieś ee... no... hm, coś drukarskie (w universum SW chyba ni ma odpowiedników chochlików?).
  Oznaczenia light/dark site miały być w zamyśle i pomyśle Johna nawiązaniem do Jasnej & Ciemnej Strony, w ujęciu Site nie Side, znaczy str. w pisemku Mało czytelne? Hm. Co do tytułu to też może mało profesjonalnie wyszło, ale się chyba z Jankiem nie dogadaliśmy trochę, więc już sama nie wiem - sugerowałam `Magazine`, ale `Magazin` został chyba specjalnie
  Tu chcę zaznaczyć, że pomysł i samo powstanie pisma zawdzięczamy przede wszystkim Naczelnemu Waiterowi właśnie - powtórzę się, ale odwalił większość (świetnej!) roboty.
  Postaramy się w kolejnych n-rach działać bardziej profesjonalnie - w końcu ponoć praktyka czyni Mistrza, czy tam trening, czy co jeszcze
  Mamy też nadzieję na pomysły i współpracę osób nie tylko z terenu Wawki
  Prosimy o sugestie i (konstruktywną ) krytykę

  LINK
  • Oznaczenia.

   Paweł 2005-08-23 14:26:00

   Paweł

   avek

   Rejestracja: 2002-01-06

   Ostatnia wizyta: 2013-03-31

   Skąd: Katowice

   Dzięki za link , DantE-mk , szybko ściągnąłem stamtąd drugi numer.

   Faultfett:
   Oznaczenia light/dark site miały być w zamyśle i pomyśle Johna nawiązaniem do Jasnej & Ciemnej Strony, w ujęciu Site nie Side, znaczy str. w pisemku Mało czytelne?
   ---
   Czytelne , czytelne , tylko chciałem się przyczepić . W SW mamy „Light Side” , „side” oznacza stronę np. konfliktu ; a „page” stronę książki. Nie udało mi się znaleźć w żadnym słowniku tropu , który mówiłby , że „site” to też strona.

   LINK
   • Re: Oznaczenia.

    faultfett 2005-08-23 14:38:00

    faultfett

    avek

    Rejestracja: 2003-10-26

    Ostatnia wizyta: 2022-06-29

    Skąd: Ciechanów

    Paweł napisał:
    Czytelne , czytelne , tylko chciałem się przyczepić . W SW mamy „Light Side” , „side” oznacza stronę np. konfliktu ; a „page” stronę książki. Nie udało mi się znaleźć w żadnym słowniku tropu , który mówiłby , że „site” to też strona.

    -----------
    pokićkałam trochę - nie chodziło o str. w pisemku, bo to page, przeca jasne tylko z rozpędu napisałam, ale nie miało też chodzić o Side w sensie jednej ze stron, przeciwieństw. W tym kontekście Site celowo zostało użyte w sensie nom lokacji znaczy umiejscowienia (mam nadzieję, że nie zamotałam jeszcze bardziej )

    LINK
 • ciekawy pdfik

  Anor 2005-08-23 14:08:00

  Anor

  avek

  Rejestracja: 2003-01-09

  Ostatnia wizyta: 2022-06-29

  Skąd: Chyby

  Przeglądałem oba odcinki i bardzo przypadła mi do gustu ta inicjatywa. Bardzo dobre wykonanie ciekawe skąd inąd treści...(Najlbardziej przypadł mi do gustu konkurs na logo WSFSW i projekt Kaczora). Mam nadzieję, ze się wam nie znudzi robienie tego dalej, bo na pewno jest przy tym sporo pracy i wiadomo jak to bywa...

  Aha no i mam nadzieję, ze poradzimy sobe z serweremna Bastionie żeby nastepnym razemnie było takich męczarni ze ściąganiem....

  LINK
 • powiem

  Lord Sidious 2005-08-23 15:35:00

  Lord Sidious

  avek

  Rejestracja: 2001-09-05

  Ostatnia wizyta: 2022-06-29

  Skąd: Wrocław

  tak, o ile pierwszy numer nie zrobił na mnie specjalnego wrażenia. Ot po prostu Wasza Warszawska lokalna gazetka, w której klimat nawiązuje do Waszych spotkań, o tyle drugi numer mnie zabił. Bardzo mi się spodobał, jest wiele rzeczy do poczytania, także dla osób nie związanych z Waszą Ekipą. W tym momencie był to bardzo duży plus. Życzę wytrwałości w tworzeniu i mam nadzieję, że do następnego .

  LINK
 • Garść sprostowań!

  John Waiter 2005-08-24 09:22:00

  John Waiter

  avek

  Rejestracja: 2004-04-15

  Ostatnia wizyta: 2014-03-31

  Skąd: Warszawa

  Witam wszystkich! Chciałbym przedstawić kilka sprostowań dotyczących "Outlander Magazin":

  1. Pierwszy numer miał być po prostu czymś, co miało sprowokować naszą warszawską społeczność do działania - chciałem nadać naszym działaniom jakiś konkretny kierunek - pisemko miało sprowokować również do podjecia jakiś ciekawych tematów na spotkaniach.

  2. Ja widać po drugim numerze kogoś udało mi się sprowokować. Drugi numer jak widać w stopce (sorry tu też jakiś byk się trafił) i po artykułach powstał przy sporym udziale Fault_Fett, a także DantE`go i Zabubionego. To trochę niewiele jak na tak liczną grupę, ale i tak się cieszę. Dzięki aktywności FF pisemko mogło przyjąc formę bardziej profesjonalną, co mnie bardzo cieszy. Należy jednak zaznaczyć, że nie ma szans ciągnięcia takiego projektu praktycznie w dwie osoby. Jest to okupione dużą ilością czasu, którą akurat w okresie wakacji udało mi się wygospodarować. Następne numery będą chyba nieco bardziej skromne, no chyba że skład redakcji się powiększy.

  3. Błędy - jak pisałem w kilku miejscach, pomimo dokładnej korekty materiału przez FF nie pozbyłem się, jak widać części błędów. Najbardziej rażące ("Magazine, side-site, Vos) wynikły zapewne ze zmęczenia - pisemko powstawało głównie w późnych godzinach nocnych a nawet wczesnych rannych. To mnie jednak nie tłumaczy. Dlatego od przyszłego numeru - pisemko w necie pojawi się może trochę później, ale wcześniej końcowa wersja przejdzie przez dokładne czytanie beta-testerów (czyt. FF, mnie i może jeszcze kogoś). Planowałem pisemko drugi numer puścić trochę później, ale pod naciskiem osób z Outlandera po ostatnim spotkaniu - "wyślij mi wersję elektroniczną..." uległem - teraz trochę żałuję.

  4. W tym miejscu chciałbym jeszcze raz zachęcić wszystkich warszawskich fanów, a także fanów z innych rejonów naszej polskiej galaktyki do współtworzenia naszego zinu. Myślę, że jeżeli taka będzie wola fandomu, to pisemko może mieć charakter ogólnopolski - częściowo w nr 2 już to osiągnięto.

  5. Kontakt z redakcją: Redkacja [redakcja@outlander.pl], JW [johnwaiter@o2.pl], FF [ceraintfeddw@gazeta].

  6. "Outlander Magazin" można również pobrać z adersów:
  - http://www.outlander.pl/OutlanderMagazin_01.pdf
  - http://www.outlander.pl/OutlanderMagazin_02.pdf

  LINK
 • THX

  faultfett 2005-08-24 23:31:00

  faultfett

  avek

  Rejestracja: 2003-10-26

  Ostatnia wizyta: 2022-06-29

  Skąd: Ciechanów

  za dobre słowo osobom, które raczyły zajrzeć do publikacji - następny # planujemy wypuścić w październiku - zaś mimo pewnych sugestii, chyba nie będziemy robić korekty do obecnego numeru... - nie ma chyba sensu się babrać znów w erracie i zamiance na serwisach. Bardo gorąco zachęcam do podsyłania pomysłów - mamy już zarys next n-ru i parę propo do kolejnych - nie chcę zapeszać, ale wygląda na to, że utrzymamy dotychczasowy poziom, a może nawet wybijemy sie ponad niego (nom, ale na razie bez plakatów gołej Keiry się obędzie )

  LINK
 • btw

  faultfett 2005-08-24 23:32:00

  faultfett

  avek

  Rejestracja: 2003-10-26

  Ostatnia wizyta: 2022-06-29

  Skąd: Ciechanów

  mała pomyłeczka - mój mail to ceraintfeddw@gazeta.pl tak gwoli ścisłości.

  LINK
 • W imieniu Redakcji `Outlander Magazin`

  faultfett 2005-11-03 13:50:00

  faultfett

  avek

  Rejestracja: 2003-10-26

  Ostatnia wizyta: 2022-06-29

  Skąd: Ciechanów

  mam przyjemność poinformować, że kolejny trzeci numer pisemka będzie miał swą odsłonę na CorsConie, 11-go listopada 2005. Wersja elektroniczna w pdf-ie ujrzy światło dzienne zapewne ciut później - z uwagi na pewne zmiany, jakie trzeba bedzie wprowadzić na jej potrzeby.
  W numerze znajdzie się porcja infa i wywiadów z gośćmi CorusConu, spory dział poświęcony SotE, wywiad z kolejnym lokalnym fanklubem SW i sporo rożnych różności
  Tym samym daję znać, że projekt pisma ma się dobrze i nie rozpłynął się we mgle - jednak z uwagi na obowiązki członków Redakcji związane z pracą/szkołą/rodziną/blabla uznaliśmy, iż `OM` bedzie ukazywał się jako dwumiesięcznik, a nie - jak pierwotnie planowaliśmy - miesięcznik.
  Tak czy siak - żyjemy, piszemy, składamy wszystko do kupy i mamy sie dobrze

  LINK
 • Premiera `OM` #3

  faultfett 2005-11-16 01:46:00

  faultfett

  avek

  Rejestracja: 2003-10-26

  Ostatnia wizyta: 2022-06-29

  Skąd: Ciechanów

  Odbyła się - a jakże!- na CorusConie 2005
  Co prawda, z powodu pewnych problemów natury technicznej (at all - drukowanie :/) nie bylismy w stanie dostarczyć Uczestnikom konu tylu egzemplarzy, ile było w planie - i gazetka nie trafiła w ręce każdego z CorusConowiczów, acz na dniach rzeczony numer ukaże się w wersji elektronicznej - do sciągnięcia z netu (tych, którzy nie mieli okazji zapoznać się z poprzednimi edycjami zapraszam:
  - http://www.outlander.pl/OutlanderMagazin_01.pdf
  - http://www.outlander.pl/OutlanderMagazin_02.pdf)
  Zaś tych, którzy załapali się na limitowaną, nieco monotematyczną wersję CorusConową zapraszam do komentowania jej zawartości

  LINK
 • Obsuwa

  faultfett 2006-02-03 11:26:00

  faultfett

  avek

  Rejestracja: 2003-10-26

  Ostatnia wizyta: 2022-06-29

  Skąd: Ciechanów

  kolejnego numeru OM opiewa finalnie na 18. 03. 2006 - czyli datę konwento-spotkania fanów pod szyldem CC 1.5. Bliższe info o wydarzeniu pojawi się zapewne niebawem

  LINK
 • Enjoy!

  faultfett 2006-04-05 00:51:00

  faultfett

  avek

  Rejestracja: 2003-10-26

  Ostatnia wizyta: 2022-06-29

  Skąd: Ciechanów

  http://www.starwars.xon.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=23&Itemid=2

  Proszę o krytykę i takie tam - jak komuś będzie się chciało czytać :]

  LINK
 • przyznam

  Lord Bart 2006-04-05 11:12:00

  Lord Bart

  avek

  Rejestracja: 2004-01-20

  Ostatnia wizyta: 2021-09-13

  Skąd: Warszawa

  że kolor pdf-a bardziej mi lezy niż czarno-papirowa-biała forma jaka miałem okazję zobaczyć ostatnio w Gryfie.

  Co do zawartości jest o.k. ale najbardziej rozbiło mnie SW-origami i wizyta w ZOO
  A i w krzyżówce widać ktoś bardzo lubi Yuuzków

  LINK
  • Eeh

   faultfett 2006-04-05 11:54:00

   faultfett

   avek

   Rejestracja: 2003-10-26

   Ostatnia wizyta: 2022-06-29

   Skąd: Ciechanów

   Instrukcja do Origami miała zostać przetłumaczona na okoliczność pdf-a, ale się, eee... nie wyrobiłam :/ a uznaliśmy, że już nie warto opóźniać. W kolejnym numerze znajdą się niezbędne objaśnienia
   A krzyżówka - faktycznie, Zagubiony pojechał po całości

   LINK
Loading..