TWÓJ KOKPIT
0
FORUM Świat Filmu

Marvel atakuje!

Strid 2005-09-17 12:25:00

Strid

avek

Rejestracja: 2003-06-28

Ostatnia wizyta: 2023-08-03

Skąd: Poznań

Jak podaje Komiks.gildia.pl:


Marvel zamierza zwiększyć kontrolę nad ekranizacjami przygód swoich bohaterów, a przede wszystkim znacznie zwiększyć dochody czerpane z biletów, płyt DVD i filmowych gadżetów. W tym celu przygotował pulę 10 tytułów (Captain America, The Avengers, Nick Fury, Black Panther, Ant-Man, Cloak & Dagger, Doctor Strange, Hawkeye, Power Pack oraz Shang-Chi), które przeniesie do kin za własne, a raczej pożyczone z banków pieniądze.

I to właśnie zakończenie procesu pozyskiwania kredytów stało się tematem poniedziałkowej informacji prasowej. Kwota, jaką Marvel będzie miał do dyspozycji, jest niebagatelna: 525 milionów dolarów. Zabezpieczeniem kredytów są prawa do ekranizacji komiksów z puli. To oznacza, że jeśli pierwsze filmy odniosą w kinach klęskę, Marvel nie będzie musiał dokładać do interesu, a co najwyżej straci kilka licencji.

W zasadzie jedynymi kosztami, jakie faktycznie Marvel poniesie, będą pieniądze wydane na scenariusze do filmów. Po ich zatwierdzeniu, gdy rozpoczną się przygotowania do produkcji, finansowanie przejmą banki.

Dystrybucją wszystkich filmów niemal na całym świecie zajmie się Paramount. Pierwsza premiera spodziewana jest latem 2008 roku. W ramach porozumienia do kin mają trafiać po dwa filmy rocznie - po jednym w sezonie wiosenno-letnim i jesienno-zimowym. Budżet żadnej produkcji nie może przekroczyć 165 milionów dolarów. Wszystkie filmy nastawione są z góry na młodą publiczność - nie mogą otrzymać w Stanach kategorii wiekowej surowszej od PG-13, zgodnie z którą osoby poniżej 13 roku życia mogą wejść do kina tylko pod opieką osoby dorosłej.

Marvel namawia do realizacji Ant-Mana Edgara Wrighta, reżysera i współscenarzysty Wysypu żywych trupów. Wright planuje zrobić z Ant-Mana komedię.Co sądzicie o tym wysypie filmów stajni Marvela?

LINK