TWÓJ KOKPIT
0
FORUM Fandom

R-kon

Kasis 2006-02-24 19:38:00

Kasis

avek

Rejestracja: 2005-09-08

Ostatnia wizyta: 2024-05-24

Skąd: Rzeszów

R-kon Delta 2006 Po raz czwarty w Rzeszowie odbędzie się konwent dla miłośników fantasy, s-f, RPGów zorganizowany przez Podkarpackie Stowarzyszeni Miłośników Fantastyki "Reanimator".
Rzeszowska Akademia Mocy będzie organizować kilka punktów związanych z SW. Konwent odbędzie się w trzeci weekend marca. Wszelkie informacje na stronie:
http://www.rkon.reanimator.pl/
Więcej informacji udzielę za jakiś czas. Oby tylko znalazł się ktoś zainteresowany

LINK
 • Tjaa

  Kasis 2006-03-16 20:55:00

  Kasis

  avek

  Rejestracja: 2005-09-08

  Ostatnia wizyta: 2024-05-24

  Skąd: Rzeszów

  jak było do przewidzenia ludzi zainteresowanych z okolic Rzeszowa zero
  A szkoda. Rkon zaczyna się już jutro o 18. I o tej godzinie startujemy też my z prelekcją przedstawiającą najbardziej znane osiągnięcia nauki i techniki świata Star Wars. Tego wieczora odbędzie się też audiowizualny konkurs z wiedzy o SW mojego autorstwa. Jestem ciekawa jak taka forma się sprawdzi.
  A w sobotę rano bedzie miała miejsce prezentacja Rzeszowskiej Akademii Mocy (ukarzemy światu z bratem nasz pojedynek na kije świetlne).
  Więcej punktów związanych z SW nie udało się przepchnąć. Taa, to tyle.

  LINK
 • R-kon

  Kasis 2006-03-19 12:07:00

  Kasis

  avek

  Rejestracja: 2005-09-08

  Ostatnia wizyta: 2024-05-24

  Skąd: Rzeszów

  jeszcze dziś trwa. Ja już niestety muszę wracać do szarej rzeczywistości (instalacje gazowe i odnowa wody).
  Ale jestem bardzo zadowolona po tych dwóch dniach
  Na R-konie spotkałam ludzi z Krakowa, Katowic i Lublina, którzy chwalili sobie tą imprezę, mówiąc, że jest to fajny konwent z świetną atmosferą

  Wczorajszy, jak zwykle rewelacyjny (albo jeszcze lepszy) konkurs muzyczny Enca dostarczył nam wiele nieokiełznanej radości To już swoista legenda R-konu. A że w tym roku moja drużyna zajęłam 3 miejsce tym bardziej jestem zadowolona(w zeszłym to było przedostatnie).
  Bardzo ciekawa (jak zwykle) prelekcja dr Hakali, z której dowiedziałam się, że widzimy tylko 4% wszechświata i że zważono naszą galaktykę

  Nasze punkty wypadły całkiem, całkiem (nie wypada mi się chwalić)
  Odniosłam wrażenie, że konkurs mimo początkowych kłopotów technicznych się spodobał.
  Na prezentacj fanklubu było niestety mniej ludzi niż się spodziewaliśmy ale było to spowodowane wczesną godziną. (taką mamy przynajmniej nadzieję)
  Bilans:
  -poraniona od walki dłoń
  -możliwość zdobycia kompromitujących pewne osoby zdjęć (wyginam śmiało ciało)
  -poznanie smaku suchi (blee)
  -nowi fani SW z Rzeszowa
  -kilkadziesiąt godzin świetnej zabawy i śmiechu
  -jeszcze jedna droga gra planszowa, którą chcę mieć

  No to teraz czekamy na Rkon 2007

  LINK
 • R-kon 2007

  promil 2007-01-22 15:36:00

  promil

  avek

  Rejestracja: 2006-09-22

  Ostatnia wizyta: 2024-05-20

  Skąd:

  16 - 18 marca 2007 w szkole podstawowej nr.12 w Rzeszowie odbędzie się piąta edycja R-konu „Post Mortem”. Konwent jest organizowany przez Podkarpackie Stowarzyszenie Miłośników Fantastyki "Reanimator" wraz z Rzeszowskim Klubem Fantastyki. Konwencję tegorocznej imprezy można określić najkrócej nieumarłym czarnym humorem oraz wiecznie żywymi wspominkami.

  Rzeszowska Akademia Mocy zajmie się realizacją programu związanego z SW. Niestety pomimo usilnych starań nie udało nam się zorganizować własnej sali ze względu na ograniczoną przestrzeń w szkole. Uda się zrealizować tylko niektóre punkty programu, widoczne poniżej:

  - Prelekcja "Wszystko co chcielibyście wiedzieć o mieczach świetlnych, ale baliście się zapytać" - naprawdę ciekawa i godna uwagi;
  - "MOCny konkurs" - nie będzie to klasyczna wiedzówka, ale konkurs grupowy mający na celu głównie zabawić ludzi w klimatach SW i przy okazji sprawdzić trochę ich wiedzę,

  RAM postara się jednak jeszcze przeforsować kolejne punkty związane z sagą .

  Na dzień dzisiejszy w programie znalazły się także:
  - Spotkanie z Rzeszowskim Klubem Fantastyki
  - In memoriam: Phillip K. Dick
  - Cykl Jak zabito: 7th Sea, Dzikie Pola, Gasnące Słońca
  - Igor Festiwal 2007
  - Konkurs Wędrowyczowski
  - Warsztaty sushi
  - Martwy konkurs
  - Konkurs wiedzy o cyberpunku
  - Konkurs Dyskopatyczny
  - Spotkania autorskie pisarzami: EuGeniusz Dębski, Marek S. Huberath, Witold Jabłoński, Jacek Komuda, Andrzej Pilipiuk (on chyba nie opuszcza żadnego konwentu w Polsce)
  - konkurs Chory Potterowski
  - pokaz i warsztaty tańców irlandzkich (by Keraan)
  - konkurs wiedzy o komiksie
  LARPy : Pingwiny, Gasnące Słońca, Forgotten Realms, 7th Sea i Wolsung

  Wszelkie informacje na stronie:
  http://www.rkon.reanimator.pl/ > http://www.rkon.reanimator.pl/

  LINK
 • Punkt rekrutacyjny :P

  Hego Damask 2007-01-22 15:59:00

  Hego Damask

  avek

  Rejestracja: 2005-05-28

  Ostatnia wizyta: 2024-05-25

  Skąd: Wrocław

  Jeszcze dużo czasu, ale jeśli ktoś z Wrocławia na pewno będzie chciał jechać i jest o tym w 100 % przekonany może się tu zgłaszać - nawet w przeddzień Wtedy wpiszę o której zbiórka na dworcu
  Dla informacji, pociąg wyjeżdża z Wrocka o 6.00 rano i w Rzeszowie jest o 12.41 (to jedyny pociąg bez przesiadek).

  Ja w każdym razie jadę na pewno

  LINK
 • Dla zainteresowanych

  promil 2007-02-06 17:14:00

  promil

  avek

  Rejestracja: 2006-09-22

  Ostatnia wizyta: 2024-05-20

  Skąd:

  Została ustalona cena konwentu i będzie ona wynosiła tak jak zawsze 15 zł. Na stronie zamieszczono również kilka pomocnych informacji dla ludzi z poza Rzeszowa, takich jak: mapka, dojazd autobusem MPK i poradnik konwentowicza (szczególnie polecam zastosować się od punktów #2 i #5 ) .
  http://www.rkon.reanimator.pl/3w.php

  LINK
 • At last.

  promil 2007-03-12 23:21:00

  promil

  avek

  Rejestracja: 2006-09-22

  Ostatnia wizyta: 2024-05-20

  Skąd:

  Wreszcie (tzn. dziś) na stronie R-konu pojawił się dokładny plan imprezy. Jak na mój gust dosyć późno i tutaj orgowie trochę zawalili. Plik jest w w formacie pdf.
  http://www.rkon.reanimator.pl/files/Program%20R-konu.pdf

  Niestety nie udało się przeforsować większej ilości punktów poświęconych sw . Fanom sagi mogę tylko zaproponować:

  - Prelekcje "Wszystko co chcielibyście wiedzieć o mieczach świetlnych, ale baliście się zapytać" - (piątek 17 III godz. 19.00)
  Skąd się wzięły miecze świetlne, jak działają i do czego służą, a przede wszystkim jak nimi walczyć. Dowiesz się tego wszystkiego na multimedialnej prelekcji pełnej filmów instruktażowych z udziałem profesjonalistów. Dzięki zastosowaniu metody Mistrza Cal-la-na nauczysz się tego wszystkiego cztery razy szybciej! Satysfakcja gwarantowana lub zwrot kosztów... pogrzebu.

  - "MOCny konkurs" - czyli klasyczna wiedzówka w drużynach trzyosobowych - (sobota 17 III godz. 10.00)
  Wiesz czym jest "cesta"? Tak - to świetnie. Nie - też dobrze. Bo taka wiedza nie będzie Ci potrzebna by wziąć udział w tej zabawie. Jeśli choć trochę lubisz "Gwiezdne Wojny" i orientujesz się o co w tym chodzi, to przyjdź. Najlepiej ze swoim drugim pilotem i nawigatorem lub dwoma droidami bo konkurs będzie drużynowy.

  - No i oczywiście możliwość poznania bliżej rzeszowskiej ekipy RAMu.

  Konwent rozpoczyna się w piątek 16 III o godz. 17.30 i potrwa do godz. 14.00 w niedzielę 18 III. Cena akredytacji 15zł. Noclek wliczony w cenę na terenie podstawówki. Pozostałe informacje można znaleźć na stronie R-konu.
  www.rkon.reanimator.pl

  LINK
 • Po piątym Rkonie

  Kasis 2007-03-19 00:19:00

  Kasis

  avek

  Rejestracja: 2005-09-08

  Ostatnia wizyta: 2024-05-24

  Skąd: Rzeszów

  Znów bardzo udana impreza. Organizatorzy jak zwykle o wszystko zadbali. Naprawdę dobrze się bawiłam. Siłą tego konwentu jest świetna atmosfera i ludzie. Nie jest to olbrzymi konwent, ale bardzo sympatyczny. Wiele twarzy po kolejnych edycjach jest już znajoma. I to stwarza taki „rodzinny klimat”

  W piątek zaczęłam od Konkursu Wiedzy o Komiksach i udało mi się nawet zająć drugie miejsce. Wpłynął na to chyba fakt, że trafiłam na więcej pytań z Thorgala niż na wszystkich tego typu konkursach z Podkarpackich Spotkań z Komiksem razem wziętych Potem była prelekcja naszych chłopców o mieczach świetlnych. Bardzo ciekawa, tylko poprzedzona kłopotami technicznymi (i co, nadal nikt nie podziela mojego zdania, że to fatum jest??).
  A potem, to na co bardzo czekałam – Konkurs Muzyczny! Znów świetny, zabawny i emocjonujący
  Pozwolę sobie zacytować pewną wymianę zdań na temat tłumaczenia w Polsce tytułów, bo bardzo mi się spodobała:
  - A właśnie, właściwie to dlaczego „Skazany na śmierć”?
  - Bo „Szklana Pułapka”

  Moja drużyna załapała się niestety do finału. Piszę „niestety” bo w tym roku prowadzący kazał nam śpiewać.
  Na zakończenie pierwszego dnia (choć w sumie to już była sobota) przypomniałam sobie japońską rozrywkę w postaci DDRa.
  Sobotę rozpoczęłam od swojego MOCnego konkursu. Tłumów nie było (wmawiam sobie, że to przez Pilipiuka, który był wtedy w sali za ścianą, z pokaźnym tłumem), ale najgorzej chyba nie wypadł – trochę muzyki, cytatów, kalambury. Szkoda tylko, że moje ulubione hasło („flanelowa koszula”) nie wzbudziło uznania
  Trochę czasu spędziliśmy w Games Roomie grając w Jengę i Carcassonne oraz oglądając tańce irlandzkie. A X-box wzbudził mój podziw (jak chyba wszystkich).
  Jednym z lepszych punktów programu, na którym bawiłam się rewelacyjnie był Konkurs Bajkowy Coś pięknego – banda ludzi, głównie po 20tce gorączkowo przypominająca sobie kto wziął udział w poszukiwaniu Baltazara Gąbki, imiona poszczególnych Gumisiów lub jakim zwierzątkiem była przedszkolanka z Misia Uszatka Pytania były cudne. Do najtrudniejszych należały te o kolory pojazdów z „Boba budowniczego” i imiona Teletubisiów Po zażartej walce moja drużyna zajęła w końcu drugie miejsce.
  Byłam również, na niezwykle ciekawej prelekcji dominikanina „Jak zawsze wszystko przez kobietę”. Żeby tak wszyscy duchowni myśleli jak on, to nie mielibyśmy takich moherów.
  „Dyskusja o pisarstwie” z udziałem Pilipiuka, Dębskiego, Komudy i Huberatha była rewelacyjna. Panowie prowadzili luźną, ale ciekawą rozmowę, w pięknym stylu, wykazując się wspaniałym poczuciem humoru Naprawdę warto było posłuchać.
  W konkursie o Harrym Potterze też zajęliśmy drugie miejsce (ale się chwalę). O samym konkursie powiem tylko, że współuczestnicy byli fajni i dzięki nim było nawet sympatycznie. Resztę, na czele z prowadzącym, przemilczę.
  Swój udział w konwencie zakończyłam na Kalamburach, które były rozwalające. Hasła zostały dostosowane do tematu przewodniego imprezy. Kilka przykładów:
  -Zemsta zmutowanego zabójczego bałwana
  -Kondon zabójca
  -Kolonia umarłych nudystów
  -Zeszkieletowienie
  -Chiński kanibalizm aborcyjny
  A to naprawdę niewiele Dawno się tak nie uśmiałam. I myślę, że nasz team poradził sobie nieźle skoro odpadł jako ostatni przed finałem
  Opisałam to wszystko tak szczegółowo mając nadzieję, że ktoś z Was się kiedyś skusi i nawiedzi odległy Rzeszów i sam się przekona jaka to świetna impreza

  Jedynym wyraźnym minusem było to, że nie udało nam się do programu więcej o SW wepchnąć, ale może w przyszłym roku. Zwłaszcza gdyby zmienili lokal na większą szkołę.

  LINK
 • Klawa zabawa.

  promil 2007-03-25 15:33:00

  promil

  avek

  Rejestracja: 2006-09-22

  Ostatnia wizyta: 2024-05-20

  Skąd:

  Chwile mi to zajęło ale wreszcie udało mi się zasiąść do napisania opinii na temat R-konu. Całkiem fajnie się bawiłem. Co ciekawe dużo większy wpływ mieli na to ludzie obecni na konwencie niż sam program. Oczywiście nie twierdze, że plan był zły. Było kilka ciekawych prelekcji i kilka nudnych. Spotkania autorskie były dosyć udane i cieszyły się sporą popularnością. A wiedza zdobyta podczas takiej rozmowy na temat skarpetek Pilipiuka, Komudy, Dębskiego i Huberatha jest wprost bezcenna . Świetna zabawa była podczas konkursów (ShadEnc w swoim konkursie muzycznym kolejny raz pokazał klasę i porwał uczestników). Rywalizacja, przeróżne wygłupy, nutka adrenaliny, a przede wszystkim cała kupa śmiechu to nieodzowne atrybuty tej części imprezy. W tym roku naprawdę dopisali sponsorzy. Sami organizatorzy byli tym zdziwieni. W przerwach pomiędzy poszczególnymi punktami można było spędzić czas w games roomie czy pobawić się na Xboxsie 360 (swoją droga całkiem niezła zabawka), rpgi czy larpy . Znalazło się nawet kilka zniżek do zaprzyjaźnionych pizzerii, knajp i klubów. Duży plus maja organizatorzy. Potrafią się oni świetnie bawić z uczestnikami, a nie odcinają się jak to ma miejsce na niektórych podobnych imprezach. Nie przeszkadzało im to oczywiście w dbaniu o prawidłowy i całkiem sprawny przebieg konwentu. A na koniec sami konwentowicze, którzy w największej mierze tworzą klimat R-konu. W większości to same znajome twarze naprawdę potrafiące się bawić z jajem . Przekonałem się, że program programem, ale to właśnie uczestnicy stanowią o randze konwentu.

  ps. Wszystko byłoby pięknie gdyby tylko jeszcze było więcej punktów z SW.

  LINK
 • R-konu 2011 nie będzie

  Kasis 2011-01-25 18:08:00

  Kasis

  avek

  Rejestracja: 2005-09-08

  Ostatnia wizyta: 2024-05-24

  Skąd: Rzeszów

  Na to wygląda, że w tym roku sprawdzą się tradycyjne słowa organizatorów rzeszowskiego konwentu R-kon, którymi zwykli kończyć imprezę ("następnego R-konu nie będzie").

  Oto oficjalne oświadczenie:

  "Osiem lat rzeszowski konwent R-kon przyciągał w marcu setki konwentowiczów. Zeszłoroczny konwent był na obecną chwilę ostatni. My, organizatorzy chcąc rozwiać wszelkie wątpliwości oficjalnie informujemy, że w roku 2011 nie odbędzie się w Rzeszowie Ogólnopolski Konwent Gier i Fantastyki "R-kon".
  Nie przekreślamy ostatecznie kolejnych edycji. Jednak na pewno nie odbędzie się edycja tegoroczna.
  Dziękujemy za 8 lat wspólnej zabawy, tysiące godzin prelekcji i konkursów. Życzymy wszystkim miłych wrażeń z innych konwentów.
  Zapraszamy w ewentualnej przyszłości.

  W imieniu organizatorów
  Jakub "Arathi" Nowosad & Oficjalna R-konowa Maskotka Pluszowy Cthulhu"


  Osobiście mam nadzieję, że to tylko przerwa, bo R-kon był jednym z moich ulubionych konwentów

  LINK

ABY DODAĆ POST MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..