Forum

Gollum vs Yoda vs Zgredek...

Właśnie jak w temacie. Jak zapewne wiecie wygrał Gollum, czy słusznie? trudno stwierdzić.
W każdym razie powiem tak, ja bym Yody nie nominował w ogóle. Dlaczego? Bo przez to, że on był kiedyś kukiełką, nie mógłbyć zbyt prawdziwy, i ILM się chyba celowo nie postarał. Za to postarali się przy Kaminoanach (Taun We czy Lama Su), albo Geonosjanach (np. Poggle Mniejszy). Jak wczoraj oglądałem AOTC to normalnie legalnie zatrzymywałem klatki po tych stworkach by je podziwiać. PRzecież one są dopracowane w najdrobienijszych szczegółach, zęby Kaminoan, tak niewyraźne, ich cienie, ich odbicia na szybach, ich strój, ich płynne ruchy. Przykro mi, Zgredka nie widziałem w kacji, ale Gollum i Yoda są co najmniej pare lat w tyle za nimi. Yoda wiadomo czemu, ale Gollum?? Dziwne, w koncu Weta uzywa tego samego oprogramowania, np. Rendeman niby jest Pixara - to taki program, ale w sumie powstał w ILMie. Hmm..

Moj wybór

Zgodzę się że w AOTC Kaminoanie i Geonosjanie są zrobieni bardzo dobrze, ale przy tych nominacjach to chodziło im chyba o te najważniejsze postacie, wiec musieli wybrać Yode. Zgredka nie widzialem wiec nie mogę sie wypowiadać, choć słyszałem jedynie, że nie jest on niczym specjalnym.

Pozostaje Yoda vs Gollum. I tu mimo iż bardzo mi się Yoda podobał i uwielbiam jego postać muszę powiedzieć, że Gollum bije go o kilka klas. Jest tak chyba dlatego, że był on generowany na podstawie ruchów człowieka, ale poza tym należy podkreślić, że Gollum miał większe możliwości "wykazania się". Szczególnie jego wewnętrzne rozterki Gollum vs Smeagol dały ogromne możliwości twórcom do wykreowania prawie dwóch różnych postaci i to robi wrażenie. Tak się składa, że wczoraj po raz kolejny byłem na TTT i bacznie obserwowałem Golluma - dla mnie jest rewelacyjny.

Za to Yoda nie miał wiele jakiś specjalnym momentów, w których twórcy ukazać mogli swój kunszt. Są oczywiście momenty jego mimiki twarzy, poruszanie uszami, mruganie slepiami, ale nic więcej, bo w walce nasza "rzaba" była generalnie niewidoczna. Na pewno udało ukazać się Yodę jako prawdziwego Mistrza, co było widać szczególnie w momentach jakiś pogaduszek, a według mnie najlepszym momentem jest zachowanie Yody u Palpiego w gabinecie.

Na koniec wydaje mi się, że należy stwierdzić, iż Golluma z Yodą porównać się nie da. Posacie te różnią się od siebie zasadniczo. Z natury Yoda nie będzie skakał na sznurku, łowił rybek, mlaskał, siorbał i pluł dookoła. Nie ma on również wewnętrzych rozterek, umożliwiających wykazanie się twórcom. Nie ma również scen dynamicznych, w których moznaby ocenić ruchy całego ciała Yody (oczywiście jest walka, ale każdy wie jak wyglądała - Yody to tam prawie widać nie było).
Wszytkie te możliwości stoją przed Gollumem, będącym dużo bardziej dynamicznym bohaterem. Daje on wieksze możliwośc do stworzenia czegoś dobrego.
Dlatego próba porównania jest dla mnie trochę nieuzasadniona, gdyż skazuje Yodę na przegraną.

Dodatkowym problemem z Yodą jest fakt, na który zwrócił już uwagę LS, że przecież Yodę to wszyscy już znają od lat i nie możnabyło zbytnio odbiedz od ogyginału (i tak już przegieli w TPM). Gollum jest postacią nową i dającą możliwość stworzenia jej od zera, Yoda nie.

Yoda vs Gollum

Przede wszystkim bede brał pod uwagę tylko Yode i Golluma, bo zgredka jeszcze nie widzialem...

Przed pojsciem na TTT nie chcialo mi sie wiezyc ze Gollum bedzie taki wypas i wogóle.. widzialem go jedynie na zdieciach, ale nie w animacji... To co zobaczyłem w kinie, to zupełnie mnie powaliło z nóg. Jakość renderingu jaką zobaczyłem w scenach z Gollumem są poprostu świetne !! Piękne !! Niesamowite !! Po prostu WYPAS !! Model i animacja z Yodą mi sie bardzo podobała, jednak nie jest to tak dobrze pokazane jak w TTT. Tam Gollum caly czas był w ruchu i to zachwycało widza, a Yoda tylko stał i robił niestamowite miny. Walka z Dooku pokazała na co stać Lucasowskich animatorów i to też wielu widzów zachwyciło. Jednak Yode bardzo polubiłem takiego jakim jest w TESB. Poruszana kukła przez Oza była świetna i niewiele gorsza od Yody z AoTc, przyzwyczaiłem się do niej bardzo i to co zobaczyłem w to ucieszyłem sie, ze zrobili model na podstawie tego z TESB a nie z TPM....

Postanowienie końcowe Yoda vs Gollum :

.....:::||==----GOLLUM-----==||:::::.....

2:1:0

Zgredek dla mnie odpada gdyż po pierwsze jest za bardzo podobny do (z charakteru) do JAR JARa (z wygladu podbno do PUTINA) i nie ma charyzmy. Yoda i Golum to co innego maja osobowosci które zanmy juz od wielu lat bardzo dobrze sie prezentuja wizualnie. Golum jednak pod względem jakości wizulenj wyglada bardziej realistycznie ale wiem dlaczego. Gdyż postac goluma grał człowiek którego ruchy i mimike przejeła postać co było widac na scenach gdy golum rozmawial sam ze soba. Yoda natomiast był od poczatku do konca w myśli LUCASA i nie możnościa było by aby jakis aktor przejoł jego mimike gdyz każdy wie jak mowi i poruszas sie Yoda. Ale spokojnie panowie z ILM wymyślą coś lepszego na E3 mam taka nadzieje.

A wiec to jakis nowy

typ efektow czy co ,znowu postaci niemozna porownywac bo jak mowi przemas yoda to full 3d bez zadnych tam ludzkich ``dodatkow`` a gollum jest robiony na podstawie czlowieka tzw motion caputure

newsru.com, lai 21-01-2003

Znani rosyjscy adwokaci zamierzają wytoczyć proces twórcom filmu
"Harry Potter i Komnata Tajemnic" - podało Radio Echo Moskwy. W
przygotowywanym pozwie zarzucają im, że jedną z występujących tam
postaci celowo upodobniono do prezydenta Rosji Władimira Putina.
Chodzi mianowicie o elfa Dobby, który w filmie jest zielony, chudy
rozhisteryzowany i malutki, a do tego ma wytrzeszczone oczy i paskudny
charakter.

newsru.com, lai 21-01-2003, znalazlem na liscie mialowej poswieconej Andrzejowi Pilipiukowi

Cudze chwalicie, swojego nie znacie :P

to tak o Gollumie . Gollum został wykonany w podobnej technice jak Jar Jar. Tak na prawdę wszystkie ruchy Jar Jara, to ruchy Ahmeda Besta - tancerza. I moim zdaniem, Jar Jar w TPM jest o wiele lepiej zanimowany niż ten w AOTC czy Gollum. Gollum na pewno ma lepszą psychikę i całą konstukcje postaci, acz nie będę mówił, że mogło być lepiej (vide powieść). A to, że miał fajne objawy rozdawojenia, to nie efekt komputerowy!! To raczej efekt scenariusza i innych zabiegów!! No i w przypadku Golluma mamy doskonale zanimowaną twarz, reszta, właśnei reszta to są pewne minusy tej postaci. Minusow takich nie ma u Kaminoan. A czy Yody jest faktycznie więcej niż Kaminoan, on przede wszystkim się przewija w kilku ujęciach i dopiero pod koniec walczy, nic więcej. Tylok, że to kolejny objaw Hollywoodu, że wybiera się nominacje tak, by na nagrodę zasługiwał z góry wypatrzny zwycięsca. Dlatego Gollum wygrał.

G vs Y

to ze Gollum mial rozdwojenie jaźni dało twórcą możliwość wykazania się. Przy Yodzie aż takich możliwości nie było, dlatego trudno ich porównywać

HMM...

Ja chyba wole Golluma poniewaz jest bardziej zywy ciagle sie rusza itd... a yoda: stary grzyb ale madry grzyb

Gollum

wygrał zasłużenie. Yody za dużo nie widać w AOTC. Mimikę miał dobrą ale gadki Golluma biją go na głowę. O Zgredku nic nie powiem bo nie widziałem (i nie zobaczę).

Tylko, żę....

Rozdwojenie jaźni to nie efekty stworzenia, narysowania postaci, a jużtym bardziej na pewno nie wygenrowania jej komputerowo, a to było przecież główną istotą tego konkursu, czyż nie? Zresztą Gollum i tak został trochę odbarwiony względem oryginału, tak by się podobał bardziej publiczności, ale był mniej złożony... Natomiast stworzenie Kaminoan komputerowo bije wszystko... a tego nikt tu nie podjął. W sumie Taun We wcale nie ma tak dużo mniej w AOTC niż Yody.

Jak sam

tytuł posta wskazuje (Gollum vs Yoda vs Zgredek... ) niby nie miał dotyczyć wyboru spośród Kaminoan. Ja osobiście odebrałem to tak, że chodziło o "ważniejsze" postacie z drugiego, czy trzeciego planu, a co jak co Kaminoanie są z dalszych planów.

Zresztą jak pisałem Kaminoanie są wypas zrobieni, a już w ogole to podoba mi się ich głos, super. Jednak osobiście trudno mi jest wypowiedzieć się na tmat ich mimiki, nie tyle co mi się nie podoba, co raczej jej specjalnie nie ma w takim zakresie jakbyśmy chcieli. Pod tym względem Yoda bije ich na łeb.

Co do rozdwojenia jaźni u Golluma, to oczywiście nie może ono być brane do oceny sposobu wygenerowanie postaci. Jednak ma to niezrównane znaczenie, gdyż daje możliwość twórcy takiej postaci do wykazania się i owocuje (jak w przypadku Golluma) fantastycznymi efektami.

masz racje

Lord zgadzam sie co do Taun We, tylko ze ma mniej pikseli i trojkatow niz yoda . A zgredek jest do **** poniewaz ma zly text i za malo sie pokazuje

Taun We

Taun We i Lama Su (bo jego też trzeba wziąść pod uwagę...) są zrobieni łądnie. Co do wypowiedzi Sidiousa: Natomiast stworzenie Kaminoan komputerowo bije wszystko... Nie zgadzam sie ! Uważam że Kaminoanie są świetnymi postaciami i faktycznie wkomponowanie ich w świat Tipoca City było dla mnie niesamowite, ale nie moge powiedzieć, że BIJĄ WSZYSTKO! Każdy ma oczywiście swój typ i każdy mówi o nim, że BIJE WSZYSTKO ! Ja uważam, że WSZYSTKO BIJĄCY to raczej GOLLUM

jabba!!jabba!!

ja tam uwazam ze Jabba zostal niesamowicie zrobiony!!

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.