TWÓJ KOKPIT
0
FORUM Gry Star Wars

The Force Unleashed

Burzol 2007-02-11 12:58:00

Burzol

avek

Rejestracja: 2003-10-14

Ostatnia wizyta: 2022-07-06

Skąd: Poznań

Taki tytuł ma mieć nowa gra o Vaderze, o której pewien znany serwis fanowski pisał już w lipcu zeszłego roku: news.php?nr=7966.

Dlaczego piszę o niej dzisiaj? Oto na tegorocznym Toy Fair, Hasbro zaprezentowało figurki, które zostaną wydane przy okazji gry. No to jadziem (rzecz oczywista - tam są potężne SPOILERY): http://www.rebelscum.com/TF2007/HasbroFU/default.asp


No dobra. Nie podoba mi się. Dlaczego? O tym jeszcze nie dziś... Ale Wy możecie się już wyżyć.

LINK
 • Hmm...

  masterYoda 2007-02-11 13:11:00

  masterYoda

  avek

  Rejestracja: 2005-05-18

  Ostatnia wizyta: 2013-09-16

  Skąd: Kraków

  Vader- Wykonanie niezłe. Tylko, że nie podoba mi się pomysł z Sihtem w postaci lalki Barbie. ``Teraz mu założe maskę, ale miecz wyjmę, łał... ten kawałek ramienia zdejmiemy...`` nie no to uwłaszcza godności Sitha .

  Ten Jedi [?]- Hmm... w sumie fajny.

  Oficerka Imperium- ot taka figurka... nawet w miarę... nic nadzwyczajnego.

  Obydwaj szturmowcy- Pfff... nie podobają mi się... jacyś tacy za bardzo udziwnieni.

  Kobieta Jedi- Gdyby nie te ruchome ramioma w częściach .

  Ostatni ktoś- Błeeee... Co to za broń? Czyżby drugi Jax?

  Podsumowując: za dużo nowości i udziwnień w tych figurkach.

  LINK
 • Znowu jakiś unleashed

  Burzol 2007-02-12 20:59:00

  Burzol

  avek

  Rejestracja: 2003-10-14

  Ostatnia wizyta: 2022-07-06

  Skąd: Poznań

  O, widzę, że nie ma zbyt wielu chętnych do wyżywania się? Trudno . No więc Hasbro zdecydowanie nadużywa słowa "Unleashed". Najpierw z serii pięknych dużych figurek zaczęli robić zestawy z malutkimi figurkami, a teraz unleashed`em określają już chyba każdy nowy zestaw. Teraz uwaga: zaraz wymienię te wszystkie figurki, i będę się maksymalnie przyczepiać, okiem znudzonego fanatyka, niczym na komiksową serię Legacy, bo choć doskonale zdaje sobie sprawę, że po samych figurkach nie można ocenić całej gry, to jednak zauważam w tym tytule potencjał na nadmiar kiczu i tandety.
  No to lecę:
  - czarny gwardzista - wygląda bardzo dziwacznie w tej czerni. Takie to tandetnawo-nowotrylogiowe. Choć trzeba oddać, że skoro Palpi miał swoich gwardzistów, to i Vader mógł zechcieć mieć swoją gwardię. A broń? Toż słynny mistrz Zao miał nawet podobną. Pomysł jak z ANH Infinities.

  - lachon Jedi - nie wiem co to za rasa, wiem, że pochodzi z planety, która boryka się z wybitnymi brakami materiałowymi, taka nie ubrana chodzi. Tandeta. A tu jeszcze dochodzi figurkowa niedoskonałość, czyli te koszmarne wygięcia na rękach i okrągłe ramiona, Hasbro się nie postarało. Tandeta.

  - dziwny szturmowiec - o i tutaj ktoś zaszalał. Myśl projektanta: To dajmy tych śmiesznych co się ubierają na biało, tylko, żeby wyglądali dziwniej. To daj mu jeszcze szare ochraniacze gdzie się da, i koniecznie rury oddechowe przecież będzie latał po kosmosie...a temu drugiemu to daj tylko jedną rurę, żeby można ich było odróżnić. Gracze to polubią. Ech .

  - pani oficer - o i jedynie tutaj nie mam żadnych krytycznych uwag. Ot, pani imperialna oficer. Żeby to jeszcze była jakaś zdolna oficerynka, to frakcja imperialnych będzie miała wreszcie jakąś kobietę do uwielbiania .

  - starszy pan Jedi - okej: twarz jak z animowanych Droidsów, zbroja jak z kotora, czyli kolejny barwny Jedi. Czemu o nim jeszcze nie słyszeliśmy? Przynajmniej będzie niespodzianka, nie? Ech.

  - Czarny Lord. Grrr. Już przy okazji Purge`a pisałem zdaje się, a na pewno załamywałem się tym, że Vader został "rozpuszkowany", czy też może raczej otwarty. Zdrada i skandal. Vader raz zamknięty winien być zamknięty aż do `Zemsty Powrotu Jedi`, a odpoczywać bez zbroi mógł tylko w specjalistycznej komorze. Druga sprawa to wspomniany przez masterYodę kuriozalny pomysł, żeby z figurki Vadera puzzle sobie robić.

  Ogółem? Więcej tandety i źle rozumianej nowotrylogiowości niż dobrego. Oczywiście mam nadzieję wypluć te słowa po lepszym zapoznaniu się następnymi zapowiedziami, fabułą, albo nawet samą grą. Ale póki co...będzie boleć, jeśli to wszystko okaże się kanoniczne. :/

  LINK
 • ...

  Strid 2007-02-12 21:45:00

  Strid

  avek

  Rejestracja: 2003-06-28

  Ostatnia wizyta: 2022-07-05

  Skąd: Poznań

  Ujme to tak:
  To już nie są "Unleashed", jak to ostatnio u Hasbro bywa wszystko schodzi do poziomu zabawek z McDonalda...

  LINK
 • mnie

  Lord Sidious 2007-02-12 23:46:00

  Lord Sidious

  avek

  Rejestracja: 2001-09-05

  Ostatnia wizyta: 2022-07-05

  Skąd: Wrocław

  przede wszystkim interesuje ten czarny gwardzista.. Co to ma być nie wiem, ale wygląda ładnie. A jeszcze ładniej wygląda fakt, że na Hyperze było zdjęcie tego czegoś - promocyjne z aktorem . Jak dla mnie bomba. Swoją drogą ciekawi mnie jak rozwinie się Force Unleashed, bo figurki i ostatnie dziesięciolecie Shadows of the Empire chyba sugerują, że będziemy mieć coś podobnego, nie wiem czy na tę samą skalę, ale w sumie chciałbym. Książka, komiks, figurki, płyta, gra. Czemu nie .

  LINK
  • Re: mnie

   Nestor 2007-02-12 23:59:00

   Nestor

   avek

   Rejestracja: 2004-10-28

   Ostatnia wizyta: 2022-07-06

   Skąd: Lasocice

   Lord Sidious napisał(a):
   przede wszystkim interesuje ten czarny gwardzista.. Co to ma być
   ________
   Moze Kornor Jax? :- D

   LINK
 • Ha.

  Gunfan 2007-02-13 00:17:00

  Gunfan

  avek

  Rejestracja: 2003-11-27

  Ostatnia wizyta: 2022-04-01

  Skąd: Bielsko-Biała

  Burzuś mnie prosił, cobym się tu wpisał. A że Burzuś ma u mnie chody, to się wpisuję

  1) Moja opinia, jakakolwiek by nie była, dotyczyć będzie tylko i wyłącznie figurek. O grze się wypowiadać nie będę, a już na pewno nie negatywnie, bo jeśli ten oto filmik
  http://www.youtube.com/watch?v=fBDvawa2HLA
  ...daje o niej jakiekolwiek pojęcie, to czapki z głów.

  2) Musicie wiedzieć, że ja ogólnie od lat uważam, że figurki z Hasbro są do dupy. Są tandetne, brzydkie, niedorobione i ogólnie ssają nieziemsko, co sprawia, że nie zamierzam ich nigdy-przenigdy zbierać (brak miejsca w pokoju też na to wpływa). Choć przyznam, że w blisterach w pokoju Zaxa wyglądają nawet fajnie

  3) Punkt trzeci wynika z punktu drugiego: te figurki są do dupy Choć jednak różnią się od tych, do których Hasbro (aka Kenner) nas przyzwyczaiło: tworzywo jest jakby inne, przez co wyglądają one, jakby były z modeliny (serio, jakbyście mi powiedzieli, że np. ci dwaj szturmowcy zostali ulepieni przez JORa, tobym uwierzył). Wydają się takie jakieś... miększe Poza tym jednak mają tę samą cechę co zawsze: są tandetne*. Jak patrzę np. na te blastery (nie mylić z blisterami) i miecze świetlne, to mnie kompletnie odrzuca. They fucking suck.

  4) Co zaś do samych postaci, które przedstawiają: nowych Jedi, zwłaszcza z okresu Dark Timesów, nigdy za wielu (do imperialców/Sithów/Yuuzków: jeśli macie problem z takim stwierdzeniem, to cóż mogę rzec... Skoczcie mi), więc są mili moim oczom. Pani oficer jest cool, ale się nie wyróżnia. Szturmowcy wyróżniają się jeszcze mniej. Zabraczka ma fajny gust tekstylny, tylko łapki jakby trochę mechaniczne Wejda zaś jakby nie jest na tych fotkach do końca sobą Ogólnie nic specjalnego nie da się powiedzieć, dlatego...

  5) ...dlatego należy czekać na jakieś video pokazujące grę w akcji (tzn. kolejne po tym, co link doń dałem powyżej) oraz konkretne screeny. I wszystko byłoby megafakinkul, gdyby nie to, że im bardziej ta gra będzie zajebista, tym większe prawdopodobieństwo, że nigdy nie pojawi się na pecetach.
  6) Chciałem pozdrowić mamę
  7) To tyle. Polecam się na przyszłość

  *co nie znaczy, że modelinki JORa są tandetne, nie myślcie sobie!

  LINK
  • Re: Ha.

   Burzol 2007-02-13 11:00:00

   Burzol

   avek

   Rejestracja: 2003-10-14

   Ostatnia wizyta: 2022-07-06

   Skąd: Poznań

   Gunfan napisał:
   Moja opinia, jakakolwiek by nie była, dotyczyć będzie tylko i wyłącznie figurek. O grze się wypowiadać nie będę, a już na pewno nie negatywnie, bo jeśli ten oto filmik
   http://www.youtube.com/watch?v=fBDvawa2HLA
   ...daje o niej jakiekolwiek pojęcie, to czapki z głów.

   ________

   Ja myślałem, że ze znanych mi postaci SWowych w owym czasie aż tak wymiatać mogli...no co najwyżej Vader i Sidious. Ewentualnie jeszcze Yoda, choć on raczej szybko się męczył. Ja wiem przypieprzam się do szczegółów, podczas gdy to zaledwie gra, która skupia się na zabawie dobrym silnikiem fizycznym, ale...to przecież SW (moje SW! ) a nie Half Life z Gravity Gunem.

   LINK
   • :P

    Gunfan 2007-02-13 11:37:00

    Gunfan

    avek

    Rejestracja: 2003-11-27

    Ostatnia wizyta: 2022-04-01

    Skąd: Bielsko-Biała

    Po pierwsze, chciałem ci powiedzieć, że przypieprzasz się do szczegółów
    Po drugie zaś, grzeszysz. Grzeszysz, bo nie doceniasz potęgi Mocy! Force-user w pewnych okolicznościach i odpowiedniej koncentracji może robić niesamowite rzeczy... Więc w czym problem? Poza tym bez przesady - tu nie ma akcji na poziomie ciepania lożami senackimi w wykonaniu Palpiego. Ja w tym filmiku nie widzę nic, czego dobrze wyszkolony rycerz nie mógłby dokonać.

    PS. Ten filmik jest na sieci już od prawie roku... Nawet kiedyś chciałem założyć o nim wątek, ale jakoś się nie złożyło

    LINK
 • ...

  Lord Bart 2007-02-13 09:32:00

  Lord Bart

  avek

  Rejestracja: 2004-01-20

  Ostatnia wizyta: 2021-09-13

  Skąd: Warszawa

  Moje zdanie:

  * co się tyczy gry... tematycznie wieje nudą. Od od czasów EIII i ciut przed gdzie nie otworzę lodówki wypada puszka... znaczit Vader. Maksymalnie chamskim przykładem jest tu SWM gdzie mamy 6 kaszli + AS, Sith Apprentice`a na 6 setów (w tym o ile pamiętam RebelStorm oferał nam iż aż dwóch). Brakuje innych ciekawych postaci, ale po co...

  Wizualnie to co obejrzałem w linku Gufiego robi klawe wrażenie... zwłaszcza ten szturmowiec uniesiony w powietrze i próbujacy dopaść swój blater Ciekawe tylko jaki PC-kombajn to udźwignie?? Co?? Tylko na konsole?? **** Ankl Dżordżowi w usta.


  * co się tyczy modeli... tematycznie jest ich całkiem sporo (tych prezentowanych w spermie rebelianta). Ale co z tego??

  Wizualnie (i technicznie wykonawczo) 95% to jakieś tragiczne straszydła. Ja lubię modelarstwo, nawet bardzo i kiedyś zastanawiałem sie nad kupnem np. 40cm Maula albo cuś podobnego. No, ale przepraszam... czy np. tak ciężko jest wykonać dobry miecz świetlny?? Żeby nie wyglądał jak kijek do wetknięcia w... mrowisko??

  A zaprezentowane??
  Ciekawa opcja rozbrojenia... szkoda, że imperilanej babeczki nie mozna roz-dzić z tych hmmhhm oficerskich ciuszków

  Vader - już jak mu tego buta ściągneli to wygląda na menela z Centralnego. Lord?? Shit. (choć w ogóle motyw ciekawy zobaczenia ryjka pod kubłem)

  Siwy Jedi - w tej zbrojce przypomina mi F:Tactics`a i to bardzo pozytywne skojarzenie. Chyba najlepiej wykonany z prezentowanych.

  Oficerka - talia naprawdę fajna, ale chyba widzę letkiego platfusa

  Szturmowcy - pierwszy raz takich widzę... ciut pokraczni

  Ćwierć-naga kobieta z talią ANORektyczki i plastrami cebuli zamiast dorodnych melonów - i jeszcze te czerwone dłonie. Ja wolę nie wiedzieć od czego takie są.

  Guard - na początku myslałem że to irańska miss kraju a to po prostu ruchomy płaszcz


  Może to prototypy??


  LINK
 • Cóż

  Wedge 2007-02-13 11:23:00

  Wedge

  avek

  Rejestracja: 2005-01-07

  Ostatnia wizyta: 2019-05-26

  Skąd: Wrocław/Psary

  przyznam bez bicia, na figurkach się nie znam kompletnie. Ale zmartwił mnie ten Gwardzista, a jednocześnie ucieszył. Skoro ma to być z tej gry o Vaderze, to nie będzie go w serialu - nad czym ubolewam, bo marzyłem, że zdjęcie promocyjne dotyczyło np. ubioru Inkwizytora w okresie Czystki. A skoro będzie u Vadera to zapewne będzie to jeden z jego pomocników. W zależności od wyjaśnienia i umiejscowienia w chronologii może to zasiać buraki lub dać nam perły. Ale na szczęście to gra, a gry mają to do siebie, że można je kanonizować w całości, w części lub w ogóle

  Tak czy siak szkoda, że to nie serial aktorski, bo koncept "Jaxowy" jest świetny

  LINK
  • Heh.

   Gunfan 2007-02-13 11:28:00

   Gunfan

   avek

   Rejestracja: 2003-11-27

   Ostatnia wizyta: 2022-04-01

   Skąd: Bielsko-Biała

   Łedż napisał:
   Ale na szczęście to gra, a gry mają to do siebie, że można je kanonizować w całości, w części lub w ogóle
   ________
   Dla mnie tę cechę ma absolutnie każda pozycja ze znaczkiem SW, łącznie z filmami

   LINK
   • O

    Wedge 2007-02-13 12:12:00

    Wedge

    avek

    Rejestracja: 2005-01-07

    Ostatnia wizyta: 2019-05-26

    Skąd: Wrocław/Psary

    a co takiego jest dla Ciebie niekanoniczne w filmach? Ciekaw jestem

    LINK
    • Niekanoniczny...

     Gunfan 2007-02-13 12:46:00

     Gunfan

     avek

     Rejestracja: 2003-11-27

     Ostatnia wizyta: 2022-04-01

     Skąd: Bielsko-Biała

     ...to niekoniecznie najlepsze słowo, po prostu są w filmach pewne rzeczy, których nie uznaję, nie akceptuję, pomijam litościwym milczeniem, traktuję jako niebyłe. Przykłady?
     - czas szkolenia Luke`a na rycerza;
     - wyczyny Anakina podczas bitwy nad Naboo;
     - sposób, w jaki zginął Coleman Trebor;
     - sposób i okoliczności przejścia Anakina na CSM;
     - wygląd pojedynku Palpiego z komandem Jedi.

     Ta lista to żadna nowość, spora część z tego stuffu była wielokrotnie omawiana na forum. Część to drobiazgi, część to takie buble, że się niedobrze robi. Ale cóż, przyzwyczaiłem się.

     LINK
     • ...

      Darth Doomsday 2007-02-13 13:04:00

      Darth Doomsday

      avek

      Rejestracja: 2007-02-01

      Ostatnia wizyta: 2013-06-28

      Skąd: Augustów

      Ale to i tak jest najlepsze. Mroczne Gniazdo.
      - wyrywanie pilotom Mocą drążków sterowniczych.

      LINK
     • Re: Niekanoniczny...

      Lord Bart 2007-02-13 13:44:00

      Lord Bart

      avek

      Rejestracja: 2004-01-20

      Ostatnia wizyta: 2021-09-13

      Skąd: Warszawa

      Gunfan napisał(a):
      ...- wyczyny Anakina podczas bitwy nad Naboo;
      - sposób i okoliczności przejścia Anakina na CSM;
      - wygląd pojedynku Palpiego z komandem Jedi.


      ________

      Jesz mi z ręki Gufi :*

      LINK
     • Pozostaje

      Wedge 2007-02-13 23:57:00

      Wedge

      avek

      Rejestracja: 2005-01-07

      Ostatnia wizyta: 2019-05-26

      Skąd: Wrocław/Psary

      podpisać się pod tym rękami, nogami i rzęsami Ze szczególnym uwzględnieniem ostatniego punktu, który jest największą porażką filmowej Sagi...

      LINK
     • Re: Niekanoniczny...

      Lord Sidious 2007-02-17 08:43:00

      Lord Sidious

      avek

      Rejestracja: 2001-09-05

      Ostatnia wizyta: 2022-07-05

      Skąd: Wrocław

      Więc tak
      - czas szkolenia Luke`a na rycerza;
      W przypadku Luke`a przede wszystkim mamy obraz szkolenia jego psychiki. On staje się w ROTJ mistrzem, nie dlatego, że umie wiele, że kontroluje Moc, ale dlatego, że potrafi przede wszystkim zapanować nad sobą i odczytać wolę Mocy, kto wie czy nie lepiej niż Yoda i Obi-Wan. Szkolenie Luke`a jest inne, koncentruje się na tym, co najważniejsze, a nie na technikach walk, czy tradycji, a na żywej Mocy. Całkiem możliwe, że Yoda i Obi-Wan miast przekazywać mu tego, co uczyli choćby Anakina, skoncetrowali się na tym, co przekazał im Qui-Gon.

      - wyczyny Anakina podczas bitwy nad Naboo;
      W końcu to był wybraniec, Obi-Wan nawet sam mówi, że kiedy go spotkałem zdziwiło mnie jak dobrym był pilotem. Anakin pilotował pody, pilotaż podpatrywał od Rica Oliego, a przy tym pamiętaj, że prowadzi ciągle go Moc.

      - sposób, w jaki zginął Coleman Trebor;
      Został zastrzelony i tyle. Nie ma co się nad tym rozwodzić, tym bardziej, że w momencie gdy GL pisał jego śmierć, właściwie niewiele o nim było wiadomo, a że potem zrobiono z niego przepakowanego herosa, cóż to tylko pomysłowość innych . Natomiast dla mnie to doskonały obraz, że zakon Jedi powoli karlał. Gdyby Trebor był skoncentrowany na Mocy, nie dałby się zabić. Tak samo jak większość Jedi wyczułaby zbliżające się niebezpieczeństwo, tak jak zrobił to Yoda na Kashyyyku podczas rozkazu 66. Ta śmierć właśnie doskonale obrazuje sens rozkazu 66.

      - sposób i okoliczności przejścia Anakina na CSM;
      Sposób nie jest taki zły, Lucas to sobie dobrze wymyślił, choć sam nadal twierdzę, że w filmie został spłycony i za szybko wszystko się dzieje. Mnie brakuje przede wszystkim wahań Anakina, ale to nie oznacza, że samo przejście jest niekanonczne. Może tylko wymaga jeszcze uzupełnienia.

      - wygląd pojedynku Palpiego z komandem Jedi.
      No ja cały czas twierdzę, że Imperator nie powinien był używać miecza świetlnego, w końcu był potężnym Lordem Sithów. Powinien zgnieść tych Jedi jak robaki, za pomocą Mocy... I walczyć tak jak walczył z Yodą.

      LINK
      • ciekawe

       Lord Bart 2007-02-17 09:49:00

       Lord Bart

       avek

       Rejestracja: 2004-01-20

       Ostatnia wizyta: 2021-09-13

       Skąd: Warszawa

       spojrzenie na owe problemy

       Parę z nich było już namiętnie przedyskutowywanych (??? ), ale:

       - wyczyny Anakina podczas bitwy nad Naboo
       to jednak jest lekkie przegięcie; nawet zakładając teorię wybrańca () to Ani przez pewien czas leciał na autopilocie (co też jest samo w sobie genialnym pomysłem by auto kierowało cie w sam środek bitwy), więc był dosyć łatwym celem;
       Pilotowanie gwiezdnego mysliwca, a lot podem to jednak dwie różne parafie, poza tym kiedy wpada do hangaru statku Federacji to jakimś dziwnym cudem nie ma tam działek obrony wewnętrznej (via rozwałka ambasadorów Jedi na samym początku filmu), które kasują w mgnieniu oka intruza, ale są "roger-rogery", zupełnie nieprzydatne w tej sytuacji.
       Moim zdaniem jest to baaardzo naciagane.

       - sposób, w jaki zginął Coleman Trebor
       Kurde - to, że Moc słabła w jedi to nie nowość. Ale to, że facet szkolony od lata ląduje sobi przy Jango i zaraz odlatuje z dziurą w klacie jest maksymalnym przegięciem. Rozumiem, Jango wyrzucił 2 "dzwudziestki" na k20 i Trebo zgarnął 2 krytyki. Możliwe - w RPG. Tyle, że w tym samym RPG by WotC na licencji LA raczej baaardzo unika się zabijania postaci z sagi. Jesli nie wręcz zakazuje sie tego.
       Wydaje mi się, że Unkl Dżordżowi brakuje sumiennego podejścia (nie mowiąć już o tym, że brakuje ujednolicenia fabuły). Skoro za jednym razem Trebo ginie jak uczniak, a za drugim uczniak zabija klony jak miło (EIII), skoro za jednym Windu kasuje czołg sonicznym i armie droidów w pojedynkę/kanonierki w PP, a za drugim Jedi przy O66 zachowują się jak karaluchy przy deratyzacji no to ja przepraszam... Moc to nie indeks giełdowy nowootwartej poruszający się w myśl sinusoidy. Albo powoli spada i wszyscy biorą w dupę (no w ostatecznym rozliczeniu tak, ale ) albo nie.

       - sposób i okoliczności przejścia Anakina na CSM
       co tu dużo gadać... SW nigdy nie dostały Oscara za ważne role aktorskie więc...

       - wygląd pojedynku Palpiego z komandem Jedi
       Mocą też by im niewiele zrobił. Nie porównujmy Palpa z tamtego okresu do Kuna czy innym Mistrzów Mocy. Scena jest naciągnięta do mozliwości gumy niestety...


       No i tyle. Nie można bronić rzeczy, które naprawdę są kiepskie. I nie tylko dlatego, że jak tak zrzędzę Za mną stoi lud

       LINK
       • Re: ciekawe

        Boris tBD 2007-02-17 13:57:00

        Boris tBD

        avek

        Rejestracja: 2001-09-17

        Ostatnia wizyta: 2020-04-14

        Skąd: Piaseczno

        Lord Bart napisał(a):
        - wyczyny Anakina podczas bitwy nad Naboo
        to jednak jest lekkie przegięcie; nawet zakładając teorię wybrańca () to Ani przez pewien czas leciał na autopilocie (co też jest samo w sobie genialnym pomysłem by auto kierowało cie w sam środek bitwy), więc był dosyć łatwym celem;
        Pilotowanie gwiezdnego mysliwca, a lot podem to jednak dwie różne parafie, poza tym kiedy wpada do hangaru statku Federacji to jakimś dziwnym cudem nie ma tam działek obrony wewnętrznej (via rozwałka ambasadorów Jedi na samym początku filmu), które kasują w mgnieniu oka intruza, ale są "roger-rogery", zupełnie nieprzydatne w tej sytuacji.
        Moim zdaniem jest to baaardzo naciagane.

        ________

        Po pierwsze, jakoś do Luke`a rolnika z Tatoinne się nikt nie dowala, atraktor [którego zresztą wójostwo nie miało] to nie X-wing.
        Po drugie Anakino wleciał taM Z PEWNąSZYBKOśCIą, A STATEK AMBASADORóW BYł NIERUCHOMY
        po trzecię autopilot kierował statek za innymi, a może anakin się pomyił i to R2 go kierował ?

        Han też nie wierzył w Moc, a jednaksię mylił, prawda ?

        LINK
        • Nein

         Wedge 2007-02-25 13:06:00

         Wedge

         avek

         Rejestracja: 2005-01-07

         Ostatnia wizyta: 2019-05-26

         Skąd: Wrocław/Psary

         Luke został przecież wyjaśniony już dawno Kokpit X-Winga był kopią kokpitu T-16, na którym przypomnijmy, Luke był mistrzem (zresztą specjalnie twórcy tak to zaprojektowali wychodząc ze słusznego założenia, że większość pilotów w młodości latała właśnie na T-16). Także praktycznie Luke miał za sobą dziesiątki godzin za sterami. A prowadzenie w kosmosie jest jednak znacznie łatwiejsze niż w atmosferze - nie ma tarcia, nie ma przeszkód, nie ma grawitacji. A jak ktoś w swoim T-16 wywija akrobacje w Kanionie Żebraków, to parę popisów w kosmosie jest dla niego jak bułka z nerfem.

         Po drugie działka musialy być zainstalowane na całej długości hangaru, a jak myśliwiec tkwił nieruchomo to było dość czasu, żeby usmażyć jajecznicę, a co dopiero potraktować go z działek.

         Po trzecie to, że autopilot wleciał do hangaru jest tak naciągane, że aż straszne

         I po czwarte Han się nie mylił. W Moc nie wierzył, bo nie miała z nim nic wspólnego i miał rację. Wszystkie swoje sukcesy zawdzięczał wyłącznie sobie i szczęściu... ale nie Mocy.

         LINK
         • małe sprostowanie...

          Ray Solar 2007-02-25 13:44:00

          Ray Solar

          avek

          Rejestracja: 2006-10-20

          Ostatnia wizyta: 2022-06-29

          Skąd: Sopot

          Anakin wyłączył autopilota i wleciał do hangaru, bo wpadł w rotacje po tym jak został postrzelony przez Volture Droida. Widzę tu bardziej dużego farta niż autopilota

          LINK
         • Re:

          Boris tBD 2007-02-25 16:11:00

          Boris tBD

          avek

          Rejestracja: 2001-09-17

          Ostatnia wizyta: 2020-04-14

          Skąd: Piaseczno

          Nie pamiętam abym to widzial w filmie, wyszła jakaś nowa wersja `07 DVD ANH ? Jeśli tak to tłumaczysz to tym bardziej wyjaśnienia co do Anakina są słuszne i są w filmie - są niepodważalne. lol

          Co do prowadzenia w kosmosie, to że nie ma przeszkód to utrudnienie, intuicja zawodzi, mechanika działa zgoła inaczej :/. Dajmy na to że mieszkasz teraz w domku bez grawitacji - jestem pewien że było by naprawdę ciężko!

          Mysliwiec Anakina był już poza hangarem, bo nie mów mi że generatory były w hangarze, poza tym nie wiem czy pamiętasz ale działka odpalał ten facio w goglach .

          Autopilot został już dawno odlaczony - polecam dziś seans TPM.

          To że Han nie władał Mocą nie oznacza że miał rację, owszem może z jego punktu widzenia, ale człek rozumny powinien patrzeć chyba trochę w większym zakresie ? Jak nigdy nie widziałem dajmy na to promieniowania X, to mam uważać że nie istnieje i robić z siebie debila ?

          LINK
         • Zajrzyj

          Wedge 2007-02-25 17:25:00

          Wedge

          avek

          Rejestracja: 2005-01-07

          Ostatnia wizyta: 2019-05-26

          Skąd: Wrocław/Psary

          najpierw do innych źródeł niż filmy - np. do przewodnika po statkach i okrętach. A jeśli ich "nie uznajesz", to nie tkwij w tej dyskusji, bo stoisz na z góry przegranej pozycji To, że coś nie było powiedziane w filmie nie oznacza, że nie istnieje... A jeśli uważasz inaczej to powodzenia, starczą Ci same filmy, forum Ci wszak niepotrzebne

          A co ma kosmos do intuicji?? Próżnia działa psychoaktywnie? Opowiedz mi o tym :> Poza tym zapytaj pilotów wahadłowców czy łatwiej im się prowadzi samolot czy wahadłowiec w próżni, a dowiesz się, że wahadłowiec w kosmosie prowadzi się jak rower.

          To wszystko nie zmienia faktu, że akcja Anakina jest głupawa Poza tym co za statek ma prosty otwarty korytarz prowadzący do reaktora?

          Człek zaradny patrzy przez własny przykład. Han wychowywał się w systemie edukacji negującym Moc i wykreślającym Jedi. Wyobraź sobie, że ktoś kogo spotykasz mówi Ci, że jest jasnowidzem i zgina łyżki siłą woli. Uwierzysz mu? Jeśli tak, to powodzenia, bo każdy rozumny człowiek nie robiłby z siebie debila i by nie uwierzył

          LINK
         • Nie uważam

          Boris tBD 2007-02-25 17:48:00

          Boris tBD

          avek

          Rejestracja: 2001-09-17

          Ostatnia wizyta: 2020-04-14

          Skąd: Piaseczno

          że jeśli nie ma w filmie to nie istnieje, ale tutaj jakoś ludzie [w tym Ty] nie umieceją zaczajić tego że Anakin umiał latać, był młodym ale dobrym pilotem - co zostało pokazane w filmie, a akceptują Luke`a gdzie o jego pilotażu nie ma nic - no może poza prowadzeniem Landspeedera i to jeszcze chyba więcej C-3PO nim mykał... Dla mnie w filmie nielogiczne jest że to wlaśnie Luke - który nawet nie wiedział co za lampka się świeci w kokpicie Skooła podczas ucieczki z Tatooine wypieprzył nagle ni z tąd ni zowąd DS, Hallo ???? Ah, zapomniałem zaufał Mocy, w takim razie co zrobił Anakin ? Niewiem mesa ? Lol normalnie rozbrajasz mnie taką gadkąw której brak logiki ale Twoja sprawa. Ja jesatm konsekwentny w odbiorze SW.

          Forum jest po to aby dyskutować, to swiadczy o Tobie nienajlepeij że jeśli się ztoba nie zgadzam to mamsobie już tutaj nie pisać .

          Jak dla mnie jest OK i nie widzę tam nic głupawego, aco zastatek - looknij do książek i przewodników .

          W takim razie na świecie 90% ludzi to debile bo wierząa w bóstwa i bóstewka, a jak jest z Tobą ? Ja nie wierze, więc debilem też nie jestem .

          LINK
         • Hehe

          Wedge 2007-02-25 18:07:00

          Wedge

          avek

          Rejestracja: 2005-01-07

          Ostatnia wizyta: 2019-05-26

          Skąd: Wrocław/Psary

          czyżby ktoś poczuł się dotknięty?

          Po pierwsze: Luke miał 18 lat, Anakin 9 lat. Różnica pewna, nie sądzisz? Ach tak zapomniałem, Luke miał połowę %MOCY% mniej niż ojciec, to i połowę czasu dłużej musiał czekać na swój sukces
          Dobra, a teraz poważnie. Tłumaczę Ci, że T-16 niczym się w pilotażu nie różnił od X-a, bo kokpit był kropka w kropkę, tyle że więcej guzików, ale to już mógł obsłużyć R2. I lata doświadczeń, hallo??? A Anakin sobie wsiada do myśliwca, który widzi pierwszy raz z rzędu i zamiata... Hmm...
          Kanon kanonem, ale jak to Misiek kiedyś powiedział, każdy kanon powinien ustąpić przed zdrowym rozsądkiem, który mówi, że 18-latek strzelający torpedami jest OK, a dziewięciolatek NIE.
          I kto tu jest konsekwentny? :> A do logiki polecam podręcznik

          A czy ja mówię, że masz nie pisać? Po prostu jak na dłoni masz źródło które mówi o tych samych kokpitach, to czemu je odrzucasz z miejsca?

          A czy ja pisałem o bóstwach? Nie bardzo Mówiłem o zginaniu łyżek siłą woli. Niejaka różnica, nie sądzisz?

          LINK
         • Dotknięty

          Boris tBD 2007-02-25 18:29:00

          Boris tBD

          avek

          Rejestracja: 2001-09-17

          Ostatnia wizyta: 2020-04-14

          Skąd: Piaseczno

          chyba Mocą .

          Wiesz np.: czasami ludzie w wieku 9 lat liczą rów. rózniczkowe, a czasami w wieku 18 nie wiedzą co to jest... wiek i wielkość znaczenia nie ma jak to mawiał Yoda .

          No to już wszystko jasne .

          Powiem tak: W FILMIE tego NIE ma. Powiem więcej scena z Anakinem pomogła mi zaakceptować scenę z Lukiem. Nie ma co tu dysklutować, uważam że jeśli ktoś akceptuje jedną z tych dwuch scen to powinien autoamtycznie akceptować tą drugą. Jeśli tego nie robi to dla mnie z przyczyn niepojętych. Starałem się to powyżej wyjaśnić, może nie mam do tego daru, może ktoś zrobi to lepiej . Obie sceny są taksamo mądre co bzdetne i tyle, takie logiczne `albo`.

          Dlaczego 9 latek nie może odpalić torpedy ?

          Nie odrzucam, tylko tlumacze Ci przez odrzucenie dlaczego scena z Anakinem jest cool jeśli scena z Lukiem jest Cool przez wcześniejsze zalożenie .

          A czy ja pisałem o łyżkach, mówiłem o debilach .

          LINK
         • Dobra

          Wedge 2007-02-25 18:34:00

          Wedge

          avek

          Rejestracja: 2005-01-07

          Ostatnia wizyta: 2019-05-26

          Skąd: Wrocław/Psary

          kończąc: akceptować akceptuję bo wyboru nie mam, ale mi się ona nie podoba i uważam ją za głupawą i zawsze tak będzie Wszak to nie "4400" A najbardziej denerwuje mnie fakt, że 9-latek przeżył więcej niż sekundę otoczony rojem Vulture`ów (pilotował wtedy sam), a potem bez problemu wystartował i wyleciał z eksplodującego hangaru A Twój punkt widzenia rozumiem

          A ja mam mentalność naukowca i wierzę w to, co zobaczę, zbadam i zmierzę

          LINK
         • To mnie

          Boris tBD 2007-02-25 18:40:00

          Boris tBD

          avek

          Rejestracja: 2001-09-17

          Ostatnia wizyta: 2020-04-14

          Skąd: Piaseczno

          będziesz mógł zobaczyć na CK3, ale zbadać i zmierzyć się nie dam, mimo to wierzę że będziesz wierzył że to ja .

          LINK
         • Widziałem

          Wedge 2007-02-25 18:51:00

          Wedge

          avek

          Rejestracja: 2005-01-07

          Ostatnia wizyta: 2019-05-26

          Skąd: Wrocław/Psary

          już na DF i fakt, uwierzyć było trudno, ale trzeba było jak inni potwierdzili, że też Cię widzą

          LINK
         • Czyli wszystko

          Boris tBD 2007-02-25 18:54:00

          Boris tBD

          avek

          Rejestracja: 2001-09-17

          Ostatnia wizyta: 2020-04-14

          Skąd: Piaseczno

          wnormie i pod kontrolą .

          LINK
         • jeszcze

          Lord Sidious 2007-02-26 19:18:00

          Lord Sidious

          avek

          Rejestracja: 2001-09-05

          Ostatnia wizyta: 2022-07-05

          Skąd: Wrocław

          jest kilka kwestii, które tu pominęliście.
          Przede wszystkim, już abstrahując od tego, że Anakin był wybrańcem i prowadziła go Moc (w końcu to ona go posadziła za sterami myśliwca. Słowa Qui-Gona - "Anakin, zostań tam gdzie jesteś. Zostań w kokpicie"), to trzeba cały czas patrzeć na następujące rzeczy.
          Po pierwsze pody – szczerze, widząc na to, co wyczyniał tam Anakin mniemam, że był o wiele lepszym pilotem niż 18 letni Luke. Inna sprawa, że faktycznie jak popatrzysz często na 8-10 latków, myślę, że z niejednym przegrałbyś w gry komputerowe – zręcznościowe i to z kretesem. Do tego dochodzi kwestia znajomości okrętów kosmicznych – pomnij sobie Luke’a na Sokole i Anakina przy boku Rica Oliego. No i ostatecznie sam kosmos. Szczerze nawet najbardziej wyćwiczony pilot w atmosferze będzie potrzebował treningu w kosmosie, choćby dlatego, że nie ma tam tarcia, przez to myśliwiec musi reagować. W przypadku Luke’a kompletnie tego nie widać, u Anakina widać pewne problemy, dopóki nie wleciał na pokład okrętu (przez czysty przypadek, bądź dzięki Mocy), gdzie już była i grawitacja i sztuczna atmosfera -> tarcie, a zatem on doskonale czuł się w takich warunkach, miał wyczucie sterów itp. Co do strzelania przez Sępy – cóż może to kwestia oprogramowania do eliminacji wrogów. Myśliwiec Anakina nie strzelał, i leciał dziwnie, zatem mógł być uszkodzony. Prosty algorytm optymalizacji do cięcia kosztów w czasie bitwy by go wyeliminował jako potencjalny cel. – To proste tłumaczenie, wymyślone na poczekaniu, ale nawet w EU nie widzieliśmy jak wspaniałym pilotem miał być niby Luke. Idę o zakład, że w Żebraczym Kanionie przegrałby wyścig z Anakinem (9 letnim). A skoro tak, to wracamy do punktu wyjścia, czyli pilotowania.
          Inna rzecz, że czasem warto zaufać Lucasowi, bo bardzo często nie potrafimy jego wizji dostrzec. Ja dopiero w sobotę zrozumiałem dlaczego, w ROTS kazał wyczyścić pamięć tylko C-3PO. To jest idealnie zgrane z Nową Nadzieją, mimo, że my fani dwa lata temu (w tym ja) tego nie widzieliśmy. Tak jak nie widzą niestety często spece tworzący EU .
          Inna rzecz, że sam wlot Anakina do wnętrza okrętu ma jak najbardziej mityczne znaczenie (za co dla mnie po prostu rządzi), ale to temat który poruszałem na Dagobah i na razie nie mam zbytnio czasu się nad tym dokładnie rozwodzić.

          LINK
         • To...

          Misiek 2007-02-27 10:57:00

          Misiek

          avek

          Rejestracja: 2003-01-12

          Ostatnia wizyta: 2022-05-16

          Skąd: Wrocław

          ...dlaczego tylko C-3PO? Bo mam jakąś tam pokładową teorię, ale pewnie pomijam coś istotnego (bo tego zgrania jakoś nie widzę, nie mówiąc już o logice takiego polecenia w ustach Baila Organy...).

          LINK
         • A

          Darth Doomsday 2007-02-27 11:20:00

          Darth Doomsday

          avek

          Rejestracja: 2007-02-01

          Ostatnia wizyta: 2013-06-28

          Skąd: Augustów

          licho tam wie. Może Mroczne Gniazdo i hologramy Padme, Anakina i Obi-Wana z RotS??

          LINK
      • Lordzie...

       Gunfan 2007-02-25 13:25:00

       Gunfan

       avek

       Rejestracja: 2003-11-27

       Ostatnia wizyta: 2022-04-01

       Skąd: Bielsko-Biała

       ...ja nie mówię, że rzeczy przeze mnie wymienione nie dają się wytłumaczyć; nie mówię też, zauważ, o kanoniczności/niekanoniczności tych wątków. To są moje subiektywne spostrzeżenia, ja wiem, że miały w kanonie miejsce, nie neguję tego... Po prostu mnie osobiście nie pasują, bo są naciągane, źle zrobione, lub też pokazują niekonsekwencję Lucasa jako twórcy (IMO). Mam, nazwijmy to, swoją własną wizję Sagi, co zresztą jest typowe w naszym fandomie, i jeśli coś do niej nie przystaje, to się na to krzywię. I tyle.

       I ja doskonale wiem, że wymienione elementy dają się wytłumaczyć w mniej lub bardziej sensowny sposób (tobie akurat wyszło dość ładnie), tyle, że... jeśli w ogóle do czegoś trzeba wymyślać wytłumaczenie (nieraz naciągane), to coś z tym jest nie tak (IMO). I tu zgodzę się z Bartem: nie ma sensu bronić na siłę czegoś, co jest kiepskie, trzeba to nazwać po imieniu. Nikt nie stanie się przez to gorszym fanem

       Co do konkretów:
       - czas szkolenia Luke`a
       drażni mnie niekonsekwencja Lucasa, który najwyraźniej zmieniał koncepcję co do wieku, od którego można szkolić Jedi. Anakina przyjęli ledwo-ledwo, i bardzo niechętnie, jak miał aż (!) dziewięć lat. Luke miał ponad dwadzieścia... Oczywiście Yoda z Kenobim nie mieli wyjścia, musieli brać co było, ale moim zdaniem Luke, jako niedoszkolony padawan, miałby sporą szansę przejść na CSM przy pierwszej okazji - bo nie był szkolony od dziecka, nie miał dyscypliny, nie znał niebezpieczeństwa.
       - wyczyny Anakina nad Naboo
       No wybacz Lordzie, ale tego nie łykam i nie łyknę Tłumaczenie tego Mocą oraz faktem, że Anakin był niby wybrańcem, to coś czego nie kupuję kompletnie... Tzn. to co się tam zdarzyło jest możliwe, ale wręcz nieziemsko naciągane. Dla mnie to najgorszy motyw z TPM, chyba wolę najgłupsze akcje Jar-Jara.
       - śmierć Colemana
       No ja po prostu do dziś nie godzę się z faktem, że członek Rady Jedi, a więc istota świadoma swych możliwości i ograniczeń, doskonale wyszkolona i zespolona z Mocą (fakt, że Trebor był głównie dyplomatą nie ma tu nic do rzeczy) dała się zabić z blastera, kiedy atak był przeprowadzony z przodu, bez zaskoczenia (bo pierwszy strzał Trebor odbił). No bez jaj, panie i panowie. Owszem, teoria o słabnącej więzi Zakonu z Mocą ładnie to tłumaczy, ale... dla mnie to przegięcie.
       - przejście A. na CSM
       No toteż właśnie o to mi chodzi, że jest to spłycone, za szybko i za łatwo się odbywa... I jest po prostu nieziemsko naciągane. I źle zagrane dodatkowo. Spartolona robota. Ale powtarzam, nie neguję kanoniczności tego wydarzenia - ja po prostu krytykuję sposób zrobienia tego.
       - pojedynek Palpiego z chłopakami Mace`a
       Co do koncepcji całości, to nie będę się spierał, bo to kwestia gustu i niczego więcej - ja na przykład zawsze byłem fanem użycia przez Palpatine`a miecza. Ale nie w tym rzecz, tylko znowu w tym, jak to zostało zrobione. Spartolone technicznie, bo montaż tej sceny jest beznadziejny, to raz. W dodatku bardzo wyraźnie widać całe udawanie aktorów, którzy ruszają się jak muchy w smole, to dwa. Spartolone koncepcyjnie, bo rycerze mieli masę czasu na reakcję, a polegli jak kompletne cioty, to trzy. I w zasadzie to wystarczy, zwłaszcza, że ja, i nie tylko ja, już o tym nieraz pisałem tu i ówdzie.

       Ale, Lordzie: jeśli mamy odmienne koncepcje pewnych rzeczy w Sadze, to i tak jeden drugiego nie przekona Powyższe punkty spisałem dla formalności, natomiast wątpię, czy do czegoś dojdziemy

       LINK
       • Re:

        Boris tBD 2007-02-25 16:21:00

        Boris tBD

        avek

        Rejestracja: 2001-09-17

        Ostatnia wizyta: 2020-04-14

        Skąd: Piaseczno

        -- wyczyny Anakina nad Naboo
        No wybacz Lordzie, ale tego nie łykam i nie łyknę Tłumaczenie tego Mocą oraz faktem, że Anakin był niby wybrańcem, to coś czego nie kupuję kompletnie... Tzn. to co się tam zdarzyło jest możliwe, ale wręcz nieziemsko naciągane. Dla mnie to najgorszy motyw z TPM, chyba wolę najgłupsze akcje Jar-Jara.


        Wiesz to jest na zasadzie strzał jeden na milion . A jeśli bedziesz tak nato patrzył jak patrzysz to racer jest naciągany, poczecie Anakina jest naciągane, i całe SW jest też naciagane.

        Mnie bardziej rarzą błędy które wynikają z niekonsekwencji jak np.: gdy w ANH Obi mówi że przestał używać tego imnienia zanim Luke się urodził, a w ROTSie jest na opak...

        LINK
     • To może

      Boris tBD 2007-02-17 14:00:00

      Boris tBD

      avek

      Rejestracja: 2001-09-17

      Ostatnia wizyta: 2020-04-14

      Skąd: Piaseczno

      chłopie jużnapiszże całe SW jest niekanoniczn, co ? A rękojeść mieczaYody jest kanoniczna - jakaś taka dziwnie krótka jest ? Taka jakby nie pasująca do klimatu, nie kanoniczna po prostu!

      LINK
      • Heh.

       Gunfan 2007-02-25 12:47:00

       Gunfan

       avek

       Rejestracja: 2003-11-27

       Ostatnia wizyta: 2022-04-01

       Skąd: Bielsko-Biała

       JOR, nie fikaj. Pisałęm o rzeczach, które mi nie pasują w SW, które uważam za nielogieczne bądź głupawe (albo po prostu źle zrobione). To moje subiektywne zdanie i mam do niego prawo... Poza tym nawet taki ortodoks nie łyka w Sadze wszystkiego jak leci - dobrze pamiętam co myślisz o początku ROTSa, albo co pisałeś o siłach zbrojnych Palpiego:

       To się i tak nie trzyma logiki bo przecierz Palpi mógł dalej produkować droidy i klony. pozatym napierwy wywalił droidy, potem klony, a potem go Vader załatwił... lol. Dla mniecały ten wątek sił zbrojnych jest mocno naciągany !

       Więc o co biega?

       LINK
       • Powiem Ci tak

        Boris tBD 2007-02-25 16:00:00

        Boris tBD

        avek

        Rejestracja: 2001-09-17

        Ostatnia wizyta: 2020-04-14

        Skąd: Piaseczno

        logika, a intuicja to 2 różne sprawy i nie myl tego, ok, obiecaj mi .

        Poza tym zapominasz że jestem Skrajnym Ortodoksem, a to pociąga za sobą pewne spojrzenie szersze - poprzez zawężenie sowich sympatii w SW!

        Mam nadzieję że rozumiesz co mam na myśli ?

        LINK
 • A tutaj coś z serwisu Gry-Online:

  Włóczykij 2007-02-13 21:10:00

  Włóczykij

  avek

  Rejestracja: 2006-02-18

  Ostatnia wizyta: 2019-12-08

  Skąd: Las, trzecia gawra na lewo od starego dębu

  -http://www.gryonline.pl/S013.asp?ID=31446
  Prawdę mówiąc sceptycznie do tego podchodzę...

  LINK
 • Właśnie

  Grand Admiral Thrawn 2007-02-14 21:48:00

  Grand Admiral Thrawn

  avek

  Rejestracja: 2003-02-17

  Ostatnia wizyta: 2012-03-08

  Skąd: Warszawa

  pojawiła się oficjalna strona:
  http://www.lucasarts.com/games/theforceunleashed/

  Zawiera m.in. kilka grafik koncepcyjnych.

  LINK
 • Hymmm

  Malak The Sith Lord 2007-02-14 22:00:00

  Malak The Sith Lord

  avek

  Rejestracja: 2005-12-30

  Ostatnia wizyta: 2010-11-16

  Skąd: Wrocław

  Figurki - to nie interesuje mnie w żadnym stopniu, no może oprócz figurki Boby, Maula i popiersia Dartha Malaka (ktoś wie ile ma kosztować?).
  Gra - dość ciekawa propozycja, ale czekam na efekty, na wykonanie. Grafiki koncepcyjne, fabuła, oczywiście, są bardzo ważne elementy, ale żeby nabrać chęci lub nie chęci do tego tytułu muszę, poprostu, w tą grę zagrać...
  Aż mnie korci, żeby kupić PS 3...

  LINK
 • z oficjalnej

  Lord Sidious 2007-02-14 23:28:00

  Lord Sidious

  avek

  Rejestracja: 2001-09-05

  Ostatnia wizyta: 2022-07-05

  Skąd: Wrocław

  jest już news na oficjalnej..

  http://www.starwars.com/gaming/videogames/news/news20070214.html

  ale najbardziej podoba mi sie ten fragment:

  Working with its sister company Lucas Licensing, LucasArts is preparing an unprecedented promotional effort around the launch of Star Wars: The Force Unleashed, encompassing a full line of toys and game-based action figures from Hasbro, as well as a full publishing program from Dark Horse, Del Rey and Palace Press.

  A niedawno zapytałem Sue na forum czy będzie związana z tym ksiażka, wyglada na to, że tak .

  LINK
 • Ech

  Włóczykij 2007-02-15 13:24:00

  Włóczykij

  avek

  Rejestracja: 2006-02-18

  Ostatnia wizyta: 2019-12-08

  Skąd: Las, trzecia gawra na lewo od starego dębu

  gdyby to było na pecety... Bo trailer super jest

  LINK
 • Ta...

  star_duck 2007-02-15 20:36:00

  star_duck

  avek

  Rejestracja: 2006-05-28

  Ostatnia wizyta: 2015-12-18

  Skąd:

  ...przydałby się już jakiś news nie-forumowy. Osobiście mam nadzieję, żeby na kieszonkowce ta gra była choć w jednej czwartej tak dziarska jak na np. Xbox`a 360. Marzenia...

  LINK
 • Nic nie widzę

  Sebastiannie 2007-02-16 00:50:00

  Sebastiannie

  avek

  Rejestracja: 2002-12-28

  Ostatnia wizyta: 2008-09-20

  Skąd: Pabianice

  Skoro nie można zagrać, to najlepiej udawać, że tego nie ma . Szkoda, bo choćby ze względu na efekty zapowiadają się świetne wrażenia, ale po co się denerwować... Z drugiej strony, ciekawe czy producenci w jeszcze większym stopniu nie zaczną porzucać PCów. Nie żeby mi przez to wypadły włosy, bo gram bardzo mało, jednak nie lubię, jak zamyka mi się drzwi przed nosem. Nawet jeżeli nie mam zamiaru przez te drzwi przechodzić...

  LINK
 • !!!

  Robson 2007-02-23 10:07:00

  Robson

  avek

  Rejestracja: 2007-01-17

  Ostatnia wizyta: 2010-12-05

  Skąd: Inowrocław

  Jak ta gra będzie wyglądała jak na zwiastunie, to...
  I żeby wyszła na PC, bo w zapowiedzi były tylko konsole!!!

  LINK
 • Nooo....

  Otas 2007-02-23 10:42:00

  Otas

  avek

  Rejestracja: 2003-11-05

  Ostatnia wizyta: 2020-05-01

  Skąd: Best'veena /k. Bi-Bi

  zapowiedzi zapowiedziami.. .zawsze są szumne i przesadzone ... ale potencjał tej pozycji jest spory. Jeśli go dobrze wykorzystajato moze być hicior A co do platform.. to ja tam sie nie martwie bo na czymś napewno zagram

  LINK
 • Petycja

  Lady Morte 2007-02-23 19:09:00

  Lady Morte

  avek

  Rejestracja: 2006-04-03

  Ostatnia wizyta: 2014-08-31

  Skąd: Złotniki

  Pewnie większość z Was już to widziała w newsach, ale chyba nie zaszkodzi tu też coś wspomnieć...
  No więc tutaj:
  http://www.petitiononline.com/g5d4iu5f/petition.html
  można się podpisac pod petycją do LucasArtu w sprawie wydania SW:FU na PC. Ja wiem, że to nic pewnego i że petycja może nie odnieść skutku, ale chyba nie zaszkodzi, jak się podpiszemy? Ja już się wpisałam i nalegam, coby reszta poszła w moje ślady Bo gra jest wydawana z okazji trzydziestki SW i troszku głupio, że cała zabawa ominie userów PC-tów, co nie?

  LINK
 • ..

  michalpypek 2007-02-27 21:36:00

  michalpypek

  avek

  Rejestracja: 2007-02-14

  Ostatnia wizyta: 2007-04-18

  Skąd:

  Co z tego że pady w konsolach mają czujniki ruchu i dual schocka. Myszka, ani klawiatura może nie ma wibratora albo czegoś takiego ale w strzelanki sie lepiej gra ! Co z tego że xbox360 i ps3 tak szybko sie nagrzewają że można na nich usmażyc jajka ( słyszałem o tym w tv). Czy komputery musza: mieć wibratory w klawiaturach i myszkach, czujniki ruchu w głośnikach, nagrzewać się do temperatury jądra Ziemii żeby wyszła na nie jedna gra z serii SW ? W końcu komputer w penym sensie jest nextgenowy o co chodzi z tą literą "S" koło przycisku "spoiler"

  LINK
 • a ja

  Lewy 2007-03-07 20:10:00

  Lewy

  avek

  Rejestracja: 2006-06-04

  Ostatnia wizyta: 2009-01-04

  Skąd: Gdańsk

  Głównie z powodu Force Unleashed na święta i zrazem urodziny zażyczyłem sobie PS3 i FU oczywiście

  LINK
 • Nowe wieści

  Lorn 2007-03-21 20:00:00

  Lorn

  avek

  Rejestracja: 2005-01-16

  Ostatnia wizyta: 2022-07-05

  Skąd: Sosnowiec / Kraków

  No więc jak mówią twórcy "nieformalny spadkobierca Jedi Knight" zostanie wydany już w listopadzie na obie next-genowe konsole... i ostatecznie TYLKO na nie, gra nie będzie o Vaderze a o jego "tajemniczym uczniu" i skupi się na tępieniu rozsianych Jedi. Możliwe ma być "całkowite niszczenie scenerii"- cokolwiek by to nie znaczło.
  Jak dla mnie to kolejny dobry powód na inwestycję w konsolę- i raczej będzie to X360

  LINK
  • Re: Nowe wieści

   Lord Bart 2007-03-21 20:18:00

   Lord Bart

   avek

   Rejestracja: 2004-01-20

   Ostatnia wizyta: 2021-09-13

   Skąd: Warszawa

   Lorn napisał(a):
   Jak dla mnie to kolejny dobry powód na inwestycję w konsolę- i raczej będzie to X360
   ________

   Jak dla mnie to kolejny dowód na to, że tego typu marketing nie sprawdzi się przynajmniej w Europie. A USA i Japonia... kogo to obchodzi??

   LINK
  • Re:

   Gunfan 2007-03-21 20:29:00

   Gunfan

   avek

   Rejestracja: 2003-11-27

   Ostatnia wizyta: 2022-04-01

   Skąd: Bielsko-Biała

   Lorn napisał:
   jak mówią twórcy "nieformalny spadkobierca Jedi Knight"

   Bez jaj. Jeśli w tę stronę ma iść JK (również platformowo), to niech mnie Lucasarts pocałuje w dupę... FU może być fajną gierką, ale zastępować nią serię tak zasłużoną jak JK? Get the fuck out.

   Jak dla mnie to kolejny dobry powód na inwestycję w konsolę- i raczej będzie to X360

   Zdrajca. Lincz! Bana mu dać!

   LINK
   • Re: Re:

    Lord Sidious 2007-03-21 21:34:00

    Lord Sidious

    avek

    Rejestracja: 2001-09-05

    Ostatnia wizyta: 2022-07-05

    Skąd: Wrocław

    Gunfan napisał):
    Jak dla mnie to kolejny dobry powód na inwestycję w konsolę- i raczej będzie to X360
    Zdrajca. Lincz! Bana mu dać!
    ________

    Szczerze to nie gorączkowałbym się z tym tak bardzo, lepiej X360 niż PlayStation czy inne konsole. Bo przecież Xbox działa na Windowsie, a raczej jego specjalnej wersji. Jak Microsoft zdominuje rynek już totalnie, to by dobić konkurencje zrobi przejściówkę PC - Xbox . To, że jedno nie działa z drugim to raczej kwestia obecnej strategii marketingowej, która ma wypromować Xboxa, a to jeszcze potrwa parę lat.

    LINK
    • Re: Re: Re:

     Lord Bart 2007-03-21 21:40:00

     Lord Bart

     avek

     Rejestracja: 2004-01-20

     Ostatnia wizyta: 2021-09-13

     Skąd: Warszawa

     Lord Sidious napisał(a):
     Jak Microsoft zdominuje rynek już totalnie, to by dobić konkurencje zrobi przejściówkę PC - Xbox . .
     ________

     Taki adapter tak?? Jak wyjeżdżasz poza Europę?? Bardzo zabawna idea

     LINK
   • Ale

    Lorn 2007-03-22 07:07:00

    Lorn

    avek

    Rejestracja: 2005-01-16

    Ostatnia wizyta: 2022-07-05

    Skąd: Sosnowiec / Kraków

    się dowaliliście do tej konsolki nie mówie że pozbędę się kompa ale policzyłem i doszedłem do wniosku że bardziej mi się opłaca raz kupić BOXa niż teraz wymieniać kompa i potem znowu ładować kasę w upgrade.
    A jak już gierka wyjdzie to zrobimy jej u mnie masowe betatesty%

    LINK
 • hmmm...

  Rei`kynn 2007-04-29 14:56:00

  Rei`kynn

  avek

  Rejestracja: 2007-04-28

  Ostatnia wizyta: 2007-05-07

  Skąd: Ustron

  ale dylematem jest czy gra sie po Jasnej Stronie czy po Ciemnej. Niby po Ciemnej, bo uczeń Vadera, ale też po Jasnej, bo zdrajca.

  LINK
 • Dopiero dziś

  Otas 2007-05-28 07:24:00

  Otas

  avek

  Rejestracja: 2003-11-05

  Ostatnia wizyta: 2020-05-01

  Skąd: Best'veena /k. Bi-Bi

  zauważyłem że na Youtube jest pełno różnych filmików z FU ... najlepsze są demka technologiczne

  LINK
  • ...

   Tremayne 2007-05-28 15:38:00

   Tremayne

   avek

   Rejestracja: 2003-02-15

   Ostatnia wizyta: 2022-07-03

   Skąd: Katowice

   Jest dostępny pierwszy Webdoc na temat tego... Większość bohatera i historii ustalano razem z Lucasem.

   I cytuje: "Bohater gry ma być prawdziwym superbohaterem, na miare Super Mana"

   ...to Kyle Katarn już tak nie robił...? Coś mam poważne obawy o tą grę :/

   LINK
 • ...

  TheMichal 2007-07-13 10:02:00

  TheMichal

  avek

  Rejestracja: 2004-05-12

  Ostatnia wizyta: 2019-12-09

  Skąd: Warszawa

  -http://www.gametrailers.com/player/21861.html

  !

  LINK
  • No no no...

   Otas 2007-07-13 11:12:00

   Otas

   avek

   Rejestracja: 2003-11-05

   Ostatnia wizyta: 2020-05-01

   Skąd: Best'veena /k. Bi-Bi

   co prawda w pracy bez dźwięku musze oglądać ale to co widać zapowiada się zajebiście

   LINK
   • ...

    TheMichal 2007-07-13 11:25:00

    TheMichal

    avek

    Rejestracja: 2004-05-12

    Ostatnia wizyta: 2019-12-09

    Skąd: Warszawa

    drugi raz obejrzałem sobie i jedyne co mi się w nim nie podoba to powiew kreskówkowych CW - też jeden człowiek może Mocą przenosić krążowniki, Jedi wytwarzający falę uderzeniową gdy zbliża się do wroga itp. Ale poziomy są oszałamiające - szczególnie Bespin...

    LINK
    • Hmm...

     Otas 2007-07-13 12:26:00

     Otas

     avek

     Rejestracja: 2003-11-05

     Ostatnia wizyta: 2020-05-01

     Skąd: Best'veena /k. Bi-Bi

     jak powiedział Yoda "Size matters not" ... wiec co do krążownika to można by to uznać ... natomiast co do fali uderzeniowej to hmm... jeśli mine pamięć nie myli mieliśmy już cos podobnego w Kotorze... to taki "dookólny Force Push"

     Mi jedynie jakość filmiku sie nie do końca podoba ...to znaczy normalnie jest ok... ale przy wszelkich efektach użycia Mocy następuję obniżenie jakości, robią sie ząbki (tak jakby AA sie wyłączyło) i pixelki jakby były wieksze :/... zwłaszcza widać to na pauzie.

     LINK
  • zawsze wiedziałem

   Lord Bart 2007-07-13 11:53:00

   Lord Bart

   avek

   Rejestracja: 2004-01-20

   Ostatnia wizyta: 2021-09-13

   Skąd: Warszawa

   że DS daje kopa
   Filmik fajny, dynamiczny. Widać że otwiera się nowa karta w historii grafiki i możliwości wiernego oddania tego co można zrobić z ciałem. Zrobić mając dodatkowo Moc. Oczywiście osobną sprawą jes to, że takich Mocy za czasów Republiki i Imperium nie miał praktycznie nikt. A i za czasów Kuna była tylko garstka, która umiała tak wymiatać. Jesli jednak pominiemy wątek realizmu-w-uniwersum-sw to może być to całkiem miła rozwałka.
   A że tylko na konsole?? Może do springa 2008 będzie mnie stać na x-boxa. Chociaż wątpię czy będę miał chęci...

   LINK
  • hmm

   the chosen one 2007-07-13 14:00:00

   the chosen one

   avek

   Rejestracja: 2005-01-27

   Ostatnia wizyta: 2013-10-04

   Skąd: Kraków

   świetne, trzeba zacząć zbierać na xboxa

   LINK
 • Jak dla mnie

  Boris tBD 2007-07-14 00:00:00

  Boris tBD

  avek

  Rejestracja: 2001-09-17

  Ostatnia wizyta: 2020-04-14

  Skąd: Piaseczno

  odgrzewane kotlety w nowej panierce - JK4000 tylko teraz na konsole, można ale po co ? Dla koneserów i fanów .

  LINK
 • Force Unleashed

  Halcyon 2007-07-17 21:21:00

  Halcyon

  avek

  Rejestracja: 2004-09-07

  Ostatnia wizyta: 2022-07-03

  Skąd: Police

  Widziałem prezentację na CE oraz kilka słów na temat całej gry. Ogólnie rzecz biorąc gra ma być zgodna z filmami, aczkolwiek rzucanie SD średnio do tych filmów będzie pasować poza tym mimo zapewnień, że tak gra ma (tj. postacie) w sobie coś głębszego, wygląda mi to na zwykłą mordowankę. Szczególnie, że zadbali o tryb multiplayer, aby koledzy mogli się nawalać nawzajem ;]
  Ogólnie rzecz biorąc gdyby to było na kompa to może bym się skusił, bo to w końcu SW, ale skoro będzie na Xboxa to sobie to po prostu bez żalu podaruje.

  LINK
 • The force unleashed Trailer

  DarthMaul3600 2007-08-17 00:37:00

  DarthMaul3600

  avek

  Rejestracja: 2007-08-14

  Ostatnia wizyta: 2008-09-28

  Skąd: Knurów

  Polecam sprawdzić trailer bo gra zapowiada sie znakomicie....tylko troche przesadzili z tym powaleniem imperial destroyera....

  http://www.lucasarts.com/games/theforceunleashed/#

  LINK
 • .

  StarMause 2007-08-20 00:19:00

  StarMause

  avek

  Rejestracja: 2007-08-09

  Ostatnia wizyta: 2008-07-19

  Skąd:

  szkoda ze nie wyjdzie na kompa

  LINK
 • SW:FU na PC ???...

  Otas 2007-08-20 07:01:00

  Otas

  avek

  Rejestracja: 2003-11-05

  Ostatnia wizyta: 2020-05-01

  Skąd: Best'veena /k. Bi-Bi

  na brytyjskim Amazonie można już składać pre-ordery na wersje PC!!!
  http://www.amazon.co.uk/Star-Wars-Force-Unleashed-PC/dp/B000NT752O

  ehh... niestety na 100% to zwykly błąd jakie czasem się zdażaja :/

  LINK
 • znaczy

  Shedao Shai 2007-08-20 09:23:00

  Shedao Shai

  avek

  Rejestracja: 2003-02-18

  Ostatnia wizyta: 2022-07-05

  Skąd: Wodzisław Śl. / Wrocław

  że co? Że tego nie będzie na PC? TO ktoś poza Tremciem i The Michalem bedize gral?

  LINK
 • Ej ludzie

  Horus 2007-08-20 10:21:00

  Horus

  avek

  Rejestracja: 2006-04-15

  Ostatnia wizyta: 2021-04-25

  Skąd: Zabrze

  Jak się czyta nazwę tej gry , bo łamię sobie głowe od ostatniego podcastu i nie mogę sobie przypomnieć

  LINK
 • :)

  DARTH VADER 2007-08-20 10:25:00

  DARTH VADER

  avek

  Rejestracja: 2002-07-02

  Ostatnia wizyta: 2021-04-25

  Skąd: Gdańsk

  "FORS ANLISZT" =D

  LINK
 • widzę że

  cwany-lis 2007-08-29 13:44:00

  cwany-lis

  avek

  Rejestracja: 2003-07-31

  Ostatnia wizyta: 2022-07-06

  Skąd: Sopot

  na bastionie aż się roi od zatwardziałych pecetowców ^^ ja zagram na pewno i w wersję na ps2 [jeżeli się ukaże bo była zapowiedziana] i w tą na x boxa 360 [bo chyba go kupię prędzej czy później chociaż "rings of death" napawają zgrozą ]- ale głowa do góry, za 10 lat bedziecie mieli emulator i rom tej gry :]

  LINK
 • Właśnie

  cwany-lis 2007-08-29 16:58:00

  cwany-lis

  avek

  Rejestracja: 2003-07-31

  Ostatnia wizyta: 2022-07-06

  Skąd: Sopot

  nie tak do końca jest to prawdą bo pewne gatunki gier lepiej sprzedają się teoretycznie na konsoli która promuje przystępną, łatwą i przyjemną rozrywkę. Też nie chcę dorzucać oliwy do ognia ale faktem jest, że wyniki sprzedaży gier "przygodowych" które powstają na wszystkie platformy pokazują jak mały jest popyt na wersje pecetowe np. scarface, harry potter itp.

  LINK
  • ...

   Lord Bart 2007-08-29 19:43:00

   Lord Bart

   avek

   Rejestracja: 2004-01-20

   Ostatnia wizyta: 2021-09-13

   Skąd: Warszawa

   1. drzewka
   2. może HP nie jest popularny na PCta bo komputerowcy mają ciut większe wymagania niż ogłupiała dzieciarnia Japonii i próbujący im dorównać motłoch z USA. Bo tak naprawdę czy ktoś chce czy nie jest to konflikt Europy vs. USA+Jap.

   LINK
   • łiii tam

    cwany-lis 2007-08-30 13:44:00

    cwany-lis

    avek

    Rejestracja: 2003-07-31

    Ostatnia wizyta: 2022-07-06

    Skąd: Sopot

    Czarodziej Harry to tylko jeden przykład z wielu, nie robiłbym z tego konfliktu globalnego na tle intelektualnym co kto lubi, "nasze" gwiezdne wojny też nie są szczytem pomysłowości i dojrzałości c`nie ?

    I nie jest tak że UE vs USA/KKW, prędzej już Polska/Europa wschodnia [gdzie konsole są nadal burżujską zachcianką dla dzianych cwaniaków] vs bogatsze kraje starego kontynentu.

    LINK
   • Aleś dowalił :P

    Otas 2007-08-31 10:01:00

    Otas

    avek

    Rejestracja: 2003-11-05

    Ostatnia wizyta: 2020-05-01

    Skąd: Best'veena /k. Bi-Bi

    no na PC są całe TONY crapów i shitów!!!... wydawanie gier na konsole jest bardzo ograniczone!... sama gra musi przejść kilka poziomów akceptacji pzez producenta konsoli i dopiero jest wydawana .. natomiast na PC ... każdy może sobie napisać i wydac gre ... dlatego całe regały zajmóją SYFY!

    LINK
 • jest pewna

  cwany-lis 2007-08-31 19:46:00

  cwany-lis

  avek

  Rejestracja: 2003-07-31

  Ostatnia wizyta: 2022-07-06

  Skąd: Sopot

  grupa docelowa tzn. casual gamer która łyka wszystko co jest :

  1. tanie - np. te maluch racery z hipermarketu po 9.99
  2. dobrze rozreklamowane z dobra licencją

  Swego czasu w neo+ był artykuł o crapach - co ciekawe takie gry przynoszą zyski i ich tworzenie jest opłacalne bo główną baze kupujących stanowią ludzie którzy chcą pograć po prostu w byle co i byle jak.

  LINK
 • Na TGS

  Otas 2007-09-24 07:32:00

  Otas

  avek

  Rejestracja: 2003-11-05

  Ostatnia wizyta: 2020-05-01

  Skąd: Best'veena /k. Bi-Bi

  Lucasarts potwierdziło że w wersjii gry na Wii bedzie można używać Wiimota jako miecza swietlnego

  LINK
 • 3mam kciuki

  cwany-lis 2007-09-25 19:42:00

  cwany-lis

  avek

  Rejestracja: 2003-07-31

  Ostatnia wizyta: 2022-07-06

  Skąd: Sopot

  za wersję na ps2 - ja będzie miała przynajmniej notę 7/10 to biore z miejsca

  LINK
  • ...

   TheMichal 2007-09-25 19:45:00

   TheMichal

   avek

   Rejestracja: 2004-05-12

   Ostatnia wizyta: 2019-12-09

   Skąd: Warszawa

   ciekaw jestem jak będzie wyglądał gameplay. Bo tej super zaawansowanej fizyki PS2 raczej nie uciągnie. Albo zrobią tak jak EA Games z NFSami - ograniczyli ilość samochodów w wyścigu i usunęli ruch uliczny. Tutaj może mniejsza ilość przeciwników, albo zmniejszone ich AI.

   LINK
 • Playstation 2

  cwany-lis 2007-09-26 13:35:00

  cwany-lis

  avek

  Rejestracja: 2003-07-31

  Ostatnia wizyta: 2022-07-06

  Skąd: Sopot

  wystarczy havok 2.0 i efekt gumowej lalki XD tektsury, widoczność i animacja też dostanie srogie baty bo gra jest robiona chyba na innym silniku graficznym. Mnie najbardziej ciekawi fakt, iż gra na ps2 ma miec inny scenariusz i traktować o innych sprawach niż projekt na nextgeny - tak przynajmniej było napisane w pierwszych newsach ...

  LINK
 • Star Wars: The Firce Unleashed

  Pajter94 2007-10-02 10:32:00

  Pajter94

  avek

  Rejestracja: 2006-04-16

  Ostatnia wizyta: 2007-10-30

  Skąd:

  Może zbyt wcześnie wyskoczyłęm z tym pytaniem, ale... na trailerach jest pokazane jak uczeń Vadera walczy z Imperialnymi... To jest niemoralne. Czyżby Vader kazał niszczyć sowich żołnierzy? Rozumiem rebeliantów, ale szturmowników?

  LINK
 • Ciekawostka

  Bakuś 2007-11-07 16:52:00

  Bakuś

  avek

  Rejestracja: 2006-06-26

  Ostatnia wizyta: 2022-06-28

  Skąd: Kazimierz Biskupi

  Na Amazonie ukazała się pewna rzecz

  http://www.darkhorse.com/reviews/previews.php?theid=14-932&p=1

  LINK
 • Nadzieja prysła :P

  Moof 2007-12-24 22:50:00

  Moof

  avek

  Rejestracja: 2003-12-25

  Ostatnia wizyta: 2021-10-04

  Skąd: Otwock

  Niestety pojawiła się oficjalna informacja, że gry na PC nie zobaczymy. Niby żadna to nowina, ale jednak nadzieję miałem

  http://gry.onet.pl/1662613,,Star_Wars_The_Force_Unleashed_tylko_na_konsole,wiadomosc.html

  LINK
 • Nadzieja prysła :P

  Moof 2007-12-24 22:50:00

  Moof

  avek

  Rejestracja: 2003-12-25

  Ostatnia wizyta: 2021-10-04

  Skąd: Otwock

  Niestety pojawiła się oficjalna informacja, że gry na PC nie zobaczymy. Niby żadna to nowina, ale jednak nadzieję miałem

  http://gry.onet.pl/1662613,,Star_Wars_The_Force_Unleashed_tylko_na_konsole,wiadomosc.html

  LINK
 • <-.<-

  Karaś 2008-01-02 20:05:00

  Karaś

  avek

  Rejestracja: 2007-01-24

  Ostatnia wizyta: 2022-07-05

  Skąd: София

  Może sie da zemulowac na PC, ni wim, wim tylko ze robili podobne rzeczy..  A co o gierki: kiedyś w jakimś newsie napisalem ze on sciaga ISD z orbity. I skasował "ktoś" ten komentarz. Teraz mam potwierdzenie

  http://pl.youtube.com/watch?v=RkBiYpD3SDc

  LINK
  • .

   Asturas 2008-01-02 20:17:00

   Asturas

   avek

   Rejestracja: 2004-06-21

   Ostatnia wizyta: 2021-09-24

   Skąd: Rovaniemi

   zemulowac nie da rady.

   I może dobrze, bo to jakas bzdura jest. Komiks przeczytam, książkę też, ale do gry nie podchodze. Od dawna wiadomo, że ISD nie może lataćw atmosferze, najwiekszy latający w atmosferze niszczyciel to Victory. No i tajny UCZEŃ sciągający go z orbity. Tja... a ja jestem Jed. :/

   LINK
 • Garść nowych filmików

  Gunfan 2008-02-20 19:30:00

  Gunfan

  avek

  Rejestracja: 2003-11-27

  Ostatnia wizyta: 2022-04-01

  Skąd: Bielsko-Biała

  W zasadzie sprzed paru tygodni już, ale jak widzę nikt nadal nie zapodał linków, więc równie dobrze ja mogę.

  Nowy trailer:
  http://www.gametrailers.com/player/30049.html

  Trzyczęściowy wywiad z Hadenem Blackmanem:
  1)-> http://www.gametrailers.com/player/30123.html
  2)-> http://www.gametrailers.com/player/30125.html
  3)-> http://www.gametrailers.com/player/30132.html

  Niby fajnie, ale jak tak patrzę na te ujęcia z gry... Monotonne są. Na prawie wszystkich dzieje się to samo, tzn. główny bohater macha biednymi trooperami za pomocą Mocy. Wygląda jak pokaz silnika fizycznego i nic więcej... Takie coś było dobre rok temu, ale teraz może by tak trochę fabuły pokazać, co? Jakieś dialogi, więcej lokacji? Jakąś głębię? Bo póki co to jest czysta napierdalanka i to wszystko.

  Oczywiście ktoś może powiedzieć, że czepiam się i wynajduję minusy, bo i tak se w to nie pogram. No możliwe

  A wywiad z Hadenem może być, ale kilka rzeczy mi nie leży, np. ponoć dużą rolę w grze odegra Leia... Dlaczego SW wciąż cierpi na syndrom zamykania się ciągle w tych samych postaciach i tych samych lokacjach? Po cholerę tu Leia? Może jeszcze urządzą jej drugie (bo pierwsze miała w Dark Lordzie) spotkanie z nieświadomym tatusiem?

  LINK
  • ...

   TheMichal 2008-02-20 19:54:00

   TheMichal

   avek

   Rejestracja: 2004-05-12

   Ostatnia wizyta: 2019-12-09

   Skąd: Warszawa

   trochę za bardzo chwalą ten ultra nowoczesny system fizyczny, nie da się ukryć. Tak jakby cała gra polegała na podziwianiu jak szutrmowcy tańczą w powietrzu. Chociaż dla mnie i tak pozycja obowiązkowa. W każdą grę SW gram, jakakolwiek by ona nie była, ale zawsze lepiej, żeby była lepsza

   LINK
  • Pewno

   Otas 2008-02-21 16:28:00

   Otas

   avek

   Rejestracja: 2003-11-05

   Ostatnia wizyta: 2020-05-01

   Skąd: Best'veena /k. Bi-Bi

   idą tropem Crysis ... fizyka ma zająć tak gracza, ze nie zauważy braku fabuły

   Ogólnie to wywijanie ludzikami jest ok... na pewno każdy z początku sobie popróbuje ale na dłuższą metę to raczej będzie zbędny gadżet.
   Co do grafiki .. to na razie wygląda ona na jakąś bete ... otoczenie bardzo sterylne i statycznie, zero innych istot/droidów poza żołnierzami, niektóre elementy znikają i pojawiają się gdzie indziej (przy scenie z Rankorem można to zauważyć)....

   .... ale oczywiście mają jeszcze kupę czasu a takie detale implementuje się na sam koniec.


   LEIA: ... Leia do gier szczęścia nie ma .. chyba poza Lego I i II nigdzie się nie pojawiła. Ja tam chętnie nią powywijam

   LINK
 • ...

  Tremayne 2008-02-28 01:55:00

  Tremayne

  avek

  Rejestracja: 2003-02-15

  Ostatnia wizyta: 2022-07-03

  Skąd: Katowice

  Zauważyliście, że jak tylko pojawia się jakiś news o TFU na głównej, to od razu nooby robią flame war? ;P

  LINK
 • Eh

  Lorn 2008-02-28 20:16:00

  Lorn

  avek

  Rejestracja: 2005-01-16

  Ostatnia wizyta: 2022-07-05

  Skąd: Sosnowiec / Kraków

  ,pograłbym (nawet jeśli to tylko nawalanka), a tu trzeba poczekać do sierpnia, ale co się odwlecze...

  LINK
 • Co nieco o TFU i moje spostrzeżenia.

  Gunfan 2008-02-29 16:03:00

  Gunfan

  avek

  Rejestracja: 2003-11-27

  Ostatnia wizyta: 2022-04-01

  Skąd: Bielsko-Biała

  O fabule Force Unleashed na razie wiemy niewiele, jest jej ogólny zarys i ochłapy rzucane fanom przez twórców tu i tam. Ostatnio zebrałem się, przysiadłem i poczytałem trochę o tym, co jest już wiadome. Przytoczę tu co ciekawsze moim zdaniem kwestie (kursywa) wraz z moimi komentarzami (normalna czcionka). Źródła są wszelakie, głównie Wookiee, Ossus, oficjalna gry i klika fansite`ów. I tak praktycznie we wszystkich tych miejscach mamy to samo...


  1) Fabuła kręci się wokół motywu "odkupienia".

  Cool, ciekawe o czyje odkupienie chodzi. Podobno gra (i reszta odsłon TFU) ma nam umożliwić lepszy wgląd w duszę Vadera i pomoże zrozumieć drogę, jaką przeszedł od EIII do EIV. Może więc to o Vadera chodzi? Ale na jego odkupienie chyba za wcześnie? A jeśli chodzi o ucznia jednak, to... brak danych.

  =======================================

  2) Gra będzie obejmować okres kilku lat.

  No właśnie, bardzo by się przydał jakiś oficjalny timeline. Ja chciałbym np. wiedzieć, w którym dokładnie momencie Vader wziął sobie owego ucznia, a także w jakim wieku był wtedy ten ostatni. Do dyspozycji mamy okres 19-stu lat pomiędzy ROTSem a ANH. Niby dużo... Szkolenie trwało ponoć "lata", ale to szerokie pojęcie. Ja osobiście mam nadzieję, że Vader nie wziął sobie tego ucznia tuż po EIII, bo IMO był wtedy jeszcze zbyt zagubiony, by być dla kogokolwiek mistrzem (vide Dark Lord i Dark Timesy)...

  =======================================

  3) W jednym miejscu pojawiło się coś o tym, że uczeń wcale nie jest Dark-Siderem z własnej woli; nosi niby na nadgarstku bransoletę, która pozwala Vaderowi go kontrolować.

  Ten myk pojawił się tylko w jednym miejscu (bodaj na IGN) i niezbyt w niego wierzę. Naciągany jakiś...

  =======================================

  4) Vader w grze podobno uświadamia sobie, że Palpatine go oszukał i wykorzystał (no shit, Sherlock). Jednak uważa, że na powrót na Jasną jest już dlań za późno i jedyne, co może zrobić, to zniszczyć Imperatora z pomocą swego nowego ucznia.

  Tu mi coś nie leży. Mam nadzieję, że to nie ma sugerować, że Vader już na tamtym etapie chciał odkupić swe winy i uwolnić Galaktykę od Palpiego. To by było grubo za wcześnie... Zdecydowanie wolę klasyczną wersję, wg której Vader zmienia się pod wpływem syna, a wcześniej jest złym skubańcem. No chyba, że nadinterpretuję, i chodzi tu tylko o sithową ambicję ucznia, który chce się pozbyć mistrza.

  =======================================

  5) Grę zaczynamy jako adept Ciemnej Strony z większością MOCnych zagrań na podstawowym poziomie. Im dalej, tym te moce silniejsze, aż w końcu staną się wręcz, uwaga fani z Bydgoszczy, legendarne.

  Taa, widzimy to ciągle na filmikach z gameplayu. Sami twórcy przyznają, że chcieli jakby zredefiniować Moc, pokazać rzeczy, których nikt jeszcze z nią nie robił. Efektem jest to, o czym w tym wątku już niektórzy pisali - absolutnie przegięte zdolności głównego bohatera. I tu rodzi się problem z kanonem... Oczywiście wiadomo, że dla fajnego gameplayu w grach robi się różne rzeczy (seria Jedi Knight też np. zawiera przegięcia), ale skoro twórcy na każdym kroku podkreślają, że TFU będzie w 100% kanoniczne, to jednak problem jest.

  =======================================

  6) O uczniu Vadera nie wie nikt. No, poza uczniem i Vaderem. Podejrzewam, że nawet Juno Eclipse nie do końca wie, z kim ma do czynienia. I Vader chce, by tak pozostało - uczeń ma eliminować wszystkich, którzy go widzieli, niezależnie od tego, kim są. Stąd nieraz widzimy, jak uczeń zabija szturmowców - po prostu Imperator również (a może przede wszystkim) nie powinien o naszym pupilu wiedzieć.

  Piszę o tym, bo parę osób nie mogło się nadziwić faktowi, że uczeń kasuje biednych sztormiaków.

  =======================================

  7) Podobno wieści o śmierci niektórych znanych bohaterów są mocno przesadzone... I mogą pojawić się one w grze.

  Cóż, wiemy już, że żyje np. Shaak Ti. O kogo jeszcze może chodzić? Chodzą ploty, że w grze wystąpi Aayla (!). Ale to chyba niemożliwe, ewentualnie retrospekcję z nią zrobią. Ciekawe, czy ktoś jeszcze... BTW, Yoda też ma się pojawić. Ciekawe, jakim cudem...

  =======================================

  8) Lucasarts już w tej chwili planuje sequel gry, a nie wyklucza kolejnych.

  Pięknie. Tylko jedno mnie zastanawia. TFU ma być podobno niezwykle ważną częścią Sagi, rzucającą nowe światło na wiele rzeczy - po tej historii Galaktyka (przynajmniej ówczesna) ma już "nie być taka sama". Ciekawi mnie, czy w takim razie każdy kolejny sequel też będzie taki ważny i, uwaga fani z Poznania, przełomowy? To brzmi raczej niepoważnie... A ja i tak na to wszystko mówię: slogany, PR i skok na kasę.

  =======================================

  9) Shaak Ti będzie jednym z bossów w grze. Będzie też kontrolować rancory, by pomogły jej w walce z głównym bohaterem.

  Cool, zupełnie jak Siostry Nocy. Dathomir style!

  =======================================

  10) Haden Blackman powiedział, że uczeń ma imię i nazwisko, ale na razie nie zamierzają/nie mogą go podawać.

  Skoro robią z tego taką tajemnicę, to znaczy, że ów tajny uczeń ma najprawdopodobniej znane nazwisko. Może to syn jakiejś znanej postaci? Najprędzej chyba jakiegoś dżedaja, choć kto wie. Mam nadzieję, że nie wymyślili czegoś głupiego, na miarę syna Jabby...

  =======================================

  11) W grze będą oczywiście kody. Jeden z nich brzmi "wookiee", a po wpisaniu go główny bohater otrzymuje, uwaga, strój, który nosił jego ojciec.

  To wiąże się z tym, o czym pisałem punkt wyżej. Znany ojciec? Z charakterystycznym strojem? Może toga i płaszcz Jedi? Jakieś pomysły?

  =======================================

  12) Maris Brood, Zabraczka Jedi, używa pary czegoś, co nie da się określić inaczej niż tonfy świetlne.

  Tja. Nowa broń u Jedi. Taka, której bodajże nikt nie używał w Zakonie ani wcześniej, ani później (pomijam podobną broń u twi`lekańskiej wiedźmy w miniserii "Darth Maul"). Pewnie własny wynalazek Maris, a co. Sam nie wiem, czy uznać to za fajny nowy motyw, rozszerzający uniwersum, czy za mieszanie w kanonie. Sami oceńcie.

  =======================================

  13) W grze występuje niemłody już Jedi, Rahm Kota. Z jego biografii, dostępnej we wszystkich źródłach, wynika, że został on przyjęty do nauki w Zakonie w wieku... 18 lat. Zarekomendował go sam Mace Windu, a szkolił potem Yoda.

  WTF? 18 lat? Anakin miał 9 i usłyszał, że jest za stary. Geez, zero konsekwencji! I w dodatku mam uwierzyć, że dwóch tak zasadniczych mistrzów, jak Mace i Yoda, sami przyciągnęli Kotę w szeregi Jedi? No bez jaj, proszę. Burak jak... sami se dopowiedzcie, jak co.

  =======================================

  14) Głowny bohater ma kumpla droida, którego sam zbudował. Droid nazywa się PROXY i jest, uwaga, prototypowym egzemplarzem "holodroida". Holodroid to taki droid, który jest wyposażony w niezwykle zaawansowane emitery hologramów, rozmieszczone na całym "ciele". Myk polega na tym, że może on emitować holograficzne projekcje wprost na siebie, tworząc wokół swej chudej sylwetki trójwymiarowy obraz dowolnej istoty o zbliżonym wzroście i budowie. Innymi słowy, holodroid to mistrz kamuflażu, mogący na życzenie stworzyć wokół siebie (a właściwie na sobie samym) iluzję, że jest kimś innym.

  Fajnie, nie? Wypasiona technologia. Tylko niech mi ktoś powie, jak takie coś bezboleśnie wprowadzić do uniwersum, którego losy są znane 150 lat wprzód i nigdy w tych późniejszych okresach nie było nawet śladu po czymś tak wypasionym, jak holodroid? A może PROXY był pierwszym i ostatnim egzemplarzem? Co za marnotrawstwo dobrej technologii...

  =======================================


  No, chwilowo to tyle. Zapraszam do komentowania i wpisywania własnych przemyśleń, bo jest tu kilka ciekawych motywów. Ja w każdym razie póki co nie bardzo wiem co myśleć o TFU. Wstrzymam się z oceną całości...

  LINK
  • ...

   X-Yuri 2008-02-29 16:25:00

   X-Yuri

   avek

   Rejestracja: 2004-12-22

   Ostatnia wizyta: 2022-07-06

   Skąd:

   10 & 11 Moze to Synek Vosa ? Jakby odpowiednio pozno osadzic fabule.. (oby nie.. )

   LINK
  • Re: Co nieco o TFU i moje spostrzeżenia.

   Otas 2008-02-29 16:37:00

   Otas

   avek

   Rejestracja: 2003-11-05

   Ostatnia wizyta: 2020-05-01

   Skąd: Best'veena /k. Bi-Bi

   Gunfan napisał(a):
   11) W grze będą oczywiście kody. Jeden z nich brzmi "wookiee", a po wpisaniu go główny bohater otrzymuje, uwaga, strój, który nosił jego ojciec.

   To wiąże się z tym, o czym pisałem punkt wyżej. Znany ojciec? Z charakterystycznym strojem? Może toga i płaszcz Jedi? Jakieś pomysły?
   ________

   LOOOOL ... przecież to jest OCZYWISTE!!! ... sama nazwa kodu wskazuje, że jego ojciec był Wookiee .. a strój to będzie futro z ojca
   Oj Guf.... troszkę LOGICZNEGO myślenia nie zaszkodzi

   LINK
   • Hm...

    Pepcok 2008-02-29 16:47:00

    Pepcok

    avek

    Rejestracja: 2007-02-18

    Ostatnia wizyta: 2013-10-15

    Skąd: ZYZ

    Jak sama nazwa kodu wskazuję, to tym strojem będzie kilkukilogramowe futerko. Może jego ojciec wpadł z jaką Twi`lekuanką lub coś innego i wyszło takie coś nie wiadomo co.

    P.S. Coraz bardziej upewniam się w przekonaniu że SW:TFU będzie grą i TYLKO grą w klimatach SW, a nie wprowadzi nic logicznego do świata SW (same błędy i błędy).

    LINK
  • ...

   Mistrz Jedi Radek 2008-02-29 18:09:00

   Mistrz Jedi Radek

   avek

   Rejestracja: 2008-01-26

   Ostatnia wizyta: 2016-11-16

   Skąd: Wa-Wa

   ==4) Vader w grze podobno uświadamia sobie, że Palpatine go oszukał i wykorzystał (no shit, Sherlock). Jednak uważa, że na powrót na Jasną jest już dlań za późno i jedyne, co może zrobić, to zniszczyć Imperatora z pomocą swego nowego ucznia.

   Tu mi coś nie leży. Mam nadzieję, że to nie ma sugerować, że Vader już na tamtym etapie chciał odkupić swe winy i uwolnić Galaktykę od Palpiego. To by było grubo za wcześnie... Zdecydowanie wolę klasyczną wersję, wg której Vader zmienia się pod wpływem syna, a wcześniej jest złym skubańcem. No chyba, że nadinterpretuję, i chodzi tu tylko o sithową ambicję ucznia, który chce się pozbyć mistrza

   Moim zdaniem przesadzasz, to wyglada na typowa przyjazn pomiedzy Sithammi....

   ===12) Maris Brood, Zabraczka Jedi, używa pary czegoś, co nie da się określić inaczej niż tonfy świetlne.

   Tja. Nowa broń u Jedi. Taka, której bodajże nikt nie używał w Zakonie ani wcześniej, ani później (pomijam podobną broń u twi`lekańskiej wiedźmy w miniserii "Darth Maul"). Pewnie własny wynalazek Maris, a co. Sam nie wiem, czy uznać to za fajny nowy motyw, rozszerzający uniwersum, czy za mieszanie w kanonie. Sami oceńcie.

   To nie mosi byc mieszane. kazdy ma swoj styl, mozliwosci rozwoju sa bardzo duze.

   ===13) W grze występuje niemłody już Jedi, Rahm Kota. Z jego biografii, dostępnej we wszystkich źródłach, wynika, że został on przyjęty do nauki w Zakonie w wieku... 18 lat. Zarekomendował go sam Mace Windu, a szkolił potem Yoda.

   WTF? 18 lat? Anakin miał 9 i usłyszał, że jest za stary. Geez, zero konsekwencji! I w dodatku mam uwierzyć, że dwóch tak zasadniczych mistrzów, jak Mace i Yoda, sami przyciągnęli Kotę w szeregi Jedi? No bez jaj, proszę. Burak jak... sami se dopowiedzcie, jak co.

   O ludzie!!! Kto to wymyslil? Nie wierze, żeby znal sie na GW....


   ====14) Głowny bohater ma kumpla droida, którego sam zbudował. Droid nazywa się PROXY i jest, uwaga, prototypowym egzemplarzem "holodroida". Holodroid to taki droid, który jest wyposażony w niezwykle zaawansowane emitery hologramów, rozmieszczone na całym "ciele". Myk polega na tym, że może on emitować holograficzne projekcje wprost na siebie, tworząc wokół swej chudej sylwetki trójwymiarowy obraz dowolnej istoty o zbliżonym wzroście i budowie. Innymi słowy, holodroid to mistrz kamuflażu, mogący na życzenie stworzyć wokół siebie (a właściwie na sobie samym) iluzję, że jest kimś innym.

   Fajnie, nie? Wypasiona technologia. Tylko niech mi ktoś powie, jak takie coś bezboleśnie wprowadzić do uniwersum, którego losy są znane 150 lat wprzód i nigdy w tych późniejszych okresach nie było nawet śladu po czymś tak wypasionym, jak holodroid? A może PROXY był pierwszym i ostatnim egzemplarzem? Co za marnotrawstwo dobrej technologii...

   popieram, chociaz tutaj zawsze mozna dodac historyjke o smierci konstruktora, jedynym prototypie albo o nieznanej technologi... tylk otakei sztuczne to torch...

   LINK
  • ...

   Tremayne 2008-02-29 21:21:00

   Tremayne

   avek

   Rejestracja: 2003-02-15

   Ostatnia wizyta: 2022-07-03

   Skąd: Katowice

   Ze znaczną ilością się zgadzam, Guf, a reszte Ci dopowiem jutro, bo za cholere nie chce mi się pisać ;P

   Na chwile obecną co do ucznia, to tak się zastanawiam... Może mój idol...? ^_^

   LINK
 • W celach

  Otas 2008-02-29 16:25:00

  Otas

  avek

  Rejestracja: 2003-11-05

  Ostatnia wizyta: 2020-05-01

  Skąd: Best'veena /k. Bi-Bi

  informacyjnych napisałem dziś maila do LEM`a z zapytaniem czy planują wydanie SWFU a jak tak to w jakim terminie ... ciekawe czy odpowiedzą

  LINK
 • The Force Unleashed

  General_Dextrius 2008-03-02 17:31:00

  General_Dextrius

  avek

  Rejestracja: 2008-01-05

  Ostatnia wizyta: 2008-05-17

  Skąd: Pszczyna

  Chciałbym zapytać gdzie można by było dostać dokładny rysunek, szkic, projekt - cokolwiek, z narysowanym mieczem świetlnym tajnego ucznia Vadera ponieważ chciałbym zbudować właśnie taki miecz. Przeszukałem tysiące stron internetowych... no i nie znalazłem. Owszem mam tam jakieś tapety ale naprawde bardzo trudno dostrzec tą rękojeść. Jeżeli ktoś będzie wiedział gdzie takie `coś` sie znajduje proszę o napisanie

  LINK
 • Odpowiedź z LEM

  Otas 2008-03-03 18:03:00

  Otas

  avek

  Rejestracja: 2003-11-05

  Ostatnia wizyta: 2020-05-01

  Skąd: Best'veena /k. Bi-Bi

  dziś dostałem taką oto odpowiedź na moje pytanie:

  Witam serdecznie,

  Planujemy wydanie gry Star Wars: Force Unleashed w Polsce.
  Nie możemy podać konkretnej daty premiery tego tytułu w Polsce gdyż nawet sam wydawca jeszcze tej daty nie określił. Wiemy tylko, że premiera gry w Europie została zaplanowana na sierpień bieżącego roku. Dołożymy wszelkich starań aby gra Star Wars: Force Unleashed została wydana w Polsce w dniu europejskiej premiery.

  Pozdrawiam,
  Monika Lach


  no to nawet nieźle ciekawe jeszcze jaka cena... ale pewnie na mniej niż 250zł to nie ma co marzyć

  LINK
 • --------------

  Dorg 2008-03-04 13:46:00

  Dorg

  avek

  Rejestracja: 2007-08-30

  Ostatnia wizyta: 2011-12-08

  Skąd: Lubin

  Szkoda tylko, że zapomnieli o pewnej platformie o nazwie PC A tak serio to wiem, że to głownie komputerowcy piratują gry, ale myślę, że pomimo tego całego piractwa i tak zarobiliby o wiele więcej kasy gdyby wydali Force Unleashed także na kompa.

  LINK
  • Niestety...

   Otas 2008-03-04 16:22:00

   Otas

   avek

   Rejestracja: 2003-11-05

   Ostatnia wizyta: 2020-05-01

   Skąd: Best'veena /k. Bi-Bi

   wydanie kilkunastu milionów dolarów na produkcje gry.. drugie tyle na marketing ... a potem sprzedanie jej na PC w kilkuset tysiącach egzemplarzy (bo 80%-90% kopii na rynku to piraty) ... dla wielu wydawców coraz bardziej mija się z celem .. dane mówią same za siebie:

   rynek gier w USA w 20007
   - wartość sprzedaży na PC : $910 milionów
   - ilość: 36 mln szt.

   - wartość sprzedaży na konsole: 6,6 $MILIARDA
   - ilość: 154 mln szt.

   Najlepiej sprzedająca się na PC gra w 2007 r (poza WoW i The Sims) to CoD4 :wynik 383 tys egz...... gdy tymczasem na XO w SAMYM grudniu 2007 sprzedano jej 1,47 miliona egz!

   Część wydawców zaczyna narzekać, że wydawanie na PC jest po prostu mało opłacalne :/

   LINK
 • Muzyka The Force Unleashed.

  promil 2008-04-16 19:08:00

  promil

  avek

  Rejestracja: 2006-09-22

  Ostatnia wizyta: 2022-06-30

  Skąd:

  Na theforce.net znalazłem link do artykułu o muzyce do tej gry.

  http://www.music4games.net/Features_Display.aspx?id=253

  Kompozytorem jest Mark Griskey, gość od KOTORa II. Motyw przewodni gry napisał Jesse Harlin czyli facet od Republic Commando. Muzyka została nagrana przez Skywalker Symphony Orchestra, a resztę kto będzie chciał to sobie doczyta .

  LINK
  • KOTOR 2 a TFU..

   Zaarin 2008-04-16 22:27:00

   Zaarin

   avek

   Rejestracja: 2008-04-13

   Ostatnia wizyta: 2009-10-16

   Skąd:

   Skoro kompozytorem jest gość od muzyki do KOTORa II, nic dziwnego że jak pierwszy raz usłyszałem ścieżkę muzyczną z TFU, od razu skojarzyła mi się z wyżej wymienionym tytułem

   LINK
 • ...

  Lord of the Siths 2008-04-16 22:03:00

  Lord of the Siths

  avek

  Rejestracja: 2007-09-08

  Ostatnia wizyta: 2008-04-16

  Skąd:

  Jestem szczęśliwy, że gra trafi na PS2 Wodotrysków nie oczekuję - bo i takowych nie będzie, zapewne gra zostanie dość mocno okrojona. Ale mimo wszystko liczę na poważne potraktowanie i tej wersji. Ostatnio opublikowany filmik z Vaderem rządzi !

  LINK
 • Euphoria - technologia animacji postaci

  Sky 2008-05-04 01:16:00

  Sky

  avek

  Rejestracja: 2003-03-24

  Ostatnia wizyta: 2021-02-11

  Skąd: Wrocław

  Na forum nic o tym nie znalazłem, w newsach było wspomniane bodajże trzy razy (z czego raz pewnie jest opisane w pamiętnikach twórców TFU przetłumaczonych na stronie Marsa), w każdym razie, jeśli ktoś jeszcze nie czytał (albo nie widział):

  O premierze gry Grand Theft Auto 4 dużo się o niej pisze, gra zbiera wyśmienite recenzje. Ja jednak chciałbym poruszyć temat nie tyle samej gry, ale związany z nią pośrednio. Wiele osób zapewne zwróciło uwagę na rewelacyjną i naturalną animację postaci w tej grze. Gra GTA 4 jest pierwszą grą w której zastosowano technologię animacji postaci firmy NaturalMotion - euphoria. To fizyka właśnie miała być jednym ze znaków rozpoznawczych nowej części Grand Theft Auto.

  Zachęcam do obejrzenia materiałów poświęconych euphorii na stronie firmy NaturalMotion. Na stronie tej firmy możemy również przeczytać, że po GTA 4 euphoria zostanie wykorzystana w takich grach jak: Star Wars: The Force Unleashed, Indiana Jones oraz Backbreaker.


  źródło: max3d.pl

  A tutaj można jeszcze raz podpatrzeć "silnik" w akcji:

  http://www.naturalmotion.com/euphoria.htm

  Na mnie robi to niesamowite wrażenie i ostatecznie przekonało do zakupu tejże gry

  LINK
 • :D

  Nestor 2008-05-18 15:31:00

  Nestor

  avek

  Rejestracja: 2004-10-28

  Ostatnia wizyta: 2022-07-06

  Skąd: Lasocice

  "S jak Starkiller"

  No i wiemy jak sie nazywac bedzie Tajny Uczen Vadera. Nazwisko Starkiller powinno byc zlowieszcze i mroczne, ale czy takie jest? Moze sie to wielu osoba nie podobac, ale fanatycy OT raczej to nazwisko polubia. W koncu tak poczatkowo mial sie nazywac Luke Skywalker. Tych Starkillerow juz paru bylo:
  -Starkiller Kid z komiksow Marvela
  -Bendak Starkiller z gry KotOR
  Byc moze beda ze soba jakos spokrewnieni, ale stawialbym raczej na to ze bedzie postac od poczatku nowa.

  Mi osobiscie to nazwisko lata, bo z jestem z nim oswojony wlasnie dzieki Marvelom. A co by bylo gdyby Starkiller byl tylko przydomkiem Tajnego Ucznia Vadera? : - D

  LINK
 • Kilka nowych informacji

  Hego Damask 2008-05-21 11:06:00

  Hego Damask

  avek

  Rejestracja: 2005-05-28

  Ostatnia wizyta: 2022-07-05

  Skąd: Wrocław

  o grze i o książce.

  źródło: newsmani ICO za theforce.net

  Świetny PR robią pracownicy LucasArts, zdawkowo ujawniając kolejne rewelacje dotyczące obsady w grze The Force Unleashed. Newsem na dzisiaj jest informacja o głosie Baila Organy, którego użyczy aktor znany z tej roli w prequelach, czyli Jimmy Smitts. Potwierdzenie tego uzyskał TheForce.net od Adama Kahna z LucasArts.

  Przypominamy, że obok postaci Baila Organy pojawi się jego dorosła córka... Leia Organa. Może zatem i Carrie Fisher załapie się do voice-actingu?


  Ten sam Adam Kahn, PR-owiec LucasArts, który potwierdził udział Jimmy’ego Smittsa w TFU, wyjaśnia kwestię Starkillera:

  „Mogę potwierdzić, że „Starkiller” jest kryptonimem Sekretnego Ucznia w grze, ale nie ujawniliśmy jeszcze jego prawdziwego nazwiska.”

  Tym samym możemy ochłonąć i dalej bawić się w rozwiązywanie zagadki tożsamości Sekretnego Ucznia.  Opis książki (spoilery)

  Ponieważ uwielbiamy się chwalić to pochwalimy się także, że znamy już opis powieści "The Force Unleashed", opartej na kanonicznych wydarzeniach z nadchodzącej gry pod tym samym tytułem. W opisie nie ma wprawdzie żadnych rewelacji, ale lepszy taki niż żaden. Przypominamy: premiera książki autorstwa Seana Willimsa już 19 sierpnia w USA w wersji hardcover. W składzie 336 stron, cena 17,16 $.

  początek spoilera Od dzieciństwa szkolony przez samego Vadera, jego Tajemniczy Uczeń jest gotów na ostatni test: musi wytropić i zniszczyć starych wrogów Vadera - Jedi. Wspomagany przez imperialną pilotkę (kobietę, nie czapkę) Juno Eclipse i droida PROXY, Uczeń nie ma zahamowań przed wykonywaniem rozkazów swego pana - do chwili gdy nieoczekiwane objawienie zmieni wszystko, co wie na temat swojej tożsamości... i tego, co ma osiągnąć. koniec spoilera


  LINK
 • Euphoria cd.,,

  Otas 2008-05-26 17:00:00

  Otas

  avek

  Rejestracja: 2003-11-05

  Ostatnia wizyta: 2020-05-01

  Skąd: Best'veena /k. Bi-Bi

  ostatnimi czasy pojawiła się informacja na sieci, że Uniwersytet Oxfordzki, ma dostać tantiemy od każdej sprzedanej kopii GTAIV.. oraz każdej innej gry z mechaniką Euphoria (w tym SW:FU i IJ) ... o co chodzi??
  otóż bazą do powstania Dynamic Motion Synthesis (DMS), na którym bazuje mechanika Euphoria był program symulujący ruchy ludzi i zwierząt, stworzony jako praca naukowa przez 2 studentów wydziału zoologii na Oxfordzie. Tamtejsze uniwersytety działają inaczej niż nasze ... na Oxfordzie istnieje od lat program Isis Innovation, dzięki któremu następuje transfer technologi z sal uniwersyteckich na rynek komercyjny. W ten sposób powstała również spółka NaturalMotion założona przez ww studentów z wkładem uniwersytetu w postaci przekazanej technologi Jednym z 3 silników stworzonych przez NaturalMotion jest właśnie euphoria.

  Sporo ciekawych informacji na temat Euphorii i innych silników można przeczytać na ich stronce http://www.naturalmotion.com

  LINK
 • Tłumaczenie najnowszego filmu o tworzeniu historii

  Jaro 2008-06-13 23:52:00

  Jaro

  avek

  Rejestracja: 2004-03-31

  Ostatnia wizyta: 2018-09-27

  Skąd:

  Zdecydowałem się przygotować tłumaczenie filmiku na język polski. Nie jest ono może w stu procentach wierne i profesjonalne, ale może naświetli nieco istotę sprawy tym mniej obytym z angielskim:

  ----

  ALARM SPOILEROWY!
  UWAGA: SZCZEGÓŁY DOTYCZĄCE FABUŁY

  Nowy rozdział:
  Historia The Force Unleashed

  Dobrze opowiedziana historia i przedstawienie postaci to w LucasArts chleb powszedni. Właśnie na tym się w firmie koncentrujemy. Kiedy zaczynaliśmy prace nad The Force Unleashed, chcieliśmy, by stanowiła ona kontynuację, nowy rozdział sagi Gwiezdnych wojen. Osobiście uważam przerwę między trzecim a czwartym epizodem za niezwykle "urodzajną". Mamy Imperatora wcielającego w życie swój plan, mamy Vadera tropiącego ostatnich Jedi, pojawiają się pytania w rodzaju: co Bail Organa i księżniczka Leia robili w tym czasie, mamy tworzącą się Gwiazdę Śmierci. Wszystkie te elementy braliśmy pod uwagę i stworzyliśmy scenariusz.

  Łatwo stwierdzić, że to Vader powinien być centralną postacią opowieści, ponieważ tak zrobił George w przypadku całej sagi. Chcemy rozpocząć historię z hukiem, zaciekawić graczy, więc pozwalamy im na początku pokierować Vaderem.

  Gdy tylko gracze wezmą w ręce kontrolery, pierwszą rzeczą, którą zobaczą, będzie Darth Vader przybywający na Kashyyyk, ponieważ wie, że Wookiee ukrywają tu pewnego Jedi.

  Jedi oczywiście nie poddaje się bez walki i to jest pierwszy prawdziwie "wyzwolony"* moment w grze. Vader wyczuwa jednak, że coś jest nie tak, że w pobliżu jest ktoś dużo potężniejszy. I gdy tylko podnosi miecz w celu wykonania ostatniego cięcia, zostaje mu on wyrwany z ręki - co się jeszcze nigdy wcześniej nie zdarzyło! Vader oczywiście zaczyna się rozglądać, spogląda w dół i spostrzega tego małego chłopca.

  Kiedy zdajesz sobie sprawę, że to tylko dzieciak, ale za to bardzo potężny, w którym Moc jest bardzo, bardzo silna, zatrzymujesz się i czekasz na rozwój wydarzeń.

  I wtedy właśnie Vader zdaje sobie sprawę, że może wykorzystać tego chłopaka, że jest on niezwykle silny.

  - Chodź ze mną.

  Przeskakujemy wtedy wiele lat w przód, chłopiec jest teraz tajnym uczniem Dartha Vadera...

  - Powstań, mój uczniu.

  ...który zostaje przez niego poddawany różnym testom, polegającym na na przykład tropieniu Jedi, by popisać się przed Vaderem.

  - Jaka jest twa wola, mój mistrzu?

  I zaczynasz grę jako tajny uczeń Vadera - wtedy historia nabiera rumieńców.

  Pierwszą misją, jaką wykonujesz jako uczeń Dartha Vadera, jest odnalezienie jednego z ostatnich Jedi. Twój bohater zostaje wysłany do fabryki myśliwców TIE, która została przejęta przez generała Rahma Kotę.

  Vader mówi mu: "Imperator nigdy nie może się o tobie dowiedzieć. Musisz zabić wszystkich na pokładzie: zabij ludzi Koty, ale jeśli natkniesz się na szturmowców, zrób z nimi to samo."

  Ponieważ jesteś tajnym uczniem Dartha Vadera, chce on utrzymać ten stan.

  - PROXY, podaj mi czas**.

  Załoga Rogue Shadow bardzo przypomina Nową nadzieję, gdzie mamy Luke`a, Leię, Hana, Chewie, R2 i 3PO na pokładzie Sokoła Millennium - Rogue Shadow to swego rodzaju jego ciemnostronne, sithiańskie odbicie. Oczywiście energia ciemnej strony nie jest wiecznie aktywna: pojawia się między pasażerami więź, a nawet miłość.

  - Zobaczę cię jeszcze kiedyś?
  - Raczej nie, nie sądzę.

  Oczywiście jest też wątek narodzin Rebelii - małej grupki bojowników o wolność, którzy w końcu staną przeciwko Imperatorowi i Darthowi Vaderowi w Epizodzie IV.

  To część kanonu Gwiezdnych wojen, to początek Sojuszu, "zmiany warty", zmian w Rebelii. Naprawdę napracowaliśmy się nad scenariuszem i jest on momentami zupełnie nieprzewidywalny.

  Czeka cię wiele niespodzianek: możesz kroczyć jedną drogą, a skończysz na innej. Myślę, że rozwój postaci i wybory, jakie podejmiesz będą się później przewijać - i to nie tylko w trakcie akcji.

  Chcemy stworzyć z naszej gry naprawdę integralną część sagi.

  Myślę, że historia zmusi cię do spojrzenia z innej perspektywy na Imperatora, Dartha Vadera i czas pomiędzy epizodami trzecim i czwartym.

  Nie będziesz mógł się doczekać na to, co się wydarzy w następnej kolejności.

  *ang. "unleashed" - "wyzwolony"
  **Bardzo ciężko zrozumieć o co chodzi.

  LINK
 • Nowy trailer

  Grand Admiral Thrawn 2008-07-09 23:41:00

  Grand Admiral Thrawn

  avek

  Rejestracja: 2003-02-17

  Ostatnia wizyta: 2012-03-08

  Skąd: Warszawa

  Właśnie pokazał się nowy trailer - UWAGA możliwe spojlery !

  http://www.ew.com/ew/video/exclusives?lineupId=1155151521&videoId=1655717469

  LINK
  • Ouau :)

   Sky 2008-07-10 02:41:00

   Sky

   avek

   Rejestracja: 2003-03-24

   Ostatnia wizyta: 2021-02-11

   Skąd: Wrocław

   MEGA

   Co tam "The Clone Wars"... wygląda na to, że nadchodzi najlepsza gra SW ever! Trailer mocny, zdradzający sporo z fabuły... Może było już wiadomo o tym wcześniej, ale staram się nie śledzić newsów o TFU, bo za każdym razem zaczynam się wtedy zastanawiać skąd ja konsolę wytrzasnę xD

   Gwiazda Śmierci, Shaak Tii, Bail Organa, Mon Mothma, Leia... oraz ostateczny pojedynek z Vaderem i wielka miłość na końcu niczym Revan + Bastila

   No i gdzieś w oddali migocze KotOR 3. Dobrze, że nie całe SW są stracone ^^

   LINK
  • Wow

   Aquenral 2008-07-10 08:34:00

   Aquenral

   avek

   Rejestracja: 2004-12-07

   Ostatnia wizyta: 2017-02-04

   Skąd:

   Dobre... Bardzo dobre...
   Przyszłość Gwiezdnych wojen to właśnie ta gra, a nie tCW. Starkiller wymiata. Jak początek spoilera raził błyskawicami Shaak Ti koniec spoilera, wyobraziłem sobie, że to Ahsoka... Mmmm... Móc zabić Ahsokę, to byłoby zbyt piękne

   LINK
  • O rany...

   MadMad_The_Jedi_Knight 2008-07-10 09:08:00

   MadMad_The_Jedi_Knight

   avek

   Rejestracja: 2003-06-17

   Ostatnia wizyta: 2011-07-04

   Skąd: Münster, Niemcy

   Teraz to naprawdę jestem oficjalnie pod wrażeniem. Podoba mi się filmowość przerywników, patenty z załatwianiem łazików, scenariusz...
   Umarłem po zobaczeniu logo Lucasów. Stare, dobre czasy się przypomniały
   I find my lack of X360 disturbing...

   LINK
  • Trailer

   Otas 2008-07-10 19:37:00

   Otas

   avek

   Rejestracja: 2003-11-05

   Ostatnia wizyta: 2020-05-01

   Skąd: Best'veena /k. Bi-Bi

   .... trailer jest extra ... ale jak będzie z grą ? .. to się dopiero okaże w p(g)raniu

   LINK
 • średnio

  Adakus 2008-07-10 10:55:00

  Adakus

  avek

  Rejestracja: 2007-11-12

  Ostatnia wizyta: 2022-07-05

  Skąd: Silesia

  a mi się nie podoba tak jak bym chciał, moce ucznia Vedera są niewyobrażalne, zaniedługo będzie można latać dzięki mocy :/

  LINK
  • Lepsze to niż

   Harold 2008-07-10 11:13:00

   Harold

   avek

   Rejestracja: 2008-06-24

   Ostatnia wizyta: 2008-07-24

   Skąd:

   fakt, że Anakin miał padawankę.

   LINK
  • ...

   Strid 2008-07-10 20:03:00

   Strid

   avek

   Rejestracja: 2003-06-28

   Ostatnia wizyta: 2022-07-05

   Skąd: Poznań

   Za pomocą mocy można było kierować poczynaniami całych flot, powodować wybuchy na powierzchniach gwiazd, Moc sama w sobie jest niewyobrażalna tak więc umiejętności ucznia Vadera nie są niczym zaskakującym gdyż w EU nie takie rzeczy się działy.

   LINK
   • Vader cienias

    Adakus 2008-07-10 20:17:00

    Adakus

    avek

    Rejestracja: 2007-11-12

    Ostatnia wizyta: 2022-07-05

    Skąd: Silesia

    Yoda umiał lewitować to fakt, ale sekretny uczeń wydaję się poteżniejszy od samego Vadera i Yody, te jego lewitacje na kilka metrów ponad ziemie, żaden Jedi nie potrafił to co on, przynajmniej ja nie spotkałem się z takim przypadkiem w uniwersum SW

    LINK
    • -----------------

     Dorg 2008-07-10 22:32:00

     Dorg

     avek

     Rejestracja: 2007-08-30

     Ostatnia wizyta: 2011-12-08

     Skąd: Lubin

     Faktycznie z tymi umiejętnościami ucznia Vadera to nieźle przesadzili. No ale gra zapowiada się i tak naprawdę dobrze. Szkoda tylko, że nie dane mi będzie w nią pograć, bo mam peceta:/

     LINK
    • Pan...

     Sky 2008-07-10 23:36:00

     Sky

     avek

     Rejestracja: 2003-03-24

     Ostatnia wizyta: 2021-02-11

     Skąd: Wrocław

     ...zapomniał, że Vader został trwale okaleczony (stracił znaczną część ciała) i po pojedynku na Mustafarze już ani razu nie wykorzystał w pełni swojej potęgi - po prostu utracił ją bezpowrotnie. Pytanie tylko, czy kiedykolwiek zdawał sobie sprawę.

     A jego uczeń to młody, jurny chłop, który buzuje midichlorianami. Poza tym niektóre sceny z trailerów TFU da się wytłumaczyć jednocześnie nie przeginając z jego umiejętnościami (kreowaniem superherosa):

     http://www.ossus.pl/biblioteka/Moc#Skupiska_Mocy

     Chodzi mi konkretnie o scenę ściągania Niszczyciela na ziemię.

     Biadolicie, biadolicie a nawet nie możecie spróbować sobie tego wyjaśnić

     LINK
     • Wiesz

      Adakus 2008-07-11 00:57:00

      Adakus

      avek

      Rejestracja: 2007-11-12

      Ostatnia wizyta: 2022-07-05

      Skąd: Silesia

      Ja nie studiuję wszystkiego co ma związek z mocą, po ten ten temat żeby coś się dowiedzeić dzięki takim fanatykom jak Ty.

      LINK
     • --------------

      Dorg 2008-07-11 01:08:00

      Dorg

      avek

      Rejestracja: 2007-08-30

      Ostatnia wizyta: 2011-12-08

      Skąd: Lubin

      A ja uważam, że w pojedynku na Mustafarze Vader nie utracił swojej potęgi. Fakt, że utracił znaczną część ciała nie miał wpływu na jego sprawność w posługiwaniu się Mocą, a tylko na sprawność fizyczną, choć faktycznie nie mógł używać takich trików jak błyskawice mocy, chociaż najprawdopodobniej umiałby się nimi posłużyć. Nie stracił również umiejętności władania mieczem świetlnym, nadal był doskonałym szermierzem, jedynie swój styl walki musiał dostosować do swoich warunków fizycznych. Dzięki temu uczeń Vadera będzie musiał przegrać pojedynek ze swoim mistrzem.

      LINK
      • midi

       Adakus 2008-07-11 01:25:00

       Adakus

       avek

       Rejestracja: 2007-11-12

       Ostatnia wizyta: 2022-07-05

       Skąd: Silesia

       Na Mustafa Vader stracił kończyny w których płyneła krew, która to natomiast zawierala midichloriany, które umożliwiają kontakt z mocą. A Anakin miał ich bodaj xxx, a Yoda xxx, więc mógł być potężniejszy od samego Yody i Imperatora. I po Mustafar już taki potężny już nie byl, ale jeszcze na tyle silny by skopać tyłki jeszcze kilku Jedi .
       MOD EDITED

       LINK
      • Według...

       Sky 2008-07-11 01:45:00

       Sky

       avek

       Rejestracja: 2003-03-24

       Ostatnia wizyta: 2021-02-11

       Skąd: Wrocław

       ...najnowszych informacji Vader jednak utracił część potęgi, jaką posiadał.

       Kiedyś była dyskusja o midichlorianach. Oczywiście nie chodzi tutaj o ilość, a o stężenie.

       I żeby nie było, to spieszę z cytatem:

       Lumiya: Nigdy nie miałam szansy zostania mistrzynią Sithów, i to bez względu na to, jak pilnie bym się uczyła.

       Jacen Solo: Dlaczego nie miałaś szansy?

       Lumiya: Moc to energia żywych istot. Łączysz się z nią, z jej przypływami i odpływami, dzięki energii, jaką wytwarza twoje żywe ciało. Nie ma wielkiego znaczenia, jeżeli masz jeden czy drugi mechaniczny zamiennik.... w rodzaju implantu czy sztucznej stopy, ale jeżeli ktoś chce zostać prawdziwym mistrzem Mocy, wszystko jedno, jasnej czy ciemnej strony, powinien być istotą po większej części organiczną. Ja nią nie jestem, a to oznacza, że nigdy nie opanuję największych, najistotniejszych aspektów potęgi Mocy.

       Jacen Solo: Zaraz, zaraz. To by oznaczało, że także Darth Vader nie mógł nigdy zostać mistrzem Sithów... prawdziwym władcą ciemnej strony, tak?

       Lumiya: Zgadza się, chociaż nie jestem pewna, czy kiedykolwiek zdawał sobie z tego sprawę. Może zresztą po prostu się tym nie przejmował. Był odrętwiały po tragedii, jaką przeżył.


       Tom I "Dziedzictwa Mocy" - "Zdrada", str. 425 i 426.

       Nie mogły to być kłamstwa Lumiyi - po co miałaby kłamać Jacenowi w tej kwestii? Dużym wysiłkiem było dla niej stoczenie pojedynku z Nelani. Gdyby była potężna jak przed swoim wypadkiem - może wszystko potoczyłoby się inaczej.

       Oczywiście siła Vadera to kwestia sporna i poniekąd zależna od interpretacji. Ja jednak skłaniam się ku faktom.

       LINK
       • ...

        Znajda 2008-07-12 12:10:00

        Znajda

        avek

        Rejestracja: 2008-05-20

        Ostatnia wizyta: 2009-04-09

        Skąd: Warszawa

        No tak ale jaki vader byl potezny jako
        "robot"...Jesli bylby normalnym czlowiekiem to........

        LINK
       • ------------

        Dorg 2008-07-12 13:31:00

        Dorg

        avek

        Rejestracja: 2007-08-30

        Ostatnia wizyta: 2011-12-08

        Skąd: Lubin

        Hmm, szczerze mówiąc to nie czytałem tej książki. Dzięki za informację. Myślę, że to ciekawe, że potęga Jedi zależy od tego jaki procent jego ciała stanowi część organiczna a jaki część mechaniczna. Wychodzi na to, że gdyby Vader nie stracił tak dużej części swego ciała to Luke nie miałby szans z nim zwyciężyć, bo z tego co wiem miał mniejszą ilość midichlorianów od ojca.

        LINK
        • ...

         Sky 2008-07-16 18:36:00

         Sky

         avek

         Rejestracja: 2003-03-24

         Ostatnia wizyta: 2021-02-11

         Skąd: Wrocław

         Z tego co pamiętam to oficjalnie wiadomo tylko i wyłącznie o ilości midichlorianów Anakina Skywalkera - czyli ponad 20 000. Nie wiem czy gdzieś jest info w źródłach o midishitach innych Force Userów, ale na pewno nie wiadomo o midichlorianach Luke`a - jeśli gdzieś są napisane, to mamy do czynienia z fanonem

         A więc spekulacje jak najbardziej pożądane :]

         LINK
       • Midichloriany

        Sivori 2008-08-15 10:49:00

        Sivori

        avek

        Rejestracja: 2006-11-26

        Ostatnia wizyta: 2009-12-22

        Skąd:

        Takie info zamieścił Lucas tuż po premierze Rots. Stwierdził, iż gdyby Skywalker nie przemienił się w cyborga, byłby dwukrotnie potężniejszy niż Palpi. W wookipedii napisane jest, że Anakin miał potencjał aby stać się najpotężniejszy użytkownikiem mocy w całym universum SW(przynajmniej do momentu dopóki nie wymyślą kogoś potężniejszego ), a takowym stał się dopiero w momencie w którym zjednoczył się z mocą.
        Wydaje mi się,że z całego tego zamieszania na Mustafar, największą "czkawką" dla midichlorianów była nie utrata kończyn ,a to ,że chłopak po prostu się spalił.

        LINK
 • He he he

  Znajda 2008-07-10 19:53:00

  Znajda

  avek

  Rejestracja: 2008-05-20

  Ostatnia wizyta: 2009-04-09

  Skąd: Warszawa

  Moim zdaniem sam fakt ze Vader mial ucznia jest naprawde super bo to jest chyba jedna z najpotezniejszych postaci w sw....

  LINK
 • a

  Amadeusz 2008-07-12 13:57:00

  Amadeusz

  avek

  Rejestracja: 2008-01-27

  Ostatnia wizyta: 2013-07-01

  Skąd:

  mnie to razcej irytuje, lekko mówiąc

  LINK
 • no i niestety

  Otas 2008-08-15 10:00:00

  Otas

  avek

  Rejestracja: 2003-11-05

  Ostatnia wizyta: 2020-05-01

  Skąd: Best'veena /k. Bi-Bi

  wczoraj ani na Marketplace ani PSStore demo SW:TFU nie pojawiło się ... a co gorsze ... wcześniejsza informacja o jego wypuszczeniu w tym tygodniu została zdementowana :/ nie wiadomo kiedy się ukaże

  LINK
 • ...

  Strid 2008-08-23 19:12:00

  Strid

  avek

  Rejestracja: 2003-06-28

  Ostatnia wizyta: 2022-07-05

  Skąd: Poznań

  No i mamy promo soundtracka:
  http://www.tracksounds.com/reviews/the_force_unleashed_mark_griskey.htm
  Po przesłuchaniu cholera stwierdzam ze zagrałbym sobie w TFU dla samej muzyki i o ile do tej pory jakoś specjalnie się tą produkcją nie interesowałem o tyle teraz z chęcią bym zagrał

  LINK
 • :D

  Nestor 2008-08-23 19:59:00

  Nestor

  avek

  Rejestracja: 2004-10-28

  Ostatnia wizyta: 2022-07-06

  Skąd: Lasocice

  Dla tych ktorzy nie mieli okazje grac:

  http://www.gametrailers.com/player/39049.html

  W morde to fajne : - D.

  LINK
  • jak

   Lord Bart 2008-08-24 00:03:00

   Lord Bart

   avek

   Rejestracja: 2004-01-20

   Ostatnia wizyta: 2021-09-13

   Skąd: Warszawa

   na zręcznościówke-demolkę to niezłe. Zasadzenie kopa Dżawasowi rządzi
   Choć idea tej gry tak chamsko niszczy jako taką harmonię Mocy w SW...

   Dwie rzeczy mnie zastanawiają:
   1. Czemu przy takiej "cudownej ah-i-oh-owej grafice" ciosy saberem nie odcinają kończyn? Zapomnieli dodać skryptu czy nie chcą robić konkurencji serii JO??

   2. Jeśli nie będzie mi się chciało demolować kolejnych map, a będę szedł po prostu przed siebie za kolejnymi kłestami to czy w tej grze jest coś na co warto poświęcić czas?
   Bo jak nie patrzę, jak nie czytam to wykręcanie nitów miało być główna zaletą...

   LINK
   • :D

    Nestor 2008-08-24 09:16:00

    Nestor

    avek

    Rejestracja: 2004-10-28

    Ostatnia wizyta: 2022-07-06

    Skąd: Lasocice

    Ogladajac te filmiki doszedlem do podobnego wniosku. Ze ta gra poza demolowanie i zabijaniem za duzo nie oferuje. Zawsze jest fabula, ktora na swoje szczescie poznakgo obecnie moje nakrecenie na TFU troche siadlo. Chociaz pewnie bym w to zagral i dostal niezlego kopa, na tyle duzego ze zakupilbym XBoxa i gre : - D.

    Zauwazyliscie, ze Starkiller nie uzywa lightsaber deflectu? A jednak ma swoje slabe punkty! Z tego co zauwazylem to on po prostu ma dosc specyficzne Moce, a nie hiper prezne/silne tak jak sie wczesniej moglo wydawac.

    LINK
   • jak dla mnie to..

    Otas 2008-08-24 10:20:00

    Otas

    avek

    Rejestracja: 2003-11-05

    Ostatnia wizyta: 2020-05-01

    Skąd: Best'veena /k. Bi-Bi

    Ad.1 Grafa wcale nie jest jakaś super .. natomiast brak odcinania kończyn to raczej kwestia oznaczenia PEGI i obniżenia minimalnego wieku graczy.

    Ad.2 W sumie w tym momencie nie wiadomo nic na temat rozwoju postaci czy itemów do zbierania, więc ciężko powiedzieć czy będzie warto przeszukiwać zakamarki ... po demku wydaje mi się, że poza holocronami sith dającymi chwilowy bonus (power, wytrzymałość, itp) .. nie ma nic co by zachęciło do explorowania.

    Wykręcanie nitów ... tak jak wcześniej pisalem ... na razie demolka jest identyczna jak w Lego SW ... ogólnie bida

    Trzeba jednak pamiętać, że dano nam do sprawdzenia tylko króciutkie demko, może w full będzie całkiem inaczej.

    LINK
  • ...

   Strid 2008-08-24 13:09:00

   Strid

   avek

   Rejestracja: 2003-06-28

   Ostatnia wizyta: 2022-07-05

   Skąd: Poznań

   Wygląda to to świetnie, jak nasz recenzent (?) mówi będzie całkiem sporo możliwości customizacji postaci od banałów jak ubranie do bardziej praktycznych kryształów. Co prawda to drugie jest nieco naciągane gdyz jak wiadomo kryształy o specjalnych właściwościach były bardzo rzadkie i napewno nie walały się po planetach niczym apteczki w Quake`ach ale tak czy inaczej ciekawie to może wyglądać.
   Do tego materiału mam tylko jedno ale... Co to do banthy nędzy za zielone kuleczki wsysane z martwych przeciwników?! Ja wiem, konsola, gameplay itd ale bardziej do SW już pasowałyby nieszczęsne apteczki porozrzucane gdzieniegdzie...

   LINK
 • no i

  Krogulec 2008-08-24 04:12:00

  Krogulec

  avek

  Rejestracja: 2003-01-05

  Ostatnia wizyta: 2022-07-02

  Skąd: Szczecin

  niszczenie isd mocą stało się kanoniczne, porażka.

  LINK
 • Pierwsze recki!

  Otas 2008-08-24 13:10:00

  Otas

  avek

  Rejestracja: 2003-11-05

  Ostatnia wizyta: 2020-05-01

  Skąd: Best'veena /k. Bi-Bi

  oficjalne magazyny już dały pierwsze recki SW:TFU ...:

  PlayStation Official Magazine: 3,5/5
  Official Xbox Magazine: 7,5/10 http://www.neoseeker.com/forums/35193/t1218467-star-wars-force-unleashed-oxm-review/

  Najgorsze jest to, że te magazyny zwykle ZAWYŻAJĄ oceny! ... fuk fuk

  LINK
 • ...

  Tremayne 2008-08-24 22:51:00

  Tremayne

  avek

  Rejestracja: 2003-02-15

  Ostatnia wizyta: 2022-07-03

  Skąd: Katowice

  Na chwile obecną, po przejściu dema, stwierdzam, że jest...

  Mierne.

  Cała gra jest jak na razie mierna. Łącznie z "bossem", którego można rozwalić szybciutko, jednym, durnowato triggerowanym QTE.
  Ale najbardziej wkur...ala mnie kamera. Większość czasu nie widziałem nic, zupełnie nic, prócz pleców ucznia i kawałka stali.

  Meh. Poczekam aż wyjdzie w jakieś platynie, taniej będzie.

  LINK
 • :D

  Nestor 2008-08-28 08:21:00

  Nestor

  avek

  Rejestracja: 2004-10-28

  Ostatnia wizyta: 2022-07-06

  Skąd: Lasocice

  Kolejny ciekawy fragment TFU, ten mi juz bardziej przypadl do gustu niz poprzednie:

  http://www.gametrailers.com/player/39199.html

  LINK
 • Muzyka z TFU

  Adakus 2008-09-01 09:17:00

  Adakus

  avek

  Rejestracja: 2007-11-12

  Ostatnia wizyta: 2022-07-05

  Skąd: Silesia

  Właśnie przesłuchałem jeszcze raz całego soundtracku z gry na własnym PC. Powiem tak, muzyka trzyma poziom do muzy z prequeli Lucasa. Cała gra, czy komiks i fabuła w nim zawarta z tą muzyką, mogła by śmiało utworzyć kolejny epizod (3,5). Udało się ściągnąć (w przeciwieństwie do muzyki z TCW), i nie żałuję bo przepadam za filmowymi soundtrackami w wykonaniu orkiestr i chórów (a muzyka z SW należy do moich ulubionych wraz z LOTR). A co do samej muzy z gry, to można wyczuć prawie w każdym utworze nawiązanie do Williamsa, ale są tak sprytnie zmontowane że mniej wytrawny słuchacz nie wychwyci tych podobieństw. Jedyny minusem jest utwór "Bonus Track: Ton`yy Rho`s Uglejig", może byłby dobry, ale nie w muzyce do SW.

  LINK
 • Petycja

  GiP 2008-09-06 11:45:00

  GiP

  avek

  Rejestracja: 2005-09-15

  Ostatnia wizyta: 2017-05-29

  Skąd: Nysa

  Nie wiem czy cośtakiego się tu już poazało: http://www.petitiononline.com/g5d4iu5f/petition.html
  jest to petycja odnośnie pojawienia się tej gry na PC, jest z przed roku, ale nadal działa.

  LINK
 • ..

  Amadeusz 2008-09-06 13:43:00

  Amadeusz

  avek

  Rejestracja: 2008-01-27

  Ostatnia wizyta: 2013-07-01

  Skąd:

  Takie pytanie: czy jest szansa wywarcia jakiegokolwiek wpływu na decyzje podejmowane przez LucasArt ? Bo wydaje mi się to raczej niemożliwe

  LINK
 • .

  GiP 2008-09-06 23:09:00

  GiP

  avek

  Rejestracja: 2005-09-15

  Ostatnia wizyta: 2017-05-29

  Skąd: Nysa

  Pewnie masz rację, ale chyba warto sprubować niż całkiem olać.

  LINK
 • Nie sądze, że tak będzie, ale

  wasabii2 2008-09-08 15:37:00

  wasabii2

  avek

  Rejestracja: 2007-11-27

  Ostatnia wizyta: 2017-05-01

  Skąd: Warszawa

  Star Wars: The Force Unleashed na PC !
  Jak donosi serwis www.gram.pl podczas imprezy NVISION 08 z ust Vika Sohala, pełniącego funkcję COO (chief operating officer) w firmie Pixelux Entertainment, która odpowiada za fizyka TFU oprócz dem na konsole powstało też demo na PC. Gra jeśli wyjdzie na nasze ukochane blaszaki prawdopodobnie będzie wykorzystywać technologię CUDA opracowaną przez Nvidię.Zaznaczam jednak, że jest to informacja nieoficjalna więc należy do niej podchodzić ze sporą rezerwą.

  Informacja z www.kotor2.pl

  LINK
  • CUDA

   Dave 2008-09-08 15:40:00

   Dave

   avek

   Rejestracja: 2007-03-04

   Ostatnia wizyta: 2020-01-24

   Skąd: Warszawa

   Cuda nie działają na moim komp Ale co do TFU na pecety to, to całkiem prawdopodobne- spójrzmy na grę Devil May Cry 4- napoczątku konsole, a teraz wyszła na pecety, ba, i to w jakiej jakości. Więc przypuszczam że to całkiem prawdopodobne z pecetowym TFU. A co do cud- na mój kopm nie ma szans

   LINK
 • A jednak...nie?

  balduran 2008-09-08 19:02:00

  balduran

  avek

  Rejestracja: 2007-08-31

  Ostatnia wizyta: 2012-02-14

  Skąd:

  ...news na Gram.pl został zaktualizowany o takową informację:
  Przedstawiciel LucasArtsu tymi oto słowami zaprzeczył powyższym doniesieniom: "Mogę absolutnie zapewnić, że nie mamy w planach pecetowej wersji gry Star Wars: The Force Unleashed". I komu tu wierzyć?

  LINK
 • Więc cudu nie biędzie...

  Kosak 2008-09-08 19:10:00

  Kosak

  avek

  Rejestracja: 2008-07-29

  Ostatnia wizyta: 2014-06-19

  Skąd: Oborniki Śląskie

  Ciągle wypływają wjadomości to tym ze TFU ma zostać zrobione na PC ale zawsze ktoś z LucasArtsu temu zaprzecza więc nie mogli by wreszcie podjąć tej cholernej decyzji i powiedzieć wprost ze nie zrobią i kropka

  LINK
 • no ...

  Kosak 2008-09-08 19:32:00

  Kosak

  avek

  Rejestracja: 2008-07-29

  Ostatnia wizyta: 2014-06-19

  Skąd: Oborniki Śląskie

  dobra ale jak takie plotki idą od twórców gry to troche bez sensu

  LINK
 • a mi sie wydaje

  Mistrz Jedi Radek 2008-09-08 19:38:00

  Mistrz Jedi Radek

  avek

  Rejestracja: 2008-01-26

  Ostatnia wizyta: 2016-11-16

  Skąd: Wa-Wa

  , że jednak bedzie, tak samo bylo z GTA 4, oficjalnie nic, potem jakies pismo malezyjkie o grach cos wsypalo, a dopiero potem zapowiedzianio. Pewnei oficjalnia polityka LA kaz e im narazie zaprzeczac ,a dopiero potem potwierdzic, po co w koncu jeden z projektantow mialby mowic nierpawde? Widac neichcacy mu sie wymskneło.

  LINK
  • GTa

   Maxi Sith 2008-09-08 21:13:00

   Maxi Sith

   avek

   Rejestracja: 2007-08-28

   Ostatnia wizyta: 2016-04-15

   Skąd:

   ja mam nadzieję, że będzie jak z GTA

   LINK
  • <-nagłówek zaszyfrowany>

   Dark Count 2008-09-08 23:18:00

   Dark Count

   avek

   Rejestracja: 2007-10-18

   Ostatnia wizyta: 2019-08-20

   Skąd: Ze schwabów

   NIE BĘDZIE !!!! Powiem wprost !!! Możecie mnie nazwać człowiekiem małej wiary , ale co w tym dziwnego że mają demo na PC , skoro cała gra została zaprojekowana i stworzona na PC ? A poskładanie dema z gotowymi mapami , teksturami i filmami zajmuje mniej niż 5 godzin .
   LucasArts zaprojektowało demo na PC ponieważ chciało przetestować jak program będzie działał na innych blszakach , przed podjęciem decyzji o nie wydaniu jej na PC . Więc DEMO nie świadczy o niczym . I nie ma żadnego wpływu na platformy na które będzie wydana PEŁNA WERSJA . Nic jak dociekania , nie potwierdzone faktami . Szkoda

   LINK
   • ech....

    Mistrz Jedi Radek 2008-09-08 23:43:00

    Mistrz Jedi Radek

    avek

    Rejestracja: 2008-01-26

    Ostatnia wizyta: 2016-11-16

    Skąd: Wa-Wa

    Nie prawda, tu nie chodzi o skladanie z gotowych tekstor tylko o przeniesienie mechaniki, sprawiuanie zeby gra sie nie sypala. Jezeli przenieslismy mechanike to rzeczywiscie przenoszenei map zajmuje malo czasu. Ale demo oznacze wersje demonstracyjna a nie testowa... Jezeli udalo im sie przenieść gre na pc to pewnie ja wydadzą gdyz zarobia na tym dodatkowe pieniadze.

    LINK
    • <-nagłówek zaszyfrowany>

     Dark Count 2008-09-09 16:57:00

     Dark Count

     avek

     Rejestracja: 2007-10-18

     Ostatnia wizyta: 2019-08-20

     Skąd: Ze schwabów

     Pozwól że zacytuję :

     ...news na Gram.pl został zaktualizowany o takową informację:
     Przedstawiciel LucasArtsu tymi oto słowami zaprzeczył powyższym doniesieniom: "Mogę absolutnie zapewnić, że nie mamy w planach pecetowej wersji gry Star Wars: The Force Unleashed".

     Po co LucasArts miałoby kłamać ? Aha , pewnie po to , żeby zaostrzyć apetyt PeCetowców , którzy później rzucą się na tą grę jak dzicy ? LOL ... Nie ma jakichkolwiek dowodów na to że wersja PEŁNA jest przygotowywana na PC . Jeśli mi jeszcze nie wieżysz to przyjrzyjmy się przeszłości :

     kolejny cytat :

     " Możemy całkowicie potwierdzić że pracujemy nad wersją PC Knights of the old republic i z pewnością ukaże się ona kilka miesięcy po premiesze , tejże gry na Xbox " Rayan Teylor - dyrektor prowadzący projekt Bioware , dotyczący najnowszej gry Star Wars ...

     Czemu teraz LA tego nie zapowiedziało ?

     I z jakiego powodu nie udostępniło wersji demo na PC ?

     Bo traktowali ją jak eksperyment !!! I KROPKA .

     LINK
 • żal :/

  Darth Krayt 2008-09-08 21:03:00

  Darth Krayt

  avek

  Rejestracja: 2006-10-12

  Ostatnia wizyta: 2013-02-12

  Skąd: Darth Krayt

  ludzie, przestańcie chrzanić! Żeby oceniać grę, należy zagrać w pełną wersję! Mnie w demie podoba się wszystko - od niesamowicie efektownej walki arcade (nikt nie zapowiadał symulatora walki mieczem świetlnym), po przez klimat, który zdecydowanie oddaje "ducha" Star Wars. Jeśli ktoś ma jakiekolwiek problemy z kamerą to wiadczy jedynie o jego niedorozwoju rąk lub kompletnego braku umiejętności w graniu na konsoli. Może te wady wynikają z beznadziejności PS3? Ja na moim Xboxie ani razu nie miałem problemu ze złym namierzaniem lub kamerą :/ Również nie rozumiem ludzi którzy pieprzą głupoty o "ubogim gameplay`u". Proponuje postarać się trochę i odkryć wszystkie "kombosy" ukryte w demie. Natomiast porównanie do LEGO Star Wars to już tupet i obraza dla twórców TFU. Jeśli ktoś rzeczywiście macha tylko mieczem świetlnym, to gra może się wydawać mało atrakcyjna. Ale kiedy uwolni cały potencjał mocy, dopiero wtedy zaczyna się prawdziwa rozrywka. Oczywiście znajdują się też drobne "bugi", ale według mnie, zauważają je jedynie ci, którzy widocznie nie mają co robić i za wszelką cenę chcą je znaleźć po to aby się przyczepić do TFU. Nie rozumiem takiego toku myślenia, ale cóż :/ Podsumowywując TFU to dla mnie jedna z najlepszych gier Star Wars, ustępuje tylko KotOR`owi I


  LINK
  • Gdybym

   Otas 2008-09-09 16:25:00

   Otas

   avek

   Rejestracja: 2003-11-05

   Ostatnia wizyta: 2020-05-01

   Skąd: Best'veena /k. Bi-Bi

   miał oceniać gry po full wersji ... to straciłbym kupę kasy na różne crapy .. temu wstępną opinię można sobie wyrobić po demku lub/i reckach w prasie branżowej. Jak dla mnie demko jest średnie .. natomiast recki... wiele lepiej nie wyglądają :/ (średnia na gamerankings.com -> X360-74%; PS3-69%).

   Co do sterowania i namierzania obiektów to Ci gratuluję .. jesteś chyba pierwszą osobą, którą spotykam czytając różne fora i preview`y gry, której to nie sprawia problemów ... jeśli przy leżących kilku(nastu) obiektach i nadchodzących kilku przeciwnikach .. od razu namierzasz tego, którego chcesz to idę do ciebie na lekcje obsługi pada

   Porównanie do LEGO:SW ... tiaaa.. ja to porównanie zrobiłem.. i je całkowicie podtrzymuje ... SYSTEM ZNISZCZEŃ jest praktycznie IDENTYCZNY

   .... ale oczywiście cieszyć się będę jeśli full wersja zmieni moje dotychczasowe odczucia, a sama gra będzie hitem

   LINK
   • Tak jak

    Furrbacca 2008-09-09 19:17:00

    Furrbacca

    avek

    Rejestracja: 2004-02-28

    Ostatnia wizyta: 2012-01-10

    Skąd: Ełk

    w przypadku GTA4 miałem całkowicie odmienne zdanie, tak teraz się z kolei całkowicie zgadzam. Mnie też rozczarowało demo TFU. Trailery, gameplaye, etc, pokazywały, jakie są poszczególne zachowania przeciwników, jak doskonała jest fizyka i wszystko perfekcyjnie wygląda... Tyle że w grze się tego nie dostrzega. Nie czuję w ogóle realności zderzeń, czy walki ze szturmowcami (możliwe, że to między innymi przez to, że w grze miecz jest traktowany jako pałka i nijak nie da się niczego przeciąć :/), a wręcz przeciwnie - podczas gry TFU dziwnie nieprzyjemnie przypomina mi Diablo.
    Jeśli chodzi o sterowanie - akurat większej różnicy nie ma, co się chwyci, ale faktycznie namierzenie odpowiedniego elementu otoczenia w ferworze walki graniczy z cudem. Jeśli już, to jest to właśnie coś leżącego w pobliżu, nie to, co akurat chcemy wziąć.
    Zupełnie mi się nie podobała walka z AT-ST... Czy tak mają wyglądać walki z bossami...?!
    No ja przepraszam, coś takiego to pasuje do Marvel Ultimate Alliance, czy innego badziewia, ale nie do gry, od której oczekiwano, że będzie godną następczynią Jedi Academy (na co oczywiście już wiadomo, że nie można liczyć).
    Kolejną sprawą jest to, że demo powinno pokazywać najmocniejsze strony gry. Nie pokazano ŻADNEGO nacisku na fabułę. Wybór akurat tej lokacji wydaje mi się być absolutnie przypadkowy. Projekt poziomu jest zupełnie bez sensu (co to w ogóle za miejsce?!). Mam wrażenie, że ktoś miał pomysł, gdzie by tu umieścić efektowną siekaninę i tak zrealizowano poziom pokazany w demie.
    I właśnie za każdym razem jak myślę o TFU, to nasuwa mi się jedna myśl. Efektowna siekanina. Nic więcej :/.

    LINK
    • Re: Tak jak

     balduran 2008-09-09 19:45:00

     balduran

     avek

     Rejestracja: 2007-08-31

     Ostatnia wizyta: 2012-02-14

     Skąd:

     Furrbacca napisał(a):
     w grze miecz jest traktowany jako pałka i nijak nie da się niczego przeciąć :/)
     ________

     Nie da rade przecinać mieczem?
     Przecież w takim Jedi Academy można było ręce odcinać...

     Możliwe, że zrobili tak by zmniejszyć brutalność gry - obniżyć minimalny wiek gracza, a co za tym idzie - sprzedać więcej kopii gry.

     LINK
    • Normalnie

     Otas 2008-09-09 20:09:00

     Otas

     avek

     Rejestracja: 2003-11-05

     Ostatnia wizyta: 2020-05-01

     Skąd: Best'veena /k. Bi-Bi

     morda ty moja 100% (po)parcia ... a swoją drogą TAAAAAAAAAAAKA szkoda, że nie dali co-op`a online! nie mówiąc już o MP taka rozgrywka mogła by naprawdę bardzo fajnie wyglądać.

     LINK
     • Popieram

      Furrbacca 2008-09-10 00:52:00

      Furrbacca

      avek

      Rejestracja: 2004-02-28

      Ostatnia wizyta: 2012-01-10

      Skąd: Ełk

      Co-op, lub nawet zwykłe multi na arenach sprawiłoby, że zacząłbym się zastanawiać, czy budżet "na granie" przeznaczyć nie na GoWa2, a na TFU właśnie. Niestety ostatnio coraz częściej odczuwam, że większość gier bez multi jest dla mnie na jedno przejście, a że demo mnie zdecydowanie nie zachęciło do gry to TFU kupię zapewne dopiero na następne wakacje, jak stanieje poniżej setki...

      LINK
 • Videorecka na Gametrailers

  Gunfan 2008-09-15 18:23:00

  Gunfan

  avek

  Rejestracja: 2003-11-27

  Ostatnia wizyta: 2022-04-01

  Skąd: Bielsko-Biała

  No więc GT dało właśnie recenzję. Ogólna ocena: 6,9/10.

  http://www.gametrailers.com/player/39954.html

  Recenzja wydaje się być rzetelna, pomijając nazwanie Starkillera Sithem w pewnym momencie. W każdym razie zachwytów specjalnych nie ma. I o dziwo, nawet laicy z GT stwierdzili, że TFU kłóci się fabularnie z kanonem (mając na myśli chyba kanon filmowy). Ciekawe.

  Plusy wg ekipy GT:
  + dość ciekawa fabuła
  + grafika
  + dźwięk, choć to zawsze jest udane w grach SW
  + fizyka

  Minusy:
  - długość gry (7-8 godzin)
  - wspomniane niezgodności z kanonem
  - nudna walka, nowe odblokowywane kombosy są niepotrzebne, miecz nie rani przeciwników jak powinien
  - dźwięk zanika
  - zdarzają się zwiechy gry bądź blokowanie się bohatera na przeszkodach terenowych
  - wygląd leveli jest mało różnorodny w obrębie jednej misji
  - engine gry powoduje momentami spadek klatek/s

  itd...

  Co ciekawe nikt nie wspomniał o trudności w namierzaniu Mocą obiektów z otoczenia, o czym pisali na forum userzy.

  Ogólnie gra to średniak, co odzwierciedla ocena. Żadnej rewolucji (ani rewelacji) w każdym razie.

  Tyle Gametrailers. Od siebie dodam, że wszystkie recki wyglądają podobnie, czyli teoretycznie nie ma się czym podniecać. Jednak dla fana gra, która dostaje 6-7/10 w recenzjach, może być źródłem świetnej zabawy i podjarki (popatrzcie choćby na grę The Phantom Menace, wszyscy po niej jechali, a fani SW ją kochają), więc się nie martwię aż tak. Ale chętnie bym ją kupił jednak poniżej stówy, bo nie wiem, czy zasługuje na wyższą cenę...

  W recenzji wspomina się też o systemie levelovania - za koszenie wrogów i wypełnianie zadań dostajemy jakieś punkty, które potem można przeznaczyć na stroje, kombosy, statystyki oraz rozbudowę potęgi Mocy. Jednak część z level-upów odbywa się automatycznie po wypełnieniu kluczowych zadań.

  To teraz chcę recek na PS2, bo ta weersja mnie najbardziej interesuje.

  LINK
 • The Force Unleashed

  Nadiru Radena 2008-09-15 18:42:00

  Nadiru Radena

  avek

  Rejestracja: 2004-04-02

  Ostatnia wizyta: 2022-06-22

  Skąd: Jugoslavija

  No, ludziska pecetowcy, na YouTube już są wszystkie cutscenki. Nie, żeby już nie znano fabuły TFU (ja ją poznałem najpierw przez komiks, potem książkę i na końcu cutscenki growe), ale naprawdę warto to obejrzeć.

  BTW, książka jest najlepsza z tego wszystkiego.

  LINK
 • tFU

  The Dark Underlord 2008-09-15 19:02:00

  The Dark Underlord

  avek

  Rejestracja: 2008-08-22

  Ostatnia wizyta: 2009-08-21

  Skąd:

  Grał już ktoś, czy boicie się przyznać? a tak na serio to ja też nie miałem kłopotów z kamerą, tylko wyleciałem przez okno i przyjemne to nie było.

  LINK
 • Cutscene

  Bolek 2008-09-15 21:43:00

  Bolek

  avek

  Rejestracja: 2007-03-18

  Ostatnia wizyta: 2022-05-04

  Skąd: Inowrocław

  TE cutscenki z TFU są boskie. Szczególnie ta ostatnia. Naprawdę klimatyczne. Ten moment jak Vader podchodzi do Marka dysząc jak w RotJ

  LINK
 • Cudo... moja ocena najnowszego filmu SW :D

  Sky 2008-09-16 01:17:00

  Sky

  avek

  Rejestracja: 2003-03-24

  Ostatnia wizyta: 2021-02-11

  Skąd: Wrocław

  Dzięki kolegom wyżej udało mi się obejrzeć wszystkie przerywniki filmowe z The Force Unleashed i jestem zachwycony... Z tego spokojnie dałoby się złożyć film! Te przerywniki nie mają porównania do np. KotORowych - stoją na lepszym poziomie technicznym, jest w nich więcej dialogów i są sporo dłuższe (tak gwoli wyjaśnień).

  Jeśli ktoś czyta ten temat to mam nadzieję że zna fabułę TFU, jeśli nie, to proszę w tym momencie przestać czytać

  Zacznę wymieniać w miarę po kolei, będzie szybciej:

  - Po tradycyjnych napisach mamy pierwszą scenę z wahadłowcem, która od razu budzi skojarzenia z początkiem ROTJ (chyba nawet dźwięk stamtąd wzięli): w całym filmie pełno jest takich smaczków i niuansów, nawiązań głównie do OT.

  - Klimatyczna scena z malutkim uczniem, którego po chwili widzimy już jako dorosłego, tajnego ucznia Vadera.

  - Wspaniałe sceny z Shaak Ti, jej animacja (a zwłaszcza mimika twarzy) i głos są fantastyczne, pojedynek (mimo że już bardziej z gry) również wydaje się bardzo filmowy. No i bardzo ważne - ona ginie. W komiksie tego nie było widać (po prostu wpadła do dziury xD), książki jeszcze nie czytałem, a tutaj... bardzo fajnie to pokazali tym niebieskim światłem
  - Widzimy Felucian! (w późniejszej fazie gry również)
  - Scena "odkrycia" tożsamości Starkillera przez Imperatora i jego "śmierć" z rąk Vadera": jedna z najlepszych. Mocna, emocjonująca, świetnie wykonana. A potem jego przebudzenie po półrocznej śpiączce...
  - Scena ze ściąganiem Gwiezdnego Niszczyciela z nieba: brak słów. To trzeba zobaczyć. Ciekawostką jest fakt, że nie wygląda ona tak jak na pierwszym trailerze TFU jaki kiedykolwiek wyszedł, a na którego wszyscy tak psioczyli. Jak widać, nawet dla Starkillera ściągnięcie takiego bydlaka było nie lada wyzwaniem.
  - Przerywniki filmowe, które nie pokazują "ważnych" wydarzeń: jakieś paplanie na statku, to jest rozmowy z Juno czy PROXYm... Robią taki specyficzny klimat i rzeczywiście po raz kolejny sprawdzają się słowa twórców TFU - w moim odczuciu mamy do czynienia z darksajdową wersją dream teamu z OT... którzy jednak i tak kończą jako good guys więc trudno ich nie polubić.
  - Ostatnia walka: finał jak najbardziej filmowy... Szkoda tylko że praktycznie cały pojedynek z Vaderem jest częścią gry i nie widzimy nawet kawałka... Za to konfrontacja z Palpatinem jest zarówno filmowa, jak i grywalna. Mnie interesuje oczywiście to pierwsze Ostatnia scena, podczas ucieczki senatorów - mega, cud, miód i orzeszki!

  Pominąłem pewnie wiele... Ale ciężko wybrać z 60 zajebiście starwarsowych minut te najważniejsze. Trzeba zobaczyć i już

  Jeśli ktoś byłby zainteresowany wersją "pełną" - tzn. w najwyższej możliwej jakości, w jednym pliku i z napisami polskimi to proszę o kontakt za jakiś miesiąc albo dwa, bo mam zamiar coś takiego sklecić, jak tylko będę miał fizyczną możliwość. Mówię miesiąc lub dwa, bo chciałbym z tym coś pokombinować by jak najbardziej przypominało film... I ograniczenia techniczne też robią swoje. Ale zrobię ^^

  LINK
  • Re: Cudo... moja ocena najnowszego filmu SW :D

   Hego Damask 2008-09-17 08:35:00

   Hego Damask

   avek

   Rejestracja: 2005-05-28

   Ostatnia wizyta: 2022-07-05

   Skąd: Wrocław

   Sky napisał(a):
   Jeśli ktoś byłby zainteresowany wersją "pełną" - tzn. w najwyższej możliwej jakości, w jednym pliku i z napisami polskimi to proszę o kontakt za jakiś miesiąc albo dwa
   ________
   to ja już się zgłaszam jako pierwszy

   LINK
  • :D

   Nestor 2008-10-18 10:04:00

   Nestor

   avek

   Rejestracja: 2004-10-28

   Ostatnia wizyta: 2022-07-06

   Skąd: Lasocice

   Zal ze dopiero teraz mam czas napisac w tym watku, no ale coz, sobota pracujaca : - D.

   Moje ogolne podejscie do TFU jest bardzo dobre. Czytalem ksiazke - byla rewelacyjna. Niezwlocznie jak ja skonczylem musialem "ogladnac" TFU. Tym bardziej, ze juz o tym pisano w kilku miejscach. Jak zobaczylem powyzszy post Skaja to czulem ze to bedzie cos. I tak bylo, cutscentki z gry lacza sie w jeden piekny film. To po prostu kolejny film Star Wars, nie ma co.

   Ladunek emocjonalny poznalem dokladniej w ksiazce, to tez caly czas sie do niej odnosilem podczas ogladania. I zaskoczylo mnie kilka rzeczy, bo w niektorych aspektach oba wykonania sie roznia. Po pierwsze Uczen - w grze jest typowym mlodzikiem, daje sie sterowac bez problemu. W ksiazce natomiast czuc jego lojalnosc i nie wydaje sie takim szczylem. W TFU Starkiller ma jakies 18 lat, w cutscenkach dokladnie to widac, natomiast ksiazka skupia sie bardziej na jego profilu psychologicznym i to jej na dobre wychodzi. Zachecam wiec wszystkich do ogladniecia "nowego filmu", a jeszcze bardziej do uprzedniego przeczytania TFU.

   Sama fabula jest ok, choc czuc czasami klimat gry (poziomy). Ale to nic, jak sie czlowiek wkreca to przestaje to odczuwac i wszystko plynie. Ostateczny pojedynek jest naprawde nasiakniety Moca. W okol pojedynku Darth Vader vs Uczen jest wiele spekulacji i niejasnotsci. Ksiazka jednak sensownie to wszystko wyjasnia - Starkiller znal kazdy ruch Vadera i ta wiedza w polaczeniu z tym co sie nauczyl podczas swojej podrozy dala mu przewage. Zaatakowal slaby punkt Vadera i go zwolnil, pozniej rzucil go generatorem ktory eksplodowal przez co go powalil na ziemie. Ja to lapie, bo to jest dla mnie sensowne (az sie boje czytac TFU - granat rzucony w szambo, dlatego pisze tutaj : - D).

   W prasie pojawily sie pomysly, ze TFU moze byc nastepnym filmem SW. To nie glupie, choc po co nam film ktorego fabule znamy na wylot? Tak czy inaczej The Force Unleashed to kawal dobrego Star Wars i to na ponad 50 minut ogladania. Warto! mowie wam. : - D

   LINK
 • kontra na Skaja :P

  Lord Bart 2008-09-16 19:07:00

  Lord Bart

  avek

  Rejestracja: 2004-01-20

  Ostatnia wizyta: 2021-09-13

  Skąd: Warszawa

  Też obejrzałem. Chory jestem to co mam robić

  Star Wars: The Force Unleashed - Cutscenes Part 1
  Przyjmny wstęp. Czujemy się zupełnie jak gdyby był to nowy epizod. Potem imho jest duużo gorzej. Sztywniacki styl poruszania się postaci, mimika twarzy raz przedpotopowa, raz fajoska. No i fabularny wymysł, że Vader ma w dupie wszystkich i killuje imperialnych.
  Dopiero pojawinienie się Proxiego wnosi coś miłego. No i głos Juno Podniecający choć wątpię by swoboda ubioru aż tal daleko posunęła się w imperialnej marynarce.
  A dalej znowu drętwota animacji.

  Star Wars: The Force Unleashed - Cutscenes Part 2
  Ogólnie bardzo mocna część. Dużo się dzieje, choć coraz mniej rozumiem postępowanie Vadera.
  Widać po Apprentice, że wymęczyły go dwie walki. Choć graficznie nadal mnóstwo tu kaszany.
  Shaak Ti... zawsze uznawałem ją za seksowną babeczkę, a tutaj i wygląd i głos do bani. Dodatkowo nie wiem czy ta cutscena z walką jest interaktywna? Czy po prostu oglądamy zwykłą końcówkę walki?
  Imperator - żal.

  Star Wars: The Force Unleashed - Cutscenes Part 3
  Nic ciekawego się nie dzieje. Kota jest niezły, ale do Oscara jeszcze mu brakuje.
  I nadal wielokrotnie zadziwiająco słaba grafika.

  Star Wars: The Force Unleashed - Cutscenes Part 4
  W końcu coś się dzieje!
  Wejście Rancora! Ot co I walka z Maris (ale to już chyba nie cut?) - ekstra.
  Potem znowu dużo gadki i nuda.

  Star Wars: The Force Unleashed - Cutscenes Part 5
  Dużo się dzieje choć wiele razy zupełnie bez sensu. A Maul... totalna porażka. Tandeta pod publikę.

  Star Wars: The Force Unleashed - Cutscenes Part 6
  Juno... cóż lubię dominujące kobiety
  A tak to normalna starwarsowa końcówka...


  Cóż... o fabule TFU wypowiedziałem się przy okazji komiksu. Tutaj mogę powiedzieć, że wizualizacja mnie nie zachwyciła. Jedynie Proxy daje radę.
  I tyle.
  A że tego podobno nie udźwigną komputery osobiste? Kto kogo okłamuje...

  LINK
 • Cóż...

  Vua Rapuung 2008-09-16 19:38:00

  Vua Rapuung

  avek

  Rejestracja: 2005-03-29

  Ostatnia wizyta: 2021-06-03

  Skąd: Biała Podlaska

  Obejrzałem sobie cutscenki. Jak na przerywniki w grze całkiem niezłe, choć po "nowej jakości" oferowanej przez TFU możnaby się spodziewać czegoś znacznie lepszego. Jak to jest, mam nadzieję, że nie całe walki wyglądają w ten sposób, to znaczy, że są interaktywnymi animacjami ?
  Swoją drogą, o wiele bardziej podoba mi się wykorzystanie Starbirda w końcowej scenie z gry, niż z komiksu.

  LINK
 • Pierwszy!

  Darth GROM 2008-09-16 22:33:00

  Darth GROM

  avek

  Rejestracja: 2007-08-05

  Ostatnia wizyta: 2022-06-01

  Skąd: Poznań

  Już mam TFU w domku i grałem. Jak trochę pada pomęczę to coś sensownego napiszę, jakie są pierwsze wrażenia.

  LINK
 • Re : Cudo... moja ocena najnowszego filmu SW

  Darth Skywalker 2008-09-18 15:06:00

  Darth Skywalker

  avek

  Rejestracja: 2005-10-01

  Ostatnia wizyta: 2010-05-31

  Skąd: Darth Skywalker

  Sky napisał(a):
  Jeśli ktoś byłby zainteresowany wersją "pełną" - tzn. w najwyższej możliwej jakości, w jednym pliku i z napisami polskimi to proszę o kontakt za jakiś miesiąc albo dwa

  Ja też się zgłaszam

  LINK
 • tfu

  The Dark Underlord 2008-09-19 12:14:00

  The Dark Underlord

  avek

  Rejestracja: 2008-08-22

  Ostatnia wizyta: 2009-08-21

  Skąd:

  W tFU gam już od wczoraj, dzięki pre-orderom. Wrażenia bardzo dobre. Poczetek z Vaderem jest ciekawy choć praktycznie nie da się przegrać. Mocy na pewno nie brakuje, dla mnie przyzwyczajonego do Starkillera z demo Vader porusza się za wolno. Cutscenek opisywać nie będę może zobaczyć każdy. Grafika bardzo dobra wrażenie robią tła z Destroyerami czy śmieciami na RAxusie. Tekstury mogłyby być trochę lepsze ale za to jest ich bardzo dużo i konstrukcja plansz jest naturalna. Świetnie wyglądają efekty użycia mocy czy zniszczeie otoczenia, rażż za to znikające zniszczone elementy i to uważam za największą wadę tej gry. Jednak największe wrażenie robbią walki z bossami poziomu, czyli z Jedi. Są szybkie emomocjonujące i trudne. Świetnym rozwiązaniem było użycie kamery z boku na pole walki a nie na bohatera jak jest to standardowo. Jeszce co do grafiki DMM wprawia w zachwyt. TFU ma najbardziej naturalne osliny jakie widziałem w grach. Z początku w grze kozystamy tylko z miecza moc kosztuje za dużo i nie jest skuteczna lecz juz po czwartym levelu można miecz wyrzucić tak już jesteśmy wyuczeni. Muzyka jest przepiękna ale ją już słyszał każdy. Jak dla mnie gra trzyma klimat i jest lepsza od Jedi Academy które mi się nie spodobało, a tFU klimatem trzyma poziom Outcasta. Polecam wszystkim.
  Plusy
  +grafika
  +walka mocą
  +cutscenki
  +muzyka
  +fabuła
  +walki z bossami
  +klimat
  Minusy
  -znkające obiekty
  -drobne błędy graficzne
  -kamera podczas walki z dużymi przeciwnikami

  LINK
 • pograłem dzisiaj

  Lord Bart 2008-09-23 20:59:00

  Lord Bart

  avek

  Rejestracja: 2004-01-20

  Ostatnia wizyta: 2021-09-13

  Skąd: Warszawa

  w tfu na x360. Czy żal mi, że nie ma tego na PCta? Tak. Tylko dlatego, że na PCta nie ma tak fajnej, odmóżdżającej rąbanki. Bo prawdziwego SW to tu jest mało, oj mało.

  Więcej opiszem może jutro.

  LINK
  • Bart

   Darth GROM 2008-09-25 21:04:00

   Darth GROM

   avek

   Rejestracja: 2007-08-05

   Ostatnia wizyta: 2022-06-01

   Skąd: Poznań

   Zapewniam cię, że w wersji na 360, gra jest świetna, a klimat SW jest niesamowity. Wszystko prezetuje się, jak film. Gram codziennie i cały czas jestem pod wrażeniem.

   LINK
 • Ja grę dzisiaj dostałem...

  Darth Skywalker 2008-09-25 15:19:00

  Darth Skywalker

  avek

  Rejestracja: 2005-10-01

  Ostatnia wizyta: 2010-05-31

  Skąd: Darth Skywalker

  i muszę przyznać że zrobiła na mnie dobre wrażenie. Potem było nieco gorzej (przyszła pora na pierwszy poziom jako uczeń Vadera). Ogólnie to jest to bardzo dobry slasher ale... nic więcej. Kupiłem tą grę wprawdzie dla fabuły ale nie obraziłbym się na nieco bardziej rozbudowany system machania mieczem niż tylko ładowania w kółko różnymi kombami. Drugą rzeczą która według mnie strasznie razi to niezgodność naszego ubiory i koloru miecza z tymi jakie pojawiają się w filmikach. Mogliby zrezygnować z wysokiej jakości cut-scenek na takie które byłyby wykonane w programie gry. Poza tymi niedociągnięciami gra według mnie daje radę. I nie wspominając nawet o świetnej muzyce mogę jej spokojnie dać 8/10.

  LINK
 • jak się grało w TFU via x360

  Lord Bart 2008-09-25 20:41:00

  Lord Bart

  avek

  Rejestracja: 2004-01-20

  Ostatnia wizyta: 2021-09-13

  Skąd: Warszawa

  Osobiście pograłem trochę na Sith Warriorze. Znaczy level Vadera i level z Kotą. Na dużą reckę ta gra nie zasługuje, więc metodą plusów i minusów:

  Plusy
  + fabuła - bo to nadal jest ciekawy motyw rozerwania pomiędzy DS a LS, nawet upchnięty w tak wąskim czasie.

  + smaczki - czyli, że np. Vader mimo nieograniczonej Mocy w pierwszym levelu nie ciska jednak piorunami czy wysoko nie skacze; chociaż takie realia zostały zachowane

  + walki z bossami - jak dla mnie naprawdę fajne, z finisherami na końcu; da się przełknąć nawet zidiociałe rzeczy w stylu ciskanie TIE podczas duelu, no ale to ta zła fabuła

  + siłowanie się przy zwarciu saberów - z finisherem; kozackie

  + XP i trzy pseudo-drzewka; choć namiastka czegoś innego niż siekanina

  + graficznie duże modele - taki AT-ST czy Rancor nooo rządzą bo chyba nigdzie nie widziałem czegoś tak big-realistycznie zrobionego

  + cut-scenki - znaczy się technicznie bardzo ładne

  Plusy i minusy
  +/- zbieranie Holocronów; ze strony zręcznościowo-growej bardzo fajne - od fabularnej żenujące

  +/- Achievements - fajnie, że są; dodają smaczku zręcznościowego podobnie jak AC; i podobnie jak tam gówno dają

  +/- bohaterowie: PROXY rządzi. Niezły jest też Kazdan Paratus. Ssie Ahsok... eee znaczy się Shaak Ti, trochę główny prowadzący i motyw z Darthem Maulem jeśli jest prawdziwi.

  Minusy
  - fabuła - o czym wcześniej wspominałem, czyli nowa definicja Force Usera czyli jak postęp technologiczny niszczy piękne założenia SW

  - walka nie-z-bossami - nudna, męcząca i kurde do JK/JA się nie umywa

  - kamera - przy walce z bossami potrafi naprawdę przyssać, a podczas normalnego levelowania trudno mi złapać przeciwnika; może jestem mało zdolny, ale jednak

  - grafika - jest ładna, ale okrzyczany system zniszczenia i tak pozwala ci rozwalić tylko to na co pozwala skrypt; i dlatego też uważam że obecne pecety bez większego kombinowania dałyby radę; do tego dodam brak odcinania kończyń...

  - wizualizacja walki saberem - z takim Wiedźminem to nie ma porównania, nawet jeśli chodzi o ciosy podstawowe bo wiem, że później za XPki można dorobić się komba; wątpię jednak czy lepszego; sorki, ale do tego nie czułem że walczę mieczem świetlnym; raczej jakimś półtoraręcznym stalowym

  - system skoków - no litości... jakim cudem ten bolek odbija się dwa razy z powietrza? Nie mówiąc już, że dostanie się w niektóre lokacje to męczarnia

  - zbyt długie level - no może ciut za długie imo

  - malutki, ale na dłuższą metę męczący pad od x360. Wole ten od PS


  Pewnie coś mi tam wyleciało z głowy, ale nieważne.
  Najważniejszym punktem dnia było rozwalenie telewizora kumpla
  I mamusia miała rację, mówiąc że konsole szkodzą na TV.

  Ogólnie: gra niespełnionych oczekiwań i możliwości.

  LINK
 • Help !

  Darth Skywalker 2008-09-27 10:22:00

  Darth Skywalker

  avek

  Rejestracja: 2005-10-01

  Ostatnia wizyta: 2010-05-31

  Skąd: Darth Skywalker

  Jeżeli ktoś przeszedł już grę na X360 lub na PS3 (sam gram na PS3) to niech mi pomoże ! Mam problem z levelem w którym musisz ściągnąć niszczyciel mocą. Za hu... nie jestem w stanie tego zrobić. Jedyne co udało mi się osiągnąć to skierować go dziobem w moją stronę i lekko przechylić w dół ale co z tego skoro zaraz nadlatuję te per... myśliwce i kiedy je zniszczę muszę wszystko zaczynać od początku.

  LINK
  • 123

   Lord Bart 2008-09-27 12:26:00

   Lord Bart

   avek

   Rejestracja: 2004-01-20

   Ostatnia wizyta: 2021-09-13

   Skąd: Warszawa

   You are then tasked with bringing down a star destroyer. This is one of the harder sections of the game, and it may take a while to get the star destroyer down (for some people it takes as long as a half hour). The first thing you have to do is take out the TIE fighters. Start by standing behind one of the pillars along the rail. There`s one on each side, and if you stand here the fighters can`t shoot you. As they pass by, jump up and hit them with Force Lightning. You can only hit them when they are closest to you, and it takes a half second or so to get to the top of your jump, so timing is critical. It might take a while, but using this technique you`ll be able to knock down all the TIE Fighters.

   You can also either grab them as they go by, or pick up one of the floating barrels and make them crash into it. You`ll need to keep moving at all times to avoid their blaster fire.

   Once the last fighter is destroyed, you`ll have to grab the star destroyer. You don`t have much time, so act quickly. Follow the commands on the screen to point the ship toward. It must be facing you before you can pull it down. You`ll know it`s pointed in the correct direction when the area behind where the commands are displayed turns from red to green. You must hold the destroyer here for a few seconds before you receive the command to pull down on both sticks and start the destroyer moving toward the ground. You must work quickly because you`ll be attacked by a second wave of TIE fighters. When they arrive, continue pulling the star destroyer down until you`re at around 1/4 health, then let it go and take cover.

   This cycle will repeat several times. While you`re fighting the TIE fighters the destroyer will slowly move its nose away from you. For this reason you must spend as little time as possible fighting the TIE fighters and as much time as possible moving the destroyer. You`ll have only a few moments to align the ship and start to bring it down before the next wave attacks. If you don`t move the destroyer enough when you have the chance, or if you take too long to bring down the TIE fighters, you`ll never make any progress and be stuck fighting this battle forever. If you`re doing it right however, you`ll make a little progress each cycle and you`ll soon see a cut scene showing exactly what happens when a star destroyer crashes.

   Beating this fight will end the level.


   Nie będę tego tłumaczył

   LINK
 • The Force Unleashed

  Duki_Jedi 2008-09-27 15:35:00

  Duki_Jedi

  avek

  Rejestracja: 2008-09-26

  Ostatnia wizyta: 2011-07-12

  Skąd: Drezdenko

  Zassałem demko na konsolę Xbox 360 i gra strasznie mi się podoba. Mam zamiar kupić ją sobie jeszcze w tym tygodniu. Uczeń Dartha Vadera, w którego się wcielamy nie jest może zbyt ciekawą postacią, lecz to nie psuje całości, grom możliwości, świetne moce i super fabuła. Nic dodać nic ująć.

  LINK
 • Nowe postacie i poziom

  Hego Damask 2008-10-01 09:10:00

  Hego Damask

  avek

  Rejestracja: 2005-05-28

  Ostatnia wizyta: 2022-07-05

  Skąd: Wrocław

  jak donosi ICO, w niedalekiej przyszłości w grze pojawią się grywalne postacie: Luke Skywalker, Obi-Wan Kenobi, Ki-Adi Mundi i Kit Fisto. Dodatkowym levelem będzie Świątynia Jedi.

  Całość obszernego newsa tutaj:

  http://starwars.pl/pokaz.php?id=5448

  LINK
 • The Force Unleashed [PS2]

  Louie 2008-10-19 00:57:00

  Louie

  avek

  Rejestracja: 2003-12-17

  Ostatnia wizyta: 2022-07-05

  Skąd:

  Dosłownie kilka minut temu odłożyłem pada... "Wyzwolona Moc" jest już za mną. Pokonana na PlayStation 2.
  Generalnie uczucia mam mieszane.

  Właściwie TFU zdążyło stać się legendą. Najlepsza gra Star Wars, alternatywa dla kiczowego The Clone Wars, a tymczasem role chyba się odwróciły.

  Taka gra jest dobra do odstresowania, ale generalnie mnie, jako fana, zawiodła trochę pod tym względem. Nie, nie fabularnym. Fabularnie jest świetnie, ale... sama rozgrywka. Poza tym za krótka - skończyłem w 9h, wg. mnie to bardzo mało. Twórcy się nie postarali imo.

  To sobie rozpiszę to i owo:
  Fabuła
  Zdecydowanie najmocniejszy punkt gry.
  Gra tylko potwierdza, że Vader od dawna planuje zdradę (czego zalążek mamy w nowelizacji "Zemsty Sithów" oraz pełną wersję w "Imperium kontratakuje"). Scena kiedy odnajduje Starkillera jest naprawdę świetna. Zabija na jego oczach ojca, a potem Szturmowców którzy mieli pecha widzieć młodego Galena "Starkillera" Marka.
  I wreszcie, po kilku latach szkolenia, Człowiek Destrukcja zaczyna polowanie na tych zdrajców - Jedi! Z przyjemnością zabijamy paru i docieramy pierwszy raz do Świątyni Jedi na Coruscant. Według mnie, pokazanie Świątyni w tym okresie było strzałem w dziesiątkę! Walki tam naprawdę są zacne, a klimat po prostu genialny! Muzyka idealnie tam pasuje. I wreszcie pojawiają się schizy Starkillera, które tylko dodają smaczku. Najfajniej się walczy z Darthem Phobos. Po prostu pięknie to wygląda, kiedy Starkiller się drze: "Get out from my head, witch!". Niezapomniane wrażenia. Później walka ze zjawą ojca, pięknie to wygląda, kiedy Galen zaczyna rozumieć z kim walczy.
  Smuci mnie tylko fakt, że oczywiście Starkiller musiał przejść do Rebelii. Czy nie mogliśmy choć raz dostać bohatera, który umiera jako zły? Ale pomijając to, to fajnie jest ukazane tworzenie się Rebelii.
  No i docieramy do Gwiazdy Śmierci. Walki z Vaderem i Palpatinem są naprawde zacne, a sama gra ma dobre zakończenie... rzadko bowiem bohater gry umiera.
  W zasadzie, Starkillera można postawić na równi ze Skywalkerem, bo moim zdaniem, obaj tak samo przyczynili się do upadku Imperium.
  I fabuła ma u mnie 10/10.

  Rozgrywka
  Sama rozgrywka niestety jest bardzo przeciętna.
  Właściwie większość gry wygląda tak: zabij mrowia szturmowców/rebeliantów/czegoś tam, pozbieraj pierdoły (holocrony/świecące na zielono/niebiesko holokrony/kryształy/rękojeście do miecza), zabij coś większego (AT-ST/Rancor/whatever), schemat zatacza koło i docieramy do mega-bossa. Pokonaj i zaczynaj od nowa. Nie ma też mowy o czymś bardziej kreatywnym niż zabijanie i niszczenie. Nawet głupiego przycisku nie można wcisnąć, jak w Jedi Academy. xD
  Niestety, nie jest to na co liczyłem... Od wielu osób już to słyszałem i ośmielę się powtórzyć - gdyby to nie było SW to dla mnie byłaby to baaardzo przeciętna gra. Jedyne co ratuje rozgrywkę, to świetne Moce. Naprawdę można się czasem świetnie pobawić, zabijając takich szturmowców czy innych.^^ Zdecydowanie kilkukrotnie lepsza zabawa niż w Jedi Academy. xD
  No i ostatnie: po raz kolejny mamy super-hiper-pr0-zajebistego bohatera, który zmiecie absolutnie wszystko na swej drodze. Ja rozumiem, że to jest gra, ale powiedzcie mi, skąd się tacy biorą?
  Ocena: 6/10

  Muzyka
  Muzyka stoi na wysokim poziomie. Pasuje w sumie do większej części gry, ale w Cloud City mi się baaardzo nie podobała. W sumie było to... fałszowanie. ;P Ale w reszcie lokacji muzyka jest zacna, szczególnie w Świątyni Jedi, czy w walce z Vaderem i Palpatinem.
  Ocena: 9/10

  Inne
  ...bo nie wiem gdzie to powypisywać.
  Sprawa numer jeden: menu główne. Po prostu ręce opadają. Badziewne jak w jakiejś niskobudżetówce... masakra, gdyby na PS2 można było ściągać jakieś łatki, to zaraz bym znalazł taką, co zamienia menu.
  Sprawa numer dwa: "poszukiwania skarbów". Czyli mowa o tych niepotrzebnych nikomu pierdołach. Holocrony, świecące holocrony (btw: wyjaśni mi ktoś do czego one były potrzebne?), rękojeści i kryształy do miecza świetlnego. Szukanie tego całego badziewia jest naprawdę męczące, to jest zdecydowanie słaby punkt gry. A szukałem tego jedynie po to, by zdobyć punkty do podniesienia poziomów mocy. Głupie to. ;P
  Sprawa trzecia i ostatnia: Vader ciskający błyskawicami Mocy. No rozumiem, że to gra i że musiał mieć fajne Moce, ale przecież wszyscy wiemy, że Vader tego nie mógł używać.

  A teraz parę pytań:
  -Jak Palpatine mógł wybaczyć taką zdradę Vaderowi?
  -Ile razy Vader leżał na glebie, z mieczem przy łbie i słyszał głos swojego mistrza mówiący "Taaak, zabij go!"? I co, tak po prostu gdzieś to miał?
  -Skoro Vader miał wytropić Organe i resztę, to czemu po prostu nie porwał Leii, która przecież wcale się nie ukrywała?
  -I najważniejsze: JAKIM CUDEM Starkiller przeżył cios od miecza w plecy, kilkukrotne uderzenie o ścianę, przebicie przez szybę i przebywanie jakieś 5min w próżni? No bez przesady... ta scena mnie po prostu powala.

  Podsumowując: Gra jest dobra, ale nic więcej. W zasadzie ratuje ją tylko wątek fabularny (czyli mówiąc inaczej: scenki), niezłe Moce i klimat. Tzn fajnie jest sobie porozwalać legiony Szturmowców, ale mało to ambitne. Pewnie wrócę do tej gry, ale przyznam szczerze: lekko się zawiodłem. Nawet bardziej niż lekko. ;P

  Ale cóż, raz kozie śmierć, wystawiamy ocenę końcową:
  a będzie to: 7/10. I więcej nie dam.

  I oto koniec tej chaotycznej recenzji.

  LINK
  • powiem

   Lord Bart 2008-10-19 14:46:00

   Lord Bart

   avek

   Rejestracja: 2004-01-20

   Ostatnia wizyta: 2021-09-13

   Skąd: Warszawa

   ci jako fan realizmu i sensu w grach:

   Achievementy gówno dają. Nie wiem czy są na konsole lub czy istnieją konsolowo-pctowe gry gdzie achievementy dają jakieś bonusy. To żal.

   Vader. Mówisz o etapie nauki gdzie gramy Vaderem? On nie ma lightninga przynajmniej na x`b. Na PSie mu dali?

   Co do Palpiego to wiesz... on na 100% o tym wiedział, na 100% miał to w planach Jak podczas całych CW: czy sukces czy porażka - zawsze ten sam tekst: Excellent. Everything is going as
   planned.


   Co do Vadera to pewnie zrozumiał, że uwcześni "Sithowie" popierają tylko silnych. W danej chwili.

   Co do naszego głównego bohatera to kiedyś był na Discovery taki dokument o ranach zadanych w boju. W był pokazany postrzał, który tak genialnie ukośnie wszedł przez plecy, że przy wyjściu nie miał zaliczonych żadnych ważnych organów ani kręgosłupa
   Nie pamiętam jak wygląda to pchnięcie w grze, ale skoro rany z sabera kauteryzują się (??) no to może można przeżyć.
   Co do próżni no to wiadomo.

   A TFU jako najlepsza gra w świeci SW?
   .
   .
   .

   LINK
   • ...

    Tremayne 2008-10-20 00:06:00

    Tremayne

    avek

    Rejestracja: 2003-02-15

    Ostatnia wizyta: 2022-07-03

    Skąd: Katowice

    Niewiele gier, które mają achievmenty, przekładało to na realne korzyści w samej grze.

    Ze wszystkich takich gier przychodzi mi do głowy tylko... Mass Effect. Tylko, że tam dopiero po skończeniu gry i rozpoczęciu na nowo, można było z nich korzystać.

    LINK
   • Re: powiem

    Louie 2008-10-20 17:13:00

    Louie

    avek

    Rejestracja: 2003-12-17

    Ostatnia wizyta: 2022-07-05

    Skąd:

    Bart napisał:
    ci jako fan realizmu i sensu w grach:

    Achievementy gówno dają. Nie wiem czy są na konsole lub czy istnieją
    konsolowo-pctowe gry gdzie achievementy dają jakieś bonusy. To żal.


    No dobra, ale te "zwykłe" holocrony, to przynajmniej jakieś tam arty dawały... a co z tymi świecącymi?

    Vader. Mówisz o etapie nauki gdzie gramy Vaderem? On nie ma lightninga przynajmniej na x`b. Na PSie mu dali?

    Tu moja pomyłka. Nie wiem czemu, ale byłem przekonany, że podczas tej misji wesoło hasałem Vaderem, strzelając na lewo i prawo błyskawicami. Ale w każdym razie, podczas walki ze Starkillerem wydaje mi się, że ich używał, ale prawdopodobnie się mylę. ;P

    Co do Palpiego to wiesz... on na 100% o tym wiedział, na 100% miał to w planach Jak podczas całych CW: czy sukces czy porażka - zawsze ten sam tekst: Excellent. Everything is going as
    planned.


    Rzygam już tą pewnością Palpatine`a. Po prostu boga z niego robią... i to na każdym kroku. filmy, TCW, CW, gry, książki...

    Co do Vadera to pewnie zrozumiał, że uwcześni "Sithowie" popierają tylko silnych. W danej chwili.

    No dobra, to tłumaczenie jest całkiem logiczne, ale i tak mnie to trochę śmieszy. ;p

    Co do naszego głównego bohatera to kiedyś był na Discovery taki dokument o ranach zadanych w boju. W był pokazany postrzał, który tak genialnie ukośnie wszedł przez plecy, że przy wyjściu nie miał zaliczonych żadnych ważnych organów ani kręgosłupa
    Nie pamiętam jak wygląda to pchnięcie w grze, ale skoro rany z sabera kauteryzują się (??) no to może można przeżyć.
    Co do próżni no to wiadomo.


    No dobra, dobra, jasne, że cios od miecza da się przeżyć, ale właśnie najbardziej mnie rozwala ta próżnia.
    A poza tym: Palpatine nie wyczuł, że Starkiller przeżył??

    A TFU jako najlepsza gra w świeci SW?
    .
    .
    .


    Ja tylko stwierdziłem, że taką mogła być. Bo miała ogromny potencjał, trailery były naprawdę niezłe itp. itd. a co z tego wyszło, to sam widziałeś.

    A i pytanie: czy na X-pudłach i PS3 Starkiller wam latał z mieczem za plecami? Tzn. ogólnie "styl trzymania" podobny do Ahsoki? Bo u mnie na PS2 takiego czegoś nie było i mnie to bulwersuje ;P

    LINK
    • Re: Re: powiem

     Lord Bart 2008-10-23 17:58:00

     Lord Bart

     avek

     Rejestracja: 2004-01-20

     Ostatnia wizyta: 2021-09-13

     Skąd: Warszawa

     Ludwiczek napisał(a):
     A i pytanie: czy na X-pudłach i PS3 Starkiller wam latał z mieczem za plecami? Tzn. ogólnie "styl trzymania" podobny do Ahsoki? Bo u mnie na PS2 takiego czegoś nie było i mnie to bulwersuje ;P
     ________

     Wydaje mię się że tak, ale głowy nie dam. A czy to ważne??

     LINK
 • Żenada

  Artu 2008-10-20 15:02:00

  Artu

  avek

  Rejestracja: 2008-10-19

  Ostatnia wizyta: 2009-04-30

  Skąd: Katowice

  Ja nie mogę, nie dośc że takie naładowane te klony to niedokładne i ochydne... Podoba mi się ostatni Sith. Fajny pomysł na dzidę??
  Cieniarstwo...

  LINK
 • TFU {PSP}

  SroQ 2008-11-23 17:45:00

  SroQ

  avek

  Rejestracja: 2008-09-16

  Ostatnia wizyta: 2019-12-01

  Skąd: Sopot

  Szczerze mówiąc, zakończeniem gry bylem niemile rozczarowany jakoś.
  Tak czy inaczej niedawno przeprosiłem sie z grą i teraz staram sie odszukać wszystkie holocrony i pozaliczać misje w trybie Force Unleashed ;]

  LINK
 • TFU {PSP}

  StarWarsFun 2008-11-24 19:04:00

  StarWarsFun

  avek

  Rejestracja: 2008-11-22

  Ostatnia wizyta: 2009-01-02

  Skąd:

  Ja też mam wersje na PSP,i wersją na PSP,jeżeli chodzi o zakończenie,można być rozczarowanym,zdecydowanie lepsze jest zakończenie np. na PS3,pod względem przedstawienia jego śmierci,a poza tym zależy jakie wybrałeś zakończenie,dobre czy złe?

  LINK
 • TFU{PSP}

  SroQ 2008-11-24 20:09:00

  SroQ

  avek

  Rejestracja: 2008-09-16

  Ostatnia wizyta: 2019-12-01

  Skąd: Sopot

  Wybrałem dobre, złe jest takie...niekanoniczne ;P
  A właśnie- we wstępnych artach TFU na jednym z obrazków widzimy logo gry, starkillera, wokół latających na wszystkie strony szturmowców i dwie kobiety biegnące za Starkillerem. Zdaje sobie sprawę, że to pewnie z wersji beta, ale czy coś o tym dokałdniej wiadomo ??
  Chodzi mi o ten obrazek:
  http://www.ossus.pl/biblioteka/Grafika:TFUlogo.jpg

  LINK
 • .

  Mirta 2009-01-05 18:55:00

  Mirta

  avek

  Rejestracja: 2009-01-04

  Ostatnia wizyta: 2010-12-06

  Skąd: Inowrocław

  Niestety nie posiadam, ale miałam okazję zagrać. Smakowity dźwięk, fabuła wciągająca no i te efekty... Rozbijanie szkła, przecinanie drewna. Zwykłe szczegóły, a jak umilają grę! No i nie można zapomnieć o szturmowcach, którzy trzymani Mocą przez Starkillera wywijają się na wszystkie strony, krzyczą, błagają o pomoc i chwytają się byle czego, nawet martwych ciał klonów. Z niewiadomych powodów zawsze dziką radość sprawiało mi rzucanie Rebeliantami w nadlatujący obiekt.

  LINK
  • o

   Resvain 2009-05-05 22:59:00

   Resvain

   avek

   Rejestracja: 2009-04-15

   Ostatnia wizyta: 2019-02-21

   Skąd: Gdańsk

   tak, to było wręcz niepokojąco ekscytujące

   W 1 levelu bodajże było miejsce, przez które co kilka sekund przelatywał TIE-Fighter, a ja potrafiłem kilka<naście?> minut stać tam i po kolei podnosić każdego Rebelianta i kierować centralnie na czołowe zderzenie z TIE.
   Potem tylko dzika radość, na widok frunącego dziesiątki metrów rebelsa...

   LINK
 • eh

  miseppbett 2009-01-06 20:20:00

  miseppbett

  avek

  Rejestracja: 2008-11-04

  Ostatnia wizyta: 2010-07-16

  Skąd:

  ja mam niestety wersje tylko na iphona bo konsoli zadnej nie mam. Wersja jest strasznie krotka powolna i staje sie monotonna. A dialogi zalamuja(strasznie wolne)
  Ale to zawsze star warsy i samo to mnie przyciaga do gry.
  BTW Fajny motyw w menu leci

  LINK
 • motyw

  Mirta 2009-01-07 13:57:00

  Mirta

  avek

  Rejestracja: 2009-01-04

  Ostatnia wizyta: 2010-12-06

  Skąd: Inowrocław

  Jesse Harlin - The Force Unleashed. O tak, naprawdę wciągający!

  LINK
 • PS2

  Darth Victorius 2009-01-14 12:36:00

  Darth Victorius

  avek

  Rejestracja: 2009-01-13

  Ostatnia wizyta: 2009-04-17

  Skąd: Darth Victorius

  Nie wiem dlaczego,ale ten tytuł zawsze przypomina mi skrzyżowanie Spartan Total Warrior z God of War w realiach ze SW

  LINK
 • PS2

  Darth Victorius 2009-01-16 14:01:00

  Darth Victorius

  avek

  Rejestracja: 2009-01-13

  Ostatnia wizyta: 2009-04-17

  Skąd: Darth Victorius

  A czy po przejściu gry jest możliwość powtarzania poziomów?

  LINK
 • ,,,,

  Luke S 2009-01-18 16:17:00

  Luke S

  avek

  Rejestracja: 2008-10-17

  Ostatnia wizyta: 2022-06-30

  Skąd: Cracow

  Jak wiecie,mam dużą podnietę moim PSP i TFU,jest czym się podniecać,po przejściu gry masz takie opcję powtarzania poziomów:
  -Order 66-Grasz podczas sławnego rozkazu
  -force dual-przechodzisz różne starcia z bosami których nie było w grze
  -Historic Mision-czyli historyczne starcia takie jak:
  *Walka z Dooku w 3 części Star Wars
  *Anakin vs Obi-Wan na Mustafar
  *Barka Jabby w 6 części Star Wars
  *Luke vs Vader w 5 części Star Wars
  *Arena na Geonozis w 2 części Star Wars

  -Force Aut-Wybierasz dowolną plansze z gry i grasz kim chcerz

  LINK
 • ...

  Darth Victorius 2009-01-21 02:37:00

  Darth Victorius

  avek

  Rejestracja: 2009-01-13

  Ostatnia wizyta: 2009-04-17

  Skąd: Darth Victorius

  Mirta,kocham Cię Wreszcie ktoś odpowiediał...
  Jesteś dziewczyną?

  LINK
 • PS3

  Darth Victorius 2009-02-08 19:09:00

  Darth Victorius

  avek

  Rejestracja: 2009-01-13

  Ostatnia wizyta: 2009-04-17

  Skąd: Darth Victorius

  Teraz już gdy mam PS3 nie wiem czy opłaca się w ten shit inwestować.Wolę poczekać na Arkham Asylum ;D

  LINK
 • Jedi Academy Mod

  Quarior 2009-03-24 14:49:00

  Quarior

  avek

  Rejestracja: 2008-02-16

  Ostatnia wizyta: 2017-02-22

  Skąd: Kielce

  Niestety nie dane mi było zagrać w TFU z prostej przyczyny - nie mam żadnej konsoli i nie zamierzam mieć, ponieważ gry nie kręcą mnie za bardzo. Ale mimo wszystko raz na kilka lat wyjdzie jakaś gra, w którą chciałbym zagrać i między innymi należy do nich Force Unleashed. Na szczęście podobno niedługo ma wyjść mod do Jedi Academy, który będzie wzorowany na TFU Rozgrywka na filmikach, które widziałem wyglądała nieźle, nawet lepiej, niż w oryginale, w którym walka wydaje mi się trochę sztuczna i typowo konsolowa...

  LINK
 • zapytanie

  add 2009-04-19 11:37:00

  add

  avek

  Rejestracja: 2009-04-18

  Ostatnia wizyta: 2009-04-19

  Skąd:

  Cześć. Zna ktoś może kody do Star Wars Force Uleashed na ps2.

  LINK
 • TFU

  Girdun 2009-05-03 16:19:00

  Girdun

  avek

  Rejestracja: 2008-08-31

  Ostatnia wizyta: 2015-03-16

  Skąd: Częstochowa

  Cześć, wiecie może skąd można ściągnąć filmy z The Force Unleashed?

  LINK
 • The Force Unleashed

  DanielOldObi 2009-05-05 17:34:00

  DanielOldObi

  avek

  Rejestracja: 2009-04-19

  Ostatnia wizyta: 2009-09-30

  Skąd: Bielsko-Biała

  Wie ktoś czy The Force Unleashed wyjdzie na PC ?

  LINK
 • Jedi Temple?

  Resvain 2009-05-05 22:03:00

  Resvain

  avek

  Rejestracja: 2009-04-15

  Ostatnia wizyta: 2019-02-21

  Skąd: Gdańsk

  ściągnął ktoś na PS3 tą dodatkową misję z Jedi Temple? Wyszło to w ogóle? Bo w PS store za cholerę nie mogę tego znaleźć, a wg. newsów od dawna to już powinno być..

  LINK
  • Na US PSN

   Otas 2009-05-05 22:16:00

   Otas

   avek

   Rejestracja: 2003-11-05

   Ostatnia wizyta: 2020-05-01

   Skąd: Best'veena /k. Bi-Bi

   dział: Add-Ons -> Disc-Based Games Add-Ons -> Star Wars: TFU Add-Ons
   znajduję się dodatkowa misja APPRENTICE MISSION PACK wcenie 9,99$

   Na EU/PL tego dodatku nie widzę do kupienia

   LINK
   • ehhh

    Resvain 2009-05-05 22:52:00

    Resvain

    avek

    Rejestracja: 2009-04-15

    Ostatnia wizyta: 2019-02-21

    Skąd: Gdańsk

    znowu?! To zakrawa o paranoję. Gdzie się nie obejrzeć, to pieprzone "US only". ;/

    Jestem tylko ciekaw - dlaczego z każdym dniem jest tego coraz więcej?
    Vide YT, TCW na Cartoon Network.com i pewnie setki innych rzeczy. grrr... -,-

    LINK
    • ale przynajmniej

     Otas 2009-05-06 00:23:00

     Otas

     avek

     Rejestracja: 2003-11-05

     Ostatnia wizyta: 2020-05-01

     Skąd: Best'veena /k. Bi-Bi

     tutaj nie ma problemu, aby mieć dostęp do US PSN .. wystarczy sobie założyć konto na US i kupować

     Jak dla mnie to konto na US jest o tyle lepsze, ze często wcześniej dostają różne materiały, a dodatkowo jest ono lepiej zorganizowane (lepszy podział kategorii, inne katalogi) niż to na EU.

     ... dodatkowo warto mieć konto na Japonie (ew. HonKong) bo tam również pojawiają się czasem ekskluzywne gry, demka i inne DLC.

     LINK
     • aha..

      Resvain 2009-05-06 00:56:00

      Resvain

      avek

      Rejestracja: 2009-04-15

      Ostatnia wizyta: 2019-02-21

      Skąd: Gdańsk

      takie buty... Nie miałem pojęcia o tym, że US konto da się założyć; PS3 mam od niedawna

      a jak takowe konto założyć? Normalnie, czy z jakimiś ceregielami?

      LINK
      • Ogólnie można

       Otas 2009-05-06 16:34:00

       Otas

       avek

       Rejestracja: 2003-11-05

       Ostatnia wizyta: 2020-05-01

       Skąd: Best'veena /k. Bi-Bi

       mieć chyba 16 na raz na konsoli.

       Tworzysz nowe konto, a następnie rejestrujesz je na PSN. W zależności jaki kraj logowania sobie wybierzesz to będziesz miał dostęp do PSN dla danego regionu. Najpopularniejsze to US/ JAP/ HK/ EU.

       Przy rejestracji wybierz po prostu US.. a następnie podaj POPRAWNY adres w USA .. np:

       Street address 1: 307 Hudson Street
       City: New York
       State/Province: New York
       Postal Code: 100021 (lub zbliżony)

       i... powinno wszystko działać

       PS. Nie wiem czy wiesz ... ale wszystko z PSN (gry, DLC) można ściągnąć na 5 konsol! .. dzięki czemu gry czy dodatki kupuje się za kilka zł po prostu zrzucając się w 5 osób

       LINK
 • Golden Trailer Awards

  Adakus 2009-06-06 10:43:00