Forum

Chronologia NEJ

Zastanawiam się czy trylogia Mrocznego Gniazda zalicza się do NEJ... Ktoś wie?

Nie zalicza się do NEJ

chociaż Yuuzhanie tam występują.

Z tego co wiem...

...akcja Mrocznego Gniazda toczy się po NEJ. Lecz w rospisce książek z Bezpośredniego Kontaktu pisze, że zalicza się do NEJ. W waszym HC też tak pisze??

No

w MG też tak pisze.

hmm

Nie posiadam "jedynki" ale w Niewidzialnej Królowie rzeczywiście jest błąd. W Wojnie Rojów już wszystko jest dobrze. Lecz Amber nie powinien popełniać takich błędów.

Sprawa nie taka prosta

Z jednej strony trylogia Dark Nest nie zalicza sie do wielkiej (20 paro, bo dochodza ebooki jeszce) serii ksiazek ktore dotycza wojny z YV, ale z drugiej strony chronologicznie umieszcza sie ja w NEJ jezeli potraktujemy NEJ jako przedzial czasowy. Tak samo wszystkie kolejne ewentualne ksiazki, komiksy, gry dziejace sie mniej wiecej w 25 - 35 ABY nalezalo by zaliczyc do NEJ. Zreszta za umiejscowieniem DN do NEJ przemawia fakt ze wiele watkow w stylu, co zrobic dalej z YV, odbudowa coruscant, nawiazanie do misji na Mykr itd przemawia za dolaczeniem DN do NEJ bardziej niz przylaczeniem tej trylogii do kolejnej juz ery a mianowicie Legacy ktora to zaczyna sie zupelnie nowym watkiem i konczy z tematu YV.

hmm

tu podstawowym problemem jest nazewnictwo stosowane przez LucasBooks. Po pierwsze jeśli mówimy o cyklu książkowym Nowa Era Jedi, to w żadnym wypadku Mroczne Gniazdo nie jest jego częścią. Druga sprawa to okres - era w historii Galaktyki i tam zaiste Mroczne Gniazdo znajduje się w czasie Nowej Ery Jedi.

...

Ale tak czy siak, DN jest po NEJ. Nie wstawię go przecież przed, jak w rozpisce książkowej (niektórych).
Jako cykl książkowy rzeczywiście odpada.
Jako era, zaliczać się raczej nie może.
Nie jest to jakiś okres pomiędzy NEJ a Legacy?
Nie jest to chyba, jak w niektórych rozpiskach zakończenie cyklu SW, a oddzielnie leci NEJ (jak w przypadku chronologii i chronologii dla młodzieży)?

przede wszystkim

patrz na oficjalne rzeczy. Czyli dwie - każda wydana w oryginale, od pewnego czasu również i w Polsce, ksiązka ma oznaczenia ery i serii. Dark Nest ma ewidnentnie oznaczenie ery Nowa Era Jedi, mimo że oznaczeń serii Nowa Era Jedi nie ma. Savvy? Nie sugeruj się polskim wydaniem, bo popełniono tam niestety błąd.

......

a tak swoją droga w Mroczne Gniazdo ma fatalną oprawe graficzną

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.