Forum

Nowe przewodniki

Temat powstaje, żeby pisać o różnych nowych "Essentialach", jeśli ktoś ma ochotę.
Ale bezpośrednim powodem jest zapowiedź, teraz już oficjalna, zupełnie nowego przewodnika, bez słówka "New" w tytule:

"Jedi vs. Sith: The Essential Guide to the Force"

No.. To wypalili przewodnik, który z pewnością zainteresuje wielu filozofów gwiezdnowojennych. Kłopot w tym, że autorem tego tomiszcza ma być Ryder Windham autor, który dotychczas raczej nie miał okazji chwalić się swoją wiedzą szczegółową i filozoficzną na temat SW. Ale optymistycznie rzecz biorąc: Ryder skonsultuje się z wieloma specjalistami, z Lucasem, ze Stoverem, z Miśkiem i z Mihoo, i jakoś to będzie. Poza tym nawet jeśli treść okaże się obrazoburcza, zawsze zostaną z pewnością przegenialne grafiki Edwardsa i Trevasa .

Aha: oficjalna zapowiedź, oraz wstępna okładka tam: http://www.starwars.com/eu/lit/ref/news20070308.html

Nie

da się ukryć, że prawdopodobnie kupię to ;]
Co z tego, ze informacje tam podane będą wtórne. Co z tego, że wszystko to gdzieś pewnie już było, może nawet w lepszym opracowaniu. Tematyka jednak robi swoje ;p
No... chyba, że bardzo słabe recenzje zbierze ten przewodnik, wtedy się zastanowię.

oj oj

może być rewelacyjnie a może być hmm... trochę mniej rewelacyjnie , mimo mojej niechęci do przewodników znacznej że hej, prawdopodobnie z radością nabędę.

Uuu,

pewnie nabędę Chyba, że jak Rusisa, zobaczę słabe recenzje, to faktycznie trzeba się będzie dwa razy zastanowić...

Marzenia...

Gdyby tak wydano
Yuuzhan Vong: The Essential Guide to the extragalactic invaders

... za marzenia nie zabijają

To będzie

Zdecydowany must-have, porównywalny z ``Essential Chronology``.

Gwiezdny Atlas

Dziś oficjalna zaprezentowała nowy przewodnik – "Star Wars the Essential Atlas". Ma być naukowo, 70 szczegółowych opisów i kilka innych po łebkacj, jak piszą (na http://www.starwars.com/eu/lit/ref/news20071005.html) From the Core to the Rim: The official guide to complete galaxy. Autorzy to Jason Fry i Daniel Wallace, w sklepach w czerwcu 2008.

Mniam .

hmmmm

będzie to ktoś zamawiał? Można by się zrzucić na wspólną przesyłkę

ja

będę zamawiał . Pod koniec miesiąca, czyli pewnie zaraz jak się ukaże na Amazonie . Chyba jeszcze do mnie się Rusis dołączy .

czyli można

się podpiąć??

tak

na priv najlepiej tylko odezwij się koło 25 listopada

o.k.

bankowo

hyhy

zarówno Atlas jak i Sith vs Jedi łykam

A na przesyłkę nie warto się zbierać. Nie jest wysoka (wręcz taniocha), a od dawna już do kazdego przedmiotu amazon dolicza dodatkowe koszty przesyłki i to chyba 3 lub 4 dolary

Zobacxzymy jak będzie...

Poczytam o tym.....pomysle a i tak to kupię raczej nie inaczej dobra lece grać w LOTRA Bitwę 2

Niekoniecznie.

(Odczuwam przewrotną satysfakcję rozpoczynając wypowiedź w ten sposób :])

Ośmielę się wyłamać z konwencji i poczuć się zaniepokojonym pomysłem. Choć jest on przedni i aż dziw bierze, że dopiero teraz ktoś się za to bierze. Nie będzie zaskoczeniem, jeśli przyznam, że coś takiego marzyło mi się od dawna, jako, że tematyka jest moim gwiezdnowojennym konikiem. I tak dalej, generalnie. Powinno być miodnie, zwłaszcza, jeśli autor wykaże stosowną do powagi tematu wiedzą z zakresu filozofii i historii Mocy. Co więcej - to świetna okazja do p o s z e r z e n i a naszej wiedzy. Grzechem byłoby spartaczyć - spłycić - taki koncept.

Ryder Windham?!
Rzut oka na bibliografię:
http://starwars.wikia.com/wiki/Ryder_Windham

Osobiście boję się zamknięcia w klimatach okołofilmowych. Streszczeniowej powtórki momentów, którymi ekscytujemy się od dawna. To powinno zostać zrobione z takim rozmachem jak pozostałe reedycje essential guides - pomijając kontrowersje jakie to wywołuje. Jak nowa chronologia. Wnikliwie, dogłębnie, erudycyjnie. To powinien być Dan. Abel, może (czego by o nim nie mówić). KJA. Ktoś, kto w epickim klimacie Mocy jest zanurzony; ktoś sprawdzony, człowiek-marka. Autor powinien być zdolny [be able to], aby pozwolić sobie na rozwinięcie skrzydeł i eksplorowanie nieznanych dotąd zakamarków historii, białych kart, zwłaszcza w dziejach starożytnych (och-ach). Mieć ku temu warsztat i zaplecze.

Panicznie zaś boję się POBIEŻNEGO POTRAKTOWANIA TEMATU. Że rację będzie miał (obecnie będący w błędzie ) Urthona - że lista rozdziałów ograniczy się do tego-co-już-znamy.

Tyle obaw na tę chwilę . Wyrażę jeszcze ambiwalentne odczucia odnośnie kierunku, w którym zdają się podążać ilustratorzy - powoli robi się zbyt teledyskowo, jak dla mnie - i już kończę...

No właśnie

ja mam podobne obawy. Byłem na to też strasznie napalony, a jak zobaczyłem listę Individuals na wookiee, to przez chwilę nie chciało mi się wierzyć, że brakuje tam takich tuzów jak Exar Kun, Mace Windu, czy Darth Krayt chociażby. Tego ostatniego bym nawet nie wymienił, gdyby nie to, że na wyżej wspomnianej liście znajdują się nazwiska postaci pokroju Sigel Dare, Raana Tey, czy Shmi Skywalker. Co to ma być? To jest na pewno potwierdzona i pełna lista? Jeśli tak, to się będę musiał poważnie zastanowić, zanim to zamówię. Wśród lokacji kolejny zawód; Tatooine :|... Jeżeli wśród omówionych szerzej postaci brakuję tych, które na to na pewno zasługują, to boję się, że sama treść prawdopodobnie też będzie baardzo ogólnikowa :/. Pewnie poczekam na recenzje tych, którzy to kupią i wtedy zamówię, bądź nie .

tyle, że...

-To jest na pewno potwierdzona i pełna lista?
No właśnie w tym sęk, że na pewno nie . Na tę chwilę o b a w i a m s i ę, że Urthona b ę d z i e miał rację, gdyż to tej pory jej nie ma. Lista powstała przez spisanie tego, co widać na udostępnionych jak dotąd ilustracjach.

Jestem pewien, że przez przewodnik przewiną się wspomniane tuzy. Nie chciałbym jednak, by to na nich skupił się autor - aby słówka essential nie potraktowano zbyt dosłownie, tak, aby przewodnik zadowolił starych wyjadaczy którzy historię Wielkich znają z wielu źródeł i czekają na coś nowego... Choćby w historii starożytnej jest wiele wydarzeń, które błagają o rozwinięcie - TNC napomina kilka (kolejne schizmy, wojny Mocy, tysiącletnia ciemność, wojny unifikacyjne - to wszystko do czego Mihoo ślini się od lat) - długo nie będzie lepszej okazji do uporządkowania choćby początków Imperium Sith czy zamieszania z Prorokami Ciemnej Strony, zarysowania ewolucji postrzegania Mocy na przestrzeni dziejów i alternatywnych jej koncepcji, historii wszelakich sekt i ruchów...

Zapewne jednak niesławna Tatooine powróci, z racji na rolę, jaką niejednokrotnie odegrała w historii Mocy. I, że będzie to symptomatyczne.

Czternaście ilustracji

z EGTTF (czyli przewodnika po Mocy, o którym jest między innymi ten wątek )

http://starwars.com/eu/lit/ref/f20071113/index.html

uff

arty są doskonałe, może z malusim wyjątkiem
Wygląda na to, że mogą być ludzie z tego przewodnika Choć ak wiadomo najwaznieszy będzie tekst, a nie rysunki... Pożyjemy, zobaczymy.

A`Sharad

ma zajebiste czerwone lennonki!

Ogólnie super, poza kilkoma detalami. Że też nie ma kto tego w Polszcze wydać... Jeśli będę to importował, to nie za szybko niestety.

:)

Świetne, bardzo mi się podobają (z wyjątkiem jednego).

Przewodnik już do nabycia

w Empiku, jakby ktoś chciał. Kosztuje dość dużo, bo aż 92 zł.

http://www.empik.com/produkt?productId=2766348&_name_=Jedi_Vs_Sith_The_Essential_Guide_to_the_Force

na

szczęście u mojego osobistego windykatora złożyłem już zamówienie chyba z pół roku temu Więc spokojnie czekam,ale myśle ,że naprawdę warto.

Jedi vs. Sith: The Essential Guide to the Force - MAM!!!

Poczta Polska ma ostatnio zatrzęsienie przesyłek. I nie daje rady. Czyli jest jak zawsze.
Tymczasem dziś po powrocie do domu zastałem na biurku skromną paczuszkę adresowaną do mnie od naszego, jak to się wyraził Zax, osobistego windykatora.

To co ujrzały moje gały przeszło najśmielsze oczekiwania. Cudowne, naprawdę cudowne arty, masa wiedzy (chyba pierwszy raz poza RPG nadmieniono o Morichro czy Malacii) podana w zajebistym formacie, extra papier (choć twarda okładka do tego doprowadziłaby mnie do orgazmu )...

Do tej pory myślałem, ze największym źródłem wiedzy są podręczniki SWd20. Myliłem się... czas zapolować na resztę


Z tego miejsca chciałbym podziękować LS`owi za pomocną dłoń w dotarciu do tego cudu.
4 U

Na tej stronie

-http://starwars.wikia.com/wiki/Category:Images_from_Jedi_vs._Sith:_The_Essential_Guide_to_the_Force znajduje się parenaście ilustracji (niektóre z nich mieliśy już okazję widzieć na Bastionie ) z "Jedi vs. Sith: The Essential Guide to the Force" . Szczena opada . Ech, jak pomyślę, że będę miał to cudo dopiero w lutym... będzie co czytać i podziwiać

-><-

No cudo, chyba nawet się skuszę i kupię Ile będzie trzeba na to przetrwonić pieniędzy?

<-.<-

w Empiku 80zł

http://www.empik.com/produkt?productId=2766348&_name_=Jedi_Vs_Sith_The_Essential_Guide_to_the_Force

...

na amazonie wychodzi z przeszyłką jakieś 55 zł (tam kupowałem, ten przewodnik to cuuuuuuuudo )

<-.<-

z przesylka? chyba bez skoro 17 dolarow

tja

17.13 + 7.50 = 24.63 i to po 2.5664 za dolara daje -> 63.21 zł. Fakt więcej niż 55zł, ale znacznie mniej niż w empiku

55

wychodzi jak zamawiasz więcej pozycji mnie tyle wyszło (z drobnym hakiem) plus prawie 10 PLN w przypadku wysyłki po Polsce

...

no nie do końca, bo przy większej ilości pozycji koszty wcale bardzo nie maleją. Ale faktycznie wówczas wychodzi troszkę poniżej 60 zł, co uważam za bardzo dobrą cenę jak za taką wspaniałą pozycję

hmm

jak nie maleją? Przy moich zamowieniach wysylka zawsze wynosi koło 5 USD, tym razem wyniosło jeszcze mniej . A 55 z hakiem to nie cena z powietrza tylko taka jak mnie wyszła .

hmm?

Przecież od jakiegoś czasu płacisz nie tylko za shipping, ale i za handling, a to oznacza, że opłaty są dodawane do każdej książki jaką kupujesz na amazonie. Znaczy jeśli zamawiasz poza USA, a już tym bardziej do Polski.

hmm

chyba się kompletnie nie rozumiemy. Owszem jest opłata za każdą kolejną pozycję, ale im wiecej zamwiam, tym wysyłka pojedynczej sztuki kosztuje mniej. Savvy?

:D

No pewnie, że tak. Faktycznie coś się nie zgadaliśmy Też staram sie robić zawsze jak najwieksze zakupy. Choć niezaleznie od ilości zawsze wychodzi taniej niż przez polskie sklepy.

A

powiedz mi, Asturasie drogi, czy w owym cudnym przewodniku znajduje się chociaż jedna ilustracja przedstawiająca Kyle`a Katarna (nie licząc tego gdy początek spoilera jest na pogrzebie Mary Jade koniec spoilera)??
Żeby nie było jakichś dziwnych domysłów - z ciekawości pytam

nie

niestety nie

hmmm

te paręnaście ilustracji to są chyba wszystkie o ile dobrze dałem radę przeniuchać tego booka.

Ale mnie nasuwają się takie oto pytania:
http://img233.imageshack.us/img233/8604/msduh6.jpg
Czy to jest aktualne, licencjonowane i zatwierdzone zdjęcie wizerunku Master Sifo-Dyasa? Bo widzę, że na Wookiee już je ustawili jako oczywiste. Czy ktoś pamięta jakie było poprzednio?


http://img233.imageshack.us/img233/8651/burnoo3.jpg
http://img233.imageshack.us/img233/647/burn2jq2.jpg
Czy to jest aktualne, licencjonowane i zatwierdzone zdjęcie jarającego się Aniego? Nie mam obecnie dostępu do filmu, ale wydaje mnie się że jednak nasz wieśniak uległ zwęgleniu w dość mniejszym stopniu

Re: hmmm

Lord Bart napisał(a):
Czy ktoś pamięta jakie było poprzednio?
________

Psze bardzo

http://images1.wikia.nocookie.net/starwars/images/6/65/Sifodyas.jpg

...

podobny, a w każdym razie bródka rzuca się w oczy

Re: ...

Asturas napisał(a):
podobny,
________

Bardzo

Star Wars The New Essential Chronology - MAM!!!

Kolejne dzienksy dla LS`a za sprowadzenie.

Choć album przedstawia się dosyć ubogo jesli chodzi o grafiki (w porównaniu z Jedi vs. Sith) to zawartość merytoryczna jest super-zwięzła jak na przewodnik chronologiczny przystało. Może się przydać bo stara wiara obiecała sobie że te wakację będą SWRPGowe...

Niemniej po wyprzedaży mojej kolekcji książek nabieram smaka na zebranie wszystkich tych albumów. Gorąco polecam. Dzisiejsza noc będzie ciekawa bo zacznę czytanie od najciemniejszego okresy twórczości SW czyli NJO... może być kupa śmiechu.

heh Bart :)

ten temat jest o NOWYCH przewodnikach ;D TNEC ma już 3 lata i u niejednego z nas już zdążyły w nim strony pożółknąć ;D

BTW. jeśli chcesz pooglądać świetne grafiki to, jeśli jeszcze nie masz, proponuję ci SW: Complete Locations

no też

po fakcie zobaczyłem że data druku to 2005r. ale tak czy siak dla mnie to nowość więc się cieszę... nie jestem takim geekiem jak co poniektórzy tutaj więc chyba będzie mi wybaczone??

:P ....

jesteś troll i dziecko neo i wogóle EMO ..... doobra złoszcze się bo przytuliłeś Gufa

wiesz

mogę powiedzieć że... rodzonym Neo jestem
I co to jest EMO?? Obraziłeś mnie czy pochwaliłeś??

A Gufa... jak go nie przytulać??

Szed

też jest EMO ... tak wiec wiesz A co do Gufa to ... mój ci on, MÓJ

TNEC

jak najbardziej należy do generacji nowych przewodników, więc to jest temat akurat dla niego.

Taaa...

a ty należysz do nowej generacje EMO DZIECI NEO

no tak

nie zmieniaj tematu wlochaczu

:>

Jest !!!! Nareszcie !!! Wiecie ile ja na to cholerstwo czekałem ? Będę mógł uzupełnić swoją kolekcję 25 przewodników

"Nowe" stare

W temacie nowych sucharów, to ja w końcu zdecydowałem się (głównie dzięki niższemu kursowi dolara) na NEGVV - ale tylko przy okazji ściągania nowych Starships of Galaxy. Cóż... ten pierwszy ma zdecydowanie ładniejsze obrazki i mniej literówek

<-.<-

No i niestety Data premiery "Essential atlas" przesunięta z czerwca 2008 aż na marzec 2009

No trudno...

FU

A wszystko to dzięki obsuwie The Force Unleashed...
Z drugiej strony, chyba jest to też znak, że skończono z wydawaniem "nieukończonych" podręczników, nie zawierających informacji z domknięcia jakiejś serii wydawniczej...

Imperialni Rycerze...

... czyli pytanie odnośnie rycerzy w czerwonych kubraczkach z ery dziedzictwa...
W tym tygodniu wreszcie kupiłem eGtF, przeczytałem, pooglądałem obrazki i jest fajnie ^^ Ale intryguje mnie ostatni rozdział, gdzie jakaś tam Jedi, Ellu Viss, nam opowiada jak to źli Sithowie przypuścili szturm na Prakseum na Ossusie, powybijali Jedi i ogólnie było bardzo źle. No i tutaj pytanie za sto punktów: Viss mówi, że wielu Jedi zginęło, a niektórzy poddali się Sithom i działają teraz jako Imperialni Rycerze. Sithowie oszczędzali Jedi i brali ich na IK? Czemu nie na Sithów? To było parę dni przed zamachem stanu Krayta, ale IK przecież nigdy chyba nie służyli Sithom, prawda?

Zapowiedź dwóch przewodników

od Sue Rostoni, za oficjalną:

"June 2011 - Star Wars: The Essential Guide to Warfare by Jason Fry. Trade paperback. This one`s been in the works for a while - we recently changed the title from The Essential Guide to the Military - "Warfare" is more appropriate to the content.

August 30, 2011 - Star Wars: The Essential Reader`s Companion by Pablo Hidalgo. Trade paperback. A super guide to the novels, short stories, e-books, etc. With new illustrations of characters you`ve only read about.

This will be organized chronologically according to in-universe dates and written out-of-universe so that it won`t be like the Essential Chronology but more like a non-fiction guide to fiction, with side-bars calling out related comics and events."
Ten pierwszy miała napisać wcześniej Traviss. Chętnie rzucę na niego okiem

..

Mogliby w końcu coś po polszemu wydać.

The Essential Guide to Warfare

- mam nadzieję, że publikacja ta nie skupi się znowu tylko na opisach broni większej i mniejszej, mi się marzy opis formacji, stopni wojskowych, hierarchi armii Republiki i Imperium - coś w stylu artykułu o WAR z Insidera - to była masa rzetelnych informacji na niespełna 6 stronach.

O to

byłbym spokojny - w ostatnim przewodniku, czyli The Essential Atlas, jest cała masa informacji, które są raczej mało związane z kartografią.

wiem bo mam

ATLAS daje radę aż miło

Okładka i opis

The Essential Guide to Warfare, znaleziona w katalogu Random House na lato 2011 r.

http://img441.imageshack.us/f/beztytuuwmy.jpg/

Niestety

Warfare będzie przesunięte na 2012 r. A przy okazji pracują nad tajemniczym Essential Guide to the Underworld.

Za clubjade.net:

The EUCast had Del Rey editor Erich Schoeneweiss on their latest podcast, and he revealed a few tidbits about upcoming projects. (...)

In other news, Schoeneweiss said that Jason Fry’s The Essential Guide to Warfare is being pushed bank to 2012 and an Essential Guide to the Underworld is in the planning stages. Updated versions of the character and ship guides are also likely in the next few years.

...

Czyli dalsza kanonizacja Zanna, po elementach wprowadzonych w starshipsach 2? A do tego retkonowanie Huttów po TCW. Zobaczymy co wymyślą...

Strashipsy 3 nie zawadzą. Od kilkunastu lat czekam na statystyki Dauntlessa.

Straszna

szkoda Ja już się tak na niego nakręcałem A co do Underworlda to może być ciekawe.

Podobało wam się Jedi Path?

to teraz będzie okazja zajrzeć do zakazanej wiedzy


The team of The Jedi Path now invites readers to delve into the Dark Side with Book of Sith, coming from Becker & Mayer through Amazon Publishing in January 2012.


Więcej tu:

http://clubjade.net/?p=29033

...

Super ekstra mega wiadomość Jeśli zrobią to w równie efektownym wydaniu i będzie przekazywana przez starożytnych Sithów aż do tych filmowych to będzie Wypas

uuu

to jedna z najlepszych informacji w dziale "SW" jaką słyszałem od lat. Oby utrzymał poziom TJP. Albo go przebił... przecież wiadomo, że DS rządzi

Yeah, druga biblia po DSS do d20...

...

Mam nadzieje ze ta ksiazka ``przejdzie`` przez rece jakiegos Jedi ; D

Świetna wiadomość

no i wskakuje do kategorii "must have"

Opis TEGtW

z TFN za Amazonem:

THE DEFINITIVE GUIDE TO THE ULTIMATE INTERGALACTIC BATTLEFIELD

Like many a great epic, Star Wars is rooted in a rich history of armed conflict. Now, for the first time, the facts, figures, and fascinating backstories of major clashes and combatants in the vast Star Wars universe have been documented in one fully illustrated volume. Extensively researched and inventively written, Star Wars: The Essential Guide to Warfare combines action-filled narrative with encyclopedic knowledge that:

- explores notable military units and groups
- traces the development of significant armaments and technologies
- profiles key warship classes, ground units, and manufacturers
- provides capsule biographies of great military leaders
- presents eyewitness troopers accounts of combat
- plus enough additional profiles, intel, history, and lore to span the cosmos!

Encompassing all of the Star Wars media, including the legendary films, the hit TV series Star Wars: The Clone Wars, the bestselling books, comics, and videogames, and packed with original full-color artwork, Star Wars: The Essential Guide to Warfare is a conquering achievement.

This 256-page reference guide will be out on May 22, 2012.

...

Z Essentiali jest najbardziej oczekiwany album Ale co do informacji to chyba lekko za TEA będzie

Szykujcie się na wydatek

Chris Trevas, jeden z ilustratorów Book of Sith, napisał dzisiaj na Facebooku:

"Like The Jedi Path, this will be the deluxe presentation with a fancy opening case and artifacts inside. I assume there will probably be a simple book-only version sometime later."

dla

niektórych cena tego dzieła nie gra roli...

Chyba, że ktoś jest konsultantem a wtedy...

Parę obrazków z Warfare

na Facebooku umieszczono kilka obrazków z EGtW:

Imperial Devastator:

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10150411768523713&set=a.10150411766083713.378495.67519418712

Rakatanie vs. Kilikowie:

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10150411766813713&set=a.10150411766083713.378495.67519418712

Bitwa oczami pilota TIE:

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10150411767778713&set=a.10150411766083713.378495.67519418712

Dodatkowo kilka informacji:

For those who want to know more about the art in this book, Del Rey`s Erich Schoeneweiss has additional information:

"Just off the top of my head I know we`ll get our first look at "Callista Abeloth" in Warfare. I can tell you you`ll see a fair number of new ships in Warfare as well. Ansel Hsiao, Ian Fullwood, Darren Tan, and John Van Fleet have all put real effort into designing and illustrating ships we haven`t seen yet - Xim`s warships, Tionnesse ships of various sizes, Hutt vessels (not the planet side skiffs and barges but space fairing ships), and the Wookiee Owool Interceptor. You`ll also see the Anakin Solo (Jacen`s personal Star Destroyer)."

...

B ładne rysunki, zwłaszcza Rakatanie.
Callista Abeloth? - to ma coś wspólnego z FoTJ albo ulubioną trylogią książkową wszystkich fanów?

hm

Abeloth występuje w FotJ, owszem, od 3 tomu. A co do Callisty początek spoilera Sometime prior to 44 ABY, the former Jedi Knight Callista Ming came across Abeloth, who consumed and killed her. koniec spoilera

...

Ale się na to nakręcam Czekam na to od dawna

...

Zaprezentowane obrazki jakoś nie powalają. Devastator całkiem może się wybija, ale w sumie podobny mieliśmy już w nowej chronologii.

Oczywiście wielce się raduję z nowych okrętów. Jako że stateczki Huttów są obok Xima i Tiończyków, może będzie to coś starożytnego z okresu ich świetności również?
Przydałyby się jednak najbardziej statystyki dla floty GFFA. Nic od początku NEJ do komiksowego Dziedzictwa nie ma danych ani grafiki. Jak nie tu, to może SotG 3 z podziałem na kilka tomów według er?

Trailer Book of Sith

chyba nawet się skuszę na wersję deluxe


http://www.youtube.com/watch?v=7Z2RkQbabaQ

...

Mniaaaam mniam.

Tylko gdzie ja to postawie... ; p

chyba nawet

mam już zamówione.

U Rusisa. I zaklepaną reckę... hehehehe

Dwie strony Book of the Sith

widze

charakterystyczną sygnaturkę DSa ale i Luke... zastanawiam się po co mieszają komentatorów. Rozumiem, że niejako drugi punkt widzenia, ale jaki może mieć na Księgę Sithów Skywalker-look?

...

W "The Jedi Path" też był punkt widzenia kogoś innego niż Jedi i był to z tego co pamiętam Palpatine. W tamtej książce jest nawet kilka stron wyrwanych, rzekomo przez Imperatora, taki fajny bajer ;p

tylko

tam to jest niejako fabularnie uzasadnione, że ten "podręcznik" przechodził z rąk do rąk. I przy O66 wpadł w lepkie prądotwórcze paluchy Sidka

Ciekawe jak tu wytłumaczą. Co do stron brakujących z JP to nie zauważyłem nic takiego...

Nowe obrazki z Warfare

No...

Luke i Daala wreszcie wyglądają na swój FotJowy wiek. Tylko od kiedy pani Admirał/Prezydent nosi opaskę na oku?

Od

jakichś pięciu lat, kiedy był zamach na tego jej ukochanego, co to go moffowie załatwili. Naprawiła oko po wojnie z Cadeusem.

...

Widać przygody nie służą Luke`owi, chłop się starzeje, a nie wygląda, jak ja.

...

I tak wygląda zdrowiej od Hamilla.

...

...

Czy tylko mi Taungowie przypominają predatora?

...

Poczytałem sobie co tam Jason Fry ujawnił ciekawego o Warfarze w przeciągu ostatniego miesiąca:
-Dostaniemy imię i typ dla starego flagowca Adm. Giela z Marveli.
-Zostanie jasno powiedziane czym były "big Corellian ships" z ANH.
-Coś zostanie zamieszane w saxtonowym SSD-slang, pancerniki jedynym poprawnym określeniem, aczkolwiek nie będzie to negacja.

Imperialny obrazek, którego u nas jeszcze nie było. Śmierdzi mi megalomańską podróbką, ale autor nie zaprzeczył, więc pozostaje schować minimalistyczną urazę i zaakceptować skanonizowanego fanarta (użyte modele zostały użyczone autorom i istotnie były kiedyś fanartem). TIE/ad ratuje sytuację. https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/s720x720/403125_10150596913558713_67519418712_8841423_1210314344_n.jpg
Na pierwszym planie nijaki Altor-class replenishment ship, na dole Allegiance, po prawej w tle flagowiec Giela.

Z publikowanego na B obrazka, w który ktoś się dłużej powpatrywał; lista armii WAR:
1st Sector Army Azure Hammer; Anaxes < staroć od Wizzardów
2nd Sector Army Green Mantle; Nubia
3rd Sector Army Steel Blade; Chandrila
4th Sector Army White Cuirass; Alderaan
5th Sector Army Shadow Hand; Odik <Jąderko
6th Sector Army Black Sword; Praxlis <Czarna Flota
7th Sector Army Golden Nyss; Bilbringi
8th Sector Army Bright Jewel; Ord Mantell
9th Sector Army Brazen Petard; Paarin Minor
10th Sector Army Crimson Dagger; Taris
11th Sector Army Blazing Claw; Korphir
12th Sector Army Cerulean Spear; Lantilles
13th Sector Army Iron Lance; Ord Pardron
14th Sector Army Red Tails; Ryloth <ukłon do George`a
15th Sector Army Hook Nebula; Qeimet
16th Sector Army Ivory Fang; Chardaan
17th Sector Army Chrome Shield; Vogel
18th Sector Army Night Hammer; Eriadu < Andersona nie zapomnimy
19th Sector Army Dark Saber; Javin < nawet podwójnie
20th Sector Army Emerald; Tallaan Banner
90% stolic jest przedatlasowa i w jakiś sposób związana ze zgrupowaniami floty. Kochamy Dana?

A co do kalmara nad Kashyyykiem, to nie ma nic oficjalnego jeszcze, ale nie tylko mi śmierdzi MC90 na kilometr.

Droidy

Na 19. maja zapowiedziano książkę dla młodych czytelników dotyczącą droidów pt. "Secret Life of Droids".

Have you ever wondered what it would be like to be C-3PO or what R2-D2`s function is?

Well now you can find out in Star Wars: The Secret Life of Droids from DK`s newest Star Wars series. Learn about the many types of droids from large and fearsome droidekas, to the smart and helpful astromech droids.

The Secret Life of Droids looks at the classic Star Wars galaxy from a fresh, new perspective, and features a timeline giving the reader a quick-reference overview of the events and information featured. Interactive and dynamic pages presenting events thematically rather than chronologically will allow young readers to uncover droid technology and discover each of its individual functions!
Jak to wygląda, można zobaczyć tu:

http://www.amazon.com/gp/product/0756690153/ref=pe_174270_22951730_nrn_title

Pierwszy czytelnik Warfare`a

...

Wołać Ekipe z CSI!

Z odbicia w wizjerze niech rozczyta treść strony którą przegląda! : D

...

Jak ja mu zazdroszczę...

obrazki

Paru ludzi w Stanach dostało już w swoje łapki "Warfare" i jeden z fanów zeskanował kilka i przegrałam je:

"It`s a trap!"
http://imageshack.us/photo/my-images/638/18750776.jpg/

Droidy
http://imageshack.us/photo/my-images/96/38570158.jpg/

I fragment mapki przedstawiającej stocznie
http://imageshack.us/photo/my-images/560/87079278.jpg/

Możecie też sobie poczytać co ma do powiedzenia na temat samej treści. Wspomina o początek spoilera Ximie Despocie, historii pisanej z perspektywy Ahsoki, oraz o stoczniach kalamariańskich. koniec spoilera Twierdzi też, że mapy stanowią jedynie mały procent wszystkich obrazków. Sam temat jest tu:

http://boards.theforce.net/xentemp/index.php?threads/be-excited-the-essential-thread-to-the-essential-guide-to-warfare.73/

znaczy

odnośnie spoilera... ona pisze o X? Czy po prostu jest wepchnięta w któryś tam rozdział z racji, że jak już stworzyliśmy kreaturę to teraz musimy wszędzie zostawiać ślady jej obecności? Jak psie (przepraszam) siki...

...

Eee, nie wiem dokładnie. W książce mają znaleźć się opowieści żołnierzy pisane z perspektywy 1 osoby... I ona jest właśnie jest autorką jednej z nich. Oj tam, co się przejmujesz .

Re: ...

ShaakTi1138 napisał(a):
Oj tam, co się przejmujesz .


________

Boli mnie to

obrazki

...

Właśnie przed chwilą widziałem na Wookiee. Te obrazki są... genialne.

...

Przy drugim opadła mi szczęka. Mam wreszcie porządną tapetę

...

pierwsza ilustracja prawie jak kadr z filmu, bardzo fotorealistyczna.
Luke vs Shimrra epickie! Luke troche mało luke`owaty, ale można to ścierpieć - im więcej ilustracji do NEJ tym lepiej

Fantastycznie

wygląda zwłaszcza wnętrze Cytadeli na drugiej grafice. No i sam Shimmra.

Pierwsza ilustracja - X-COM pokazuje, co ma w zanadrzu - też niczego sobie

...

...

Wreszcie ktoś zilustrował bitwę na Tythonie <3 Fajne są jeszcze z Grievousem i Rakatans vs Kliks

...

Epicko się porobiło. Do-ro`ik vong pratte!

...

Epicko to było od początku. Ciekawe czy wśród niepublikowanych grafik, trafią się kfiatki z gatunku piechoty Gondoru na Coruscant.
Graficznie jestem nasycony. Dawać treść!

graficznie

to wygląda fajnie, ale jestem ciekaw jak wyjdzie treściowo. Ale dobrze, że to już tylko parę dni .

...

Treść też już jest - tu możecie zobaczyć kilka pierwszych stron, między innymi spis treści i opis czasów przedrepublikańskich. Trzeba kliknąć na okładkę.

http://www.randomhouse.com/book/180097/star-wars-the-essential-guide-to-warfare-by-jason-fry-and-paul-r-urquhart#blurb_tabs

...

Orinda w tle spisu treści. <3
Przedmowa Teshika tym bardziej zresztą. <3
O Ximie poczytamy sobie później, bo już oczka wypływają od maciupkiej czcionki.

...

Nie klikne w to. Nie klikne. Nie. Nie klikne. Nie.

Ech. !

...

Mój egzemplarz EGW jeszcze idzie, ale... Ackbar początek spoilera ma pierwsze imię. Gial. A byłam pewna, że nazywa się Admirał. koniec spoilera

...

Szkoda. Lepiej brzmiało samo Ackbar. No, ale skoro to nie TCW wymyśliło, to mogę ten fakt zaakceptować.

...

O dziwo jakoś mnie to nie rusza Póki początek spoilera imienia nie otrzyma Palpatine, nie widzę tu żadnej profanacji koniec spoilera.

...

Wina Stackpole`a. :/ Bez Jasmin byłoby to zbędne.
Ja chcę blokadę na TFN. Zaspoileruję sobie wszystkie soczyste informacje, nim książeczka do mnie dotrze.
Klasyfikacja okrętowa i rangi nie są takie złe, choć widziałem lepsze sklejki przed laty. Ze spoilerów wynika, że trochę namieszali w stanowiskach dowódców sił sektorowych.
Jako zatwardziałego minimalistę, boli mnie liczba pancerników we wczesnych Szczątkach, ale mogę się łudzić, że coś źle zrozumiałem.
Spoileruję sobie dalej i jednocześnie mam nadzieję, że jakieś tajemnice się ostaną.

Re: ...

Stele napisał(a):
Wina Stackpole`a. :/ Bez Jasmin byłoby to zbędne.
________
Ja zawsze myślałem, że po prostu u Kalamarian pierwsze imiona mają tylko samice (Cha Niathal, Jasmin Ackbar)

...

ShaakTi1138 napisał(a):
Mój egzemplarz EGW jeszcze idzie
________

W sensie, wysłali Ci już? Gdzie kupowałaś, UK Amazon ?

kupiłam

poprzez sklep krainaksiazek.pl - bardzo serdecznie polecam, zamówienia idą z reguły bardzo szybko. Lecz w tym przypadku sytuacja była taka, że musiałam złożyć formularz zamówienia, bo nie było jej przez długi czas w ofercie sklepu. Pomyślałam, by ściągnęli mi właśnie z brytyjskiego Amazona, by było szybciej... a teraz Amazon UK ma jakieś straszne problemy z dostawą, co jest zapewne spowodowane świętami. Więc poczekam sobie jeszcze jakieś 3 tygodnie. Ale, jak wspominałam, sklep jest świetny. "Plagueisa" dostałam dwa dni po premierze amerykańskiej.

...

Aha, to spoko i dzięki za info !

Bałem się że to tylko mi Amazon takie opóźnienie robi... ; p

Na szczęścia właśnie przyszła "paczka pocieszenia", znaczy 3/4 zamówienia jakie złożyłem - wszystkie rzeczy poza Warfarem... ; p

zamówiłeś

pewnie z brytyjskiego. Oni mają opóźnienie - ale nie ze względu na święta. Na święta wydłużyli trochę okres składania paczek i te wysyłają normalnie. Natomiast w UK przewodnik jest trochę przesunięty/spóźniony. Więc to nie wina Amazonu. Najlepsze, że powinien już tam być, ale jeszcze chyba nie dotarł, więc myślę, że wyślą przed 17 jak zapowiadają, w momencie gdy dostaną.
Znając życie przewodnik był drukowany w Chinach wspólnie dla US/UK, leci do US i potem do UK. Przy świętach czasem pojawiają się takie opóźnienia.

kraina

dobra rzecz jak ktoś chce spokojnie zrobić kupno w złotówkach. Mają czasami spory % prowizji, ale olbrzymią ofertę i tytuły, które mają parę lat da się wyhaczyć naprawdę pięknie.

W każdym bądź razie jak dostaniesz musisz mi pożyczyć

...

Zamówione!

Pierwsze ilustracje z The Essential Readers Companion

...

Fajny ostatni obrazek. Wszystkie będą czarno-białe?

Re: Pierwsze ilustracje z The Essential Readers Companion

... Którego premierę znowu przesunięto ... ;(

...

Ładne, choć przydałoby im się trochę koloru - ja i tak tych "Essentiali" nie kupuję, bo i tak są nieaktualne już ze dwa miesiące po premierze. Co do tak szybko rozwijającego się Uniwersum IMO lepsza jest Wookieepedia, która powastaje na bieżąco.

...

...

Kolejny, miły, niemortisowy spoilerek:
początek spoilera Mamy wywiad, przeprowadzony przez Cindel Towani, ze szturmowcem-kombatantem, który przeżył rzeź na Enderze. Ponoć tak opisuje okrucieństwo małych miśków, że nikt nie ma wątpliwości w jaki sposób elitarny legion mógł przegrać. koniec spoilera

A co do mortisów, mam nadzieję, że Filoni dowali jeszcze coś mocnego w TCW i posypie te celestialsko-dotjowo-fotjowe gówno w mroki niekanoniczności, gdzie ich miejsce. :]

endnotes

Część pierwsza przypisów końcowych Jasona do Warfare`a: http://jasonfry.tumblr.com/post/20843004826/eg-to-warfare-endnotes-pt-1

Mój egzemplarz dotarł do kraju i lada dzień powinienem mieć go w łapkach.

Warfare arty

Dostałem w łapki kopię elektroniczną... nie po to żeby czytać, bo temat mało mnie raczej interesuje (chociaż niektóre rozpiski np. armii z TCW są... ok. Chociaż o Sithach jest cieniuuutko), ale żeby oblookać co podarowali nam rysownicy.

http://iv.pl/images/23947244217991938549.jpg
Ładne starcie... takie... nieludzkie

http://iv.pl/images/46979390634153683974.jpg
Wojownik Huttów... myślałem, że coś takiego to... no, wyklucza się

http://iv.pl/images/07525235961983594559.jpg
Walka Bejna i jego uczennicy... niby tak to wyglądało, ale... czegoś mi brakuje

http://iv.pl/images/88398922575762382367.jpg
To chyba jeden z najlepszych artów - chodzi o D`harhana. Pamiętam go z Trylogii Łowcy, ale zawsze nie bardzo umiałem go sobie wyobrazić... nie wiem czy był jego wizerunek na wookiee wcześniej, ale teraz szybciutko zastąpiono go tym artem. Trochę tylko pamiętam, że on się jakoś opierał, bo przecież takie działo ma odrzut...

http://iv.pl/images/60315874605212999517.jpg
Ten art nie nadaje się dla dzieci, chociaż jak wieść Leśna głosi - dzieci lubią misie. A czy... misie lubią dzieci?

http://iv.pl/images/43037722303954420396.jpg
Piękny widok... pamiętam tą maszynę z komiksów, to były zresztą jedne z pierwszych jakie czytałem.

http://iv.pl/images/26462966276107951824.jpg
Yuuzki dewastujące cywilizację... ładne, chociaż książki beznadziejne.


Ogólnie... fajerwerków nie ma. Nie ma też nic o Sithach, żadnych sensownych rysunków z żadnej epoki. Szkoda.

hmm ...

świetne te arty a mam pytanie czy ktoś zna jakąś stronę gdzie można znaleźć arty z SW w hi-rsolution takie np. koło 4350×3750 kiedyś trafiłem na taką ale teraz szukam i niemogę trafić będę wdzięczny za pomoc

Nowe ilustracje z The Essential Reader`s Companion

Okładka TORowej encyklopedii

hmmm

15 October? Smyrnę to na urodziny... chociaż z drugiej strony lekka głupota kupować coś co prawdopodobnie nie wniesie nic ciekawego do uniwersum.

Chociaż lepiej książkę ładną na półkę niż abo opłacić

...

Pewnie większość informacji przeniosą z swtor.com
Nie kupię na pewno, ale jeśli miałbym kupować to tylko ze względu na arty z gry na ładnym papierze w odpowiednio dużym formacie

Definitive Guide?

Ja dziękuję za "Definitywność", po której będą co rusz wypuszczać nowe patche.

Ujawniane są kolejne ilustracje z "The Essential Reader`s Companion"

Na niektórych stronach internetowych związanych z SW, ujawnione zostały kolejne ilustracje z przygotowywanego właśnie przewodnika po publikacjach książkowych. Stamtąd zaś błyskawicznie trafiły do Wookieepedii.

http://images2.wikia.nocookie.net/__cb20120729051839/starwars/images/c/c6/Battle_of_Gilatter_VIII.jpg - bitwa o Gilatter VIII, przedstawiona w czwartym tomie Dziedzictwa Mocy. Za cholerę nie pamiętam tego wydarzenia, ale w końcu książkę czytałem już dawno temu. Dzieło Chrisa Scalfa.

http://images3.wikia.nocookie.net/__cb20120804161309/starwars/images/1/1c/Shatterpoint_Scalf.jpeg - kolejna ilustracja Scalfa, tym razem z Punktu przełomu. Wreszcie możemy się przekonać, jak wygląda Nick Rostu.

http://images2.wikia.nocookie.net/__cb20120711111731/starwars/images/1/18/Luke_Teneniel-ERC.jpg - Luke w pojedynku z Teneniel Djo, scena ze Ślubu księżniczki Leii. Ilustracja Darrena Tana.

http://images1.wikia.nocookie.net/__cb20120810192504/starwars/images/1/18/Maravsyomin.jpg - Mara Jade w starciu z Yominem Carrem w placówce na Belkadanie. Wydarzenie ukazane w Wektorze pierwszym, kolejna praca Tana.

Szykuje się jeden z najlepiej zilustrowanych przewodników gwiezdno-wojennych. A przecież w jego przygotowywanie zaangażowany jest jeszcze najlepszy z ilustratorów, Chris Trevas!

Myślałem że

kiedyś ciężko było się na toto doczekać, ale po tych screenach ... OMG, miodzio

...

Ta książka awansuje na mój prezent urodzinowy

Nowe grafiki do Essential Reader`s Companion

Parę nowych grafik z Readera

:P

Jaram się i czekam jak na żaden inny przewodnik

Wreszcie wiem jak wygląda Omas

PS

Hej, wookiepedia działa szybko ! Jak zobaczyłem fotkę z walki Leia vs Beldorion to aż wklepałem go sobie na wiki, a tam w artykule o nim już ta fotka z reader companion

...

Tsoss.

Błękitny Max

taki jak sobie wyobrażałem. Z Bolluxem gorzej, ale nie narzekam

...

Bollux taki wizerunek ma już od kilka ładnych lat, choć też wolę ten z komiksowej adaptacji Krańca Gwiazd, gdzie jest bliższy opisowi.

hmm

nie podoba mi się ten styl rysowania... chociaż u Mary od razu przyciągnęły mój wzrok sterczące cycuszki

Uwaga, duża porcja ilustracji z Readera

Z tej oto strony: http://boards.theforce.net/threads/the-essential-readers-companion-by-pablo-hidalgo.30937846/

Nie będę opisywał sytuacji, bo sam nie wszystkie kojarzę. Poza tym, za dużo byłoby z tym roboty. Enjoy!

http://imageshack.us/a/img339/9905/uglyrevan.jpg
http://imageshack.us/a/img338/8361/carrieduponhisshoulders.jpg
http://imageshack.us/a/img593/103/morewhitepeople.jpg
http://imageshack.us/a/img856/6037/evenwhiterpeople.jpg
http://imageshack.us/a/img195/9143/whitepeopleverywhere.jpg
http://i844.photobucket.com/albums/ab8/BarrissCoffee6/barriss.jpg
http://imageshack.us/a/img213/8445/inhischambers.jpg
http://imageshack.us/a/img801/4933/imuunization.jpg
http://imageshack.us/a/img40/2545/explodingyaddle.jpg
http://imageshack.us/a/img341/1281/noddingoff.jpg
http://i1152.photobucket.com/albums/p500/RC-1991/e4b58e20.png
http://i1152.photobucket.com/albums/p500/RC-1991/8a53a4e7.png
http://i1152.photobucket.com/albums/p500/RC-1991/6470b0d2.png
http://i1152.photobucket.com/albums/p500/RC-1991/74286ad5.png
http://i1152.photobucket.com/albums/p500/RC-1991/aee24e49.png
http://i1152.photobucket.com/albums/p500/RC-1991/89b48862.png
http://i1152.photobucket.com/albums/p500/RC-1991/b17c7848.png
http://i1152.photobucket.com/albums/p500/RC-1991/ece60d3d.png
http://i1152.photobucket.com/albums/p500/RC-1991/c9c55ca8.png
http://imageshack.us/a/img824/515/eg3u.png
http://imageshack.us/a/img802/9356/eg2p.png
http://imageshack.us/a/img402/944/eg1.png
http://imageshack.us/a/img594/3306/lizardface.jpg
http://i82.photobucket.com/albums/j280/Mazzic23/screenshot_179.jpg
http://imageshack.us/a/img824/6708/watchyourstep.jpg
http://imageshack.us/a/img443/8051/nonwhitealiendoesnotcou.jpg
http://imageshack.us/a/img577/9131/ventrilation.jpg
http://imageshack.us/a/img692/4329/eg7.png
http://imageshack.us/a/img545/5066/eg6.png
http://imageshack.us/a/img201/6758/eg5.png
http://imageshack.us/a/img819/1053/eg4t.png
http://imageshack.us/a/img29/9219/willisith.jpg
http://www.half-assed.com/sometcwthing.jpg

Je!

Ja to chcę! Csilla! Domek! Nasi!!!

...

No ładne obrazki. Pakt na Bakurze, Cal Omas, stara Daala. Czego chcieć więcej?

...

Nie wszystko kojarzę, ale to, co kojarzę, cieszy
Revan, Dorvan, Amelia, Daala (wreszcie wyglądająca na te swoje -dziesiąt lat), Plaugeis, Kyle, Saba (wreszcie! zawsze się zastanawiałem jak wygląda!), Raynar (inaczej go sobie wyobrażałem...), nawet rysunki z "Uczniów Jedi" są...

Dobra robota z tym przewodnikiem

Kolejne obrazki

?

What`s up with the last pic ?

.

Ostatnie zdjęcie jest z Misji na Laanteb lub z Oblężenia.
Na obrazku jest Lott Dott i jakaś uczona.

Re: .

Master Simon napisał(a):
Ostatnie zdjęcie jest z Misji na Laanteb lub z Oblężenia.
Na obrazku jest Lott Dott i jakaś uczona.

________
Lok Durd raczej

.

prawie to samo

.

Dzięki Nie czytałem tej książki.

Prace

Scalfa odstają od reszty, moim zdaniem. A patrząc na preview z Amazona, ze wszystkich artystów tworzących ilustracje do tego przewodnika popełnił ich najwiecej.

Zanodował świetny debiut przy kilku okładkach "Dziedzictwa" i rysunkach do trzeciej części "Czystki". Ale mam wrażenie, że im więcej działa na polu ilustracji we wszelakiej maści komiksach i przewodnikach, tym mniej się stara.

Chris Trevas rules.

Re: Kolejne obrazki

Stele napisał(a):
(Bez sombrero? )

________

W pełni się zgadzam - bo domyślam się, że mówimy o tym samym, czyli Gallandro?

Jax ma zajebisty płaszczyk, choć na figurce w minisach jeszcze tak fajnie powiewał. Z twarzy wolałbym wystylizować go na młodego Keanu Reevesa, bo zawsze mi się z Neo kojarzył

Natomiast Bria Tharen kompletnie z dupy - w ogóle nie przypomina siebie z okładki Rajskiej Pułapki.

Ja spytam, co przedstawia drugi obrazek? I ten pierwszy to Lot Pozagalaktyczny? Bo w trylogii Zahna Thrawn za bardzo się wycwanił by pokazywać po sobie jakiekolwiek zaskoczenie, nawet kiedy C`Baoth zrobił mu pucz.

...

Vergesso napisał(a):
Ja spytam, co przedstawia drugi obrazek?
________

Na TFN twierdza że to z Komandosów, scena z (jak nie czytał ktoś 3go tomu i dalszych to to może być spoiler mały) początek spoilera leczeniem Fi przez Jusika... koniec spoilera

...

-początek spoilera Bardan i Fi? koniec spoilera. Obaj wyglądają jakoś 10 lat za staro... :/

...

Yep, Pozagalaktyczny Lot. Ma chissański mundurek na sobie w końcu.
A drugi obrazek to jakaś łzawa scenka z komandosów. Na TFNie pod nim powiedzieli kto zaś, ale mi to zwisa.
Bria może być z trochę późniejszych czasów, a wtedy jej jedynym obrazkiem jest Yavin Vassilicośtam, czyli mocno impresjonistyczny komiks. Zgodzę się jednak, że rysów twarzy nie oddali i bez podpisu byłby to randomowy rudzielec.

Re: ...

Stele napisał(a):
Yep, Pozagalaktyczny Lot. Ma chissański mundurek na sobie w końcu.
________
Czyli to drugi kanoniczny obrazek. Z tego wynika, że znaczek Floty nosił na obydwóch rękawach. A myślałam, że tylko na jednym.

^^^

Kurczę, człowiek jest ślepy, no. Dopiero teraz zauważyłam, że Thrawn ma ludzkie oczy. Nie, no, mogli się już wysilić i dać mu czerwone. Tak, wiem, że jest lekko podduszony, ale one nie robiły się białe, tylko przestawały "świecić", takie matowe powinny być jak już.

Preview Essential Readera

Kilka stron z książki można zobaczyć po naciśnięciu tego linka:

http://www.eucantina.net/archives/14028

To nie koniec...

?

Czy ten Chiss obok Vadera to jest Thrawn a jeżeli tak to czy kojarzy ktoś źródło?

...

Wypad (Side Trip), z antologii Opowieści z Imperium?

Wieki temu samo opowiadanko czytałem, ale tak był podpisany szkic tego umieszczony już spooory czas temu na FB ; p

Łał

Mam tą książkę od dawna a za nic nie pamiętam tego aczkolwiek zaznaczyłem żeby powinienem ponownie przeczytać... Akurat piszę biografię Thrawna na Ossusie i już się zmartwiłem że będę musiał czytać angielskie skany.

Dzięki.

..

Jak zwykle : WOW.

Obawiam się jednak że większość (albo ze 3/4) najciekawszych obrazków poznaliśmy przed premierą

...

...

To chyba rodzinna kłótnia Skywalkerów-Solo w którymś z pierwszych tomów Dziedzictwa Mocy.

...

Poprawcie mnie jeśli się mylę są tam (od prawej):
R2D2, Mara Jade, Ben, Luke, C3PO, Han, Leia, Jaina, Jacen i ostatniej osoby nie potrafię zidentyfikować. Kto to?

...

to jest scena z pierwszego tomu LotF, a tą ostatnią postacią jest Zekk

...

Aha. Dzięki

jeszcze więcej obrazków

Och!!!

Thrawn i Parck! Jacy oni jeszcze młodzi

Jak to już wszystkie obrazki, to faktycznie nie trzeba kupować.
...
...
Fajnie. Zostanie mi na pączki

...

2 pytania

1.Czy na tej grafice dobrze widać że Fett nie ma lewej nogi od kolana w dół? Co prawda nie zajrzałem teraz do książki ale na szybko sprawdzsiłem Wookie i Ossusa i tam nie ma nic o tym że miał wygryzioną nogę?
2. Czy ta jakże sweetaśna para to Anakin junior z Tahiri? Dawno nie czytałem pierwszych tomów NEJ`a więc próbuję zgadnąć.

...

Co do pierwszego pytania, to o utracie nogi wspominali bodajże w Opowieściach łowców nagród, więc nie jest to obecny wymysł.

Aha

czyli trzeba to będzie u nas odnotować przynajmniej w ciekawostkach. Bo jestem prawie pewien że istnieją grafiki ukazujące Bobę wydostającego się w całości. Ludzie uczą się całe życie

...

No, odnalazłem cytat. Faktycznie było to w historii Boby z Opowieści..., choć numer strony musicie sobie znaleźć sami, bo szukałem w ebooku.

Boba Fett nie był już tym samym człowiekiem, co kiedyś. Stracił prawą nogę, od kolana w dół zastępowała ją proteza. Wymagał nieustannej opieki medycznej, powstrzymujacej rozwój trawiącego organizm nowotworu. Dni spedzone w brzuchu sarlacca zmieniły jego metabolizm i uszkodziły komórki rozrodcze. Gdyby nawet chciał, nie mógł już mieć dzieci. Komórki tkanek nie zawsze regenerowały się tak, jak należało.

...

1. To nie ta zrakowaciała noga, co z nią biegał od opowieści z pałacu (?) do czasu aż Karen dostała licencję na coś postrotj?
2. Anakin&Tahiri w szafce na skafandry w dehermetyzującej się stacji nad Yag`Dhul z ostatnią butlą powietrza. Romantycznie, czyż nie?

Mnie

również zaskoczyła ta rozpuszczona przez sarlaccowe kwasy żołądkowe noga. O ile mnie pamięć nie myli, w "Takim buhaczu", którego najwyraźniej przedstawia owa ilustracja, nic nie było napisane na ten temat.

Nawiasem mówiąc, wnętrze Sarlacca prezentuje się nadzwyczaj interesująco. Szczególnie, gdy przypomnimy sobie klimat opowiadania i rozmowy Fetta z Susejo.

...

Mnie się przypomina pewien art Shabbyego gdy widzę to wnętrze

Mniemam

że przy tym skojarzenie Billego de Williamsa z narządem kobiecym byłoby czymś delikatnym?

...

Nie mamy przypadkiem najmniej trzech konkurencyjnych historii wyjścia Boby? Zgodnie z praktyką LFL, nieodnoszącą się do TCW, łączenia źródeł jak się da i nieolewania jakiejkolwiek wersji, gdy jest to możliwe, Boba wyszedł, miał kilka przygód, wpadł ponownie... Raz więc wylazł z nogą, chyba sztuczną nawet, a raz bez.
Trochę czasu minęło nim te historyjki czytałem i wszystko pozapominałem. Wiem, jest wookie, ale mógłby ktoś ładnie opisać wszystkie wersje?

...

Bodajże w "Braterstwie Krwi" jest o tym, że Kaminoanie wyhodowali mu kiedyś nową nogę.

Obrazki ze

...

Tradycyjnie interesujące są w nim głównie oblaski, ponieważ wiadomo że ten rodzaj przewodnika najszybciej się dezaktualizuje. Opis pojazdu, rasy czy karabinu pozostaje raczej bez większych zmian a tutaj to przydają się co najwyżej infa o drugorzędnych postaciach.

Co kto lubi ale akurat większość z tych postaci ma lepsze biografie niż na wikiach SW-owych niż w takiej okrojonej książce.

No i tradycyjna złośliwość - co tam robi Bane skoro to przewodnik po SW. Ta baja ma od cholery własnych badziewiastych przewodników i książeczek więc szkoda że znowu zapychają miejsce na takie rzeczy.

Żeby nie było - J vs S, EA czy EGTW zdecydowanie cenie - to tylko zrzędzenie w wypadku tej książki.

...

Może będzie kilka nowych twarzy, które w TERC się nie zmieściły. Miło po kilkunastu latach dostać kanoniczną mordkę dla zapomnianego bohatera. W treści pewnie też znajdzie się kilka nowych elementów lub wskazówek z interpretacji. Wookie oczywiście zeskanuje wszystkie obrazki, przeredaguje treść i doda do informacji z bardziej szczegółowych opracowań, wiec będzie lepsza, jak to określiłeś.

btw

tak sobie wczoraj przeglądałem obrazki z tego Essential Reader`s Companion i zauważyłem że np. z Saby zrobili Kapitana Jaszczura:
http://images1.wikia.nocookie.net/__cb20121006095510/starwars/images/d/d4/Saba_Sebatyne_by_Brian_Rood.jpg
a z Zannah - crackwhore:
http://images3.wikia.nocookie.net/__cb20121004155161/starwars/images/c/c9/Darth_Zannah_TERC.jpg

...

Można powiedzieć złoty środek. Po prostu to trochę nawyk że jak piszę coś na Bibliotece Ossus np. czyjąś biografię to jakoś zawsze ten przewodnik paradoksalnie okazuje najmniej przydatny - no ale to inwidualny nawyk więc inni którzy piszą lub po prostu szukają informacji mogą mieć inne doświadczenia.

...

Na oficjalnej kilka dni temu pojawiła się aktualizacja Atlasu z mapką administracyjną Regionu Ekspansji. Dlaczego nie mogli jej tylko opublikować w odrobinę wyższej rozdzielczości?

http://www.starwars.com/atlas/expansion-region/index.html

The Essential Reader`s Companion : Gdzie (nie)uczciwy Polak ma "kupić" ? :)

Proszę o linki do najlepszych sklepów ! Może być na priva, yo ;D

Star Wars - The Essential Readers Companion (2012)

Podobnie jak w przypadku Warfare`a
http://gwiezdne-wojny.pl/b.php?nr=253648#519237
dostałem wersję e żeby przejrzeć arty.

Chociaż uczciwie powiem, że niezłą pracę ktoś wykonał, tak złożyć te książki do kupy.
Ale co mnie zaintrygowało:

http://img696.imageshack.us/img696/7295/okladkanz.png
Niewątpliwie okładka. Jest taka... urocza. Co mógł robić Yoda w swojej samotnej chatce? Czytać. Najlepsza reklama czytania książek. Nadaje się na jakiś plakat targów czy cuś...

http://img22.imageshack.us/img22/5421/jerec.png
Mój art numer jeden. Najlepszy, normalnie na koszulkę bym sobie wstawił. Jerec i KK. Te wspomnienia gry, która była troszkę inna, mroczna, do tego z wyborem ścieżek. W tamtych czasach.

Są też arty, które wizualizuja moje wyobrażenia o różnych postaciach jak
http://img824.imageshack.us/img824/4982/blumax.png
z ekipą z przygód Hana Solo czy
http://img7.imageshack.us/img7/7594/63951051.png
Boba i Kud`ar Mub`at

A jeśli przy wyobrażeniach jesteśmy... sporo miejsca poświęcono portretom różnych postaci... wybrałem sobie
http://img12.imageshack.us/img12/2466/xanatos.png
Xanatosa, który chyba nie był nigdzie indziej dokładnie pokazany

http://img545.imageshack.us/img545/6232/gallerando.png
Gallandro (w tekście jest literówka), trochę tak... z tymi wąsami. Już nie pamiętam tych książek, ale jakoś dziwnie tak.

http://img22.imageshack.us/img22/9956/dartzanah.png
Darth Zanahh... no nie wiem...

http://img855.imageshack.us/img855/7599/halycon.png
Prawdziwe oblicze naszego Halusia

Co jednak uderza w tych fotkach? No właśnie, fotkach. Styl tych artów jest jakiś taki... jak gdyby zrobione było zdjęcie jakimś modelom a później... przerobiono je na coś ala rysunek. Nie wiem czy się dobrze wysławiam. Bo zastanawia mnie kto pozował do poszczególnych postaci?

I dlaczego (prawie) wszystkie babeczki są... jak z mody na suksces? Wylaszczeni, wyfotoszopowani...
http://img515.imageshack.us/img515/2122/319h.png
Przykład Tendry Risant Calrissian... kto to w ogóle jest?

A skoro jesteśmy przy rzecza, które mi dziwnie (nie)pasują to
http://img689.imageshack.us/img689/46/dessel.png
Dessel, ze swoim oddziałem Sithów... z twarzy? O ile ten
http://tnij.org/baneq
przypominał mi Terry`ego O`Quinna to komados z dżungli ma twarz... Bruce`a Willisa

http://img402.imageshack.us/img402/4089/plagueis.png
Plagu... książka jeszcze przede mną, ale wiem że zebrała gęsty fap na B. Nie przeszkadzało wam, że to Muun? Zazwyczaj nie ma "dużych" postaci w SW o tak charakterystycznym "rasowym" wyglądzie?

OK, wróćmy do fajnych. Dwa razy Jor
http://img694.imageshack.us/img694/342/388r.png
*
http://img607.imageshack.us/img607/1186/jorus.png

A skoro jest Thrawn to
http://img707.imageshack.us/img707/485/296m.png
admirał przebierający się za... Jodo Kasta. Może to wstyd nie wiem/nie pamiętam, ale... gdzie to było?

Jak Jodo to Boba
http://img15.imageshack.us/img15/875/necropolis.png
z zombiakami. Urocze. Mogliby naprawdę zrobić jakąś fajną grę o BF...

Dwie fajne laski
http://img694.imageshack.us/img694/425/marajade.png
Mara, jakoś na tym arcie... jakoś tak... pierśnie

http://img716.imageshack.us/img716/6409/laranth.png
Laranth Tarak, z taką spędziłbym noc na Cor... uwielbiam tego typu bluzeczki

Zbliżamy się do końca, więc fotki grupowe
http://img832.imageshack.us/img832/6677/161vz.png
Goodfellas... Corfellas lepiej

http://img826.imageshack.us/img826/9575/sabacc.png
W sabacca grają, ale czy to są karty do sabacca?

http://img211.imageshack.us/img211/1866/517.png
Solo głową "rodziny"
W tle rozumiem Noghri?


To by było na tyle. Przyjemnie się oglądało, to ponad 500 stron chyba. Może kiedyś warto kupić. Tylko te portrety...

...

Lord Bart napisał(a):

Co jednak uderza w tych fotkach? No właśnie, fotkach. Styl tych artów jest jakiś taki... jak gdyby zrobione było zdjęcie jakimś modelom a później... przerobiono je na coś ala rysunek. Nie wiem czy się dobrze wysławiam. Bo zastanawia mnie kto pozował do poszczególnych postaci?

________
Tjaaa...
http://images2.wikia.nocookie.net/__cb20070209174327/starwars/images/e/ea/BobaJango_CVD.jpg
http://images2.wikia.nocookie.net/__cb20121006104150/starwars/images/8/81/Kal_Skirata_by_Brian_Rood.jpg

A Thrawn-w-zbroi jest z Side Trip/Wypad z Opowieści z Imperium ; p

...

To czyją głowę Omas dostał?

Re: ...

Stele napisał(a):
To czyją głowę Omas dostał?
________

Głowa nie wiem ale dół to wygląda jak Bail Organa

http://images2.wikia.nocookie.net/__cb20070514183509/vongopedia/images/f/f4/Bail_organa.jpg


Re: ...

Re: Star Wars - The Essential Readers Companion (2012)

Lord Bart napisał(a):
http://img22.imageshack.us/img22/9956/dartzanah.png
Darth Zanahh... no nie wiem...

________

http://ossus.pl/images/e/e8/Darth_Zannah_ERC.jpg

Jak juź to ta.

no nie

bo ta jest podpisana jako Aryn Leneer...

...

http://www.amazon.com/The-Essential-Readers-Companion-Star/dp/0345511190
Obczaj na podglądzie jak wygląda galeria postaci - tam podpisy są dobre ; d

W... drugim obiegu, tak to nazwijmy, coś chyba pomieszało się... (albo było pomieszane już w e-bookowej wersji TERCa, z której powstał drugi obieg?)

aaa

no w takim wypadku nie idzie się nie zgodzić (podwójne przeczenie daje twierdzenie, więc idzie się zgodzić ) z Shedzikiem, że Zannah to... crack whore

...

Wedle wookie to jest zupełnie inna osoba

http://starwars.wikia.com/wiki/Orielle_Kitai

Aczkolwiek nie potwierdzę ponieważ specjalistyczne wątki Jedi i Sithów to nie moja "specjalizacja"

ta książka

to mój priorytet, gdybym nie wydał pieniędzy na ultimate visual guide to już bym ją miał, napisz coś więcej o niej -jeśli czytałeś a nie tylko oglądałeś obrazki

...

Tam nie ma co czytać. Streszczania wszystkich książek. W około co piątej jakaś notka retconach w niej, przesuwaniu w chronologii, czy problemach przy powstawaniu. Nic, czego nie przepisaliby na Wookie.

jest

dokładnie jak pisze Stele.
Kniżka zaczyna się od zabawnej dedykacji
To Sue Rostoni, for her encouragement, guidance, and friendship.

Potem mamy 8 rozdziałów, od `Tales of Acient Jedi and Sith` do `Legacy`, wprowadzenie i jedziemy.

Pierwszy tytuł to `Lost Tribe of the Sith: The Collected Stories`, a ostatni `X-wing: Mercy Kill`.

Na końcu podsumowanie tytułów najpierw po latach wydać, potem po autorach. I wszędzie to samo - kto napisał, timeline, wymienienie większych postaci i fabuła. Fakt, są rzeczy o których nie słyszałem albo nie pamiętałem, ale żeby to czytać...

Szczerze powiem... nie da się ale książka jest idealnym uzupełnieniem innych encyklopedii czy podręczników a poza tym zawsze pod ręką kiedy szukałbyś timeline`u a nie miał dostępu do internetu i wookiee.


Może warto to kiedyś kupić, może... ja bym chciał żeby przypłynął już mój TOR

Re: Star Wars - The Essential Readers Companion (2012)

Lord Bart napisał(a):

A skoro jesteśmy przy rzecza, które mi dziwnie (nie)pasują to
http://img689.imageshack.us/img689/46/dessel.png
Dessel, ze swoim oddziałem Sithów... z twarzy? O ile ten
http://tnij.org/baneq
przypominał mi Terry`ego O`Quinna to komados z dżungli ma twarz... Bruce`a Willisa


________
Mi on tu raczej przypomina Marlona Brando w Czasie Apokalipsy:
http://www.filmweb.pl/Czas.Apokalipsy#picture-17

...

Mógłbyś może zdradzić ile pojawiło się grafik z okresu inwazji Yuuzhan? Coś więcej niż te grafiki, które zostały opublikowane przed premierą książki?

głowa

mnie boli trochę... jak to ile grafik? Znaczy artów, na sztuki? Jeśli chodzi o TJO to jest ok. 15. A co zostało opublikowane? Tego to ja nie wiem

Star Wars - The Old Republic: Encyclopedia

Kiedy wróciłem do domu i zobaczyłem awizo w skrzynce... cóż. Od Rusisa wiedziałem co to będzie. Ale że TAKIE będzie?

Powiem szczerze, że szedłem na pocztę z duszą na ramieniu (bo na mojej poczcie, Polskiej Poczcie, mogą się przydarzyć rzeczy jak kurde... z HaregoPotera - a listu i tak nie dostaniesz ) ale i z takimi przemyśleniami, że TORE to jest... zwłaszcza teraz - coś takiego jak gdyby dziewczyna, która była ci bliska ale puściła cię w trąbę - dosłała paczkę z twoimi zaległymi rzeczami.

Można się cieszyć, że nie wylądowały na ulicy, ale jednak... po failu jakim był mój launcher, po failu jakim jest tryb F2P ta encyklopedia - kurde, pozamiatała

Normalnie jak gdyby to nie były ciuchy, ale sex-taśma
Idę do okienka, pokazuję a babeczka wygarnia pudło jak gdybym zamawiał... coś dużego.
Kniżka ma wymiary 26x31
http://img854.imageshack.us/img854/1392/74035379.jpg
52x31 po rozłożeniu, twarda oprawa, ekskluzywny papier i... treść
http://img196.imageshack.us/img196/33/21477850.jpg

Tutaj sam spis
http://img171.imageshack.us/img171/13/90500920.jpg
http://img801.imageshack.us/img801/9735/10083943.jpg
http://img32.imageshack.us/img32/7092/83464605.jpg
http://img211.imageshack.us/img211/6684/64258726.jpg

A coś ze środka
http://img836.imageshack.us/img836/8809/61524083.jpg
http://img39.imageshack.us/img39/4089/35024875.jpg

SPOILER dla tych co grają INKWIZYTOREM
http://img201.imageshack.us/img201/6295/63763499.jpg
http://img696.imageshack.us/img696/9844/17258454.jpg

Kompani
http://img341.imageshack.us/img341/8593/92408660.jpg
http://img837.imageshack.us/img837/669/94665763.jpg


Jak opisać to najprościej - to jest encyklopedia nie tyle gry The Old Republic (z pewnością nie jest to solucja), ale timelajnu TORa i jego wszystkich aspektów, także tych niegrywalnych, ale mających swój udział jak Hutt Cartel czy Mandalorianie. Po prostu wycinek historii Galaktyki, opisany baaardzo szczegółowo (pomimo krótkiego oglądu i jarania się całością) z punktu widzenia tamtejszych postaci.

Dzieło to poddam szerszej analizie, pewnie razem LS wrzucimy po recenzji, chwilowo muszę znaleźć trochę czasu przed spanie i zacząć to, kurde, czytać. A inne książki? Bo naprawdę nie jest to pozycja, która ląduje na półce żeby ładnie wyglądać.


A jak chcecie jeszcze jakieś fotki konkretnej strony to mówicie.

Hej Bart!

Mógłbyś wrzucić zdjęcia stron z Revanem (72-73), Imperatorem (160-161) i Mandalorem (200-201) ?

Sorki, że tak późno

...ale fotki zrobiłem i zapomniałem je wrzucić.

Revan
http://img580.imageshack.us/img580/8062/revan01.jpg
http://img145.imageshack.us/img145/83/revan02.jpg
Jego wiek… jeden z wielkich minusów SW, nieumiejętność skończenia z wspaniałą postacią w odpowiednim czasie, bez jego niszczenia marketingiem. Kumpel Maula, niestety.

Emperor
http://img805.imageshack.us/img805/4971/emperor01.jpg
http://img9.imageshack.us/img9/5983/emperor02.jpg
No ten wiekiem i możliwościami niszczy. Ale o tym się rozpisałem w recenzji książki, którą muszę w końcu wrzucić.

Mandalore
http://img547.imageshack.us/img547/6352/mando01.jpg
http://img543.imageshack.us/img543/2377/mando02.jpg

Dodatkowo wprowadzenie, o co chodzi w E, czym to się je i spoilery
http://img836.imageshack.us/img836/5573/wstp01.jpg
http://img28.imageshack.us/img28/7548/wstp02.jpg

I ciekawostki z działu Szmuglera i Underworldu, coś czego możemy się spodziewać w 1313?
starwarsowy Szakal
http://img267.imageshack.us/img267/6171/szakalz.jpg

Kompani Szmuglera, sami poszukiwani, to musi być ciekawa kampania…
http://img835.imageshack.us/img835/5004/sk01r.jpg
http://img16.imageshack.us/img16/8348/sk02i.jpg
http://img809.imageshack.us/img809/7128/sk03.jpg
http://img145.imageshack.us/img145/3567/sk04a.jpg
http://img687.imageshack.us/img687/1153/sk05o.jpg
http://img839.imageshack.us/img839/6282/sk06s.jpg

Trochę o broni, żeby nie narzekali niektórzy, że tylko Moc i w ogóle
http://img203.imageshack.us/img203/7427/armfash.jpg
http://img4.imageshack.us/img4/9634/blastern.jpg
http://img94.imageshack.us/img94/8093/shotgunv.jpg


Powiem szczerze tak, gdyby SW w swojej ogólnej wymowie były takie jak TOR:E czy BoS (albo jak Jedi vs. Sith czy The Jedi Path, dla równowagi) to… byłbym o NIEBO większym fanem i w ogóle. Rozumiem, że ciężko utrzymać wysoki poziom w interesie, którym ma po prostu nabijać kabzę – ale czemu nie może nabijać jakością Encyklopedii?

PS. Powyższe screeny w HRes, bez zmniejszania
http://www.sendspace.com/file/gr85je
Hasło początek spoilera torBastion koniec spoilera

Dzięki za fotki

Co do Revana to wygląda na to, że jego historia mimo wszystko jeszcze się nie zakończyła. Ciekawe co teraz wymyślą...

Są jakieś informacje na temat innych postaci z KoTORa i TSL?

Revan

to jest tak, że jak chcesz sobie zobaczyć bastionową wyprawę to
http://youtu.be/aGH9z55-h-U
zapraszam. Reklama

Ogólnie z pewnością jakoś go jeszcze wykorzystają, z dużym założeniem szkody dla niego samego.


Co do postaci z KotORa to jest fragment o Malaku, ale nie dostrzegłem nic z drugiej części. Samych bohaterów też nie ma, bo nie występują w grze.

Natomiast ciekawy jest opis wojny 30-letniej i to, że atak na Cor w wykonaniu Malgusa wcale nie był rozpaczliwym ruchem Imperium, które już nie wydalało przemysłowo. W sensie przymuszenia Republiki do ustępstw przy zawieraniu pokoju niczym wyrzucanie żarcia z oblężonego miasta. A tak gdzieś czytałem.

Ciekawa jest również informacja o mistrzu Jedi, który wysadził część Senatu, chcąc dalej kontynuować wojnę, czy Baras i jego kumpel Jedi, z fabuły Warriora.


Dużo czytania jeszcze, ale wyobrażam sobie grę stworzoną przez ludzi od założeń TORa, niekoniecznie KotOR3. Ale to marzenia.

hmm...

Czyli nie ma nic na temat dlaczego początek spoilera czaszka Canderousa jest na statku Sithów i ma ma wielką dziurę (jakby od blastera)? koniec spoilera

To jak to było z tym Coruscant? Sithowie przed atakiem zakładali kontynuowanie negocjacji w razie zwycięstwa czy nie? O ile dobrze pamiętam to w "Oszukanych" Malgus był zaskoczony, że negocjacje pokojowe są wciąż prowadzone. Sam fakt traktatu był raczej wpływem Revana na Imperatora, zgadza się?

Co do Revana - jak byłoby wg Ciebie najlepiej poprowadzić (po the Foundry) postać?

Osobiście chciałbym aby został on skonfrontowany ze swoją przeszłością i dostał jakąś heroiczną śmierć (nie wiem czemu ale zawsze mi się wydawało odpowiednie, aby Revan zginął w wybuchu Generatora Masy Cienia (gdyby Imperium lub Imperator chciał wykorzystać tą broń na jakiejś planecie) gdzie Revan poświęciłby się wynosząc GMC poza orbitę - w ten sposób w pełni zrehabilitowałby się za użycie tej broni nad Malachorem.

Niestety mam jakieś niemiłe przeczucie, że pójdą drogą: "Nie podobał im się Revan jako boss flashpointa? Może bardziej im się spodoba w operacji."

...

Traktat to był zdecydowanie efekt wpływu Revana na umysł Imperatora, on też przez wiele lat opóźniał sam atak Imperium na Republikę.

Pytanie było do Barta, ale sam chętnie też dorzucę swoje dwa grosze, bo temat ciekawy:
Ja bym chciał, żeby Revan odegrał kluczową rolę w zakończeniu wojny. Czekam na jakieś przedstawienie przynajmniej rozmowy Satele ze swoim przodkiem, może jakaś książka by się przydała? Podsumowanie tych flashpointów i uzupełnienie ich o to co się działo między nimi i co kierowało Revanem w jego działaniach, no i właśnie jego wpływ na Jedi, Republikę i Satele (tego mi brakuje, właściwie Revan nie jest w ogóle wspominany w grze poza tymi flashpointami, taka kluczowa postać dla historii Galaktyki, a Satele nawet o nim nie mówi). Co do dalszych losów tej postaci, to właśnie zakończenie wojny. Niech on powróci o zdrowym umyśle i pokona ostatecznie Imperatora i doprowadzi do upadku Imperium (bądź zjednoczenia Imperium z Republiką - takie teorie krążą). Nie znowu będzie bohaterem.
Nie wiem czy chciałbym to widzieć w grze jako Operację, raczej nie. Może jakieś epickie zakończenie wszystkich fabuł klasowych które się zetkną w jednym punkcie? Albo po prostu książka. Karpyshyna.
Szkoda, że to MMO i będą chcieli wyciskać pieniądze z gry jeszcze przez wiele lat. Pewnie zbyt szybko zakończenia nie poznamy...

...

Oby nie zrobili znowu z niego jakiegoś bossa do pokonania.

Byłoby fajnie gdyby jakoś znacząco przyczynił się do pokonania Imperatora, choć sam fakt zabicia Vitiatego za pewnie będzie zasługą gracza.

Niegłupim pomysłem byłoby zrobienie z Revana towarzyszem którejś z klas. Chętnie zobaczyłbym rozmowę po latach ze Scourgiem. Choć najważniejsze aby dali mu jakąś sensowną śmierć, bo w nieskończoność trzymać go nie powinni przy życiu. Byłoby miło poznać również kilka nowych faktów o Revanie zanim stał się "Revanem". Gdyby coś takiego miałoby się kiedyś ziścić to byłoby świetnie gdyby jakoś to powiązali z jego późniejszymi decyzjami i czynami.

Mi też brakowało takich nostalgicznych dialogów/scen z Revanem w których wspomniałby jakieś inne postacie z KoTORów - jest tylko dialog o Wygnanej i fakt, że gracze przypominają mu "starych przyjaciół, których już nie ma."

Co ciekawe to w okresie BETY grzebałem w TORze i w plikach było napisane, że po Maelestorm Prison gracze mieli otrzymać maila od Satele na temat losu Revana (wtedy jeszcze pewnie o jego śmierci), choć samej treści wiadomości nie znalazłem.

jest?

Na statku Sithów? Znaczy w TORze? W kampanii której klasy? Może FP albo Operacja? W każdym razie na Wookieepedii nie ma nic o tym, a żebym poszukał w TOR:E to muszę mieć punkt zahaczenia.

Bo może i będzie, wiele smaczków jest na marginesach. Są też grube rzeczy jak opisanie Havoc Squadu, a patrząc po grafice to pewnie musi być jakaś część fabuły Soldiera. Albo zarys historii IAgenta - kurde, może ciężko byłoby przyzwyczaić się do coverowania, ale jego opowieść to jak JBond + SFisher


Co tego co widzimy w filmie Deceived (opieram się wyłącznie na zapisach z E), to wychodzi że na Alderaan polecieli wysocy przedstawiciele Republiki, eskortowani przez wielu potężnych Jedi, do tej pory pilnujących porządku i szkolących w Świątyni. Na Aldku miało dojść do wstępnych rozmów pokojowych, co było zaskoczeniem dla Republiki, bo to Imperium wystosowało taką prośbę.
Stąd ochrona przed ewentualną zasadzką.

Tymczasem na polecenie samego Imperatora, Malgus wraz z Imperial Intelligence zaplanowali atak na Coruscant. Cele były jasne: zaskakująca inwazja, przejęcie i blokada planety celem wymuszenia ustępstw pokojowych promujących Imperium.

Mandalorianka Shae Vizla (ta ruda-sexy z filmu ), wyłącza jakąś osłonę stolicy pozwalając flocie dokonać desantu a statkowi pełnemu Sithów z Lordem Adraasem na czele obranie kolizyjnego ze Świątyną
Potem mamy film, czyli widzimy samotnego Malgusa z tą Twi`lekanką (nie wiem czy to jego luba czy tylko kompan ala TOR), którzy stają przeciwko nielicznym Jedi pod wodzą Vena Zallowa.

Malgus go zabija, Sithowie niszczą Świątynię i bombardują planetę (łapiesz Buchera of Cor, GMoffa Kilrana z pierwszego FP o Brentaal Star? no to zdobył ten tytuł właśnie masakrowaniem cywilnych obiektów z orbity) a inwazja prowadzona przez Dartha Angrala przejmuje kontrolę nad stolicą. Finałem jest zabicie przez niego Wielkiego Kanclerza Berookena.

Rozpoczyna się okupacja planety, terror a flota dowodzona przez Malgusa skutecznie blokuje próby odbicia. Przerażeni delegaci Republiki, zebrani na Aldku, przyjmują nową wersję "pokoju", przedstawioną przez Lorda Barasa (chyba znajomek z kampanii Warriora).


Tak to jest napisane, ale po głowie chodzi mi fragment, że Republika powoli ale zaczęła stawiać znaczny odpór Imperium i gdzieniegdzie zmuszała ich do odwrotu. Taktycy Sithów przewidzieli, że nie dadzą rady odnieść totalnego zwycięstwa, mając jeszcze za plecami liczne bunty, więc stąd propozycja pokoju, ale atak na Cor miał być, tak jak wspominałem, pokazaniem że możemy walczyć jeszcze długo. Tak jak obrońcy twierdzy strzelają do oblegających jedzeniem...

A tutaj nie ma o tym ani słowa.
Tak też jest to opisane tutaj
The Sith Empire has scored a series of solid military victories over the Republic, winning control of several critical star systems and seriously damaging the Republic`s logistical supply lines. Overwhelmed but stoic, the Jedi and the Republic Military have succeeded in defending the core worlds and have slowed the Empire`s steady advances. In a surprising turn of events, the Empire has now extended an offer of peace to the Galactic Senate.
W opisie do Star Wars The Old Republic Threat of Peace Act 1: Treaty of Coruscant (swoją drogą olałem te komiksy, teraz muszę je skądś zdobyć).

Więc nic nie ma do tego Revan, nic nie mają do tego wydane książki.


Co do Revana - wg mnie z pewnością powinien zginąć. Czy to się stanie i kiedy? Nie wiem. Ostatnio grając w KotOR2 ukuły mnie słowa Krei, że Revan był Sithem i Jedi jednocześnie. Po tym co odstawił w Foundry... ciężko mi nadążyć za jego tokiem myślenia, czy raczej za tokiem myślenia jego twórców.

Czy zakończy swoją historię jak 99% finałów SW, czyli po Jasnej Stronie? Pewnie tak. Ale o ile żywot Impka, który jest właściwie Mocą, jest jeszcze zrozumiały (mimo że niezrozumiała jest dla mnie ta potęga opisana w "Revanie", bo nie lubię przegięć w systemie) to długowieczność Revana... już nie mówiąc o HK...

Ciężko to wszystko ogarnąć.


Ale jedno trzeba przyznać twórcom TORa - od **** rzeczy się ze sobą zazębia, od groma pasuje i takie stworzenie tej części uniwersum to naprawdę epika.

...

Revan nie ma nic do pokoju? Jego sugestie mogły być kluczowe, on sam o tym mówi: http://www.youtube.com/watch?v=BQ3CUHNmVn4&t=2m0s Dziwne, że w encyklopedii nie ma o tym słowa.

...

-początek spoilera http://www.torhead.com/item/f8Opfcj/skull-of-canderous-ordo

Można ją znaleźć w fabule szmuglera - co ciekawe oprócz czaszki Canderousa można znaleźć fotoreceptory G0-T0, czy pasek Marna Hierogryph`a z komiksów. O ile dobrze kojarzę to w innej misji szmugler znajduje holokron Nihilusa.

No i przypadkiem czy to nie jest Kreia? http://www.torhead.com/codex/9f5jr5v/the-entity-warrior

koniec spoilera

Co do Revana stojącego za traktatem pokojowym to na stronie z Vitiate jest napisane, że:

"Finally, the Emperor permitted the war to end in a truce - his ruthless tactics unknowingly calmed by his mental link to the Jedi Master Revan..."

Apo i Raf

-Apo
Jego sugestie mogły być kluczowe, ale wykonanie... typowo zgodnie z wolą Impka. Patrząc na jego power wątpię żeby Revan zyskał realny wpływ na przebieg myśli... tego czegoś. Patrząc z kolei na historię samego Revcia - on zawsze przeceniał swoje siły i możliwości

A w E faktycznie nic na ten temat nie ma. Co prawda DR występuje na licznych stronach, ale to dopiero musiałbym się temu przyjrzeć.


Raf
O CO jest tyle co na podanych przeze mnie stronach o Mandalorze + na jeszcze jednej, gdzie piszą, że po KotORze2 Canderus przybrał tytuł Mandalore the Preserver i tyle. Na wookiee też nie podają nic o jego zgonie.
A Szmugler ma grubo, mimo że po stronie Repsów to... taki wstęp do 1313.

Co do Krei
Drew Karpyshyn, one of the writers for Star Wars: The Old Republic, was questioned as to whether the Entity was meant to be the Force ghost of Kreia, one of the primary characters in Star Wars: Knights of the Old Republic II: The Sith Lords. While Karpyshyn was not a writer for the Sith Warrior class and therefore could not answer with exact accuracy, the author was under the impression that the Entity was intended to be Kreia.
BTW chciałbym poznać nazwiska wszystkich ludzi odpowiedzialnych z tworzenie fabuły klas. Chyba muszę sobie puścić creditsy w TORze...


A Revan... no właśnie, wychodzi na to że nie ustalili jednego, poprawnego źródła.

...

Ostatnio zapomniałem jeszcze o paru sprawach:

"Są też grube rzeczy jak opisanie Havoc Squadu, a patrząc po grafice to pewnie musi być jakaś część fabuły Soldiera."

A to temu, że Trooper to dowódca Havoc Squad, a cały Havoc Squad składa się na gracza i jego companionów

"może ciężko byłoby przyzwyczaić się do coverowania"

No to Operative. Tylko Sniper siedzi w cover, Operative biega w stealth i nawala z noży albo trucizn (fajne to jest). Mnie coverowanie bardzo męczy, wolę być mobilny. Próbowałem Gunslingera (odpowiednik Snipera), ale dotrwałem tylko do Nar Shaddaa, a PvP nie dawało mi żadnej przyjemności

Re: ...

Apophis_ napisał(a):

A to temu, że Trooper to dowódca Havoc Squad, a cały Havoc Squad składa się na gracza i jego companionów

________

A co z oryginalną ekipą? o0

...

Wybita albo początek spoilera zdezerterowała. Właściwie pierwsza połowa (jeśli nie więcej) historii Troopera to ganianie za dezerterami (byłymi członkami i dowódcami tego oddziału) oraz zbieranie członków Havoc Squad celem odbudowania reputacji i walki z Imperium. Szczerze mówiąc to najnudniejsza historia klasowa w jaką grałem - końcówka zawodzi :/ koniec spoilera

faktycznie

coś widzę jest napisane początek spoilera o zdradzie, muszę poczytać bo pewnie soldierem nigdy nie zagram. koniec spoilera Ale to dziwne...

...

Myślałem, że to będzie jakiś marny przewodnik opisujący jakieś pierdoły... a teraz...

CHCĘ TO MIEĆ *______*

...

Noo ja po nazwie spodziewałem się produktu pokroju wydanych u nas Ency Postaci, i też bez entuzjazmu podchodziłem...

A teraz, cóż, kupie to zapewne przy najbliższym zamówieniu z Amazona ; D

Bart, dzięki za fotki Mando! ; d Faaaajne to.

tylu

ludzi nakręciłem gdybym miał czas i chęci (bo jednak TOR:E to nie jest podpał jak BoS) to bym jeszcze zrobił film na YT. Ale nie mam czasu i, znając EA/BW, nikt by mnie nie potraktował jak Dan Wallace

Ja tam od początku wiedziałem, że to będzie dobre... jak wy te newsy czytaliście

...

Pudło? PUDŁO? Moja Encyklopedia przyszła w gigantycznym worku przypominającym te na ziemniaki, w środku dopiero wielki karton - przez chwilę wątpiłem, że to Amazon XD

I szczerze mówiąc o ile Bart mnie zajarał strasznie na tę pozycję, to jednak co innego o niej czytać i oglądać obrazki, a co innego mieć to w rękach... Jakość po prostu oszałamia! Jeszcze nie zacząłem jej czytać, tylko przejrzałem, ale już wiem, że to chyba najlepsza Gwiezdnowojenna encyklopedia jaką miałem w rękach (a miałem większość). Jeśli ktoś jeszcze się zastanawia czy to kupić, ja mówię - KUPIĆ, pozycja obowiązkowa nie tylko dla graczy ale też fanów tego okresu Star Wars.

Zbieram szczękę z podłogi i zabieram się do czytania

ja

się zastanawiam czy nie powinienem skontaktować się z działem jakimś ludzi od BoS... patrząc po reakcji na YTubową wstawkę mogłem im napędzić sprzedaż a... niewiele z tego mam poza satysfakcją

A może to ona jest w życiu najważniejsza?Żartowałem

Star Wars - The Old Republic: Encyclopedia - ktoś ma?

No właśnie ktoś ma z "indonezji", chętnie przyjmę przed zakupem

we wszystkich

znanych mi miejscach ni ma... moim zdaniem to jest trudne do zeskanowania, bo przy normalnym skanerze to to się brzydko rozciągnie i książka się może zniszczyć. A ręcznym skanerem... no ni ma.

...

Czy ja wiem... np. taki "Star Wars: The Ultimate Visual Guide" miałem na skanach a też jest w twardej oprawie

Pooglądałem sobie Twoje zdjęcia i chyba sobie kupię na prezent pod choinkę

Cóż

w Krainie Książek można kupić - kosztuje koło 140 zł

http://krainaksiazek.pl/Star-Wars-The-Old-Republic-Encyclopedia,9780756698393.html

...

Proszę Cię.. Jaka Kraina Książek, brytyjski Amazon!

...

A nie taniej na amerykańskim? 20 dolców a 18 funtów to spora różnica, a chyba koszty przesyłki nie takie różne :o
Zastanawiam się czy nie kupić, Bart zrobił mi niezłego smaka na tę encyklopedię

...

Nie wiem czy dalej tak jest, ale na amerykańskim trzeba było płacić za wysyłkę, gdy z brytyjskiego od 25 funtów jest darmowa.

to jest

tak, że Rusisowi udało się wyhaczyć za 18 funtów i wyszło mi? 101PLN za sam podręcznik? No to skoro bez bawienia się w amazon można mieć za 140, bez karty żadnej, konta, płacenia kartą - tu akurat warto.
Chociaż księgarnie tego typu, niestety, mają dość spory narzut.

A co do skanowania - książka jest szyta, jest dość spora i uważam, że trzeba ją szanować. Walnięcie na skaner żeby strony były "proste" no... wyprostowane - wymaga to sporo pracy. Może ktoś to zrobi, mnie może też by się przydało, do avków czy coś ale... nie płaczę w tej chwili

Re: to jest

Lord Bart napisał(a):
tak, że Rusisowi udało się wyhaczyć za 18 funtów i wyszło mi? 101PLN za sam podręcznik? No to skoro bez bawienia się w amazon można mieć za 140, bez karty żadnej, konta, płacenia kartą - tu akurat warto.
________

No ja mam kartę taką co mogę płacić u kupować na amazonach i ebay, więc spoko, nie robi mi to problemu

Czytam

sobie ostatnimi czasy "The Essential Reader`s Companion". Bardzo dobra rzecz, szczegółowa - opisane są tam nie tylko wszystkie książki i młodzieżówki, ale i opowiadania SWsowe. Całe mnóstwo tego, można sobie elegancko uświadomić ile EU jeszcze przede mną.

TERC idealnie się wpasował w moje obecne potrzeby, tzn. zamierzam już już za niedługo ruszyć z moim projektem "Star Wars w całości i od początku" (a może już nawet ruszyłem, bo przecież obecnie przerabiam całą erę około-TORową). Ten przewodnik dobrze systematyzuje cały materiał, można sobie poczytać co było przed czym, użyć go jako odnośnika do chronologii czytania. A w przypadku nieinteresujących albo niedostępnych tekstów - przeczytać streszczenia.

Plus, mamy sporo nowych ilustracji, w tym postaci naprawdę wyciągniętych z odmętów EU. Chociaż niektóre są szkaradne

Ciekawostką która mnie tu najbardziej zainteresowała jest ustanowienie oficjalnego stanowiska w sprawie kanonu SW, w kilku prostych zdaniach Hidalgo rozwiał moje bule i nadzieje odnośnie tej kwestii. Znaczy wiem, że to stanowisko (wyższość filmów i wszystkiego TV nad EU itd) jest powszechnie znane itd, ale co innego jak mi ktoś tak napisze na forum, a co innego jak przeczytam o tym w oficjalnej książce.

I dopiero w takim przewodniku widać, ile syfu narobiło TCW. Ile wspaniałych rzeczy zostało poprzesuwanych w czasie choćby z powodu że "Anakin w TCW jest rycerzem wcześniej niż było to już ustalone", cała chryja z Obsesją... o dziwo historię Maula tak już pospawali, że nie bije tak po oczach, mogłaby nawet ujść. Gdyby oczywiście sam fakt wskrzeszenia go nie był sprzeczny z the very fabric of the universe

Generalnie polecam zakup tego przewodnika.

Mhm

znalazłem go pod choinką, też bardzo mi się podoba. Mam tylko jeden dylemat -boję się spoilerów więc czytam tylko o tych pozycjach, które już znam, albo o tych na przeczytanie, których nie mam szans

cóż

dobrze robisz, to w końcu same streszczenia więc spoilery są bezlitosne i tak upakowane, że lekturą dwóch zdań możesz sobie popsuć radość z książki, także uważaj

The Essential Guide to Warfare

Przewodnik po działaniach wojennych leżał już u mnie od Bożego Narodzenia jednak dopiero na w czasie Wielkanocy znalazłem kilka wieczorów aby się z nim zaznajomić. Essentiale kojarzą mi się przede wszystkim z wysoką jakością wykonania, mnogością ciekawych informacji i wieloma zapierającymi dech w piersiach ilustracjami. I wszystkie te cechy znajdziemy w tym przewodniku lecz tym razem zawiodło co innego - podejście do tematu.

Oczekiwałem od tego przewodnika przede wszystkim skupienia się na strategii wojennej, rozwoju siły militarnej, analizie bitew i taktyk największych militarnych geniuszy. Niestety niewiele z tego otrzymałem. Owszem jest omówionych wiele statków i pojazdów na przestrzeni wieków jednak spora grupa została potraktowana marginalnie. Analiza bitew została sprowadzona w wielu przypadkach do streszczeń a przecież taktyczne gierki wielkiego admirała Thrawna aż prosiły się o rozrysowanie i dokładną analizę. Podobnie rzecz się ma z innymi wielkimi bitwami. Zbyt duża uwaga została również przywiązana do wydarzeń filmowych, marginalizując przeważnie wydarzenia z EU ( zupełnie zmarnowane zostało ukazanie geniuszu bitewnego Revana czy Yuuzhan Vongów).
Z drugiej strony, przewodnik został bardzo dobrze zredagowany i napisany przez co czytanie go bądź przeglądanie daje naprawdę wiele frajdy. Jason Fry odwalił kawał solidnej roboty łącząc i scalając wiele nieścisłości w kanonie. Moim ulubionym przykładem jest połączenie Grievous jakiego znamy z przed TCW i tego ukazanego w TCW, naprawdę wyszło to bardzo zgrabnie. Takich smaczków znajdziemy tutaj więcej i jest to naprawdę bardzo fajna rzecz. Jednak zdecydowanie największym plusem tego albumu są rysunki. W większości przypadków są one narysowane bardzo ładnie i szczegółowe lecz zdarzają się również takieg, które wyglądają na lekko niedopracowane np. portret Zsinja autorstwa Chrisa Scalfa. Cieszy fakt iż wiele statków i pojazdów zostaje pokazanych tu po raz pierwszy przez co daje duże lepsze wyobrażanie bitew z EU.

Na koniec mimo wszystko chciałbym polecić ten album. Mnie lekko rozczarował jednak dzięki wspaniałemu wykonaniu jest on kolejnym "must have" w biblioteczce fana SW. Niektórych pewnie nieco rozczarował ale mimo to warto się z nim zapoznać. A kto wie, może gdzieś kiedyś w odległej galaktyce otrzymamy wreszcie przewodnik wojenny z prawdziwego zdarzenia? Mam taką nadzieję 7/10

Death Star Owner`s Technical Manual

Będzie nowy przewodnik - po Gwieździe Śmierci

http://tinyurl.com/kwfklso

...

A coś się zmieniło, oprócz pęcznienia, przez ostatnie dwie dekady od Death Star Technical Companion WEGu? Chyba, że wymyślą kolejny sposób zdobycia planów, albo porwą się z motyką na słońce w próbie usystematyzowania dotychczasowych.

The Essential Reader`s Companion

Po lekkim rozczarowaniu jakim był przewodnik po działaniach wojennych tym razem trafiła mi się perełka. Przewodnik po książkach i opowiadaniach SW jest kapitalną książką dla wielbicieli EU. Pablo Hidalgo nie tylko streścił i poukładał chronologicznie wszystkie książki, młodzieżówki i opowiadania lecz również podzielił się wieloma anegdotami i ciekawostkami, których próżno szukać nawet w najgłębszych odmętach internetu. Ponadto znaleźć to można wiele portretów i ilustracji przedstawiających pierwsze oficjalne wizerunki postaci. Oczywiście streszczenie zawierają całą masę spoilerów jednak śmiało można w przyjemny sposób odświeżyć wiedzę czy też dowiedzieć się o opowiadaniach, które dawno już zostały zapomniane. Również w jasny i klarowny sposób została określona kanoniczność książek względem filmów i seriali. Ryusnki i ilustracje w większości prezentuje się bardzo dobrze lecz kilka portretów wygląda jak nieudana praca w photoshopie. W sumie to chyba jedyny minus tej pozycji.

Mimo wszystko książka ta ukazuje ile nieścisłości było, jest i chyba będzie w EU. To co zrobiło TCW to wcale nie wyjątek, twórcy popejniali naprawdę proste gafy i to względem samych filmów, które można było uniknąć po prostu uważnie oglądając filmy. Mimo wszystko wciąż wierzę że nowe filmy nie zburzą EU jakie dzisiaj znamy 9/10

...

Fajny artykuł na blogu, pokazujący materiały wycięte z "Essential Guide to Warfare" - ma mieć 12 części .

http://starwarsblog.starwars.com/index.php/2013/09/27/star-wars-the-essential-guide-to-warfare-authors-cut-the-celestials/

@

http://starwarsblog.starwars.com/wp-content/uploads/2013/09/Rakata.png

Gwiezdne Wrota? Swoją drogą widać czasem w SW wyraźną inspirację StarGatem, choćby przy pradawnych Sithach stylizowanych na cywilizację egipską, czy wprowadzeniu wątku Niebiańskich/Pradawnych, czy jak ich tam po polsku nazwali.

...

Nie siedzę w SG, ale czy TotJ nie jest starsze?

Z tego co autorzy mówili do tej pory, to większość wyciętego materiału średnio mnie jara, ale jakieś kąski z pewnością się trafią.

Pytanie

Tak się zacząłem zastanawiać, bo dawno w mojej kolekcji nie pojawił się żaden nowy przewodnik. Może ktoś ma któryś z poniższych i może go ocenić. Mam problem, bo te trzy pozycje zdają się być do siebie bardzo podobne, i nie wiem czego powinienem chcieć .

Zatem który przewodnik polecacie: The Essential Atlas, The Essential Guide to Warfare czy The Essential Reader’s Companion?

Re: Pytanie

Hm pierwsze dwa są faktycznie do siebie podobne, ale Reader`s Companion to absolutnie coś innego.

tak na szybko:

Jeśli chodzi o Atlas i Guide to Warfare to przeglądanie i czytanie obu sprawia dużą frajdę. Są to bardzo podobne książki, którym jednak do ideału trochę brakuje. W Atlas-ie najlepszą częścią jest w zasadzie to co nie jest atlasem czyli część opisująca galaktykę i zachodzące w niej zmiany polityczne. Opis planet jest krótki i raczej encyklopedyczny -przypomina trochę opis z Mass Effect bodajże, są tam zdjęcia planet jako takich ale nie ma widoków z powierzchni przez co ja miałem niedosyt.

W Guide to Warfare, cóż jak nazwa wskazuje, opisy bitew i ich konsekwencje, trochę brakuje dokładniejszej analizy użytego sprzętu i porównania sił stron w danych bitwach. Ta książka ma za to według mnie ładniejsze rysunki


Reader`s Companion to zupełnie inna półka, nie przeczytasz jej od deski do deski, bo nie ma to sensu. Świetnie sprawdza się gdy wracasz do kolejnego tomu serii i chcesz sobie przypomnieć co było wcześniej, ewentualnie jako źródło wiedzy o historiach, do których nie masz dostępu. Nie warto w niej czytać o książkach, których nie czytałeś bo jest to tedy spoiler na spoilerze podany w suchej formie. Tutaj też obrazki są epickie -na przykład ja w niej pierwszy raz znalazłem Hego Damask`a.

Mój ranking:
The Essential Reader’s Companion 8/10
The Essential Guide to Warfare 7/10
The Essential Atlas 6/10

Re: Re: Pytanie

Jako dyslektyk też często robię ten błąd ;]
Na Twój post przypadła moja pierwsza moderacyjna robota na Bastionie 4.0 W innym przypadku pewnie by mi się kilku byków poprawiać nie chciało

Re: Pytanie

Atlas i Warfare się uzupełniają, dodając jeszcze chronologię jako trzeci tom. Wszystkie w większości są podręcznikami historycznymi. W atlasie masz więcej mapek, trochę demografii i astrografii, w warfarze ciekawe "teksty źródłowe", trochę przedruków z przewodników po okrętach czy technologii i rozbudowane opisy kilku kampanii, ledwo wspomnianych w starszych albumach.
Reader to lista całej wydanej beletrystyki z suchymi opisami każdej książki i niekiedy jakąś ciekawostką o wpływie na EU/historii wydania. Kilka nowych portretów na jedno kopyto i tyle tam nowego względem choćby bastionowej chronologii książek.

Skoro

już Burzol odkurzył temat to wypada wspomnieć o nadchodzącym Bounty Hunter`s Code:

http://www.youtube.com/watch?v=LdtS2gfODlg&desktop_uri=%2Fwatch%3Fv%3DLdtS2gfODlg&app=desktop

Zapowiada się smakowicie, chociaż ja zapewne zamówię edycję okrojoną jak w przypadku dwóch poprzednich książek.

....

Łamiąca wiadomość - będzie podręcznik dla Imperialnych .

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=565498933565134&id=104147893033576&stream_ref=1

Re: ....

Ja to chcę! Nie wiem, co to jest, ale chcę to mieć na półce! Będzie se stało koło jubileuszowego wydania Dziedzica

a ja

głupi zastanawiałem się co jeszcze mogą dać

W ten sposób mogą to ciągnąć przez 5-6 wydań jeszcze...

Skąd? Gdzie?

Nie wiem, cy to tu, ale gdzie można takie coś dostać? Wersja niepapierowa też mnie interesuje:
http://www.fantasyflightgames.com/edge_news.asp?eidn=4532

Macie gdzieś jakieś obrazki ze środka?

Re: Skąd? Gdzie?

Od razu mówię, że oprócz pani z okładki i tej w sukni, co była w materiałach przedpremierowych, w środku jest tylko Duros, niebieskie Twi`leki i laleczka Tooka.
Chissy mają +1 int -1 char, opanowanie lvl 1 i widzenie w podczerwieni gatunkowo.
Jestem tak mało nerdowski, że nie powiem, czy w lore jest coś nowego.

Re: Skąd? Gdzie?

Stele napisał:

+1 int -1 char, lvl 1
lore

-----------------------

Co to do Sitha znaczy?

Re: Skąd? Gdzie?

int = inteligencja, char = charyzma

Jestem tak mało nerdowski, że nie powiem, czy w lore jest coś nowego.


Inaczej mówiąc "nie wiadomo czy coś nowego jest w oficjalnych opisach"

Re: Skąd? Gdzie?

Och! Nie jesteśmy charyzmatyczni??? MY?? Skandal!

Nowego nie musi być, w sumie tyle rzeczy ucieka z pamięci, że co rusz trafiam na coś nowego, o czym niby już powinnam wiedzieć.

...

Zaczęłam sobie przeglądać internety i trafiłam na 20 przykładowych stron z "Obsessed with Star Wars". 2500 pytań z filmów, więc uznałam to za mało ciekawe... ale zaczęłam przeglądać i przy "Zemście" (s. 9) rzuciły mi się w oczy pytania z CW Tartakovsky`ego. Po krótkim przejrzeniu okazuje się, że jest więcej rzeczy z EU. Nawet nie śmiem marzyć...

http://edelweiss-assets.abovethetreeline.com/CH/supplemental/AT_pg17b_ObsessedWithStarWarsPB_INT_2G_APPROVED_9781452136332.pdf

Empik

W Empiku znalazłem zapowiedź takiego przewodnika:

http://www.empik.com/star-wars-przebudzenie-mocy-ilustrowany-przewodnik-hidalgo-pablo,p1117985228,ksiazka-p

niestety, dopiero druga połowa stycznia, więc trochę słabo ...

Re: Empik

Powinno być wcześniej, do tego czasu wszystkie informacje wyciekną... Ja swój zamówiłam z Amazona. Z drugiej strony, te przewodniki są po prostu cudowne i warto poczekać.

Propaganda

Zgodnie z obietnicami, które złożyłam tu i tam, wypisuję ciekawostki z nowokanonicznego przewodnika "SW Propaganda":

* Ostatnia wielka wojna - ta, która była toczona przed tysiącem lat - rozgrywała się pomiędzy Jedi i Sithami. Najwidoczniej w pewnym momencie ci drudzy zdobyli Coruscant. Zwycięstwo Republiki było wielkie i totalne, lecz poprzednie wydarzenia zostały zepchnięte w mroki niepamięci. Zaczęły się nowe kalendarze, a dawne czasy nazwano kolektywnie "Starą Republiką". W paru miejscach mówi się o niechęci do droidów, która, co zrozumiałe, urosła najbardziej po wojnach klonów. Co ciekawe, wspomina się też, że i w tej dawnej wojnie używano robotów bojowych. Mamy też skanonizowaną historię Sistrosa.

* Aluzja do "Roku 1984"

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-0/p296x100/14947621_1361281180563485_3394685734109252613_n.jpg?oh=2d847da71603af383fe87c975e22fa78&oe=589777DC

* Styl TCW został skanonizowany... w pewnym sensie. Hrabia Dooku, który wygląda w serialu jak nóż, był tak przedstawiany na karykaturach in-universe.

* Separatyści zachęcali cywilów do zaciągania się jako technicy, bo ci byli bardzo pożądani w armii droidów.

* Republika z kolei sugerowała obywatelom, że fajnie byłoby, jakby kupowali obligacje wojenne, bo było krucho z kasą. Program się udał, ale obywateli proszono o sporo poświęceń, np. ograniczanie prędkości speederów, by oszczędzać paliwo. Dało się to we znaki zwłaszcza na Coruscant.

* Pojawia się nowa mandaloriańska artystka - początek spoilera Veraslayn Kast. Była zwolenniczką Straży i Pre Wisły, zginęła w wojnie domowej pomiędzy swoją orgaznizacją a Mauldalorianami. Nazwisko brzmi znajomo, bo mamy przecież jeszcze Rook Kast, tylko ona popierała Maula. I to tyle, co wiemy z książki, zastanawiam się, czy obie były spokrewnione lub zaręczone. Oraz jaki Veraslayn ma związek z Sabine, skoro Rook to prawdopodobnie jej matka. koniec spoilera

* Baby Ludi jest kanoniczna

http://starwars.wikia.com/wiki/Baby_Ludi

* Na republikańskich plakatach klony były przedstawiane jako bohaterowie, ale zwykli ludzie nie mogli wstąpić do wielkiej armii (trochę mi się tu nie zgrywa, bo przecież byli oficerowie - może był zakaz dla szeregowców?). Dlatego też gdy powstało Imperium, rząd wykorzystywał mechanizm "teraz możesz być jak Twoi bohaterowie", stąd tylu chętnych do szeregów szturmowców.

* Dużo jest o Mon Mothmie. początek spoilera Najwidoczniej rebelia była nieogarnięta przez bardzo długi czas (czyli coś, co widzimy teraz w "Rebels"). Komórki nie miały ze sobą kontaktu i działały w sposób nieskoordynowany mimo wysiłków Hery, Dodonny, Sata, Organy czy Mothmy właśnie. To ona wpadła na pomysł utworzenia Sojuszu przez duże "s" - i ten faktycznie został w sposób formalny zawiązany (w "Rebels" na razie tego nie uświadczyliśmy). Ponieważ buntownicy nie mieli akademii jak Imperium, często polegali właśnie na propagandzie do rekrutowania nowych członków. Wśród słynnych artystów byli: Sabine, Jaynor (ten to zmieniał strony co chwilę) i niejaki Palo Jamabie z Naboo, acz słowa nie ma czy to ten ukochany Padme . Wracając jednak do Mon - w pewnym momencie opuściła senat Imperium, stając się "senatorką na wygnaniu" jak Trayvis. Po wojnie z Imperium starała się bardzo zaciągnąć do Nowej Republiki dawne planety Separatystów, bo te miały opory przed wstępowaniem do rządu, z którym kiedyś walczyły. koniec spoilera

* Jak pisałam w temacie o "Rebels": Sabine początek spoilera dotrwała do czasów spotkania z Mon Mothmą. W jednym miejscu używa się wobec niej określenia "then-teenaged", więc skoro teraz ma 19 lat, to jeszcze co najmniej rok do tego spotkania. koniec spoilera

* Imperialne Hitlerjugend, SAGroup, jest też skanonizowane.

* Rebelia dla bezpieczeństwa Luke`a nie ujawniła kto zniszczył GŚ, ale ploty i tak się rozeszły. Jak zresztą widać u Marvela.

*Evaan Verlaine w późniejszych latach zajmowała się imagem Lei, między innymi na plakatach.

On the Front Lines

Scum and Villainy

23 pażdziernika ukaże się nowy przewodnik Pablo Hidalgo o półświatku, łowcach nagród itp.


https://www.starwars.com/news/pablo-hidalgo-scum-and-villainy

Re: Scum and Villainy

Bierę bez pytania. Są piraci, jest impreza .

Women of the Galaxy

Lista wszystkich postaci jakie znajdą się w książce:
https://i.redd.it/5ml5qzph49q11.jpg

Bardzo mnie cieszy względnie spora ilość postaci książkowych i komiksowych. Trios, Every Chalis czy Krysta Agate - zupełnie się nie spodziewałem. Zapowiada się super pozycja dla tych, którzy siedzą w książkach i komiksach. Oby ktoś to wydał po polsku.

Re: Women of the Galaxy

R2-KT XD.

Datacja

Najwyraźniej w "Scum and Villainy" jest nowy system datowania in-universe.

https://swreference.wordpress.com/2018/10/08/new-in-universe-calendar-dating-system/

Chyba należę do mniejszości, ale lubię system BBY/ABY. A Hidlago nie, toteż postanowił pomieszać sobie (och, już widzę tę panikę na Wookieepedii...). Najpierw próbował z tym bzdurnym kalendarzem lothalskim, teraz to.

Re: Datacja

Wiesz co, fani raczej i tak będą przedstawiać wszystko w BBY/ABY (a dokładniej mówiąc jakieś 0.5% fanów SW, bo reszta tego nie zna ), natomiast istnienie wielu kalendarzy in-universe ma fabularnie sens. To, że na Lothal miało swój własny kalendarz ma sens, ludzie żyli tu trochę na uboczu i niekoniecznie przejmowali się tym co się dzieje gdzieś indziej.

Ja osobiście wolałbym gdyby w SW obowiązywał kalendarz ze "Scum and Villainy" niż kalendarz BBY/ABY. Bo to znaczy, że ktoś już na tysiące lat przed Yavin wpadł na pomysł, żeby w jakiś sposób liczyć czas. To, że aktualnie mamy ok. 8000 rok pozwala sądzić, że gdzieś te 8000 lat przed TPM zaczęło się coś dziać w galaktyce. I tak w książkach czy komiksach odniesienia do konkretnych dat będą bardzo rzadkie, a dla mnie osobiście to CRC jest bardziej przekonujące jako kalendarz in-universe. Nawet jakby miało to być powszechnie używane (choć nie sądzę) to my i tak będziemy korzystać z BBY/ABY.

Re: Datacja

Ja tylko przypomnę, że wg kalendarza hebrajskiego mamy rok 5779, a według muzułmańskiego 1440

Re: Datacja

Dla mnie ten nowy też jest rozsądniejszy. No bo czy naprawdę zniszczenie Gwiazdy Śmierci było aż tak ważnym wydarzeniem w skali całej historii galaktyki, żeby liczyć od niego lata? A jak to robiono wcześniej? Nie lepiej zacząć np. od powstania pierwszej republiki?

Re: Datacja

Dla mnie system BBY/ABY jest przede wszystkim dla fanów jako punkt odniesienia wszystkich dzieł w stosunku do pierwszego filmu z uniwersum i dzięki temu jest wygodny i prosty. Nie znaczy to, że w samym uniwersum nie mogą istnieć inne kalendarze,np. to co dla fana jest dajmy na to rokiem 100 ABY to w uniwersum byłoby rokiem 100000, tyle że system BBY/ABY funkcjonuje tak długo, że według mnie nie ma sensu go zmieniać. Nawet jeśli dojdzie do zmiany gwiezdnowojennego kalendarza to jakie wydarzenie będzie rokiem 0?

Re: Datacja

Dla mnie system BBY/ABY jest przede wszystkim dla fanów jako punkt odniesienia wszystkich dzieł w stosunku do pierwszego filmu z uniwersum i dzięki temu jest wygodny i prosty. Nie znaczy to, że w samym uniwersum nie mogą istnieć inne kalendarze,np. to co dla fana jest dajmy na to rokiem 100 ABY to w uniwersum byłoby rokiem 100000, tyle że system BBY/ABY funkcjonuje tak długo, że według mnie nie ma sensu go zmieniać. Nawet jeśli dojdzie do zmiany gwiezdnowojennego kalendarza to jakie wydarzenie będzie rokiem 0 według nowego systemu?

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.