TWÓJ KOKPIT
0
FORUM Fandom

Polcon 2007

Nimvar 2007-07-19 22:47:00

Nimvar

avek

Rejestracja: 2006-04-09

Ostatnia wizyta: 2008-01-21

Skąd: Warszawa

Witam,

Mam pytanie w sprawie Polconu 2007.
Czy ktoś z Bastionowiczów się wybiera?
Gdyby uzbierało się 5 osób, moglibyśmy wpłacić akredytację grupową - tańszą o 10zł (od osoby) od indywidualnej.

A więc, kto chętny?

-------------------------------------------

http://warszawa2007.polcon.pl/ - Strona Polconu 2007.

LINK
 • pozwolę

  Gilraen 2007-08-22 20:25:00

  Gilraen

  avek

  Rejestracja: 2003-05-15

  Ostatnia wizyta: 2014-06-04

  Skąd: Warszawa

  sobie wygrzebać temat, bo Polcon czai się już za rogiem, a my (tj. koordynatorzy bloku oraz wszyscy prelegenci) chcielibyśmy wszystkich serdecznie zaprosić na największą ogólnofantastyczną imprezę w Polsce. Na stronie konwentu zamieszczony został szczegółowy program,w tym program bloku Star Wars (bawimy sie w sali Ametyst i Cyrkonia) - zachęcamy do zapoznania się i do zobaczenia na Polconie!

  LINK
  • Istnieje...

   Vua Rapuung 2007-08-23 08:02:00

   Vua Rapuung

   avek

   Rejestracja: 2005-03-29

   Ostatnia wizyta: 2021-06-03

   Skąd: Biała Podlaska

   ...całkiem duża szansa, że się na Polconie zjawię. I w związku z tym mam pewne pytanie.

   Na stronie Polconu pojawiła się niepokojąca informacja o 200 wolnych miejscach w salach zbiorowych. Czy to oznacza dosłownie liczbę miejsc, czy liczbę łóżek polowych/materaców? Czy jeśli nie załapię się do tej pierwszej dwusetki to będę mógł tradycyjnie rozłożyć się gdzieś w kąciku sali na karimacie, czy wieczorem zostanę wyrzucony przez ochronę na ulice Warszawy ?

   LINK
 • Ja juz nic nie mowie

  Wo_Ja_Ann 2007-08-23 08:48:00

  Wo_Ja_Ann

  avek

  Rejestracja: 2003-01-06

  Ostatnia wizyta: 2014-11-28

  Skąd: Szczecin

  Bo na Dagobah w ostatniej chwili sie okazalo, ze jade, a w ostateczniejszej, ze jednak nie, wiec nic nie mowie

  LINK
 • niestety

  Halcyon 2007-08-23 19:58:00

  Halcyon

  avek

  Rejestracja: 2004-09-07

  Ostatnia wizyta: 2022-05-12

  Skąd: Police

  mnie na pewno nie będzie, bo w tym czasie jestem na wycieczce szkolnej w Toskanii

  LINK
 • Nie ma...

  Vua Rapuung 2007-08-28 20:11:00

  Vua Rapuung

  avek

  Rejestracja: 2005-03-29

  Ostatnia wizyta: 2021-06-03

  Skąd: Biała Podlaska

  ...odwrotu. Rezerwacje na busy zrobione, trzeba się będzie zerwać przed czwartą, ale czego się nie robi dla swego hobby .
  Cieszą najnowsze doniesienia o ewentualnym udostępnieniu sal do spania na karimatach.

  LINK
 • ...

  Strid 2007-08-28 20:19:00

  Strid

  avek

  Rejestracja: 2003-06-28

  Ostatnia wizyta: 2022-04-28

  Skąd: Poznań

  Ok, który poznaniak bądź poznanianka wykonałby na Polconie dla mnie pewnego questa?

  LINK
 • Polcon 2007 oczami Vui, czyli `A może kebab?`

  Vua Rapuung 2007-09-03 12:39:00

  Vua Rapuung

  avek

  Rejestracja: 2005-03-29

  Ostatnia wizyta: 2021-06-03

  Skąd: Biała Podlaska

  Dzień po powrocie, czyli kiedy juz ułożyłem sobie wszystko w głowie, a kiedy szkoła nie zabiła jeszcze we mnie chęci do życia postanowiłem spisać swoje wrażenia z tego wydarzenia. A zacznę może tradycyjnie od początku.

  Przybycie i organizacja
  Bohatersko zerwawszy się o 3:30 w godzinę później siedziałem już wraz z trzema kumplami z klasy w busie mknącym drogą E30 w stronę Warszawy. Już na przystanku autobusowym koło Dworca Centralnego zobaczyliśmy grupę około dwudziestu osób, w większości ubranych na czarno i z długimi włosami (później okazało się, że są ze Słupska i z Trójmiasta). Dzięki naszej niesamowitej dedukcji domyślilismy się, że pewnie zmierzamy w tym samym kierunku. Dojechawszy na miejsce autobusem 175 dostrzegliśmy raczej wybijający się z krajobrazu hotel Gromada, z rozwieszonym przed wejściem banerem Polconu. Teoretycznie rejestracja zaczynała się o dziesiątej, ale zbierająca się grupa wymusiła na organizatorach rozpoczecie pracy dwie godziny wcześniej.
  I tu mała dygresja. Rejestracja była jednym z najbardziej uciążliwych elementów konwentu. Nie dość, że trzeba było wypełniać jakiś druczek (ja mam pisać? ledwo prosto stoję ), że po upominki trzeba się było zgłaszać w kilku rzutach (a i tak szczególnie boleję, że nie dla wszystkich starczyło książek z Zajdla, dla mnie na przykład nie), to jeszcze akredytacje przyjmowała praktycznie jedna osoba. Ja odszedłem z identyfikatorem po ledwie pół godziny, ale juz koło południa, a potem w sobotę do recepcji ustawiały się dosłownie kilkusetosobowe kolejki.
  Zatrzymajmy się chwilę na identyfikatorach. W przeciwieństwie do większości konwentowych plakietek nie były one przypinane, ale noszone na firmowej smyczy, co było bardzo praktyczne. Dodatkowo ich noszenie na widoku było bardzo skrupulatne sprawdzane przez Patrolowców (tutaj pozdrowienia dla Pana Ochroniarza z reklamy Polconu ), co bardzo mi się podobało, bo w sumie regulamin od tego jest, żeby go przestrzegać, a ochrona nie powinna bać się uczestników. Praktycznie wykonany był też program, bo miał taki format, że dało się go bez problemu schować do kieszeni, a to rzadkość. Jedynym minusem był brak nazwisk prelegentów w tabelce prgramowej, a jedynie na końcu, przy opisach. Wiadomo, że czasem idzie się na prelekcję tylko dla prowadzącego.
  Zakwaterowanie w szkole hotelarstwa było bardzo dobre, dało się przejść na teren konwentu bez wychodzenia na dwór. Materaców było w bród, a brudu niewiele . Była też w sali swojska czarna tablica z manifestami konwentowiczów.
  Co do samej lokalizacji, to na początku trochę nieswojo czułem się w marmurach hotelu, pośród gości w garniturach i grupy amerykańskich pilotów wojskowych (!), ale kiedy więcej ludzi się zjechało, to uczucie minęło.

  Prelekcje i inne punkty programu
  Program Polconu był bogaty i często miałem dylemat, na która prelekcję w danym momencie pójść. Szkoda, że nie było całego bloku SW, że był on przemieszany w Ametyście ze sprawami naukowymi i `zwykłym` S-F. Tym niemniej było fajnie, swoistym elementem sali SWowej były wciąż odpadające ze ściany rysunki . Z tego, co widziałem bardzo podobała mi się prelekcja o taktyce walki kosmicznej, wiele nowego się nie dowiedziałem, ale było widać, że zwłaszcza starszy prelegent zna się na rzeczy. Nie podobał mi się za to `sąd` Stara vs. Nowa Trylogia, bo występujący chyba się trochę nie przygotowali (no i werdykt do bani ).
  Jako że jestem człowiekiem o rozlicznych zainteresowaniach nie mogłem cały czas siedzieć w Ametyście i odwiedzałem także inne ciągi tematyczne. A tam prelekcje były na najróżniejszym poziomie. Moja najgorsza miała miejsce ostatniego dnia, skończyła się po kwadransie, prelegent wyglądał i zachowywał się, jakby chlał całą noc i mętnie tłumaczył, że zapomniał notatek. Pierwszy raz widziałem, żeby występujący nie dostał braw (choć akurat tutaj słusznie). Tym niemniej wiekszośc wystąpień trzymała poziom. Widziałem między innymi świetne prelekcje Mattiego o RPG (byłem drugi raz, ale co tam ), Magdaleny Kozak o broni, Rafała Dębskiego też o broni (ale nieco innej ). Było dużo interesujących paneli dyskusyjnych z pisarzami, była prezentacja Wiedźmina.
  Chyba najlepszym punktem programu, jaki widziałem, było spotkanie ze Staszkiem Mąderkiem. Trwało ono trzy godziny, fragment filmu trwał trzy minuty, a mimo to świetnie się bawiłem, a potem gardło mnie bolało od ryczenia ze śmiechu. Oglądanie wpadek z planu i słuchanie komentarzy Staszka to zabawa lepsza od wielu kabaretów. Dodatkowo również edukacyjna, bo pozwala poznać odpowiedzi na wiele kluczowych dla rozwoju ludzkości pytań, na przykład: Czemu jedenastolatki piszczą na Harrym Potterze? Jak rozpoznać blądynkę? Jakie są najtrudniejsze pozycje? Czy Szaman marszczy freda przed kamerą? Jak Ani Mru-Mru wpływa na pracę ekipy Gwiazd w Czerni? Jak trudno usunąć z filmu drabinkę? Jak mała jest mała eksplozja? Jaki umówiony sygnał?

  Rozliczne atrakcje pozaprogramowe
  Jak wiadomo nie samym programem człowiek żyje. Tedy i na Polconie można było robić wiele innych rzeczy. Była sala planszówkowo-karciana (widziałem tylko przelotnie), była sala bitewniakowa (atrakcją było obejrzenie stołu do jakiegoś futurystycznego bitewniaka z zawartością o wartości ponad dziesięciu kawałków).
  BTW, przekonałem się, że figurkowcy to w sumie fajni ludzie. Ostatniej nocy wpadło kilku takich gości ze śmiesznymi walizeczkami (AKA Hydraulicy ) do mojej sali noclegowej, zrobiło trochę zamieszania, puściło muzę, przeprosiło i poszło spać (w końcu pierwsza bitwa o dziewiątej ). Zabawnie było też przy śniadaniu posłuchać ich rozmów, kiedy rozumiesz co drugie słowo .
  Istniała sala komputerowa, gdzie obejrzałem kilka meczów w turnieju Medievala II, istniał taras, miejsce spotkań bohemy artystycznej , gdzie można było kupić nieco drogie, ale smaczne i proste potrawy typu karkówka czy kiełbasa z grilla. Na korytarzach też działy się interesujące rzeczy, mozna było spotkać szturmowców z 501., Marę Jade, Jedi ze wspaniałymi FXami (chlip... ), Nocarzy i Renegatów, czy wspomnianych juz amerykańskich (zdaje się, że oryginalnych) pilotów.
  Nieco zdziwiłem się widząc Targi Popkultury, bo spodziewałem się wielkiej hali rodem z zachodnich targów growych z wielkimi stoiskami, tymczasem to była raczej sala z kramikami, ale i tak udało mi się korzystnie kupic m. in. `Myśloharfę Sharów` oraz `Zwycięstwo na Centerpoint` (resztę SW ktoś mi sprzątnął ).
  Jako konwent z założenia literacki Polcon też spisał się doskonale. Funkcjonowała instytucja autora dyżurnego (to jest w teorii na kanapie na dole zawsze siedział jakiś pisarz czekajacy tylko, aż podlecisz do niego z książką do podpisu, albo chwilę porozmawiać). Również w innych miejscach (na tarasie przy piwie, czy na korytarzu) można się było otrzeć o twórców ze światka (mi na przykład trafiło się siedzieć na zakończeniu konwentu obok Jacka Komudy). Zauważalny był jedynie brak Andrzejów Sapkowskiego i Pilipiuka (który zawsze wprowadza sporo kolorytu ).
  W tym miejscu chciałbym podziękować panom Jackowi Piekarze (na kanapie) i Jarosławowi Grzędowiczowi (na tarasie w biegu), że zechcieli podpisać mi swoje ksiązki .

  Podsumowanie
  Reasumując, zdecydowanie nie żałuję, że wybrałem się do Warszawy. W moim odczucie konwent był bardzo udany. Nie obyło się bez niedociagnięć, ale jak ktoś rzekł, imprezy tego typu robią ludzie dla ludzi .

  LINK
 • Zdjęcia

  Nimvar 2007-09-03 20:24:00

  Nimvar

  avek

  Rejestracja: 2006-04-09

  Ostatnia wizyta: 2008-01-21

  Skąd: Warszawa

  Czy ktoś może pstrykał jakieś zdjęcia i jest chętny wysłać, żebym miał trochę więcej niż tylko te robione przezemnie

  LINK
 • ale beka :)

  Gilraen 2007-09-05 11:08:00

  Gilraen

  avek

  Rejestracja: 2003-05-15

  Ostatnia wizyta: 2014-06-04

  Skąd: Warszawa

  Nimvar, ja dopiero teraz zauważyłam, że to Ty założyłeś ten wątek

  Robiąc tyci tyci podsumowanie - ze swojej strony bardzo dziękuję wszystkim, którzy na Polconie się pojawili (choć szkoda że tak mało znajomych twarzy dotarło) i tym, którzy pomogli w jego stworzeniu (w tym Nimvarowi za dzielne gżdaczowanie i wspólne wygłupy "Ryyyyybcia?" )

  Vua Rapuung-przez Polcon przewinęło się ponad 2000 osób, to że stałeś w kolejce raptem 30 min to i tak jest mega sukces

  Niech żałują Ci, których nie było!

  LINK
  • Re: ale beka :)

   Nimvar 2007-09-05 14:47:00

   Nimvar

   avek

   Rejestracja: 2006-04-09

   Ostatnia wizyta: 2008-01-21

   Skąd: Warszawa

   Gilraen napisał(a):
   dziękuję (...) za dzielne gżdaczowanie
   Ależ pomoc wam to była czysta przyjemność.
   A wspólne wygłupy jeszcze większa! ("Mamo! Mogę iść do sklepu?!")

   Więc powtórzę jeszcze raz:
   Kto nie był niech żałuje!

   LINK
  • Re: ale beka :)

   Vua Rapuung 2007-09-05 18:32:00

   Vua Rapuung

   avek

   Rejestracja: 2005-03-29

   Ostatnia wizyta: 2021-06-03

   Skąd: Biała Podlaska

   -Vua Rapuung-przez Polcon przewinęło się ponad 2000 osób, to że stałeś w kolejce raptem 30 min to i tak jest mega sukces
   Po coś w końcu wstałem o tej 3:30, nie ?

   A tak swoją drogą, to mam jeszcze jedno przemyślenie - kto projektował konwentowe koszulki, ślepy ? Może szary nadruk na szarym T-shircie miał dać jakiś mistyczny efekt, ale dał tylko tyle, że go kompletnie nie widać. Ja rozumiem cięcie kosztów i te sprawy, ale to już lekka przesada .

   LINK
 • Relacje z Polconu

  NLoriel 2007-09-07 11:55:00

  NLoriel

  avek

  Rejestracja: 2003-01-05

  Ostatnia wizyta: 2022-01-20

  Skąd: Sluis Van

  Na ICO jest zebranych parę linków do relacji z PC2k7.
  http://starwars.pl/pokaz.php?id=4176

  LINK
 • film z polconu

  wampa_man 2007-09-08 10:43:00

  wampa_man

  avek

  Rejestracja: 2003-10-08

  Ostatnia wizyta: 2008-05-03

  Skąd: Poznan

  -http://pl.youtube.com/watch?v=KTenD5UTyvg

  LINK
 • Tak mi ostatnio...

  Vua Rapuung 2008-04-04 14:29:00

  Vua Rapuung

  avek

  Rejestracja: 2005-03-29

  Ostatnia wizyta: 2021-06-03

  Skąd: Biała Podlaska

  ...przyszło do głowy. Wiem, że szanse po takim czasie są minimalne, ale:

  Odkupię za rozsądną cenę książkę z opowiadaniami nominowanymi do Zajdla 2007.

  Ewentualnych zainteresowanych zapraszam tutaj, albo pod maila/gg z profilu.

  LINK

ABY DODAĆ POST MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..