Komiksy

Komiksowe nowości w Polsce i USA

Egmont i Rebelscum

Dziś do sprzedaży, zarówno w Polsce jak i w USA, trafiają nowe dwa komiksy. Pierwszym z nich jest nowy numer magazynu SW Komiks zawierający jak zwykle trzy historie ze świata Star Wars. Drugim komiksem, który ukazał się za oceanem, jest nowy odcinek serii Knights of the Old Republic rozpoczynający trzyczęściową miniserię pt. "Dueling Ambitions".

Star Wars Komiks 3/2009 (7)

"Za linią wroga" (Enemy Lines, Republic #59) – Trwają wojny klonów. Po bitwie na pustynnym księżycu Anakin Skywalker znajduje się za linią wroga w towarzystwie rycerza Jedi A’Sharada Hetta, przedstawiciela Tuskenów z Tatooine. Anakin obwinia Tuskenów o śmierć swojej matki i pała do nich nieskrywaną nienawiścią.
Scenariusz John Ostrander, rysunki Jan Duursema, tusz Dan Parsons, kolory Brad Anderson.

"Wytyczona ścieżka" (Walking the Path That’s Given, Tales #21) – Nas Ghent, wybitny pilot myśliwców, walczył w wojnach klonów po stronie Separatystów. Po wojnie zajął się przemytem. Jako przemytnika zestrzelił go sam Darth Vader, który następnie zwerbował go z zadaniem stworzenia elitarnej jednostki myśliwców TIE w siłach Imperium.
Scenariusz Thomas Andrews i Shane McCarthy, rysunki Michel Lacombe, tusz Serge LaPointe, kolory Sno Cone Studios.

"Zrób to albo nie" (Do or Do Not, Tales #15) – Akcja tej krótkiej historyjki rozgrywa się niedługo po zwycięskiej dla Rebelii bitwie o Endor. Imperium zostało pokonane i Luke Skywalker zastanawia się nad swoją przyszłością.
Scenariusz Jay Laird, rysunki Timothy II, James Mason.

Tłumaczenie: Maciek Drewnowski oraz Jarosław Grzędowicz. Cena 5,90 zł, 48 stron. Premiera: 18 marzec 2009.

Temat na forum.
Knights of the Old Republic #39: Dueling Ambitions # 1(3)

Sporty walki oraz wyścigi z dużą prędkością w Starej Republice! Zayne i Gryph – teraz partnerzy w "zbrodni" – wraz z Jarael i Rohlanem przygotowują się do oszustwa w wielkim świecie sportowych pojedynków. Gryph jest świetnie przygotowany do oszustwa, do momentu gdy wszystko zaczyna iść źle: Jarael wyraźnie coś rozprasza, a Rohlan bierze udział w pojedynkach. Jakby tego było mało, wojownik weteran Goethar Kleej dostarcza kolejnych zmartwień …
Scenariusz John Jackson Miller, rysunki Brian Ching, kolory Michael Atiyeh, okładka Daryl Mandryk. Cena 2,99$, 40 stron. Preview dostępne tutaj.

Temat na forum.Tagi: Dark Horse Comics (790) Egmont Polska (607) Jan Duursema (147) John Jackson Miller (172) John Ostrander (182) Republic (189) Rycerze Starej Republiki (Knights of the Old Republic) (146) Star Wars Komiks (220) Star Wars Tales (132)

Komentarze (13)

spoko tylko chyba się pomylili bo do 2 częsci nie ma klonów a w tym za linią wroga są klony

3/2009 niby taki dobry a jednak mnie znudził :P , ten ostatni komiks to właściwie zapchaj-dziura, a Enemy Lines nie powala , tylko jako ciekawostka jest tam Hett aka Darth Krayt, i tak będe kupował wszystkie numery jakie wyjdą :D

Komiks fajny, chociaż bywały lepsze. Minus, wogóle nie ma żadnych artykułów. Wcześniejszy komiks (tj. z poprzedniego miesiąca) lepszy.

Już mam(SW Komiks), super! Niestety od rana (kupiłem ok. 7.00) już przeczytałem. I teraz trzeba czekać do 17 kwietnia.... :(

Zaraz ojczulek wróci ze zdobyczą- SW Komiksem, mniam xP

SWK 3/09 OGIEN, a tego KotORa jestem bardzo ciekaw. Mam nadzieje, ze spelni moje oczekiwania.

Mam już SWkomiks najnowszy i powiem,że ten fragment z "Republic" jest najlpeszy!!!!!

przed chwilą kupiłem star wars komiks 3 i pozniej bede czytał.. nie moge sie doczekac :D:D

musze iść do sklepu :)

Star Wars Komiks 3/2009 już mam :) własnie czytam Enemy Lines :P

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Komiksy"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.