Wojny Klonów

Twórcy o ostatnim odcinku pierwszego sezonu TCW - Hostage Crisis

StarWars.com

Wszystkim widzom, którzy nie mogą się doczekać ostatniego odcinka "The Clone Wars" w pierwszym sezonie, zapraszamy do przygotowania się do seansu czytając opowieści autorów o tym co wymyślili w konkretnym odcinku, dlaczego pokazują to tak, a nie inaczej i czy podoba im się to co robią. Nieubłagalnie nadchodzi koniec pierwszego sezonu serialu. Na szczęście wiemy już, że drugi sezon jest aktualnie tworzony, a jego premiery możemy się spodziewać jesienią. Wcześniej jednak będziemy mieć szansę poznać nową postać w serialu - Cada Bane’a.

Hostage Crisis

Żeby uwolnić z więzienia Ziro the Hutta, łowcy nagród przejmują kontrolę nad gmachem Senatu i biorą zakładników, nie wiedząc, że w budynku znajduje się wciąż rycerz Jedi Anakin Skywalker. Najważniejsze w tym odcinku jest pojawienie się zupełnie nowej postaci. Cad Bane to najbardziej przerażający łowca nagród w galaktyce, równie bezwzględny co skuteczny. Jest zimny, okrutny i wyrachowany, a jeżeli cena jest odpowiednia, nic go nie powstrzyma. Wsparty przez Hrabiego Dooku i siły Separatystów, dostaje szansę zaatakowania samego serca Republiki, przyprowadzając ze sobą do budynku Senatu całą galerię szumowin.

Jak opowiada Dave Filoni: "Tym razem chcieliśmy pokazać coś zupełnie innego, pójść w serialu w innym kierunku. Widzieliśmy już dobrych i złych bohaterów z samej góry łańcucha dowodzenia, widzieliśmy też prostych żołnierzy, teraz czas na oportunistów, najemników, którzy nie opowiadają się po żadnej ze stron. Ten odcinek robi się trochę brutalny, chcieliśmy też czasem pokazać nieco mocniejszej akcji, więc jeśli macie małe dzieci, lepiej uważajcie. Choć nie będzie niczego więcej, niż to co dotąd widzieliśmy w Gwiezdnych Wojnach. Sam pomysł na postać Bane'a padł od George'a Lucasa, początkowo pierwsze artystyczne wizje tego bohatera opierały się na postaci Durge: "to miała być inna wersja Durge, razem z Henrym Gilroyem dyskutowaliśmy różne sposoby wprowadzenia go do serialu." Jednak ta postać przeszła dużą ewolucję wizerunku, kiedy Lucas polecił wzorować się na bohaterach odgrywanych przez Lee Van Cleefa w filmach Sergio Leone. Podczas swoich poszukiwań Filoni natrafił na stary szkic zrobiony na potrzeby Starej Trylogii, rysunek przedstawiał łowcę nagród w szerokim kapeluszu "To co charakterystyczne dla George'a Lucasa to fakt, że czasem wspomni on imię takie jak 'Mace Windu' we wczesnej (1973) wersji Star Wars, a potem pojawi się ono nagle w 1999 roku. Dlatego myślę, że George miał pomysł na postać Cada Bane'a już wtedy, a teraz ma wreszcie okazję pokazać go na ekranie podczas Wojen Klonów." Dodatkową wytyczną odnoście Bane'a był fakt, że miał być Durosem, postać ostatecznie zaprojektował Kilian Plunkett. Filoni opisuje tą postać jako starszego łowcę nagród, który stał się numerem jeden, odkąd zginął Jango Fett. "Cad Bane ma dużo mniej rozwiniętą moralność niż Jango miał kiedykolwiek. On Cię zabije bez wahania, chyba, że dasz mu więcej pieniędzy, a wtedy zastrzeli osobę, która go wynajęła."

Jak przyznaje reżyser odcinka Giancarlo Volpe: "Cała ekipa kocha Cada Bane'a i myślę, że fani też go pokochają. Przynosi do Gwiezdnych Wojen poczucie takiego prawdziwego łajdactwa. Jest śmiertelnie niebezpiecznym i bezwzględnym łowcą nagród i będzie to widać już w tym odcinku. W przeciwieństwie do Boby Fetta, Cad Bane nie bierze jeńców."

Temat na forum.Tagi: Dave Filoni (460) Giancarlo Volpe (2) Kilian Plunkett (45) The Clone Wars (1317) Twórcy o odcinku (50)

Komentarze (17)

Już się nie mogę doczekać na koniec pierwszego sezonu:D

Ja jestem ciekaw jak Anakin zgubił miecz ?? :D To mimoza :D , ile razy juz zgubił ten swój nieszczęsny lajtsejber??
Cad Bane - szykuje się ciekawa postać i z przyjemnością obejrze ten , że odcinek.

thx4info

Verg-> Lepiej nie, bo moje aktualne miejsce TCW w chronologii by się zmieniło. Problem jednak w tym że nie ma więcej miejsc.

A propo Durge'a, mam nadzieję, że pojawi się w serialu.

Nestor - > nie skasują . Wystąpi on jeszcze co najmniej w jednym odcinku a mianowicie w Cargo of Doom. A swoją drogą ciekawe jaki stopień brutalności zafundują nam twórcy. Czy to jest tylko taki pis na wodę fotomontaż czy rzeczywiście szykuje się jakiś bardziej dorosły odcinek...

Miodzio. Ten Bane to diabeł w durosjańskiej skórze ^^

Zapowiada się świetny odcinek. Tylko żal że w senacie musiał być akurat Anakin... Może Ki-Adi?... Albo Tiin? Niee. Tylko Ani :|
Ta banda łajdaków na czele z Cadem będzie wspaniała x]! Nie mogę się doczekać!

Oby tego Cada nie skasowali w tym odcinku, skoro jest taki sympatyczny.

Luke S:

Skoro piszesz, ze są lepsze to za pewne oglądałeś go już... Podziwiam Twoją siatkę szpiegowską... ^^

Aura znowu bedzie,ale koszmarnie ją zrobili,a co do odcinka to są lepsze...

a dla mnie trudno będzie połapać się jak jakaś mała grupka albo nawet może i spora może wtargnąć do jaskini lwa gdzie w okolicy tyle klonów itp, trochę mi tu coś nie pasi.....ale za to ostatni odcinek z AT-RT był pyszny

Może być interesujące, ale imię Cade Bane mnie z lekka rozśmiesza - nie mogę sie pozbyć skojarzeń z pewnym Lordem Sithów i jednym Skywalkerem.

Aurra aaaaaaaaaaaaa yeeessss

Adakus -> tak to Aurra Sing.

A, to zamiast Durge'a?
Wcale nie straszny jest ten Cad i odcinek zapowiada się przednio, tylko z wykonaniem będzie gorzej.
Ta, no rzeczywiście Aurra pojawi się.
Ciekawe co z tego wyniknie?

nie wiem po co mu te rury z policzków.

Mi on przypomina Clinta Eastwooda z westernów. Czy mnie oczy nie mamią, czy ja tam widzę Aurre Sing?

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Wojny Klonów"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.