Świat Filmu

Rusza produkcja ''Red Tails''

StarWars.com

Pełną parą rusza produkcja filmu "Red Tails", historia o kadrze czarnoskórych pilotów z Tuskegee, którzy walczyli w czasie drugiej wojny światowej. George Lucas pracował nad tym filmem już od wielu lat, a przez jakiś czas po premierze "Zemsty Sithów" mówiło się nawet, że ma zostać reżyserem filmu, jednak ostatecznie film tylko produkuje, zaś reżyserem filmu został Anthony Hemingway (The Wire, Battlestar Galactica), a scenariusz napisał John Ridley (Three Kings). W obsadzie ostatecznie znaleźli się między innymi : Cuba Gooding Jr. (Jerry Maguire), Terrence Howard (Miasto gniewu), Bryan Cranston (Breaking Bad), Nate Parker (Sekretne życie pszczół), David Oyelowo (Ostatni król Szkocji), Tristan Wilds (The Wire), Cliff Smith (The Wire), Kevin Phillips (Pride).

Produkcją filmu zajęło się Lucasfilm, a jednym z producentów jest znanym fanom SW Rick McCallum. George Lucas jest producentem wykonawczym, ale też pomysłodawcą fabuły filmu. "Czekałem na zrobienie "Red Tails" od 20 lat, a teraz wreszcie mamy możliwość odpowiedniego zaprezentowania umiejętności pilotów Tuskegee. Obecnie pracujemy nad technologią, która pozwoli nam po raz pierwszy wiernie zaprezentować walki powietrzne z tamtych czasów" - mówi Lucas.

Opis fabuły:
Rok 1944. Druga wojna światowa toczy się zaciekle, a losy wolnego świata wiszą na włosku. Tymczasem czarnoskórzy piloci z eksperymentalnego programu treningowego Tuskegee dzielnie walczą w dwóch wojnach: jednej przeciwko wrogom zza oceanu i drugiej przeciwko dyskryminacji rządzącej w wojsku i w domu. Rasowe uprzedzenia powstrzymywały asa lotnictwa Martina "Easy" Juliana (Nate Parker), oraz jego ciemnoskórych przyjaciół pilotów w bazie, pozostawiając im jako jedyne zajęcie doskonalenie się w umiejętnościach lotniczych, podczas gdy ich biali towarzysze zostawali wysyłani do walki po zaledwie trzech miesiącach szkolenia. Choć mylnie uważani za gorszych dostawali tylko słabsze samoloty i mniej ważne misje, piloci z Tuskegee opanowali do perfekcji przestworza, jednak nie mieli nigdy okazji, żeby naprawdę rozwinąć skrzydła. Do teraz.

Podczas gdy wojna w Europie wciąż zbiera śmiertelne żniwo wśród sił Aliantów, Pentagon nie ma innego wyjścia, tylko powołać do służby niedocenianych pilotów. Właśnie kiedy młodzi mężczyźni z Tuskegee mają wracać do swoich domów, pułkownik A.J. Bullard (Terrence Howard) daje im niepowtarzalną okazję dowiedzenia swoich umiejętności radzenia sobie w przestworzach. Niezrażeni perspektywą prowadzenia eskorty dla dziennych nalotów bombowych - misji tak niebezpiecznej, że nawet RAF odmówił jej poprowadzenia, a inni piloci odnosili w niej rażące straty - piloci Easy'ego żarliwie przystąpią do powietrznego boju. Na przekór wszystkiemu, mając do udowodnienia coś ważnego i wszystko do stracenia, odważni młodzi lotnicy wystartują w bohaterskiej próbie pokonania wroga – oraz dyskryminacji, która ograniczała ich życia od tak dawna.Tagi: George Lucas (1027) Red Tails (40)

Komentarze (25)

Long -> i tyle w temacie. Z drugiej strony, pomysł jest jego, a niektóe idee Jurka z ostatnich lat są, no powiedzmy, niedporacowane.

Pożyjemy, zobaczymy...

Może być ciekawie.

Na szczęście nie reżyseruje Lucas, to może będzie dobre ;)

Wilku-> Ten film z Fishburnem to wspomniana już Czarna Eskadra.

fajne lubie filmy o II WŚ

Miodzio, czekam na te walki powietrzne!

film o czarnoskórych pilotach i ich eskadrze juz istnieje nie pamietam tytulu gra w nim Laurence Fishburn

niech zrobi lepiej film o polskich lotnikach np z dywizjonu 303

To ja dziękuje.
1. Motyw poprawności politycznej że 90 % filmów o II wojnie jest o tych którzy w większości wypadków nie walczyli - czyli o czarnych któych łądowano głównie do jednostek transportowych i td. albo o panach spod znaku spod gwiazdy Dawida - "prawdziwe", nie ma co:P.
2. Nawiązanie niżej do Pearl Harbor jest tragicznym przykłądem, bo tamten film to dno, a skoro tam Zera i P-40 robiły cuda jak X-wingi i TIE Fightery więc tu będzie podobna tragedia w postaci Mustangów i "sto dziewiątek":P.
3. Film już był dopiero co o nich - marnotrastwo środków w tak krótkim czasie:).
4. I nie ma infa o IJ 5:P.

No - ponarzekać ponarzekałame ale na pytanie - czy bym obejrzał - tak:P.

X-Wing vs Messerschmit:D

Czekał na odpowiedni poziom rozwoju technologicznego? Ahh, przecież tak samo było z Mrocznym widmem. Więc śmiem twierdzić, że tak jak Lucas mógł stworzyć Mroczne widmo 20 lat temu i byłoby lepsze niż to co jest to i Red Tails stworzone kiedyś, bez technologii wcale nie okazałyby się gorsze - wszak dużo dobrych filmów "lotniczych" powstało w tamtych czasach.

Heh, jak na razie niewiele wiadomo o tym filmie, ostatnio szukałem informacji o Red Tails, i nigdzie nie mogłem znaleźć zbyt dużo info.

Ja jestem pozytywnie nastawiony, choć ciekawe co wyjdzie z połączenia Lucasa i II wojny.

Dooku -> A wiesz kto to Lucas?

Hm... Już widzę te dyskusje na spotkaniach <mniam>

darth dooku==> Producenta ;P

Może być ciekawie. Nie należę do wymagających krytyków, więc pewnie mi się spodoba;)

ale co to ma do star wars ?

A mnie opis zachęcił, czekam na film z niecierpliwością :D Fragment o technologii ciekawy.

Nestor-> a był film był. Flyboys tylko ze on był o pilotach walczacych w pierwszej wojnie swiatoweej:)

Ale żal, kręcą tą historię po raz drugi, i znowu w niej gra Cuba Gooding Jr. :D Panie Lucas daj sobie pan spokój - po mistrzu się nie poprawia!!!

Od czasow Pearl Harbor nie bylo zadnego filmu o lotnikach. A ja osobiscie wszystkie Bitwy o Midway i inne takie lubie. Chetnie wiec film ogladne.

George Lucas jest rasistą o_O.
Pewnie wszystko przez Obamę.

Ciekawe jaki ten film będzie ;).

A będzie Indiana Jones?

:D

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Świat Filmu"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.