Fandom

Program bloku gwiezdnowojennego

strona

Prezentujemy program bloku SW, jaki odbędzie się na tegorocznych Dniach Fantastyki, trwających od 15 do 17 maja we Wrocławiu.

Organizatorami prelekcji, konkursów i turniejów jest Wrocławski Fanklub Gwiezdnych Wojen przy współpracy z Legnickim Prakseum Gwiezdnych Wojen oraz Grupą Szare Miecze.

Oto program:

- Krzysztof "Aquenral" Rewak i Wojciech "Wszelak" Wszelaki (Legnickie Prakseum Star Wars)

"Yuuzhan Vongowie atakują Drogę Mleczną" - prelekcja

Inwazja Yuuzhan Vongów na galaktykę przyniosła niewyobrażalne cierpienia i straty, ale czy zmienili oni także nasz świat? Przekonaj się jak pozagalaktyczni najeźdźcy przekształcili wizję postrzegania świata "Gwiezdnych wojen" przez nas i przyczynili się do rozwoju kolejnych jego części.

- Tomasz "Fixer" Rewak i Wojciech "Wszelak" Wszelaki (Legnickie Prakseum Star Wars)

"Wszystko, co chcieliście wiedzieć o tworzeniu strojów z Gwiezdnych wojen, ale baliście się zapytać" - prelekcja

Poradnik jak we własnym zakresie stworzyć własne strój lub zbroję bohaterów "Gwiezdnych wojen" takich jak Mandalorianie czy Tuskenowie.

- Krzysztof "Aquenral" Rewak, Patryk 'Zayne' Zabłocki (Legnickie Prakseum Star Wars)

"Rozwój fandomu polskiego w XXI wieku" - prelekcja

Zobacz jak powstawał polski fandom "Gwiezdnych wojen", gdzie istnieją poszczególne fanklubu, poznaj ich historię, a także przekonaj się, jak łatwo stworzyć inicjatywę fanowską w Twoim mieście!

- Aleksander "Urthona" Jarosz (Wrocławski Fanklub Gwiezdnych Wojen)

Być jak George Lucas - Pokaz fanfilmów

Gwiezdne Wojny to nie tylko filmy, książki czy gadżety, wielu fanów zainspirowanych dziełem G. Lucasa tworzy własne filmy opowiadające o Rycerzach Jedi, Mocy i wszystkim tym, co tak kochamy w Star Wars. Fanfilmy to próba pokazania tego jak sami odbiorcy widzą Gwiezdne Wojny, albo jak chcieliby widzieć. Spojrzenie na uniwersum Odległej Galaktyki z punktu widzenia fanów to interesujące doświadczenie, dla niektórych ciekawsze niż oficjalne produkcje. Te najciekawsze, najbardziej oryginalne i całkiem przypadkowe, z Polski i zagranicy, komediowe i kręcone „na poważnie”, udane i mniej udane, będzie można zobaczyć w trakcie wieczornego seansu.

- Michał „Sev” Ogrodowicz, Karol "Wedge" Dobosz (Wrocławski Fanklub Gwiezdnych Wojen)

"Gwiezdne Wojny a Wojny Światowe" - prelekcja

Wielokrotnie już próbowano doszukiwać się analogii między konfliktami zbrojnymi w Star Wars i tymi, które wydarzyły się naprawdę w naszej historii. Podobnie będzie i tym razem. Sprawdź na ile prelegenci przekonają Cię do swoich racji, a może zasieją ziarenko zwątpienia? Prelekcja stanowi klasyczny przykład znanych i wciąż aktualnych sporów na temat tego, czy Star Wars to tylko fikcja czy może historia oparta na faktach historycznych?

- Marcin "Banita" Gleń

"Autostopem przez Odległą Galaktykę - RPG Star Wars" - prelekcja Kto nie chciał władać całym Imperium, ratować planetarnych księżniczek lub zostać Jedi? Ty? W takim razie nie zrozumiesz jaką frajdą jest wcielić się w postać łowcy nagród, pilotować Sokoła Milenium czy wpaść do zsypu na Gwieździe Śmierci. Jeśli jednak chciałeś zawsze być Lukiem Skywalkerem lub Hanem Solo przyjdź koniecznie i dowiedz się jak spełnić swoje marzenia za pomocą RPG Star Wars. Poznaj zasady, podręczniki i graj. Przy odpowiedniej liczbie zainteresowanych jest szansa na rozegranie sesji. Trzeba tylko przekonać prowadzącego :)

- Ludwiczek, Adam "Yeleniu" Kostrzewski i Marcin "Ray Solar" Wiktor

"Historia rodu Skywalkerów" - prelekcja
Nazwisko Skywalker po raz pierwszy pojawiło się w "Nowej Nadziei" i od tamtej pory występuje praktycznie w każdej książce czy komiksie spod znaku Star Wars. Jest jednym z najlepiej rozpoznawalnych słów z całej Sagi, wizytówką i gwarantem popularności kolejnych pozycji spod znaku SW. Jeśli lubisz rodzinną atmosferę przyjdź i poznaj dzieje tej familii od Shmi aż po Cade'a i spotkaj cały ród w komplecie.

- Ludwiczek, Adam "Yeleniu" Kostrzewski i Marcin "Ray Solar" Wiktor

Co Ty wiesz o NEJ? - konkurs wiedzowy

Nowa era Jedi - seria książek, która ma tyle samo fanów, co przeciwników. Są tacy, którzy nienawidzą serii książkowej NEJ oraz tacy, którzy ją uwielbiają. Nie wiadomo kto ma rację, ale jedno jest pewne, pojawienie się jej zmieniło oblicze uniwersum Star Wars na zawsze.Niezależnie od tego po której stronie barykady stoisz, przyjdź i sprawdź swoją wiedzę w tej sferze.

- Michał „Sev” Ogrodowicz, Jakub „Appo” Wieczorek (Wrocławski Fanklub Gwiezdnych Wojen)

Po prostu: Gry Star Wars - prelekcja

Nie samą Mocą żyje Jedi, a fan nie tylko filmami i książkami czy komiksami. Bardzo ważnym elementem uniwersum SW są gry wszelkiej maści: planszowe, bitewniaki, RPG, komputerowe, towarzyskie, karcianki... Każdy znajdzie wśród nich coś dla siebie. Sprawdź, które z nich najbardziej odpowiadają Tobie.

- Michał "Asimmo Adenin" Strzelecki , Łukasz "Mr. Hania" Hanuszczak, Michał "Gumol" Gomoliszek, Wojciech "Wszelak" Wszelaki (Legnickie Prakseum Star Wars)

Imperator Palpatine: życie i twórczość, czyli od narodzin aż do śmierci

W Gwiezdnych Wojnach znajdziemy wiele niebanalnych postaci, które wywarły ogromny wpływ na losy Galaktyki. Jedną z nich bez wątpienia jest Imperator Palpatine znany również jako Darth Sidious, który nie tylko zdruzgotał Zakon Jedi, ale także jako doskonały polityk uzyskał tytuł Wielkiego Kanclerza, a potem został Imperatorem. Jeśli chcesz poznać siłę geniuszu nie możesz przegapić tej prelekcji.

- Michał "Asimmo Adenin" Strzelecki , Łukasz "Mr. Hania" Hanuszczak, Michał "Gumol" Gomoliszek, Wojciech "Wszelak" Wszelaki (Legnickie Prakseum Star Wars)

Szturmowcy Imperium: szkolenie, wyposażenie oraz ich specjalizacje.

Szturmowcy stali się siłą i znakiem rozpoznawczym Imperium. Stanowili wykwalifikowane zaplecze militarne, działające przede wszystkim jako oddziały uderzeniowe i pacyfikacyjne zarówno na powierzchniach planet, jak i na pokładach okrętów kosmicznych. Większość jednostek szturmowców było formacjami piechoty, istniał jednak szereg jednostek specjalizowanych. Sprawdź czego jeszcze o nich nie wiesz?

- Jagoda „Tori Forebode" Stępniewska

Filmowe nawiązania do SW - prelekcja

Gwiezdne Wojny stały się nieodłącznym elementem popkultury. Bez względu na szerokość geograficzną, na całym świecie można spotkać rzesze miłośników gwiezdnej sagi, ale nie tylko oni wiedzą kim jest Darth Vader i do czego służy miecz świetlny. Motywy z Gwiezdnych Wojen można obecnie spotkać wszędzie, a najczęściej w produkcjach filmowych. Czy umiesz wymienić choć kilka z nich? Dowiedz się jak inni twórcy filmowi nawiązują do Uniwersum SW w swoich dziełach filmowych.

- Janusz ,,Carno” Tomaszewski

Władcy Imperium - od Palpatine'a do Roana Fela - prelekcja

Kto na przełomie blisko 150 lat rządził w Imperium, ze szczególnym uwzględnieniem okresu Galaktycznej Wojny Domowej - biografie, opis zdobycia władzy, legitymacja rządów i jej brak. Popatrz na uniwersum Star Wars z politologicznego punktu widzenia.

- Janusz ,,Carno” Tomaszewski i Sylwia "Dhoine" Wajsbard

Ustrój polityczno-gospodarczy Imperium - prelekcja

Ideologia Nowego Ładu; system władzy w Imperium; niewolnictwo i zinstytucjonalizowany rasizm we wczesnym Imperium - analiza społeczno-kulturowa zjawiska; gospodarka Imperium - fakty i mity

- Janusz ,,Carno” Tomaszewski

Zasada dwóch – zasada chybiona? - panel dyskusyjny

Darth Bane – wizjonerstwo czy brak wyobraźni? Zerwanie łańcuchów czy ich nałożenie? Porozmawiaj z innymi na temat Zasady Dwóch i posłuchaj ich opinii.

- Ania "Shelob" Garlej & Wojtek "Immo" Cajgner

"Lubimy ich, bo są łajdakami", czyli przestępcy i outsiderzy wszelkiej maści w świecie Gwiezdnych Wojen. - prelekcja

Wszyscy znają Republikę, Separatystów, Rebelię i Imperium. Konflikt dobra ze złem w czasach filmów oraz bezpośredio przed nimi i po nich nie angażował ideologicznie wszystkich mieszkańców galaktyki. Abstrakcyjne wartości reprezentowane przez strony konfliktu nie znaczyły wiele dla przestępczego półświatka i grona wolnych strzelców imających się nie zawsze budzących zachwyt profesji - chyba, że mogli na tym skorzystać. Prelekcja ta przybliży właśnie takie postaci i wyjaśni ich motywy. Dojdzie też do prób uzasadnienia, czemu u wielu właśnie oni budzą największy podziw.

- Ania "Shelob" Garlej & Wojtek "Immo" Cajgner

"Technologia Paradoksów", czyli co wynaleziono w Galaktyce Gwiezdnych Wojen i dlaczego czasem jest to bez sensu.

Miecz świetlny. Myślące maszyny. Miotacz energetyczny. Hipernapęd. Klonowanie. Cywilizacja w świecie Gwiezdnych Wojen stoi na wysokim poziomie technologicznym. Ale czy na pewno? Zagmatwane kwestie dotyczące dziwnych, nierzadko niemal bezużytecznych urządzeń, fakt nieistnienia oczywistych technologii oraz chronologiczny, choć nie zawsze wprost proporcjonalny do osi czasu rys rozwoju broni, androidów i pojazdów to temat tej prelekcji.

- Aleksander "Hialv Rabos" Jędrzejczyk (Wrocławski Fanklub Gwiezdnych Wojen)

Archeologia w świecie Star Wars: organizacje, instytucje i jednostki. Przegląd problematyki. - prelekcja

W uniwersum Gwiezdnych wojen świat fikcyjny przeplata się z rzeczywistym, przeszłość z przyszłością, a wszystko to przenika niewidoczna Moc. Nawet w świecie gdzie spełniają się przepowiednie, bezcenne artefakty i znaleziska archeologiczne niejednokrotnie odgrywają ważną rolę w dziejach Galaktyki. Nie wiedziałeś, że w Star Wars istnieje archeologia? W takim razie jest to prelekcja dla Ciebie.

Izabela "Taraissu" Rutkowska, Karol "Wedge" Dobosz (Wrocławski Fanklub Gwiezdnych Wojen)

Pomniejsze bóstwa Jedi i inni - o mocach nadprzyrodzonych użytkowników Mocy.

Nadzwyczajne zdolności zawsze wzbudzały podziw, zainteresowanie i lęk. W uniwersum Star Wars zamiast siły magicznej funkcjonuje Moc, która pozwala jej użytkownikom na dokonywanie rzeczy niedostępnych zwykłym śmiertelnikom. Przesuwanie kamienia czy przywoływanie broni do ręki wydaję się błahostką w porównaniu z dokonaniami niektórych użytkowników Mocy. Wiele z tych dokonań można by określić cudami, a więc i samym wykonawcom dodać tym samym cech boskich. Tylko czy w świecie SW mogliby żyć bogowie? Tego nie wiemy, ale możemy się przekonać co by robili gdyby tak było. Prelekcja zaprezentuje najbardziej spektakularne i niejednokrotnie przesadzone dokonania użytkowników Mocy.

- Karol Hellruner, Michał "Asimmo Adenin" Strzelecki , Michael Jakcson (Legnickie Prakseum Star Wars)

"ZUO i MHROK w Star Warsie" - prelekcja

Co wiesz o ciemnej stronie Mocy? Czy znasz Bractwo Mrocznych Jedi (www.darkjedi.outerrim.pl)? Wolisz Sithów niż Jedi? Sprawdź co do powiedzenia na ten temat ma przedstawiciel Wilczych Stad i Dzieci Nocy (www.wsdn.jor.pl) i słuchaj uważnie, bo po prelekcji odbędzie się specjalny konkurs.

- Karol Hellruner, Michał "Asimmo Adenin" Strzelecki , Michael Jakcson (Legnickie Prakseum Star Wars)

Jak Dobrze być złym - konkurs

Konkurs po ciemnej Stronie Mocy, podobno dobrze smakuje ze wcześniejszą prelekcją.

- Agata „Aeri” Kostrzewska (Wrocławski Fanklub Gwiezdnych Wojen)

Bob Budowniczy Star Wars - Konkurs konstruktorski

Gwiezdne Wojny to przede wszystkim wszelkiej maści konstrukcje statków kosmicznych, stacji bojowych i innych pojazdów cieszących oko i wzbudzających zachwyt widzów. Wymyślne środki lokomocji to jedna z wizytówek SW. Każdy z nas po cichu marzy, aby zasiąść za sterami jednego z nich. Być może uda się spełnić owe pragnienie i do tego zgarnąć nagrodę. Konkurs nie tylko dla mechaników, ale ludzi z polotem i poczuciem humoru.

- Michał "Misiek" Wolski (Wrocławski Fanklub Gwiezdnych Wojen)

Co Luke Skywalker zrobił z Zakonem Jedi? - panel dyskusyjny

Luke Skywalker odbudował własnymi siłami Zakon Jedi borykając się z wieloma trudnościami, często dokonując złych wyborów i idąc na niechciane kompromisy. Nie mając wyraźnego wzorca postanowił zrealizować własną wizję Zakonu Jedi. Co z tego wynikło? Posłuchaj podsumowania i podziel się własnymi przemyśleniami.

- Paweł „Harpoon” Dywelski

Sabacc - najpopularniejsza gra świata Star Wars, w którą z powodzeniem można grać na żywo jedynie przy użyciu odpowiednich kart. Zapraszamy do poznania zasad i nauki gry. W planie jest także turniej.

- Marcin"Banita" Gleń (GR)

Rozgrywki w TCG (Trading Card Game) - weź udział w grze i wygraj lub po prostu oglądaj zmagania graczy i podziwiaj piękne karty do gry. Dla zainteresowanych nauka gry i wyjaśnienie podstawowych zasad.

- Kalambury Star Wars - konkurs drużynowy. (Wrocławski Fanklub Gwiezdnych Wojen)

Zmierz się z absurdalnymi hasłami i wyginaj śmiało ciało oraz umysł.

- Konkurs Wiedzowy - klasyczny konkurs wiedzy na temat uniwersum Star Wars, z roku na rok coraz trudniejszy, bo wraz z kolejnymi książkami, komiksami i serialami ilość pytań rośnie. (Wrocławski Fanklub Gwiezdnych Wojen)

- Oskar "Luke" Chałupczak (Wrocławski Fanklub Gwiezdnych Wojen) (GR)

Star Wars Miniatures - bitewna gra planszowa, osadzona w swiecie Gwiezdnych Wojen.

W programie: prezentacja zasad, nauka gry oraz turniej. Wybierz MOCny skład i zwyciężaj!

Temat na forum.Tagi: Konwent (438) Wrocław (349)

Komentarze (37)

Ludwiczek napisał:
"Historia rodu Skywalkerów" proszę się nie spodziewać za wiele. xD

Aha, to ja nie idę. Liczyłem na autograf Raya i Yelenia ;/

a nieoficjalnie? :D

--> Ludwik,
oficjalnie: " ;( "

1)Po prelekcji "Historia rodu Skywalkerów" proszę się nie spodziewać za wiele. xD
2)Taraissu --> Odczep się. xD

---> Ludwiku!!!!
Wiesz co to wspólnota majątkowa? Mi postaw zamiast Łedzowi :P

A co do "Kostium Gate", to się dopisze, że w bloku jest wersja dla amatorów, a 501 zrobi dla profesjonalistów i będzie wilk syty i owca w kebabaie :D

-Władcy Imperium - od Palpatine'a do Roana Fela.
-Szturmowcy Imperium: szkolenie, wyposażenie oraz ich specjalizacje.
-Ustrój polityczno-gospodarczy Imperium.
-"Gwiezdne Wojny a Wojny Światowe" .
-Pomniejsze bóstwa Jedi i inni - o mocach nadprzyrodzonych użytkowników Mocy.
-Pomniejsze bóstwa Jedi i inni - o mocach nadprzyrodzonych użytkowników Mocy.
-"Historia rodu Skywalkerów"
-Imperator Palpatine: życie i twórczość, czyli od narodzin aż do śmierci.
-Być jak George Lucas.
Tych na pewno postaram się nie przegapić, zwłaszcza, że te dotyczące władzy i polityki Imperium interesują mnie także ze względu na mój kierunek studiów (rodzące się zboczenie zawodowe he,he)

Interesuje mnie szczególnie temat o Imperatorze Palpatine.

Od dzisiaj to mi się BARDZO podoba -> "Rozwój fandomu polskiego w XXI wieku" :D

Wszystkie punkty programu robią wrażenie.
Najbardziej podoba mi się "Archeologia w świecie Star Wars: organizacje, instytucje i jednostki. Przegląd problematyki" oraz "Pomniejsze bóstwa Jedi i inni - o mocach nadprzyrodzonych użytkowników Mocy".
Szkoda tylko że mam tak daleko do Wrocławia.

<33333333

->Luke S, wypowiedziałabym się na temat pewniej szmaty ale nie chcę dostać bana:>

Wedge, szkoda, że nie pijasz piwa, bo bym Ci takowe postawił xD

O FUCK, mega program to jedno, ale prelegenci po prostu przezacni! :)

- Rozwój fandomu polskiego w XXI wieku
- Być jak George Lucas (kochamy fanfilmy! :D)
- "Gwiezdne Wojny a Wojny Światowe" (bo prowadzi Wedge)
- "Autostopem przez Odległą Galaktykę - RPG Star Wars" (trzeba się dokształcac w sprawach erpega)
- "Lubimy ich, bo są łajdakami", czyli przestępcy i outsiderzy wszelkiej maści w świecie Gwiezdnych Wojen. <3
- Rozgrywki TCG (a nie można sobie kart "pożyczyc" ? :P)
- Po prostu: Gry Star Wars (bardzo ciekawe, karcianki i planszówki - to się mi przyda do pewnego projektu)

P.S. -> Otas, weź karty - złoisz mi dupe w CCG także we Wrocławiu :D

Masa niesamowitych atrkcji:D Jaka szkoda ze nie moge tam byc...

Wspaniały program, niewspaniali rodzice ._.

Ja dopiero po długim weekendzie będę wiedział na 100% czy będę bo teraz mam inny wyjazd i nie wiem jak z kasą się wyrobię. Ale patrząc na program to cholernie bym chciał być nawet jakby miało to się wiązać z głodówką i wysuszeniem :D

Taraissu---> mini? kieszonkowa? acha czyli taka pacynka :) do teatru lalek, a to fajnie:) A tak poważnie , to pomyslalem zeby ostrzec prelegenta przed rozczarowaniem kiedy okaże się że słuchacze mają wiecęj do powiedzenia w tej sprawie :)

program bogaty, czekam z niecierpliwością na jego realizację :D szkoda tylko, że Tori nie kontynuuje "erotyki"

Luke S -> Zapraszamy!! Wpadaj jak tylko możesz!!

Matko, aż tyle tego... Ale przynajmniej więcej %Mocy% na noc zostanie :D

Dni i Godzinki pojawia się niebawem ;) podobnie jak dalsze informacje o atrakcjach, bo to jeszcze nie koniec^^

Fajowo, mam nadzieję, że uda mi się na większości być :)

a może tak dni i godzinki :D?

---> Sizar, podejrzewam, że to taka wersja mini na potrzeby własne, taka wersja kieszonkowa "Zrób to sam dla siebie" ;)

"Wszystko, co chcieliście wiedzieć o tworzeniu strojów z Gwiezdnych wojen, ale baliście się zapytać" ---> jesli chcecie panowie pokazać jak zrobić tego Tuskena ktory jest na zdjęciach spotkań Legnickich to wybaczcie ale to odrobinkę mija sie z celem. No chyba ze prelekcja służy do tego aby nie płacic akredytacji :). Jak cos robic to porzadnie panowie :)

Może nawet wpadnę,będę w okolicy,nie liczcie,że przedstawię się jako Luke_S ;P

Nestor-> :D

wow...program zapiera dech w piersiach :D
Nie ma mowy, abym niedojechał :3 Już nie mogę się doczekać!

Bardzo fajne prelekcje. Szkoda że się nie zjawię :/ No, ale cóż. Zobaczymy się na Polconie ;)

Będzie mieć może ktoś tam kamerę? Prelekcje naprawdę zacne.

Szmaty to w Quake Live strzelaja na oslep, bluzgaja przeciwnikow i wychodza 30 sekund przed koncem duelu z rykiem.

pozdrawiam
"Pedał"

Wypasny program, i sobie pokonwersuje z Carnem o Imperium i o zakonie Jedi Luke'a i konkurs o NEJ. Zawrot glowy normalnie :D.

Luke, i tak Cię nie wpuścimy, bo szmaty zostawiamy przed drzwiami :D

Ja chce tam byyyyyyyc!!!
<ryczy>

Szkoda że mnie nie będzie. ; <

Widzę tylko ciekawe:
--Po prostu: Gry Star Wars - prelekcja
--Wszystko, co chcieliście wiedzieć o tworzeniu strojów z Gwiezdnych wojen, ale baliście się zapytać
--Star Wars Miniatures
--Filmowe nawiązania do SW
--Szturmowcy Imperium: szkolenie, wyposażenie oraz ich specjalizacje.
--Być jak George Lucas

Reszta to szmata:/

Łoł, ale program! Ostro ;>.

Yeah, Legnica rządzi!

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Fandom"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.