Komiksy

Komiksowe nowości w USA

rebelscum.com

Z powodu święta Dnia Pamięci, odbywającego się w Stanach premiery nowych komiksowych tytułów zostały wyjątkowe przesunięte na czwartek. Dziś na półkach sklepowych powinien pojawić się kolejny numer cyklu Legacy, a także nowy tom The Clone Wars. Ponadto kolekcjonerzy zbiorczych wydań mogą spodziewać się drugiego tomu crossovera Vector.


Legacy #36: Renegade

Flota Galaktycznego Sojuszy Gara Staziego łączy siły z Imperium zdetronizowanego Imperatora Roana Fela w uderzeniu przeciwko Imperium Sithów. Stazi ma ręce pełne roboty – nie tylko musi utrzymać razem niepewną koalicję, ale również musi się upewnić, że sojusznicy nie będą stosować taktyk ich wrogów. Flota przeciwko flocie, akcja w stylu tradycyjnych Gwiezdnych Wojen.
Scenariusz John Ostrander, rysunki Omar Francia, tusz Dan Parsons, kolory Brad Anderson, okładka Sean Cooke. Cena 2,99$, 40 stron. Preview dostępne tutaj.

Temat na forum.

The Clone Wars Volume #3: The Wind Raiders of Taloraan - TPB

Rycerze Jedi Anakin i Obi-Wan, z padawanką Ahsoką, zmierzają na planetę Taloraan w nadziei na pozyskanie pewnych użytecznych sojuszników dla Republiki. Jednak dwie rządzące planetą grupy nieszczególnie interesuje zawarcie porozumienia – Defrandi są właściwie bardziej pozytywnie nastawieni do Separatystów, natomiast Wind Raiders są zwyczajnie wrogo usposobieni wobec każdego. To może być po prostu niemożliwa do wykonania misja dla Jedi lub taka, która zakończy się katastrofą.
Scenariusz Jon Ostrander, rysunki Wayne Lo. Cena 7,95$, 96 stron. tutaj.

Temat na forum.

Vector Volume #2 - TPB

"Vector" to historia składająca się z czterech rozdziałów, której następstwa wpłynęły na każdą erę i każdego bohatera świata Star Wars. W części trzeciej (Rebellion #15-16) Luke Skywalker i księżniczka Leia muszą uporać się z Vectorem kiedy ten stanie im na drodze i zmieni galaktykę. Na mrocznej powierzchni opustoszałego księżyca, Luke spotyka pierwszego Jedi od czasu Obi-Wana Kenobiego, tylko po to aby zdać sobie zbyt późno sprawę, że Celeste Morne dalece różni się od jego starego mentora - kontorlowana przez Talizman Muur i rozwścieczona przez Dartha Vadera!
Następnie po 135 latach, w finałowym rozdziale (Legacy #28-31) Cade Skywalker planuje zabić Imperatora Dartha Krayta przy pomocy "sekretnej broni" czyli Celeste Morne – rycerza Jedi Starej Republiki, posiadającej potężny talizman Muur, który być może sprawuje nad nią władze. Cade i Celeste odmienią losy galaktyki, na lepsze bądź na gorsze.
Scenariusz Rob Williams i John Ostrander, rysunki Dustin Weaver i Jan Duursema, tusz Dan Parsons, kolory Wil Glass i Brad Anderson, okładka Travis Charest. Cena 17,95$, 144 strony. Preview dostępne tutaj.

Temat na forum tu i tu.Tagi: Dark Horse Comics (790) Dziedzictwo (Legacy) (238) John Ostrander (182) Rebellion (39) The Clone Wars (1318) TPB (138) Wektor (Vector) (29)

Komentarze (9)

Legacy zapowiada się smakowicie.:)

Jeden z lepszych zeszytów Legacy, jak zawsze zresztą ze Stazim <3 Aż dziw, że tyle fabuły dali radę zmieścić na 22 stronach i że super to się czyta...

Darth Krayt-> Racja, dopiero teraz poczytałem, że to wersja rozwojowa Pellaeona.

Juz 3 numer kwartalnika TCW? A ja jeszcze 2 nie przeczytalem... :(

TCW zapowiada się wcale nieźle ;)

Zawsze twierdziłem, że komiksy są złe, sama przemoc i gwałt na bliźnim. Młodym tylko wojny w głowie...

fajna okładka legacy

Balav -> to gwiezdny niszczyciel klasy Imperious, nie Pellaeon (z drugiej strony różnice są niewielkie) :P

Świetna okładka "Legacy" (miodne ujęcie Pellaeona), aczkolwiek ze zaznajomieniem się z treścią zaczekam na kolejnego TPB.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Komiksy"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.