Karcianki

Invasion of Naboo

obiwan04

Na stronie fanowskiego komitetu ukazał się nowy wirtualny dodatek do TCG, zatytułowany Invasion of Naboo. Jak nietrudno się domyślić karty zostały oparte na wydarzeniach z Mrocznego Widma. Zestaw posiada 180 kart, z których większość należy do jednej z pięciu frakcji:
Naboo - coś dla miłośników partyzantki. Dużo kart ze zdolnością Hidden Cost, plus wzmacnianie się jednostek jeżeli razem z nimi znajduje się inna jednostka Naboo bądź wystawiona jest lokacja o tym podtypie.
Federacja Handlowa - na miłośników Federacji Handlowej czekają karty o bardzo niskim koszcie wystawienia oraz parę droższych jednostek, które korzystają z poświęcania swoich tańszych towarzyszy, W połączeniu z licznymi kartami pozwalającymi dociągać z talii jednostki Federacji, stanowi to świetną podstawę dla tzw. talii swarm.
Gunganie - fani Gungan nareszcie dostali karty, na których można złożyć jakąś sensowną talię. Głównym pomysłem na karty Gungan jest wzmacnianie zdolności ofensywnych jednostek, które już teraz mają większą siłę od wytrzymałości i zwiększanie zdolności defensywnych jednostek o wyższej wytrzymałości.
Dyplomaci - dyplomaci to generalnie słabo walczące jednostki, ale za to z możliwościami zwiększania punktów budowy, ciągniecia kart, pozbawiania przeciwnika kart, a nawet kasowania ataków przeciwnika i niszczenia jednostek w trakcie ich wystawiania. W przypadku znacznej przewagi liczebnej, mogą przegłosować korzystne dla siebie rozwiązania.
Sithowie - połączenie brutalnej siły w postaci Darth Maula z zakulisowymi działaniami Sidiousa ograniczającymi możliwości działania przeciwnika.


Dla miłośników Jedi przygotowano tylko nowe wersje Qui-Gona i Obi-Wana oraz kartę Yareala Poofa.

Wraz z premierą dodatku zmianie uległa lista kart zbanowanych/ograniczonych. Karta Death Star II(D), która do tej pory była na liście kart obserwowanych, została przeniesiona na listę kart ograniczonych. Oznacza to, że można posiadać tylko jedną kopię tej karty w swojej talii. Pełną listę możecie znaleźć tutaj.

Wszystkich fanów TCG zachęcam do zapoznania się z nowym dodatkiem na stronie komitetu lub bezpośrednio z listą kart nowego dodatku.Tagi: IDC (27) SW TCG (123)

Komentarze (6)

Jeśli chodzi o karty do gry SW to właśnie szkoda, że nie ma drukowanych... ale ja ma 2 talie kolekcjonerskie "Heroes&Villains" ze zdieciami wszystkich posaci ze SW (I-VI) i "Around the world" z plakatami przed premierami SW z niektórych krajów... :)

Wielka szkoda że WotC zrezygnowali z SW TCG... Daaawno już nie grałem, ale talie sobie zachowałem na pamiątkę :]. Zawsze zostaje wydrukować sobie te wirtuale ...

Cholercia! Czemu tylko te wirtualne? Nie mogliby wreszcie wydać jakiś drukowanych kart?

Niech ich Ciemność pochłonie...

Szczerze mówiac też się zdziwiłem. Jakoś nie zauważyłem do tej pory braku Yaraela, ale z drugiej strony z TPM był tylko jeden i to 90-karciany dodatek, więc spokojnie mógł się prześliznąć.

Karty są nieźle wykonane, trzymają poziom graficzny TCG. Dziwi fakt, że dopiero w fanowskim dodatku sięgnęli po Yarela Poofa, bo jak dobrze kojarzę ma on literkę "A" :)

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Karcianki"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.