TWÓJ KOKPIT
0

Fandom

Zahcon 2009

2009-06-02 15:29:18 Dragon
Dzisiaj, na stronie Zahconu ukazały się prelekcje, gry i inne zabawy, w które zostali zaangażowani fani Star Wars. Na tegorocznym Zahconie, każdy znajdzie coś dla siebie. Począwszy od kalamburów, po pojedynki na miecze świetlne. Jednym z organizatorów imprezy w Toruniu, jest znany i lubiany fanklub Toruńskie Imperium Star Wars.

Program Zahcon 2009:


Jak TCW wpłynęło na uniwersum Star Wars? – Konrad „Vergesso” Sadowski
Najnowszy gwiezdno-wojenny serial przyniósł mocno dyskusyjny wpływ na kanon świata SW. Czy nietypowa animacja to specyficzny, elegancki styl czy zwykła robota "na odwal"? Czemu Anakin dostał uczennicę? Skąd drewniane brody u Obi-Wana i Dooku? Dlaczego z robotów bojowych Separatystów robi się idiotów? Czyli o wadach i zaletach nowej animacji Lucasfilm.

TFU sukces za cenę kanonu? – Daria „Nero” Kettner
Któż z nas nie słyszał o jednej z najbardziej oczekiwanych gier ostatniego roku? Czy okazała się ona rzeczywiście takim fenomenem jak zapowiadano? Jaki jest jej wpływ na uniwersum Star Wars? Prelekcja poświęcona grze "The Force Unleashed"- fenomen czy gwóźdź do trumny kanonu?

Zepsucie Zakonu Jedi - czy Palpatine mówił prawdę? – Łukasz „Cread” Słowiński
Blednące światło w mroku, czy jedyna nadzieja galaktyki? Garstka samozwańczych stróżów tzw. pokoju, czy uprzywilejowana grupa mistyków? Zakon Jedi o jakim nie śniliście - gnijący twór idei tych, którzy mają Moc za przewodnika, a może jedyna właściwa droga do sprawiedliwości? Objaw innym, co ty myślisz o Zakonie Jedi.

Płeć piękna w zakonie Jedi – Tomasz „Drzewik” Drzewiecki
Kobiety w zakonie jedi. Czy aby na pewno kobiety są słabsze od mężczyzn? Czy panie żyjące wraz ze świetnie wyszkolonymi rycerzami w jednym zakonie potrafiły, żyć bez partnera? Prezentacja kilku najbardziej znanych jedi płci pięknej.

Wojny odległej Galaktyki – Szymon „Bolek” Bolewicki, Łukasz „Cread” Słowiński
Wojna Domowa. Po jednej stronie Imperium, po drugiej Rebelia. Wojny Klonów. Republika kontra Separatyści. Te konflikty zna każdy miłośnik filmowy. Dla fana Gwiezdnych Wojen, jest to jednak tylko kropla w morzu konfliktów, które targały Galaktyką przez wiele tysiącleci. Podyskutuj razem z nami i prześledź wszelkie wojny Galaktyki, od Wojny Domowej Rakattan, po wojnę Imperialno-Sithańską.

Łowcy Nagród - Konrad „Vergesso” Sadowski
Najemnicy, którzy walczą dla tego, kto zapłaci najwięcej. Po raz pierwszy mogliśmy ich zobaczyć w "Imperium Kontratakuje", a jednego już w "Nowej Nadziei". Prelekcja pokazująca różnorodny obraz tych najemników: posłuchaj ciekawostek o Jango i Bobie Fettach, łowcy, który chciał zdobyć galaktykę dla androidów, łowcy, który potrafił łączyć odcięte kończyny, upadłych Jedi którzy zostali łowcami nagród, najnowszym łowcy z nowego serialu The Clone Wars i wielu innych

Moc. Czy jej prawdziwa potęga była pokazana w filmach? – Paweł „Dragon” Dobierski
Czym jest tak naprawdę moc? W filmach mówiono, że spaja ona galaktykę i jest bardzo potężna. Jednak jedyne co pokazano to, że dzięki niej można przesuwać jakieś przedmioty, dusić, czy używać błyskawic. Czy to już cała jej potęga? Przyjdź i przekonaj się sam.

Generał Grievous - wielki dowódca i niezrównany wojownik swoich czasów – Alan „AlanAku” Kettner
Prelekcja przybliżająca postać Generała Grievousa, który zasłynął jako komandor wielkiej armii Separatystów i łowca Jedi w okresie Wojen Klonów. Wykład możliwie najdokładniej przedstawi jego życie, dokonania, czy ciekawostki o nim. Słowem wszystko to, co powinno się o Generale wiedzieć.

Rasy Star Wars – Robert „Beeroman” Kaszuba, Kacper „Prezicz” Rząsa
Istnieje wiele rozumnych ras zamieszkujących różne części galaktyki. Najbardziej oddani fani wymienią ich bardzo dużo, lecz chyba nie znajdzie się taki, który wymieni wszystkie. Podczas prelekcji postaram się przybliżyć wygląd, zwyczaje i kulturę kilkunastu bardziej lub mniej znanych nacji, lecz będzie to tylko ułamek opisanych w expanded universe. Jeżeli chcielibyście się dowiedzieć czegoś na temat Wookieech lub innych istot serdecznie zapraszam!

Kalambury SW - Daria „Nero” Kettner, Szymon „Bolek” Bolewicki Kalambury to gra, która nie ominęła również Gwiezdnych Wojen. Ich rozbudowany świat pozwala na wymyślanie dziesiątków haseł. Sprawdź, czy i ty jesteś w stanie pokazać legendarne zęby Georga Lucasa.

Konkurs wiedzowy – Alan „AlanAku” Kettner, Szymon „Bolek” Bolewicki
Myślisz, że posiadasz wszelką wiedzę, arogancki padawanie? Że masz w młodym umyśle całą wiedzę Archiwów Jedi? Ośmielasz się powiedzieć "tak"? Sprawdźmy więc, czego się nauczyłeś. Odpowiesz na kilka pytań, a nagroda cię nie ominie.

Turniej SWM – Tomasz „Drzewik” Drzewiecki Jeśli jesteś fanem Star Wars i do tego uważasz się za urodzonego dowódcę to ten punkt jest czymś dla ciebie. Zmierz się z innymi uczestnikami w morderczym turnieju popularnej gry bitewnej osadzonej w realiach Star Wars. Pokonaj innych, wygraj nagrody i zdobądź tytuł najlepszego generała w galaktyce!

Turniej gry SW RoTS – Tomasz „Drzewik” Drzewiecki
Jeśli masz w sobie ducha rywalizacji, sprawdź swoje siły w turnieju gry "Revenge of the Sith". Windu kontra Obi-Wan, Vader kontra Anakin a nawet... Grievous kontra Grievous. Tutaj wszystko może się zdarzyć!

SW RPG – Szymon „Bolek” Bolewicki
"Sabotaż"
Grupa rebeliantów i najemników musi się dostać na Imperialny okręt "Niezłomny" i wykonać szereg misji. Po pierwsze odnaleźć przyjaciela, który dostał się do niewoli po ostatniej misji, zniszczyć główny generator niszczyciela i poradzić sobie ze zdrajcą w ich szeregach. To zadanie może umocnić pozycję Sojusz Rebeliantów, po Bitwie o Yavin IV. UWAGA wolne są 4 miejsca. Historie i nazwiska postaci będą już przygotowane. System Star Wars Saga Edition. Poziomy postaci - 9

Wystawka
Książki, komiksy, modele, figurki, repliki i wiele, wiele innych. Zdziwiony? Wszak to wszystko każdy fan powinien posiadać. Przyjdź i zobacz zbiory toruńskich fanów Star Wars.

Fanfilmy Star Wars – Marcin „Darth Sumek”, Kacper „Prezicz” Rząsa
Tradycyjnie, Toruńskie Imperium Star Wars ma dla Was porcję filmów stworzonych przez miłośników Sagi. Solidna przekąska skomponowana z nieograniczonej, fanowskiej wyobraźni, ze szczyptą Mocy, na pewno przypadnie Wam do gustu. A na deser coś specjalnego. Film o Fanach dla Fanów, który z dystansem pokaże Wam, czym są dla nas Gwiezdne Wojny.

Jak powstawało Imperium w Toruniu – kabaret – TISW
Czym jest Toruński Fanklub Star Wars? Czy to wytwór chorego umysłu szaleńca, przemyślany plan geniusza, efekt nudnego popołudnia, a może sprawka Sił Wyższych z Mocą na czele? Nadchodzi czas odpowiedzi! Zobaczycie jak rodził się nasz fanklub… niekoniecznie na poważnie.

Pokaz walk Jedi – Mistrz Dragon, Darth Sumek, Cread, Nero
Pewno niejednokrotnie widziałeś walki na miecze świetlne w filmie, jednak czy widziałeś jakieś na żywo? Błyszczące miecze, odgłosy uderzeń znane z filmu oraz moc w czystej postaci. Jeżeli chcesz to zobaczyć to zapraszam na wspaniały pokaz przygotowany przez toruńskich Jedi i Sith.Przypominamy, że impreza dobędzie się już w dniach 26-28 czerwca 2009 roku. Jak widać klimatów Star Warsowych nie zabraknie. Serdecznie zapraszamy na liczne przybycie do Torunia. Mocy z całą pewnością nie zabraknie.
TAGI: The Clone Wars (1405)

KOMENTARZE (11)

 • Prezi2009-06-03 17:47:52

  Wiadomo, jest przecie bohaterem tragicznym.

 • AlanAku TISW2009-06-03 17:44:57

  Florecista... demon wojny, który walczył z każdym, a nie wygrał z nikim XD

 • Prezi2009-06-03 16:47:40

  Hmm będzie The Return of Florecista?

 • samuraj neron2009-06-03 14:29:58

  Pokazy walk...czy ja o czymś nie wiem? :D

 • Gajowy2009-06-03 01:02:34

  No to do zobaczenia;)

 • Luke S2009-06-02 20:10:40

  Bardzo ciekawe...dużo tematów filozoficznych,podoba mi się.

 • Dave2009-06-02 18:19:53

  Wspaniale się zapowiada! Jakże ja chciałbym przyjechać!

  Obym dał rade dotrzeć na Zahcon 2010 : )

 • Tener2009-06-02 17:22:57

  Chętnie bym pojechał, tylko ten Toruń trochę daleko...

 • Hansavritson2009-06-02 17:07:23

  Hmm... program okazały i muszę przyznać bardzo interesujący. :)

 • Lord Mandus2009-06-02 17:05:35

  A ja się pewnie pojawię. Już wakację będę miał i cholernie blisko jest więc koszty przyjazdu minimalne.

 • Shonsu2009-06-02 15:39:44

  Blah... Termin się pokrywa z Kreskonem :/

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..