TWÓJ KOKPIT
0

RPG

Imperialna Wojna Domowa – start 1 września

2009-08-10 21:05:26 SWExtreme

Oto informacja nadesłana do naszej redakcji przez Jedi Nadiru Radenę – redaktora SWExtreme i znanego w świecie gwiezdnego RPG GM.

Od dwóch lat galaktyka pogrążona jest w chaosie nieustającej wojny. Śmierć Palpatine’a i Dartha Vadera w Bitwie o Endor zburzyła porządek, jaki panował od ponad dwudziestu lat. Sojusz Rebeliantów przekształcił się w Nową Republikę, która systematycznie odbija z rąk Imperium planetę po planecie. A samo Imperium? Mimo rozbicia na dziesiątki frakcji, walczących ze sobą o sukcesję po Imperatorze, nadal dysponuje wielką potęgą. Dlatego też, gdy te wielkie siły ścierają się w Imperialnej Wojnie Domowej, cała galaktyka drży – a jednocześnie zaciera ręce.

Bo kiedy galaktyczne potęgi walczą na śmierć i życie, pojedyncze światy wreszcie otrzymują szansę zadecydowania o swoim własnym losie. Jedną z takich planet jest Tion. On zadecydował: neutralność. Przez rok nikt się nim nie interesował. Aż do teraz. I to właśnie teraz przychodzi mu zapłacić cenę za deklarację niepodległości, gdyż Imperium – czy to rządzone przez Ysanne Isard, czy Ardusa Kaine’a, czy lorda Zsinja – ma to do siebie, że nigdy nie zapomina zdrady...


Niniejszym z największą przyjemnością przedstawiam Wam mój najnowszy projekt – Imperialną Wojnę Domową. Jest to sukcesor Polowania na Jedi z forum The Outer Rim, gra typu Play By Forum RPG, w której gracz może się wcielić w dowolną postać i wziąć udział w zaciętej rywalizacji o dumną planetę Tion. A ponieważ wszystko co dobre, kiedyś się kończy, „Imperialna Wojna Domowa” będzie miała swoje definitywne zakończenie – i tak, jak trzy lata temu „Polowanie na Jedi”, rozpocznie się dokładnie 1 września.

Na razie do Waszej dyspozycji oddałem jedynie część informacyjną „Imperialnej Wojny Domowej”. Dzięki niej zapoznacie się ze zwięzłymi zasadami, systemem rozgrywki, niezbyt trudną mechaniką i – jeśli zostaniecie zachęceni tym, co zobaczycie – stworzycie własną postać, która następnie 1 września od razu wejdzie do gry. Naturalnie od tej chwili możecie mi już przysyłać plany swoich bohaterów. Najpierw jednak zapraszam do zapoznania się z tym topikiem informacyjnym.

Warto nadmienić, że wydarzenia w grze wplecione są w kanon Star Wars i w żaden sposób mu nie zaprzeczają, a ze względu na fakt, że główne miejsce akcji nie zostało jeszcze nigdzie opisane, gracz posiada unikatową możliwość realnego wpłynięcia na jego losy. I chociaż „Imperialna Wojna Domowa” ogranicza się jedynie do jednego układu planetarnego, jest tym tytułowym konfliktem „w pigułce”. Ścierają się tu wszystkie najważniejsze siły galaktyki plus kilka mniejszych, równie interesujących – i oczywiście można być członkiem każdej z nich.

Wszystkich zainteresowanych bardzo gorąco zapraszam na forum Star Wars Extreme!

TAGI: PBF (9) StarForce (78)

KOMENTARZE (13)

 • Sky2009-08-11 19:52:42

  Aquenral -> to czy ma rację zależy od punktu widzenia. Mnie przeglądanie tego wszystkiego nie zniechęciło specjalnie. Inaczej nie napisałbym komentarza poniżej, prawda? <3

 • steelin2009-08-11 18:11:15

  Nie widziałem Polowania na Jedi, więc siłą rzeczy nie mogłem się czepić. ;)

 • Nadiru Radena2009-08-11 17:07:49

  Spis broni jest dokładnie taki sam, jak był na PnJ, gdzie się sprawdził (nikt nigdy nań nie narzekał), więc nie widziałem powodów, by cokolwiek zmieniać... Trochę się tak na siłę czepiacie, panowie :) Cóż, każdy ma swoje gusta i nie każdemu dogodzi sposób, w jaki pokazałem te wszystkie informacje, opisy, spisy etc.

  Aquenral - Zagraj, zagraj, zobaczymy czy dobry z ciebie gracz, heh.

 • steelin2009-08-11 11:21:57

  Sky, jeśli IWD ma być w założeniu rozrywką, to do tego należałoby dążyć. Nie mam problemu z czytaniem dużej ilości tekstu, ale to nie znaczy, że mam na to ochotę.

 • Aquenral2009-08-11 09:05:38

  Sky -> on ma rację. Tabelka, tudzież segregowany kod, naprawdę ułatwiłyby nawigację, czyli by uprościł przeglądanie tego wszystkiego. Teraz wygląda to, niestety, chaotycznie i zniechęca do siebie.
  Czy będę grał? Zobaczymy ;)

 • Sky2009-08-11 06:35:53

  Steelin -> nie rozumiem, czy w dzisiejszych czasach wszystko musi być napisane na jednej stronie w maksymalnie pięciu zdaniach (najlepiej prostych), bo nieco większa ilość tekstu do przeczytania przerasta użytkownika i zniechęca totalnie?

  Chryste...

 • steelin2009-08-10 23:11:23

  Nadiru, absolutnie nie celowałem krytyką w nikogo konkretnego. Kolory na forum to kwestia gustu, ale spis broni z pokolorowanymi obrażeniami i zasięgiem można było zastąpić dużo czytelniejszą tabelką lub skryptem [code] (obecny w raczej każdym phpbb) który zrównuje długość znaków, pozwalając na tworzenie estetycznych spisów.

 • Nadiru Radena2009-08-10 23:01:00

  steelin -> Opisałeś sporo rzeczy, które zupełnie nie zależą ode mnie... Niemniej IWD jest tam, gdzie jest i pod ten system kolorystyczny zostało stworzone. Zresztą, w PBFie nie o grafę i barwy chodzi ;)

  Co do linków: przeczytać tak naprawdę należy tylko "Zasady". Reszta to dodatki tudzież informacje do wykorzystania przy tworzeniu postaci albo/i późniejszego grania. Jest tego dużo, ale tylko jeśli ktoś chce się uprzeć przy połknięciu całości za jednym zamachem - gdy tymczasem materiały wypada dawkować "według potrzeb", heh.

  Foleb -> Regularnie i szybko? Masz na to gwarancję, heh. No może nie zawsze będzie, nomen omen, ekstremalnie szybko, za to na bank regularnie.

 • pgkrzywy2009-08-10 22:57:36

  Ja na pewno zacznę grę, co sam sobie obiecuje ;) Wielce żałuje, że przegapiłem PNJ i przyglądałem się tylko końcowi rozgrywki. Co prawda ilość linków może przytłaczać... Ale przecież mamy jeszcze do 1.09 bardzo dużo czasu :)

 • Foleb2009-08-10 22:43:53

  jeżeli posty odpisywane są od MG regularnie i szybko, to bardzo chętnie.

  widze że 'Doktryna' ma rywala :D

 • steelin2009-08-10 22:43:49

  Jak dla mnie za dużo rzeczy do ogranięcia przed rozpoczęciem zabawy. Jakieś 10 linków do przejrzenia w temacie informacyjnym zwiększa jego rzeczywisty rozmiar do zniechęcającej wartości. Poza tym forum jest moim zdaniem oczobitne, nieergonomiczne i ogólnie nie zachęca do czytania. Szczególnie kolorki na jęzorki w tresciach tematów kłują w oczy. Pomarańcz wykorzystany do nazywania tematów - nonsens. Wielka facjata dra Jonesa też mnie jakoś odrzuca. Rozpisałem się trochę, ale takie drobiazgi decydują w większym stopniu, niż się może wydawać.

 • Nadiru Radena2009-08-10 22:09:56

  Elendil -> W takim razie to jest idealna okazja, by się wkręcić w tą zabawę. Jakby co, jestem tolerancyjny wobec wszelkich nowicjuszy, heh.

 • Elendil2009-08-10 21:51:19

  Ja chętnie bym wreszcie rozpoczął granie w jakiegoś PBF'a ale wciąż mnie coś powstrzymuje. Chcę ale nie mogę.
  Może teraz się uda...

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..