Wojny Klonów

Twórcy o dwóch odcinkach nowego sezonu TCW

StarWars.com

Nadeszła najwyższa pora zacząć zapoznawać się z przemyśleniami twórców na temat drugiego sezonu "Wojen Klonów". Oni co tydzień opowiedzą nam o tym co wymyślili w konkretnym odcinku, dlaczego pokazują to tak, a nie inaczej i czy podoba im się to co robią. A już w ten piątek w amerykańskim Cartoon Network wyemitowane zostaną dwa premierowe odcinki serialu: "Holocron Heist" i "Cargo of Doom". Motywem przewodnim drugiego sezonu będą łowcy nagród, a głównym adwersarzem naszych bohaterów będzie złowrogi Cad Bane i to na jego temat wypowiedzieli się najważniejsi twórcy "The Clone Wars": George Lucas i Dave Filoni.

Holocron Heist i Cargo of Doom

Po raz pierwszy zaprezentowany publiczności w wybuchowym finale pierwszego sezonu, Cad Bane powraca, żeby siać szkodę i zniszczenie, w dodatku w samym sercu Republiki. Wynajęty, żeby przedostać się do Świątyni Jedi i wykraść drogocenny Holokron - starożytne urządzenie zawierające sekrety Jedi - nie da się zatrzymać przez nikogo. Lecz kiedy Ahsoka dostaje karną służbę strażniczą w Bibliotece Jedi za niewykonanie rozkazów, jej pozornie nudne zadanie prowadzi ją prosto na ścieżkę Bane'a...

Jak obiecuje Dave Filoni: "Jeżeli widzieliście finał poprzedniego sezonu, to wiecie, że Cad nie ma problemu z wkroczeniem prosto do jaskini lwa. Jest zuchwały i nie czuje strachu, a to spowoduje naprawdę sporo kłopotów dla Jedi. Te odcinki dobrze przypominają o duchu przygody, który zawsze kochałem w Gwiezdnych Wojnach. Gdzieś na zewnątrz toczy się wielka wojna ale oglądany przez nas konflikt jest dużo bardziej kameralny i osobisty. Kiedy dorzucisz kogoś takiego jak Cad do tej mieszanki, wtedy stawki się podnoszą. To jest intensywne i naprawdę zabawne."

Postać Bane'a pozwoliła ekipie "The Clone Wars" na przypomnienie sobie ich miłości do oryginalnych filmów, a to dzięki temu, że korzenie pomysłu na postać Bane'a sięgają pierwotnej wizji Star Wars. Jak opowiada sam Twórca – George Lucas: "Ten pomysł tak naprawdę pojawił się już bardzo dawno temu, przy pierwszym filmie, który czerpał inspiracje z wielu różnych gatunków, w tym westernów. Kiedy przyszła pora na wprowadzenie postaci bezlitosnego łowcy nagród do serialu ten koncept naturalnie pasował. On jest klasycznym rewolwerowcem, tajemniczym i bezwzględnym. To było częścią tematyki Gwiezdnych Wojen od samego początku."

Temat na forumTagi: Dave Filoni (413) The Clone Wars (1261) Twórcy o odcinku (50)

Komentarze (19)

lord skywalker>>> Na razie nic o tym nie wiadomo, ale przy pierwszym sezonie dowiedzieliśmy się o emisji dopiero na kilka dni przed nią. Nie spodziewałbym się TCW w TV szybciej niż przy pierwszym sezonie.

UWAGA MEGA GIGANTYCZNY SPOILER DO DRUGIEGO SEZONU...
Cad wykradnie holokron... a co będzie w następnym odcinku, tego nie wiem. Poza tym, że początkowo miał się nazywać "Jedi kradną z powrotem...". ALE EMOCJE!!!

Wklejajcie na śledzika:
O KURCZE CIEKAWY CZY CAD WYKRADNIE TEN HOLOKRON, ALE EMOCJE, ALE EMOCJE!!!!
xD

lord skywalker-> Nie, będzie Na CN.

NOM, EMOCJE JAK CH*J.
xD

ciekawy jestem czy na TVP1 będzie Clone Wars?

To nachalne promowanie Bane'a zaczyna być powoli irytujące, ale cóż poradzić.
Pozostaje napisać:
O KURCZE CIEKAWY CZY CAD WYKRADNIE TEN HOLOKRON, ALE EMOCJE, ALE EMOCJE!!!!

"Na przypomnienie sobie ich miłości do originalnych filmów", ta ;|

Osobiście mam nadzieję, że chociaż to jedno będzie w TCW chociaż trochę realistyczne i ashoka (specjalnie z małej litery!) trafi na Cad'a i polegnie. Oczywiście, to tylko marzenia...

:D ogór wyczuwam ironie w Twoim komentarzu :D i bardzo mi się to podoba :D

O KURCZE CIEKAWY CZY CAD WYKRADNIE TEN HOLOKRON, ALE EMOCJE, ALE EMOCJE!!!!

Cade jest bardzo groźny, ale Ahsoka akurat przypadkiem znajdzie się tam, gdzie Cade chce być. Wspaniała Ahsoka pokona Cade'a, Rada Jedi jej wybaczy, a <spoiler>Anakin pogłaszcze po główce</spoiler>.

2 października startuje też Stargate Universe, więc na pewno będzie to świetny weekend nawet jeśli TCW zawiedzie ^^

O KURCZE CIEKAWY CZY CAD WYKRADNIE TEN HOLOKRON, ALE EMOCJE, ALE EMOCJE!!!!

yhhhh....

Co prawda robienie z Ashoki starwarsowego odpowiednika Bezimiennego wydaje mi się trochę naciągane, ale nie zniechęcam się. Mam tylko nadzieje, że stosunek sił między nią a Bane'em twórcy przedstawią w rozsądny sposób. No i oby Jocasta zaznaczyła swą obecność czymś więcej niż tylko dwoma zdaniami na krzyż.

no i się zaczyna :PP cały czas myślałem że "Cargo of Doom" to odcinek 1 sezonu drugiego ;p BTW: zmieńcie w spisie odcinków datę emisji tych 2 odcinków z 02.09.2009 na 02.10.2009 :PP

Czyli Ahsoka będzie tematem głównym ;/

Głowa Ahsoki = Dwie Głowy Anakina

nooo to jest piękna esencja tego, jak się buduje grozę Cada: "on jest groźny, baardzo groźny"

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Wojny Klonów"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.