Książki

Książeczki z The Clone Wars już w sprzedaży

W dniu wczorajszym do sprzedaży na terenie całego kraju trafiły książeczki dla młodych czytelników, o których pisaliśmy już parokrotnie, czyli "Grievous Atakuje", adaptacja filmu kinowego pióra Tracey West, "Zaginiony Legion" i "Ścieżka Jedi". Cena każdego tomu wynosi 19,90 zł, a ich wydawcą jest wydawnictwo Hachette.

"Grievous Atakuje!" to adaptacje czterech odcinków serialu (Rookies, Downfall of the Droid, Duel of the Droids i Lair of Grievous). Powieść "The Clone Wars" jest młodzieżową adaptacją filmu kinowego. Natomiast dwie kolejne książki, "Ścieżka Jedi" i "Zaginiony Legion" są rodzajem gry, w której czytelnik wybiera, co uczyni, dzięki czemu może przeżyć za każdym razem inne zakończenie i dokonać innych wyborów. Nie należy ich czytać od początku do końca, gdyż na każdej stronie znajduje się "ścieżka", którą można "podążyć" do jednego z 25 zakończeń.

The Clone Wars: Grievous Atakuje!

Na ekranach widzowie zobaczyli, jak Wielka Armia Republiki – dowodzona przez Yodę, Mace'a Windu, Obi-Wana Kenobiego i innych rycerzy Jedi – wyrusza naprzeciwko stworzonej przez Separatystów nowej Armii Droidów. Serial „Gwiezdne Wojny: Wojny Klonów” cieszył się wówczas olbrzymią popularnością. Dziś zwolenników zyskuje powieść „Grievous atakuje!”, bazująca na trzech odcinkach telewizyjnego cyklu. Dzięki niej czytelnicy lepiej poznają swojego ulubieńca, scyborgizowanego Generała Grievousa.

Autorzy: Veronica Wasserman, Tracey West, Rob Valois. Tłumaczenie: Michał Zacharzewski. Cena 19,90 zł, 160 stron.
The Clone Wars: Ścieżka Jedi

Czy kiedykolwiek chciałeś zostać Rycerzem Jedi? Teraz masz szansę! Z komnat Świątyni Jedi możesz przenosić się do lasów Kashyyyk i walczyć ramię w ramię z potężnymi Wookie albo latać swoim myśliwcem w przestrzeni kosmicznej i stawać do walki z łowcami nagród. Mnóstwo ścieżek, które możesz obrać i prawie 25 różnych zakończeń, dają ci szansę na przeżycie całkiem nowej przygody za każdym razem, kiedy sięgniesz po książkę! Wybierz swoje przeznaczenie...

Autor: Jake Forbes. Tłumaczenie: Magdalena Odnous. Cena 19,90 zł, 160 stron.
Powieść The Clone Wars (wersja młodzieżowa)

To niezwykle ważny moment w historii Galaktyki. Oto Wielka Armia Republiki, dowodzona przez Yodę, Obi-Wana Kenobiego i innych rycerzy Jedi, walczy z siłami Separatystów i stworzonymi przez nich droidami. Historia, którą poznałeś w kinie i na małym ekranie, tym razem rozgrywa się na kartach powieści. Przeżyj niezwykłe przygody wraz z bohaterami serii, poznaj przemilczane tajemnice. To gratka dla wszystkich miłośników „Gwiezdnych Wojen”!

Autor: Tracey West. Tłumaczenie: Michał Zacharzewski. Cena 19,90 zł, 160 stron.
The Clone Wars: Zaginiony Legion

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak to jest być żołnierzem Armii Klonów? Za pomocą tej książki łatwo wcielisz się m.in. w lekarza, dowódcę i specjalistę od ładunków wybuchowych. Czekają na ciebie niezwykle ważne decyzje oraz ponad 25 różnych zakończeń. Przeżyj tę przygodę sam – i to niejeden raz! Wybierz swoje przeznaczenie...

Autor: Tracey West. Tłumaczenie: Michał Zacharzewski. Cena 19,90 zł, 160 stron.

Temat na forumTagi: Hachette (16) The Clone Wars (1261)

Komentarze (22)

mam zaginiony legion i ścieżke jedi ,czyta się przyjemnie .według mnie lepszy zaginiony legion (mniej ashoki)i można wybrać specjalność klona .wszystkie są w każdym empiku.

@Tonks0009 - jestem starym fanem SW (byłem w kinie na starej trylogii w latach 80) i bardzo polubiłem TCW - mają fajny klimat i bardzo przypominają moje sesje w SW RPG - szybka akcja, wyraźny podział na złych i dobrych. Fakt, serial może jest miejscami infantylny, a gagi z droidami federacji debilne, ale ogólnie ogląda się to bardzo przyjemnie (oczywiście w oryginale, bez drewnianego dubbingu). Książki - nie wiem, nie czytałem. Wszystko zależy od tłumaczenia - jeśli jest dobre, to i książki pewnie są w miarę ok.

Zaginiony Legion!

Jedną pewnie kupię, na próbę, jak gdzieś będzie w Toruniu.

Nie kupuję ścierwa.

osobiście byłem sceptycznie nastawiony przed wyjściem tych książek
byłem dzisiaj w empiku i zajrzałem do "Ścieżki Jedi", przeleciałem jedną możliwość (czyli szedłem ciągle naprzód aż do jednego zakończenia) i było nawet nieźle, fajnie mi się czytało, ciekawa odmiana no i "akcja" idzie szybko- i wszystko byłoby fajnie gdyby nie dwie rzeczy:po 1 samo zakończenie mnie totalnie zawiodło (ale to może tylko to jedno mi się tak trafiło),a po 2 to to jest sprzeczne z Uczniem Jedi- w Uczniu było że padawanem trzeba było zostać do 13 roku życia a jak nie to na rolnika do Korpusów Rolnictwa, a tutaj było że Ashoka to najmłodszy po Anakinie padawan w historii i klient 3 lata od niej starszy był ciągle młodzikiem. Gdzie tu sens ja się pytam?

a ja właśnie otrzymałem narazie 2 tomy , na podstawie filmu i zaginiony legion, wielkość rzeczywiście jak Ucznia Jedi ale okładka twarda nie do zdarcia

Balav --> tak, mam informację, że w bibliotece są Noce, dziś się wybieram kupić :D

Urthona-> O, to chyba się wybiorę:) A "Aleja cieni" też już może do Empiku zawitała, albo do stoiska u Pana w bibliotece im. Mikulskiego?

Balav --> podobno są w Empiku w Rynku te książeczki dla dzieci :)

Na star-wars.com.pl już są recenzje

"Zaginiony Legion" pewnie zakupię przy okazji "Alei cieni", resztę sobie daruję. Na razie czekam, aż obie pozycje "rzucą" na księgarskie półki.

Mistrz Seller -> ale ja wcale nie mówię, że to jest złe ani nawet, że mi się nie podoba. Poprostu chodzi bardziej o słowo 'wszystkich'. Bo OK, muszą zareklamować itp., ale zapominają, że niektórzy fani SW a zwłaszcza ci starsi mają dosyć TCW.

Naturalnie nie kupuję i również zachęcam do tego innych!

Tonks0009>>> to, że się tobie nie podoba nie oznacza, że innym też.

Ja się ciesze, że jakieś wydawnictwo wzięło się za młodzieżówki.Pewnie niedługo zamówię przez internet 3 książki z tej serii.

"To gratka dla wszystkich miłośników "Gwiezdnych Wojen"!"
No comment :/

Postaram się dorwać i zrecenzować : )

Karwan89 --> wydawnictwo Hachette.

Kto jest polskim wydawcą?
Ja sobie odpuszczę... Nie jaram się tym aż tak, może jak skompletuję wszystkie pozycje Amberu to pomyślę, hehe

Mama mi kupi powieść młodzieżową. A resztę przeglądnę w księgarni.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Książki"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.