TWÓJ KOKPIT
0

Wojny Klonów

Twórcy o kolejnym odcinku TCW - Children of the Force

2009-10-08 16:06:44 StarWars.com

Wszystkich miłośników "The Clone Wars" zapraszamy do przygotowania się do obejrzenia następnego odcinka serialu czytając opowieści autorów o tym co wymyślili w konkretnym odcinku, dlaczego pokazują to tak, a nie inaczej i czy podoba im się to co robią. Jak wiadomo w premierowych odcinkach drugiego sezonu serialu bezlitosny łowca nagród Cad Bane przyniósł śmierć zniszczenie herosom Republiki, ale tak naprawdę był on zaledwie pionkiem w starciu większych galaktycznych sił. W zatrważającym finale wydarzeń zapoczątkowanych przez zdradzieckie działania Cada Bane'a ostateczny architekt zła pokaże swą twarz, aby zagrozić dzieciom Mocy w odcinku "Children of the Force".

Children of the Force

Po tym jak oszukał Jedi, złowrogi Cad Bane otrzymuje jeszcze bardziej ponure zadanie: ma znaleźć dzieci wrażliwe na Moc z całej galaktyki i przewieźć je na Mustafar. Jednak Bane jest tylko instrumentem zła, zabójczym odwróceniem uwagi, którym Jedi zajmują się podczas gdy prawdziwe źródło zła wciąż spiskuje w mroku. Choć pojawiał się już na chwile w poprzednich odcinkach, szczególnie w swej roli dobroczynnego Najwyższego Kanclerza Republiki, dopiero w odcinku "Children of the Force" Darth Sidious pojawi się jako bezpośrednie zagrożenie dla przyszłości galaktyki.

Jak opowiada Ian Abercrombie odtwórca roli Dartha Sidiousa: "On jest jak sekrety, które ma każdy z nas. Palpatine to jest twarz, a Sidious to mroczna dusza. Jeżeli ludzie są źli to nie mogą tego zmienić. Gdzieś tam w tle ciągle czuję, że Sidious zawsze tam jest i kiedyś przejmie panowanie. Zło często tak czyni." Dla Abercrombie, który prawdopodobnie najbardziej znany jest ze swojej roli w serialu "Kroniki Seinfelda", gdzie grał Mr. Pitta, ogrywanie głosem głównego czarnego charakteru w "Wojnach Klonów" to przyjemne odstępstwo, oraz unikatowe wyzwanie w karierze. "Ktoś kiedyś mi powiedział, że kiedy gra się czarny charakter, trzeba zawsze znaleźć w nim jakieś elementy odkupienia. Tutaj ich nie znalazłem. On jest zimny i kompletnie zamknięty. Zatem w moim wyobrażeniu on prezentuje bezruch, jest bardzo precyzyjny. Jest autorytatywny, wie o wszystkim co się dzieje, i tak bardzo często to on wszystkim steruje. To jest trudne do zagrania, ale jest bardzo interesujący, ponieważ nigdy nie można przewidzieć co zrobi. To w nim kocham."

Podczas gdy wcielanie się w zło tak ikonicznej postaci może być nowością dla szanowanego brytyjskiego aktora, samo uniwersum Star Wars nowością nie jest, choć nie mógł on przewidzieć, że będzie kiedyś grał wywrotową siłę z odległej galaktyki."To naprawdę niezwykłe. Byłem na pierwszym pokazie w Maju 1977 roku w Chinese Theater. Pierwsze Gwiezdne wojny! Nie mogę w to uwierzyć, ponieważ nigdy nie stawałem w kolejce na takie wydarzenia" - wspomina. "Jednakże ktoś sprzedał mi bilety, dlatego tam poszedłem. Nigdy nie wyobrażałem sobie, że będę tego częścią. To marzenie aktora, żeby grać w projekcie, który jest większy niż on sam. To wspaniała sprawa."

Temat na forum
TAGI: Ian Abercrombie (14) The Clone Wars (1374) Twórcy o odcinku (50)

KOMENTARZE (14)

 • N-11 Ordo2009-10-14 14:41:28

  TCW nadchodzi.

 • ogór2009-10-09 22:39:32

  Amerykański dubbing > polski dubbing :D

 • Darth Raptor2009-10-09 21:47:20

  Aha, wiec dowiedziałem się nowej rzeczy o sobie: jestem niekulturalny. To pewnie jak 90% naszego społeczeństwa, które wyraża się jeszcze gorzej. No w twojej wypowiedzi mogę wywnioskować, że cię to uraziło bądź obraziło, jednak nie miało to takiego celu. Chodziło o podkreślenie emocji. Mimo to nie wypowiedziałem żadnego obraźliwego słowa pod twoim adresem i nie wiem dlaczego ty mnie obrażasz. I nie powiedziałem, że nie możesz komentować, spytałem po co czytasz w <tu przyznaje> agresywnej formie. Wiec jeśli kolegę tak bardzo obraziła moja wypowiedz, to pokazuje kulturę i mowę "przepraszam".

 • Gunilopa2009-10-09 14:44:09

  Darth Raptor -> czytam, ponieważ kto czyta ten wie. A kto wie ten ma prawo skomentować, ponieważ ludzie mają prawo do własnych opinii na każdy temat - a zwłaszcza na temat tego co przeczytali. Można też mieć opinie na temat ludzi, któzy używają słowa "cholera" - zwracając się do innych użytkowników forum. Ja np. uważam ich za niekulturalnych prostaków. A ty?

 • Darth Raptor2009-10-09 12:17:16

  Gunilopa-> to po cholerę czytasz? Wiesz, nie wszyscy podkładają głos w SW...

 • Gunfan2009-10-08 20:32:27

  Burzuś, wszystko pięknie, ale te jego teksty brzmią jak napuszony PR-talk speców od marketingu...;)

 • Burzol2009-10-08 20:30:04

  Nie mogę się z wami zgodzić, panowie. To tylko w naszym biednym kraju nikt się w dubbingu nie stara, ale USAńscy podkładacze głosu to profesjonaliści i w pełnym tego słowa znaczeniu aktorzy, którzy swoje role grają.
  A wcielić się w ultymatywne zło jakim jest Sidious, choćby tylko głosem, to nie jest wcale taki banał, o czym przekonywaliśmy się przecież w licznych fanfilmach.

 • Gunfan2009-10-08 19:57:59

  ŚWIAT SIĘ KOŃCZY, SKORO ZGADZAM SIĘ GUNILOPĄ :O
  (no, poza tą częścią z autorytetem ofkors :D)

 • Gunilopa2009-10-08 18:39:38

  Jestem wielkim autorytetem w dziedzinie Star Wars i powiem jedno: fajnie się oglądało dwa pierwsze odcinki więc pewnie i trzeci będzie okej! Ale czytanie wynurzeń jakiegoś kolesia o tym, że wnosi do wizerunku postaci coś oprócz głosu i że "gra" to śmiechu warta popelina.

 • Resvain2009-10-08 16:40:11

  Kacper -> w filmie nic takiego nie powiedział, a to film, nie nowelizacja stanowi żelazne prawo ;]

 • Kaysh2009-10-08 16:36:01

  Pozbawiliście ludzi niespodzianki :(
  To było okrutne!

 • Tonks2009-10-08 16:17:10

  Powinni zaznaczyć to jako spoiler! Przecież nikt na Bastionie nie wie, że Palpatine to Sidious! xD

 • Kacper2009-10-08 16:14:35

  Na Mustafar??
  Przecież w 3 epizodzie, Grevious mówi, że na Utapau podczas rady seperatystów: "...Przeniesiemy was do naszej nowej bazy na Mustafar..." czy coś w tym stylu. A po chociażby fryzurze Anakina widać, że to się dzieje ok. -21/-20, a nie -19

 • Kaysh2009-10-08 16:08:33

  Czyste zUo haha xD

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..