Komiksy

Koniec komiksowego KOTORa

TheForce.net

Na Comic-Conie w Baltimore ogłoszono informację dotyczącą zamknięcia komiksowego Knights of the Old Republic. Seria, która debiutowała w styczniu 2006 r. zostanie zakończona wraz z numerem #50 będącym finałem czteroczęściowej miniserii pt. "Demon".

Scenarzysta całego cyklu, John Jackson Miller na swoim blogu napisał, że prace nad punktem kulminacyjnym, a zarazem wielkim finałem KOTRa trwają już od pewnego czasu. W ostatnim numerze powinny znaleźć się odpowiedzi na wszystkie pytania postawione dotychczas w serii. Jakie będą dalsze losy Zayne’a Carricka, Grypha, pięknej Jarael oraz innych bohaterów poznanych w KOTORze? Na razie nic na ten temat nie powiedziano, jednak J.J. Miller zaznaczył, że był to dopiero jeden rozdział ich historii i nigdy nie wiadomo co przyniesie przyszłość.

Dodatkowo scenarzysta dodał, że pracuje już nad nowym projektem, na którego temat nie może jeszcze zdradzić żadnych szczegółów. Być może będzie to nowa, regularnie ukazująca się komiksowa seria Star Wars, która zajmie miejsce KOTORa w planie wydawniczym Dark Horse’a. Więcej wiadomości na ten temat powinno pojawić się już wkrótce.

Zapraszamy do dyskusji dotyczącej zakończenia serii Knights of the Old Republic na naszym forum.Tagi: Comic Con (185) Dark Horse Comics (790) John Jackson Miller (172) Rycerze Starej Republiki (Knights of the Old Republic) (146)

Komentarze (27)

Może w końcu wydadzą coś z TORa!

Darth Onoma>> pojecie niedługo jest dość obszerne- może znaczyć zarówno kilka dni jak i 7 miesięcy. Czas jest względny.

Mam nadzieje, ze kiedyś wrócą do postaci z tej serii (np. zrobią o nich serie książkową)

Seller -> KotOR pojawi się w Polsce dopiero po drugim TPB DT, więc to nie jest takie niedługo. :P Poza tym i tak kupuję wszystkie polskie wydania, to skany oryginału mogę wcześniej przeczytać. ;)

Szkoda... powinni dobić do #100.

Darth Onoma>>> Niedługo będzie w Polsce, więc będziesz miał okazje.

Hmm. Muszę w końcu przeczytać tego KotORa.

man nadzieje że zrobią jakąś kontynuację przygód Zayne'a i spółki albo chociaż coś z Revanem,Malakiem no i może Exile

Przynajmniej w tej serii nie będą mi rosły zaległości :P

Że zacytuje Luke Skywalkera z TESB:

Nieee!!!!!!!!!!

Przeboleje stratę komiksów, na rzecz dobrej książki o Revanie :D.

Ja właściwie czekam, ąż wydadzą KotOR'a w Polsce, bo z internetu, to tylko 5 pierwszych odcinków udało mi się skołować... Jednak ta informacja też mnie zmartwiła-im mniej jest w ameryce, tym mniej będzie w Polsce... I oby ta nowa seria to nie był ToR!!!! Błagam, Ojcze Tadeuszu Rydzyku, użyj swej boskiej mocy i ocal nas od złego!!!!!
Ojcze Imperatorze, módl się za nami
Ojcze potężniejszy od Chuka Norrissa, módl się za nami
Ojcze założycielu Jedynego Słusznego radia, módl się za nami
Ojcze Drektorze...

Ludwik->TOR ma swoją serię komiksową (Threat of Peace) i to całkiem niezłą, więc co najwyżej mogą ją wydać na papierze, ale nie sądzę, żeby była to nowa seria komiksowa. W końcu przez prawie rok wydano niecałe dwa akty, czyli musiałby być zeszyt raz na 4-5 miesięcy (chociaż ostatnio i tak czasami co tydzień wychodzi). Mogliby co najwyżej dać do tego następcy KOTORa Imperatora Sithów i jego Odrodzone Imperium ;]

Szedaóo ma racje, KotORa niech zatrzymają, ale niech nie wydadzą czegoś z TORa, bo to by była tragedyja. Wcale mnie ten okres nie rajcuje, a wprowadzanie zaś nowych bohaterów byłoby przegięciem.

Niech wydadzą coś zaraz po KotORze, opowiadającego o Revanie. <3

Ja komiksów nie czytałem, ale zdaje się, ze do wydarzeń z gry brakowało z 7 lat, to biorąc pod uwagę, że i KOTOR i Legacy mają po te 30-40 parę zeszytów, a w obu akcja obejmuje około roku, to musiałoby być ze 400 numerów. A tak może dadzą akcję tuż przed samą grą. I kolejne 50 zeszytów.

Mam nadzieję , że nie s******** końca , tej jakże wspaniałej serii . Zasłużyła sobie na godne pożegnanie . Był to jedyny promyk w otaczającej nas TCW-owej ciemności .

"Jakie będą dalsze losy Zayne'a Carricka, Grypha, pięknej Jarael oraz innych bohaterów poznanych w KOTORze? Na razie nic na ten temat nie powiedziano, jednak J.J. Miller zaznaczył, że był to dopiero jeden rozdział ich historii i nigdy nie wiadomo co przyniesie przyszłość."

Czyli możliwe, że pojawi się nowa seria osadzona w tych czasach z tymi bohaterami i dojdzie do wydarzeń przed samą grą, jak tak bardzo wszyscy by chcieli :D

Po części to akceptuje, (a mam inny wybór ;p) seria jest zamknięta, oby w widowiskowo i sensownie.
Z drugiej strony, żal bo ze wszystkich serii Star Wars, tę śledziłem no-stop, z zapartym tchem.

Oby nowa seria też opierała się na KotORze i dalej rozwijała ten okres.

Leo why!? To niemożliwe, czemu oni mi to robią? Mam nadzieję, że zrobią w zamian jakiś inny komiks, TOR na przykład.

Stawiam, że wydadzą Sith of the New Empire.

KotOR [*]

NO that's not true that is impossible !
NOOOOOOOOOOOOOOO!!!!!!!!!!

Oby seria przeszła do rąk innego scenarzysty. Warto dodać że Miller zajmuje się teraz zamiast KotORem, serią komiksową Mass Effect :D

TOR może być

WTF ? tak ni z gruchy ni z pietruchy koniec ? bezsensu, oby jakiś komiks około-kotorowy się ukazywał

oby nie wydali komiksów z TORa!

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Komiksy"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.