TWÓJ KOKPIT
0

Muzyka

''Star Wars: In Concert'' w podróży po Ameryce

2009-10-23 14:34:53 cały internet

Od początku tego miesiąca multimedialny koncert ''Star Wars: In Concert'', czyli muzyczno-wizualna prezentacja najważniejszych kompozycji Johna Williamsa napisanych na potrzeby Gwiezdnych Wojen, przedstawiona przez 84-osobową orkiestrę, 40-osobowy chór, oraz z gigantycznym ekranem z fragmentami filmów i efektami świetlnymi, odbywa trasę po całych Stanach Zjednoczonych Ameryki. Najgłośniej o koncercie było podczas dwóch dużych koncertów w Los Angeles, to tam pojawiło się najwięcej gwiazd, oraz duża część obsady "The Clone Wars", ale przede wszystkim pojawił się tam sam George Lucas, który w wywiadzie dla CNN przyznał, że jest bardzo zaskoczony jak dobre wrażenie robi ten koncert. Cały wywiad można obejrzeć tutaj.

W tym miejscu opisaliśmy już recenzje napisane po londyńskiej premierze tego koncertu, która odbyła się w kwietniu. Teraz po głośnym koncercie w LA i dalszych koncertach z trasy, w mediach pojawiły się kolejne recenzje. Choć zdecydowana większość recenzentów przy tej okazji wolała wspomnieć o swojej opinii o pierwszym filmie, albo opisać "szalonych" fanów Star Wars przebranych za postaci z filmu, niż wrażenia z samego koncertu, jednak znalazło się też kilka opinii o samym przedstawieniu. I tak recenzent Sacramento Press podczas show przeżył wręcz niezwykłe oświecenie: "Obejrzenie całej tej opowieści przedstawionej po kolei dało mi odkrycie nowej perspektywy na tę historię, oświetlając bohaterów i podkreślając mityczne motywy, które od tak dawna głoszone są przez fanów Star Wars. To naprawdę jest epicka historia, biblijnych wymiarów. Tak, teraz to rozumiem. Zaangażowani fani mogą widzieć tu pewne braki, ale dla niewierzącego to przedstawienie było jak objawienie." Nieco bardziej powściągliwy był magazyn Wired, gdzie napisano, że choć ogółem koncert jest świetnym przeżyciem dla każdego fana SW i muzyki symfonicznej, jednak głośne dialogi z klipów emitowanych na gigantycznym ekranie, czasem przeszkadzały w słuchani muzyki. Z kolei recenzentka z NewsOK.com stwierdziła, że koncert zaprezentował "opowieść znaną z sześciu filmów, serialu i niezliczonej ilości zabawek w cudownie świeży sposób". Dosyć negatywną recenzję zamieścił Phoenix New Times, gdzie wytknięto, że koncert jest zbyt podobny do płyty dołączanej do soundtracku "Zemsty Sithów" i w sumie jest stratą pieniędzy.

Choć trasę "Star Wars In Concert" nazwano "miedzynarodową", wciąż jeszcze nie wiadomo czy i gdzie zostanie zaprezentowany poza granicami USA, obecnie wiadomo tylko tyle, że to przedstawienie ma podróżować po Stanach do końca roku.

Na koniec prezentujemy krótki klip z fragmentem koncertu i wypowiedzią George'a Lucasa:

TAGI: Star Wars In Concert (16)

KOMENTARZE (8)

 • jeda2010-02-13 21:50:03

  mi nie chodzi

 • Darth GROM2009-10-26 02:25:29

  Taki koncert to przeżycie na całe życie!

 • boba krett2009-10-23 20:03:46

  a Dave szkoda że na TV24 bo go nie mam ale napiszcie jak byście znaleźli na YouTube sam też poszukam ale mogę coś przeoczyć wiec jak znajdziecie to piszcie.

 • boba krett2009-10-23 20:01:37

  ale Lucas ma brzuszek w 0:32 :)

 • Nestor2009-10-23 19:46:22

  Międzynarodowa trasa "Star Wars in Conert" obejmie: USA, Kanadę i Meksyk.

 • Torrence2009-10-23 18:32:53

  Chciałabym to zobaczyć, bardzo bardzo :>
  Ale nawet gdyby to było w Europie, pewnie bym nie pojechała.

 • Luke S2009-10-23 17:19:09

  To musi robić dopiero wrażenie xD Marzyłbym żeby zobaczyć klasyczną trylogię w tej odsłonie!

 • Dave2009-10-23 14:46:05

  Oglądałem polskojęzyczną relację w TVN24. Robi wrażenie : ). Oby przyjechali do Polski w czasie tournee europejskiego - albo chociażby do jakiegoś pobliskiego kraju!

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..