Komiksy

SW Komiks #15 – zapowiedź

Egmont Polska

Oto zapowiedź kolejnego zeszytu miesięcznika Star Wars Komiks, który trafi do sprzedaży 14 listopada. W środku oprócz trzech historii, których opisy zamieszczamy niżej, znajdziecie informacje na temat nowego konkursu.

Star Wars Komiks 11/2009 (15)

"Lojalność" (Loyalties, Republic #78) – Akcja tej historii rozgrywa się niedługo po filmie Zemsta Sithów. Republikę zastąpiło Imperium, lecz znaczna część struktur wojskowych pozostała niezmieniona – oczywiście pomijając fakt, że generałami nie są już rycerze Jedi. Imperator Palpatine zwołuje spotkanie najważniejszych dowódców, chcąc przedstawić im swoja nowa prawa rękę – Dartha Vadera. Scenariusz John Ostrander, rysunki Luke Ross, kolory Jason Keith, okładka Luke Ross.
"Planeta umarłych" (Planet of the Dead, Tales #17) – Han Solo, słynny przemytnik, który stał się bohaterem Rebelii, i jego nieodłączny drugi pilot Chewbacca, lubią dobrze zarobić. Czasami jednak okazuje się, że muszą poświęcić świeżo zdobyte zyski, by pomóc innym. Jeśli w dodatku owi inni przybywają nie z tego świata, naprawdę trudno o odmowę. Scenariusz Steve Niles, rysunki Davidé Fabbri, tusz Christian Dalla Vecchia, kolory Sno Cone.
"Fale grozy" (Tides of Terror, Tales #14) – Kilka miesięcy po bitwie o Geonosis, od której rozpoczęły się wojny klonów dwoje Jedi – Kit Fisto i Aayla Secura – stacjonuje na planecie Kamino, gdzie hodowano i szkolono klony dla armii Republiki. Duże znaczenie w tym konflikcie odgrywa pochodzenie mistrza Kita Fisto z ziemno-wodnej rasy Nautolan. Scenariusz Milton Freewater. Jr., rysunki Adriana Melo, tusz Fabio Laguna, kolory Chris Blythe.

Tłumaczenie: Jarosław Grzędowicz oraz Maciek Drewnowski. Cena 5,90 zł, 48 strony. Premiera: 14 listopada 2009. Przykładowe plansze dostępne poniżej.

Temat na forum.Tagi: Egmont Polska (603) Republic (189) Star Wars Komiks (216) Star Wars Tales (132)

Komentarze (27)

ogór>>> Kupowałem Dziedzictwo, aby Egmont później wydał KotORa. A jak już kupowałem to i przeczytałem. Po Vectorze pewnie nie będę kupować i czytać tej serii.

Onoma>>> Ja tam nie lubię wiedzieć co się stanie.

Kolejny komiks z Aaylą w SW komiks!

Seller -> Jak nie lubisz "Legacy" to nie czytaj, proste :) Pozdrawiam, Marcin.

Seller -> Napisane tam jest 'tylko' tyle, że Cade uciekł ze Świątyni. Też mi spoiler.

Darth Onoma>>> Faktycznie się pomyliłem. Chodziło mi o to, że początek Legacy 27 zdradza co będzie w piątym tomie (co jest zresztą napisane).

Sammael>>> Nie marudzę. Po prostu nie lubię ani spoilerów ani Legacy. A tych dwóch rzeczy razem jeszcze bardziej.

A nowy SW komiks zapowiada się fajnie.

Mistrz Seller -> Jak ci już Sammael napisał, nigdzie z tomu 4 nie znamy zakończenia tomu 5, skąd ty w ogóle masz takie info?

"#15"? ;P

Seler -> Ja nie znam, czy to znaczy że jestem gorszy? :|

Kupię. Na pewno :) Aayla i Kit <3

Mistrz Seller, nie znamy, koledzy z forum ci już to tłumaczyli więc nie marudź w kółko bo to dość nudne.

Okładka chyba najlepsza z dotychczasowych. :D

Lojalność czytałem i jest to komiks raczej przeciętny, zwłaszcza w porównaniu z innymi Republicami. Ciekawie zapowiadają się fale grozy, zobaczymy ale co z tego wyjdzie. Planety umarłych się trchę obawiam, bo jakoś zombie nie pasują mi do SW...

BobaFett3>> W kioskach nigdy, bo wydania TPB ukazują się w księgarniach. II tom mrocznych czasów ma być lutym albo Marcu.
A w grudniu będzie 5 tom Dziedzictwa (którego zakończenie niestety znamy z poprzedniego tomu).

Wiecie może kiedy pojawi się w kioskach druga cześć komiksu z serii "Star Wars Mroczne Czasy"?

Zapowiada się ciekawie, kupię.
VrikO -> najlepszego ;)

fajna okładka, komiksy też ciekawie się zapowiadają ;>

Szrpnę się :D

Może być super

Kupię, a co mi szkodzi :D

Ja już miałem "Lojalność", nawet po polsku (!) i powiem, że to jest świetny komiks. Chociaż mogli lepiej przetłumaczyć tytuł-na "Lojaliści".

Zapowiada się nieźle.

Aayla Secura i Kit Fisto- chyba nie może być nic lepszego!

Fajne komiksy. Tylko szkoda, że "Lojalność" wydano bez "Stark's Hyperspace War", Jedi: Shaak Tii, czy też "Dreadnoughts of Rendili". To może trochę zmienić odbiór głównego bohatera ;)

A więc 100 lat:D

w moje urodziny ^^

Lojalność czytałem i jest to dość słaby komiks. Fale grozy też czytałem są ciekawe. A ten ostatni komiks zapowiada się dobrze.

Ciekawy zestaw komiksów, w "Lojalności" są słabe rysunki, ale fabuła bardzo klimatyczna.

Wybór komiksów interesujący, republicowe "Loyalties" gra pierwsze skrzypce (świetnie, że z niego pochodzi okładka SWK - jest fantastyczna), ale chętnie zapoznam się z Talesami, których nie miałem okazji jeszcze czytać.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Komiksy"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.