Książki

Oficjalna potwierdza ''Adventures in Hyperspace''

StarWars.com

Ostatniego dnia października pisaliśmy o pojawieniu się nowej książkowe serii młodzieżowej od wydawnictwa Scholastic na Amazonie. Wczoraj te informacje potwierdziła oficjalna strona StarWars.com prezentując krótki wywiad z autorem „Adventures in Hyperspace” Ryderem Windhamem, który jest ekspertem i wielkim fanem Hana Solo.

StarWar.com: W jakim okresie czasowym jest umiejscowiona seria?

Po zdobyciu przez Hana Solo Sokoła Millenium ale przed wydarzeniami znanymi z „Gwiezdnych wojen”. Przeczytałem kilka książek ulokowanych w tym okresie, to jest okres kiedy Han i Chewie stacjonowali na Tatooine i mieli bardzo dobre stosunki z Huttem Jabbą. Nie przepadali za nim zbytnio, ale uwielbiali jego pieniądze.

StarWar.com: Dzieciaki obecnie mają żołnierzy klonów i rycerzy Jedi. Dlaczego myślisz, że powinny czytać również o niechlujnie wyglądających przemytnikach?

Kto wygląda niechlujnie? Myślę, że najbardziej interesującą rzeczą w Hanie i Chewim jest to, że zwykli przeciętni goście, którzy pracują by żyć i cieszyć się swoją wolnością. Nie próbują zbawić galaktyki, próbują tylko w niej „przebywać”. Możemy się z nimi identyfikować. Jest kilka aspektów do pokazania. Dzieci mogą wyrosnąć na niechlujnie wyglądających przemytników. Ha ha.

StarWar.com: A co ze „starszymi” dzieciakami, które czytały przygody Hana i Chewiego w latach 70-tych? Co oni mogą znaleźć w tych historiach?

Co jest ważne, sam jestem „starszym” dzieckiem. Miałem przyjemność powiedzenia Brianowi Daley’owi [autorowi serii Przygód Hana Solo], że przemycałem jego powieści o Hanie Solo do szkoły, ponieważ tak bardzo kochałem jego historie. Jeżeli czekasz od lat 70-tych na to by przeczytać o tym jak Han i Chewie odwiedzają Pięć Ognistych Pierścieni Formaxu, to może być seria na którą czekałeś!


Pierwszy tom „Adventures in Hyperspace” pod tytułem „Fire Ring Race” ukaże się za oceanem w czerwcu 2010 roku. Książka będzie liczyć 96 stron, zawierać będzie ilustracje, a jej koszt to niecałe 5$.Tagi: Adventures in Hyperspace (6) Ryder Windham (101)

Komentarze (4)

Kolejna seria dla młodzieży.:) Może być interesująca.

wow x2

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Książki"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.