Komiksy

Komiksowe zapowiedzi na luty i kwiecień

StarWars.com

Znane są już nowe zapowiedzi komiksów, które trafią na rynek w przyszłym roku. W lutym w sprzedaży znajdzie się kolejny zeszyt cyklu Legacy oraz ostatni, pięćdziesiąty numer cyklu Knights of teh Old Republic. Dodatkowo w kwietniu można się spodziewać kilku wydań zbiorczych. Kolekcjonerzy trade paperbacków będą mogli zaopatrzyć się w takie tytuły jak Dark Times, Omnibus Boba Fett i The old Republic.

Knights of the Old Republic #50: Demon # 4(4)

Saga Zayne’a Carricka, zbiegłego Padawana i nieoczekiwanego bohatera, kończy się w tym numerze, ostatnim z serii Knights of the Old Republic, która była częścią linii Star Wars wydawnictwa Dark Horse od 2006! Nie przegap tej części!
Zayne i Mandalorianin Rohlan spieszą się by uratować swoją przyjaciółkę Jarael przed obłąkanym naukowcem Demagolem i okrutną handlarką niewolników Chantique. Jeśli uda im się dotrzeć na czas, jest szansa, że wszystko skończy się dobrze – ale z zawsze trudnym połączeniem Zayne’a z Mocą, nic nie jest pewne ...
Scenariusz John Jackson Miller, rysunki Brian Ching, kolory Michael Atiyeh, okładka Benjamin Carré. Cena 2,99$, 40 stron. Premiera: luty 2010.

Temat na forum.
Legacy #45: Monster # 3(4)

Wayland jest światem opanowanym przez florę i faunę Yuuzhan Vongów - prawie wszystko jest tam nieprzyjazne ludziom. Cade i jego przyjaciele zostali rozdzieleni, Deliah Blue została pojmana, a teraz wszyscy poznają źródło całej mutacji Vongów!
Gdzie indziej, Jedi, imperialni Roana Fela i Sithowie przygotowują się do spotkania na Agama, gdzie zostaną ujawnione nieoczekiwane sojusze ...
Scenariusz John Ostrander, rysunki Jan Duursema, kolory Brand Anderson, tusz Dan Parsons, okładka Chris Scalf. Cena 2,99$, 40 stron. Premiera: luty 2010.

Temat na forum.
Dark Times Volume #4: Blue Harvest - TPB

Trzy miesiące po wydarzeniach z filmu Zemsta Sithów ...
W czasach, gdy Jedi są zbiegami, jeden z tych który przeżył Jedi Dass Jennir stara się żyć jako ukrywający się przestępca, bez konieczności stania się nim naprawdę. Przyjmując pracę od tajemniczej piękności, Jennir przystępuje do pozbycia się z jej miasta gangu łowców niewolników. Jednak kiedy stwierdza, że jego pracodawczyni nie była z nim całkowicie szczera, zaczyna wątpić w słuszność sprawy. Zbieg, czy nie, jest jedna rzecz, którą wie na pewno: przyrzekł ocalić to miasto, a Jedi nigdy nie daje za wygraną!
Tymczasem Darth Vader dokonuje odkrycia, które każe mu zakwestionować jego przyszłoś i plany Imperatora Palpatine'a. W tych mrocznych czasach rodzi się wiele pytań, a odpowiedzi jest niewiele!
To zbiorcze wydanie zawiera historię wydaną oryginalnie w zeszytach Dark Times #13-17.
Scenariusz Mick Harrison, rysunki i okładka Douglas Wheatley, kolory Dave McCaig. Cena 17,99$, 136 stron. Premiera: kwiecień 2010.

Temat na forum.
Omnibus: Boba Fett - TPB

Boba Fett, najbardziej ceniony, wywołujący największy strach i najbardziej kochany łowca nagród w galaktyce, doczekał się zbiorczego wydania wszystkich swoich komiksów w jednym tomie!
W tych opowieściach, Boba Fett znajdzie się pomiędzy Rebelią, a Imperium, poszuka tajemniczego reliktu we wraku imperialnego niszczyciela, rozstrzygnie dyplomatyczny spór, weźmie udział w pojedynku łowców nagród, będzie walczył z Darthem Vaderem, a nawet zmierzy się z oszustem podającym się za niego! Nie ma pracy, która byłaby zbyt niebezpieczna dla człowieka w mandalorianskiej zbroi!
Omnibus zawiera takie historie jak: Enemy of the Empire, Salvage, Sacrifice, Wreckage, Overkill, Twin Engines of Destruction, Bounty on Bar-Kooda, When the Fat Lady Swings, Murder Most Foul i Agent Of Doom.
Scenariusz Thomas Andrews, Mike Kennedy, Ron Marz and John Ostrander, rysunki Ian Gibson, Cam Kennedy, Francisco Ruiz Velasco i inni. Cena 24,99$, 496 stron. Premiera: kwiecień 2010.
The Old Republic Volume #1: Threat of Peace - TPB

Komiks opisujący historię galaktyki na krawędzi zniszczenia, trzysta lat po wydarzeniach przedstawionych w Knights of the Old Republic! Od dziesięcioleci Galaktyczna Republika i Imperium Sithów były w stanie wojny. Sithowie zdobyli kontrolę nad Zewnętrznymi Rubieżami, lecz ich wysiłki mające na celu przeniknięcie do Światów Środka do tej pory były udaremniane. Teraz przedstawiciele obu stron próbują wynegocjować traktat pokojowy, jednak oszustwo Sithów stawia Jedi w niepomyślnej pozycji.
Threat of Peace powstało dzięki współpracy LucasArts i BioWare przy udziale wydawnictwa Dark Horse. Autorem scenariusza jest osoba pracująca również nad fabułą długo oczekiwanej gry The Old Republic. To wydanie zbiorcze zawiera odcinki #1-27, które pierwotnie pojawiły się na oficjalnej stronie gry swtor.com. i opisuje krytyczne wydarzenia poprzedzające mającą wkrótce ujrzeć światło dzienne grę The Old Republic.
Scenariusz Rob Chestney, rysunki Alex Sanches, kolory Michael Atiyeh. Cena 15,99$, 96 stron. Premiera: kwiecień 2010.

Temat na forum.Tagi: Blue Harvest (10) Boba Fett (komiksy) (14) Dark Horse Comics (790) Dziedzictwo (Legacy) (238) Mroczne czasy (Dark Times) (143) Omnibus (80) Rycerze Starej Republiki (Knights of the Old Republic) (146) The Old Republic (506) Threat of Peace (37) TPB (138)

Komentarze (19)

Zayne tutaj przypomina Anakina z TCW.

Właściwie to od czasów Vectora, KOTOR podupada. Miejmy nadzieję, że nie zakończą go cliffhangerem. A Legacy IMO ma się coraz lepiej.

Rif>>> TOR jest krótszy i spokojnie by się zmieścił w wydaniu specjalnym. Fajnie by było, gdyby go tak wydali.
Bo jako TPB to raczej nie wydadzą.

Jeśli egmontowe ludki są obrotne, to powinni zgrać się z polskim oddziałem Electronic Arts i wydać komiks SWTOR przy okazji premiery gry, czyli gdzieś za roczek.

Szkoda, że w lutym zakończa KotORa (tym bardziej, że dużo gorsze Dziedzictwo nadal ma wychodzić). Okładka ostatniego numeru bardzo ładna. Mam nadzieje, że będzie to fajny komiks.

KotORowa okładka naprawdę niczego sobie :) Oby to, co znajdzie się miedzy okładkami, było równie dobre.

Wolf Skywalker>>> Jak na razie egmont planuje wydać KotOR i Vector, a to plan na kilka lat. Raczej będą się starać jak najszybciej go zrealizować niż zaczynać/wydawać coś innego. Tak przynajmniej byłoby bardziej logicznie.

TOra nie będę kupował bo znam na pamięć, ale okładka Angral versus Orgus Din robi wrażenie ;]

KOTOR fajna okładka

Ludwik -> Racja, trochę zbyt 'normalnie' się zapowiada ta historia. ^^
PS. I tak przeczytam za 3 lata. :P

Aha, okładka TPB DT mi się podoba, dużo niebieskieho. :)

Darth Barth >> wiele osób woli to mieć w swojej kolekcji w wydaniu papierowym ;)

Co z Invasion pytam się? A no i wiadomość dla miłośników KotORa ;) Scenarzyści od tej serii pracują nad nową serią Star Wars! Mam nadzieję, że będzie to kontynuacja KotORów ;)

wolf>> szczerze wątpie bo wiele osob woli to poczytać za darmo( i legalnie)

czekam na The Old Republic

Sporo nowości. Mam nadzieję, że wydanie TPB The Old Republic przyciągnie uwagę Egmontu i wkrótce dostaniemy ten komiks w polskim wydaniu.

Noo soczysty ten omnibus z Bobą <3

Szczerze mówiąc jestem zdziwiony zapowiedzią KotORa. Byłem przekonany, że ostatni numer to będą jakieś fajerwerki, a tymczasem to brzmi jak zapowiedź zeszytu, który równie dobrze mógłby być w środku serii... No cóż, zobaczymy.

Hm, Boba cieszy od samego rana mnie juz, trzeba bedzie sie zaopatrzyc, zdecydowanie : )

The Old Republic TPB <3 <3

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Komiksy"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.