TWÓJ KOKPIT
0

Wojny Klonów

Twórcy o kolejnym odcinku TCW - Weapons Factory

2009-11-11 18:59:12 StarWars.com

Wszystkich miłośników "The Clone Wars" zapraszamy do przygotowania się do obejrzenia kolejnego odcinka serialu czytając opowieści autorów o tym co wymyślili w konkretnym odcinku, dlaczego pokazują to tak, a nie inaczej i czy podoba im się to co robią. A w następnym odcinku los geonosiańskiej kampanii, która rozpętała się w odcinku "Landing at Point Rain", będzie spoczywał w rękach dwóch padawańskich przyjaciółek, przed Państwem odcinek:

Weapons Factory

A w niniejszym odcinku dwie padawanki: Barrissa Offee i Ahsoka Tano, usiłują zniszczyć separatystyczną fabrykę droidów otworzoną przez Poggle Mniejszego na Geonosis. Jednak kiedy ich zejście w geonosisjańskie katakumby staje się zabójczą podróżą w samą ciemność, muszą polegać tylko na sobie, żeby odnaleźć światło i wypełnić misję.

Jak opowiada Meredith Salenger – głos Barrissy Offee: "Uważam, że jedna rzecz, która jest naprawdę wspaniała w "Wojnach Klonów" to fakt, że ma w sobie przekaz o odwadze, lojalności, szczerości i ciężkiej pracy. Barrissa jest bardzo bystra, szczera, profesjonalna i odważna. Nie miałaby problemu z poświęceniem siebie, żeby uratować innych i wypełnić jej misję. Uczenie się tych rzeczy - reguły ścieżki Jedi - jest ważne dla dzieci. Jedi dają dobry przykład."

Prawdopodobnie najlepiej znana ze swej roli w "Podróż Natty Gann" Disneya, Salenger chętnie przyjęła możliwość zagrania Jedi, będącego jednym z wzorów do naśladowania z "...odległej galaktyki" George'a Lucasa. Jej szczególnym zainteresowaniem było jednak przede wszystkim odkrycie nowego rodzaju dynamiki między postaciami w Zakonie - szczególnie pączkująca przyjaźń między Ahsoką i pedantyczną Barrissą. "Jej Mistrzynią Jedi jest Luminara Unduli, która jest bardzo regulaminowa i uporządkowana" - mówi Salenger. "Jako lojalna uczennica, Barrissa zwykle jest podobnie nastawiona do rozwiązywania trudnych sytuacji. Jednakże myślę, że im więcej czasu spędza z Ahsoką, tym bardziej zdarza jej się improwizować i ufać własnym instynktom. Jak w większości relacji zawsze uczysz się od swoich przyjaciół, którzy mają inne podejścia do życia. Kiedy Barrissa jest z Ahsoką, ukazuje się jej wrażliwość i ciekawość. Najlepsi przyjaciele, jak by się nie starać, zawsze na siebie wpływają."

Nowa w świecie podkładania głosu, Salenger została zainspirowana przez ekipę i obsadę "The Clone Wars", ale też odnalazła swoje własne fanowstwo Star Wars. "Kto nie jest fanem Star Wars? Pamiętam stanie w kolejce przed kinem z moim tatą, kiedy pierwsze "Gwiezdne wojny" się pojawiły. Szczerze czuje się naprawdę szczęśliwa będąc częścią tego projektu, a odkąd pracuje przy serialu nauczyłam się znacznie więcej na temat uniwersum Gwiezdnych Wojen. Pracować z Davem [Filoni] jest jak pracować z najbardziej kreatywnym i pomysłowym facetem na świecie. On jest naprawdę zabawny, jest dobry w reżyserowaniu aktorów i tworzeniu wizualnych opisów scen, oraz to przez co nasze postacie będą przechodzić. Ciągle mu dziękuję za zaproszenie mnie do pracy."

Temat na forum
TAGI: The Clone Wars (1374)

KOMENTARZE (22)

 • Darth GROM2009-11-14 05:52:04

  Gunilopie, to uczucie niższości jest dane wszystkim ludziom, jeśli jednak dziecko jest zbyt rozpieszczane, zawstydzane lub odrzucane, to rozwija się kompleks niższości, czyli zorganizowany zespół wyobrażeń i wspomnień o dużej sile afektywnej, który jest częściowo lub całkowicie nieświadomy i zorganizowany wokół jądra kompleksu - tu uczucia niższości.

  Kompleks wpływa wtedy na percepcję świata, akty woli, uczucia, postawy, wartości i zachowanie, stając się swoistym filtrem przetwarzania informacji.  No i filtr zorganizowany wokół jądra kompleksu pełną parą przetwarza informacje w twojej główce od szpilki wpływając na percepcję świata, tam nawet jądro atomu ma ciasno.


  Mówisz Gunilopie, że poświęcasz czas na naukę kultury i sztuki, tak? A to ciekawe, bo jak się ma taką sztukę przed sobą, to trudno o kulturę.


  Na koniec pytanie, co, to za ptak, co robi tak ( hałas trzepocących skrzydeł i gdakania)? Kurczak! gunlopuje, chciałem powiedzieć galopuje ofkoz, w sensie ucieka, run chicken run, strącając przy tym poprzeczkę! Nie tym razem kurcze pieczone.

 • Darth Raptor2009-11-13 22:53:42

  Darth GROM-> wreście ktoś nazwał rzecz po imieniu!

 • Gunilopa2009-11-13 18:54:09

  Darthu Gromie --> Pragnę bardzo Cię przeprosić, że nie znajdę czasu by przeczytać twojego komentarza. Niestety czeka na mnie lektura wartościowych tekstów z dziedziny filozofii oraz kultury i sztuki oraz partia szachów więc sam rozumiesz, że nie mogę tracić czasu. Mimo naprawdę najlepszej woli i wielkim szacunku dla każdego człowieka nie jestem w stanie znaleźć czasu na zapoznanie się z Twoim oświadczeniem, choć jestem przekonany że bardzo się postarałeś, bo masz przecież świadomość, że rozmowa z wielkim autorytetem nobilituje. Może następnym razem. Serdecznie pozdrawiam!

 • Darth GROM2009-11-13 01:53:17

  Gunilopie dokonajmy analizy twojej wypowiedzi twierdzisz, że jesteś z elit tak? To ciekawe, bo gdybyś był, powtórzę gdybyś był z tzw. elit to na pewno nie obrażałbyś nagminnie innych ludzi, szydził z nich, oraz nie zachowywał, jak nadęty bufon, nadmienię, że bez żadnego pokrycia. Dlaczego? Bo przynależność do tej grupy zobowiązuje do odpowiednich zachowań i kodeksu. Jak sama nazwa wskazuję to są najlepsi z najlepszych. Nie obrażają, bo mają szacunek dla innych poprzez poczucie wartości w tym własnej. Nie chełpią się przechwałkami, bo nie muszą, gdyż mają poczucie własnej wartości. Przez elitarne wykształcenie nabierają kultury oraz poszerzają horyzonty niedostępne dla innych, a tam nie ma miejsca na uprzedzenia i pogardę, jaką ty stosujesz. W tych sferach przechwalanie jest oznaką słabości.


  Jeśli jesteś elitarny, jak ci się wydaje w tak wielu dziedzinach, jak wiedza, gust, smak i odpowiednie przygotowanie pozwalające oceniać rzeczywistość i obiektywnie interpretować fakty, to udowodnij. Chyba nie stanowi, to dla ciebie żadnego problemu, bułka z masłem chciałoby się powiedzieć.

  Aby przekonać się, jak bardzo jesteś inteligentny w tych dziedzinach postawię ci poprzeczkę, udowodnij, że możesz nad nią przeskoczyć. Podam ci link do tematu na forum. Poszukaj w nim moją odpowiedz do usera Karrde i przeczytaj, a potem ustosunkuj się do niej, tylko rzeczowo.

  http://www.gwiezdne-wojny.pl/b.php?nr=402076

  Jeśli tego nie zrobisz, to znaczy, że całe twoje paplanie jest zwykłym bełkotem zakompleksionego człowieczka, który przez obrażanie innych musi się dowartościować (być może byłeś karmiony z butelki zbyt wcześnie?). Innymi słowy posiadasz kompleks niższości, czego dowodem są wypowiedzi głoszące za każdym razem twoją elitarność, by ktoś przypadkiem tego nie przeoczył. Osoba wyjątkowa nie musi głosić tego na siłę, to wypływa z niej naturalnie. Przechwałki są dla słabeuszy i nieudaczników.

  To uczucie niższości jest dane wszystkim ludziom, jeśli jednak dziecko jest zbyt rozpieszczane, zawstydzane lub odrzucane, to rozwija się kompleks niższości, czyli zorganizowany zespół wyobrażeń i wspomnień o dużej sile afektywnej, który jest częściowo lub całkowicie nieświadomy i zorganizowany wokół jądra kompleksu - tu uczucia niższości.

  Kompleks wpływa wtedy na percepcję świata, akty woli, uczucia, postawy, wartości i zachowanie, stając się swoistym filtrem przetwarzania informacji.  Wracając Gunilopie do twojej wypowiedzi, otóż skrót myślowy, jaki dokonałeś w niej jest krótszy niż odległoś między powłoką, a jądrem atomu w skali ludzkiej percepcji. Gdybym, więc miał użyć analogicznie takiego skrótu, jak ty, to rzekłbym, że twój mózg nie przypomina pofalowanej powłoki orzecha, tylko okrągły łepek od szpilki, gdyż sieć neuronów jest ekstremalnie krótka, odpowiednia do skrótu myślowego, jakim się posługujesz. Jak, to zwykł mawiać pewien ordynator w szpitalu na peryferiach "Gdyby głupota miała skrzydła ty fruwałbyś, jak gołębica"

  Słowem zakończenia w temacie "Gwiezdne Wojny". Odkrywając ścieżki w SW pamiętaj o jednym, zawsze będziesz stąpał po moich śladach, gdzie kol wiek nie spojrzysz ja już tam byłem, co kol wiek nie powiesz, ja już to powiedział. Aha zazdrość, to brzydka wada, jak bardzo poprosisz, to mogę pokazać ci, co nie, co z mojej kolekcji.

 • Darth Marceli2009-11-12 22:36:54

  Barissa = wieczna padawanka. to już nudne.

 • pacior172009-11-12 17:57:01

  zgon [*] ach ten narcyzm ;-) :D
  ->Kwarc może tak być że wpadnie w pułąpkę !

 • Darth Raptor2009-11-12 15:31:53

  Mamy atak narcyzmu na bastionie... Aż się odechciewa pisać. ;/

 • Gunilopa2009-11-12 10:42:01

  Darthu Gromie - oczywiście masz rację: jako autorytet nie mówię w imieniu tzw. "większości" - bo "większość" to po prostu masa czyli bezmózgi motłoch. To oczywiste, ze poglądy ludzi myślących często odbiegają od tego myśli plebs (na przykład ogromna część ogłupionego pospólstwa głosowała na PO i po 2 latach dostawania batów wciąż gotowa jest popierać ludzi którzy z niej kpią) Wypowiadam się w imieniu elit - czyli ludzi posiadających wiedzę, gust, smak i odpowiednie przygotowanie pozwalające oceniać rzeczywistość i obiektywnie interpretować fakty. Zaznaczyłem przecież, że uwagi przedstawiam z punktu widzenia wyrobionego widza. Co do Ciebie zaś i Twoich opinii - po lekturze kilkunastu zamieszczonych przez Ciebie komentarzy wnioskuję, że gdyby w sklepie pojawił się butelkowany stolec z etykietką "Star Wars" postawiłbyś go sobie na półce i głośno skrytykował wszystkich którzy tego nie zrobili za to że nie są prawdziwymi fanami i nie kochają "Gwiezdnych wojen".
  Z Orenosem natomiast nie mogę się zgodzić ponieważ w wielu odcinkach TCW dostrzegam wartościowe treści ora staranność finezyjnego wykonania!

 • Lara Notsil2009-11-12 02:01:01

  "...zniszczyć separatystyczną fabrykę droidów."

  Umarłam:D Zastanawia mnie jedno po co to ludzie oglądacie:D Ja już dawno zrezygnowałam z seriali, które po 4 odcinkach nie podobały się mi:D Ludzie to już druga seria! Więc albo Wam się podoba... ale to internet i i uprzykrzacie ludziom życie tak jak inny uprzykrzają Wam życie na podwórku i w szkole albo jesteście emo i uwielbiacie ciąć się przy każdym odcinku.

 • Darth GROM2009-11-12 00:51:02

  Nie czytam spoilerów, zostawiam to dzieciom i tym, którzy nie lubią TCW im nie przeszkadza zepsucie fabuły przed oglądaniem.

  Orenos i Gunilopa mówcie za siebie, a nie w imieniu fanów, gdyż wasze poglądy są w znacznej mniejszości i nie chodzi mi tylko o to forum.

 • Orenos2009-11-12 00:02:55

  Dla wyrobionego widza Gunilopa cały TCW jest jednym wielkim shitem....

 • Nestor2009-11-11 23:20:21

  ten odcinek jest niekanoniczny

 • Gunilopa2009-11-11 21:56:27

  Jestem wielkim autorytetem w dziedzinie Star Wars i powiem jedno: mam nadzieję, że powróci wysoki poziom serii sprzed odcinka, który pokazano ostatnio bo zapowiadana szumnie jako najlepsza i najniesamowitsza część okazała się fajerwerkiem w którym nic się nie działo poza tym, że pełno wiary biegało po ekranie i strzelało byle gdzie. Dla wyrobionego widza był to środek nasenny lepszy nawet niż lektura komentarzy pod newsami Bastionu!

 • Mistrz Seller2009-11-11 21:07:54

  Kwarc>>> Odcinek, gdzie Luminara i Barrissa są na Ilum. wtedy jest powiedziane, że Barissa skończyła szkolenie.

 • Kwarc2009-11-11 20:42:50

  @Mistrz Seller
  Gdzie w CW masz informację o tym, że Barissa została rycerzem? Poza tym CW to licencia poetica.

 • Pawos2009-11-11 20:31:22

  kurna... Myślałem, że to Ahsoka będzie się uczyć od Barissy a nie odwrotnie :/

 • Mistrz Seller2009-11-11 19:59:44

  Co do Barissy to została ona rycerzem dwa razy. Raz w CW na początku wojen klonów, raz w Medstar w 24 miesiącu. Wiec kwestia jej padawaństwa jest już tak pokręcona, że przyda się całej sprawie porządny retcon.

 • Revan_092009-11-11 19:50:15

  Zrobienie z Barrissy padawana to błąd ale przecież najważniejsze jest TCW i Ahsoka :/ mam nadzieje że przynajmniej nie spieprzą odcinka i będzie trzymał poziom poprzedniego i w tych katakumbach będzie coś niemiłego (może Ahsoke coś zeżre :D)

 • Kwarc2009-11-11 19:42:43

  Znając życie Barissa wpadnie tarapaty i zostanie uratowana przez Asshokę :(

 • Kaysh2009-11-11 19:23:45

  Za co taka degradacja? ^^

 • RodzyN jr.2009-11-11 19:16:38

  Już to zrobili dając jej range Padawana , a przy Ahsuce faktycznie może stać się lekkomyślna.

 • Apophis_2009-11-11 19:13:11

  Czy oni czasami nie spłycą Bariss Offe do poziomu Ahsoki??? :o

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..