TWÓJ KOKPIT
0

Wojny Klonów

Wywiad z Meredith Salenger

2009-11-14 15:34:39 StarWars.com

W ostatnim odcinku „The Clone Wars”, zatytułowanym „Weapons Factory”, mieliśmy okazję zobaczyć nową postać, Barissę Offee. Padawance głosu użyczyła Meredith Salenger, aktorka znana między innymi z “24” i „Buffy”; brała też udział w dubbingowaniu kreskówki „Super Robot Monkey Team Hyperforce Go!” Wywiad z nią, przeprowadzony przez Petera Vilmura, możecie przeczytać w tym miejscu, natomiast poniżej znajduje się jego tłumaczenie.

Po pierwsze, jak przebiegała twoja praca nad graniem „niezawodnej Barrissy”, jak nazywa ją Ahsoka, w „Wojnach klonów”?

Mimo, że zaczęłam grać w filmach, gdy miałam zaledwie dziesięć lat, nie wiedziałam za wiele o dubbingowaniu. Po raz pierwszy zetknęłam się z nim trzy lata temu. Byłam bardzo podekscytowana, gdy zrozumiałam jak działa cały proces podkładania głosu i pokochałam granie animowanych bohaterów! Od małego zawsze miałam obsesję na punkcie akcentów i obcych języków… i bezustannie praktykowałam mój angielski i australijski akcent. Więc, gdy miałam przesłuchanie do roli Barrissy Offee, mogłam włożyć w to wszystkie moje umiejętności. Jestem taka wdzięczna, że mogę być w ekipie, a także, co ważniejsze, że mogę być częścią świata „Gwiezdnych wojen”.

Jak dotąd, nasz kontakt z padawanami w „Wojach klonów” był ograniczony tylko do Ahsoki. W „Weapons Factory” mieliśmy szansę spojrzeć na inną Mistrzynię i inną uczennicę. Jak byś porównała relację Luminara/Barrissa z relację Anakin/Ahsoka?

Cóż, Mistrzynią Barrissy Offee jest Luminara Unduli, która jest zorganizowana i przestrzega zasad. Jako jej lojalna uczennica, Barrissa w podobny sposób, radzi sobie z różnymi sytuacjami. Barrissa darzy Luminarę ogromnym szacunkiem. Zdecydowanie jest jej podwładną, a ich relacje są bardzo formalne. Tymczasem, między Anakinem a Ahsoką jest wiele podobieństwa. Skywalker nadał jej nawet urocze przezwisko „Smark”. Myślę, że pozwala Ahsoce na wnoszenie własnego wkładu. Nie sądzę, by Barrissa kiedykolwiek odważyła się nawet pomyśleć, że mogłaby zasugerować Luminarze co jej zdaniem jest najlepszym rozwiązaniem. Jednakże, myślę, że im więcej czasu Barrissa spędza z Ahsoką, tym bardziej uczy się improwizować, zamiast dokładnie podążać za regułami.

Jak myślisz, czego Barrissa potrzebuje, by stać się Rycerzem Jedi?

Jak dowiadujemy się z jej pierwszego odcinka, Barrissa już wykazuje wiele podstawowych cech Jedi: szanuje swą Mistrzynię, jest zawsze gotowa do poszerzania swojej wiedzy i kontynuowania treningu, staje w obronie dobra galaktyki, jest nawet uzdrowicielką. Myślę, że główną rzeczą, której musi się nauczyć, to zaufanie własnemu instynktowi i pozwolenie, by kierowała nią Moc. Nie powinna też tak bardzo przejmować się tym, by robić rzeczy we „właściwy sposób”. Jedi musi posiadać wiarę i odwagę do działania i właśnie tych wartości Barrissa nauczy się podczas swojego treningu. Ma umiejętności i cały czas zdobywa wiedzę – musi tylko sobie zaufać.

Czy Barrissa pojawi się w przyszłych odcinkach sezonu drugiego?

W przyszłości pojawi się wiele interesujących scen z Barrissą, które z pewnością zaskoczą wielu widzów. Przewiduję, że Ahsoka i Barrissa nadal będą najlepszymi przyjaciółkami… jak Betty i Veronica, tyle, że nie będą rywalizować!

Zapraszamy do dyskusji na forum.
TAGI: Meredith Salenger (4) The Clone Wars (1374)

KOMENTARZE (9)

 • Immo2009-11-18 22:19:48

  Padawanka. Phi. Fail. Nie tylko niezgodne z kanonem, ale i z OPOWIADANIEM, które napisałem! :D

 • Mopherus2009-11-18 11:57:28

  Obejrzałem już nowy odcinek, dobrze że twórcy coraz częściej wprowadzają do Wojen Klonów nowe postacie. Barissa jest dobrze ujęta, ukazano wszystkie jej najistotniejsze cechy.

 • Gunilopa2009-11-15 14:24:14

  Jestem wielkim autorytetem w dziedzinie Star Wars oraz konstruowania ciekawych fabuł i powiem jedno: wprowadzenie wątku przyjaźni postaci o tak odmiennych charakterach bardzo wzbogaca opowieść. Myślę, że prezentacja aspektu psychologicznego takiej relacji będzie nie bez znaczenia dla oceny jakości kolejnych odcinków - a finalnie całej opowieści.

 • Pies_Yuki2009-11-14 20:15:18

  Sympatycznie nn. Zawsze miło zobaczyć dobrego Padawana, a nie wkurzającego Smarka XD.

 • Shedao Shai2009-11-14 16:25:58

  "Jak myślisz, czego Barrissa potrzebuje, by stać się Rycerzem Jedi?"
  http://koltchak91120.files.wordpress.com/2009/06/facepalm.jpg

 • Tonks2009-11-14 16:21:13

  "Jak myślisz, czego Barrissa potrzebuje, by stać się Rycerzem Jedi?"
  To pytanie jest trochę.. dziwne. Oczywiście oprócz tego, że wkurzające :/

 • pacior172009-11-14 16:00:52

  fajny wywiad

 • Kwarc2009-11-14 15:58:52

  "Jak myślisz, czego Barrissa potrzebuje, by stać się Rycerzem Jedi?"
  http://koltchak91120.files.wordpress.com/2009/06/facepalm.jpg

 • Mistrz Seller2009-11-14 15:46:25

  Szkoda, że z Barissy robią ucznia. Choć to już nie pierwszy raz. wywiad fajny.

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..