Gry komputerowe

Następna planeta z "The Old Republic"

SWTOR.com

Dziś na oficjalnej stronie gry "The Old Republic" ukazał się opis kolejnej planety - Alderaanu. Ale nie zawsze cieszył się on spokojem....

Od czasów skolonizowania przez Republikę, szlachta z Alderaanu miała duży wpływ na politykę, optując w Senacie za pokojem, wolnością i jednością. Coruscant nazywana była sercem Republiki, Alderaan zaś jej duszą. Po podpisaniu Traktatu z Coruscant Alderaańczycy wycofali swe poparcie dla Republiki i wkrótce planeta pogrążyła się w najkrwawszej w dziejach wojnie domowej. Niepewna przyszłość rysowała się przed nią.

Znane ze swej piękności, gęste lasy i pokryte śniegiem góry zawsze wyglądały jak z utopii. Podobnie jak krajobraz, polityka również pozbawiona była większych problemów, chociaż korona królewska nieraz przechodziła z rąk do rąk szlacheckich rodów. Jednakże w szczytowym okresie Wielkiej Wojny wszystko się zmieniło - spokój Alderaanu został zachwiany. Aby podkopać morale Republiki, planeta została zaatakowana przez całą potęgę armii Sithów. Siły zbrojne zostały pokonane, a królewska rodzina stała się zakładnikami. Taktyka sił mroku podziałała - Jedi i Republika postanowili udzielić pomocy planecie. Najeźdźcy zostali odparci i doznali upokarzającej porażki.Jednak po tym wydarzeniu alderaańscy politycy zmienili swoją pokojową taktykę - domagali się od Republiki zbrojnych akcji. Kiedy kilka lat później Traktat został podpisany, obrażony książę opuścił gmach Senatu. Planeta ogłosiła wystąpienie z Republiki i stała się niepodległa. Lud przyjął tę decyzję z mieszanymi uczuciami. Chociaż wielu ją popierało, reszta była wściekła na panującego za taki postępek. Decyzja pozostała w mocy do czasu, aż książę został zabity przez skrytobójcę, a królowa, która była bezdzietna, umarła kilka dni potem. Parlament zaczął się zastanawiać, kogo poprzeć jako następnego władcę. Jeden z rodów postanowił wziąć sprawy w swoje ręce i wojna wybuchła na pełną skalę.

Przedstawiciele kolejnego, pragnąc dolać oliwy do ognia, skontaktowali się z Imperium, które udzieliło im pomocy. Republika, widząc co się dzieje, postanowiła poprzeć sławny i honorowy ród Organów.

Mimo tego, że na powierzchni Alderaanu nie ma sił naziemnych ani z jednej, ani z drugiej strony, planeta w każdej chwili może stać się zapalnikiem, który wywoła wojnę na galaktyczną skalę. Mimo niebezpiecznego klimatu politycznego, piękno planety nadal zachwyca. Pytanie tylko, w czyich rękach ostatecznie znajdzie się ów skarb natury?
Temat na forumTagi: The Old Republic (494)

Komentarze (26)

Ród Organów? Mogli by wymyślić coś oryginalnego i nowego, a nie zdzierać ze wszystkiego, co znajdą... A sama planetka ładna. Jeśli tylko abonament będzie na tyle tani, że będzie mnie na niego stać, to w ciemno kupuję :)

Miło będzie pozwiedzać Aldeeran, fajnie, że pojawiają się planety nieobecne w KotOR-ach. Prezentuje się ładnie.

A mnie zastanawia fragment muzyki. Nie mogę skojarzyć a brzmi znajomo... :|

Mariobaryla -> na Ossusa zaglądam często, ale bardziej chodziło mi o pozbieranie tych wszystkich filmików, gameplay'ów itp. Dzięki za adres stronki, jakos minęło mnie info o jej powstaniu.

Sky -> dzięki za link ;) Skorzystam

Ośnieżony las i góry...piękne. Faktycznie, klejnot przyrody, a i miasto robi wrażenie!

Wygląda naprawdę fajnie

Planeta wygląda ładnie, ale bardzo WoW-owato. Coś jak Azeroth, serio. :P

Wielkie bum i nie będzie planety :D

W RotSie był jakiś... ładniejszy ;P?

teleFon -> zapraszam na theoldrepublic.com.pl i oczywiście na Ossusa, mamy tam opisane większość postaci, wydarzeń itd.
A co do samej planety to wygląda to ciekawie chociaż nie przypadło mi do gustu, choć nie wiem czemu. Do końca roku mają ujawnić wszystkie planety, więc albo nie dadzą rady, albo będzie tak jak z klasami (4 w przeciągu jakichś 5 tygodni).

zarąbista planeta-spokój i cisza ;)

Fajnie by było, gdyby ktoś ktoś kto ma serce do takich rzeczy pozbierał do kupy te wszystkie info o TOR, które się do tej pory pojawiły, bo szczerze mam trochę zaległości się już zaczynam gubić powoli (myślę, że nie jestem osamotniony w tej kwestii). Może jakaś polska stronka o TOR-ze, jeśli takowej jeszcze nie ma (wiem, że była oldrepublic.pl, ale dawno nie było tam żadnych aktualizacji). Tylko taka moja mała propozycja :). Co do Aldeerana to pięknie zrobiony. Pomyśleć, że za kilka tysięcy lat nastąpi wielkie BOOM!!! :D

Może i pięknie.....

planeta jest zniewalająco piękna a Imperium bez honoru ją zniszczyło. A grafika w grze zapowiada się piękna

Aż się łezka w oku kręci, na myśl że takie cudo Galaktyki zostanie rozszczepione na atomy przy pomocy paskudztwa jakim była Gwiazda Śmierci ;P

ale piękna .... co jeszcze za planety ukażą się

cos pieknego, czy ktos juz wie cos na temat abonamentu w TORze ? bo chyba odloze kase na ta gre

Darth_Daker -> A co ma piernik do wiatraka - tzn. fakt że planeta będzie musiała być zniszczona do tego że pojawi się w grze w swojej pełnej krasie, ponad trzy tysiąclecia wcześnie?, odbiera jej to piękna:P?

Piękna...

Ja wiem, że nikt tu nie lubi serialu the clone wars i nikt go nie ogląda przez to, że jest tak tandetny, ale zastanawia mnie czy pokażą tam tą planetę:D

Arty i filmik ciekawe. Ciekawe, czy w trakcie gry spokój i piękno planety może zakłócić wspomniany konflikt.

Alderaan! tego się nie spodziewałem ciekawe co jeszcze :D

może i piękny... ale i tak go zniszczą ^^

pięknie pokazana planeta, oaza spokoju :P

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Gry komputerowe"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.