Gry komputerowe

Szczegółowy opis Inkwizytora Sithów

Darthhater.com

Dziś na stronie darthhater.com ukazał się bardzo szczegółowy i wyczerpujący opis klasy Inkwizytora Sithów z "The Old Republic". Nie przedłużając, zapraszamy do lektury.

I. Historia:

Postać Inkwizytora jest inspirowana postaciami hrabiego Dooku i Imperatora Palpatine'a. Używa głównie błyskawic i innych "elektrycznych" umiejętności. W przeciwieństwie do negocjatora Jedi, który używa raczej taktyki, inkwizytor nie waha się stawać do bezpośredniej walki. Dzięki błyskawicom zostawia za sobą zwęglone resztki przeciwników.Archetyp inkwizytora Sithów jest po raz pierwszy widziany podczas walki Luke'a i Vadera w "Powrocie Jedi". Umiejętności Imperatora zostały zmienione kiedy walczył z Yodą i Mace'em Windu w "Zemście Sithów". Walka z użyciem błyskawic zastosowana przez Palpatine'a została pogłębiona gdy na ekranie pojawił się Dooku. Ta umiejętność i techniki walki mieczem świetlnym, których używały te dwie postacie, dały początek postaci Inkwizytora z gry.

Palpatine, znany również jako Darth Sidious, był jednym z najbardziej znanych inkwizytorów. Po raz pierwszy mogliśmy go zobaczyć w "Imperium Kontratakuje". Oprócz tytułu Lorda Sithów nosił tytuły senatora, Najwyższego Kanclerza i Imperatora. Był potężny Mocą, a błyskawice, którymi ciskał, stały się podstawą do stworzenia Inkwizytora. Dochodzenie do coraz wyższych zaszczytów jest jednym z zadań, jakie czekają na tę postać w grze, nadając jej głębi.

Darth Tyranus, znany bardziej jako hrabia Dooku, został uczniem Sidiousa po śmierci jego poprzedniego ucznia, Dartha Maula. Jako były mistrz Qui-Gon Jinna i uczeń Yody, był bardzo utalentowany w używaniu Mocy zanim spotkał Palpatine'a. Nauczył się od niego władania błyskawicami a także innych umiejętności, stanowiąc dobry materiał na Inkwizytora. Jak widać po pojedynkach z Anakinem, polegał na walce mieczem świetlnym i swoich mocach by dopiąć swego.II. Umiejętności:

Zdolność do manipulacji wyładowaniami itp. jest nieporównywalna z innymi użytkownikami Mocy. Dzięki niej może ranić i pozbawiać przytomności swoich wrogów na wiele sposobów. Podstawowym atakiem jest rzut mieczem świetlnym, jednakże to właśnie błyskawice sprawiają, że jest lepszy od innych, którzy używają Mocy.

Porażenie - ta umiejętność rani przeciwnika. Nie ma działania obszarowego a także czasu na rzucanie. Jednakże musi minąć jakiś czas zanim się ponownie "naładuje".

Klatka z Błyskawic - jest to umiejętność kontrolowania tłumu wrogów. Trwa dopóki nie zada celowi obrażeń lub się nie wyczerpie. Ma krótki okres "ładowania".

Trąba Powietrzna - kolejna umiejętność kontrolowania tłumu, jednakże zadająca obrażenia celowi i nie może zostać zablokowana przez inne zadające obrażenia moce. Ma najdłuższy czas "ładowania".

Przeciążenie - Inkwizytor wysyła falę elektryczności, która zadaje obrażenia i powala wrogów w jego najbliższym otoczeniu. Powoduje też ogłuszenie, kiedy ofiara próbuje podnieść się z ziemi.

Wyssanie Przez Błyskawicę - kolejna umiejętność przeznaczona do walki z grupą nieprzyjaciół. Oprócz zadawania ran ofierze, uzupełnia punkty Mocy Inkwizytora.

Mroczna Medytacja - używana po walce. Leczy zarówno fizyczne obrażenia, jak i uzupełnia punkty Mocy.

Mroczny Dar - możliwość leczenia siebie i towarzysza. Działa w trakcie i po walce.III. Walka:

Jednym z wielu założeń The Old Republic jest to, aby poczuł się jak bohater. Dlatego wiele spotkań i walk będzie toczonych z grupami przeciwników (trzech lub więcej), a każda klasa będzie miała swoje sposoby na uporanie się z nimi. Dla Inkwizytora będzie to (jak już zostało wspomniane parokrotnie) umiejętność używania błyskawic i elektryczności.

Nie będzie automatycznego atakowania celów. W zamian dostajemy rzut mieczem świetlnym, który powoduje rany u przeciwników, jednocześnie regenerując punkty Mocy naszego bohatera. Warto zauważyć, że różni się ona od ataków z "Age of Conan" czy "Diablo", gdzie naciskanie przycisku myszy powodowało jeden atak.Używając klawisza skrótu albo klikając prawym przyciskiem myszy na przeciwniku, możemy zadać wiele ciosów, wydłużających jednak "ładowanie" umiejętności.

Inną ciekawostką dotyczącą rzutu jest to, że każdy atak powoduje obrażenia, a animacja to odzwierciedla. Na przykład jeśli ofiara umiera już po drugim ciosie, Inkwizytor nie atakuje dalej, tylko przerywa walkę. Dzięki temu gracz nie jest zmuszony do obserwowania serii animacji kiedy wróg został już pokonany po pierwszych kilku uderzeniach. Znaczy to również, że animacje rzutu różnią się, dzięki czemu nie nudzą się.

Inkwizytor jest o wiele bardziej agresywnym wojownikiem niż Negocjator Jedi czy Agent Imperium. Niezbyt sprawdza się jako "czysta" postać rzucająca zaklęcia, bo niektóre jego umiejętności potrzebują potem minuty lub więcej do "naładowania". Najbardziej nadaje się do walki bezpośredniej, gdzie może używać miecza świetlnego.

Przykładem może być walka z trzema przeciwnikami. Inkwizytor rzuca najpierw "Przeciążenie" by zranić i ogłuszyć nieprzyjaciół. Potem używa "Klatki z Błyskawic" by wycofać jednego z nich z walki i "Porażenia" by zabić drugiego. Warto dodać, że "Porażenie" nie jest na tyle silne aby samodzielnie zabić wroga, jednak w połączeniu z "Przeciążeniem" daje zabójczy efekt. Używając "Rzutu Mieczem" pozbywa się trzeciego, jednocześnie odzyskując punkty Mocy. Ten, którego trzyma "Klatka" może być pokonany przy użyciu "Wyssania" albo "Rzutu Mieczem", by odzyskać punkty Mocy przed kolejną walką.

Inne umiejętności w podręcznym arsenale Inkwizytora wspierają ten styl gry, w przypadku gdyby walka była zbyt ciężka. Jeśli nasz bohater nie trafi we wroga "Przeciążeniem" albo po prostu chce kogoś usunąć z pola walki, sprawdzi się tu "Trąba Powietrzna", pozwalająca kontrolować i zabić cel. "Mroczny Dar" również dobrze się sprawdza.

Inkwizytor może używać jedynie lekkiej zbroi. Może odbijać strzały z blasterów, nadlatujące z każdej strony, nawet wtedy, kiedy ucieka z pola walki.

Kiedy gramy Inkwizytorem, możemy zaobserwować jak szybka i płynna jest walka w "The Old Republic". "Mroczna Medytacja" pozwala zaoszczędzić czas potrzebny na leczenie do minimum, ale najbardziej widoczne jest to przy wydawaniu punktów Mocy. Wiele umiejętności się zużywa, zużywając przy okazji owe punkty, ale można je szybko odzyskać dzięki "Rzutowi Mieczem" i "Klatką z Błyskawic". Rezultatem są ciągłe możliwości wykonania jakiejś akcji. Jeśli tak będzie z wszystkimi dostępnymi klasami, gracze będą mieli możliwość zapoznania się z aktywnymi, wymagającymi skupienia stylami walki.IV. Podsumowanie:

Podobnie jak w przypadku Negocjatora Jedi, Inkwizytor to skomplikowana klasa. Wielu przypuszczało, że nie sprawdzi się jako klasa lecząca, ale umiejęności tego bohatera sugerują coś innego. Dzięki możliwościom jakie dają im ich zdolności, nie są ograniczeni do stania z boku. Każdy, kto chciał kiedyś wykorzystać moc błyskawic do swoich celów, powinien wybrać Inkwizytora.Temat na forumTagi: The Old Republic (500) Webdoc (106)

Komentarze (8)

będe grał Inkwizytorem

To będzie najlepsza klasa <3

Wreszcie klasa dla mnie, nie ukrywam, że chęć zagrania w TOR sięga zenitu.

Inquisitor Antinnis Tremayne? :D

mam nadzieje że dadzą jakiś gameplay

Klasa dość ciekawa, chociaż jak dla mnie dziwnie nazwana. Ja tam bym nie nazwał palpiego czy Dooku Inkwizytorami... Poza tym opis jest napisany trochę... dziwnie stylistycznie. Przynajmniej odniosłem takie wrażenie.

Inkwizytor Sithów <3

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Gry komputerowe"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.