Książki

Premiera powieści "Darth Bane: Dynasty of Evil"Kilka dni temu w USA ukazał się trzeci tom powieści Drew Karpyshyna z serii "Darth Bane" zatytułowany "Dynasty of Evil". Autorem okładki, podobnie jak w przypadku tomu pierwszego jest John Jude Palencar. Przypomnijmy fabułę:

Dwadzieścia lat minęło od momentu gdy Darth Bane, Czarny Lord Sithów, zniszczył starożytny zakon, oddany ciemnej stronie i przekształcił go w krąg dwóch. Mistrza, posiadającego potęgę i mądrość, oraz ucznia, zdobywającego wiedzę, a w końcu stawiającego czoła swojemu nauczycielowi, by w pojedynku na śmierć i życie, przejąć tytuł Czarnego Lorda. Jednak uczennica Bane'a, Zannah, już wyzwała swojego mistrza do śmiertelnej walki, żeby udowodnić, że jest godną następczynią. Poniosła klęskę. Zdecydowany, by sen o władzy Sithów nad galaktyką nie umarł wraz z nim, Bane ślubuje, iż odkryje sekret zapomnianego Czarnego Lorda, który zapewni nieśmiertelność Sithom... i jemu samemu.

Doskonała okazja nadarza się, kiedy na górniczej planecie Doan zabity zostaje emisariusz Jedi. Daje to Bane'owi wymówkę, by posłać swą uczennicę w celu rozwikłania zagadki morderstwa, podczas gdy on sam wyrusza w tajemnicy na poszukiwania starożytnego holocronu Dartha Andeddu i zawartej w nim cennej wiedzy. Jednak Zannah nie jest głupia. Zdaje sobie sprawę z tego, że jej bezlitosny mistrz zaczął w nią wątpić. Wyczuwa także, że Bane ukrywa coś kluczowego dla jej przyszłości. Jeśli więc zamierza zdobyć tak pożądaną potęgę, Zannah musi działać szybko.

Kiedy Bane wdziera się do odległej twierdzy fanatycznego kultu Sithów, Zannah przygotowuje się do obalenia swojego Mistrza. Znajduje sobie własnego ucznia - buntownika Jedi na tyle przebiegłego i opanowanego, by obrać drogę Sithów i stać przy niej, gdy w końcu wydrze Bane'owi tytuł Czarnego Lorda.

Jednak Zannah nie jest jedyną osobą posiadającą chęci i potęgę wystarczającą do zniszczenia Dartha Bane'a. Księżniczka Serra z królewskiego rodu planety Doan jest nękana przez wspomnienia wielkiego żołnierza Sithów, który zamordował jej ojca i torturował ją, gdy była dzieckiem. Pragnąc zemsty, wynajmuje bezlitosnego zabójcę, nakazując mu znalezienie swojego oprawcy... i sprowadzenie go żywego, by poznał jej gniew.

Tylko Sith, który zgładził swojego mistrza, może zostać Czarnym Lordem. Dlatego, gdy Bane nagle znika, Zannah musi znaleźć - a być może nawet uratować go - nim własnoręcznie będzie mogła go zabić. Podąża zatem za swoją zdobyczą od mrocznych otchłani zdewastowanego i stojącego na skraju katastrofy świata, aż do leżącej na nieurodzajnych terenach, pustynnej placówki. To właśnie tam, w walce na miecze świetlne, raz na zawsze rozstrzygnie się przyszłość najpotężniejszych użytkowników ciemnej strony.


Powieść ukaże się w maju przyszłego roku w Polsce nakładem wydawnictwa Amber. Pozostałe zapowiedzi na pierwsze półrocze 2010 r. znajdziecie tutaj.

Temat na forumTagi: Drew Karpyshyn (90)

Komentarze (20)

U la la la :D Czekam na wydanie polskie :P A więc aby Zaanah zabić Bane'a, musi go najpierw uratować :DDD

No, no, no - zapowiada się fantastycznie. Zatem nie pozostaje nic, jak tylko czekać, ahh ...

Książka zapowiada się na jedna z lepszych w całym EU.

Wreszcie . Czekam aż wyjdzie w Niemczech .

A tam rok, pół roku :D
Co do samej książki-Droga Zagłady to moja ulubiona jak dotąd przeczytana powieść SW...IMO bije na głowę SotE i Thrawna :P Nie mogę się doczekać <333 !!!!!111oneone

Nie moge sie doczekac tej ksiazki! Pierwsza czesc Bana byla według mnie najlepsza ksiazka z SW w ostatnich latach. Mam nadzieje ze ta nie bedzie gorsza a moze nawet byc i lepsza:D:D:D

Urthona --> Chodziło mi, że na polskie wydanie trzeciego tomu będziemy krócej czekać niż na drugie :)

Korci żeby przeczytać opis :D

Nareszcie.:) Czekam z niecierpliwością aż wyjdzie w Polsce.

Kulfajnie!

gogi00 --> jak to szybciej? Najpierw dwójka, potem trójka :D Obie w przyszłym roku u nas :D

Kurcze, cały rok będzie trzeba czekać ;/ ale cieszmy się że będzie szybciej niż dwójka :D

Ciekawe kiedy będzie. Zamówione :D

Każdy kiedys umiera...tylko nie Luke Skywalker;)

BANE ÓMRZE!!1

najpierw niech wydadzą u nas drugą część

To już? Ale jaja. Szybko. Czekam na wydanie polskie ^^

Nie ma co czekać na polską premierę, trzeba zamówić po angielsku :).

Czekam z niecierpliwością na tą książkę :)

Już nie moge sie doczekać pl-ki, jedna z najlepszych i najciekawszych okresowo w chronologii SW serii

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Książki"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.