Gry komputerowe

Ujawniono nową planetę z gry "The Old Republic"

SWTOR.com

Daleko w Zewnętrznych Rubieżach, piaski Tatooine palą dwa jasne słońca. Małe osady urozmaicają krajobraz. Wydmy i kaniony zabiły już wielu podróżników, którzy zbyt daleko zapuścili się na pustynię. W owych nielicznych miasteczkach i osadach, znaleźć można schronienie przed gorącem, ale zaufanie jest tam równie rzadkie jak woda. Podróżnicy i miejscowi jednakowo muszą uważać i oglądać się za siebie.

Przez wiele stuleci Tatooine nie wzbudzała większego zainteresowania, aż 500 lat temu na planecie pojawiła się Korporacja Czerka, planująca odszukać naturalne zasoby, które, jak wierzyli jej przedstawiciele, leżały zakopane pod piaskami. Próby eksploatacji zakończyły się niepowodzeniem, ale niegościnne środowisko znakomicie nadawało się do czegoś innego - projektu tajnej broni Korporacji. Nie napotykając większych przeszkód, kompania sprowadziła technologię i przedmioty obcego pochodzenia, i przeprowadzała eksperymenty zbyt straszne i niebezpieczne, by można je było przeprowadzać w innej części galaktyki. Nie wiadomo jak przebiegały badania, jednakże nagle i bez ostrzeżenia, Czerka opuściła Tatooine, zostawiając kompleks w którym tworzono nową broń, aby pochłonął go piasek.Dawna placówka, Anchorhead, stała się przystanią dla wszelkiej maści przemytników, piratów i wszystkich tych, którzy z jakichś powodów chcieli "zniknąć". Chociaż miasto służy jako przystanek dla statków Republiki w Zewnętrznych Rubieżach, na planecie nie ma jej oficjalnych sił.

Nie dostrzeżone przez Republikę, Imperium przybyło na Tatooine, aby znaleźć dawne tajne laboratoria Korporacji Czerka. Mały garnizon stacjonuje w Mos Ila, który to port kosmiczny grupa Jawów przywróciła do "życia", mając nadzieję na otworzenie placówki handlowej. Ale owoce ich pracy zagarnęło Imperium, wyrzucając ich z powrotem na pustynię. Dzięki temu, wojsko ma już otwartą drogę do Anchorhead. Ale między Mos Ila a Anchorchead leży zakopana w piasku straszliwa tajemnica...
Temat na forumTagi: The Old Republic (500)

Komentarze (32)

00rex00-> Najlepiej cały obóz Tuskenów.

Super! Nie wyobrazam sobie TOR bez Tatooine.

Pierwszy raz słyszę o tej planecie...

Tatooine jest ważne bo to taka brama na Zewnętrzne Rubieże, więc nie można mieć pretensji do autorów gry, iż umieścili ją tam. Zresztą to jest jeden z symboli Star Wars!!

To jest chyba najładniejsza planeta w całej grze :X.

No, k***a nie łapię, co wam przeszkadza Tatooine! Uniwersum, bez tej planety jest, jak samochód bez silnika, jak autostrada, bez możliwości przejazdu przez duże miasto, jak skoczek bez spadochronu! Kto był na premierze kinowej ANH wie, co mam na myśli?Wandalek zgadzam się z Tobą w 100%, powiem więcej, dokładnie tak się działo po każdej wojnie światowej, na naszej planecie. Upadek Galaktycznej Republiki, doprowadzał w konsekwencji do uwstecznienia cywilizacji, oraz zahamowaniu postępu prawie w każdej dziedzinie, z wyjątkiem rozwoju technologii wojskowych! Tak, więc największy rozkwit Republiki Galaktycznej był u jej schyłku.


Dla mnie Tatooine, jest trzecią planetą od słońca.

@LORD_VADER przeciez Coruscant juz dawno zostało zapowiedziane wiec nie rozumiem o co jest ten płacz, ze jest o jedna wiecej planete? dla mnie to dobrze, daje to wiecej możliwosci, jeszcze ciekawiej bedzie gdy Bioware zafunduje nam jakies smaczki ktore niegdys działy sie na piaskowej planecie

Tyle zamieszania o Tatooine.
Co rusz jakaś odsłona, a i tak wszystko diabli wezmą.

Kto by się spodziewał :P . Tatooine niby takie zadupie na skraju Galaktyki, ale jak już zauważono każdy szanujący się Jedi, Sith, szelma, łowca nagród czy senator musi odwiedzić tę planetę. Jedno jest pewne to nie koniec planet, na pewno dadzą jakąś śnieżną i lesistą, zapewne Hoth i Kashyyk.

mam nadzieje że spotka się Tuskenów:D

wygląda nowocześniej niż w SWG, które działo się jakieś 3500 lat później xD

nosz ja pier#@$$#@ ile można ? Ta planeta jest najważniejsza w całej galaktyce, Zonama Sekot, Ossus czy Coruscant to jest nic w porównaniu z tą kupą piachu, bezsens

Tego można się było spodziewać, ciekawe jak będzie wyglądać w grze.

To ci nowina - na tysiące planet wybrać to zadupie, gdzie jakimś cudem wszyscy się spotykają:P.

Śnieg > Piasek.

Zapowiada się fajnie.

SWEEET! Uwielbiam Tatooine. Dobrze ze dali ta planetę

Jak dorwę nowego kompa, to może kupię...

Niesamowite o_O

;/

nie może być TOR bez Tatooine

Pięknie zrobiona. ;]

wandalek--> W SW jest własnie odwrotnie- im wygląda starzej tym jest nowoczesniejsze. (znaczy się od 4000 BBY, wcześniej było normalnie :))

A myślałem, że Tatooine to zapadła dziura. Tymczasem tu mamy czterogwiazdkowy hotel xP

Ja mam nadzieję, że oni pamiętają jeszcze, że tatooine w czasach TOR to jedna wielka pustynia...

Będzie polowanie na Banthy:D
i moze poznamy jakiegos przodka Jabby The Hutta w pałacu:D
Coraz bardziej podoba mi sie ta gra

Heavy Metal Mando-> Po prostu potwierdzenie tezy o stopniowym upadku cywilizacji galaktycznej.:)

A co z tym sarlakiem zdechł ? no i mam nadzieje że nie zapomną o ludziach pustyni

Znowu ten galaktyczny kurort na wygwizdkowie.:(

Powtórzę to, co kiedyś powiedziałem: im bardziej zamierzchłe czasy w Star Wars, tym nowocześniej wszystko wygląda :D

I git.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Gry komputerowe"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.