TWÓJ KOKPIT
0

Wojny Klonów

Wywiad z Meredith Salenger i Jaimie King

2010-01-23 16:01:58 StarWars.com

W związku z premierą „Lightsaber Lost”, Oficjalna strona „Gwiezdnych wojen” przedstawiła nam wywiad z dwiema serialowymi aktorkami. Meredith Salenger, znana z roli Barrissy Ofee tym razem wcieliła się w Ione Marcy, a Jaimie King (która zagrała w „The Clone Wars” Aurrę Sing) podłożyła głos Cassie Cryar.

Wywiad przeprowadziła Bonnie Burton.

Jaka była wasza pierwsza reakcja, gdy zobaczyłyście jak będą wyglądać wasze postaci?

Meredith:Gdy po raz pierwszy zobaczyłam Ione, to wydała mi się bardzo urocza, ale potem otworzyła usta i ujrzałam te straszliwe zęby! Jednak ten widok pomógł mi wyobrazić sobie w jaki sposób będę ją grać. Często obserwuję ludzi i jestem nimi zafascynowana. Bawię się w to podczas pobytu w restauracjach, gdy patrzę na nich i na podstawie ich wyglądu próbuję zgadnąć jaki mają głos. Więc gdy zobaczyłam zęby Ione, to wyobraziłam sobie jak zgrzytają, gdy mówi.

Jaimie:Cassie jest taka śliczna! Wygląda jak skrzyżowanie postaci rodem z filmów Tima Burtona i z „Gwiezdnych wojen”.

Czy czułaś, że masz więcej możliwości ekspresji przy pracy nad głosem Ione, niż nad głosem Barrisy?

Meredith:Każdy wie jak powinien zachowywać się Jedi, więc dla osoby, która kiedykolwiek nim będzie, istnieje pewien zbiór zasad. Ale Ione nie jest taka; tak właściwie, ona jest zła. Najlepsze w graniu jej było to, że na początku jest dobra, więc starałam się, by jej głos brzmiał tak miło i niewinnie, jak to tylko możliwe. Potem zmiana wydaje się drastyczniejsza.

Jakie cechy wydają wam się najistotniejsze u Ione i Cassie?

Meredith:Słowo „intrygancki” każdemu kojarzy się z czymś okropnym. Ale w prawdziwym życiu ludzie starają się manipulować otoczeniem, by wszystko szło po ich myśli. Ione jest dobra w odczytywaniu cudzych myśli.

Jaimie: Cassie jest bardzo złośliwa i silna, ale podoba mi się również to, że do końca nie wie, co robi, gdy już ma miecz świetlny. Wcale nie jest zła do szpiku kości; robi tylko wszystko, co potrzeba, by przeżyć. Na swój sposób jest czarująca. Porusza się również w piękny i akrobatyczny sposób, co widać szczególnie w scenie, gdy ściga ją Ahsoka.

Jak to jest, gdy się gra w „Wojnach klonów” interesujące i silne postaci kobiece?

Meredith:Bardzo mi się podoba, że silne kobiety są w serialu zarówno po dobrej, jak i po złej stronie.

Jaimie:Mam zaszczyt być częścią wszechświata „Gwiezdnych wojen” i grać w nich kilka naprawdę fajnych kobiet. Wśród fanów jest wiele dziewczyn i uważam, że ważne jest, by pokazywać w „Gwiezdnych wojnach” silne kobiety. Gdy spotykam jakąś małą dziewczynkę, to chcę by mogła oglądać sagę i widzieć w niej dziewczyny-wojowniczki. Dla mnie, jako aktorki, to wszystko jest zabawne, ponieważ daje mi możliwość stania się częścią świata, który tak uwielbiam i grania takich fajnych postaci jak Aurra czy Cassie.

Wolisz grac dobre, czy złe postaci?

Meredith:Aby zagrać złą postać z przerażającym głosem, muszę skorzystać z niższych tonów. Jest to dla mnie trudniejsze, niż granie uroczej postaci z naturalnym dla mnie wysokim głosem. Więc wolę grać dobre.

Czy chciałybyście wcielić się w rolę droida?

Jaimie:W „Gwiezdnych wojnach” zagram wszystko, co tylko sobie zażyczycie! Mogę być nawet futurystycznym sedesem obdarzonym głosem, jeśli by mnie o to poprosili. Wiecie przecież, że byłam Kowiakańską małpojaszczurką!

Meredith:O tak, bardzo chciałabym zagrać droida! Jeden z moich bliskich przyjaciół, Seth Green, podkładał głos cudownemu droidowi i bardzo mi się to podobało! Todo jest najsłodszy! Chciałabym zagrać droida. Czy są jakieś droidy-kobiety w „Gwiezdncyh wojnach”?

Jest Bettybot, czyli model BD-3000 luxury droid, jak również FLO w Jadłodajni u Dextera. Ale chyba większość droidów jest damsko-męska.

Meredith:Byłoby super zagrać droida bojowego płci żeńskiej.

Co najbardziej podobało ci się w tym odcinku?

Jaimie:Naprawdę podobała mi się interakcja między moją postacią a Ahsoką. Nie mogę się doczekać dalszych odcinków, które będą skupione na żeńskich postaciach i w których dziewczyny będą się bawić równie dobrze jak chłopaki.
TAGI: Jaime King (11) Meredith Salenger (4) The Clone Wars (1374)

KOMENTARZE (9)

 • FAnakin2010-01-26 17:36:34

  a ja powiem ze na YT pojawil sie clip z the mandalore plot... i bedzie dooku

 • Jedi19952010-01-26 15:10:12

  ale droidy bojowe płci żeńskiej ? Dziwnie by się to oglądało , myślę , że więcej ról kobiecych nie potrzeba , przynajmniej , jeżeli chodzi o maszyny , bo dziewczyny Jedi albo Sith to mogą być , no ale bez przesady xD

 • Nestor2010-01-25 18:17:02

  Kasis-> oglądnij sobie fan film Porn Wars, tam jest silna reprezentacja kobieca wśród postaci pierwszoplanowych, esencja SW

 • Ren Kylo2010-01-25 11:43:16

  Zastanawiam poco robotom płeć.Mam takie zboczone mysli, ze aż strach.:)

 • Kasis2010-01-24 19:00:25

  Panie mają w jednym zdecydowaną rację: potrzeba nam w SW więcej dziewczyn w pierwszoplanowych składach ;]

 • Skywalker5602010-01-23 22:10:25

  Ludwik: Co powiesz na Guri? :P

 • Rycu2010-01-23 18:46:00

  Wow bardzo interesujący pomysł normalnie szalony bo droidy bardziej przejmowały sie woskowaniem karoseri bądz czymś innym poniewasz według mnie laski są za delikatne na wojaczke ale jak sie by uparły to nawet Anakina by zkokietowały dla mnie bąba!

 • Matek2010-01-23 17:50:55

  Wszystko słodkie... OMG poki SiOm WsEnDzIem :*

 • Louie2010-01-23 16:41:50

  Meredith:Byłoby super zagrać droida bojowego płci żeńskiej.

  Tylko tego jeszcze brakuje...

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..