Gry komputerowe

Twórcy The Old Republic o Inkwizytorze Sithów

SWTOR.com

Dziś na stronie gry The Old Republic ukazał się artykuł, w którym jedna ze scenarzystek gry, Rebecca Harwick, opowiada o klasie Inkwizytora Sithów. Oto co ma do powiedzenia:

Jak wyjaśnić, kim jest Inkwizytor Sithów? Można powiedzieć, że jest to Imperator Palpatine, a Dartha Vadera można rozpatrywać jako Wojownika, ale to w dużym skrócie. Ten archetyp to tylko inspiracja. Nie jest to przeznaczenie czy droga jaką można do niego dojść, raczej przewodnik na owej drodze. Inkwizytor może być Raistlinem [arcymag z książek z serii Dragonlance - przyp. tłum.] , Lucyferem, Juliuszem Cezarem. Po prostu może być tym, kim chcecie żeby był.

Kiedy zaczynaliśmy pracę nad grą, wiedzieliśmy, że chcemy mieć więcej niż jedną klasę Sitha. W oryginalnej trylogii występuje ich tylko dwóch, ale różnią od siebie - brutalny, zakuty w ciężką zbroję Darth Vader i słaby fizycznie, ale potężny w sztuce władania Mocą Palpatine. Kiedy sięgnęliśmy też do nowej trylogii i seriali animowanych, wzięliśmy pod uwagę hrabiego Dooku, Dartha Maula i Asajj Ventress. Czy Sith jest szybkim wojownikiem, który używa Mocy do wzmocnienia swoich umiejętności w walce, wykalkulowanym zwodzicielem potrafiącym stanąć do pojedynku na miecze świetlne czy mistrzem manipulacji i mrocznych sekretów? Czy używa jednego, dwóch, a może podwójnego miecza? Mając do wyboru więcej niż jedną klasę Sitha, mogliśmy pozwolić sobie na inspirowanie się tymi wszystkimi postaciami, a nie stworzeniem Sitha potrafiącego wszystko, ale w niczym nie będącym mistrzem.

BioWare i LucasArts zawsze chciały, żeby gry opowiadały jakąś historię, więc nie znajdziemy tu tylko mieczy świetlnych i umiejętności Mocy - dzięki posiadaniu Wojownika i Inkwizytora jesteśmy w stanie ukazać Zakon z dwóch różnych perspektyw, dokładniej przyjrzeć się Imperium Sithów w czasach w których toczy się gra oraz zaprezentować różne historie postaci.

Podczas gdy Wojownik Sithów jest mistrzem walki, Inkwizytor jest władcą najciemniejszych sekretów - wszystkiego tego, co jest dziwne i niebezpieczne w Mocy. Postać ta nie polega na brutalnej sile i zastraszaniu, ale na manipulacji, korupcji i wiedzy.

Podczas gdy Wojownik startuje z pozycji uprzywilejowanej, przygotowywany do małego do treningu w akademii na Korriban, Inkwizytor to niewolnik pragnący zdobyć prestiż i zostać Sithem albo zginąć.

Szybko zdaje sobie sprawę z korzyści jakie może mu dać wyższy status jeśli przejdzie próby na własnych zasadach i z własnymi mistrzami. Tak zwana wolność Sithów zakorzeniona jest głęboko w tradycji i społeczeństwie, w którym silniejsi rządzą słabszymi. Czy Inkwizytor poszukuje potęgi w tradycyjny sposób, grając zgodnie z zasadami wyznaczanymi przez władców Korriban, czy też kosztem całego Imperium? Może będzie próbował poszukiwań na drodze światła w imperium spowitym ciemną stroną? To najtrudniejsza ścieżka. Może przyłączyć się do społeczeństwa, zmienić je albo odrzucić.

Ale to ponownie tylko wstęp. Gracz sam wybiera jak potoczy się jego droga i wybory. Tak, mogę powiedzieć, że zdarzać się będą dziwne artefakty, napotkacie jednego albo dwa duchy Mocy i będziecie mieli wiele okazji posłużyć się błyskawicami. Ale też będziecie mogli wyglądać jak niewinny kwiat, lecz pod nim być wężem. Manipulować, korumpować, szczuć Sithów jednych na drugich.

Gratulacje, niewolniku. Zdobyłeś wolność. Co z nią zrobisz?


Przypominamy, że wszystkie poprzednie newsy związane z TOR znajdziecie w naszej bazie danych.

Temat na forumTagi: The Old Republic (494) Webdoc (106)

Komentarze (16)

Ja kocham The Old Republic nie mam jeszcze ale mam Kotora 1i2 więc kocham TOR i Kotory 1 i 2 :)

nowa postać :D z wyglądu fajna.

Bardzo fajny wywiad i dobre wyjaśnienie. Jedno zdanie wręcz żywcem wyjęte z mojej wypowiedzi, w której wyjaśniałem różnice między klasami heh ;-). Klasa bardzo ciekawa. Idealna dla mnie.

W koło Macieju to samo mówią. By jakieś Moce konkretnie ukazali. :(

Inkwizytor skąd ja to znam ? Ciekawe czy będa polowac na niewiernych czy karać ich na miejscu.

Inkwizytorów już w SW trochę było: Jerec, Antinnis Tremayne, Malorum, Probus Tesla...kto wie, może Palpatine swoją inkwizycję wzorował właśnie na tej z TOR-a?

ale nie bezpośredni link :P a ja jestem leniwy, poza tym od kiedy dali tego inkwizytora to rzadko ich odwiedzam.

nawet gdyby wybrali mnie na beta-testera :P

Bart -> oryginał jest w źródle niusa zawsze, przynajmniej jak chodzi o TOR.

Urth' proszę nie rób mi takich rzeczy :D

I dawaj zawsze link do oryginału :*

Nikt nie spodziewa się Imperialnej Inkwizycji!

Inkwizytor jak Julek Cezar, ciekawe porównanie... Czyżby było coś, czego nie uczyli nas na lekcjach historii? :p

Bart --> źle mi się przetłumaczyło, teraz może nieco lepiej brzmi :)

Jak wyjaśnić, kim jest Inkwizytor Sithów? Można powiedzieć, że jest tym, kim dla Dartha Vadera był Imperator, ale to w dużym skrócie.

Ale zjeby omg.

To będzie najciekawsza klasa w TORze. Jestem pewien, że jeśli będę grać w tęg grę, właśnie tą klasę wybiore.

ciekawy wywiad.

Ciekawy jestem jak bardzo rozwiną opcje budowania miecza świetlnego? :D. Kształt , rozmiar , elementy zdobiące rękojeść no i oczywiście to co było w kotorach , czyli opcja z kryształami.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Gry komputerowe"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.