Gry komputerowe

Twórcy The Old Republic o Negocjatorze Jedi

SWTOR.com

Joanna Berry, jedna ze scenarzystek gry The Old Republic, opowiedziała fanom o tworzeniu jednej z ostatnich klas - Negocjatora Jedi. Oddajmy jej głos:

Moim ulubionym filmem zawsze będzie "Imperium Kontratakuje". Ale bardziej od bitwy o Hoth, którą śledziłam "przyklejona" do fotela kiedy pojawiły się AT-ATy, najbardziej charakterystycznym momentem był trening Luke'a pod okiem Yody na Dagobah.

Przed tym, Moc była słowem, którym Obi-Wan i Darth Vader określali siłę, której dni już przeminęły. Ale na Dagobah widzimy Moc inaczej: nie jako prostą sztuczkę wpływającą na umysły szturmowców, ale coś większego. Moc spaja galaktykę. To coś, co w rękach mistrza może wyciągnąć X-Winga z bagna. A po scenie w jaskini, w której Luke stawia czoło swoim największym lękom, rozumiemy najważniejszą lekcję Jedi: nie każdy problem da się rozwiązać cięciem świetlnego miecza.

Negocjator Jedi wie to najlepiej. Wytrenowany w sztuce używania Mocy, napędzany ciekawością i żądzą wiedzy wie, że przez Moc wszystkie rzeczy są połączone.

Rozpoczynasz grę wśród ruin i lasów planety Tython. Wciąż czają się tam niebezpieczeństwa i tajemnice z minionych wieków. Ale sprawy Jedi nie ograniczają się tylko do jednego świata. Możesz się znaleźć na innych planetach, poszukując wiedzy, starych kultur i doskonalić używanie Mocy. Możesz planować wypady na wrogie bazy z pomocą wojsk Republiki, czekających na twoje przeczucia, a nawet prezentować Zakon obcym rasom, których pierwszym zapytaniem będzie: "Czym jest Jedi?"

Z czasem, oprócz wiedzy i doświadczenia, zyskasz też reputację. Rada Jedi powierzy ci najniebezpieczniejsze i najdelikatniejsze misje. Wśród Sithów rozlegać się będą szepty o nowym, silnym wrogu. Może nawet uda ci się nauczać nowe pokolenia Jedi, tak samo jak twój nauczyciel nauczał ciebie.

Ale Negocjator stąpa po cienkiej linii. Moc ma dwie strony. Aby naprawdę stać się mistrzem, musisz poznać obie: jasną i ciemną. A naturalna ciekawość może sprowadzić na Negocjatora kłopoty. Oprócz wielkiej mocy mogą pojawić się niebezpieczne myśli, na przykład: "Nie przejmuj się, że upadniesz w objęcia ciemnej strony. Jesteś tak potężny i sprytny, że możesz się oprzeć pokusom. A nawet jeśli odkryjesz jakiś artefakt czy tajemnicę, która może uczynić cię silniejszym, na pewno, z pomocą swojego wielkiego intelektu i zrozumienia Mocy będziesz wiedzieć, jakie jest najlepsze wyjście, prawda?"

Kiedy rozważaliśmy tę postać, było kilka rzeczy, do których nawiązywaliśmy - mądrość i siła, jak Jedi radzi sobie z ciemną stroną czy w jaki sposób pracuje dla dobra Republiki. Ale głównym elementem historii Negocjatora jest tajemnica, inteligencja i odwaga do rozwiązywania problemów. Chcieliśmy aby przypominała Obi-Wana: kogoś kto zaczyna z niezwykłym zmysłem wewnętrznym i talentem, ale kto udoskonala je, uczy się o galaktyce i wybiera swoją ścieżkę.

Dla mnie wyzwaniem, ale i zabawą, było zachowanie równowagi pomiędzy inteligencją i arogancją, co jest słuszne, a co pomoże wygrać wojnę z Imperium Sithów. Negocjator musi czasem zaakceptować "szarą" ścieżkę, mniej doskonały wybór. Musi podejmować decyzje, których nie może podjąć Republika aby ją zachować.

Czy odważysz się zanurzyć i zgłębić tajemnice Mocy, stać się mistrzem zdolności, o których marzą Jedi? Może wyruszysz na poszukiwanie dawno zapomnianej wiedzy Zakonu? A może spojrzysz w przyszłość, potrząsając dłońmi ambasadorów i przywódców oraz walcząc ramię w ramię z najdzielniejszymi generałami Republiki?

Może też zachowasz zdobytą wiedzę dla siebie, nagniesz innych do swej woli i bezlitośnie zniszczysz zagrożenie dla Republiki, wiedząc jaka może być kiedyś jego cena?

To twój wybór, Negocjatorze.


Przypominamy, że wszystkie newsy związane z TOR znajdziecie w naszej bazie danych.

Temat na forumTagi: The Old Republic (494) Webdoc (106)

Komentarze (9)

Te zapowiedzi poszczególnych klas są naprawdę dobre, potrafią każdą klasę ciekawie zaprezentować.

Rodzynie, komentarz Melethrona nie pozostawia chyba wątpliwości, a z pozostałych (również twojego) można wyciągnąć taki wniosek. Może jedynie słowo "deklaracja" było zbyt mocne i raczej należałoby użyć innego określenia, mniej stanowczego, mówiącego o chęci i entuzjaźmie aniżeli dokonanym wyborze.

steelin - a kto tu napisał , że wybierze Negocjatora??

Heh, niesamowite. Jak czytam zapowiedzi to każda klasa wydaje się najlepsza.

Mistrzostwo marketingowców TORa polega na tym, że pod każdą klasą w komentarzach deklaruje się masa osób, która rzekomo wybierze daną klasę.

Teraz mam dylemat czy Jedi Strażnik czy Negocjator?

Nawet nieźle wygląda.

to chyba najlepsza klasa !

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Gry komputerowe"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.