Gry komputerowe

Wieści ze świata gier Star Wars

różne

Na początek warto zacząć od zapowiedzi kolejnej aplikacji z grą Star Wars na iPhone’a o jakiej napisało Kotaku. Gra pod tytułem „Star Wars Cantina” będzie symulatorem Kantyny z Mos Eisley, którą zobaczyliśmy w „Nowej nadziei”. Będzie to druga tego typu gra od THQ Wireless, pierwszą był symulator myśliwca „Trench Run”. W „Star Wars Cantina” wcielimy się w barmana najbardziej klimatycznej knajpy uniwersum. Zadaniem gracza będzie kelnerowanie, donoszenie potraw i napitku gościom, nawet tym najbardziej niesfornym i wymagającym, którzy sprawią nam wiele problemów. Nasze zadania będziemy mogli wykonywać przy akompaniamencie kapeli Modal Nodes. Aplikacja niebawem trafi do App Store, skąd będzie można ją ściągnąć po uiszczeniu stosownej opłaty.
Serwis CVG donosił na początku marca, że TT Games (holding w którego skład wchodzi studio Traveller's Tales) przedłużyło umowę licencyjną z LEGO. Jest to wynik świetnych wyników sprzedaży gier z serii LEGO, które do tej pory „rozeszły się” w ponad 50 milionach egzemplarzy. Dla fanów Star Wars ta informacja może być zwiastunem kolejnych części „LEGO Star Wars”. W końcu na ten rok została zapowiedziana trzecia część serii z podtytułem „The Clone Wars”. Ale wychodząc poza to co już wiemy, można by spekulować o czym może być kolejne „LEGO Star Wars”. Fancy Pants Productions stworzyli animację z klocków LEGO zatytułowaną „The Force Unleashed”. Filmik trwa niecałe 2 i pół minuty i prezentuje starcie Starkillera z Jedi. Być może stylizowane „LEGO Star Wars” stanie się kursem Traveller's Tales? Tematów, które czekają na adaptację grową jest przecież co nie miara.
A skoro już jesteśmy przy „LEGO Star Wars III: The Clone Wars”, to w „Insiderze” numer 116 na stronie dziesiątej poświęcono trochę miejsca tej grze. Wśród powielonych informacji, jakie poznaliśmy w zapowiedzi, znalazło się kilka nowinek. Są to między innymi:
 • nowe tryby walki pozwalające na pojedynek jeden na jednego,
 • możliwość tworzenia własnej bazy i pola bitwy
 • nowe umiejętności: ataki mieczem świetlnym na odległość, siekanie mieczem świetlnym na kawałki, nowy rodzaj skoku z użyciem miecza świetlnego.


  Temat na forum


  Na koniec temat bumerang-widmo czyli „Battlefront III”. Kanadyjski portal o grach komputerowych GameStop zamieścił w sklepie swojej witryny pozycję o tytule „Battlefront 3” na Playstation 2. Po kilku godzinach link do przedmioty ściągnięto „z anteny”. Taka sytuacja miała miejsce już drugi raz. Według zwolenników teorii spiskowych był to manewr czysto PRowski, który zagrał na uczuciach fanów serii „Battlefront” czekających na trzecią część. Temat „Battlefront III” powraca na łamy serwisów informacyjnych co jakiś czas. A może komuś z LucasArts zależy żeby rozmowy na temat gry nie milkły? Tak czy owak, „Battlefront III” staje się powoli gwiezdnowojennym „Duke Nukem Forever”...
  Tagi: Battlefront III (29) gry na komórkę (25) LEGO Star Wars III: The Clone Wars (26) The Clone Wars (1319) THQ (6)

  Komentarze (8)

  a tak w ogóle kiedy wychodzi BF III ?

  Tak jak coś jest symulacją, to jest fajne, gorzej z życiem. Tego filmiku LEGO nie chcę komentować bo LEGO są tylko dla kolekcjonowania nie do zabawy, tylko młodzi twierdzą inaczej> ;D

  Ten symulator kantyny to prawie jak Last Call. A pojedynki jeden na jednego były już w LEGO Star Wars The Complete Saga :P.

  Pod koniec walki w tym filmiku przypomina mi walkę Sitha z Jedi z trailera 'Deceived' TORa.

  Fajny ten filmik walka na miecze lepsza niż w TCW :)

  Zaczepisty ten filmik!
  Najlepsze wykonanie tego typu filmu jakie widziałem.

  Symulator Kantyny! xD

  Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

  Login:
  Hasło:
 • Archiwum wiadomości dla działu "Gry komputerowe"

  Loading..

  Ustawienia


  Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
  Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.