Klasyczna Trylogia

Saga Star Wars na Blu-ray w ''nieodległej przyszłości''

ForceCast

W ostatni weekend, podczas chicagowskiego konwentu C2E2, Steve Sansweet wspomniał po raz kolejny o planach wydania na Blu-ray całej filmowej Sagi Star Wars. Potwierdził, że takie wydanie od dawna jest przygotowywane, a jedyną kwestią jest sprawa decyzji o wypuszczeniu go do sprzedaży. "Pracujemy nad tym już od kilku lat, nie nazwałbym tego Ostatecznym Wydaniem, ponieważ wciąż znajdujemy nowe materiały, ale będzie to naprawdę pełen zestaw sześciu filmów na Blu-ray, z wieloma dodatkowymi materiałami". Jak dodaje Sansweet, wśród odkrywanych skarbów w archiwach Lucasfilm, znaleziono też wiele „dailies” – czyli w żaden sposób nie obrobionych taśm z nagraniami z planu, w tym ze scen wyciętych.

Pozostaje kwestia ostatecznej daty premiery takiego wydania, podczas konwentowej gwiezdnowojennej prezentacji Sansweet powiedział, że wydanie ukaże się "w nieodległej przyszłości", lecz niestety podczas wywiadu z podkastem ForceCast zweryfikował, że miał na myśli kilka najbliższych lat, a nie miesięcy.Tagi: Blu-ray (211)

Komentarze (21)

pewnie w ch... drogie to będzie, ale i tak się skuszę ;>

Wydadzą na Blu-ray a po kilku latach w 3D i w ten sposób co zmiana nośnika to kasa dla Lucasa :)

Będę czekał z niecierpliwością.

święty czas by wydać SW na Blu-Ray ;D
mam tylko nadzieje że ten długi okres oczekiwania przełoży się na naprawde porządne wydanie
już niemogę się doczekać

Super:-)

Radok> Mogę z czystym sumieniem rozwiać twoje obawy. Posiadam wszystkie epizody w rozdzielczości 1920/1080, czyli 1080P, zapewniam cię, że stara saga prezentuje się znakomicie, obraz ostry, jak świeżo użyta żyletka, a kolory znakomite, co dziwne najgorzej wypada E I, obraz posiada lekkie ziarno, kolory też lekko kuleją, za to E II i E III są perfekcyjne, kolory i ostrość poraża. Oglądane na TV 52 cale. Pierwszy sezon TCW w 1080P również poraża jakością.


Jestem pewien, że na BR E I będzie oczyszczony z ziarna.

Zastanawia mnie jedna rzecz. Jak z Epizodami I - III sprawa jest w miarę jasna i czytelna, bo filmy zrealizowane były w większości metodą cyfrową i wydanie na nośniku Blu-ray istotnie może zaprezentować nam Star Wars w jakości HD. Tak zastanawia mnie kolejne remasterowanie Epizodów IV-VI. Dawno temu miałem okazję zakupić wydanie VHS w poprawionej jakości. Kilka lat po tym moja kolekcja wzbogaciła się o najnowsze wydania DVD, ale poza dodanymi scenami i "podretuszowanymi" kolorami jakość obrazu nie zanotowała większej poprawy. Prawda DVD zapewnia tą samą jakość obrazu przy każdym odtworzeniu, a VHS jednak troszkę ustępuje temu nośnikowi. Jednak ponowne wydanie tych filmów na najnowszym formacie nie przeniesie ich cudem w erę HD. Te filmy mimo swojej miodności są już wiekowe, by nie powiedzieć stare i jedynym (moim zdaniem) ratunkiem dla nich byłoby nagranie ich w takiej samej technologii jak Epizody I-III.

Teraz w mojej głowie rodzi się pytanie, czy je kiedykolwiek zakupię w nowej wersji?
Blu-ray jest naprawdę satysfakcjonującym formatem i zapewnia genialną jakość obrazu, ale dla nowych filmów. Avatar jest tu dobrym przykładem. Mimo, że pewnie wizualnie nie zrobi nawet na telewizorze wyposażonym w FullHD takiego wrażenia jak w kinie to i tak można się spodziewać wspaniałego widowiska. Osobiście porównywałem jeden film na DVD i Blu-ray: Final Fantasy VII -Advent Children. Wersja DVD była pod względem jakości satysfakcjonująca, ale wersja Blu-ray (cudem zdobyta z Kraju Kwitnącej Wiśni) robiła kolosalne wrażenie na 42" FullHD. Zaznaczyć trzeba, że film jest wykonany w pełni metodą cyfrową i to widać w każdym ujęciu. Oglądając FF7 AC można w pełni zobaczyć potęgę Blu-ray i jakości HD.
Dlatego osobiście obawiam się co wyjdzie z "przeprowadzki" Star Wars na Blu-ray, ale ponieważ jestem osobą ciekawą... pomimo wszelkich obaw i wątpliwości już składam pieniążki na tą inwestycję ;)

Sky-> A za parę lat tak samo będziesz mówił o Blu-ray:D

A ja sądzę, że DVD pójdzie w niepamięć szybciej niż nam się wydaje :) I bardzo dobrze, mam już dość płyt DVD, na których ledwo co się mieści...

A panowie z Lucasfilmu mogliby się wreszcie kopnąć w dupę i zrobić jakieś wydanie HD ULTIMATE czy whatever jak to nazwą :) Coś na miarę najbardziej rozbudowanego wydania LOTR, a nie jakieś ochłapy... :/

Hmm.. ja nie sądzę żeby płyty DVD odeszły szybko w niepamięć.. :)

Co do wydania na Blu-ray to zastanawia mnie czy wprowadzą jakieś większe i istotne zmiany do filmów czy po prostu wypuszczą filmy w lepszej jakości wraz ze sporą ilością dodatków itp.

Mam cichą nadzieję, że dodadzą do Ataku Klonów sceny jak Obi-wan bada grotostrzałkę z Kamino a do Zemsty zakończenie jak Yoda ląduje na Dagobah.

Nie liczę za to na to, że będzie to już wersja ostateczna.. Chyba każdy nowy format "jakościowy" będzie wprowadzał nowe wersje filmów z gwiezdnej sagi..

Z ekonomicznego punktu widzenia nie opłaca się tworzyć wersji ostatecznych i pewnie Blu-ray taką też nie będzie...

Znając Lucasfilm znów uraczą nas Hanem strzelającym jako drugim i zielonkawym mieczem w ANH. Wersję pierwotną w HD by wydali, a nie znów to samo w nowym opakowaniu. Polski dystrybutor i tak utnie połowę dodatków. :P Zdecydowanie bardziej czekam na fanowską edycję rewizytowaną. Odtwarzacza na pewno specjalnie nie kupię.

Burzol>>> Ja będę pamiętał.
Mam nadzieję, że dodadzą trochę akcji do AotC.

Ja chcę Final Ultimate Special Motherfucking Ass-kicking Edition z dodanymi scenami, każdy Epizod żeby trwał 3-5 godzin xD

Będzie powód, by kupić odtwarzacz.

No, na blu to by się zobaczyło...

kupiłbym specjalnie odtwarzacz Blue-ray :D

z chęcią obejrzę ;]

Może w końcu zobaczę scenę ataku na statek dowodzenia droidów w części 2 :D

Kocham Blu-ray :D

Biorąc pod uwagę zacięcie łasych na kasę producentów 3D i powolność Lucasfilmu nie zdziwiłbym się, gdyby jednocześnie ukazały się edycje Saga Blu-ray i Saga Blu-ray 3D. Tylko ciekawe czy ktoś wtedy jeszcze będzie pamiętał o DVD? ... Oprócz mnie?

Wajnie! Teraz pozostaje czekać na wydanie 3D ;D

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Klasyczna Trylogia"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.