Gry komputerowe

Biografie bohaterów przewijających się w The Old Republic

SWTOR.com

Jakiś czas temu oficjalna strona gry "The Old Republic" rozpoczęła publikowanie biografii znaczących bohaterów, którzy przewiną się podczas rozgrywki lub o których wspomina się w owej grze. Oto pierwsze trzy:I. Rycus Kilran

Kulturalny, sprytny i bezlitosny Rycus Kilran może być największym strategiem, jakiego widziało Imperium Sithów. Urodzony na Dromund Kaas w bogatej rodzinie z tradycjami militarnymi, udowodnił swoją przydatność dla Imperium podczas wczesnych ataków na Sektor Brema. Kiedy jego przełożony zginął podczas bitwy o Ord Ibanna, Kilran przejął dowodzenie flotą i poprowadził ją do szybkiego i zdecydowanego zwycięstwa.

Z biegiem czasu jego sława wzrastała, a Sithowie i Ministerstwo Wojny nauczyło się szanować czasem nieortodoksyjne metody walki Rycusa. Brutalne i efektywne ataki na stolicę galaktyki podczas ostatnich dni wojny zyskały mu przydomek "Rzeźnika Coruscant" wśród republikańskich cywilów (przydomek ten przyjął z charakterystyczną dla siebie ironią), a walka z Jedi, którzy zaatakowali jeden ze statków zostawiła na jego twarzy blizny. Po zakończonej wojnie zyskał honorowy tytuł Wielkiego Moffa w uznaniu swoich zasług.

II. Nem'ro

Kiedy Hutt osiąga szczyty swojej kariery, jest jego przywilejem, aby ciało i umysł uległo atrofii - wtedy nie przejmuje się przyziemnymi sprawami i wzrasta jego apetyt. Tak było z Nem'ro.

Wiele lat temu był ambitnym i podstępnym przywódcą gangów Jiguun, jednego z przemysłowych miast należących do Huttów. Blok za blokiem, fabryka za fabryką - zdobywał kontrolę przez brutalność, zastraszanie i żyłkę do biznesu. Płacił szczodrze swoim najemnikom, a władzę zdobył w krwawym zamachu, w którym zginął poprzedni władca Jiguun. Nie pozbył się konkurencyjnych gangów, za to przejął je i domagał się udziału w zyskach.

Teraz, kiedy już ustabilizował swą władzę, jego porucznicy zajmują się wszystkim. Nem'ro zaś koncentruje się na tym, co jest sensem życia: jedzeniu, walkach gladiatorów i pławieniu się w respekcie innych. Jednak budzi się nowe zagrożenie: inny Hutt, Fa'athra, chce przejąć władzę. Lokalni mieszkańcy obawiają się, że kiedy Nem'ro uzna Fa'athrę za zagrożenie, może rozpętać się naprawdę krwawa wojna gangów.III. Satele Shan

Znana ze swojej mądrości i silnego związku z Mocą, mistrzyni Satele Shan jest głosem i sumieniem Zakonu. Urodziła się na Brentaal. Jest bezpośrednim potomkiem Bastili Shan, legendarnej Jedi, która walczyła z Darthem Revanem wiele wieków wcześniej. W przeciwieństwie do swojej przodkini, która była surowa i arogancka, Satele (lubiąca gdy zwraca się do niej tylko imieniem), jest łagodna i wyrozumiała. To zadaje kłam jej prawdziwej sile i determinacji. Shan jest wojowniczką, która ciągle walczyła z potęgą Ciemnej Strony i wygrała.

Dzielnie stawała przeciw Imperium Sithów już kiedy była padawanką, przyczyniając się do kluczowych zwycięstw w ostatniej wojnie. Ugruntowała swoją pozycję kiedy odkryła dawno zapomnianą planetę - Tython i pomogła stworzyć tam nową świątynię Jedi, która zastąpiła zniszczoną przez Sithów na Coruscant.

Gdy Republika podpisała traktat z Imperium, pracowała bez wytchnienia aby utrzymać kruchy pokój i zapobiegła kilku zamachom mającym go zburzyć. Ale wie dobrze, że światłość i ciemność nie mogą koegzystować wiecznie. Szykuje się kolejna wojna - ale tym razem Jedi muszą zwyciężyć.Przypominamy, że wszystkie newsy związane z TOR znajdziecie w naszej bazie danych.

Temat na forumTagi: The Old Republic (504)

Komentarze (15)

mówie to pewnie po raz setny, ale BioWare naprawde dba o jakość swoich produktów, w tym o jakość akcji promocyjnych, otoczkę fabularną itd.

i to jest super że Bioware tak dba o historię wokół gry i w samej grze.To jest to !

Ciekawe. I ładny Hutt ;D

Piett - A może to Imperium ściągnęło nazwy poszczególnych rang od Imperium Sithów. Wszystko da się logicznie wytłumaczyć, nie narzekaj. To tak jak ze spodniami. Kiedyś nosiło się "Piramidy" , a teraz "Rurki" proste.

Rycus Kilran - nieźle - jakieś 3500 lat P.N.E a gość już posiada imperialne stopnie wojskowe - odwrócone i niezgodne z żadną rangą ale co tam - metoda wykonania i kolory identyczne. I jeszcze ten tytuł "Wielkiego mopa". Heh - na pomysłowość twórców jak widać po tym i wielu przykładach ciężko liczyć...

Mnie najbardziej w tym projekcje zachwyca to jak go się prezentuje. Jest kilka sposobów, których pewnie w przyszłości jeszcze przybędzie. A pogromem będzie już premiera gry i doklejanie kolejnych dodatków. Liczę też, że za 3-5 lat kiedy TOR stanie się normalnością i nie będziemy już wyczekiwać kolejnych gorących informacji, ktoś się w USA zepnie i zrobi konkretny przewodnik po Wielkiej Wojnie. A nawet jeżeli nie, to fani dopiszą i zrobią własny, z chronologią, biografiami, mapami, statystykami etc. Na bieżąco wszystko tłumaczymy (my fani), więc trzeba będzie tylko trochę organizacji by połączyć siły i zrobić własny fanowski przewodnik na miarę oryginalnych.

http://www.ossus.pl/biblioteka/Satele_Shan - wszystkie info o Satele Shan :) Ossus nie boli. Satele nie była oczywiście córką Bastili i Revana, lecz ich odległą potomkinią. Ponadto według tych samych napisów w aurebeshu Satele ma urodzonego potajemnie syna, (pewnie z Tavusem). Nie jest to wielkie przewinienie, zważywszy, ze w czasach TOR Rada Jedi zezwalała na zawieranie małżeństw i posiadanie potomstwa wewnątrz Zakonu, pod warunkiem, że Jedi miał rangę co najmniej mistrza i wykazał, że jest w stanie oprzeć się pokusom ciemnej strony.

Titson->
SPOILER!Satele to prawdopodobnie potomkini Revana i Bastili. Wystarczy poczytać teksty w aurebeshu napisane na ich profilach - u niej jest "blood of Revan"KONIEC SPOILERA.

Rycu->
:)

Rycu oni wszyscy mają jakąś część Ciebie :D

Ta Shan to jakaś krewna Denny Shan?

Ej, mój login nie jest do wykorzystania. Ten Rycus Kilran to jakiś plagiat czy żart? Dobra teraz naprawdę myślę że nas obserwują z satelity szpiegowskiej. Z drugiej strony ciesze się że zauważyli wiele moich cech, ten gościu to w 89% moja skromna osoba.

oj tam późno czy nie, ważne że jest <3

Kwarc -> Bo pewnie Zabrak tłumaczył to wszystko. Fajnie to sobie było jeszcze raz przeczytać :D

Urthona, twoje zaangażowanie w promowanie TORa należałoby jakoś nagrodzić. Dobra robota ;).

Trochę opóźnione info, ale dobrze, że jest

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Gry komputerowe"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.