TWÓJ KOKPIT
0

Książki

Sekretne zdjęcie George’a Lucasa i nowe albumy

2010-04-29 15:08:44 StarWars.com

W sieci pojawiło się kilka intrygujących informacji o albumach powiązanych ze Star Wars.

Na oficjalnej ukazała się przykładowa strona z zapowiadanego przez nas albumu o tworzeniu Epizodu piątego: "The Making of The Empire Strikes Back". Na tej przykładowej stronie widzimy zdjęcie z pierwszym ujęciem jakie kiedykolwiek zrobiło ILM, wraz z podpisami jego pracowników.

Dlaczego zdjęcie nie pojawiło się w pierwszej książce z tej serii? Na to pytanie niech odpowie sam autor - J.W. Rinzler: "Pewnego dnia po ukończeniu pracy nad albumem "Making of Star Wars", kiedy pisano już o nim w prasie, ale nie ukazał się jeszcze w księgarniach, rozmawiałem z Georgem i wspomniałem, że nigdy nie udało nam się odkryć od jakiego ujęcia rozpoczęła się praca nad efektami specjalnymi. On powiedział coś w stylu "O, to bardzo proste. Mam to w swoim biurze. Chłopaki z ILM wszyscy podpisali się na zdjęciu tego ujęcia i mi je podarowali". Szczęka mi opadła i zapytałem George’a czy mógłbym to sfotografować. On się zgodził i przywiózł je na Ranczo Skywalkera, gdzie Tina Mills, szefowa Archiwum Zdjęciowego, zrobiła kilka zdjęć. Oczywiście było już za późno, żeby dodać to do " Making of Star Wars", ale wydawało się to bardzo dobrym sposobem na rozpoczęcie "The Making of The Empire Strikes Back."

Album wydany w twardej oprawie ma mieć 372 stron, a jego premierę przesunięto, ukaże się dopiero październiku.


Z kolei źródła serwisu TheForce.Net zauważyły w katalogach księgarni internetowej Amazon kilka ciekawych zapowiedzi: po pierwsze w Kanadzie, według tamtejszej wersji Amazonu ponownie zostanie wydany album "The Wildlife of Star Wars", po niemal dziesięciu latach, tym razem w miękkiej oprawie, i w zapowiadanej cenie 26.95 kanadyjskich dolarów (około 80 złotych). W sprzedaży już w lipcu.

Ponadto na Amazonie wypatrzono dwa, nie zapowiedziane jeszcze oficjalnie albumy: w październiku tego roku ukaże się 260-stronicowy katalog "Star Wars: The Gentle Giant Archive". Drugim tytułem jest album powiązany z oczekiwaną grą video: "The Force Unleashed 2: Prima Official Game Guide", w którym znajdą się nie tylko grafiki, które powstały przy produkcji gry, ale też szczegółowe informacje na jej temat: opisy kolejnych misji i poziomów, szczegółowe mapy poszczególnych lokacji, opisy broni, umiejętności i przedmiotów, czy podpowiedzi pomagające odblokować sekrety gry. Wydany w dwóch wersjach - w grubej i w zwykłej okładce, w sprzedaży ma ukazać się 31 grudnia 2010.
TAGI: Album (189) Industrial Light & Magic (302) Jonathan W. Rinzler (124)

KOMENTARZE (6)

 • Alex Wolf2010-04-30 09:33:07

  hehe dobre Lordzie :)

 • Lord Bart2010-04-29 20:44:40

  powiem szczerze że jak przeczytałem nagłówek
  'Sekretne zdjęcie George'a Lucasa'
  to spodziewałem się newsa nie tyle o jakiejś kompromitacji (od tego mamy tcw), ale uchwyconego ujęcia kiedy to dzielny Dżordż ślęczy nad nową, 'genialnie' poprawioną wersją filmów, z wysuniętym w kąciku ust językiem i mamrocze "co by tu jeszcze spieprzyć, co by tu jeszcze..."

  :D

 • Matek2010-04-29 20:15:31

  Ryj już nie ten

 • Melethron2010-04-29 18:19:51

  oby zdjęcie ukazało się w sieci ;]

 • Rycu2010-04-29 17:36:52

  Ciekawostka. Lukas coś wymyślił.

 • Dave2010-04-29 15:44:57

  Zapowiada się ciekawie.

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..