Komiksy

Wieści z Dark Horse’a

EUCantina.com

Informacja o zakończeniu cyklu Legacy zmartwiła nie tylko wielu fanów z zagranicy, ale również tych znajdujących się w Polsce. Choć minęło już trochę czasu gdzieniegdzie do tej pory trwają dyskusje i spekulacje związane z powodami zamknięcia serii oraz ukazania się jej ewentualnej kontynuacji. W związku z tym wydawnictwo Dark Horse postanowiło zwrócić się do swoich czytelników i rzucić nieco światła na tę sprawę oraz przyszłość komiksów Star Wars. Pełną wypowiedź wydawnictwa w języku angielskim znajdziecie na stronie Facebooka należącej do Dark Horse’a.

Ostatnio dotarły do nas głosy kilku fanów wyrażających swoje obawy w stosunku do zakończenia jednego z naszych najbardziej popularnych tytułów - Star Wars: Legacy. Tak więc, chcielibyśmy poświęcić chwilę, aby wyjaśnić, co się dzieje z tym tytułem i resztą naszej linii Star Wars.

Od wielu lat, mieliśmy przyjemność wznosić bogate uniwersum Star Wars, jego bohaterów na nowy, ekscytujący poziom. Fani i krytycy już od dawna są zgodni, że Dark Horse Comics dobrze sobie radzi z ich ukochanym uniwersum, pozostając wiernym tonowi oryginalnych filmów i jednocześnie przedstawiając fanom nowe zakątki bardzo odległej galaktyki.

W 2006 r. Dark Horse Comics wystartował z pierwszym numerem Star Wars: Legacy, z okładką Adama Hughesa, scenariuszem Johna Ostrandera oraz rysunkami Jan Duursemy. W ciągu ostatnich czterech lat widzieliśmy ludzi zostających zwolennikami opowieści z Cadem Skywalkerem - bezpośrednim potomkiem Luke’a, łobuzerskim Jedi i łowcą nagród. Ku naszej radości, Cade szybko stał się ulubieńcem fanów komiksu i miłośników Star Wars.

W odróżnieniu od innych wydawców, Dark Horse nigdy nie starał się przedłużać serii na siłę. Nasze komiksy pochodzą z kreatywności i ekspresji artystycznej, i dotyczy to wszystkich naszych tytułów, zarówno oryginalnych, jak i licencjonowanych.

Jedną z obietnic złożonych sobie, naszym fanom i samemu George’owi Lucasowi, było to, że potraktujemy linię komiksów Star Wars z najwyższym szacunkiem. Mamy nadzieję, że zgodzicie się, że udało nam się osiągnąć ten cel, i uwierzycie nam na słowo, że będziemy w dalszym ciągu dążyć do osiągnięcia tak wysokich standardów.

Z dumą możemy oznajmić, że jakość Star Wars: Legacy nigdy nie spadła. John Ostrander i Jan Duursema konsekwentnie tworzyli zeszyt po zeszycie, ze wspaniałymi rysunkami przez prawie cztery lata. Niewielu twórców może pochwalić się tak dużym rynkowym sukcesem i mamy nadzieję, że John i Jan są dumni, jak my dostarczając tak wspaniałego materiału.

Nigdy nie poczuliśmy, żeby praca Johna i Jan spadła poniżej poziomu porządnego komiksu. Więc decyzja o zamknięciu tego rozdziału uniwersum Star Wars wraz z #50 numerem, była ciężka, choć ostatecznie konieczna.

W tej chwili nie możemy ogłosić jakie projekty, jeśli w ogóle, będą częścią przyszłości Johna i Jan. Mamy nadzieję, że fani docenią nasze stanowisko w tej sprawie. Wiedzcie, że ogłosimy informacje dotyczące nowych projektów Star Wars we właściwym czasie, we współpracy z naszymi partnerami w Lucasfilmu.

Jesteśmy teraz skupieni na uczynieniu naszych przyszłych komiksów Star Wars tak niezwykłymi jak to możliwe, włączając w to Star Wars Adventures, Star Wars: The Clone Wars, Star Wars: Invasion - Rescues i nadchodzące Star Wars: The Old Republic. Jesteśmy również niezmiernie zadowoleni mogąc pracować w połączeniu z Del Rey i pisarzem Johnem Jacksonem Millerem, tworząc zupełnie nową opowieść Star Wars: Knight Errant w niezbyt eksploatowanym okresie.

Prosimy fanów o dalsze wspieranie linii Star Wars oraz nas, i mam nadzieję, że wszelkie wątpliwości zostaną rozwiane, gdy ruszymy naprzód.

Czas publikowania pozycji Star Wars był nadzwyczajny, i mamy nadzieję, że jesteście zadowoleni z tej podróży tak samo jak my, mający za sobą prawie dwadzieścia lat w Dark Horse Comics.


Tymczasem pozostaje nam czekać na dalsze informacje dotyczące zbliżających się pozycji licząc, że wydawnictwo ujawni nowe szczegóły już wkrótce. Gdy tylko się czegoś dowiemy jak zwykle damy Wam znać.

Zachęcamy do dyskusji na temat zamknięcia cyklu Legacy na naszym forum.Tagi: Dark Horse Comics (790) Dziedzictwo (Legacy) (238)

Komentarze (23)

Coś się kończy, a coś zaczyna.

@Heavy Metal Mando - tej okładki nie wykonała Jan, tylko Sean Cooke :P
szkoda, że kończą Legacy, ale z drugiej strony, dobrze, że nie robią z tej serii 100-odcinkowej telenoweli.

Miło, że próbują złapać kontakt z fanami, ale zupełnie nie tak to powinno wyglądać.

...A ponadto z komiksowych powrotów dużo bardziej wolałbym znów zobaczyć Zayne'a i resztę ekpiy z Kotorów.

oficjalność tej oficjalnej notki mrozi i odstrasza

"Z dumą możemy oznajmić, że jakość Star Wars: Legacy nigdy nie spadła" => niżej bruku nie upadniesz...

Ta a jesli juz naprawde sie zdecyduja na zakonczenie serii to napisza pewnie ze "wybalenie sie scenarzystów, trzeba było zakonczyc wreszcie tak dluga serie" itp bzdury

ale pie****enie...zero konkretów.

Pie... od rzeczy ani słowa o tym czemu koniec z Legacy, ani czy myślą o kontynuacjach buuu na stos dziada

Kwieciste słowa, wszystko pięknie, bla, bla, bla.
Tylko co z konkretami ?

Opowieści dziwnej treści...

O matko, taki dłuuugi tekst a nic z niego nie wynika. Tak jak Marc, podziwiam...

pewnie sami nie mają jeszcze sprecyzowanych planów ,dlatego same ogólniki w newsie,wszystko się wyjaśni w najbliższym czasie

zwykły PR, podziwiam zawsze umiejętność nie zawarcia ani jednego konkretu w takiej dużej ilości tekstu.

Masa pieprzenia a i tak się nic nie dowiedzieliśmy. Ale DH urwał...

Ale się Duursema popisała tą okładką.

A ja mam jedno pytanie: co z Dark Times? Bo nie wspomnieli o tej serii

Ta wypowiedź jest jak niektóre historie z Dziedzictwa- długie i nic z nich nie wynika.

Dave-> błagam, daruj sobie politykę. Przynajmniej tutaj. Osobiście własnie by oderwać się od naszego kochanego "piekiełka", które serwowane jest nam w prasie, radiu i tv, zagłębiam się w książki, filmy i gry z SW i fantasy. Prezentowanie jakichkolwiek politycznych poglądów w takim miejscu, jak Bastion, gdzie wszystkich nas łączy wspólna pasja może rodzić tylko i wyłącznie niepotrzebne spory.

wspaniała Mowa Trawa

Te wieści z Dark Horse są jak konferencje prasowe Tuska: dużo słów, mało treści.

Nic nowego.

Niech ginie. :<

Pf, z ich informacji nic nie wynika. Równie dobrze mogłoby ich w ogóle nie być.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Komiksy"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.