TWÓJ KOKPIT
0

Wojny Klonów

Plotki o "The Clone Wars" #8

2010-05-15 12:07:05 Różne

Dziś po raz kolejny chcielibyśmy przedstawić Wam kolejne plotki dotyczące serialu animowanego „The Clone Wars”. Oczywiście pogłoski te mogą się sprawdzić, lub też nie.

Na początek prezentujemy filmik, który niedawno ukazał się na Oficjalnej. Jest to reklama „Wojen klonów” pochodząca z japońskiej stacji NHK, w której pojawia się Domo, czyli maskotka kanału.W ostatniej audycji ForceCast redaktorzy i fani rozmawiali z Davem Filonim na temat sezonu drugiego, padło jednakże kilka drobnych wskazówek dotyczących sezonu trzeciego. Oto najciekawsze fragmenty rozmowy:

(około 00:10:14) Dave, czy zobaczymy jeszcze Barrissę?

Och… [śmieje się] To jest ten moment, w którym nie mogę mówić (…). Ale wszystko jest możliwe. Mam co prawda jej model, ale to nie jest takie łatwe, jakie się wydaje. Lubię wiele postaci, które już zaprojektowaliśmy, ale ludzie chcą widzieć nowych bohaterów, nowe przygody.

(około 00:11:19) Dave, wiem, że jesteś wielkim fanem EU (…). Gdyby George pozwolił ci na wniesienie czegoś z EU do TCW, to co by to było?

Wiecie, gdy tworzymy historie, to staram się przemycić coś z EU – subtelnie lub nie. W taki sposób pojawiła się Aurra, która przecież jest w „Mrocznym widmie”. Naprawdę wiele rzeczy podoba mi się w EU. Bardzo lubię Thrawna, ponieważ jest ciekawy jako postać, która nie ma nic wspólnego z Mocą. Więcej takich bohaterów było w „Liberty of Ryloth” (…). Ale mogę wam powiedzieć, że w przyszłości będziecie zaskoczeni.

(około 14:00) W EU Aurra Sing miała do czynienia z Jedi – w walce używała miecza świetlnego, no i sama była wrażliwa na Moc. Zakładając, że przeżyła ostatni odcinek, czy będziecie mogli pokazać jej związki z Jedi?

Cóż, powodem, dla którego Aurra nie lata dookoła z mieczem, jest Ventress. W takim przypadku mielibyśmy dwie bladolice damy, które stałyby się bardzo podobne. EU ma tendencję do powiązywania kogoś z Jedi, jeśli ten tylko nosi miecz świetlny. (…) Chcieliśmy sprawić, by Ventress była unikalna, a Aurra miała być łowczynią.

(Filoni, około 26:30) Gdyby przyszedł do mnie scenarzysta i powiedział: „Zróbmy historię o młodym Hanie Solo”, to ja od razu powiedziałbym „nie”. Wolę nie ruszać postaci z OT. Ale jeśli George powie, że owszem, to my tak zrobimy.

(około 30:55) Kiedyś byłeś zwykłym fanem, takim, jak my. (…) Gdybyś robił „Wojny klonów” całkiem sam, to jak one by wyglądały?

Wiecie, szczerze mówiąc, ja jestem zupełnie inną osobą. Zrobiłbym to zupełnie inaczej. To dzięki George’owi TCW jest tym, czym jest (…). Ale gdybym ja to robił, to starałbym się, by serial mniej kłócił się z kanonem. I tak robię, co tylko mogę.

(około 36:30) Widzieliśmy droidy-komandosów, a co z komandosami-klonami?

Och, to bardzo popularne pytanie. Będziecie musieli poczekać i zobaczyć… Nie mogę oczywiście nic powiedzieć, ale grałem w „Republic Commando”.

(około 36:50) Dave muszę cię zapytać: co by było, gdybyś nagle oświadczył: „Tak, Barrissa jest w sezonie trzecim”, zastrzeliliby mnie?

To nie jest takie łatwe, jakie się wydaje. Chciałbym wam naprawdę wiele powiedzieć. Weźmy na przykład coś takiego: wypuszczamy trailer, a potem obserwujemy reakcje ludzi. Ich konkluzje, kompletnie wyjęte z całościowego kontekstu, są zabawne (…). Zeszłego lata pokazaliśmy wielki plakat z Bosskiem i ludzie myśleli, że będzie w związku z nim coś większego… a tu… Ale mógł mieć naprawdę większą rolę i to nie jest wynik braku chęci. Zrobiłem wiele rysunków koncepcyjnych, przedstawiających walkę Bosska i Plo Koona. Ale po prostu nie było czasu. (…). Możecie zauważyć, że w „Lethal Trackdown” scena między Bobą a Windu jest boleśnie krótka. Gdybym mógł, to bym ją wydłużył.

(Filoni, około 43:50) Zdajemy sobie oczywiście sprawę, że pomimo tego, iż „Slave I” został uszkodzony, to przecież pojawia się w TESB. Widziałem zepsute samoloty, które potem znów latały. A co się stało ze „Slave”… Cóż, Hondo zbiera złom, więc zobaczymy.

(około 45:50) Widzieliśmy mroczny zwiastun sezonu trzeciego. W sezonie drugim trailery zapowiadały obecność łowców nagród, czy teraz głównym wątkiem będą wizje Ahsoki?

Oj… [głośny śmiech] (…) Myślę, że tu nie będzie chodziło tylko o Ahsokę (…). Chyba lepiej będzie wam poczekać do lata…

Na koniec prezentujemy informację, którą podała storna Rebelscum. Wymienia ona listę figurek z serii „The Clone Wars”, które podobno mają się pojawić w przyszłości. Na liście znajdują się postaci z drugiego sezonu (np. Boba, Embo, Geonosianin – zombie), oraz dwie nowe – Shaak Ti (która została już potwierdzona na trailerze), oraz niejaki… (Spoiler):Quinlan Vos. Warto wspomieć, że miał się pojawić w odcinku „Bombad Jedi“. (Koniec Spoilera) Czy to znaczy, że w trzecim sezoni rzeczywiście ujrzymy tą postać? Nigdy nie jest za wcześnie na spekulacje.

Zapraszamy do dyskusji na forum
TAGI: Dave Filoni (547) Plotki (1200) The Clone Wars (1370)

KOMENTARZE (29)

 • Mistrz Seller2010-05-17 15:16:55

  Pacior17 >>>> W lato? co ty z gwiazdy śmierci spadłeś? sezon 3 zacznie się jesienią.

 • pacior172010-05-17 08:37:35

  w to lato sezon 3 na CN USA a u nas jak zwykle na jesieni albo i nawet w przyszłym roku - tak czy inaczej JEST NA CO CZEKAĆ !!

 • Vergesso2010-05-16 22:00:47

  Seller -> Zniszczyli Eetha Kotha...tzn. dali mu nowe życie, ale chyba w zaświatach mu tak źle nie było, żeby musieli go wywoływać :D

 • Mistrz Seller2010-05-16 17:17:08

  Rodzyn>>> Tak. Najbardziej odpowiedzialny za to jest Lucas. Powinien dbać o spójność uniwersum. A tak narobił bałagan i teraz nikt nie wie, co gdzie sie nie dzieje.

  Lord Vader>>> Jak na razie nikogo przecież nie zniszczyli (wyjątek Grievous + ochrona). Po prostu pokazali pewne postaci z innej perspektywy.

 • LORD_VADER2010-05-16 15:06:50

  Zniszczą teraz postać Vosa, nic nie zostawią. Pożoga.

 • RodzyN jr.2010-05-16 14:12:31

  Ależ panowie. Przecież twórcy cały ten bałagan wytłumaczą tym, że odcinki nie są puszczane chronologicznie. Przykładowo akcja jednego odcinka dzieje się 20 marca, a następnego 17 marca, ot co.

  Co do Filoniego to nie wiem skąd ten pocisk. Być może tylko się tłumaczy, ale to Lucas nie uznaje EU i to jest jego cholerna wina.

 • Mistrz Seller2010-05-16 13:42:21

  Carth Onasi>>> No cóż. Odnoszę wrażenie, że twórcy TCW już sami gubią się, kiedy to się dzieje. Stąd takie błędne nawiązania i ponowne Padawaństwo Barissy.

 • Carth Onasi2010-05-15 21:14:11

  Warto też wspomnieć o innym "nawiązaniu" do bitwy o Dantooine z Clone Wars, wspomnianej w którymś tam odcinku z Geonosis. Kenobi chyba mówił, że walczy w niej Mace i potrzebuje posiłków. Sorry, albo to jest kolejna bitwa o tę planetę w trakcie wojen klonów, albo mamy ogromnego babola. Obi-Wan był wtedy na Muunilinst, Anakin ścigał Ventress, a Luminara z Barissą siedziały na Ilumie.

  Oto i wielkie "nawiązania do EU" pana Dave'a...

 • Mistrz Seller2010-05-15 20:00:26

  Kwarc>>> To było dobre nawiązanie. Niby kilka słów, a nawiązanie do tylu komiksów. Po co Aayla miałaby mówić, że Vos jest jej mistrzem? Byłoby to nie potrzebne. Co mieli pół odcinka mówić o Vosie?

  Przecież twórcy TCW znają EU. Co prawda rzadko wykorzystują tą wiedzę, ale dla nich na pewno mistrz Aayli to Vos.

  Robicie bałagan z byle czego.

 • Kwarc2010-05-15 19:39:19

  @Mistrz Seller ->
  Już mówiłem o tym "wspomnieniu" Vosa. Szczycą się, że nawiązali do EU. Tylko co to za nawiązanie? Aayla miała mistrza, niesamowite. Szkoda tylko, że każdy Jedi go miał. Nie jest to więc bezpośrednie wspomnienie Quinlana. Po prostu rzuciła hasłem "mój mistrz", a traf chciał, że w EU jej mistrzem jest Vos. Nawiązanie bardzo pośrednie.
  O Barrissie też mówiłe, w CW nie była pasowana, poza tym ta bajka to licencia poetica. Lumira powiedziała swojej padawance, że jest gotowa, nie oznacza to, że Offee została przez to rycerzem. To tylko słowa.

 • Mistrz Seller2010-05-15 19:20:41

  Vergesso >>>> Już nie przesadzajmy. Co, może myślisz, że TCW da Aayli nowego mistrza? Już nie przesadzajmy.

  Skoro Aayla powiedziała mój mistrz to chodziło o Vosa. To logiczne. Przecież nie wszystko musi być podane wprost. Co, Aayla miała Ahsoce streszczać całe Republic?

  Wiadomo o kogo chodzi.

  Kwarc>>> 1) W TCW Barissa powinna być rycerzem Jedi (i to w dodatku podwójnym, bo awansowali ją na rycerza w CW i w Medstarze)
  3) No tak. Przecież nikt im Aurry brać nie kazał.
  4) Lucas tez ponosi winę. Podobnie jak Filloni

 • Talon Kurrdelebele2010-05-15 18:02:32

  Kwarc-> w 100% popieram!

 • Rycu2010-05-15 17:32:31

  Eee. Japończycy maja specyficzne poczucie humoru.

 • Vergesso2010-05-15 17:01:48

  Balav, Seller -> No właśnie w tym sęk. Secura powiedziała o swoim mistrzu, nie powiedziała o Quinlanie imiennie. :)

  Czyli de facto, nie został wspomniany. Został wspomniany tylko "jej mistrz".

 • Kwarc2010-05-15 16:41:31

  1) Co się tak wszyscy martwią o tę Barrissę?
  2) Znowu stara się nam wmówić, że jest wielkim fanem EU. Wciska nam też, że daje różne smaczki. A jedzie mi tu czołg? Jedyną postacią z EU jest Asajj, reszta jest albo tworem TCW lub NT. Lubi Thrawna i co? Mam przez to poczuć z nim więź? Mam mu wybaczyć wypaczanie SW?
  3) Jeśli dlatego Aurra nie ma miecza to Shaak też nie powinna mieć :P
  4) Jasne, zwalaj wszystko na Lucasa. Przecież to nie twoja wina.
  5) Fani nadinterpretują? No oczywiście, to ich wina. Przecież ty jesteś jedynym nieskazitelnym. Wszyscy wokół są winni, ale nie Filoni.

 • Mistrz Seller2010-05-15 16:08:35

  Balav>>> Tak, o ten odcinek mi chodziło. I na pewno chodziło o Vosa, bo to z nim Aayla miała taki kontakt. Fajnie by było, gdyby pojawili się w jednym odcinku.

 • Balav2010-05-15 15:50:56

  Vergesso-> W "Jedi Crash" Aayla wspomina Vosa, gdy rozmawia z Ahsoką. Określa go per "mój były mistrz".

 • Vergesso2010-05-15 15:39:30

  Seller -> Niby gdzie?

 • Mistrz Seller2010-05-15 14:46:56

  Revan_09>>> Nie przesadzaj. Vos już raz był wspomniany w TCW i jakoś tam było wszystko OK. Zresztą Aayli też nie zepsuli. Z Barissą był problem przez to, że twórcy sami już nie wiedzą kiedy to się dzieje.

 • Revan_092010-05-15 14:42:48

  O Jezu, przecież oni zmasakrują Quinlana i całą jego historię

 • Titson2010-05-15 13:52:14

  0.08 xD

 • Melethron2010-05-15 13:40:01

  nie ma jak tak, wszystko co złe zwalić na Lucasa :D

 • Nestor2010-05-15 13:35:42

  W sumie nic nowego się nie dowiedzieliśmy, Dave ino mydlił, czarodziej jeden.

  A co do reklamówki: Nippon FTW!

 • ogór2010-05-15 12:57:05

  Fajnie byłoby zobaczyć komandosów republiki i Quinlana Vosa w trzecim sezonie :-)

 • Cad Bane2010-05-15 12:51:56

  O fajnie że też lubi Thrawna xD Czekam na 3 sezon.

 • Carth Onasi2010-05-15 12:27:33

  Quinlan? Mam mieszane uczucia. Z jednej strony fajnie, że być może w serialu pojawi się postać z EU. Z drugiej... twórcy mogą całkowicie olać jego dotychczasowy wizerunek. Mam nadzieję, że jeśli Vos pojawi się faktycznie w którymś odcinku, to będzie się to wiązało z dokładnym uwzględnieniem chronologii wydarzeń.

  Wielki fan EU, jaaasne. Ależ ten koleś mnie wnerwia.

 • RodzyN jr.2010-05-15 12:24:01

  Jednak Filoni swój chłop :). Gdyby Lucas całkowicie zajął się Red Tails, a do TCW nie wsadzał swoich brudnych paluchów to byłoby świetnie:)

 • Karwan892010-05-15 12:13:26

  mam pytanie, czy na YT są już polskie odcinki z TCW?:) Bo nie mogę znaleźć, nawet tych z 1 sezonu.

 • rafaelix2010-05-15 12:12:04

  super czekam na sezon 3

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..