TWÓJ KOKPIT
0

Klasyczna Trylogia

Tydzień Imperium kontratakuje - Z archiwum Bastionu

2010-05-21 20:22:57


Trzydzieści lat Imperium kontratakuje, filmu który na stałe zmienił oblicze kina i rozrywki, dzieła, które stało się częścią historii. To wspaniała okazja do ukazania tego najlepszego sequela w historii kina w różnych perspektywach. Część z nich pewnie znacie (choćby z innych tygodni), inne są specyficzne, ale na początek trzeba wspomnieć, że piąty epizod sagi jest od dawna obecny na naszej stronie, choć może nie jest to tak widoczne jak w przypadku kolejnych części nowej trylogii. Stara zlała nam się w jedno, jednak tym razem postaramy się przedstawić kilka artykułów (starych i przez wielu zapomnianych) właśnie poświęconym Imperium kontratakuje, jednemu z nielicznych sequeli, który uznaje się za lepszy od pierwowzoru, filmowi, który wciąż uznaje się za jeden z najważniejszych filmów wszechczasów, a czasem nawet największy. Dzieła, którego fragmenty zostały uznane za jeden z najlepszych momentów dziesięciolecia.

Przez trzydzieści lat „Imperium kontratakuje” doczekało się między innymi własnego wydania DVD zawierającego także wersję niezmodyfikowaną (a jak wygląda menu tego wydania zobaczycie tutaj). Jeśli interesuje Was historia zmian wprowadzonych w filmie, koniecznie zajrzyjcie tutaj. Zmiany nie byłyby kompletne, gdyby nie zapowiedź fanowskiej wersji Revisited.

Piąta część to jednak nie tylko film, to także fenomenalna muzyka i setki produktów jak chociażby TCG: Empire Strikes Back, TCG: Batthle of Hoth, CCG: Hoth, CCG: Dagobah, CCG: Cloud City, czy CCG: The Empire Strikes Back: Introductory Two-Player Game (Hoth 2 Player). O innych produktach szerzej napiszemy w kolejnych dniach.

Pragniemy również przypomnieć parę faktów z tego jak wyglądało życie w roku premiery "Imperium kontratakuje" oraz pokazać jak wyglądałaby strona starwars.com gdyby wtedy istniala.

Na koniec polecamy newsa o polskiej szkole plakatu w szczególności tego, który dotyczy TESB, a także zapraszamy do obejrzenia galerii fotosów oraz zdjęć z planu.

Wszystkie atrakcje tygodnia "Imperium kontratakuje" są dostępne w tym miejscu

TAGI: Tydzień Imperium Kontratakuje (16)

KOMENTARZE (2)

  • Sith_122010-05-23 18:05:21

    Łowca nagród rządzi !!!!!!!!!

  • Rycu2010-05-22 22:05:57

    Całkiem ciekawie. Boba Fett rządzi!!!!!

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..