TWÓJ KOKPIT
0

Świat Filmu

Co się kręci?

2010-05-22 17:52:49 Różne

Z okazji trzydziestolecia Imperium kontratakuje dziś informacja o nowej roli Juliana Glovera, którego pamiętamy z roli gen. Veersa. Przeczytacie również o wspólnym projekcie Ewana McGregora i kultowego reżysera Terry'ego Gilliama oraz o dwu nowych rolach Keiry Knightley.

Znany aktor szekspirowski Julian Glover pojawi się w filmie Gangster Kittens w reżyserii Asha i Naeema Mahmoodów, który znajduje się obecnie w produkcji. O fabule nie ma na razie rzetelnych informacji, wiadomo jednak, iż obraz ten ma być połączeniem dramatu i thrillera. Obok Glovera zobaczymy w nim również popularnego holenderskiego aktora Jeroena Krabbé.

Ewan McGregor a nie Johnny Depp wystąpi w głównej roli w długooczekiwanym obrazie Terry'ego Gilliama The Man Who Killed Don Quixote. Były członek grupy Monty Pythona zaczął zdjęcia do tego obrazu w roku 2000, jednak kłopoty finansowe, zniszczone przez pogodę dekoracje i choroba Jeana Rocheforta zmusiły go do przerwania zdjęć. Zajęte przez firmę ubezpieczeniową prawa do scenariusza reżyser zdołał odkupić przed dwoma laty. Oryginalna wersja scenariusza opowiadała o filmowcu, który w przedziwnych okolicznościach trafia do renesansowej Hiszpanii i poznaje Don Kichota. Jak powiedział Robert Duvall (grający rolę Don Kichota) nowy skrypt różni się od poprzedniego i nie wiadomo, czy motyw podróży w czasie pojawia się w nim. Duvall stwierdził też, iż fabuła ma skupiać się na postaci szewca, który dostaje rolę rycerza walczącego z wiatrakami i zaczyna wierzyć, iż naprawdę nim jest.

McGregor wyznał ostatnio, iż nadal darzy uczuciem księżniczkę Leię Organę i wcielającą się w jej rolę Carrie Fisher. Szkocki aktor powiedział: Wiele, wiele lat byłem ciężko zakochany w księżniczce Lei. Część mnie nadal ją kocha. Zarówno postać, jak i aktorkę. McGregor dodał również, iż jego dzieci nie podzielają jego zafascynowania Star Wars. Moje dzieci nie są zainteresowane tymi filmami, to dość zabawne, ale i nieco rozczarowujące - cytuje słowa aktor portal onet.pl.

Nad dwoma nowymi filmami pracuje obecnie Keira Knightley. Pierwszy z nich to dramat science-fiction Never Let Me Go w reżyserii Marka Romaneka. Film powstaje na motywach powieści Kazuo Ishiguro pod tym samym tytułem. Opowiadać ma o przyjaciółkach, które podczas nauki w szkole z internatem odkrywają, iż są klonami hodowanymi jako żywe magazyny organów do przeszczepów. Obok Knightley w filmie pojawią się również Carey Mulligan, Sally Hawkins oraz Charlotte Rampling. Autorem scenariusza jest Alex Garland. Zdjęcia powstawały w Norfolk, Somerset, Bath i Londynie. Premiera planowana jest na jesień. Keira ma również wcielic się w postać Zeldy Sayre Fitzgerald, cierpiącej na schizofrenię żony słynnego pisarza F.Scotta Fitzgeralda ("Wielki Gatsby") w The Beautiful and the Damned w reżyserii Marka Currana. Właśnie rozpoczęły się przygotowania do jego produkcji. Do roli Fitzgeralda przymierzany jest Leonardo DiCaprio.
TAGI: Ewan McGregor (508) Julian Glover (10) Keira Knightley (235)

KOMENTARZE (9)

 • Mistrz Seller2010-05-24 15:47:38

  Veresso>>> A jak się można nie ekscytować. Keira Knightley grała w SW! Jedna z najlepszych aktorek. Gwyn, Elizabeth, Jackie, Domino itp. to wspaniale zagrane przez nią postaci.

 • PatiSkywalker2010-05-23 18:19:46

  Ewan musi się trochę głupio czuć jeśli jego dzieciom nie podoba się seria filmowa,którą on bardzo lubi i na dodatek tam zagrał.
  Film z Keirą może być całkiem fajny.

 • Vergesso2010-05-23 14:30:13

  Napiór -> W sumie rola drugoplanowa i mało pamiętana wśród nie-fanów, ale ludzie i tak się ekscytują :P

 • Mistrz Seller2010-05-23 13:25:26

  Napiór>>> Przecież grała Sabe w TPM

 • Napiór2010-05-23 12:47:21

  Co ma Keira do SW?

 • Talon Kurrdelebele2010-05-23 12:34:52

  Julian Glover powinien zrobić znacznie większą karierę

 • Shedao Shai2010-05-23 00:00:13

  KEIRAAAAAAAAAAA!!!!

 • Rycu2010-05-22 22:19:16

  Kiera.....:))) Sorry rozmarzyłem się. Ciekawe ekranizacje się zapowiadają.

 • Dave2010-05-22 19:29:17

  Fail z tymi dziećmi Gregora. Wstyd ;D!

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..